آیا اینستاگرام من هک شده است؟! چطور از هک اینستاگرام جلوگیری کنیم؟

جلوگیری از هک اینستاگرام / instagram hack
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

هک شدن اینستا اتفاقی است که برای اکانت شما هم ممکن است بیفتد، بنابراین باید نشانه های هک شدن پیج اینستاگرام را بشناسید و از این خطر آگاه باشید. در ادامه با مهم ترین روش های جلوگیری از هک شدن در اینستاگرام آشنا شوید و چگونگی رهایی از هک اینستاگرام را بخوانید.

صبح از خواب بیدار می‌شوید و ده‌ها پیامک، تماس از دست رفته و پیام دایرکت اینستاگرام دارید. پیام‌ها می‌گویند بنا به درخواست عاجزانه‌ای که از دوستان و خانواده داشتید، برایتان اینترنتی جزوه خریدند و موجودی حساب بانکیشان تا ریال آخر تخلیه شده است! قلبتان همانند طبل‌ نظامی می‌تپد و در اعماق وجودتان می‌دانید فقط یک توضیح برای این قضیه وجود دارد؛ هک اینستاگرام و این از نشانه های هک شدن پیج اینستاگرام است. در جواب به سوال ” آیا اینستاگرام هک می شود ” باید بگوییم که بله، هر قدر هم در انتخاب کلمه عبور، چیره‌دست و خلاق باشید، باز هم احتمال هک اینستاگرام وجود دارد. در بخش نخست این مقاله با روش‌های افزایش ایمنی اکانت و جلوگیری از هک شدن اینستاگرام آشنا می‎شویم و بعد به این می‌پردازیم که با اکانت هک شده چه باید کرد و اگر در اینستا هک شدیم چه کنیم.

بسیاری از شما شنیده اید که دوستان و آشنایان شما عبارت ” اینستام هک شده ” را به کار می‌برند. در پاسخ به سوال “هک شدن در اینستاگرام چگونه است؟” باید به اطلاعتان برسانیم که هک شدن پیج اینستاگرام به معنی این است که شخص دیگری به حساب اینستاگرام شما دسترسی دارد. با هک اینستاگرام به چه اطلاعاتی دست می یابند؟ در پیج اینستا هک شده، همه اطلاعات خصوصی و پیام‌ها و عکس‌های شما در دسترس آن هکر است.

آنچه در ادامه می‌خوانید: 

تشخیص هک شدن اینستا

چطور متوجه بشیم اینستاگرام هک شده است؟ در زیر راه‌های تشخیص هک شدن اینستا آورده شده است.

  • هک شدن اینستا یعنی چه؟ یکی از نشانه های هک شدن پیج اینستا این است که شما نمی‌توانید به حساب خود وارد شوید، با این که اطلاعات خود را به درستی وارد می‌کنید. این به معنای آن است که هک شدن دایرکت اینستاگرام شما انجام شده است.
  • هک شدن اینستاگرام چگونه است؟ یکی دیگر از نشانه های هک شدن پیج اینستاگرام و علائم هک شدن اینستا، عکس‌هایی است که پست می‌شود. عکس‌هایی در حساب شما پست می‌شود که شما آن‌ها را آپلود نکرده اید.
  • برای تشخیص هک شدن اینستا، به اکانت‌هایی که دنبال کرده اید نگاه کنید. یکی از نشانه های هک شدن پیج اینستاگرام این است که گاهی اکانت‌هایی را دنبال کرده اید که آن‌ها را نمی‌شناسید یا به یاد نمی‌آورید که چه زمانی آن‌ها را دنبال کرده اید. این یک دلیل هک شدن اینستاگرام است.

چگونه از هک شدن اینستاگرام جلوگیری کنیم؟

چگونه از هک شدن اینستا جلوگیری کنیم؟ با توجه به عواقب هک شدن اینستاگرام، همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. در حالی که با چند کلیک و یکی دو تغییر در عادت‌های روزمره‌ می‌توانیم اکانت ارزشمندمان را از خطر هک شدن نجات دهیم، بازیابی و احراز هویت یک اکانت هک شده، کاری دشوار است و با اینکه در نهایت به نتیجه می‌رسد، اما وقت قابل توجهی برای تشخیص هک شدن اینستا و رهایی از هک اینستاگرام، از شما تلف می‌کند. در این بخش راه‌های افزایش امنیت اکانت اینستاگرام و راه تشخیص هک شدن اکانت اینستاگرام را مرور می‌کنیم و پیشنهاد ما، اجرای قدم به قدم آن‌ها برای جلوگیری از نشانه های هک شدن پیج اینستاگرام و عکس پیج هک شده از همین حالا است.

