روش بی مصرف کردن دوربین مداربسته

روش بی مصرف کردن دوربین مداربسته
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

دوربین های مداربسته، تجهیزات امنیتی ساختمان ها هستند. بنابراین از کارافتادن آنها می تواند سبب ایجاد آسیب های جدی و خسارت های ناشی از سرقت و ناامنی در هر ساختمانی باشد. اما چگونه و به چه روش هایی سیستم دوربین مداربسته بی مصرف می شود؟ به عبارت بهتر عملکرد دوربین های مداربسته به چه روش هایی ممکن است مختل شود؟ به طور کلی ایجاد اختلال و بی مصرف شدن دوربین مداربسته یا از طریق کم توجهی کاربران به مسائل فنی دوربین مداربسته اتفاق می افتد و یا از طریق دستکاری سارقان. در این مقاله تلاش می کنیم انواع روش های بی مصرف کردن دوربین مداربسته را بررسی نماییم.

فهرست عناوین مطلب:

تنظیم تاریخ و ساعت دوربین مداربسته

آیا تا به حال به سازکار قانونی دوربین های مداربسته فکر کرده اید؟ فیلمی که این دوربین ها ضبط می کنند در چه سازکاری و طی چه روندی وجهه قانونی خواهد داشت؟ یکی از بارزترین این قوانین مربوط به تاریخ و ساعت ضبط فیلم توسط دوربین های مداربسته است. در واقع اگر تاریخ و ساعت دوربین مداربسته تنظیم نباشد و تاریخ و ساعت حک شده بر روی فیلم ضبط شده هماهنگی با زمان سرقت انجام شده نداشته باشد، فیلم مذکور عملا وجهه قانونی نخواهد داشت. بنابراین اهمیت تنظیم صحیح تاریخ و ساعت دوربین مداربسته در اینجا آشکار می شود. برای اعمال تنظیمات دوربین مدار بسته به ویژه تنظیم ساعت و تاریخ، ابتدا وارد Menu دستگاه شده و در قسمت تنظیمات گزینه مربوط به Date & Time را انتخاب می نمایید. ضمناً برای نمایش تاریخ و زمان در پخش زنده یا فیلم های ضبط شده، باید این عملکرد را فعال نمود. برای انجام این کار وارد تنظیمات دوربین بشوید و پس از انتخاب گزینه Video یا Display، تیک مربوط به تاریخ و زمان را نیز فعال کنید.

استفاده از هارد مناسب

یکی دیگر از روش های بی مصرف شدن دوربین مداربسته به هارد استفاده شده در این نوع دوربین ها مربوط می شود. در واقع کیفیت و ویژگی های هارد دوربین مداربسته، مستقیما بر عملکرد آن تاثیر خواهد داشت. اکنون انواع مختلفی از هارد در بازار این نوع محصولات موجود است و هر کدام از این نوع هاردها کاربری خاصی دارند و به منظور خاصی طراحی شده اند. شرکت های تولید کننده انواع هارد مانند شرکت های وسترن دیجیتال و سیگیت در یک نوآوری جالب، انواع هارد با کارکردهای متفاوت را با رنگ های مختلف نامگذاری نموده اند. برای مثال هارد بنفش، هاردهای مشکیسفید و هاردهای مشکیقرمز که هر کدام دارای ویژگی هایی منحصربفرد هستند. در این میان هارد بنفش است که بهترین گزینه برای دوربین های مداربسته به شمار می رود. هارد بنفش در واقع مختص کاربری های Surveillance یا همان نظارتی است که به طور خاصی برای استفاده در دستگاه ضبط دوربین مدار بسته یا DVR دوربین مداربسته تولید شده است. این نوع هارد در ظرفیت های 1 تا 6 ترابایت به بازار عرضه می شود و امکان استفاده 24 ساعته بدون هیچگونه نقصی را دارد.

روش بی مصرف کردن دوربین مداربسته

استفاده از دوربین های  no name

راهکاری دیگری که از بی مصرف شدن دوربین مداربسته جلوگیری می نماید، عدم استفاده از دوربین های نونیم است. اما دوربین نو نیم چیست؟ در واقع دوربین های نو نیم، دوربین‌ های مداربسته ای هستد که به عبارتی بی نام و نشان اند و بدون برند می باشند. بنابراین به طور کلی دوربین های نو نیم دوربین های ارزانتر و با کیفیت پایین تر هستند. بنابراین بهتر است در زمان خرید دوربین مداربسته به نام و نشان و برند دوربین توجه شود. استفاده از دوربین های نو نیم با اینکه هزینه کمتری در خرید و نگهداری دارد ولی اگر بیشتر هزینه کنید و دوربین با برند مناسب تهیه نمایید در واقع جلوی بی مصرف کردن دوربین خود را گرفته اید.

زنگ زدگی کیس دوربین

از جمله عوامل بی مصرف شدن دوربین مداربسته، آسیب و زنگ زدگی کیس دوربین و نبود دید کافی دوربین‌ها است. در واقع برای حفظ سیستم دوربین مداربسته، محل نصب و به صورت مداوم تمیز نگه داشتن محیط از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا که گرد و غبار سبب کثیفی و خرابی لنز دوربین می شود، بنابراین بهتر است به صورت دوره ای دید کافی دوربین را بررسی کنیم تا شاخه های درختان و بوته ها جلوی دید دوربین مداربسته نگیرد. ضمناً دوربین مداربسته باید در محیطی نصب شود که در معرض مستقیم برف و باران نباشد یا اگر نحوه نصب دوربین به شیوه ای بوده است که نمی توان از باران و برف و رطوبت جلوگیری نمود، بهتر است دوربینی را انتخاب کنید که از نظر مقاومت استاندارد باشد تا در مقابل اکسایش مقاوم بوده و از خوردگی و زنگ زدگی جلوگیری شود.

آلودگی لنز دوربین مداربسته

آلودگی لنز دوربین مداربسته

آلودگی بر روی لنز دوربین که سبب مختل شدن عمل فوکوس می شود، از عوامل بی مصرف شدن دوربین مداربسته به شمار می رود. بنابراین توصیه می کنیم لنز دوربین مداربسته را در حین عملیات نصب، در داخل و خارج خانه وارسی نمایید و از تمیز بودن لنزها اطمینان حاصل کنید. بر روی لنز دوربین مداربسته نباید هیچگونه لکه و گرد و غبار وجود داشته باشد و در صورت وجود آلودگی، بهتر است از یک پارچه تمیز استفاده شود تا لنز تمیز شود. اگر لنزهای دوربین مداربسته خراشیدگی داشته باشد، به طور حتم باید تعویض شود.

کلام نهایی

همانطور که گفته شد، عوامل متنوعی ممکن است سبب بی مصرف شدن دوربین مداربسته بشوند و شما را وادار کنند که دوربین را تعویض نمایید. البته اشاره نیز کردیم که برای هر کدام از این عوامل راهکارهایی نیز وجود خواهد داشت که کاربران می توانند با توجه به این راهکارها جلوی آسیب های احتمالی به دوربین مداربسته را بگیرند.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022