چگونه فونت اینستاگرام را تغییر دهیم؟ آموزش تغییر فونت اینستاگرام برای اندروید و آیفون

تغییر فونت اینستاگرام
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

فونت اینستاگرام در پشتیبانی از زبان فارسی محدودیت‌های زیادی را به همراه دارد کمتر قابل عوض کردن است، به همین منظور تغییر فونت اینستاگرام برای فارسی‌زبانان کاربردی به نظر می‌رسد، زیرا می‌توانند با روش‌هایی که در این مقاله شرح داده می‌شود، تعویض فونت اینستاگرام را انجام دهند.

شبکه اجتماعی اینستاگرام، به قدری سرگرم کننده و جذاب است که ساعت‌های زیادی را می‌توان در آن سپری کرد. جلوه‌های بصری نیز از مهم‌ترین ویژگی‌های این نرم افزار به شمار می‌آید. جدا از عکس‌ها و فیلم‌های متنوع، نوشتن متن نیز یکی از الزامات اینستاگرام است که این نرم افزار در این بخش محدودیت‌های قابل توجهی دارد؛ مخصوصا در زبان فارسی بنابراین اضافه كردن فونت نستعليق به اینستاگرام می تواند یک تنوع بسیار جذاب آن هم برای ما کاربران ایرانی و فارسی زبان باشد. از آنجایی که خود اینستاگرام قابلیتی برای تغییر دادن فونت در زبان فارسی تدارک ندیده است، در این مطلب از پلازا، قصد داریم تغییر دادن فونت اینستاگرام را آموزش داده و چند نرم افزار برای این‌کار معرفی کنیم.

آنچه در این مقاله می‌خوانید: 

چرا فونت اینستاگرام را تغییر دهیم؟

همانطورکه در مقدمه نیز اشاره کردیم، جلوه‌های بصری از ویژگی‌های مهم و قابل توجه نرم افزار اینستاگرام است. به‌غیر از عکس و فیلم، نوشتن متن نیز یکی از روش‌های جذب مخاطب است؛ پس چه بهتر از فونت‌های متنوع و جذاب در این بخش استفاده کنیم. اضافه كردن فونت نستعليق به اینستاگرام یا هر نوع فونت دیگر به این اپلیکیشن جذاب می تواند بر مخاطب شما بسیار تاثیر گذار باشد. از این فونت‌ها می‌توان در هر بخش از اینستاگرام استفاده کرد.

به عنوان مثال، تغییر فونت اینستاگرام به ایفون می‌تواند برای مخاطب جالب توجه باشد. پس نوشتن یک متن کوتاه و جذاب در این بخش، قطعا به چشم می‌آید و از ملزومات محسوب می‌شود. استفاده از اموجی‌های مختلف و متنوع و تغییر فونت فارسی در بیو اینستاگرام می‌تواند بر جذب بیشتر مخاطب تاثیر بیشتری بگذارد.

در استوری اینستاگرام نیز این امر صدق می‌کند. با اضافه شدن بخش Story اینستاگرام، تعداد پست‌های روزانه کم و در عوض استوری‌هایی که 24 ساعت می‌ماند بسیار بیشتر شده است. پس تعجبی ندارد اگر بگوییم که تمرکز بسیاری از پیچ‌های اینستاگرام اکنون روی بخش استوری اینستا است. اینستاگرام برای استوری‌ها بخشی مجزا درنظر گرفته است که در آن با استفاده از قابلیت Type Mode می‌توانید متن دلخواه خود را با فرم و شکلی جدید به نمایش بگذارید. در ادامه به معرفی کامل این بخش نیز خواهیم پرداخت.

همچنین اگر به‌دنبال روش عوض کردن فونت اینستاگرام اندروید به آیفون هستید باید این را هم بگوییم که چنین کاری امکان‌پذیر نیست و در داخل اینستاگرام تنها از فونت‌های پیش‌فرض خود برنامه می‌توانید استفاده کنید.

تغییر فونت اینستاگرام در اندروید ؛ آموزش اضافه کردن فونت به اینستا

عوض کردن فونت اینستاگرام در استوری کار آسانی است. البته برای تغییر فونت اینستاگرام استوری برای زبان فارسی تعداد محدودی فونت وجود دارد و خیلی دست شما باز نیست. برای انجام اینکار در گوشی‌های اندرویدی ابتدا روی آیکون + در پایین صفحه ضربه بزنید و سپس از پایین صفحه، Story را انتخاب کنید. به صفحه زیر خواهید رسید. از سمت چپ، آیکون Aa را لمس کنید.

تغییر فونت اینستاگرام / عوض کردن فونت اینستاگرام

روی قسمت Tap to type بزنید و سپس متن موردنظرتان را تایپ کنید.