خصوصی کردن اکانت برای جلوگیری از هک اینستاگرام

ایا دایرکت اینستاگرام هک میشود؟ بله اگر اینستاگرام شما هک شود، همه اطلاعات موجود در اکانت شما از جمله پیام‌های دایرکت شما هک خواهد شد. اگر اکانت اینستاگرام شما خصوصی باشد، عده کمی به فکر هک کردن آن می‌افتند چون از محتوای صفحه شما بی‌خبرند و پس از یکی دو بار بالا و پایین کردن صفحه، پی کار خود می‌روند. اما اگر صفحه اینستاگرام شما باز باشد و هر کسی بتواند محتوای آن را ببیند، بیشتر در معرض هک اکانت اینستاگرام و نشانه های هک شدن پیج اینستاگرام خواهید بود. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم برای رهایی از هک اینستاگرام در اولین اقدام بعد از دیدن نشانه هک شدن اینستا، خود، خانواده و دوستانتان را از تیررس هکرها دور کرده و اکانتتان را خصوصی کنید.

هک اینستاگرام

اگر اینستاگرام هک شود چه اتفاقی می افتد ؟ هک کردن، فرایندی یکباره و آنی نیست. هکرها معمولا سوژه خود را مدتی زیر نظر می‌گیرند و از طریق دوستان، خانواده، آشنایان و همکاران به کسب اطلاعات در مورد او می‌پردازند. در نهایت، هک اطلاعات شخصی نیز با وجود آزاردهند بودن، پذیرفتنی‌تر از خسارت مالی یا جانی است و بد نیست بدانید موارد پرشماری گزارش شده که در آن، افراد نامتعادل با زیر نظر گرفتن پست‌های کاربر و اطرافیان او، متوجه سفر رفتن و خالی ماندن خانه شده و در غیاب او، دارایی‌اش را دزدیده‌اند. یکی از علت هک شدن اینستاگرام این مورد است.

هک اینستاگرام / instagram security

از بلاک کردن نترسید

بلاک کردن، بی‌احترامی نیست. هیچ کس فردی را بی دلیل بلاک نمی‌کند و وقتی دلیل داشته باشد هم ادامه ارتباط دوستی و در جریان قرار گرفتن از روزمرگی‌های طرف، دیگر لزومی نخواهد داشت. اگر اکانتتان را خصوصی کردید و فردی مشکوک به شما درخواست داد، می‌توانید درجا بلاکش کنید. اگر آشنا باشد، جای نگرانی نیست چون با ارسال پیام یا تماس تلفنی، شما را در جریان قرار می‌دهد و همه چیز با یک عذرخواهی ساده حل می‌شود. اما اگر یک هکر یا فردی نامتعادل باشد، جلوی خطر هک شدن اکانت اینستاگرام را با یک حرکت رضایت بخش، می‌گیرید. اینستاگرام لیستی از افراد بلاک یا مسدود شده را در اختیار کاربر قرار می‌دهد و در صورت بلاک کردن اشتباهی فردی، می‌توان نام او را از این لیست حذف کرد. بنابراین برای جلوگیری از هک اینستاگرام و اعلام هک شدن اینستاگرام، فالوورهای مشکوک خود را بلاک کنید.

هک اینستاگرام

تایید هویت دو مرحله ای (Two-Factor Authentication) را فعال کنید

یکی از قابلیت‌های امنیتی مهم اینستاگرام که متاسفانه کمتر کسی از آن خبر دارد، تایید هویت دو عاملی است. فرض کنید فردی بخواهد با نام کاربری، ایمیل یا شماره تلفن شما به اکانتتان نفوذ کند؛ از کجا متوجه می‌شوید و جلوی او را می‌گیرید؟ با فعال کردن تایید هویت دو عاملی یا Two-Factor Authentication از منوی تنظیمات امنیتی، به محض وارد شدن به اکانت از جایی غیر از محل سکونت شما و با دستگاهی غیر از گوشی، تبلت یا کامپیوتر شما، پیامکی حاوی رمز یکبار مصرف دریافت می‌کنید و بدیهی است بدون این رمز، هیچ کس توانایی نفوذ به اکانت شما را نخواهد داشت و هک کد امنیتی اینستاگرام غیرممکن خواهد بود. این روش یکی از مطمئن ترین روش‌ها برای جلوگیری از هک اینستاگرام است. اگر می‌خواهید از هک شدن اینستاگرام خود جلوگیری کنید، حتماً تایید هویت دو عاملی را فعال کنید. هک کد امنیتی اینستاگرام غیر ممکن است.

