7 پردرآمدترین مشاغل فریلنسری (توضیحات جامع)

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

فریلنسری در ایران هر روز با استقبال بیشتری مواجه می شود. افزایش تورم و فشار اقتصادی از یکسو و کمبود شغل از سوی دیگر باعث شده تا بسیاری از جوانان در ایران فریلنسری را به عنوان شغل خود انتخاب کنند. فریلنسرینگ علاوه بر اینکه مدیریت زمان و زندگی را به دست فریلنسر می دهد، در بسیاری از مواقع می تواند درآمد بیشتری نیز از کارمندی تولید کند.

شما به عنوان یک فریلنسر در زمینه های مرتبط با فناوری می توانید به انجام پروژه بپردازید و کسب درآمد کنید. از برنامه نویسی و طراحی سایت گرفته تا طراحی لوگو و کلیپ تبلیغاتی به صورت فریلنسری انجام می شوند و می توانید با ثبت نام در یک سایت فریلنسری و انجام آنها کسب درآمد کنید. ما در این مطلب قصد داریم تا 5 حوزه فریلنسری که می تواند بیشترین درآمد را برای شما داشته باشد به شما معرفی کنیم.

فهرست عناوین مطلب:

فریلنسر کیست؟

فریلنسر (Freelancer) یا آزادکار به اشخاصی گفته می شود که برای هیچ شرکت یا سازمانی کار نمی کنند و خود اشتغال هستند. فریلنسرها کارها را به صورت پروژه ای و کوتاه مدت از کارفرمایان و یا شرکت ها دریافت می کنند و انجام می دهند.

فریلنسری به شما آزادی را هدیه می کند و افسار زندگی را به دست خودتان می دهد. این شما هستید که انتخاب می کنید چه زمان هایی کار کنید و چه زمان هایی به سفر بروید و استراحت کنید. شما به عنوان یک فریلنسر می توانید مقدار کار و درآمد خود را خودتان مشخص کنید. اگر شما در حوزه کاری خودتان حرفه ای هستید، می توانید بی نهایت سفارش انجام پروژه دریافت کنید و کسب درآمد کنید.

پردرآمدترین مشاغل فریلنسری

1-طراح سایت

با گسترش کسب و کارهای اینترنتی و اینستاگرامی هر روز نیاز به طراحی سایت بیشتر از گذشته می شود. وب سایت ها با زبان های برنامه نویسی مختلفی نوشته می شوند، اما طراحی سایت با وردپرس پرطرفدارترین آنهاست. دلیل آن هم این است که طراحی سایت با وردپرس به مراتب ارزان تر است و کار با آن نیز برای افراد مبتدی ساده تر می باشد.

شما می توانید در سایت های فریلنسری برای پروژه های طراحی سایت پیشنهاد ثبت کنید تا بتوانید پروژه ها را دریافت کنید. البته در یکسری از سایت های فریلنسری مثل کارخانه (Karkhane.com) می توانید علاوه بر ثبت پیشنهاد برای انجام پروژه، یک خدمت با عنوان فرضی طراحی سایت فروشگاهی با وردپرس تعریف کنید و بعد از ثبت سفارش طراحی سایت از سوی کارفرمایان، خدمت مورد نظر را برای آنها انجام و تحویل دهید.

علاوه بر طراحی سایت و تحویل پروژه، شما می توانید خدماتی افزودنی مثل پشتیبانی 3 ماهه یا 1 ساله را نیز به خدمت خود اضافه کنید تا کارفرما در صورت نیاز بتواند آن را نیز سفارش دهد.

2-طراحی لوگو

طراحی لوگو از دیگر حوزه های پردرآمد فریلنسری است که تقاضای نسبتا بالایی دارد. کسب و کارهای بسیار زیادی هر روز راه اندازی می شوند و تمامی آنها برای شروع نیاز به انتخاب نام برند و سفارش طراحی لوگو دارند که معرف کسب و کار آنها باشد. طراحان لوگو با سابقه کاری و نمونه کارهای جذاب می توانند به راحتی نظر کارفرمایان را جلب کنند و با گرفتن پروژه های متعدد کسب درآمد کنند.

سعی کنید در طراحی لوگو در نهایت رضایت کامل کارفرما را جلب کنید و هر تغییری نیاز است بر روی لوگو اعمال کنید تا در نهایت لوگوی دلخواه کارفرما شود. اگر شما بتوانید یک کارفرمای راضی داشته باشید، علاوه بر اینکه می توانید دیگر کارهای طراحی آن را انجام دهید، بلکه یک کارفرمای راضی شما را به دوستان و همکاران خود معرفی می کند و می توانید از این طریق نیز مشتریان جدید داشته باشید.

3- بهینه سازی سئو

سئو یکی از مهم ترین ارکان دیجیتال مارکتینگ و کسب و کارهای اینترنتی است. سایت ها بدون توجه به سئو نمی توانند با رقبای خود به رقابت بپردازند و سهمی از بازار داشته باشند. از همین رو تقاضا برای متخصصین سئو از جمله فریلنسر سئو بسیار بالاست و مبالغ نسبتا بالایی هم در قبال پروژه های مختلف پرداخت می شود.

اگر شما متخصص سئو سایت هستید و با تمامی بخش های این حرفه از جمله، تحقیق کلمات کلیدی، کیورد تارگتینگ، لینک سازی و… آشنا هستید می توانید به عنوان فریلنسر سئو شروع به فعالیت کنید و چند پروژه را همزمان پیش ببرید.