تعویض فونت اینستاگرام / چگونه فونت اینستا را تغییر دهیم

حالا برای عوض کردن فونت اینستاگرام، از بالای صفحه روی گزینه Classic بزنید. هربار که روی این قسمت ضربه بزنید، فونت متن شما تغییر پیدا می‌کند. البته همانطور که گفتیم برای تغییر فونت اینستاگرام فارسی، انتخاب‌های شما محدود هستند.

تغییر فونت اینستاگرام در iOS

روی آیکون + در پایین صفحه بزنید. در صفحه بعدی از پایین صفحه، Story را انتخاب کنید و بعد از سمت چپ، گزینه Aa را لمس کنید.

تعویض فونت اینستاگرام / تغییر فونت اینستاگرام به ایفون

حالا روی صفحه استوری بزنید و بعد متن خود را تایپ کنید.

تعویض فونت اینستاگرام / آموزش اضافه کردن فونت به اینستا

سپس می‌توانید با انتخاب آیکون‌های Aa که بالای کیبورد هستند، متن خود را در فونت‌های مختلف مشاهده کنید.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
آموزش ساخت پیج فیک اینستا ؛ چگونه اکانت فیک اینستاگرام ...
زهرا مظفری09 خرداد 1401 09:30
thumbnail
نحوه رکورد اینستاگرام
تیم پلازا30 خرداد 1400 13:30

2. تغییر فونت اینستا برای بیو ؛ نحوه تغییر فونت در اینستاگرام

در بخش بالا به تغییر فونت فارسی در استوری اینستاگرام پرداختیم اما حالا نوبت به تغییر فونت اینستاگرام بدون برنامه می‌رسد. در قسمت بیوگرافی هم امکان عوض کردن فونت وجود دارد اما برای انجام اینکار باید از کاراکترهای یونیکد استفاده کنید که ممکن است برای همه کاربران در دسترس نباشند و به همین خاطر همه نتوانند، متن شما را بخوانند. به همین خاطر بهتر است فقط بخش کوچکی از بیوگرافی را با یک فونت متفاوت تایپ کنید. اما در این قسمت چگونه فونت اینستا را تغییر دهیم؟

برای انجام اینکار باید از ابزارهای تغییر فونت اینستاگرام استفاده کنید. یکی از بهترین‌ها، ابزار Meta Tags Font Generator است که حتی امکان پیش‌نمایش فونتی که انتخاب کردید را هم دارد. ابتدا به وبسایت آن بروید. در بالای سمت چپ و در کادر Edit Text می‌توانید متن پیش‌فرض را پاک کرده و متن خودتان را وارد کنید. البته فقط به زبان انگلیسی و از طریق کامپیوتر.

عوض کردن فونت اینستاگرام / چگونه فونت اینستا را تغییر دهیم

در کادر زیر این بخش هم می‌توانید انواع فونت‌های قابل استفاده را انتخاب کنید. پس از اینکه هر فونت را انتخاب کنید هم می‌توانید در بخش سمت راست، پیش‌نمایش آن در اینستاگرام و توییتر را هم مشاهده کنید. وقتی فونت مدنظرتان را پیدا کردید، در کادر همان فونت در بخش سمت چپ، گزینه Copy را انتخاب کنید.

حالا فقط کافی است به نسخه وب اینستاگرام و پرفایل خودتان بروید، روی گزینه Edit Profile کلیک کنید.

عوض کردن فونت اینستاگرام / چگونه فونت اینستاگرام را بزرگ کنیم

حالا متنی که کپی کرده‌اید را در قسمت بیو پیست کنید.

3. تغییر دادن فونت در پست اینستاگرام

برای تغییر فونت پست اینستاگرام نیز همین مراحل بالا را می‌توانید دنبال کنید و سپس متن کپی شده را در قسمت کپشن پست جدید خود در اینستاگرام Paste کنید.

4. تغییر اندازه فونت اینستا

همچنین برای تغییر سایز فونت اینستاگرام، با انتخاب حالت‌های مختلف فونت اینستا می‌توانید بزرگ کردن فونت در اینستاگرام را نیز انجام دهید. اما برای بزرگ گردن فونت در اینستاگرام روش دیگری نیز وجود دارد. برای انجام این کار کافی است این مراحل را دنبال کنید: وارد قسمت Settings اینستاگرام شده و سپس به قسمت Display & Brightness بروید، در این قسمت می‌توانید سایز فونت (Text Size) را به دلخواه خود تغییر دهید.