جلوگیری از هک شدن در اینستاگرام

اگر وقتی برای رسیدن پیامک ندارید و یا شخص دیگری به گوشی شما دسترسی دارد، اپلیکیشن Google Authenticator را نصب کنید. این برنامه پس از نصب از شما می‌خواهد لیست سایت‌ها یا سرویس‌هایی که نیاز به تایید دو عاملی دارند را وارد کنید و از طریق کانالی با امنیت بالا، به آن‌ها متصل می‌شود. پس از وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور در اینستاگرام، رمز یکبار مصرف 6 کاراکتری در Google Authenticator ایجاد می‌شود و می‌توان به سادگی و با امنیت بسیار بالا برای جلوگیری از نشانه های هک شدن پیج اینستا، از آن استفاده کرد.

تایید دو عامل / FACTOR AUTHENTICATION

هنگامی که احراز هویت دو مرحله ای را در اینستاگرام تنظیم می‌کنید، هر زمان که شخصی از دستگاه یا مرورگری که نمی‌شناسید وارد حساب شما می‌شود، هشدار دریافت می‌کنید. این هشدارها به شما می‌گوید که کدام دستگاه سعی کرده است وارد سیستم شود و کجا قرار دارد. می‌توانید درخواست را از طریق دستگاه‌های قبلاً وارد شده خود، تأیید یا رد کنید. همچنین می‌توانید لیست دستگاه‌هایی را که اخیراً در هر زمان به حساب اینستاگرام شما وارد شده اند را در بخش Settings » Security » Login Activity مشاهده کنید. اگر دستگاهی که به حساب وارد شده است شما نیستید، برای جلوگیری از نشانه های هک شدن پیج اینستا می‌توانید آن دستگاه را خارج کنید و به اینستاگرام اطلاع دهید که ورود به سیستم، دستگاه شما نبوده است.

محدود کردن اپلیکیشن ها برای جلوگیری از هک اینستاگرام

چگونه از هک شدن اینستا جلوگیری کنیم؟ برای رهایی از هک اینستاگرام، دسترسی برنامه‌های مشکوک را لغو کنید.

بعضی از برنامه‌های دوستیابی، بازی‌ها یا برنامه‌های ادیت عکس، نیازمند ورود به حساب اینستاگرام‌ شما هستند و این برنامه‌ها ممکن است گاهی بد افزار باشند. حتی اگر از این برنامه‌ها در هفته‌ها، ماه‌ها یا حتی سال‌ها نیز استفاده نکنید، ممکن است همچنان آن‌ها به اکانت اینستاگرام و اطلاعات حساب شما دسترسی داشته باشند. بنابراین برای جلوگیری از نشانه های هک شدن پیج اینستا، اگر برنامه ای از شما درخواست ورود به حساب اینستاگرام را داشت، قبول نکنید.

آیا اینستاگرام هک میشه ؟ بله. با نصب بعضی از برنامه‌های مخرب شما اجازه‌ی هک اینستاگرام را به آن‌ها می‌دهید. بسیاری از اپلیکیشن‌ها هنگام نصب، از شما اجازه دسترسی به اطلاعات برنامه‌های دیگر همانند دوربین، مخاطبین، نقشه یا حتی اینستاگرام را می‌خواهند و بدیهی است که هر قدر برنامه‌های بیشتری را برای این کار آزاد بگذارید، بیشتر در معرض خطر هک اینستاگرام هستید.

اگر برنامه ای از شما دسترسی به اینستاگرام را می‌خواهد، نباید آن را نصب کنید. همچنین توجه داشته باشید که به جز برنامه رسمی اینستاگرام، برنامه‌های جایگزین دیگری را روی گوشی خود نصب نکنید. برنامه‌های غیر رسمی اینستاگرام به همه اطلاعات شما دسترسی دارند. در منوی تنظیمات اینستاگرام می‌توانید لیست برنامه‌های شخص ثالثی را که به اکانت شما دسترسی دارند، ببینید و با زدن یک گزینه، آن‌ها را به دلخواه محدود کنید.

