بررسی سریال صدای جادو (The Sound of Magic 2022) + مصاحبه جی چانگ ووک درباره سریال

بازیگران سریال کره ای صدای جادو 2022
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

“به جادو اعتقاد داری؟” این جمله کوتاه ماهیت اصلی سریال صدای جادو است که میلیون‌ها طرفدار بی‌صبرانه منتظر شنیدن آن از زبان جی چانگ ووک در نقش شعبده‌بازی مرموز بودند و انتشار این سریال بالاخره انتظارها را به اتمام رساند. با معرفی سریال کره ای صدای جادو 2022 همراه پلازا بمانید.

سریال کره ای صدای جادو ۲۰۲۲ محصول اورجینال نتفلیکس به کارگردانی کیم سونگ یون است که بخاطر بازی جی چانگ ووک و هوانگ این یوپ حسابی سر و صدا راه انداخته و با این‌که برخی به شدت عاشق سریال صدای جادو شده‌اند و برخی ناراضی هستند و نظری متفاوت درباره آن دارند، اما با موفقیت توانسته است در رتبه‌بندی‌های نتفلیکس جایگاه خود را کم کم به سمت اول شدن پیش ببرد. برای آشنایی با سریال کره ای صدای جادو 2022 همراه ما بمانید.

در بخش زیر می‌توانید تریلر سریال کره ای صدای جادو 2022 را تماشا کنید:

آنچه در ادامه می‌خوانید

خلاصه داستان سریال کره ای صدای جادو ۲۰۲۲

داستان سریال کره ای صدای جادو ۲۰۲۲

داستان سریال کره ای صدای جادو ۲۰۲۲ با دختر نوجوانی به نام آه یی (چویی سونگ اون) شروع می‌شود که روزهای سختی را پشت سر می‌گذارد، زیرا پدرش در حال فرار از طلبکاران است و او برای مراقبت از خود و خواهر کوچکترش رها شده. زندگی برای آیی سخت است و مجبور است همزمان مدرسه رفتن را با انجام مشاغل پاره وقت بگذراند و حتی در این حالت نیز به سختی درآمد لازم برای تهیه غذا و پرداخت اجاره‌بها را دارد. با این حال، او دانش آموز خوبی است و در حالی که می‌داند با توجه به شرایطش نمی‌تواند به دانشگاه برود، حداقل می‌خواهد دیپلم دبیرستان خود را با نمرات خوب به پایان برساند.

در همین حین، او چشم دانش‌آموز برتر مدرسه، ایل دونگ (هوانگ این یوپ) را به خود جلب می‌کند که آیی را دوست دارد. در حالی که ایل دونگ در همه دروس دانش‌آموز برتر است، ریاضیات تنها جایی است که او نمرات کمتری نسبت به آیی می‌گیرد و همین ماجراهایی را بین این دو بوجود می‌آورد. همچنین، طبق معمول سریال‌های کره‌ای که ژانر دبیرستانی به خود می‌گیرند، هانا دختر بدذات کلاس علاقه‌مند می‌شود که آه یی را به خاطر فقرش مسخره کند.

در بین همه این‌ها، روزی آیی یک شعبده باز (جی چانگ ووک) را در یک شهربازی متروکه ملاقات می‌کند. همه جا شایعه شده که او دیوانه اما خوش‌تیپ است و گفته می‌شود که جادوی او یک حیله‌گری نیست بلکه در واقع واقعی است. این شعبده باز به آه یی علاقمند است و همیشه در کنارش است تا به او کمک کند تا از هر مشکلی که ممکن است برای این دختر تنها بیفتد جلوگیری کند و از آیی محافظت کند. اما آیا سحر و جادو همه چیز را حل می‌کند و پایانی شاد و بسیار آفتابی در انتظار شخصیت‌های داستان سریال صدای جادو است؟

بازیگران سریال کره ای صدای جادو 2022

پیش از هرچیزی بیایید با بازیگران سریال کره ای صدای جادو ۲۰۲۲ آشنا شویم.

جی چانگ ووک در نقش لی ایول

معرفی سریال کره ای صدای جادو 2022

لی اول در سریال صدای جادو شعبده‌بازی مرموز و عجیب است که تنها است و همراه با طوطی سحرآمیزش در یک شهربازی متروکه زندگی می‌کند و تمام تلاشش را می‌کند تا آیی را راضی کند دوباره به رویاپردازی‌های دوران کودکی‌اش ایمان بیاورد و در کنار لی اول شعبده بازی بیاموزد تا باهم یک نمایش سحرآمیز را برگزار کنند. در این مقاله می‌توانید با بهترین سریال‌های جی چانگ ووک آشنا شوید.

