15 ایده جذاب برای کسب درآمد نوجوانان ؛ از تدریس تا کار در فست فود

راه های کسب درآمد برای نوجوانان
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

برای پیدا کردن شغل و کار برای افراد زیر ۱۸ سال راه‌های زیادی وجود دارد. در ادامه قصد داریم چند نمونه شغل برای نوجوانان را به شما معرفی کنیم. البته کسب درآمد دانش آموزی فقط به کار در خانه محدود نمی‌شود و نوجوانان می‌توانند کارهای بیرون از خانه هم انجام بدهند.

با ورود به دوران نوجوانی، به سن مسئولیت پذیری و تلاش برای استقلال مالی خواهید رسید. در این دوران ممکن است به فکر کسب درآمد بیفتید و با آن وسایل دلخواهتان را خریداری کنید یا به گردش و تفریح بروید. اگر آینده نگر باشید، ممکن است بخواهید درآمد داشته باشید و آن را پس انداز کنید و برای خرید خودرو یا مخارج دانشگاه مبلغی را از قبل در نظر گرفته باشید. برای این کار انجام مشاغل مختلف می‌تواند کمک کننده باشد.

در ویدیوی زیر «شغل هایی برای اوقات فراغت نوجوانان» را تماشا کنید:

در کشورهای خارجی مشاغلی به عنوان شغل هایی برای تعطیلات یا شغل های مناسب دانش آموزان وجود دارند. اما در ایران شغل های تینیجری کم‌تر پیدا می‌شوند. خصوصا فشار درس، تقاضای افراد بالای ۱۸ سال و به صورت تمام وقت همگی موانعی برای رسیدن نوجوانان به درآمد هستند. اما یک فرد باهوش هرگز جا نمی‌زند و حداکثر تلاش خود را می‌کند. امروزه با فراگیری فضای مجازی، شغل ها به شکل دیگری درآمده اند و دیگر محدودیت سنی وجود ندارد. در این مقاله مجله پلازا به معرفی کار برای افراد زیر ۱۸ سال می‌پردازیم.

15 ایده جذاب برای کسب درآمد نوجوانان

در ادامه با چند پیشنهاد به عنوان شغل برای نوجوانان همراه شما خواهیم بود.

1. شغل برای نوجوانان: پخش تراکت

teenager jobs/ایده شغل برای نوجوانان

پخش تراکت یکی از راه‌های تبلیغات است که بسیاری از مشاغل از آن استفاده می‌کنند. این روش تبلیغات به صورت آفلاین انجام می‌شود؛ پس برای انجام آن به تعدادی نیروی کار نیاز است. از طرف دیگر انجام این کار به آموزش یا کسب مهارت خاصی نیاز ندارد. بسیاری از صاحبان کسب و کار برای پخش تراکت‌های خود ترجیح می‌دهند از نیروی کار نوجوانان بهره گیرند. از این کار می‌توان به عنوان یک ایده شغل برای نوجوانان نام برد.

پخش تراکت معمولا در مکانی نزدیک به آن کسب و کار انجام می‌شود، برای مثال تبلیغات یک بوتیک، در مجاورت بوتیک یا چند قدم عقب‌تر انجام می‌شود. بدین وسیله دریافت کننده تراکت فرصت نگاه احتمالی به آن و مراجعه برای خرید را خواهد داشت. روش دیگر پخش تراکت مراجعه به درب منازل و پخش آن‌ها است.

2. شغل برای نوجوانان: کار در خرده فروشی ها

teenager jobs/شغل های مناسب برای نوجوانان

یکی دیگر از شغل های مناسب برای نوجوانان و نوجوانان کار در خرده فروشی‌ها به عنوان فروشنده و شاگرد است. فروش اجناس یا کمک به چیدن قفسه‌ها و کارهایی از این قبیل افرادی پرانرژی نیاز دارد. نوجوانانی که به تازگی به سن مسئولیت پذیری وارد می‌شوند و شوق کسب درآمد دارند گزینه مناسبی برای انجام این گونه کارها هستند.