اگر پایگاه داده این برنامه‌ها مورد هدف قرار گیرد، اطلاعات شما در دسترس مهاجم‌ها است. به همین دلیل است که اینستاگرام پیشنهاد می‌کند تا قبل از اجازه دسترسی به هر برنامه ای، فکر کنید.

برای مدیریت برنامه‌ها، پروفایل خود را در اینستاگرام نسخه وب، باز کنید. روی دکمه تنظیمات کلیک کنید و سپس روی “Apps and Website” کلیک کنید.

در اینجا لیستی از برنامه‌هایی را مشاهده می‌کنید که اجازه دسترسی به اینستاگرام را دارند. در صورت مشاهده برنامه‌های مشکوک، می‌توانید به راحتی روی دکمه “Revoke Access” یا “View and edit” کلیک کنید. این یک راه برای جلوگیری از هک اینستاگرام و تشخیص هک شدن اینستا است. لازم به ذکر است که پیام گزارش هک شدن اینستاگرام برای شما نخواهد آمد و خودتان باید آن را تشخیص دهید.

جلوگیری از هک شدن در اینستاگرام

کلمه عبور ایده‌آل برای جلوگیری از هک اینستاگرام

هر کسی که یک بار طعم تلخ هک اینستاگرام و نشانه های هک شدن اینستاگرام را چشیده باشد، کاری می‌کند که تجربه مذکور دیگر تکرار نشود و توصیه ما به شما هم مرور تمام موارد ذکر شده در این مقاله است. رعایت نکات ایمنی فقط به اندازه به ذهن سپردن یک کلمه عبور سخت یا 30 ثانیه صبر برای رسیدن پیامک رمز یکبار مصرف وقت می‌گیرد اما وقتی هک شدید، باید چند هفته منتظر بمانید تا اکانتتان باز گردد. توجه به علت هک شدن اینستاگرام نیز ضروری است.

یک کلمه عبور ایده‌آل، حداقل از 10 کاراکتر شامل اعداد، علامت‌ها و حروف بزرگ و کوچک تشکیل شده و کلمات عبوری همانند یک تا 9 یا مثلا ردیف اول حروف کیبورد، اولین گزینه‌هایی هستند که یک هکر حرفه‌ای برای نفوذ به اکانت از آن‌ها استفاده می‌کند. نکته مهم دیگر، عدم ارتباط کلمه عبور با شخص شما است. فراموش نکنیم هکرها، ما و عزیزانمان را زیر نظر دارند، اغلب نام دوستان، همسر یا فرزندان ما را می‌دانند و از آن برای هک اینستاگرام استفاده می‌کنند. بنابراین برای جلوگیری از هک اینستا، کلمه عبور دشواری برای اکانت خود پیدا کنید.

کلمه عبورتان را مرتب عوض کنید

حتی پس از انتخاب کله عبور سخت، ممکن است آن را به کسی بگویید. پیامک کردن رمز عبور، ایمیل کردن آن و در دسترس شخص دیگری قرار دادن، کارهای اشتباه رایج هستند که ممکن است به هک اکانت اینستاگرام منجر شود و برای جلوگیری از هک شدن در اینستاگرام، پیشنهاد می‌کنیم کلمه عبور خود را هر دو یا سه ماه یکبار عوض کنید.

کلمه عبور خود را ذخیره نکنید

اگر با دستگاه دیگری به جز دستگاه خود به اینستاگرام خود وارد شدید، هرگز آن را ذخیره نکنید و برای رهایی از هک اینستاگرام به جای این کار، رمز را به حافظه خود بسپارید.