 

بهترین نرم افزارهای تعویض فونت اینستاگرام برای اندروید و iOS

در این بخش به معرفی بهترین وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن فونت اینستاگرام برای اندروید و iOS می‌پردازیم. برای دانلود فونت اینستاگرام نیز می‌توانید از این اپلیکیشن‌ها استفاده کنید، زیرا با استفاده از فونت‌های این اپلیکیشن‌ها می‌توانید فونت اینستاگرام و بعضی از سایر برنامه‌های خود را تغییر دهید.

1. اپلیکیشن کیبورد برای اینستاگرام اندروید Adobe Spark Post

nastalig iphone instagram / فونت فارسی برای بیو اینستاگرام ios

Adobe Spark Post یک نرم افزار حرفه‌ای و کاربردی برای ویرایش متن و عکس است. با استفاده از این نرم افزار و با انجام چند کلیک ساده می‌توانید تصاویر و متون خاص خود را بسازید و از آن‌ها در اینستاگرام استفاده کنید. می‌توانید دانلود فونت پست اینستاگرام را به سادگی با این برنامه انجام دهید.

فقط کافیست وارد نرم افزار شده و عکس مورد نظرتان را انتخاب، و سپس از بین فونت‌های موجود یکی را انتخاب کرده و روی عکس اجرا کنید. سپس عکس بدست آمده را می‌توانید در استوری یا پست‌های خود بکار بگیرید. نرم افزار تغییر فونت اینستا Adobe Spark Post برای اندروید و iOS در دسترس است.

دانلود نرم افزار تعویض فونت اینستاگرام Adobe Spark Post برای اندروید | iOS

 

2. اپلیکیشن فونت اینستاگرام Canva ؛ تعویض فونت اینستاگرام

تغییر فونت اینستاگرام در آیفون

اپلیکیشن فونت اینستاگرام Canva یک نرم افزار کاربردی و جذاب برای استفاده در اینستاگرام است. تعداد فونت‌ها و آپشن‌هایی که این نرم افزار به شما می‌دهد از Adobe Spark Post نیز بیشتر است. از ویژگی‌های این نرم افزار تغییر فونت اینستاگرام در گوشی هواوی و سایر گوشی‌ها، می‌توان به سازگاری کامل آن با اینستا اشاره کرد؛ بطوری که تعدادی Font رنگی اینستا و گزینه مخصوص فقط برای ساخت استوری یا پست در اینستا به شما می‌دهد. برنامه فونت اینستاگرام Canva برای اندروید و iOS در دسترس است.

دانلود برنامه تعویض فونت اینستاگرام Canva برای اندروید | iOS

3. برنامه اینشات inshot ؛ عوض کردن فونت اینستاگرام

inshot یکی از بهترین برنامه های ویرایش عکس، فیلم و همچنین تولید محتوا از طریق گوشی است. این نرم افزار قابلیت‌های زیادی به کاربران خود ارائه می دهد. این قابلیت ها شامل برش و اتصال بخش‌های مختلف یک ویدیو، محو شدن پس‌زمینه عکس و ‌افزودن موسیقی دلخواه به ویدیو و عکس ها، صدا،‌ متن، ایموجی و فیلتر برای ساخت و ویرایش ویدیو است.

اما یکی از بهترین قابلیت های اینشات اضافه کردن فونت فارسی برای اینستاگرام است. برای این کار باید مراحل آموزش اضافه کردن فونت استوری اینستاگرام زیر را طی نمایید.

 • برای تغییر در فونت استوری اینستاگرام، بعد از اجرای نرم افزار تغییر فونت اینستاگرام inshot به بخش ویرایش عکس ها وارد شوید.

دانلود فونت ایفون برای اینستاگرام

 • برای تغییر فونت اینستاگرام شیائومی، یک تصویر از بخش ویرایش تصاویر انتخاب نمایید کیبورد نستعلیق برای اینستاگرام اندروید
 •  سپس بر روی کلمه TEXT ضربه بزنید و متن خود را بنویسید.

فونت نستعلیق اینستاگرام اندروید

 • حال برای تغییر فونت بر روی گزینه Aa ضربه بزنید.

فونت آیفون برای اینستاگرام

 • فونت های پیش فرض اینشات تنها از زبان انگلیسی پشتیبانی می کند.

فونت نستعلیق در اینستاگرام شیائومی

 • برای دانلود فونت اینستاگرام و اضافه کردن فونت های فارسی به اینشات می توانید از روشی که در ادامه خواهیم آورد استفاده کنید.

اضافه کردن فونت فارسی به اینشات

اضافه کردن فونت فارسی به اینشات به راحتی امکان پذیر است. کافی است از اینجا فایل فشرده شده فونت را دانلود نموده و سپس مجددا بر روی عکس مورد نظر خود متن دلخواه را تایپ کنید. به این صورت شما توانستید اضافه كردن فونت به اینستا را انجام دهید. همچنین با کمک اینشات، امکان تغییر فونت اینستاگرام نستعلیق هم وجود دارد.

