بهترین شخصیت های منفی سینما ؛ از جوکر تا مالفیسنت

شخصیت های شرور هالیوود / بهترین شخصیت های منفی سینما
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بهترین شخصیت های منفی سینما همانند شخصیت‌های مثبت، و گاهی حتی بیش از آنها، طرفدار دارند. برخی مواقع شخصیت های شرور هالیوود و سینما چنان به یادماندنی هستند که اغلب مردم یک بازیگر را با آن شخصیت شرور می‌شناسند. در این مقاله با 15 نفر از برترین و منفورترین شخصیت های تاریخ سینما آشنا می‌شویم.

در این مقاله با عنوان بهترین شخصیت های منفی سینما فهرستی از بازیگران برجسته تاریخ سینما را معرفی می‌کنیم که در یک یا چندین نقش منفی بازی کرده و بسیار چشمگیر و خاص بوده‌اند. برخی در این فهرست از برترین نقش های منفور سینما به بازی شرورانه در بیشتر نقش‌هایشان معروف هستند و برخی دیگر در طی سال‌ها، شخصیت‌های مختلفی را ارائه داده‌اند؛ اما این نقش منفی خیلی چشمگیر بوده و در ذهن‌ها مانده است. همچنین این نقش‌ها به گونه‌ای است که بیشتر بازیگران آرزوی بازی آن‌ها را داشته‌اند. افراد بسیاری هستند که به راحتی می‌توانستند در این فهرست از پرطرفدارترین نقش های منفور سینما قرار بگیرند، اما در این مقاله فقط به 15 مورد از منفورترین شخصیت های تاریخ سینما اشاره می‌شود.

در ادامه ویدیو «ده تا از بهترین کاراکترهای شرور دهه» را مشاهده خواهید کرد.

محبوب ترین شخصیت های منفی سینما

در ادامه به معرفی بهترین شخصیت های منفی سینما در طول تاریخ می‌پردازیم و با آن‌ها بیشتر آشنا می‌شویم. به نظر شما برترین شخصیت شرور تاریخ سینمایی کدام است؟

جوکر با بازی هیث لجر

بهترین شخصیت های منفی دی سی / منفورترین شخصیت های تاریخ سینما - جوکر با بازی هیث لجر

شاید یکی از بزرگترین و بهترین شخصیت های منفی تاریخ سینما ، نقش جوکر قهرمان اصلی فیلم سینمایی The Dark Knight است که توسط هیث لجر (Heath Ledger)، بازیگر بسیار محبوب و حرفه‌ای استرالیایی در سال 2008 بازی شد. در این نقش از محبوب ترین شخصیت های منفی هالیوود او مردی را نشان می‌دهد که برای رسیدن به اهداف خود هر کاری را انجام می‌دهد. هیث لجر برای اینکه بتواند نقش جوکر را اینگونه جاودانه بازی کند که سبب کسب جایزه اسکار برای او نیز شد، هفته‌ها در یک اتاق هتل در لندن خود را حبس کرد. او به بررسی تک‌تک طنزهایی که جوکر قرار بود در آن ظاهر شود پرداخت و صداهای مختلفی را تمرین کرد تا سبک و صدای خنده شخصیت خاص خود را پیدا کند. جوکر از بهترین شخصیت های منفی دی سی محسوب می‌شود. برای خواندن بیوگرافی هیث لجر به این مقاله مراجعه کنید.

دکتر هانیبال لکتر با بازی آنتونی هاپکینز

بهترین شخصیت های منفی دی سی / منفورترین شخصیت های تاریخ سینما- دکتر هانیبال لکتر با بازی آنتونی هاپکینز

دکتر هانیبال لکتر یکی از پرطرفدارترین شخصیت های شرور هالیوود محسوب می‌شود که توسط توماس هریس (Thomas Harris)، نویسنده آمریکایی، ساخته و پرداخته شده است. لکتر یک قاتل سریالی است که قربانیانش را می‌خورد و در واقع آدم خوار است! قبل از اینکه دکتر لکتر گیر بیفتد، او به عنوان یک روانپزشک محترم کار می‌کرد و بعد از اینکه دستگیر شد، به ماموران اف بی آی برای دستگیری قاتلان سریالی دیگر مشورت می‌داد. آنتونی هاپکینز (Anthony Hopkins)، بازیگر با استعداد، به خوبی این نقش را در فیلم‌هایی چون سکوت بره‌ها (1991) و هانیبال (2001) ایفا کرده است.

