دیپ فیک چیست؟ معرفی چند نرم افزار و برنامه دیپ فیک + لینک دانلود

نرم افزار دیپ فیک
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

فناوری دیپ فیک چیست؟  چرا استفاده از نرم افزار دیپ فیک خطرناک است؟ اگر تمایل دارید درباره تکنولوژی جعل عمیق بیشتر بدانید و با چند برنامه دیپ فیک آشنا شوید، در ادامه با ما همراه باشید.

دیپ فیک (Deep Fake) فناوری جدیدی بر مبنای هوش مصنوعی است که به‌واسطه آن تصاویر و ویدیوهای دروغین اما واقع گرایانه درست می‌شود و می‌تواند هر بیننده‌ای را تحت تاثیر خود قرار دهد. امروزه ویدیوهای دیپ فیک بسیاری از هنرمندان و افراد مشهور ساخته می‌شود و بیننده بدون آنکه متوجه عدم صحت و واقعیت آنها شود، محتوای آن‌ها را باور کرده و به انتشار آن‌ها در فضای مجازی دست می‌زند. در نتیجه با توجه به پیشروی بدون محدودیت این فناوری، باید گفت که به زودی تشخیص بین مرز حقیقت و دروغ کاملا غیرممکن می‌شود.

در ادامه شما عزیزان میتوانید به بخش های مختلفی از این برنامه دسترسی داشته باشید که از اصلی ترین آنها میتوان به خطرات استفاده از تکنولوژی دیپ فیک اشاره داشت که این بخش بطور کامل مورد بررسی قرار گرفته است. لازم به ذکر است بدانید که تکنولوژی دیپ فیک با هوش مصنوعی شبیه سازی شده است که این مورد میتواند ویژگی و خطرات بسیاری را به همراه داشته باشد پس موضوع کاری خود با برنامه را در ابتدا مشخص کنید.

در ادامه می‌خوانید: 

دیپ فیک یا فناوری «جعل عمیق» چیست؟

فناوری دیپ فیک (Deep Fake) یا «جعل عمیق» در سال 2014 برای اولین بار توسط یک دانشجوی مقطع دکترا به نام  «ایان گودفلو» اختراع شد. گفتنی است گودفلو در حال حاضر در شرکت اپل مشغول به کار است.

دیپ فیک از ترکیب دو واژه دیپ (Deep) به معنای عمیق و فیک (Fake) به معنای جعلی و دروغین تشکیل شده است و براساس هوش مصنوعی قادر است تصاویر انسان را به صورت واقع گرایانه تولید و سنتز کند. در فناوری Deep Fake یا همان جعل عمیق، از دسته خاصی از الگوریتم یادگیری ماشین با نام «شبکه‌های مولد تخاصمی» یا «Generative Adversarial Networks» استفاده می‌شود تا تصاویر یا ویدیوهای موجود روی مجموعه‌ای از تصاویر و ویدیوهای منبع، ترکیب و برهم‌نهی شود.

تکنولوژی جعل عمیق مبتنی بر روش‌ یادگیری عمیق است و از شبکه‌های مولد تخاصمی که به اختصار به آنها شبکه‌های GAN گفته می‌شود، استفاده می‌کند. الگوریتم‌های GAN از دو مدل هوش مصنوعی تشکیل می‌شوند. در این سیستم وظیفه یکی از مدلها تولید محتوا (تولید تصاویر افراد) و وظیفه مدل رقیب، تشخیص واقعی بودن و یا جعلی بودن عکس تولید شده است. گفتنی است در ابتدای کار مدل هوش مصنوعی رقیب قادر است به راحتی عکس جعلی را از عکس واقعی تشخیص دهد اما با گذشت زمان دقت و عملکرد مدل هوش مصنوعی تولید کننده به قدری افزایش می‌یابد که تشخیص جعلی بودن محتوای تولید شده برای مدل رقیب بسیار سخت می‌شود.