در فصل تابستان این کار متقاضی زیادی دارد و یکی از مزایای آن لحاظ کردن تخفیف اجناس برای کارکنان خود است که نوجوانان را برای انجام آن مشتاق‌تر می‌کند. یکی دیگر از مزایای این کار برای نوجوانان سرو کار داشتن با افراد گوناگون در سنین مختلف و سلیقه‌های متفاوت است که با انجام این کار علاوه بر کسب درآمد قادر خواهند بود خوش برخوردی و پر انرژی بودن را تمرین کنند.

3. شغل برای نوجوانان: کار در کارواش

روش های کسب درآمد برای نوجوانان/کار برای پسر ۱۵ ساله

کار کردن در کارواش برای نوجوانان علاقه مند به خودرو که به دنبال کسب درآمد و در کنار آن تجربه در این زمینه هستند، می‌تواند بسیار جذاب باشد. این شغل بسیار انعطاف پذیر است؛ به این ترتیب که نوجوانان آزادی بیشتری برای انتخاب ساعت‌هایی که می‌خواهند کار کنند دارند. اما در کنار این آزادی باید بدانند که مسئولیت بزرگی را قبول خواهند کرد؛ زیرا باید مطمئن باشند حین کار صدمه‌ای به خودرو نمی‌زنند و یا بر روی بدنه آن خراش ایجاد نمی‌کنند. نوجوانان با پرداختن به این کار می‌توانند یک شغل کم خطر را تجربه کنند و در صورت گذاشتن زمان کافی، درآمد معقولی داشته باشند. این ایده کار برای پسر ۱۵ ساله تا نهایت ۲۰ سال مناسب تر است.

4. نگهداری از حیوانات خانگی

teenager jobs/بهترین شغل برای افراد زیر ۱۸ سال

یکی دیگر از راه‌های کسب درآمد نوجوانان که به خصوص در مناطق اعیان نشین کلانشهرها بیشتر دیده می‌شود، نگهداری از حیوانات خانگی کسانی است که فرصت کافی برای این کار ندارند. در این بهترین شغل برای افراد زیر ۱۸ سال به این صورت است که نوجوانان باید حیوانات خانگی را به بیرون از منازل برده و ساعاتی آن‌ها را بگردانند یا در صورت مسافرت کاری یا تفریحی صاحبانشان، تا بازگشت آن‌ها به صورت تمام وقت از حیوانات خانگی نگهداری کنند. این کار برای نوجوانان علاقه مند به حیوانات و گشت و گذار در بیرون از منزل، می‌تواند بسیار هیجان انگیز و جذاب باشد.

5. کار در فست فود

شغل های پردرآمد برای نوجوانان/راه های کسب درآمد برای نوجوانان در خانه

بسیاری از نوجوانان می‌توانند با توجه به حداقل سنی که برای این کار در نظر گرفته می‌شود، آن را انجام دهند. برخی از صاحبان این گونه مشاغل حاضرند نوجوانانی که سابقه کاری در این زمینه ندارند را نیز به کار مشغول کنند. برای موفقیت در این گونه مشاغل نوجوانان باید به سرو کار داشتن با افراد مختلف علاقه داشته باشند و همچنین مطمئن باشند که می‌توانند کارها را سریع انجام داده و مشتریان را معطل نگذارند. اگرچه این کار از شغل های پردرآمد برای نوجوانان نیست اما با حضور در آن می‌توانند، روش پخت بسیاری از این فست فود ها را یاد بگیرند.