اضافه کردن فونت به اینشات

 • برای اضافه كردن فونت برای استوری اینستاگرام، سپس بر روی گزینه Aa ضربه بزنید و طبق عکس بالا بر روی گزینه اضافه کردن فونت به اینشات کلیک کنید.
 • برای تغییر فونت فارسی در استوری اینستاگرام، فونت ها را از حالت فشرده خارج نمایید و سپس به برنامه اضافه کنید. به این صورت اضافه كردن فونت به اینستا انجام می‌شود.

از دیگر فونت‌هایی که می‌توانید دانلود و به اینشات اضافه کنید فونت نستعلیق است. برای دانلود فونت نستعلیق برای اینستا کلیک کنید.

دقت داشته باشید که فونتی که دانلود می‌کنید باید با اندروید و اینشات سازگاری داشته باشد. مثلا می‌توانید فونت ایفون برای اینستا را دانلود و استفاده کنید.

در ویدیوی زیر می‌توانید «نحوه استفاده از حالت تایپ در استوری های اینستاگرام» را با زیرنویس فارسی تماشا کنید:

سوالات متداول

چرا فونت اینستاگرام نمیاد؟

اگر فونت‌های جدید را در اینستاگرام خود مشاهده نمی‌کنید، شاید لازم باشد که اپلیکیشن اینستاگرام خود را به روز رسانی کنید.

چرا فونت های جدید استوری اینستاگرام بالا نمیاد؟

برای بالا آمدن فونت های جدید استوری اینستاگرام می‌توانید اینستاگرام خود را به آخرین نسخه به روز رسانی کنید و برای دسترسی به فونت‌های جدید، استوری اینستاگرام را باز کرده و آیکن فونت را از بالا سمت راست گوشه نمایشگر انتخاب کنید.

چگونه فونت اینستاگرام را تغییر دهیم؟

می‌توانید متن خود را در وبسایت IGFonts.io تایپ کرده و یکی از فونت‌ها را انتخاب کنید. بعد آن متن را کپی کرده و در اینستاگرام خود Paste کنید.

چگونه فونت اینستاگرام را نستعلیق کنیم؟

با دانلود اپلیکیشن‌های Nastaliq Writer از گوگل پلی می‌توانید فونت اینستاگرام را نستعلیق کنید.

چگونه فونت اینستاگرام را بزرگ کنیم؟

وارد قسمت Settings اینستاگرام شده و سپس به قسمت Display & Brightness بروید، در این قسمت می‌توانید سایز فونت (Text Size) را به دلخواه خود تغییر دهید.

سخن پایانی

بطور کلی در این مقاله سعی کردیم آموزش‌های لازم را برای تعویض فونت اینستاگرام ارائه دهیم. همچنین امکان تغییر فونت اینستاگرام را نیز با تصویر آموزش دادیم. در انتها نیز دو نرم افزار و دو سایت جهت تغییر فونت آنلاین و افلاین معرفی کردیم. نظر شما در مورد این مقاله چیست؟ آیا توانستید با استفاده از آموزش‌ها به عوض کردن فونت اینستاگرام دسترسی پیدا کنید؟ تجربیات و نظرات خود را با ما در بخش کامنت‌ها در میان بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران12 دیدگاه
avatar
نرگس
.
13 اردیبهشت 1400، 03:45
پاسخ
0
0
فونت اینستاااا
avatar
Nafisa.aman
.
17 خرداد 1399، 15:49
پاسخ
0
0
سلام این اپلیکیشن انا محترف الخطی ک گفتین برا نستعلیق نوشتن تو بیو هم کاربرد داره؟ یا فقط واسه پستو استوریه؟!
avatar
معین نسیم دوست
.
17 خرداد 1399، 16:05
پاسخ
0
0
@Nafisa.aman
سلام. بله کاربرد داره.
avatar
mehrab
.
03 اردیبهشت 1399، 14:02
پاسخ
0
0
سلام من مطلب را خواندم ولی متاسفانه مشکل من حل نشد، گوشی من هوآوی پیسی لایت هست و من همچنان برای نوشتن نستعلیق در استوری مشکل دارم و راه حل شما کارا نبود لطفا مشکل مرا حل کنید و راهنمایی کنید،،،،
avatar
سپیده رضی
.
17 اسفند 1398، 20:04
پاسخ
0
0
عالی بود و جامع??
avatar
Maryam
.
10 اسفند 1398، 20:09
پاسخ
0
0
من هرکاری کردم نشد چیکارکنم؟؟
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401