دیپ فیک چیست؟ برای پاسخ به این سوال باید بدانید که دیپ فیک برگرفته از یکسری تکنولوژی های جدید روز دنیا بوده که در قالب یک اپلیکیشن اندرویدی پیاده سازی شده است و این امکان را به شما میدهد تا با استفاده از آن بتوانید به فناوری تشخیص چهره دسترسی داشته باشید که امروزه برنامه های بسیاری در این زمینه حضور دارند اما قدرت و ویژگی آنها نسبت به دیپ فیک نبوده و این برنامه را میتوان یکی از پرچم داران این سبک دانست که برای بررسی بیشتر این برنامه پیشنهاد میشود باما همراه باشید.

برنامه دیپ فیک براساس یکسری تکنولوژی های روز انجام گرفته است که نمونه آنرا بیشتر در فیلم های اکشن دیده ایم که با تغییر دادن چهره برخی افراد قصد در نفوذ به ساختمان های مختلف را دارند که امروزه این رویا به واقعیت تبدیل شده است زیرا با استفاده از نرم افزار دیپ فیک میتوانید به ساختار کلی چهره خود و دوستان دسترسی داشته باشید که در این زمینه ابزار های مختلفی برای افزایش سطح واقع گرایانه بودن تصویر به برنامه اضافه شده است که میتوانید انهارا در ادامه مطالعه کنید.

تشخیص دیپ فیک براساس هوش مصنوعی انجام میگیرد که در این برنامه تکنولوژی دیپ فیک با دستوراتی که در کدنویسی به آن داده شده است تصاویر را به نحوی تغییر میدهد که به نیاز کاربر نزدیک باشد و این مورد سبب شود تا عکس های بیشتری برای تبدیل و تفکیک وارد برنامه شود که در این میان پیشنهاد میشود خطرات برنامه دیپ فیک اندروید را نیز مطالعه کنید که به موارد بسیار خوبی اشاره شده است که نباید از کنار آنها ساده عبور نمود.

چرا فناوری دیپ فیک خطرناک است؟

برای اینکه بدانید تکنولوژی دیپ فیک تا چه حدی قدرتمند است باما همراه باشید که در ادامه ویژگی و خطراتی که ممکن است این فناوری برای شما به همراه داشته باشد ذکر شده است که پیشنهاد میشود از این موارد ساده عبور نکنید و نظرات مربوط به کاربران را مطالعه کنید همچنین میتوانید نظر خودرا نسبت به این فناوری با سایر کاربران به اشتراک بگذارید که میتوانید در نظرات باما همراه باشید.

فناوری دیپ فیک یا همان جعل عمیق در طول ظهور و پیدایش خود، نه تنها جامعه بازیگران و سلبریتی‌ها را هدف گرفته بلکه به حریم چهره‌های بزرگ سیاستمدار نیز تجاوز کرده است. به عنوان مثال چندی پیش ویدیویی از باراک اوباما منتشر شد که در آن دونالد ترامپ را فردی حقیر و غیرمنطقی خطاب می‌کرد. اگرچه این ویدیو صحت نداشت و کاملا غیرواقعی بود اما افراد زیادی در ابتدا آن را باورد کردند و دست به انتشار آن در فضای مجازی کردند. در همین راستا رئیس جمهور سابق آمریکا، باراک اوباما، در خصوص تکنولوژی Deep Fake اظهار نظر کرده و ابراز کرده است در دنیایی که می‌توانند به سادگی صحبت‌ها و ویدیوهای غیرواقعی از من ساخته و منتشر کنند، به مرحله‌ای خواهیم رسید که تشخیص مرز بین واقعیت و دروغ بسیار مشکل خواهد شد و این مطمئنا بر پایه‌‎های دموکراسی ما که بر مبنای حقیقت است، تاثیر خواهد گذاشت.

نرم افزار دیپ فیک

در حقیقت از آنجا که این فناوری بر مبنای هوش مصنوعی است و نیازی به دخالت مستقیم انسان ندارد، هر فردی می‌تواند از طریق Deep Fake، ویدیوی جعلی و در عین حال واقع‌گرایانه تولید کند. در نتیجه متاسفانه افراد با اهداف خصمانه می‌توانند فیلم‌های غیراخلاقی از چهره‌های مشهور تهیه و تولید کنند و زندگی شخصی آن‌ها را به راحتی به خطر بیندازند. گفتنی است این فناوری سبب کسب درآمد نیز شده است و افراد بسیاری در انجمن‌های اینترنتی مختلفی وجود دارند که حاضرند برای ساخت یک ویدیوی دیپ فیک و غیراخلاقی از فرد موردنظرشان پول زیادی پرداخت کنند.

