معرفی سریال کره ای خاطرات رهایی من (My Liberation Notes 2022) + تریلر

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

سریال کره ای خاطرات رهایی من ۲۰۲۲ یک درام بالغ درباره دوران جوانی در حال محو شدن، افزایش مسئولیت‌ها و فشار اجتماعی اجتناب‌ناپذیر است. بیایید با سریال My Liberation Notes 2022 که ناامیدی‌ها و چالش‌های زندگی بزرگسالان جوان در کره را به تصویر می‌کشد بیشتر آشنا شویم.

چهار سال پس از پخش سریال تکرار نشدنی «آجوشی من»، نویسنده‌ پارک هه یونگ با سریال My Liberation Notes 2022 بازگشته است. درامی دیگر با محوریت خانواده و تمرکز بر محل کار افراد در حالتی واقع گرایانه. کیم جی وون، لی مین کی و لی ال در نقش سه خواهر و برادر نقش آفرینی می‌کنند. شخصیت‌های آن‌ها با رفت‌وآمدهای طولانی‌مدت روزانه به پایتخت یعنی سئول، و دورنمای تاریک ازدواج دست و پنجه نرم می‌کنند. سریال کره ای خاطرات رهایی من ۲۰۲۲ به فشارهایی که جوانان در کره جنوبی با آن‌ها مواجه هستند می‌پردازد. کارگردانی این مجموعه نیز بر عهده کیم سوک یون است که قبلا فیلم «کارآگاه کی» را ساخته است. برای آشنایی با سریال خاطرات رهایی من همراه پلازا بمانید.

در ویدیوی زیر می‌توانید تریلر سریال کره ای خاطرات رهایی من با زیرنویس فارسی را تماشا کنید.

آنچه در ادامه می‌خوانید

دانلود سریال کره ای خاطرات رهایی من ۲۰۲۲

به زودی لینک های دانلود سریال کره ای خاطرات رهایی من ۲۰۲۲ با زیر نویس در این بخش قرار خواهد گرفت.

خلاصه داستان سریال کره ای خاطرات رهایی من ۲۰۲۲

شخصیت های سریال کره ای خاطرات رهایی من ۲۰۲۲

داستان سریال کره ای خاطرات رهایی من ۲۰۲۲  درباره سه خواهر و برادر است که همراه پدر و مادرشان در حومه شهر سئول زندگی می‌کنند و می‌خواهند از زندگی روزمره و تکراری خود رها شوند. مرد مرموزی برای کار در کارگاه کابینت‌سازی پدرشان به محل زندگی آن‌ها آمده و در همسایگی آن‌ها زندگی می‌کند. این مرد ناشناس که هیچ علاقه‌ای به صحبت کردن و ارتباط با دیگران ندارد، آهسته آهسته زندگی این سه خواهر و برادر را تغییر می‌دهد.

بازیگران سریال My Liberation Notes 2022

در ادامه می‌توانید لیست بازیگران و توضیح مختصری درباره شخصیت های سریال کره ای خاطرات رهایی من ۲۰۲۲ را بررسی کنید:

کیم جی وون در نقش می جونگ

می جونگ کوچکترین عضو خانواده یوم است. زندگی برای می جونگ که به طور طبیعی درونگرا است مانند یک تکلیف است. روزی می جونگ که در جهان خود با احساس تنهایی زندگی می‌کند، شروع به رویارویی با مردی به نام آقای گو می‌کند که ناخواسته به زندگی او نفوذ کرده است.

به نظر می‌رسد می‌جونگ بهترین موقعیت کاری را دارد، البته فقط به این دلیل که به نظر می‌رسد در یک شرکت بزرگ استخدام شده است. این شرکت آنقدر بزرگ است که طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های گروهی را به کارمندان خود ارائه می‌دهد، فرصتی برای معاشرت که اغلب به شام‌های تیمی شلوغ و احتمالا نچسب در کره جنوبی منجر می‌شود.

همچنین بخوانید :

مشکل این است که می جونگ برای هیچ یک از این فعالیت‌ها ثبت نام نکرده است. این بدان معناست که او کم کم توسط همکارانش طرد خواهد شد، هرچند او دوستانی دارد که به ظاهر به او توجه می‌کنند اما مسئول ثبت‌نام در کارگاه‌های گروهی شرکت، دست بردار نیست و اصرار دارد می‌جونگ را به معاشرت با همکارانش ترغیب کند. او از رفت و آمد طولانی خود به عنوان دلیلی برای ثبت نام نکردن در هیچ چیز استفاده می‌کند (محل زندگی او با مترو یک ساعت و نیم با سئول فاصله دارد)، اما ممکن است با شخصیت و مشکلات مالی او نیز ارتباط داشته باشد.

