سرمایه گذاری در املاک گرجستان

سرمایه گذاری در املاک گرجستان
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

گرجستان یکی از جذاب‌ترین کشورهای پس از فروپاشی شوروی است که خرید و فروش ملک در گرجستان را به یک گزینه ایده آل برای سرمایه‌گذاران تبدیل کرده است. همچنین سرمایه گذاری در املاک گرجستان هم‌اکنون یکی از بهترین راه‌های گرفتن اقامت موقت و دائمی در آن کشور است.

فهرست عناوین مطلب:

نحوه سرمایه گذاری از طریق خرید و فروش ملک در گرجستان

سرمایه گذاری املاک در گرجستان عمدتاً در خانه‌ها، هتل‌های آپارتمانی، زمین‌های کشاورزی و… انجام می‌گیرد. این مقاله شامل مهمترین دلایل سودآوری سرمایه گذاری ملک در گرجستان و همچنین نکات مهم خرید و فروش ملک در گرجستان است. اولین سؤالی که مطرح می‌شود این است که آیا یک خارجی می‌تواند حتی در گرجستان ملکی بخرد؟ پاسخ بله است، یک خارجی حق خرید و مالکیت ملک در گرجستان را دارد، اما درعین‌حال، زمین روستایی (کشاورزی) گرجستان توسط شخصی که تابعیت گرجستان را ندارد نمی‌تواند خریداری کند و این محدودیت در زمینه فروش و خرید ملک در گرجستان وجود دارد.

مزایای فروش و خرید ملک در گرجستان:

در این بخش به مزایای خرید و فروش ملک در گرجستان اشاره خواهد شد و این نکته را بیان خواهد شد که چرا سرمایه گذاری در املاک گرجستان یک آینده روشن دارد.

گرجستان یک کشور توریستی است

قیمت املاک و مستغلات در کشورهای توریستی به‌شدت به گردشگران بستگی دارد و گرجستان به دلیل جمعیت کم خود به نتایج بسیار خوبی رسیده است. در سال 2018 (قبل از کووید-19) گرجستان میزبان بیش از 8.5 میلیون گردشگر بود، در حالی‌که جمعیت گرجستان حدود 3.7 میلیون نفر است. بنابراین، در زمان اوج سفرها در بخش گردشگری،  قیمت خرید و فروش املاک در گرجستان بسیار بالا بود. بعدها، اقتصاد توریستی گرجستان به دلیل محدودیت‌های کووید-19 دگرگون شد طوری که  700000 گردشگر در نیمه اول سال 2021 از گرجستان دیدن کردند.

همان‌طور که در سال 2021 صنعت توریستی بازهم مثل قبل نشده است،  تقاضا برای خرید ملک در گرجستان همچنان کم است و این یک فرصت عالی برای کسانی است که به فکر سرمایه گذاری املاک در گرجستان هستند. بدون شک روزی می‌رسد که بیماری کرونا به‌کلی از بین می‌رود و صنعت گردشگری دوباره به اوج می‌رسد.

قیمت‌های پایین

میانگین هزینه یک مترمربع فضای زندگی در شهرهای بزرگی مانند تفلیس و باتومی بالغ‌بر 800 دلار است. قیمت آن بین 500 تا 1500 دلار است. قیمت، بسته به موقعیت مکانی، نمای ملک و وضعیت فضای نشیمن متفاوت است. برخی از آپارتمان‌ها و ویلاهای خاص ممکن است به ازای هر مترمربع 2500 دلار آمریکا قیمت داشته باشند. میانگین قیمت خرید و فروش ملک در گرجستان به ازای هر مترمربع برای املاک مسکونی حتی کمتر از کشورهای همسایه آن مانند ارمنستان، آذربایجان و روسیه است.

شرایط آسان سرمایه گذاری در گرجستان

دولت گرجستان تمام تلاش خود را برای ایجاد شرایط راحت برای سرمایه‌گذاران خارجی، ساده‌سازی مراحل خرید و فروش ملک در گرجستان، کاهش مالیات و عوارض و … ازجمله کمک‌هایی از سوی دولت گرجستان برای سهولت فروش و خرید ملک در این کشور است.

سرمایه گذاری در املاک گرجستان

مالیات‌های خرید و فروش ملک در گرجستان

باوجود آسان‌کاری‌های دولت بازهم مالیاتی برای سرمایه گذاران املاک در گرجستان وجود دارد. مالیات‌هایی مانند:

 • مالیات بر درآمد (شخصی یا شرکتی)
 • مالیات بر ارزش‌افزوده
 • مالیات بر دارایی
 • مالیات بر سود سرمایه
 • مالیات بر سود سهام (برای شرکت‌ها اعمال می‌شود).

باوجوداین واقعیت که مالیات‌های زیادی برای خرید و فروش ملک در گرجستان اعمال می‌شود، اما شرکت هلدینگ جئووست می‌تواند بار مالیاتی را به‌گونه‌ای بهینه و برنامه‌ریزی کند که شما را به‌طور کامل از انواع مالیات معاف کند و یا آن را به حداقل برساند.

اخذ اقامت گرجستان از طریق خرید ملک

خرید ملک در گرجستان (به‌استثنای زمین کشاورزی) یکی از راه‌های اخذ اقامت گرجستان (به‌طورمعمول برای یک سال صادر می‌شود) برای یک فرد (به‌شرط امکان توسعه یک سال تا 12 سال) است. چنین اجازه اقامت کوتاه‌مدتی برای خارجی‌هایی صادر می‌شود که در قلمرو گرجستان دارای املاک (به جز زمین کشاورزی) هستند که ارزش بازار آن بیش از 100000 دلار آمریکا است.