چوی سونگ اون در نقش آ یی در سریال کره ای صدای جادو ۲۰۲۲

تیزر سریال کره ای صدای جادو 2022

آیی دختری است پر از مشکلات و غم‌هایی که با سن و سال کمش به او تحمیل شده. او تنها یک آرزو دارد، می‌خواهد هرچه سریع‌تر یک بزرگسال باشد تا بتواند زندگی راحت‌تری برای خودش و خواهر کوچکترش فراهم کند. همه‌چیز پس از ورود یک شعبده باز عجیب و غریب و یک هم‌کلاسی پولدار به زندگی‌اش دچار آشفتگی می‌شود.

هوانگ این یوپ در نقش نا ایل دونگ در سریال کره ای صدای جادو 2022

سریال صدای جادو با بازی جی چانگ ووک

هوانگ این یوپ نقش ایل دونگ، پسری را بازی می‌کند که پدر و مادرش مجبورش می‌کنند همیشه در همه چیز بهترین باشد. او حتی نمی‌داند چه چیزی را دوست دارد. او پسری ثروتمند و باهوش است که هیچ رویایی ندارد و مجبور است بخاطر پدر و مادرش در مسیری قدم بردارد که خودش هیچ علاقه‌ای به آن ندارد. همه‌چیز برای این پسر ساکت و سرد خسته‌کننده است تا اینکه یک روز مانند آیی با شعبده باز معروف ماجرا ملاقات می‌کند و او نیز مانند آیی به آموختن شعبده بازی علاقه‌مند می‌شود و کم کم رشد می‌کند.

نقد و بررسی سریال کره ای صدای جادو 2022

این بخش حاوی اسپویل داستان سریال است.

سریال صدای جادو به عنوان یک درام فانتزی و موزیکال توصیف می‌شود، اما اتفاقا هیچ‌کدام از آن‌ها آن‌طور که باید وجود ندارد! بجای آن، داستان یک نوجوان سرخورده است که روزهای سختی را پشت سر می‌گذارد و زمانی که با شعبده بازی ملاقات می‌کند که بله، “جادو” را به زندگی او می‌آورد، لبخند و شادی را برایش به همراه دارد. این ایده بدی برای سریال نیست، حتی اگر قبلاً تا حد مرگ انجام شده باشد. زیرا هر زمان که ما تماشای یک درام کره‌ای را تصور می‌کنیم، به طور خودکار انتظار داریم که کار جدیدی با نسخه قبلی انجام شود، خواه قالبی متفاوت باشد، تغییری جدید در یک شوخی قدیمی، یا حداقل یک احساس ناشناخته یا یک داستان فرعی که با تماشای سریال به‌دست خواهیم آورد.

اما چرا سریال کره ای صدای جادو 2022 نمی‌تواند چیزی را که وعده داده بود به بینندگان منتقل کند؟ باید بگوییم که یکی از ایرادات مهلک درام این بود که سعی داشت همه چیز را بیش از حد انجام دهد. همراه با خط داستانی اصلی مشکلات آه یی، ما همچنین وضعیت خانه ایل دونگ و کل معمای قتل را دیدیم. این یک ترکیب از خطوط داستانی بود که به خوبی با هم هماهنگ نمی‌شدند. شاید اگر قسمت‌های بیشتری به سریال اختصاص داده می‌شد اوضاع کمی متفاوت می‌شد؟

همچنین «دختر بیچاره‌ای که برای گذران زندگی تلاش می‌کند»، مفهومی بیش از حد برای شخصیت اصلی یک سریال فانتزی است. و خط داستانی ایل دونگ و شخصیت او بسیار جالب‌تر بود. در حالی که هوانگ این یوپ به نظر می‌رسد قرار است نقش یک دانش‌آموز دبیرستانی را بارها و بارها بازی کند، نمی‌توانیم انکار کنیم که حضور او صفحه را روشن کرد و یکی از معدود چیزهایی بود که در درام منتظر آن بودیم. در مقایسه با وبتون صدای جادو، او در این درام کمتر مغرور است، و کمتر آشکارا توسط آیی آشفته می‌شود، که باعث می‌شود او در کل کمی مهربان‎تر شود. اگرچه طرفداران هوانگ این یوپ از اینکه که ایل دونگ در سریال The Sound Of Magic کمتر نفرت انگیز است احتمالا قدردانی می‌کنند.