می جونگ با بازی کیم جی وون بیش از 15 میلیون وون (12000 دلار آمریکا) بدهکار است. او بخاطر قرض دادن پول به یکی از دوستانش وام گرفته و متوجه می‌شود او قصد برگرداندن پول را ندارد. برای اینکه والدینش متوجه بدهکاری او نشوند، نامه را به آدرس خانه آقای گو (مرد مرموز همسایه) می‌فرستد و کم کم ماجراهایش با آقای گو شروع می‌شود.

کیم جی وون بازیگری محبوب است که سریال‌هایی مانند “مبارزه برای راهم” در کنار پارک سوجون، سریال “آرتدال” در کنار سونگ جون کی و سریال “دلباخته در شهر” در کنار جی چانگ ووک را در رزومه بازیگری خود دارد.

لی مین‌ کی در نقش چانگ هی

چانگ هی دومین نفر از سه خواهر و برادر در سریال کره ای خاطرات رهایی من ۲۰۲۲ است. او در میان اعضای خانواده از هر کس دیگری واقع‌بین و زودباورتر است. او از این که بجای زندگی در سئول، مجبور است در حومه شهر زندگی کند ناراضی است و شرایط سختی را می‌گذراند.

چانگ هی با بازی لی مین کی سخت در تلاش است تا بتواند در محل کارش ارتقاء بگیرد. این تا حدودی به دلیل نفرتش از محل زندگی‌اش است زیرا به نظر می‌رسد هیچ کس نمی‌داند “ساندو” کجاست. او خلق و خوی آتشین دارد که شاید به دلیل ناامیدی او از شرایط اجتماعی و جغرافیایی‌اش بیشتر تقویت شده، اما نمی‌توان گفت که چانگ هی آدم بدی است. او فقط سعی دارد کمی مستقل‌تر و آزادتر زندگی کند. از آنجایی که چانگ هی تنها کسی است که بدون اهمیت دادن به شخصیت ساکت آقای گو همیشه به صحبت با او ادامه می‌دهد، شاید روزی بتواند از رازهای او سر دربیاورد.

لی مین کی در درام هایی مانند «اوه بانوی من»، «زیبایی درون»، «چون این اولین باره» و «منشی کیم چشه؟» بازی کرده است.

لی ال در نقش کی جونگ

یئوم کی جونگ، در سریال کره ای خاطرات رهایی من ۲۰۲۲ بزرگترین فرزند خانواده است. او حس می‌کند جوانی و انرژی خود را در جاده از دست داده، و از این که هر روز باید سه ساعت برای رفت و برگشت به محل کارش زمان هدر دهد متنفر است (هر سه نفرشان از این قضیه متنفرند). کی جونگ زنی است که با احساساتش صادق است و خودش را همان‌طور که هست به همه نشان می‌دهد حتی اگر باعث شود همیشه تنها بماند و نتواند عشق زندگی‌اش را پیدا کند.

از بسیاری جهات، کی جونگ مخالف خواهرش می جونگ است. اگرچه او نیز در یک دفتر کار می‌کند و کمی احساس بیگانگی دارد، اما به ندرت لحظه‌ای آرام را سپری می‌کند و از هر فرصتی برای شکایت از اطرافیانش استفاده می‌کند. بیشتر از همه نیز از رئیسش که به نظر می‌رسد به هر زنی در شرکت چشم دارد، جز او! و این قضیه باعث می‌شود حس کند هیچ‌کس او را دوست ندارد. البته کی جونگ فقط دنبال مردی می‌گردد که به حرف‌هایش گوش دهد بدون اینکه لازم باشد مراقب چیزی باشد یا خودش را شخص دیگری جا بزند، همین.

لی ال بازیگری توانمند است که نقش‌های متفاوتی را امتحان کرده است. او در درام‌هایی مانند «دکتر. مغز»، «وقتی شیطان نامت را فرا می‌خواند»، «آشوب زناشویی» و گابلین نقش‌آفرینی کرده است. لی ال و آقای گو (با بازی سون سوک کو) قبلا در سریال آشوب زناشویی با یکدیگر همکاری داشته‌اند. البته به نظر می‌رسد در سریال My Liberation Notes 2022 فعلا او کمترین توجه و علاقه را به آقای گو دارد و به او اهمیتی نمی‌‎دهد.

