معرفی سریال ترکیه ای قیام ارطغرل + داستان و بازیگران

قیام ارطغرل
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

سریال قیام ارطغرل یک مجموعه ترکیه‌‌ای در ژانر تاریخی و ماجراجویی محصول کشور ترکیه است در این مقاله از پلازا به بررسی سریال ترکی قیام ارطغرل خواهیم پرداخت. اگر به سریال‌های ترکی یا تاریخی علاقمندید پیشنهاد می‌کنیم تا انتها همراه ما باشید.

در دوره‌ای از زندگی سلیمان شاه و ارطغرل غازی پدر عثمان یکم که بنیانگذار امپراتوری عثمانی بود، اتفاقاتی باعث می‌شود که سلسله سلجوقیان از بین رفته و عثمانی پایه گذاری شود. سریال ترکیه ای قیام ارطغرل این رویدادهای تاریخی را به تصویر می‌کشد.

این سریال به کارگردانی محمد بوزداغ و هنرنمایی هنرپیشگانی چون انگین آلتان دوزیاتان، سردار بوکان، اسرا بیلگیچ، کاعان تاشانر و عثمان سویکوت در پنج فصل و ۱۵۰ قسمت تولید شده که قسمت اول آن ۱۰ دسامبر ۲۰۱۴ به نمایش درآمد و پخش این سریال همچنان ادامه دارد. قیام ارطغرل پرهزینه ترین سریال تاریخ ترکیه است و سریال قیام عثمان را در ادامه این سریال ساختند که توگورت، دوان و بامسی یاران ارطغرل‌اند. مدت زمان هر قسمت حدود دو یا دو ساعت و نیم است. در ادامه به بررسی داستان سریال و معرفی بازیگران و همچنین عکس های بازیگران سریال ترکی قیام ارطغرل خواهیم پرداخت.

در ویدیوی زیر می‌توانید تیزر سریال ترکیه ای قیام ارطغرل را تماشا کنید.

آنچه در ادامه می‌خوانید

دانلود سریال ترکیه ای قیام ارطغرل

در این قسمت می‌توانید برای دانلود این سریال ترکیه ای تاریخی اقدام کنید.

داستان سریال ترکی قیام ارطغرل

قیام ارطغرل داستان ارطغرل پایه گذار امپراتوری عثمانی را روایت می‌کند که جنگجویی شجاع است و می‌خواهد صلح و عدالت را در میان مردم برقرار کند. داستان در قرن هفتم اتفاق می‌افتد، وقتی که ارطغرل به هنگام شکار و همراه با یاران همیشگی‌اش بامسی بی، تو گورت و دوغان آلپ حلیمه را می‌بیند و او و خانواده‌اش را از خطر شوالیه‌های معبد حفظ می‌کند اما ارطغرل هویت حلیمه و خانواده‌اش را نمی‌داند در حالی که آنها از اشراف سلجوقی هستند.

داستان سریال ترکی قیام ارطغرل

حلیمه و خانواده‌اش هم از ترس جانشان هویتشان را فاش نمی‌کنند. قبلیه قایی حالا باید هم با امپراتوری سلجوقی مبارزه کند و هم با شوالیه‌های معبد که به دنبال حلیمه و خانواد‌ه‌اش هستند. ارطغرل تصمیم می‌گیرد به همراه سه سردارش به هالپ برود و با هالپ شاه مذاکره کند. او می‌خواهد به هالپ شاه کمک کند و در ازای کمکی که انجام می‌دهد سرزمین جدیدی از او بگیرد. موفق هم می‌شود. زمینی که به دست می‌آورد خاک حاصلخیزی هم دارد اما بسیار به معبد نزدیک است.

حالا ارطغرل تلاش می‌کند که به قبیله برگردد و حلیمه که حالا عاشقش شده را ببیند. قبیله قایی و قبیله ارطغرل پس از استقرار در سرزمین جدید به مبارزه با معبدها و صلیبیون می‌پردازند. معبدها تصمیم دارند شهر اورشلیم را بازپس گیرند و امپراتوری سلجوقی را ضعیف کنند. همچنین با تفرقه افکنی میان ترکمن‌ها و سلجوقیان آناتولی اتحاد جهان اسلام را از بین ببرند‌.