لوکی با بازی تام هیدلستون

بازیگران نقش منفی هالیوود / منفورترین شخصیت های تاریخ سینما

همچنین بخوانید :

لوکی یکی از معروف‌ترین و بهترین شخصیت های منفی سینما که کمیک‌های مارول آمده است. این شخصیت در واقع برادرخوانده و دشمن اصلی شخصیت ثور محسوب می‌شود. تام هیدلستون (Tom Hiddleston) در جهان سینمایی مارول این شخصیت را در آثار مختلفی چون Thor محصول سال 2011، The Avengers محصول سال 2012، Thor: The Dark World محصول سال 2013، Thor: Ragnarok محصول سال 2017، Avengers: Infinity War محصول سال 2018، Avengers: Endgame محصول سال 2019 و سریال جدید Loki ایفا کرده است. با توجه به اینکه شخصیت لوکی را در سریال لوکی نیز داریم، می‌توانیم او را یکی از بهترین شخصیت های منفی سریال ها نیز بدانیم.

تانوس با بازی جاش برولین و دامیون پویتیر

بازیگران نقش منفی هالیوود / منفورترین شخصیت های تاریخ سینما

تانوس یکی دیگر از منفورترین شخصیت های تاریخ سینما و مارول محسوب می‌شود که توسط جیم استارلین (Jim Starlin) خلق شده است. این شخصیت شرور تاریخ سینمایی یکی از قوی‌ترین کاراکترهای جهان مارول به حساب می‌آید که با قهرمان‌های زیادی مانند انتقام‌جویان، نگهبانان کهکشان و چهار شگفت‌انگیز جنگیده است. در جهان سینمایی مارول شخصیت تانوس را برای اولین بار دامیون پویتیر (Damion Poitier) در فیلم The Avengers محصول سال 2012 ایفا کرد و سپس جاش برولین (Josh Brolin) ایفای نقش آن را در آثاری چون Guardians of the Galaxy محصول سال 2014، Avengers: Age of Ultron محصول سال 2015، Avengers: Infinity War محصول سال 2018 و Avengers: Endgame محصول سال 2019 بر عهده گرفت. در مقاله آشنایی با تانوس؛ آیا ابرشرور قدرتمند مارول ناجی زمین است؟ بیشتر با این به یادماندنی ترین شخصیت منفی سینما و مارول آشنا می‌شوید.

نورمن بیتس با بازی آنتونی پرکینز

شخصیت های منفی هالیوودی / شخصیت های شرور هالیوود - نورمن بیتس با بازی آنتونی پرکینز

نورمن بیتس نیز در فهرست منفورترین شخصیت های تاریخ سینما قرار می‌گیرد. این شخصیت توسط نویسنده آمریکایی، رابرت بلاک (Robert Bloch) خلق شده است. این کاراکتر از نوعی بیماری دو شخصیتی رنج می‌برد که خصوصا بعد از مرگ مادرش، نورما بیتس درگیر آن شده است. این نقش از شخصیت های منفور سینمایی را آنتونی پرکینز (Anthony Perkins) در فیلم روانی (1960) به کارگردانی آلفرد هیچکاک (Alfred Hitchcock) ایفا کرده است.

دارث ویدر با بازی دیوید پراوز از بهترین شخصیت های منفی سینما

شخصیت های منفی هالیوودی / شخصیت های شرور هالیوود - دارث ویدر با بازی دیوید پراوز

دارث ویدر نیز یکی از شرورترین شخصیت های معروف منفی فیلم های خارجی است که در سری فیلم‌های جنگ ستارگان شاهد حضورش بوده‌ایم. این شخصیت در فرهنگ عامه تبدیل به یکی از به یادمادنی‌ترین و محبوبترین شخصیت های منفی سینما شده و همواره در چنین لیست‌هایی قرار می‌گیرد. دارث ویدر در واقع یک برده در سیاره تاتویین بود و با نام آناکین اسکای‌واکر عضو محفل جدای بود و چندین سال آموزش دید. این نقش که می‌تواند عنوان بهترین شخصیت شرور تاریخ سینمایی را بگیرد، توسط افراد مختلف ایفا شده است. در سه گانه اصلی جنگ ستارگان، نقش دارث ویدر را دیوید پراوز (David Prowse) ایفا کرد و صدای او نیز کار جیمز ارل جونز (James Earl Jones) بود.