Phone Security 01 / هک کردن اینستاگرام

 

آیا کسی از اکانتتان استفاده کرده است؟

اگر تمام کارهای بالا را انجام داده‌اید و هنوز از بابت هک اکانت اینستاگرام نگرانید، می‌توانید به سادگی گزارشی از فعالیت اکانت خود مشاهده کنید. در منوی حریم خصوصی و ایمنی، گزینه مشاهده اطلاعات حساب را انتخاب کنید (Settings > Privacy and Security > Access Data) و نگاهی دقیق به موارد ذکر شده در آن بیندازید. در این لیست، اطلاعاتی همانند ورود و خروج، تغییر کلمه عبور، تغییر حریم خصوصی و فعالیت‌های مرتبط با استوری‌ها درج شده‌اند و اگر می‌بینید هشتگی وجود دارد که آن را دنبال نکرده‌اید، استوری‌هایی دیده شده که شما ندیده‌اید و یا تغییر غیرقابل توضیحی در مورد کلمه عبور یا ورود و خروج به اکانت می‌بینید، شخصی توانسته به اکانت شما نفوذ کند و در معرض خطر هستید!

هک اکانت اینستاگرام

 

حساب ایمیل امن

برای رهایی از هک اینستاگرام، مطمئن شوید که حساب ایمیل شما ایمن است.

حساب اینستاگرام و بسیاری از حساب‌های دیگر شما به حساب ایمیل شما متصل است. اگر کسی به ایمیل شما دسترسی داشته باشد، به همه حساب‌های دیگر شما نیز دسترسی دارد.

در یک نظرسنجی اخیر ، 22 درصد از کاربران اینترنت گفته اند که حساب‌های شبکه‌های مجازی آن‌ها حداقل یک بار هک شده است، در حالی که 14 درصد گزارش داده اند که حساب‌های آن‌ها بیش از یک بار هک شده است.

بنابراین با در نظر گرفتن این نکته، ایده خوبی است که ایمیل خود را با احراز هویت دو مرحله ای یا با رمزگذاری دشوار، ایمن کنید. این عوامل بازدارنده آسان می‌توانند تا حد زیادی از حساب اینستاگرام شما در برابر دست هکرها محافظت کنند و برای رفع هک اینستاگرام مفید باشند.

 

ریپورت پیام‌های مشکوک

اینستاگرام هرگز برای شما پیامی در دایرکت ارسال نمی‌کند. طی چند ماه گذشته، ما شاهد افزایش حساب‌های مخرب بوده ایم که سعی می‌کنند به اطلاعات حساس مانند رمزهای حساب دسترسی داشته باشند. آن‌ها ممکن است به شما بگویند که حساب شما در معرض ممنوعیت است، شما سیاست‌های اینستاگرام را نقض می‌کنید یا این که عکس‌های شما در جاهای دیگر به اشتراک گذاشته می‌شود. این پیام‌ها اغلب کلاهبرداری هستند و قوانین اینستاگرام را نقض می‌کنند. اینستاگرام هرگز برای شما پیام ارسال نمی‌کند. برای رهایی از هک اینستاگرام، در صورت مشاهده این پیام‌ها، باید محتوا را گزارش کرده و حساب را مسدود کنید. اگر اینستاگرام بخواهد در مورد پروفایلتان با شما تماس بگیرد، این کار را از طریق ایمیل انجام می‌دهد. این تنها مکانی است که می‌توانید پیام مستقیم و معتبر از طرف اینستاگرام را پیدا کنید.

برای رهایی از هک اینستاگرام، محتوا و حساب‌هایی که به نظر شما مشکوک است را ریپورت کنید. شما می‌توانید با ضربه زدن روی سه نقطه بالای یک پست، مطالب نامناسب را به اینستاگرام گزارش دهید. همچنین حساب‌هایی که به نظرتان مشکوک هستند را نیز می‌توانید ریپورت کنید.

خودداری از اتصال اینستاگرام به فیسبوک

از اتصال به اینستاگرام از طریق فیسبوک خودداری کنید. بسیاری از مردم از فیس بوک برای ورود به اینستاگرام و سایر برنامه‌ها استفاده می‌کنند که یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که می‌توانید مرتکب شوید. اگر اطلاعات فیسبوک شما فاش شود، یک هکر می‌تواند در یک چشم بر هم زدن همه حساب‌های مرتبط شما را هک کند. برای هر حسابی که دارید رمز و یوزر نیم جداگانه ایجاد کنید. این ممکن است در آینده شما را از مشکلات زیادی نجات دهد.

در حالی که هیچ روشی برای محافظت از حساب به طور کامل ایمن نیست، اما رعایت بهترین شیوه‌های امنیتی می‌تواند خطر اکانت هک شده اینستاگرام را دور کند.