6. یادگیری یک هنر دستی و فروش آن

teenager jobs/کسب و کار خانگی برای نوجوانان

یکی از هیجان‌انگیز‌ترین شیوه‌های کسب درآمد در نوجوانی، راه اندازی یک کسب و کار کوچک در آخر هفته‌ها با همکاری دوستان است. در این نوع مشاغل تعدادی از نوجوانان با همکاری و مهم‌تر از آن هم فکری یکدیگر وظایفی را به عهده گرفته و آن‌ها را انجام می‌دهند. برای مثال نوجوانان می‌توانند یک نوع از صنایع دستی که به ساخت آن علاقه مند هستند را انتخاب کرده و با ساخت و فروش آن کسب درآمد کنند. این کار یکی از مشاغل پر درآمد در دنیای امروز است، ساختن شمع، وسائل تزئینی، عروسک و… برای نوجوانان هم سرگرمی است هم شغل! این کار خصوصا می‌تواند شغل برای دختر ۱۵ ساله تا ۱۸ ساله باشد. حتی پسرها هم می‌توانند از این راه کسب درآمد کنند و محدودیت به یک جنسیت نخواهد بو. این کار برای افراد زیر ۱۸ سال بسیار مناسب است.

7. کسب درآمد دانش آموزی با تدریس

شغل مناسب برای دختر ۲۰ ساله/کسب و کار برای دانش آموزان

تدریس هم به نوعی کار برای افراد زیر ۱۸ سال محسوب می شود. نوجوانانی که به تدریس علاقه مند هستند می‌توانند به همکلاسی‌های خود یا افراد کوچک‌تر درس‌هایی که در آن‌ها توانایی آموزش دادن دارند را بیاموزند. از مزیت‌های این شغل مناسب برای دختر ۲۰ ساله و پسران تا ۲۰ ساله یا بیشتر می‌توان به آزادی در انتخاب زمان و مکان تدریس، انتخاب درسی که در آن تخصص بیشتری دارند و سادگی کار اشاره کرد. البته قبل از انجام این کار باید از توانایی‌های خود و توانایی در انتقال مطالب مطمئن شد. این روزها که اکثر کلاس‌ها به صورت آنلاین هستند، تدریس یکی از راه های کسب درآمد برای نوجوانان در خانه است.

8. شغل برای نوجوانان: تولید محتوا

teenager jobs/شغل های پردرآمد برای نوجوانان

یکی دیگر از زیرشاخه‌های کسب و کار خانگی برای نوجوانان تولید محتوا است. برای مثال نوجوانان با توجه به راه اندازی و اجرای راحت‌تر وبلاگ نسبت به وبسایت، می‌توانند وبلاگ شخصی خود را راه اندازی کرده و با درج مطالب و پذیرفتن آگهی و تبلیغات کسب درآمد کنند.

با درج مطالب متنوع نوجوانان می‌توانند کاربران مختلفی را به خواندن مطالب خود ترغیب کرده و با افزایش بازدیدکنندگان، تبلیغات فروشگاه‌های اینترنتی را در وبلاگ خود درج کنند. همچنین نوشتن مطلب برای سایت‌های دیگر یا گردآوری مطالب نیز می‌تواند در این دسته از مشاغل قرار گیرد. تولید محتوا می‌تواند یک کسب و کار برای دانش آموزان و البته کسب و کار خانگی برای نوجوانان به شمار آید.

این شغل محدودیتی ندارد که بگوییم کار برای پسر ۱۵ ساله یا 16 ساله است یا کسب و کار خانگی برای نوجوانان دختر! هر سنی داشته باشید فقط استعداد و مهارت نویسندگی، جذب مخاطب، تاثیر گذاری شما باید قوی باشد.

9. اینفلوئنسری

کسب و کار خانگی برای نوجوانان دختر/کسب درامد اینترنتی برای نوجوانان

با گسترش روز افزون استفاده از شبکه‌های اجتماعی به خصوص اینستاگرام، نوجوانانی که دارای پیج اینستاگرامی با تعداد فالوور‌های زیاد هستند، می‌توانند از پیج خود برای کسب درآمد استفاده کنند. بسیاری از مشاغل اینترنتی علاقه مند به تبلیغ کسب و کار و محصولات خود از طریق اینفلوئنسر‌ها هستند. در این کار نوجوانان در پیج خود تجربه استفاده از آن محصول را عنوان کرده و فالوور‌های خود یا کسانی که از طریق بخش اکسپلورر برنامه اینستاگرام در حال مشاهده پست‌ها هستند را به استفاده از آن محصول دعوت می‌کنند. این شغل، یکی از راه های کسب درآمد برای نوجوانان در خانه است.

