آموزش رفع مشکل عدم نمایش مخاطبین در گوشی های اندروید

عدم نمایش مخاطبین در گوشی / مشکل نشان ندادن همه شماره ها در موبایل
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

مشکل عدم نمایش مخاطبین در گوشی موبایل و نشان ندادن همه شماره ها یکی از مشکلاتی است که ممکن است همه ما حداقل یک بار با آن مواجه شویم. پنهان شدن مخاطبین در گوشی هم می‌تواند از برنامه مخاطبین باشد و هم از حساب گوگل شما. خوشبختانه برای رفع مشکل نشان ندادن مخاطبین در گوشی چندین راه حل وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها کمک بگیرید.

همگام سازی مخاطبین در اندروید با استفاده از حساب گوگل کاربران انجام می‌شود. برخی کاربران از این موضوع رضایت ندارند اما برای بسیاری دیگر از کاربران آپلود شدن مخاطبین در حساب گوگل یکی از مزیت‌های مهم این سیستم عامل است چرا که اگر روزی یک گوشی جدید خریداری کنید یا مجبور شوید گوشی را فرمت کنید، فقط کافی است وارد حساب گوگل خودتان شوید و همه مخاطبین را دوباره به گوشی برگردانید. با این حال؛ این قابلیت ممکن است برای همه کاربران به درستی کار نکند و آن‌ها را دچار مشکلاتی مثل مشکل نشان ندادن همه شماره ها در موبایل کند. اما چرا مخاطبین گوشی بالا نمیاد؟ در این مطلب قصد داریم نگاهی به این مشکل و روش‌های برطرف کردن آن بیاندازیم.

در ادامه می‌خوانید:

حل مشکل عدم نمایش شماره مخاطبین در گوشی ؛ پنهان شدن مخاطبین در گوشی

در اندروید می‌توانیم مخاطبین را بر اساس دسته‌بندی‌های متفاوتی نشان دهیم و برایشان فیلترهای مختلفی بگذاریم. برای مثال می‌توانید کاری کنید که فقط مخاطبینی که در سیم‌کارت دارید نشان داده شوند اما مخاطبینی که در گوگل هستند نشان داده نشوند یا برعکس. در این صورت است که می‌بینید برخی مخاطبین اصلا نشان داده نمی‌شوند. حل این مشکل در گوشی‌های اندرویدی، بسته به مدل گوشی متفاوت است چرا که هرکدام از برنامه مخاطبین مختلفی استفاده می‌کنند. به احتمال فراوان دلیل مشکل شما هم همین است. برای همین ابتدا روش‌های زیر را امتحان کنید و اگر مشکل همچنان پابرجا بود به سراغ دیگر روش‌هایی که در ادامه اشاره کردیم بروید.

عدم نمایش مخاطبین در گوشی سامسونگ

برای رفع مشکل عدم نمایش مخاطبین در گوشی سامسونگ به برنامه مخاطبین خود بروید. برنامه را باز کنید و روی سه‌خط افقی بالای سمت چپ بزنید. حالا از بالای پنجره ظاهر شده و درست زیر چرخ دنده گزینه‌ای که در آنجا است را انتخاب کنید. در مثال زیر از قبل All Contacts انتخاب شده و گوشی در حال نمایش تمام مخاطبین است اما در گوشی شما ممکن است گزینه دیگری انتخاب شده باشد.

عدم نمایش مخاطبان در گوشی اندروید - حذف مخاطبین پنهان در گوشی

حالا در پنجره بعدی می‌توانید از میان گزینه‌های مختلف مخاطبین موردنظرتان را انتخاب کنید. اگر حساب گوگل را انتخاب کنید تنها مخاطبینی که در اکانت گوگل دارید نشان داده می‌شوند و به همین ترتیب گزینه‌های دیگر مثل SIM هم فقط مخاطبین سیم‌کارت را نشان می‌دهند. برای حل مشکل عدم نمایش مخاطبین سیم کارت در گوشی و نمایش تمام مخاطبین گزینه All Contacts را انتخاب کنید.

رفع مشکل نمایش همه مخاطبان گوشی - همگام سازی مخاطبین در اندروید

 

حل مشکل مخاطبین شیائومی

علت پاک شدن مخاطبین گوشی شیائومی نیز در بسیاری از موارد مانند سایر گوشی‌های اندرویدی است. اگر راه‌حل‌های بالا، مشکل شما را حل نکرد، ممکن است تمام مخاطبین را برای نمایش انتخاب نکرده باشید. گوشی‌های شیائومی از برنامه مخاطبین گوگل استفاده می‌کنند و برخلاف سامسونگ برنامه اختصاصی ندارند. برای همین طریقه حل این مشکل با گوشی‌های سامسونگ متفاوت است. در برنامه مخاطبین برای آنکه تمام مخاطبین را ببینید باید ابتدا از بالای سمت راست روی اکانت خودتان بزنید.