بازیگران سریال قیام ارطغرل

فصل اول این سریال که شامل ۲۶ قسمت است ۱۰ دسامبر ۲۰۱۴ به نمایش درآمد و در ۱۷ ژوئن ۲۰۱۵ پخش فصل اول به پایان رسید. چند ماه بعد در ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۵ فصل دوم آغاز شد و در ۸ ژوئن ۲۰۱۶ پخش ۳۵ قسمت به پایان رسید. همچنین اولین قسمت فصل سوم که ۳۰ قسمت است ۲۶ اکتبر ۲۰۱۶ پخش شد. آخرین قسمت از این فصل در ۱۴ ژوئن ۲۰۱۷ به نمایش درآمد. پخش فصل چهارم نیز در ۲۵ اکتبر ۲۰۱۷ آغاز و در ۶ ژوئن ۲۰۱۸ پایان یافت و در نهایت و ۷ نوامبر ۲۰۱۸ آغاز شد و ۲۹ می ۲۰۱۹ به پایان رسید.

در این سریال بازیگران زیادی به ایفای نقش پرداخته‌اند، همانند سایر سریال های تاریخی که تعداد زیادی بازیگر در صحنه حاضر می‌شوند. ما در این بخش به معرفی برخی از بازیگران سریال ترکیه ای قیام ارطغرل می‌پردازیم.

انگین آلتان دوزیاتان در نقش ارطغرل

سریال ترکی قیام ارطغرل_انگین آلتان دوزیاتان

انگین آلتان دوزیاتان (Engin Altan Düzyatan) نقش اول سریال قیام ارطغرل را بازی می‌کند و ارطغرل، همسر حلیمه خاتون، پدر عثمان یکم بنیانگذار امپراتوری عثمانی و پسر سلیمان شاه است. هنرپیشه اهل ترکیه متولد ۲۶ ژوئیه ۱۹۷۹ در ازمیر است. دانش آموخته دانشگاه دوکوز ایلول با بازی در سریال قیام ارطغرل به شهرت رسید و سپس در سال ۲۰۲۱ با بازی در فیلم Barbaroslar به شهرت بیشتری رسید.

سردار گوکهان در نقش سلیمان شاه

سریال ترکیه ای قیام ارطغرل_سلیمان شاه

سردار گوکهان (Serdar Gökhan) در سریال ترکیه ای قیام ارطغرل نقش سلیمان شاه را ایفا می‌کند. او رهبر قبیله قایی و پدر ارطغرل است. بجز ارطغرل، گوندوقدو، سونگورتکین و دوندار نیز فرزندان سلیمان شاه هستند. او رهبری عادل و مقتدر است که به سنت‌های قبیله‌ای احترام می‌گذارد و دوست دارد قبل از تصمیم گیری برای قبیله با دیگران مشورت کند. بازیگر این نقش سردار گوکهان بازیگر ترک متولد ۱۵ مارس ۱۹۴۳ در بولو ترکیه است. و از سال ۱۹۷۱ در زمینه بازیگری فعالیت می‌کند.

اسرا بیلگیچ در نقش حلیمه خاتون

سریال قیام ارطغرل_اسرابیلگیچ

بازیگر نقش حلیمه خاتون در سریال قیام ارطغرل که نقش همسر ارطغرل و مادر عثمان یکم بنیانگذار امپراطوری عثمانی از نجیب زادگان خاندان سلجوقیان و دختر شاهزاده نومان است. در سریال ترکی قیام ارطغرل شخصیتی باهوش و قوی دارد. حلیمه عاشق ارطغرل و زنی بسیار زیبا و بخشنده است. بازیگر این نقش اسرا بیلگیچ (Esra Bilgiç) بازیگر ترک متولد ۱۴ اکتبر در آنکارا است و از سال ۲۰۱۴ در حوزه هنرپیشگی و مدلینگ فعالیت می‌کند. او با گوخان توره بازیکن تیم ملی فوتبال ترکیه ازدواج کرد که بعد از دو سال از یکدیگر جدا شدند. اسرا بیلگیچ برای بازی در سریال قیام ارطغرل جوایز زیادی را برنده شد. از دیگر آثار او می‌توان به آدانس، یک امید کافیست، رامو و خاک‌های غیر قانونی اشاره کرد.