10. تایپ و صفحه بندی

راه های کسب درآمد برای نوجوانان در خانه/کسب درآمد دانش آموزان

همچنین بخوانید :

یکی از ساده‌ترین راه‌های کسب درآمد دانش آموزی تایپ کردن است. با توجه به استفاده گسترده از کامپیوتر و وجود حداقل یک رایانه در اکثر منازل، یکی از راه های کار برای افراد زیر ۱۸ سال که اغلب آن‌ها قادر به انجام آن هستند، تایپ و صفحه بندی است. این روزها انجام کارهایی مانند تایپ از طریق نرم افزار آفیس انجام می‌شود که برای بسیاری از نوجوانان شناخته شده است یا یادگیری آن برای نوجوانان علاقه مند راحت است. نوجوانان می‌توانند با پذیرفتن کار تایپی همکلاسی‌ها و آشنایان خود یا همکاری با برخی وبسایت‌ها و کافی نت‌ها عهده دار انجام این مسئولیت شوند و کسب درآمد کنند.

11. شغل برای نوجوانان: ترجمه فیلم و متن

کسب و کار خانگی برای نوجوانان

زبان محدودیت سنی ندارد! برخی از نوجوانان حتی در سنین پایین تسلط زیادی بر روی زبان دارند، آن‌قدر که جملات را به راحتی می‌فهمند و حتی گوش‌هایشان به شنیدن کلماتی از زبان های دیگر عادت کرده است. حال وقتی این سخنان را می‌گوییم صرفا یاد زبان انگلیسی نیافتید، البته که این زبان بسیار پرکاربرد است اما نوجوانان امروز شیفته موج کی پاپ و کی دراما نیز هستند و خود این شیفتگی می‌تواند ایده کار برای افراد زیر ۱۸ سال باشد.

زبان های کره ای، چینی یا حتی ژاپنی بسیار پر کاربرد هستند و همه بر آن تسلط ندارند. اما بسیاری از نوجوانان با وجود شیفتگی خود تسلط خوبی بر این زبان ها دارند، پس چه خوب است که از این مهارت جهت ایده کسب و کار خانگی برای نوجوانان استفاده کنیم. بی شک این کار پردرآمد خواهد بود.

12. شغل برای نوجوانان: یوتیوبری

شغل مناسب برای دختر جوان

البته این کار برای افراد زیر ۱۸ سال کمی سخت است اما امروزه کم نیستند نوجوانانی که توانسته اند از همین نرم افزار کسب درآمد کنند. برای این که یوتوبر شوید تقریبا باید مانند اینستاگرام عمل کنید و حتما برای تبلیغ کار خود اینستاگرام داشته باشید! البته باوجود شرایط در ایران کمی گرفتن پول از یوتوب سخت می‌شود اما با کمک یک فرد بزرگسال و استفاده از کارت های بانکی خاصی می‌توانید درآمد داشته باشید.

اما شمای کلی این کار آسان است. شما برای دیده شدن و پربازدید شدن نیازمند تلاش بی وقفه هستید. از ایده های ناب و بکر گرفته تا نحوه فیلم‌برداری و ویرایش ویدیوها! اگر ایده جذابی به سرتان زده است و به اینترنت دسترسی دارید این شانس را از خوا نگیرید. این شغل مناسب برای دختر جوان و پسرجوان است. اگر به دنبال کار برای افراد زیر ۱۸ سال، یوتیوبری ارزش فکر کردن را دارد.

13. گیمر شدن

بهترین کار برای نوجوانان

این کار نیز تقریبا به یوتیوبری شباهت و ارتباط دارد. نوجوانان چه دختر، چه پسر به بازی های آنلاین علاقه دارند. حالا که از این علاقه می‌توان به عنوان بهترین کار برای نوجوانان استفاده کرد. کلش آف کلنز، زولا، پابجی، فورتنایت و… بازی های محبوب گیمر شدن هستند. بهترین کار برای نوجوانان علاقمند به بازی کردن‌ این است که کانال یوتیوب خود را داشته باشند و با جمع کردن مخاطب کانال خود را بالا ببرند. پس از این‌که کانال معروف شد همان روند یوتیوب دوباره تکرار می‌شود.