اجازه اقامت سرمایه گذاری (که حداکثر تا پنج سال صادر می‌شود) همچنین می‌تواند برای یک خارجی و اعضای خانواده وی بر اساس مالکیت دارایی باارزش حداقل 300000 دلار آمریکا صادر شود. پس از پنج سال از داشتن چنین املاک و مستغلات،  فرد حق درخواست اقامت دائم را خواهد داشت. بنابراین اخذ اقامت دائم گرجستان با خرید ملک یک گزینه ایده آل است.

مکان‌های مهم سرمایه گذاری در املاک گرجستان

خرید و فروش ملک در گرجستان بسته به مناطق یا شهری که در آن سرمایه گذاری انجام می‌شود ممکن است در سود ده بودن متمایز باشند. این بخش شامل مهم‌ترین شهرهای گرجستان برای سرمایه گذاری املاک است.

 • خرید و فروش ملک در تفلیس

تفلیس دارای یک فرودگاه بین‌المللی است؛ پایتخت گرجستان است؛ دارای مراکز خرید فراوان، 1.5 میلیون ساکن، آب‌وهوای راحت در تمام طول سال با آفتاب زیاد، بسیاری از دانشگاه‌ها، بیمارستان‌های مدرن و زیرساخت‌ها است. به‌طورمعمول اولین مقصد گردشگران تفلیس است و بنابراین خرید و فروش ملک در گرجستان در این شهر یک گزینه ایده آل است.

 • خرید و فروش ملک در  گوداوری گرجستان

گوداوری بیشتر به خاطر پیست‌های اسکی‌اش محبوب است. این شهر صدها هزار گردشگر از سراسر جهان که عاشق اسکی هستند را به خود جذب می‌کند. قیمت‌های فروش و خرید ملک در گرجستان در این شهر مقرون‌به‌صرفه است.

 • سرمایه گذاری املاک گرجستان در باکوریانی

Bakuriani یک مکان توریستی گرجستان است که بیشتر برای مردم محلی است. گرجی‌ها هرساله خانواده‌های خود را به باکوریانی می‌برند. این یک مکان عالی برای اسکی و اسنوبورد در زمستان است و یک گزینه عالی برای سرمایه گذاری در املاک است.

 • سرمایه گذاری در باتومی

باتومی پر تقاضاترین استراحتگاه ساحلی در گرجستان است. بیش از 2 میلیون نفر از باتومی قبل از همه‌گیری دیدن کردند. بسیاری از مردم رویای داشتن یک خانه در ساحل را در سر می‌پرورانند و باتومی این امکان را به سرمایه‌گذاران می‌دهد که آپارتمان‌هایی با قیمت بسیار پایین خریداری کنند. خرید و فروش ملک در گرجستان و در شهر باتومی نیز یک انتخاب ایده آل است.

پرداخت برای املاک و مستغلات

خریدار باید برای خرید و فروش ملک در گرجستان (مانند سایر کالاهای گرجستانی) به لاری گرجستان، در صورت پرداخت محلی هزینه پرداخت کند. پرداخت محلی به ارزهای دیگر برای املاک غیرقانونی است و ممکن است باعث جریمه شود. بااین‌حال، در صورت انجام  معاملات بین‌المللی، می‌توان پرداخت را به ارزهای خارجی یا ارزهای دیجیتال انجام داد. پرداخت به ارز محلی ممکن است هزینه‌های خریدار را به دلیل تفاوت در مبادله ارز افزایش دهد. اما در عرض چند دقیقه پول به فروشنده منتقل می‌شود که باعث صرفه‌جویی در زمان می‌شود. درعین‌حال، پرداخت بین‌المللی حداقل چند روز طول می‌کشد.

کاهش ریسک سرمایه گذاری در املاک گرجستان با شرکت هلدینگ جئووست

کاهش ریسک سرمایه گذاری در املاک گرجستان با شرکت هلدینگ جئووست

به‌منظور به حداقل رساندن خطرات مربوط به چنین خرید و فروش ملک در گرجستان، شرکت هلدینگ جئووست بررسی‌های دقیق شرایط را به‌طور کامل انجام می‌دهد که شامل بررسی سابقه توسعه‌دهنده، پرونده‌های قضایی، بررسی ساختار قانونی سرمایه گذاری، ضمانت‌ها، مجوزها و سایر جزئیات. دولت گرجستان روند خرید ملک و ثبت مالکیت را تا حد امکان راحت کرده است. شما حتی نیازی به سفر فیزیکی به گرجستان ندارید. همه‌چیز را می‌توان با وکالت‌نامه صادرشده به‌درستی انجام داد که این کار را نیز شرکت هلدینگ جئووست به بهترین شکل برای مشتریان انجام خواهد شد.

برای خرید و فروش ملک در گرجستان بهتر است که فرایند و مراحل کار به‌صورت کارشناسی و کاملاً با آگاهی پیش برود. ممکن است هرگونه خطا یا اشتباهی در این امر تبعات جبران‌ناپذیری در پی داشته باشد. یکی از بهترین راه‌ها برای اطمینان از قانونی بودن و معتبر بودن معاملات واگذاری امور به شرکت‌های هلدینگ است که “شرکت هلدینگ جئووست” با سابقه‌ای درخشان در این زمینه یکه‌تاز است.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400