پس از هک شدن اکانت اینستاگرام چه کارهایی باید بکنیم؟

وقتی اینستا هک شود چه کنیم؟ بعد از هک شدن اینستاگرام چه باید کرد؟ خب، بیاید فرض کنیم به دلیل رعایت نکردن موارد بالا، اکانت ما هک شده و رد فعالیت یک فرد ناشناس را در اطلاعات حسابمان دیدیم. در اولین قدم باید آرامشمان را حفظ کرده و با تصمیم‌گیری منطقی، بهترین راهکار را با توجه به وضعیتی که در آن گیر افتاده‌ایم اتخاذ کنیم و برای دریافت نتیجه امیدوار باشیم. این دست اتفاقات برای بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی رخ می‌دهد و سرویس‌هایی همانند اینستاگرام برای آسایش کاربران خود، توجه ویژه‌ای به امنیت اطلاعات آن‌ها دارند. بنابراین دست و پای خود را گم نکنید و گزینه‌های رفع هک اینستا و پاسخ سوالاتی مثل ” اگر پیج اینستا هک شود چه میشود ” و ” وقتی پیج اینستا هک میشه چیکار کنیم ” را در ادامه بخوانید.

بلاک اینستاگرام / instagram block

 

کلمه عبورتان را عوض کنید

اگر رمز عبور ما تغییر کرده باشد، چگونه اینستا را از هک خارج کنیم ؟ اگر فقط کلمه عبورتان تغییر کرده است، شانس آورده‌اید و کافیست به صفحه نخست اینستاگرام مراجعه کرده و گزینه فراموشی کلمه عبور (Forgot Password) را بزنید تا لینک انتخاب کلمه عبور جدید برایتان ایمیل شود. آن را بلافاصله باز کنید و با انتخاب کلمه عبوری متشکل از حروف، اعداد و علامت‌ها، اکانتتان را نجات دهید.

ایا اینستا هک میشه؟ بله. وقتی شخصی سعی می کند رمز عبور یا ایمیل اینستاگرام شما را تغییر دهد، برنامه برای شما ایمیل تایید ارسال می‌کند. می‌توانید این درخواست را رد کنید و از تصرف پروفایل خود توسط مهاجم جلوگیری کنید.

برای بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام خود، روی get Help signing in (برای اندروید) یا forgot password (برای iOS) در صفحه login ضربه بزنید. سپس دستورالعمل‌ها را دنبال کنید. اگر هنوز نمی‌توانید حساب خود را بازیابی کنید، مشکل را به اینستاگرام گزارش دهید. پس از درخواست تایید هویت از طرف اینستاگرام، هویت خود را تأیید کنید.

در حالی که هکرها معمولاً رمز عبور شما را بلافاصله تغییر می‌دهند، گاهی می‌توانید خوش شانس باشید. در صورت مشاهده فعالیت‌های کلاهبرداری در حساب اینستاگرام خود و پیام ناشناسی وارد سیستم شده است اینستاگرام، مثل عکس‌ها یا استوری‌هایی که خودتان در صفحه خود منتشر نکرده اید، باید فوراً رمز عبور خود را تغییر دهید. این کار هکر را از سیستم خارج می‌کند. همچنین باید دستگاه‌های مشکوک را Revoke کنید.

اگر متوجه شدید که گذرواژه شما دیگر کار نمی‌کند، کافی است مراحل تنظیم رمز عبور جدید را دنبال کنید. باید گزینه Get help signing in را انتخاب کنید و منتظر شوید که لینک بازنشانی به آدرس ایمیل یا شماره تلفن شما ارسال شود. سپس می‌توانید از کد امنیتی برای ورود مجدد به حساب خود و تغییر رمز عبور استفاده کنید.

هک اینستاگرام

 

به پشتیبانی اینستاگرام متوسل شوید

بعد از هک شدن اینستاگرام چه باید کرد؟ اگر نمی‌توانید به اکانت هک شده اینستاگرام خود وارد شوید و از اینستاگرام نیز لینک بازنشانی گذرواژه را دریافت نمی‌کنید، ممکن است هکر ایمیل و شماره تلفن شما را تغییر داده باشد. در این صورت، باید با دنبال کردن دستورالعمل‌های موجود، این موضوع را به اینستاگرام گزارش دهید. اینستاگرام برای رهایی از هک اینستاگرام، از شما می‌خواهد که قبل از اقدام به بازیابی حساب خود، هویت خود را تأیید کنید.