علاوه بر ایجاد محتوای غیراخلاقی از افراد مختلف، Deep Fake می‌تواند واقعیات جامعه را تحریف کرده و اطلاعات نادرست و غیرواقعی به افراد جامعه ارائه کند. در نتیجه حریم خصوصی افراد به راحتی مورد هدف قرار گرفته و دموکراسی و امنیت ملی یک کشور نیز به خطر می‌افتد.

با دانستن اینکه deep fake چیست میتوانید از آن در زمینه های مختلفی نظیر ساخت تصاویر فان استفاده کنید. این بخش بیشتر جنبه فان دارد تا اینکه بخواهید از آن برای کارهای دیگر استفاده کنید. روند کار با این ابزار بدین شکل است که ابتدا باید دو تصویر را انتخاب و وارد برنامه کنید. سپس با زدن دکمه مربوطه برنامه شروع به اسکن خواهد نمود و با تغییر دادن چهره آنهارا برای مشاهده در اختیار شما قرار میدهد که در این زمینه مو و ساختار دیگر بدن ثابت خواهند ماند و فقط صورت جا به جا میشود.

برای دانلود نرم افزار دیپ فیک باما همراه باشید که نسخه های مختلفی از این برنامه در اختیار شما قرار گرفته است که به نسبت نیاز خود میتوانید آنها را از سایت های معتبر جهانی دریافت و روی دستگاه هوشمند خود نصب نمایید. لازم به ذکر است بدانید که این برنامه در نسخه های مختلفی با ویژگی های متفاوت عرضه شده است که به نسبت نیاز خود میتوانید آنرا انتخاب و دریافت کنید.

برای ساخت دیپ فیک روش های مختلفی وجود دارد که یکی از آنها ترکیب رو تصویر در قالب یک عکس است. در این شرایط شما میتوانید دو عکس دلخواه از شخصیت های مختلف و یا یک عکس شخص و یک حیوان را وارد برنامه کنید و با ترکیب نمودن آنها عکس خنده داری را در خروجی دریافت کنید. امروزه استفاده از این برنامه در روز تولد دوستان صمیمی بکارگرفته میشود که آنها با ساخت عکس فان سعی بر ابراز علاقه خود به یکدیگر را دارند.

نمونه هایی از ویدیوهای Deep Fake

در این قسمت نمونه‌هایی از استفاده از نرم افزار دیپ فیک برای تولید ویدیوهای غیرواقعی از افراد معروف ارائه شده است.

1- باراک اوباما

سیاستمداران و افراد مشهور از اصلی‌ترین قربانی‌های فناوری Deep Fake هستند. یک سال قبل از آنکه فیلم زیر منتشر شود، مهندسان کامپیوتر دانشگاه واشنگتن از شبکه عصبی هوش مصنوعی برای مدلسازی فرم دهان باراک اوباما استفاده کردند و آن را با ورودی صوتی همگام ساخته بودند.

گفتنی است استفاده از چهره‌های مشهور برای ساخت ویدیوهای جعلی با استفاده از دیپ فیک از این جهت آسان‌تر است که عکس‌ها و ویدیوهای کافی از آنها در دسترس است و می‌توانند منبع خوبی برای فناوری جعل عمیق باشند؛ اما با توجه به آنکه امروزه عکس‌های شخصی بسیاری از افراد مختلف در فضای مجازی بارگذاری می‌شود، بنابراین احتمالا در آینده نه چندان دور هر فرد معمولی خواهد توانست به عنوان منبع و سوژه این فناوری قرار بگیرد.

در ویدیوی زیر دهان کمدین معروف جردن پله جایگزین دهان باراک اوباما شده و سپس با استفاده از اپلیکیشن FakeApp و در طی مدت زمان بیش از 50 ساعت، این ویدیو با دقت شگفت‌آوری ساخته شده است.