همچنین بخوانید :

جی چانگ ووک که نقش جادوگر ری اول را بازی می‌کند، سال‌ها مورد علاقه همه بوده است. یک شعبده باز قرار است جذاب و دوست داشتنی باشد، و اگر یک درام فانتزی باشد، ممکن است زمانی که فیلمنامه ایجاب می‌کند کمی خطرناک هم باشد. اما فیلمنامه هرگز به آن اشاره نکرد و این یک اشتباه بود. همچنین کمدی ماجرا اصلا کجا بود؟ جادو جذاب است زیرا کمدی فریب را خلق می‌کند و این ماجرا در هیچ‌کجای این 6 قسمت وجود نداشت. حتی یک لحظه هم نبود که ما را وادار به خنده کند و در بیشتر مواقع ما بخاطر همه چیز غمگین بودیم!

تریلر سریال کره ای صدای جادو 2022

وقتی نوبت به موسیقی می‌رسد، نمی‌توانیم تعجب نکنیم که چرا اصلاً این کار انجام شده است. ترانه‌ها به شدت در روایت قرار می‌گرفتند، فقط برای اینکه آن را یک «درام موزیکال» بنامیم. بله درست است، دنیایی که در پشت رویاهای آه یی و همراه با موسیقی به نمایش در می‌آمد امیدبخش و زیبا بود و سعی در بیان داستان‌های گوناگونی داشت، اما آیا تابحال سریال موزیکالی با این چنین موسیقی متنی شبیه به لالایی و تعریف قصه دیده بودید؟!

و در نهایت، طرح داستان “معمای قتل” به طرز نامناسبی انجام شد. خوب فکر نشده بود و ما طرفدار این نیستیم که چطور تصمیم گرفتند در ده دقیقه آخر همه چیز را با پاسخی که به اندازه کافی قانع کننده نبود حل کنند. یکی دیگر از موارد نادرست در روایت. ما می‌دانیم که نویسندگان می‌خواستند پس‌زمینه غم‌انگیز جادوگر را نشان دهند، اما اجرای آن ضعیف بود. و بد توضیح دادند که گذشته او این بود که «یک روز، او ناگهان تغییر کرد.» آیا منطقی است؟ دلیل آن ساده است: آنها صحنه را درست با موسیقی احساسی، فلش بک، بازیگران عالی و روایت “خوب تبدیل به بد” ارائه کردند، اما فیلمنامه بسیار ضعیفی دریافت کردند که نتوانست آن را تاثیرگذار کند!

وقتی دیدیم که فصل اول سریال صدای جادو تنها شش قسمت دارد، خوشحال شدیم، با توجه به اینکه چگونه درام‌های سنتی کره‌ای می‌توانند بسیار گسترش پیدا کنند. اما می‌دانیم که آن‌ها نتوانستند به خوبی خود را با قالب تطبیق دهند و سعی کردند یک روایت 20 قسمتی را در 6 قسمت قرار دهند. آنها باید فقط به قوس داستانی آه یی می‌چسبیدند و آن‌را به خوبی انجام می‌دادند، یا شاید ایل دونگ، با در نظر گرفتن اینکه چطور خیلی بهتر بود.

مردم داستان‌هایی درباره فانتزی و جادو تماشا می‌کنند، زیرا دیدن حل شدن مشکلات حداقل یک نفر در دنیایی که به نظر می‌رسد همه چیز همیشه در حال فروپاشی است، احساس خوبی دارد. اما “سریال صدای جادو” تکلیف را درک نکرد و این واقعا ما را ناامید کرد. اگر منصف باشیم، ارزیابی دقیق این است که ما حوصله نداشتیم، اما اهمیتی هم ندادیم. هرگز فکر نمی‌کردم با در نظر گرفتن برخی از محتواهای اخیری که از این کشور خارج شده است، درباره یک سریال کره ای چنین چیزی بگوییم. سریال کره ای صدای جادو ۲۰۲۲ نه تنها فاقد جادویی بود که وعده داده بود، بلکه بسیار پایین‌تر از حد معمول بود. این دقیقاً همان چیزی است که ما را ناامید کرد. وقت آن رسیده است که سازندگان بفهمند که اگر تمایلی به ارائه محتوای جدید به ما ندارند، حداقل کاری که باید یاد بگیرند این است که آن را با قالب‌های جدید تطبیق دهند. با توجه به آن، آنها همچنان می‌توانند جذابیتی را که به خاطر آن بسیار مشهور هستند حفظ کنند.