اگر هکرها پس از نفوذ به اکانت شما تمام اطلاعاتتان همانند نام کاربری، کلمه عبور، ایمیل و شماره تلفن را تغییر داده باشند، کار نجات دادن اکانت هک شده اینستاگرام سخت می‌شود و ممکن است چند هفته به طول بینجامد. برای رهایی از هک اینستاگرام، اینستاگرام ایمیلی با موضوع تغییر یافتن ایمیل یا کلمه عبور به شما ارسال می‌کند. در این ایمیل، لینکی برای بازگردانی یا بروزرسانی کلمه عبور قید شده که باید بلافاصله آن را انتخاب کرد. با این کار، تیم پشتیبانی اینستاگرام طی یک فرایند ارتباطی خودکار، با شما در تماس خواهند بود تا هویت شما را با اکانت هک شده، مطابقت دهند.

برای رهایی از هک اینستاگرام، از شما خواسته می‌شود تا کد احراز هویت ایمیل شده را با دستخط خود روی یک برگه کاغذ بنویسید، با قرار دادن متن برای هک شدن اینستاگرام کنار صورت خود، یک عکس ثبت کنید و آن را همراه نام دستگاهی که با آن وارد حساب خود می‌شدید، برای تیم پشتیبانی بفرستید. از اینجا به بعد، روند کار دیگر در دستان شما نیست و باید صبر کنید تا اینستاگرام، در زمینه احراز هویت اکانتتان، تحقیق و بررسی کند اما در نهایت ایمیلی به شما ارسال می‌شود که گویای بازیابی اکانت با نام و مشخصات شما است و پس از چند هفته خون جگر خوردن، به نتیجه خواهید رسید.

 

هک اکانت اینستاگرام

آیا در صورت حذف، حساب شما قابل بازیابی است؟

در برخی موارد ، هکرها ممکن است همه پست‌های شما را حذف کنند یا حتی ممکن است اکانت هک شده اینستاگرام را به طور کامل حذف کنند. با این حال، هنوز فرصتی وجود دارد که بتوانید حساب خود را بازیابی کنید. اگر شخصی اکانت هک شده اینستاگرام شما را حذف کرده است، از نظر فنی شما 30 روز فرصت دارید تا با Instagram تماس بگیرید و توضیح دهید که هک شده اید و بخواهید که حساب شما را دوباره برگرداند. اینستاگرام ادعا می‌کند که اطلاعات شما را برای مدت طولانی ذخیره می‌کند. با این حال پس از حذف حساب کاربری، احتمالاً حساب شما کاملاً از بین رفته است.

ماهانه یک میلیارد نفر از اینستاگرام استفاده می‌کنند و این موضوع برای هر هکر وسوسه انگیز است. اگر متوجه شده اید که اتفاق عجیبی در حساب شما رخ می‌دهد، دسترسی به برنامه‌های مشکوک را لغو کنید، گذرواژه خود را تغییر دهید و احراز هویت دو مرحله ای را فعال کنید.

instagram help / هک اینستاگرام

سوالات متداول

با هک اینستاگرام به چه اطلاعاتی دست می یابند؟

در پیج اینستا هک شده، همه اطلاعات خصوصی و پیام‌ها و عکس‌های شما در دسترس آن هکر است.

بعد از هک شدن اینستاگرام چه باید کرد؟

شما باید سریعاً رمز عبور خود را تغییر دهید. اگر از حساب خود خارج شده اید، باید از طریق گزینه Get help signing in کد امنیتی جدیدی دریافت کنید. اگر هیچ کدام از این موارد کار نکرد، گزارش هک شدن اکانت خود را به اینستاگرام ارسال کنید.

چگونه از هک شدن اینستا جلوگیری کنیم؟

با انتخاب رمز عبور سخت و عوض کردن مدام آن، از هک شدن اینستا جلوگیری کنید.

چطور متوجه بشیم اینستاگرام هک شده است؟

عکس‌هایی در حساب شما پست می‌شود که شما آن‌ها را آپلود نکرده اید. اکانت‌هایی را دنبال کرده اید که آن‌ها را نمی‌شناسید یا به یاد نمی‌آورید که چه زمانی آن‌ها را دنبال کرده اید. نمی‌توانید به حساب خود وارد شوید، با این که اطلاعات خود را به درستی وارد می‌کنید.