2- نانسی پلوسی

ویدیوی بعدی که در ادامه مشاهده خواهید کرد نمونه بارزی است از اینکه استفاده از دیپ فیک در مسائل سیاسی تا چه اندازه می‌تواند خطرناک باشد. در این ویدیو، نانسی پلوسی سخنگوی مجلس نمایندگان ایالت متحده آمریکا در حال سخنرانی است اما در نسخه جعلی سرعت صحبت‌های پلوسی حدود 25 درصد کمتر شده است و جوری به مخاطب وانمود می‌شود که گویی پلوسی مست است. این ویدیوی جعلی در یکی از پیج‌های فیسبوک با نام Politics Watchdog بارگذاری و به سرعت منتشر شد؛ تا جایی که رودی جولیانی شهردار سابق نیویورک در توئیتی نوشت: «چه اتفاقی برای نانسی پلوسی افتاده است؟ سخنرانی او کمی عجیب بود!»

در همین راستا فیسبوک در ابتدا نپذیرفت که ویدیو را به صورت کامل حذف کند؛ اما اظهار کرد پس از آنکه عدم صحت ویدیو ثابت شد، توزیع و انتشار آن را کاهش داده است. جالب اینجا است که این پست پس از مدتی حذف شد اما مشخص نشد که چه کسی پشت ساخت این ویدیوی جعلی بود. همان طور که مشاهده خواهید کرد این ویدیو یک نمونه کوچک از سوء استفاده از فناوری Deep Fake است و نشان می‌دهد که به چه آسانی می‌توان صدای یک ویدیو را همانند یک سند متنی، دستکاری کرد.

3- مارک زاکربرگ

همچنین بخوانید :

در پاسخ به امتناع فیسبوک از حذف ویدیوی نانسی پلوسی، بیل پوستر هنرمند معروف در ماه ژوئن در پیج اینستاگرام خود ویدیوی زیر را منتشر کرد. در این ویدیو نشان داده می‌شود که چگونه مارک زاکربرگ با افتخار از مالکیت فیسبوک و نحوه تاثیر آن بر کاربران سخن می‌گوید. این ویدیو توسط نرم افزار اسرائیلی Canny AI’s VDR که مربوط به ساخت ویدیو با تکنیک جابه‌جایی دیالوگ است، ساخته شده بود و نشان می‌داد که چگونه گفتار ساده هر فرد می‌تواند مورد دستکاری و تغییر قرار بگیرد.

گفتنی است اینستاگرام این ویدیوی جعلی از مارک زاکربرگ را حذف نکرد؛ اما اعلام کرد که با این ویدیوی جعلی همانند سایر محتواهای نادرست منتشر شده در اینستاگرام رفتار خواهد کرد و چنانچه یک شخص حقیقی عدم صحت این ویدیو را تائید کند، ویدیو را فیلتر خواهد کرد. این در حالی است که بیل پوستر این ویدیو را با هشتگ Deep Fake منتشر کرده بود.

روش تشخیص دیپ فیک برای شناسایی تصاویر جالب است که در این زمینه برنامه با قرار دادن نقطه های مکرر در اقسانقاط صورت این اتصال را به وجود می آورد که برای تغییر دادن نیازی به مراحل دشوار نداشته باشد زیرا اجزای مختلف صورت در قالب عکس های کوچک ذخیره سازی میشود و با اتصال مجدد آنها به یکدیگر میتوانید تصویری که مدنظر داشته اید را در خروجی دریافت کنید که در این زمینه برنامه با در اختیار داشتن تکنولوژی های روز دنیا میتواند بهترین خروجی را در اختیار شما قرار دهد که نباید آنرا به سادگی از دست داد.

برای ساخت تصاویر جعلی نیز از فناوری دیپ فیک استفاده میشود که در این زمینه نباید تصاویر خودرا در اختیار افراد ناشناس قرار دهید زیرا تکنولوژی دیپ فیک به حدی پیشرفته است که میتواند تصاویر مربوط را در کمترین زمان ممکن آماده سازی کند و آنرا با کیفیت بالا در خروجی ارائه دهد. در این زمینه باید بدانید که برای کار با برنامه نیاز به اینترنت خواهید داشت تا برنامه با اتصال هسته اصلی سایت سازنده اش بتواند تغییرات را انجام دهد که البته این مورد در توضیحات سایت گفته شده است اما از دید پلازا این طور نبوده و بلکه برنامه های این چنینی نظیر اسنپ چت به این دلیل آنلاین هستند که بعد از تهیه هر عکس امکان ذخیره سازی آن در سرور های سازنده را داشته باشند که این مورد از ابتدای برنامه انجام خواهد گرفت زیرا دسترسی های لازم برای نصب برنامه را تائید خواهید نمود.