مصاحبه جی چانگ ووک درباره سریال The Sound Of Magic 2022

خلاصه داستان سریال کره ای صدای جادو ۲۰۲۲

در سریال کره ای صدای جادو ۲۰۲۲ از نتفلیکس، جی چانگ ووک نقش جادوگر مرموز ری اول را بازی می‌کند که دنیای رویاها را به یون آیی (چوی سونگ اون) و نا ایل دونگ (هوانگ این یوپ) هدیه می‌دهد.

«اول، مدت زیادی تمرین آواز و شعبده بازی کردم. البته بازیگری از همه مهمتر است، اما ترانه‌ها و جادو نیز نقش مهمی در درام داشتند.»

تماشاگران باید به دنبال چه چیزی در صدای جادو باشند؟ جی چانگ ووک در پاسخ می‌گوید:

«من فکر می‌کنم این یک همدردی است. برخی نگران مشکلات مالی و برخی نگران نمرات پایین هستند. من هم این نگرانی‌ها را داشتم. همه نگرانی‌های خود را دارند. و سریال صدای جادو اثری است که تمام داستان‌های آن‌ها را بازگو می‌کند.»

جای تعجب است که جی چانگ ووک، ستاره مشهور هالیو، می‌تواند با مشکلات مالی ارتباط برقرار کند، اما به گفته این بازیگر، او دوران کودکی سختی داشته است.

«به نوعی، دوران کودکی بسیار عادی و در عین حال با مشکلات مالی را گذراندم. من همراه با مادر مجردم بزرگ شدم و وقتی جوان بودم، کمبودهای زیادی داشتم. تحمل آن آسان نبود. زودتر بالغ شدم اما من با عشق مادرم بر آنها غلبه کردم.»

سریال The Sound of Magic بر اساس یک وبتون محبوب ساخته شده است.

«ری اول بسیار شبیه به فانتزی است، اما در عین حال بسیار واقع گرایانه است. او شخصیت بسیار پیچیده‌ای است، بنابراین درک لحن مناسب برای من سخت بود، اما خیلی هم سرگرم کننده بود.»

از زمانی که سریال منتشر شد، بینندگان اظهار نظر می‌کردند که او شبیه شخصیت هاول از “قلعه متحرک هاول” است. او پاسخ داد:

«این واقعا خجالت‌آور است. وقتی برای اولین بار درباره نقش با کارگردان صحبت کردم، او خیلی از هاول نام برد. بنابراین با خودم فکر کردم، من چطور باید هاول را بازی کنم؟ من سعی نکردم هاول را دنبال کنم، اما فکر می‌کنم شخصیت‌ها شباهت‌هایی دارند، مانند معصومیت در داستان و اینکه چگونه جذابیت‌های همه کاره را در درون خود پنهان می‌کنند. به هرحال، شرم آور است که این چیزها را با زبان خودم بگویم.»

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
بهترین سریال های عاشقانه ایرانی ؛ از در پناه تو تا ...
مریم جلیل زاده02 خرداد 1402 22:30
thumbnail
دانلود سریال آلپ ارسلان: امپراتوری بزرگ سلجوقی + تریلر، ...
مبین غفاری19 اردیبهشت 1402 14:30
thumbnail
بهترین سریال های رمانتیک خارجی ؛ معرفی 40 سریال عاشقانه ...
بیتا هدایت پور31 فروردین 1402 23:30
thumbnail
بهترین سریال علمی تخیلی ؛ معرفی 28 عنوان از بهترین سریال ...
بیتا هدایت پور29 اسفند 1401 21:30

در نمایش، ری ایول یک “بزرگسال خوب” است. پس یک بزرگسال خوب برای جی چانگ ووک چیست؟ این بازیگر پاسخ داد:

«راستش نمی‌دانم. اما به نظر می‌رسد که بزرگسالان کسانی هستند که افرادی را که هنوز بالغ نشده‌اند، به مسیر خوبی هدایت می‌کنند.»