اما راه های دیگری به جز یوتیوب نیز هست، از جمله شرکت در مسابقات یا فروختن تجربه های خود در وبسایت آمازون کسب درآمد کنید. البته برای بازی کردن حتما باید یک سیستم قوی نیز داشته باشید. چه گوشی موبایل، چه یک سیستم کامپیوتری! به هر حال این روش نیز یکی از راهکارهای پیدا کردن شغل برای نوجوانان است.

14. نویسندگی

کسب و کار خانگی برای نوجوانان

از تایپ و ترجمه حرف زدیم اما نویسندگی مادر همه این کارهاست! کسانی که استعداد خوبی در نوشتن داشته باشند، می‌توانند از این استعداد کار آمد جهت شغل برای نوجوانان استفاده کنند. همواره در سایت های مختلف کاریابی و استخدام آگهی های زیادی را برای نویسندگی و تولید محتوا می‌بینیم، علاوه بر آن وبلاگ نویسی و نویسندگی در اینستاگرام که از زیر شاخه های تولید محتوا نیز هست می‌تواند یک شغل برای نوجوانان دختر و پسر باشد. اما این استعداد به اینستاگرام محدود نخواهد شد و می‌توانید در زمینه ها و سایت های زیادی از آن استفاده کنید.

15. پرورش گل و گیاه در خانه

راه های کسب درآمد برای نوجوانان در خانه

از مشاغلی که نوجوانان علاقمند می‌توانند به سمت آن بروند، پرورش گل و گیاه است. برای بعضی از گیاهان و گل ها همچون ساکولنت و کاکتوس نیازمند زمینه های فراوانی نیز نیست. پس به راحتی می‌توانند آن‌ها را پرورش دهند و از فروش آن ها چه آنلاین چه حضوری تا حدودی کسب درآمد کنند. این شغل برای نوجوانان مناسب است.

کلام آخر

در این مقاله به موضوع کسب درآمد نوجوانان و راه های کسب درآمد برای دانش آموزان پرداختیم. اگر شما در یکی از این کارها مشغول هستید و یا تجربه‌ای مناسب برای نوجوانان جویای کار دارید، لطفا در پایین همین صفحه نظرات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران5 دیدگاه
avatar
royas
.
06 تیر 1401، 14:22
پاسخ
0
0
سلام واسه نویسندگی من میتونم چیکار کنم؟ راهنماییم کنین ممنون میشم
avatar
سارا
.
02 شهریور 1400، 13:35
پاسخ
0
3
از کجا پروژه برا تایپ کردن پیدا کنیم؟که سرکاریی وکلاهبرداری نباشه؟
avatar
امیر
.
28 آبان 1400، 12:33
پاسخ
1
0
@سارا
تایپسرا
avatar
سارا
.
02 شهریور 1400، 13:34
پاسخ
0
1
از کجا پروژه برا تایپ کردن پیدا کنیم؟که سرکاریی وکلاهبرداری نباشه؟
avatar
ابوالفضل زارع زاده
.
02 آذر 1399، 23:06
پاسخ
5
0
کسب در امد
avatar
امیر
.
03 آبان 1399، 09:51
پاسخ
3
15
سلام خانم محسن امیریمن 1 پسر 14 ساله هستم می خواستم بدونم چگونه می توانم به سال پایینی های خودم تدریس کنم و کسب درآمد کنم؟!
avatar
علی
.
15 فروردین 1400، 11:34
پاسخ
8
1
@امیر
نمیشه ، منظور از تدریس ، تدریس بازی یا تولید محتوا هست مثلاً کسی بازی فورتنایت حرفه ای هست می‌ره تدریس می‌کنه و اول با یک نفر مشورت میکنه
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022