4 سایت و برنامه دیپ فیک

در این بخش می‌خواهیم چند سایت و اپلیکیشن Deep Fake را معرفی کنیم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید چهره خود را روی افراد دیگر قرار دهید.

1. برنامه دیپ فیک Zao

اپلیکیشن چینی Zao که سال 2019 به عنوان یکی از پرسروصداترین اپ‌ها شناخته می‌شد، قادر است در کسری از ثانیه با دریافت چند عکس از کاربر، چهره او را به سلبریتی موردعلاقه‌اش تبدیل کند. اما پس از چندی کاربران بسیاری به سرعت موجی از نارضایتی خود را در خصوص نقض حریم خصوصی خود اعلام کردند و حال این برنامه دیپ فیک، سیاست‌های خود را بعد از واکنش جدی و بازخوردهایی که از سوی کاربران دریافت کرده، تغییر داده است.

برنامه دیپ فیک / Zao

این اپلیکیشن قادر است با استفاده از هوش مصنوعی، تصویر چهره کاربر را روی چهره یک شخص دیگر گذاشته و در قالب یک فایل گیف (GIF) و یا حتی ویدیو آن را به نمایش درآورد. نرم افزار دیپ فیک Zao یک اپلیکیشن رایگان است و به عنوان یکی از پرطرفدارترین برنامه‌های موجود در اپ استور شناخته می‌شود. نحوه نصب و استفاده از این برنامه بسیار ساده و آسان است. کافی است پس از نصب، شماره موبایل خود را وارد کرده و سپس تعدادی از عکس‌های موجود در گوشی خود را روی برنامه بارگذاری کنید. حال می‌توانید ویدیوهای سلبریتی‌های مختلف از دی کاپریو گرفته تا مارلین مونرو، یکی را انتخاب کنید تا اپلیکیشن چهره شما را روی تصویر سلبریتی موردعلاقه‌تان برهم‌گذاری کند.

در حال حاضر برنامه‌های متنوعی نظیر Zao موجود هستند که با تکنیک هوش مصنوعی و Deep Fake، چهره کاربر را تغییر می‌دهند و بیشتر جنبه فان و سرگرمی دارند اما با توجه به گزارشات متعدد در مورد نقض حریم شخصی کاربران، توصیه می‌شود قبل از استفاده از این نوع اپلیکیشن‌ها، قوانین هر کدام را با دقت مطالعه کنید. پیشنهاد می‌شود مقاله «دانلود اپلیکیشن Gradient، برنامه شباهت چهره با افراد معروف و بازیگران» را نیز مطالعه بفرمایید.

دانلود نرم افزار دیپ فیک Zao برای اندروید و iOS

2. سایت دیپ فیک Deepfakes web β

برنامه دیپ فیک

Deepfakes web β یک سرویس وب است که به شما اجازه می‌دهد تا ویدیوهای Deep Fake را در اینترنت بسازید. این سایت از یادگیری عمیق برای دریافت پیچیدگی‌های مختلف چهره استفاده می‌کند. Deepfakes web β می‌تواند تا 4 ساعت به یادگیری و آموزش از ویدیوها و تصاویر بپردازد و 30 دقیقه دیگر هم برای جابه‌جا کردن چهره‌ها با استفاده از مدل آموزش داده شده، نیاز دارد. با وجود اینکه این سایت از پردازنده گرافیکی قدرتمند در فضای ابری استفاده می‌کند، ممکن است ساعت‌ها برای رندر کردن تمامی داده‌ها زمان نیاز باشد. این سایت نشان می‌دهد که ساخت ویدیوهای دیپ فیک کار هر کسی نیست و مشاهده انجام این کار در عرض چند ثانیه توسط Zao، واقعا امر متحول‌کننده‌ای است. این سایت پولی بوده و هزینه استفاده برای هر ساعت آن، 2 دلار است.