سون سوک کو در نقش آقای گو

سون سوک کو نقش آقای گو (مستر گو)، فردی کم حرف و الکلی را بازی می‌کند که برای پدر خانواده یو کار می‌کند و در کلبه‌‎ای در همسایگی آن‌ها زندگی می‌کند. آقای گو مردی مرموز است که روزی در دهکده سانپو ظاهر می‌شود. او 365 روز سال در حالت مستی زندگی می‌کند و سایه‌ای از ناراحتی و غم و درد بسیار زیاد را همراه خود دارد.

هر روز از صبح زود در مزرعه و کارگاه کابینت سازی کار می‌کند و شب‌هایش را بی‌صدا می‌نوشد. او همیشه یک لیوان خالی کنار لیوان خودش می‌گذارد. اما قرار است برای چه کسی باشد؟ به هرحال مستر گو کارگر سخت‌کوشی است که سر کار و سر میز شام سکوت می‌کند.

سون سوک کو پیش از سریال My Liberation Notes 2022 در سریال هایی مانند «جیریسان»، «دی.پی.»، «ملودرام باش» و «آشوب زن و شوهری» بازی کرده است.

همچنین بخوانید :

بررسی سریال My Liberation Notes 2022

از همین ابتدا گفتن این نکته مهم است: سریال کره ای خاطرات رهایی من ۲۰۲۲ از آن نوع سریال‌های کلیشه‌ای که مردم معمولا تماشا می‌کنند نیست. این بدان معنا نیست که هیچ مخاطبی ندارد، اما این نوع درام‌ها معمولا زیاد سروصدا ایجاد نمی‌کنند و به صورت آنلاین در کانون توجه قرار نمی‌گیرند، مگر اینکه بازیگران عظیمی از فهرست A داشته باشند که طرفداران زیادی در داخل و خارج از کشور به آن‌ها متصل باشند. غم انگیز است که این درام از نظر رتبه بندی در کره جنوبی نیز شروع خوبی ندارد.

این‌طور نیست که بازیگران اصلی عزیز ما اینطور نیستند، اما اگر آن‌ها را برای مثال با بازیگران سریال “Our Blues” که هم‌زمان در حال پخش است مقایسه کنیم، می‌توانید تفاوت واضحی را مشاهده کنید. هر دو گروه بازیگری، تیم‌های بسیار با استعدادی هستند، اما قطعاً تعداد افرادی که سریال غم های ما را تماشا می‌کنند بیشتر از مخاطبان سریال My Liberation Notes 2022 هستند. این فقط یک مشاهده عینی است.

این را گفتیم تا به این نتیجه برسیم که سریال کره ای خاطرات رهایی من ۲۰۲۲ از آن نوع سریال‌های معمول و همیشگی که از آن لذت ببرید و سرگرمتان کند، نیست. اما این به این دلیل نیست که بد یا ضعیف نوشته شده باشد، بلکه دلایل دیگری دارد: اول از همه، سرعت آن بسیار کند است، حتی کندتر از چیزی که معمولاً به آن عادت دارید. دوم این است که سریال یادداشت های رهایی من به زندگی و رویدادها و اتفاقات پیش پا افتاده می‌اندیشد، و گاهی اوقات، نشان دادن روزمرگی‌های زندگی و واقعیات به ظاهر خسته‌کننده، چیزی نیست که مردم می‌خواهند ببینند. مردم برای فرار از واقعیت تلویزیون تماشا می‌کنند و گاهی اوقات اگر چیزی شبیه واقعیت خودتان تماشا کنید، می‌تواند شما را در حالت بدی قرار دهد یا چیزی را که می‌خواهید از آن فرار کنید به شما یادآوری می‌کند.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
بهترین سریال های ایرانی | معرفی 75 عنوان از برترین سریالهای ...
مرضیه کدخدایی07 اردیبهشت 1401 09:30
thumbnail
معرفی سریال فساد توکیو (Tokyo Vice) | داستان، بازیگران و ...
امیرحسین سالاری06 اردیبهشت 1401 20:00