او ادامه داد:

«وقتی جوان بودم، می‌خواستم بزرگ شوم تا فردی عالی باشم. می‌خواستم کسی باشم که بتواند به سوالات جوان‌ترها پاسخ دهد. اما اکنون، فکر می‌کنم کسی که می‌تواند با دیگران در مورد نگرانی‌ها صحبت کند و نصیحت کند، بزرگسال فوق‌العاده‌ای است.»

تنها دو روز پس از انتشار سریال The Sound of Magic در رتبه‌بندی جهانی نتفلیکس در رتبه چهارم قرار گرفت. جی چانگ ووک شادی خود را در این باره به اشتراک گذاشت:

«از اینکه افراد زیادی در حال تماشای نمایش هستند، هیجان زده هستم. زمانی که یک سریال زیاد تماشا می‌شود، برای بازیگران امری بسیار خوشحال‌کننده است. این نمایش حاصل آزمون و خطاهای فراوان است، پس امیدوارم از آن لذت ببرید.»

سخن آخر

با معرفی سریال صدای جادو همراه شما بودیم. آیا این سریال جدید جی چانگ ووک را تماشا کرده‌اید؟ نظر شما درباره این سریال چیست؟ از تماشای آن لذت بردید؟ آیا منتظر فصلی جدید خواهید بود؟ می‌توانید نظرات خود را در بخش کامنت با ما درمیان بگذارید. ممنون که با این مقاله نیز همراه پلازا بودید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران12 دیدگاه
avatar
Kimia
.
03 بهمن 1401، 23:18
پاسخ
4
0
دقیقا با چیزایی که خوندم موافقم انتضارم خیلی بالاتر بود مخصوصا اینکه تمامیه سریال هایی که از جی چانگ ووک دیدم همه عالی بودن ولی این نتونست در حد توقع من و درحد بقیه سریال های چانگ ووک باشه واقعا نتونستن اونطور که باید باشه از آب درش بیارن
avatar
F
.
28 مهر 1401، 17:41
پاسخ
0
7
اینکه یه سریال در قسمت کوتاه ولی تاثیر گذار باشه به شدت عالی هست چه بسا سریال های زیادی دیدم شاید خیلی دوسشون داشته باشیم ولی اونقدر ژولانی کردن که مثل اول رقبتی برای دیدنشون نداریم من به شخصه از دیدن این سریال لذت بردم واقعا برام جالب بود و یجورایی به دنیای واقعیمون هم شبیه بود بعضی کلمات هستن که وقتی میشنوی تو استخونت تاثیر میذاره وقتی که گفت `هیچ گلی تو آسفالت رشد نمیکنه ولی تو گل چرا` واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم و دومین چیز اینکه هر کسی یه دیدگاهی داره و باهم متفاوته و هرکسی از یه قسمتایی از فیلم خوشش میاد درحالی که توی مقالتون از اول داشتین چیزای منفی میگفتین اصلا انتظارش رو نداشتم وقتی یه موضوع رو میخواین تحلیل کنین باید هم جنبه خوب و هم جنبه بد رو اشاره کنین اصلا انتظار همچین چیزی رو نداشتم.
avatar
عسل
.
14 مرداد 1401، 20:07
پاسخ
1
12
رسما داخل این مقاله سریال تخریب کردین هم موزیک هم بازی و هم خط داستانی خیلی عالی بود یه مشت بیکارین نشستین از فیلمایی که عالین ایراد میگیرین
avatar
نوعی
.
28 تیر 1401، 14:42
پاسخ
0
11
خیلی خوب بود بازیگراش عالی بودن مخصوصا جی چانگ ووک ولی بعضی چیزا بی جواب موند ک فکر کنم مربوط میشه ب فصل دوم این سریال ولی در کل سریالی خوب و متفاوت بود
avatar
Nari
.
05 خرداد 1401، 10:34
پاسخ
0
13
واقعا سریال متفاوت و جذابی بود . تقریبا با همه شخصیت ها تا حد زیادی همذات پنداری میکردم. به نظرم زیباترین درسی که از گرفتم اینه که خودم باشم و نترسم از رویاهام چون اگه بخوایم مطابق نظظرات و علایق و استاندارهای بقیه زنگی کنیم چیزی ازمون باقی نمیمونه . وخودم اضافه میکنم :مهم اینه که همیشه خدایی هست که هوامونو داره . در هر شرایطی که باشیم پس نباید نا امید بشیم و با سختی ها بجنگیم که همین سختی ها باعث شکوفاشدنمون میشن:) به امید فردایی بهتر و دنیایی شادتر
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400