همچنین بخوانید :

عثمان سویکوت در نقش ابن عربی

عکس های بازیگران سریال ترکی قیام ارطغرل

در سریال قیام ارطغرل، غثمان سویکوت (Ozman Sirgood) نقش ابن عربی را ایفا می‌کند. رهبر روحانی و معنوی است که به کمک ارطغرل و یارانش می‌آید. عثمان سویکوت بازیگر ترک متولد ۱ ژانویه ۱۹۵۷ در آنکارا است که از سال ۱۹۸۹ در حوزه هنرپیشگی فعالیت می‌کند.

سایر بازیگران سریال ترکیه ای قیام ارطغرل عبارتند از:

 • هولیا دارجان در نقش هایمه خاتون
 • کاعان تاشانر در نقش گوندقدو
 • سزگین اردمیر در نقش سونگورتکین
 • حسین اوزای در نقش کورکوت
 • اوگور گونش در نقش توغتکین
 • فحری اوزتزکان در نقش الیاس
 • محمت امین اینچی در نقش امیر العزیز
 • گوخان آتالای در نقش شهاب‌الدین
 • و…

بررسی سریال ترکیه ای قیام ارطغرل

کشور ترکیه که اخیرا در سریال های تاریخی بسیار موفق ظاهر شده است از این فرصت استفاده کرده و هم دست به تولید سریال‌های پربیننده و پرمخاطب زده و هم تاریخ کشور ترکیه را به نمایش گذاشته است. سریال ترکی قیام ارطغرل در سایت IMDb امتیاز ۷.۹ از ۱۰ را به خود اختصاص داده است. پس از تماشای سریال مسئله‌ای که ذهن مخاطب را درگیر می‌کند علت مرگ ارطغرل و دیدن عکس ارطغرل است.

در تصویر زیر عکس واقعی ارطغرل را می‌توانید ببینید.

عکس واقعی ارطغرل / عکس ارطغرل

کلام آخر

در این مقاله از پلازا به معرفی سریال ترکی قیام ارطغرل پرداختیم و داستان این سریال تاریخی را بررسی کردیم. اگر این سریال را تماشا کرده‌اید، نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید. از اینکه تا انتها همراه ما بودید متشکریم.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران6 دیدگاه
avatar
مهناز بهی
.
12 مهر 1402، 00:14
پاسخ
0
3
عالی ،عالی
avatar
sattar
.
27 اسفند 1401، 21:06
پاسخ
0
9
بهترین سریال‌‌تاریخی‌ ایولا
avatar
Sr
.
12 آبان 1401، 08:38
پاسخ
2
21
یکی از بهترین سریالهایی ک در عمرم دیدم.. پیشنهاد میکنم حتما تماشا کنین
avatar
مهدی
.
01 خرداد 1401، 22:53
پاسخ
20
14
ترک ها حاکم جهان اند
avatar
کاربرد
.
15 آذر 1402، 17:57
پاسخ
1
0
@مهدی
💩💩💩💩💩
avatar
جابر اسدی
.
24 خرداد 1402، 00:01
پاسخ
3
17
@مهدی
مهدی جان منم مثل خودت ترک هستم با افتخار ولی باید خدمتت عرض کنم که ترکها حاکم جهان نیستن عزیز من از روی تعصب و هیجانزده گی هیچوقت صحبت نکنید برادر من هر ایل و هر تبار فقط حاکم اقلیم خودش باید باشه در غیر اینصورت ایدولوژی . اسکندر مقدونی و چنگیز خان مغول و هیتلر دوباره متولد میشود و فاجعه انسانی رخ میده حواست باشه
avatar
فاخته
.
12 خرداد 1402، 17:45
پاسخ
2
16
@مهدی
حاکم جهان فقط خداست
avatar
.
28 اردیبهشت 1401، 20:34
پاسخ
1
23
این فیلم عالی هست.من نگاه کردم.
نمایش 1 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402