با وجود گفتن این جمله، شخصاً از سریال خاطرات رهایی من لذت بردم. سریال غافلگیر کننده‌ای نیست اما از آن خوشتان خواهد آمد اگر حس و حال دیدنش را داشته باشید و از سریال‌های کمدی-رمانتیک همیشگی خسته شده باشید. خیلی‌ از سکانس‌ها شما را یاد سریال آجوشی من می‌اندازد، اما تا به اینجای کار می‌توانم بگویم که آجوشی من تأثیر بزرگ‌تری روی مخاطبان گذاشت، عمدتاً به این دلیل که کاراکتر IU کارهای زیادی را انجام می‌داد و داستانش شاید کمی سریع‌تر پیش می‌رفت.

فیلمنامه‌نویس سریال کره ای خاطرات رهایی من ۲۰۲۲ نیز شما را شگفت‌زده می‌کند زیرا این بار شخصیت‌هایی داریم که به وضوح دوست‌داشتنی نیستند. فکر می‌کنیم فیلمنامه‌نویس می‌خواهد ما را به سفری با این شخصیت‌ها ببرد، زیرا آنها به افراد بهتری تبدیل می‌شوند که در واقع زندگی خود را طور دیگری می‌گذرانند.

اگر از آن دسته افرادی هستید که برای لذت بردن از چیزی نیاز به دوست داشتن شخصیت‌ها داشته باشد، فکر می‌کنم مهم است که آن‌ها را دوست داشته باشید و کمی به آن‌ها فرصت دهید؛ زیرا این یک فیلمنامه شخصیت محور است. بنابراین امیدواریم در آینده داستان هرکدامشان زیباتر و شادتر شود.

به هرحال اگر طرفدار این سبک از سریال‌ها باشید، با سریال کره ای خاطرات رهایی من ۲۰۲۲ ارتباط خوبی برقرار می‌کنید و در حین تماشا متوجه خواهید شد که نقل قول‌های بسیاری از همان قسمت‌ اول وجود دارد که شما نیز آن‌ها را با تمام وجود حس خواهید کرد و می‌توانید برخی از ناامیدی‌های شخصیت‌ها را درک کنید و همزمان با آن‌ها آه بکشید.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
همه چیز درباره سریال کره ای نقاب با بازی نام گونگ مین ...
الیناز صابری05 اردیبهشت 1401 20:00
thumbnail
بهترین سریال های اکشن کره ای | معرفی 15 سریال کره ای ...
مهدیه ثابت05 اردیبهشت 1401 10:00

بازی تمام شخصیت‌های سریال خاطرات رهایی من عالی است، به خصوص بازی سون سوک گو، او بازیگر جذابی است که به طرز غیرقابل باوری دست کم گرفته می‌شود. آیا شما هم مثل ما نمی‌توانید صبر کنید تا درباره شخصیت او و دلیل حضورش بیشتر بدانید؟ احساس می‌کنم شاید به این دلیل است که او خانواده یا همسر یا فرزند یا دوست دخترش را از دست داده است که ای کاش این‌طور نباشد.

ما پتانسیل زیادی را در سریال My Liberation Notes 2022 می‌بینیم و به آینده این درام خوشبین هستیم. چهار قسمت اول نمایش خوب بود، اما قطعاً انتظاراتمان بالاتر بود، مسئله این است که می‌دانیم برای این گونه درام‌ها، زمان دادن به آن کمی مهم‌تر است. امیدواریم در نهایت به چیزی شبیه آنچه سریال آجوشی من بود، برسیم.

سخن آخر

با معرفی سریال کره ای خاطرات رهایی من ۲۰۲۲ همراهتان بودیم. سریالی متفاوت و واقع‌گرایانه درباره مشکلاتی که ممکن است خیلی‌ها با آن دست و پنجه نرم کنند و دیالوگ‌هایی که می‌تواند شما را به تفکر وادارد. اگر دنبال سریالی هستید که با دیالوگ‌های بازیگرانش احساس نزدیکی و همزادپنداری کنید و شاید کمی هم غمگین شوید، تماشای آن‌را را از دست ندهید. ممنون که با نقد و بررسی سریال My Liberation Notes 2022 همراه ما بودید. نظرات خود را با ما درمیان بگذارید. برای آشنایی با سریال‌های کره ای 2022 که در آینده پخش خواهند شد نیز می‌توانید به این مقاله مراجعه کنید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022