مراجعه به سایت دیپ فیک Deepfakes web β

3. سایت دیپ فیک MachineTube

برنامه دیپ فیک/ Deepfake

MachineTube سایت دیگری است که به شما اجازه می‌دهد تا در کامپیوتر خود، ویدیوهای دیپ فیک بسازید. این سایت مانند Deepfakes web β از پردازش ابری برای خلق ویدیوها استفاده نمی‌کند و به جای آن، از قدرت پردازشی کامپیوتر شما بهره خواهد بود. از این امر دو مورد برداشت می‌شود: اول اینکه نیاز به کامپیوتر قوی با کارت گرافیک خوب با حداقل 2 گیگابایت VRAM دارید و دوم اینکه ساعت‌ها طول خواهید کشید تا به ویدیوی Deep Fake مورد نظر خود دسترسی داشته باشید که وابسته به منابع کامپیوتری خود شما است. MachineTube از الگوریتم‌های بسیار پیشرفته یادگیری عمیق خود استفاده می‌کند تا داده‌های تصویری را پردازش کند. شما باید ویدیو و نمونه‌های تصویری را آپلود کرده و سپس MachineTube کار تغییر چهره‌ها را آغاز می‌کند. چندین مدل از پیش تعریف شده هم مانند کانیه، اوباما، راک، کیج و … هم وجود دارند. بهترین چیز درباره این سایت آن است که استفاده از آن کاملا رایگان است.

مراجعه به سایت دیپ فیک MachineTube

4. برنامه دیپ فیک Face Swap Live

اپلیکیشن Deep Fake

Face Swap Live را نمی‌توان واقعا یک نرم افزار دیپ فیک دانست؛ اما به شما اجازه می‌دهد تا تصویر خود را با دوست‌تان یا یک عکس دیگر عوض کنید. شما می‌توانید در این حالت فیلم یا عکس گرفته و با اضافه کردن استیکر، آن را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید. مورد قابل توجه درباره این اپلیکیشن آن است که برخلاف سایر نرم افزارهای جابجایی چهره، این برنامه آنقدر هم استاتیک نیست و کمی چهره‌ها حرکت می‌کنند. چندین افکت سه‌بعدی و ماسک‌های مختلف هم وجود دارند. اگر به دنبال یک برنامه دیپ فیک می‌گردید، Face Swap Live می‌توانید جایگزینی برای Zao محسوب شود.

دانلود برنامه دیپ فیک Face Swap Live برای اندروید و iOS

سخن پایانی

مقاله ای تحت عنوان دیپ فیک چیست؟ معرفی فناوری دیپ فیک و تکنولوژی دیپ فیک بکار رفته در آن در اختیار شما قرار گرفت که در آن خطرات و ویژگی های مربوط به برنامه دیپ فیک برای شما عزیزان بازگو شد. نظر شما در مورد این برنامه چیست. شما عزیزان میتوانید نظرات و تجربیات خودرا در قالب یک متن ساده با سایر کاربران به اشتراک بگذارید که پیشنهاد میشود باما همراه باشید. همچنین باید بدانید نظرات شما در تولید و بررسی مطالب این چنینی تاثیرگذار خواهد بود که برای بررسی برنامه های دلخواه میتوانید نام برنامه مربوط را در نظرات برای ما ارسال کنید.