جان فیتزجرالد با بازی تام هاردی

شرور ترین شخصیت های سینما / بهترین شخصیت های منفی سینما - جان فیتزجرالد با بازی تام هاردی

تام هاردی (Tom Hardy) یکی دیگر از بازیگران نقش منفی هالیوود است که کار فوق‌العاده‌ای را با بازی در نقش جان فیتزجرالد شرور در فیلم The Revenant خلق کرد. بسیاری از افراد و منتقدین براین باورند که بازیگری درخشان او در این فیلم، دلیل اصلی موفقیت این اثر است. سبک این فیلم حماسی و بسیار مهیج بوده که در سال 2015 در ایالات متحده آمریکا تولید شد. داستان فیلم درباره 42 شکارچی سفید پوست است که مورد حمله سرخپوست‌ها قرار می‌گیرند و تام هاردی (فیتزجرالد) نیز یکی از سرخپوست‌های شرور و شیاد است که تصمیم می‌گیرد یکی از شخصیت‌های فیلم (گلاس) را به قتل برساند. این کاراکتر نیز از محبوب ترین شخصیت های شرور هالیوود محسوب می‌شود. همچنین برای آشنایی با فیلم‌ها و سریال‌های تام هاردی می‌توانید از این مقاله دیدن کنید.

زورگ با بازی گری اولدمن

شخصیت های معروف منفی فیلم های خارجی /منفورترین شخصیت های تاریخ سینما - زورگ با بازی گری اولدمن

وقتی صحبت از شرارت می‌شود، گری اولدمن (Gary Oldman) قطعا یکی از بهترین‌ شخصیت های منفی سینما است. این بازیگر می‌داند که چگونه آدم‌های بد را بطور کامل خلق و بازی کند؛ اما نقش وی به عنوان ژان باپتیست امانوئل زورگ در فیلم The Fifth Element یکی از به‌یادماندنی‌ترین و عالی‌ترین اجراهای او است و از محبوبترین نقش های منفور سینما محسوب می‌شود. گری اولدمن در سال 1997 در این فیلم با کارگردانی لوک بسون نقش‌آفرینی کرد. شخصیت او در این فیلم، زورگ، علاوه بر اینکه دارای کارخانه است، در بازار سیاه نیز فعالیت دارد و قصد دارد تا هرج‌و‌مرجی که به خاطر موجودات بیگانه به وجود آمده را از بین ببرد. او گفته است که برای خلق این شخصیت شرور تاریخ سینمایی، شخصیت‌های مختلفی همچون باگز بانی، راس پرو و کاندیدای سابق ریاست جمهوری را با یکدیگر ترکیب کرده است.

لرد ولدمورت با بازی رالف فاینز

شخصیت های معروف منفی فیلم های خارجی /منفورترین شخصیت های تاریخ سینما - لرد ولدمورت با بازی رالف فاینز

رالف فاینز (Ralph Fiennes) در تعدادی از فیلم‌های قابل توجه حضور داشته که بیشتر شخصیت‌های منفی آن فیلم‌ها را بازی کرده است؛ اما محبوبیت و معروفیت او به عنوان یکی از بهترین شخصیت های منفی سینما قطعا در فیلم هری پاتر در نقش لرد ولدمورت شرور است که بی‌شک شایسته توجه‌ای ویژه است. این شخصیت از محبوب ترین نقش های شرور تاریخ سینما توسط جی.کی. رولینگ، نویسنده هری پاتر خلق شد که درواقع یکی از شخصیت‌های اصلی فیلم بوده و او را به عنوان بزرگ‌ترین جادوگر سیاه می‌شناسند. ولدمورت در این فیلم نقش جادوگری است که ترس را در جامعه ایجاد کرده و با هری پاتر می‌جنگد. با اینکه شخصیت شروری است، بسیاری از طرفداران فیلم هری پاتر او را به عنوان یکی از بهترین شخصیت‌های فیلم و یکی از منفور ترین شخصیت های تاریخ سینما می‌دانند و می‌توان گفت شخصیت هری پاتر بدون ولدمورت کامل نبود.

کروئلا دویل با بازی گلن کلوز

شخصیت های منفی زن ایرانی / بهترین شخصیت های منفی سینما - کروئلا دویل با بازی گلن کلوز

گلن کلوز (Glenn Close) در سن 35 سالگی وارد این حرفه شد و اولین فیلمش را بازی کرد. با این حال، این مانعی برای ارائه یک نمایش فوق‌العاده به عنوان کروئلا دویل در فیلم 101 سگ خالدار نشد که او را در فهرست بهترین شخصیت های شرور هالیوود قرار داده است. گلن کلوز در این فیلم نقش یک طراح شرور را ایفا می‌کند که توله سگ‌ها را می‌دزدد و از  پوست آن‌ها، خزهای عجیب و غریب تولید می‌کند و عده‌ای نیز به دنبال گرفتن انتقام از او هستند. کروئلا دویل قطعا یکی از محبوبترین شخصیت های منفی زن محسوب می‌شود.

مالفیسنت با بازی آنجلینا جولی یکی از زیباترین شخصیت های شرور هالیوود

محبوب ترین شخصیت های منفی زن / شخصیت های شرور هالیوود - مالفیسنت با بازی آنجلینا جولی

مالفیسنت یکی از محبوب ترین شخصیت های منفی زن سینما در سری فیلم‌هایی به همین نام است که آنجلینا جولی (Angelina Jolie)، بازیگر محبوب و بسیار مشهور آمریکایی نقشش را ایفا کرده است. مالفیسنت شخصیت افسانه‌ای شروری است که زیبای خفته را در دوران کودکی می‌دزدد و بزرگ می‌کند. وی همچنین دارای پری و جن و موجودات عجیبی در کنار خود است. البته گفتنی است که این شخصیت شرور در واقع دارای قلبی پاک و مهربان است و در طول فیلم به زیبای خفته کمک کرده و از او مراقبت می‌کند. اکثر داوران در مورد فیلم فانتزی Maleficent موافق هستند که آنجلینا جولی در به تصویر کشیدن جادوگر شیطانی، کار درخشانی را انجام داده است. برای دانلود فیلم مالیفیسنت 2 می‌توانید به این مقاله مراجعه کنید.

ملکه قلب ها با بازی هلنا بونهام کارتر از شخصیت های منفی سینما در فیلم های تیم برتون

شخصیت های منفی زن / بهترین شخصیت های منفی سینما - ملکه قلب ها با بازی هلنا بونهام کارتر

هلنا بونهام کارتر (Helena Bonham Carter) در به تصویر کشیدن شخصیت‌های تاریک و شرور بسیار خوب است و به همین دلیل در فهرست بهترین شخصیت های منفی هالیوودی قرار دارد. یکی از مهمترین نقش‌های او نقش ملکه قلب‌ها (The Queen of Hearts) است که ملکه‌ای شرور را در فیلم آلیس در سرزمین عجایب ساخته تیم برتون در سال 2010 به زیبایی به تصویر می‌کشد و از شخصیت های منفی محبوب محسوب می‌شود. هلنا کارتر که درواقع همسر کارگردان این فیلم است، نقش ملکه‌ای را بازی می‌کند که برعلیه خواهرش ملکه سفید شورش کرده است. در این میان او با آلیس وارد جنگ می‌شود و به زیبایی نقش ملکه شرور را ایفا می‌کند.

جان دوو با بازی کوین اسپیسی

بهترین شخصیت های منفی سریال ها / شخصیت های شرور هالیوود - جان دوو با بازی کوین اسپیسی

کوین اسپیسی (Kevin Spacey) یکی از موفق‌ترین و محبوب‌ترین بازیگران هالیوود است. استعداد بازیگری او هیچ محدودیتی ندارد و به نظر می‌رسد هیچ نقشی برای او خیلی بزرگ نیست. بازی ماهرانه او در نقش قاتلی سریالی به نام جان دوو در فیلم «هفت» شایسته تقدیر ویژه و قرارگیری در فهرست بهترین شخصیت های منفی سینما است. او در این نقش از فهرست محبوبترین قهرمان شرور سینمای تاریخ، قتل‌های خود را طبق 7 گناه کبیره برنامه‌ریزی کرده که شامل شکم‌پرستی، طمع، تنبلی، خشم، غرور، شهوت و حسادت می‌شوند. همچنین او معتقد است که سیاهی در ذات همه انسان‌ها است؛ بنابراین همه گناهکار و محکومند.

کومودوس با بازی واکین فینیکس از شخصیت های منفی سینما در فیلم های تاریخی

منفورترین شخصیت های تاریخ سینما / بهترین شخصیت های منفی سینما - کومودوس با بازی واکین فینیکس

نقش امپراطور شرور کومودوس در گلادیاتور، باعث شده است که واکین فینیکس (Joaquin Phoenix) به یکی از بهترین شخصیت های منفی سینما تبدیل شود. این بازیگر بااستعداد، در به تصویر کشیدن عذاب عاطفی امپراتور بسیار درخشان عمل کرده است. او باعث می‌شود مخاطب به معنای واقعی کلمه از شخصیت او متنفر شود. او همچنین در این نقش شرورانه به دلیل جاه طلبی و رسیدن به تخت پادشاهی، پدر خود را به قتل می‌رساند. در این فیلم واکین فینیکس نقشی پرتنش، پرتحرک و بسیار وحشیانه را ایفا کرد که می‌تواند عنوان بهترین شخصیت شرور تاریخ سینمایی را بگیرد. برای خواندن بیوگرافی واکین فینیکس می‌توانید به این مقاله مراجعه کنید.

استنسفیلد با بازی گری الدمن از منفورترین شخصیت های تاریخ سینما

Gary Oldman / بهترین شخصیت های منفی تاریخ سینما / منفورترین شخصیت های تاریخ سینما

گری الدمن یکی از بهترین بازیگران نقش منفی هالیوود است. گرچه وی در ایفای هرگونه نقشی بسیار مستعد است، اما اگر در فیلمی نقش منفی را داشته باشد می‌توانید مطمئن باشید با یکی از برترین فیلم‌های تاریخ و بهترین شخصیت های منفی سینما روبرو خواهید شد.

استنسفیلد در فیلم لئون حرفه‌ای را می‌توانیم یکی از منفورترین شخصیت های تاریخ سینما بدانیم. شخصیت او مورمورکننده است. وی درحال انجام اعمال شیطانی بسیار خوشحال است و این کمک می‌کند استنسفیلد بدیل به یک تبهکار بسیار منحصربه فرد شود.

بیل قصاب با بازی دنیل دی لوئیس

Daniel Day-Lewis / به یادماندنی ترین شخصیت منفی سینما /شخصیت های شرور هالیوود

بیل قصاب به عنوان یکی از شخصیت های شرور هالیوود در فیلم دار و دسته‌های نیویورکی، حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد. ترکیب هوش، توانایی و فلسفه سبب می‌شود این شخصیت به یادماندنی و یکی از منفورترین شخصیت های تاریخ سینما لقب گیرد. او منشور اخلاقی و جنبه محترمانه‌ای دارد که سبب می‌شود اعمال پلید او حساب‌شده‌تر به نظر آید و سنگین‌تر باشند. دنیل دی لوئیس در ایفای نقش بیل، به عنوان شخصیتی کاریزماتیک بسیار عالی عمل کرده و این شخصیت را تبدیل به یکی از برترین وشرور ترین شخصیت های سینما کرده است.

کلام آخر

در این مقاله تلاش شد تا 15 مورد از بهترین شخصیت های منفی سینما را که بازیگران به زیبایی به تصویر کشیده‌اند برایتان معرفی کنیم. شما نیز می‌توانید دیگر نقش های منفور سینما که شما را تحت تاثیر قرار داده است برای ما در قسمت نظرات بنویسید. به نظر شما محبوبترین شخصیت شرور تاریخ سینمایی کدام است؟ آیا با شخصیت های منفی زن ایرانی و بازیگران مرد ایرانی ایفاگر نقش‌های منفی، آشنایی دارید؟ همچنین خوشحال می‌شویم نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
سبحان
.
11 آذر 1399، 16:01
پاسخ
0
1
پس دارث ویدر کوووو؟؟؟؟؟
جدول فروش فیلم ها
 • 54.6 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.2 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 15 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 12 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 11 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 9 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 7 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 3 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401