ایا دایرکت اینستاگرام هک میشود؟

بله اگر اینستاگرام شما هک شود، همه اطلاعات موجود در اکانت شما از جمله پیام‌های دایرکت شما هک خواهد شد.

ایا از طریق اینستاگرام میشود گوشی را هک کرد؟

خیر. در صورت هک اینستاگرام فقط اطلاعات مربوط به آن هک می‌شود.

جمع بندی

شبکه اجتماعی اینستاگرام در زندگی روزمره بیشتر ما رسوخ کرده و علاوه بر تماشای عکس‌ها و کلیپ‌های سرگرم کننده، بسیاری از امور معمول همانند راهنمایی گرفتن، برنامه‌ریزی سفر، آموزش فنی و هنری و بحث و تبادل نظر را با این سرویس انجام می‌دهیم. هیچ کس برای ورود به اینستاگرام، آزمون شخصیت‌شناسی نمی‌دهد و هر کسی می‌تواند با یک گوشی هوشمند یا کامپیوتر وارد اینستاگرام شود. با داشتن نیم‌نگاهی به این حقایق و با کمک روش‌های ارائه شده برای تشخیص هک شدن اینستا در این مقاله، به سوالاتی مثل ” هکر اینستاگرام به چه اطلاعاتی دسترسی دارد “، ” ایا دایرکت اینستاگرام هک میشود ” و ” بعد از هک شدن اینستاگرام چه باید کرد ” پاسخ داده ایم. از این پس شما می‌توانید بدون نگرانی از سرقت اطلاعات و نشانه هک شدن پیج اینستاگرام در فضای پرهیاهوی این شبکه اجتماعی به گشت و گذار بپردازید و از ارتباط با دوستان، خانواده و همکاران لذت ببرید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران6 دیدگاه
avatar
ملیسا
.
26 تیر 1401، 10:18
پاسخ
0
0
باسلام. ی شخص وارد سیستم اینستاگرام من شده گفته ک ناشناسی در نزدیکی اورمیه وارد سیستم شده ب تنظیمات وارد شدم گذنیه لاگ اکتیویتی زدم و متوجه شدم ۳ نفر وارد اکانت اینستگرام منه اونارو ب خروجی زدم رمزمو عوض کردم . -دیگه اون شخص امکاناتش هست وارد بشه؟ لطفا پاسخگو باشید .ممنون
avatar
اعظم شعبانی
.
26 تیر 1401، 11:14
پاسخ
0
0
@ملیسا
سلام خیر امکانش نیست....از رمزهای قوی تری برای صفحه اتون استفاده کنید. ترکیبی از عدد و حروف کوچک و بزرگ و کاراکترهای دیگه
avatar
نامبروان
.
13 تیر 1401، 09:15
پاسخ
0
0
فوق العاده بود . خیلی سپاسگزارم از اطلاعات مفیدتون، همیشه بهترین مطالب رو در سایت شما پیدا میکنم .
avatar
محمد موجزی
.
12 دی 1400، 15:22
پاسخ
0
0
من وقتی وارد اینستا ایکس میشم نمیتونم هیچ کاری انجام بدم خودش یه صفحه باز میکنه که باید رمز رو عوض کنم لطفا راهنمایی م کنید
avatar
الهام ناصری / سردبیر
.
12 دی 1400، 15:51
پاسخ
0
0
@محمد موجزی
خوب این نسخه غیررسمی برنامه اینستاگرام ه و کلا اینستاگرام خوشش نمیاد از نسخه های غیررسمی استفاده کنین. پیشنهاد من اینه که برنامه رو حذف کنین و برگردین به برنامه اصلی وگرنه اکانتتون ممکنه مسدود شه.
avatar
تهرانی
.
12 دی 1400، 11:59
پاسخ
0
0
خیلی وضعیت بدیه. اینستاگرام من هک شد و همه کسب و کارم رو از دست دادم.
avatar
Lili
.
25 خرداد 1399، 13:23
پاسخ
1
1
برا من استوری های دیگران دوتایی شدن حتی بعضی وقتا نمیتونم استوری یعضی هارو ببینم خودش باید به ترتیب بره نمیدونم مشکلش از کجاس ؟ این میتونه نشانه حک باشه ؟ گزینه Access data رو زدم ولی برام چیزی نمیاره میگه یه دقیقه بعد دوباره امتحان کنین !
نمایش 1 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها