ارز دیجیتال شیبا چیست و چه آینده ای دارد؟

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

یکی از ارزهای دیجیتال پر سر و صدا در مدت اخیر، ارز دیجیتال شیبا بوده است که اتفاقا با حاشیه‌های بسیاری نیز همراه شده و افت و خیزهای زیادی را پشت سر گذاشته است. کارشناسان حوزه رمزارزها بارها پیش بینی کرده‌اند که ارز دیجیتال شیبا بتواند به یکی از محبوب‌ترین و البته پربازده‌ترین ارزهای دیجیتال در جهان تبدیل شود. در مقاله با ما همراه شوید تا ببینیم ارز دیجیتال شیبا چیست و چه عمکلرد و چشم اندازی دارد.

فهرست عناوین مطلب:

ارز دیجیتال شیبا چیست؟

ریوشی نام بنیان گذار ارز دیجیتال شیبا بود که این رمزارز را در ماه آگوست سال 2020 عرضه کرد. همان طور که احتمالا حدس می‌زنید نام این ارز دیجیتال از سگی به این اسم الهام گرفته شده است. درست شبیه به بسیاری دیگر از پروژه های ارزهای دیجیتال، شیبا نیز روی یک شبکه غیرمتمرکز کامپیوتری با پایگاه داده ای بلاک چین اتریوم اجرا می‌شود و در همان سطح امنیت شبکه داشته و عملکردی در پلت فرم مشابه دارد.

شیبا نیز همچون دوج کوین در شمار میم کوین‌ها قرار گرفته بود و در ابتدا به طور کلی برای سبقت گرفتن از دوج کوین راه اندازی شد. این رقابت به حدی جدی بود که اوایل به شیبا لقب، “قاتل دوج کوین” را داده بودند.

در ماه نوامبر سال 2021 یک کوین شیبا به قیمت کمتر از 0.00005 دلار معامله می‌شد، بنابراین حدود 200 کوین از آن ارزشی برابر با یک سنت داشت! با عرضه نزدیک به 1 کوادریلیون کوین مجاز در گردش از این ارز دیجیتال، ارزش کلی آن در بازار در همان زمان به چیزی نزدیک به 26 میلیارد دلار می‌رسید که خود رقمی بزرگ بود. (حداکثر عرضه این ارز دیجیتال بسیار بالاتر از اکثر رمزارزهای دیگر است.) در واقع همین حجم بالای توکن نیز باعث شد که قیمت شیبا بسیار پایین‌تر از اکثر دارایی‌های دیجیتال مشابه در بازار باشد.

جالب است بدانید که حدود 40 درصد از کوین‌های شیبا به وسیله ویتالیک بوترین، یکی از بنیان گذاران اتریوم به شکل غیرقابل بازگشتی سوزانده شده و امکان بازیابی آن‌ها در این چرخه وجود ندارد. زمانی که ریوشی این توکن‌ها را به بوترین داد، این قصد را داشت که بوترین آن‌ها را نفروخته و توکن شیبا را بی ارزش نکند. تا 10 ماه می سال 2021 میلادی، توکن‌های شیبا بوترین میلیاردها دلار ارزش داشت، در واقع این توکن‌ها بیشترین دارایی وی در کیف پول دیجیتالی او را شامل می‌شدند.

بوترین که فهمید می‌تواند با این دارایی تاثیر زیادی در جهان بگذارد، تصمیم گرفت که به اندازه 20 درصد از شیبای خود را به دو موسسه خیریه بزرگ اهدا کند. یکی از این موسسات خیریه ناشناخته مانده و دیگری صندوق امداد کووید در هندوستان بود. این هدیه که از سوی بوترین داده شد از بزرگترین کمک های مالی بود که تاکنون با ارز دیجیتال انجام شده و باعث شد تا رمزارز شیبا به محبوبیت و وجاهت بسیاری زیادی دست یابد.

ارز دیجیتال شیبا چیست؟

چشم انداز و آینده قیمت شیبا

شیبا سال مالی بدی را پشت سر گذاشته و این باعث شده تا دارندگان آن کمی نسبت به نگهداری این ارز دیجیتال، مردد باشند.

قیمت ارزهای دیجیتال در سال 2021 در حال کاهش بود، اما در سال 2022 بازار به طور قابل توجهی در حال تجربه کردن افت است. اگرچه این ممکن است در کوتاه مدت یک سیگنال نزولی باشد، سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال مناسب در بلندمدت ممکن است همچنان بسیار سودآور باشد. بسیاری از علاقه مندان به بلاک چین و سرمایه گذاران بلندمدت هنوز هم از دیدگاه کلان نسبت به دارایی‌های دیجیتال خوش بین هستند و در این میان ارز دیجیتال شیبا نیز جایگاه خوبی در نظر کاربران و سرمایه گذاران هوشمند این حوزه را به خود اختصاص داده است.

عملکرد شیبا اینو در 5 ماه گذشته بدترین عملکرد در تاریخ این ارز دیجیتال بوده است و قیمت آن در این ماه‌ها در حال سقوط آزاد بوده است. از این روی برخی از سرمایه گذاران حوزه ارزهای دیجیتال، در خصوص خرید شیبا کمی مردد شده‌اند.

پیش بینی وب سایت‌های بزرگ از آینده قیمت شیبا

با این همه پیش بینی وب سایت‌های بزرگ در خصوص آینده قیمت شیبا را مرور می‌کنیم که کمک می‌کنند تا چشم انداز بهتری نسبت به قیمت آن داشته باشیم. در نظر داشته باشید که این تحلیل‌ها و پیش بینی‌ها نباید مبنای قطعی سرمایه گذاری و خرید ارز دیجیتال شیبا قرار گرفته و هر معامله گر لازم است که به طور شخصی به مطالعه بازار پرداخته و تحلیل‌های بنیادی و تکنیکال داشته باشد.

 • طبق پیش بینی وب سایت Wallet Investor، قیمت شیبا در سال 2026 میلادی تا حدود 0.000067 دلار افزایش خواهد یافت. با این حساب افرادی که در حال حاضر در این محدوده قیمت نسبت به خرید شیبا و سرمایه گذاری دراز مدت روی آن اقدام کنند، سودی نزدیک به 730 درصد را طی 4 سال آینده تجربه خواهند کرد.
 • همین طور وب سایت GoV Capital، روند قیمتی شیبا را با قله‌های صعودی قابل توجهی در سال‌های پیش رو در نظر گرفته و برای سرمایه گذارانی که در درازمدت سرمایه گذاری کنند، سودهای بزرگ و فوق العاده ای متصور است. این وب سایت محدوده قیمتی ارز دیجیتال شیبا تا پایان سال 2022 میلادی را نزدیک به 0.0001124 دلار برآورد کرده است.
 • به همین شکل وب سایت Long Forecast نیز محدوده قیمت رمزارز شیبا تا پایان ماه دسامبر سال 2022 میلادی را نزدیک به 0.000064684 دلار تخمین زده است. این وب سایت چنین تحلیل کرده است که از اواخر سال 2022 میلادی، شیب قیمت شیبا رشد چشمگیری به خود گرفته و تا رسیدن به سال 2026 میلادی، فراز و نشیب‌های گاه و بیگاه که بیشتر میل به سمت صعودی را دارند، پشت سر خواهد گذاشت.

همان طور که می‌دانید این اعداد و ارقام بر اساس تحلیل‌های بازار و تحلیل‌های تکنیکال بوده و با وجود داشتن مبنای علمی و آنالیزی، هنوز نمی‌توان اتکای قطعی نسبت به آن‌ها داشت. بازار رمزارزها نیز مانند دیگر بازارهای سرمایه، به جز المان‌های حقیقی و پایه‌ای خود، نسبت به عوامل بیرونی تاثیرپذیری دارد. به ویژه این موضوع در بازار ارزهای دیجیتال به مراتب بیشتر احساس شده و قیمت رمزارزها با عوامل بسیاری به جز عامل‌های بنیادین، تحت تاثیر مثبت یا منفی قرار می‌گیرد.

پیش بینی وب سایت‌های بزرگ از آینده قیمت شیبا

به طور مثال حتی یک شایعه یا یک جمله که از سوی یک شخصیت مشهور گفته شود، می‌تواند قیمت شیبا یا دیگر ارزهای دیجیتال را به سمت صعودی یا نزولی حرکت دهد. از این روی با وجود تحلیل‌ها و پیش بینی‌های کارشناسان حوزه رمزارزها، نمی‌توان به صورت قطعی سرمایه گذاری روی این ارزها را انجام داده و لازم است که لحظه به لحظه وضعیت بازار را به عنوان یک تریدر حرفه‌ای رصد کرده و مطابق با آن تصمیم گیری‌های لحظه ای کوتاه مدت، میان مدت یا دراز مدت داشت.

نتیجه گیری

در بالا دیدیم که ارز دیجیتال شیبا چطور ایجاد شده و در ابتدا چه هدفی داشت. همین طور با دوره کردن بخشی از پیش بینی‌های کارشناسی وب سایت های معتبر و مشهور در این حوزه، قیمت و مسیر آینده این ارز دیجیتال را مرور کردیم. شما چه نظری در خصوص خرید شیبا و سرمایه گذاری روی آن به عنوان یک دارایی دیجیتال دارید؟ نظرات و تحلیل‌های خود درباره خرید شیبا را با ما و دیگر کاربران فعال در حوزه ارزهای دیجیتال در میان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022