نکته مهم در سئو این است که هزینه برخی پروژه ها فقط زمانی پرداخت می شوند که نتیجه مورد نظر کارفرما حاصل شده باشد. به عنوان مثال اگر کارفرما می خواهد در کلمه کلیدی خرید دارو به اولین نتیجه گوگل برسد، شما بخشی از مبلغ را ابتدا و الباقی را زمانی دریافت خواهید کرد که نتیجه حاصل شده باشد.

البته توجه به این نکته مهم است که سئو یک حوزه بسیار گسترده است و شما می توانید در تمامی و یا فقط تعدادی از بخش های آن فعالیت داشته باشید. به عنوان مثال اگر می توانید لینک سازی را به خوبی انجام دهید می توانید فقط این خدمت را ارائه کنید.

پردرآمدترین مشاغل فریلنسری

4-مدیریت شبکه های اجتماعی (ادمین اینستاگرام)

تعداد پیج های اینستاگرامی که کسب و کار خود را راه اندازی می کنند هر روز بیشتر می شود. این پیج ها نیاز به ادمین، طراح پست و استوری، تولید کننده محتوا و… دارند که اگر شما توانایی انجام آنها را داشته باشید می توانید مدیریت یک یا چند پیج را در دست بگیرید و به صورت ماهیانه و یا پروژه ای کسب درآمد کنید.

شما به عنوان مدیر شبکه اجتماعی باید بتوانید تمامی نیازهای کارفرما را پوشش دهید. به طور منظم تولید محتوا برای پست و استوری انجام دهید و با فالوورها تعامل داشته باشید و به کامنت ها به خوبی پاسخ دهید.

5-تولید محتوای سئو شده

می توان گفت تمامی افرادی که با اینترنت سرو کار دارند در طول روز با جستجو در گوگل به مقالات نوشتاری می رسند که پاسخ آنها در آنجا نوشته شده است. این مقالات همان محتواهای سئو شده هستند که توسط تولیدکنندگان محتوا نوشته می شود. (لازم به ذکر است که تولید محتوا وظیفه متخصص سئو که در مورد 3 معرفی شد نیست و این بخش معمولا توسط فرد دیگری انجام می شود و محتوای تولید شده برای ادامه کارها به متخصص سئو سپرده می شود. بنابراین این دو تخصص کاملا مجزا از یکدیگر هستند.)

با توجه به افزایش روز افزون تعداد کسب و کارهای اینترنتی تقاضا برای تولید محتوا نیز هر روز در حال افزایش است. بنابراین با فعالیت در این حوزه و تولید محتوای باکیفیت می توان درآمدزایی خوبی داشت.

شما برای تبدیل شدن به یک تولید کننده محتوای خوب علاوه بر علاقمندی به نویسندگی باید با اصول سئو و تولید محتوای سئو شده نیز به خوبی آشنا باشید.

بسیاری از محتواهای موجود در وب فارسی ترجمه ای از یک یا چند مقاله انگلیسی هستند. بنابراین اگر می خواهید در این زمینه به صورت حرفه ای فعالیت کنید باید سطح زبان انگلیسی خود را نیز ارتقا دهید تا بتوانید محتواهای انگلیسی را به فارسی روان ترجمه کنید.

تولید محتوای سئو شده

6-ویرایشگر ویدئو

همانطور که احتمالا می دانید، طی سال های گذشته تعداد کانال های یوتیوب ایرانی به شدت افزایش یافتند و این مساله باعث شد تا تعداد افراد زیادی برای تولید محتوای ویدئویی خود نیاز به افراد متخصص در ویرایش و ادیت ویدئو پیدا کنند.

اگر شما با نرم افزارهایی نظیر افتر افکت، سینمافوردی، پریمیر و… آشنایی کافی دارید می توانید به راحتی نیاز این کارفرمایان را برآورده کرده و کسب درآمد کنید.

با توجه به کمتر بودن تعداد متخصصین در این حوزه، شما رقابت چندانی برای دریافت پروژه های فریلنسری در این زمینه نخواهید داشت.

7-مشاور کسب و کار

همانطور که هر روز تعداد زیادی کسب و کار جدید راه اندازی می شود، تعداد بسیاری از کسب و کارهای قدیمی نیز تعطیل می شوند. علت تعطیلی بسیاری از این کسب و کار نداشتن دانش کافی در حوزه بیزنس و مارکتینگ است.

بنابراین اگر شما در حوزه بیزنس و مارکتینگ دانش کافی دارید و تجربه راه اندازی حداقل یک کسب و کار موفق را در کارنامه دارید، می توانید به عنوان مشاور کسب و کار به پیج های اینستاگرامی و یا سایت هایی که راه اندازی می شوند مشاوره دهید و کسب درآمد کنید.

با توجه به بالا بودن حساسیت این شغل فریلنسری، پیشنهاد می شود فقط در صورتی وارد این حوزه شوید که به دانش و تجربه خود اعتماد کافی دارید و می دانید می توانید به کسب و کارها برای رشد بهترشان کمک کنید.

نتیجه گیری

فریلنسری جزء مشاغلی است که به دلیل تغییر شکل زندگی هر روز بیشتر و بیشتر در مورد آن می شنویم و هر روز افراد بیشتری جذب این حوزه می شوند.

اگر شما هم قصد ورود به یکی از این حوزه ها را دارید می توانید ابتدا آن را به عنوان شغل دوم خود انتخاب کنید و پس از کسب تجربه و کشف اینکه چطور پروژه های بیشتری را می توانید انجام دهید، آن را به عنوان شغل اول خود انتخاب کنید و از آن به بعد خودتان رئیس خودتان باشید!

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022