همان‌طور که مشاهده کردید در آینده‌ای نه چندان دور و با گسترش فناوری دیپ فیک، عملا تشخیص بین مرز حقیقت و دروغ غیرممکن خواهد شد. علاوه براین تولید و فراگیر شدن نرم‌افزارهای تغییر چهره مبتنی بر Deep Fakeنیز هشداری جدی بر نقض حریم خصوصی کاربران هستند. باید منتظر ماند و دید که پیشرفت بی مهابای فناوری تا کجا بر زندگی افراد تاثیر خواهد گذاشت. در این مطلب نگاهی به فناوری جعل عمیق و چند نمونه از کاربرد آن داشتیم و چندین سایت و نرم افزار دیپ فیک را هم معرفی کردیم. نظر شما درباره دیپ فیک چیست؟ چه آینده‌ای را برای آن پیش‌بینی می‌کنید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران10 دیدگاه
avatar
ستاره
.
03 شهریور 1401، 22:26
پاسخ
0
0
دیگه آدم واقعا نمیدونه چی رو باور کنه و چی رو باور نکنه. دیپ فیک خیلی واقعی میتونه فیلم از هر کسی بسازه و واقعا تشخیصش از واقعیت کار بسیار سختیه و نیاز به یک متخصص داره. من دیپ فیک ترامپ رو دیدم واقعا باهاش مو نمیزد. این بده چون میشه دیگه به راحتی برای هر کسی پاپوش درست کرد و آدم امنیت خودش رو از دست میده و نمیشه هم ثابت کرد که این فیلم واقعی نیست. چون خیلی تمیز و با جزئیات این کار رو انجام میده. خدا کنه آدم دشمن نداشته باشه به خدا.
avatar
.
02 شهریور 1401، 22:50
پاسخ
0
0
واقعا بنظرم دنیا دیگه واقعا داره به یه جای ترسناک تبدیل میشه 🙄 این چی بود دیگهههه؟ دیگه چیو باور کنیم چیو باور نکنیم آدم از فردای خودش میترسه بابا 😅😅😅 آدم ازین به بعد باید خیلی خیلی محتاط تر عمل کنه چه کلاهبرداریایی که از این طریق نمیشه انجام داد تکنولوژی یه جاهایی عمیقا میتونه ضربه بزنه به آدمیزاد هر چقدر آگاه تر باشیم نسبت به این موضوعات کمتر گول میخوریم و ضربه میبینیم چون یه فیلمی که ازین طریق ساخته بشه رو ممکنه خیلیا باور کنن و اتفاقات بزرگی بیفته که به ضررشون تموم بشه مرسی که اطلاع رسانی می کنید .
avatar
ریحانه
.
01 شهریور 1401، 22:38
پاسخ
0
0
دیپ فیک یک تکنولوژی خیلی به روزه و میتونه خیلی کارهای بزرگ بکنه و توی بسیاری از فیلم‌ها میتونیم اثرش رو ببینیم اما از طرفی دیپ فیک میتونه توی ساختن فیلم جعلی برای افراد مهم هم نقش داشته باشه. در حقیقت دقت کردین که وقتی عکس جعلی میبینیم میگیم فوتوشاپه و باورش نمیکنیم؟ البته که فوتوشاپ کارهای حرفه‌ای فرق فوتوشاپ و غیرفوتوشاپ رو تشخیص میدن اما مردم عادی نمیتونن تشخیص بدن و ممکنه باور کنن. دیپ فیک همین کار رو میکنه منتها میتونه فیلم بسازه و با دقت بیشتری میتونه این کار رو بکنه.
avatar
مهلا
.
31 مرداد 1401، 14:39
پاسخ
0
0
برنامه deepfake با اينکه خیلی پیشرفته اس و همه دوس دارن کار باهاش رو یاد بگیرن ولی از همه لحاظ خطرناکه و دنیای آدم ها رو با ی فریب به هم می ریزه، همونطور که از اسمش پیداس دروغی بزرگ رو به کاربران و مردم القا می کنه، تو این دنیایی که هوش مصنوعی وجود داره می تونه خیلی خطرناک باشه و همیشه این برام روشنه که اگه هوش مصنوعی کاملا دنیای ما انسان ها رو بگیره که کمو بیش هم گرفته، همه چیز غیرقابل کنترل خواهد شد و هیچ چیز هم قابل پیش بینی نمی شه، اطلاعات و اخطار هايی که درباره این برنامه دادین واقعا کاربردی و مفیده و همین مطالب کمی مارو از مطالب دروغین دور میکنه.
avatar
ناهید
.
30 مرداد 1401، 20:45
پاسخ
0
0
کلا هوش مصنوعی دنیا رو زیر و روکرده. این فناوری جدید دیپ فیک خیلی کارها میتونه بکنه که هم خوبه و هم بد. میشه از این اپلیکیشن‌ها در جهت خوب و درست استفاده کرد و یا در جهت نامناسب و ساختن فیلم‌های شایعه. من خیلی تعریفشو شنیدم. اما به نظر شما بهترین نرم افزار دیپ فیک اندروید کدوم یکی هست؟
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها