ارسال لوکیشن در واتساپ؛ آموزش تصویری نحوه فرستادن موقعیت مکانی در واتس اپ

ارسال لوکیشن و موقعیت مکانی در واتساپ
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

ارسال لوکیشن در واتساپ یکی از قابلیت‌های مهم این برنامه است که با آن می‌توانید موقعیت مکانی خود را برای سایر کاربران ارسال کنید. ویژگی فرستادن لوکیشن در واتس آپ یکی از قابلیت‌هایی است که هنگام استفاده روزمره می‌تواند تا حد زیادی به کمک شما بیاید. به همین خاطر در این مطلب از پلازا، نگاهی داشتیم به نحوه فرستادن لوکیشن واتس اپ.

ویژگی ارسال لوکیشن در واتساپ یکی از کاربردی‌ترین قابلیت‌های این پیام‌رسان است. اما لوکیشن در واتساپ چیست و چه استفاده‌ای دارد؟ شما با استفاده از این ویژگی و با این آموزش فرستادن لوکیشن در واتس اپ می‌توانید مکانی لحظه‌ای خود را با دوستان و آشنایان به اشتراک بگذارید یا به جای آن که مانند گذشته آدرس مکانی را با استفاده از نام خیابان و کوچه به شخصی بدهید به راحتی موقعیت مکانی آن محل را از طریق واتساپ برای فرد مورد نظر ارسال کنید. اما نحوه فرستادن لوکیشن واتس اپ چگونه است؟

قابلیت ارسال موقعیت مکانی در واتساپ خیلی جلوی چشم نیست و به همین دلیل اگر به تازگی این برنامه را نصب کرده‌اید یا اگر تا به حال از این قابلیت استفاده نکرده‌اید ممکن است ندانید ارسال لوکیشن در واتساپ چگونه است. به همین دلیل ما در این مطلب به نحوه فرستادن لوکیشن واتس آپ پرداخته‌ایم تا کاربرانی که با این قابلیت آشنایی ندارند بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند. اگر می‌خواهید بدانید نحوه ارسال موقعیت مکانی در واتساپ چگونه است تا انتهای این مطلب آموزش تصویری ارسال لوکیشن در واتساپ همراه پلازا باشید.

در ادامه می‌خوانید: 

نحوه ارسال لوکیشن در واتساپ ؛ چگونه در واتساپ لوکیشن بفرستیم؟

فرستادن موقعیت مکانی در واتس اپ به 2 شیوه امکان‌پذیر است:

 • شیوه اول: اشتراک گذاری یک موقعیت مکانی به صورت ثابت. مثلا آدرس یک محل را می‌توانید اینگونه به دیگران به اشتراک بگذارید.
 • شیوه دوم: روش ارسال لوکیشن در واتساپ که به تازگی به این برنامه اضافه شده لایو لوکیشن واتس اپ نام دارد. در این شیوه شما می‌توانید موقعیت مکانی خودتان را به صورت زنده با مخاطبین موردنظرتان به اشتراک بگذارید. در این صورت موقعیت شما در بازه‌های زمانی که خودتان تعیین کرده‌اید به صورت خودکار بروزرسانی خواهد شد و مخاطبین در هر لحظه می‌توانند ببینند شما در چه محلی هستید.

شیوه اول بهترین انتخاب برای زمانی است که می‌خواهید آدرس یک محل را برای فردی ارسال کنید. اما شیوه دوم بیشتر جنبه مراقبتی دارد و با کمک آن می‌توانید موقعیت مکانی خود را در هر لحظه با مخاطبین به‌اشتراک بگذارید تا در صورت وقوع هر اتفاقی، آن‌ها دقیقا بدانند شما در چه محلی هستید.

1. ارسال مکان فعلی: چگونه لوکیشن بفرستیم در واتساپ؟ (آیفون و اندروید)

روش ارسال لوکیشن در واتس اپ اندروید و iOS تا حد زیادی شبیه به هم است با این حال ما نحوه انجام این کار در هردو این سیستم عامل را به صورت جداگانه به شما نشان خواهیم داد.

الف) ارسال لوکیشن در واتساپ آیفون:

نحوه ارسال لوکیشن در واتساپ ایفون بسیار آسان است.

 • ابتدا واتساپ را باز کرده و چت یا گروهی که می‌خواهید موقعیت خود را در آن به اشتراک بگذارید انتخاب کنید.
 • آیکون + در پایین سمت چپ صفحه را لمس کنید

ارسال لوکیشن در واتساپ / فرستادن لوکیشن در واتس آپ

 • سپس گزینه Location را انتخاب کنید

ارسال موقعیت مکانی واتساپ / نحوه فرستادن لوکیشن واتس اپ

 • نقشه محل اطراف شما ظاهر خواهد شد. اگر در تنظیمات حریم خصوصی، GPS را فعال کرده باشید، به‌صورت خودکار موقعیت مکانی فعلی شما نشان داده می‌شود. در غیر این صورت باید محل را به‌صورت دستی پید کنید. وقتی محل مورد نظر را پیدا کردید، یک بار روی آن نقطه ضربه بزنید. سپس از پایین صفحه گزینه Send Your Current Location را انتخاب کنید.

ارسال لوکیشن در واتساپ / فرستادن لوکیشن در واتس آپ

حالا نقشه، به همراه موقعیتی که انتخاب کردید، به‌صورت یک پیام در صفحه چت ظاهر خواهد شد. مخاطب شما با ضربه زدن روی نقشه می‌تواند اپلیکیشن نقشه گوشی خود را باز کرده و مسیریابی کند یا اینکه موقعیتی که انتخاب کرده‌اید را به‌شکل کامل‌تری مشاهده کند.

ارسال موقعیت مکانی واتساپ / نحوه فرستادن لوکیشن واتس اپ

ب) ارسال لوکیشن در واتساپ اندروید:

برای فرستادن لوکیشن از واتساپ در نسخه اندروید، به صفحه چتی که می‌خواهید لوکیشن را در آن ارسال کنید بروید، سپس آیکون گیره کاغذ در قسمت پایین سمت راست صفحه را انتخاب و سپس Location را لمس کنید.

نحوه فرستادن لوکیشن واتس اپ / ارسال لوکیشن در واتساپ

اگر GPS در گوشی شما فعال باشد، موقعیت فعلی خود را روی نقشه مشاهده خواهید کرد. در غیر این صورت به‌صورت دستی نقطه موردنظرتان را انتخاب و سپس از پایین صفحه Send your current location را لمس کنید.

فرستادن لوکیشن در واتس آپ / ارسال موقعیت مکانی واتساپ

مانند آیفون، در اینجا نیز موقعیت فعلی شما با یک نقشه در صفحه چت ارسال خواهد شد و قابل دسترسی خواهد بود.

2. فرستادن لوکیشن در واتس آپ به‌صورت زنده (آیفون و اندروید)

اگر بخواهید موقعیت مکانی را به‌صورت زنده برای مخاطبین خود ارسال کنید تقریبا باید همین مراحل بالا را تکرار کنید. با این تفاوت که در انتها و در صفحه‌ای که نقشه در آن است، باید گزینه Share live location را انتخاب کنید. در آیفون پس از انتخاب این گزینه، پنجره زیر ظاهر خواهد شد:

ارسال موقعیت مکانی واتساپ / نحوه فرستادن لوکیشن واتس اپ

در این پنجره می‌توانید مشخص کنید موقعیت شما تا چه مدت زمانی با مخاطب به اشتراک‌گذاشته شود. حداقل 15 دقیقه و حداکثر 8 ساعت می‌توانید موقعیت خود را به‌صورت زنده برای مخاطب به‌اشتراک بگذارید. پس از اینکه گزینه ارسال را لمس کنید، یک نقشه در صفحه چت ظاهر خواهد شد. موقعیت مکانی شما با تصویر پروفایل واتساپتان در نقشه نشان داده و بروزرسانی می‌شود.

در اندروید نیز پنجره زیر ظاهر خواهد شد که عملکردش درست مانند پنجره بالا است و فقط از لحاظ ظاهری کمی با نسخه آیفون متفاوت است.

ارسال لوکیشن در واتساپ / فرستادن لوکیشن در واتس آپ

در اینجا هم می‌توانید موقعیت مکانی خود را تا حداقل 15 دقیقه و حداکثر 8 ساعت به‌اشتراک بگذارید. برای آنکه به اشتراک گذاری موقعیت مکانی زنده را زودتر متوقف کنید، به همان چت یا گروهی که ابتدا موقعیت را در آن به اشتراک گذاشتید بروید و Stop Sharing که زیر نقشه قرار دارد را لمس کنید.

سخن پایانی

امیدواریم در انتهای این مطلب با طرز فرستادن لوکیشن در واتش آپ آشنا شده باشید. ارسال لوکیشن در واتساپ، همانطور که دیدید کار پیچیده‌ای نیست. این قابلیت یکی از ویژگی‌های به درد بخوری است که می‌تواند در بسیاری از موقعیت‌ها به کمک بیاید و بیشتر از همه وقتی کاربرد دارد که در مسافرت هستید و اگر با نحوه فرستادن لوکیشن واتس اپ آشنا باشید می‌توانید به صورت لحظه‌ای دوستان و آشنایان را از موقعیت لحظه‌ای خود مطلع کنید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران4 دیدگاه
avatar
دانلود پروژه معماری
.
06 فروردین 1398، 03:17
پاسخ
0
0
من در سایت آرچینا به کمک این امکان با مشتریها ارتباط برقرار میکنم.
avatar
Goli
.
05 فروردین 1398، 16:55
پاسخ
0
0
عالی
avatar
کامران
.
05 فروردین 1398، 16:09
پاسخ
0
0
ممنون از آموزشتون. چطور میتونم لوکیشن ی مکان دلخواه رو توی وات اپ بفرستم؟
avatar
اصغر شمسایی خان
.
05 فروردین 1398، 15:58
پاسخ
0
0
ممنونم بابت اموزش خوبتون . خیلی به کارم امد
جدول فروش فیلم ها
 • 54.6 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.2 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 15 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 12 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 11 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 9 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 7 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 3 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401