عدم نمایش شماره مخاطبین در گوشی / پنهان شدن مخاطبین در گوشی

و گزینه All contacts را انتخاب کنید تا تمامی مخاطبینی که در حساب‌های مختلف دارید نشان داده شود. در حقیقت دلیل حذف نشدن مخاطبین در گوشی شیائومی هم احتمالا همین است چرا که شما ممکن است فقط مخاطبین یک حساب را حذف کنید و آن مخاطب در سایر حساب‌های شما هم باشد.

عدم نمایش شماره مخاطبین در گوشی / نشان ندادن مخاطبین در گوشی

به همین ترتیب مطمئن شوید دسته درست را هم انتخاب کردید. برای نمایش مخاطبین سیم کارت در شیائومی خود، می‌توانید گزینه SIM card را انتخاب کنید.

عدم نمایش نام مخاطبین هنگام تماس شیائومی

برخی کاربران شیائومی با مشکل عدم نمایش مخاطبین هنگام دریافت تماس مواجه هستند. این مشکل به‌نظر می‌رسد بیشتر در نسخه‌های قدیمی MIUI موجود باشد و علت آن یک باگ نرم‌افزاری بوده باشد. با این حال برای حل آن ابتدا کش برنامه تلفن را پاک کنید. اگر این مشکل همچنان پابرجا بود، مطمئن شوید که شماره تلفن مخاطبین خود را همراه با کد پیش‌شماره کشوری ذخیره کرده‌اید. برای مثال در ایران باید قبل از شماره مخاطب خود کد پیش‌شماره 98+ را قرار داده باشید.

رفع مشکل عدم نمایش شماره مخاطبین در گوشی هواوی

اگر در گوشی های هواوی با مشکل نمایش ندادن شماره مخاطبین مواجه شدید ممکن است مانند بالا فقط بخشی از مخاطبینتان را در تنظیمات برای نشان داده شدن انتخاب کرده باشید. برای همگام سازی شماره ها در گوشی هواوی دیدن همه مخاطبین، برنامه Contacts را باز کنید و سپس به مسیر Settings > Display preferences بروید.

مشکل نشان ندادن همه شماره ها در موبایل - عدم نمایش شماره مخاطبین در گوشی هواوی

در اینجا گزینه All contacts را انتخاب کنید تا همه مخاطبین نشان داده شوند.

سایر روش های حل مشکل پنهان شدن مخاطبین در گوشی

رفع مشکل عدم نمایش مخاطبین در گوشی اندروید راه‌حل‌های کلی دارد که صرف نظر از مدل گوشی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. اگر با روش بالا مشکل شما حل نشد از روش‌های زیر کمک بگیرید.

1. ریستارت کردن گوشی

قبل از اینکه روش‌های دیگر را به کار بگیرید، اولین راه‌حل که می‌تواند خیلی از مشکلات را حل کند، ریستارت کردن گوشی است.

2. بررسی ارتباط اینترنت

برخی اوقات اگر اینترنت شما کیفیت قابل قبولی نداشته باشد، پروسه سینک کردن حساب گوگل شما با گوشی و اضافه شدن مخاطبین با موفقیت انجام نمی‌شود.

3. فعال کردن حالت هواپیما

حالت هواپیما برای حل کردن مشکلات مربوط به شبکه گوشی ابزار کاربردی است. اگر با مشکل نشان ندادن مخاطبین در اندروید مواجه هستید ممکن است با فعال و غیرفعال کردن حالت هواپیما بتوانید مشکل را حل کنید.

4. روشن بودن قابلیت سینک مخاطبین ؛ عدم نمایش شماره مخاطبین در گوشی

در مرحله بعدی مطمئن شوید ویژگی همگام‌سازی مخاطبین در گوشی روشن است. در غیر این صورت آن را فعال کنید و اگر از قبل روشن بود یک بار آن را غیرفعال و دوباره فعال کنید. برای انجام این کار به مسیر Settings > Accounts بروید و روی حساب گوگل خودتان کلیک کنید. همچنین مطمئن شوید گزینه Automatically sync data فعال است.

عدم نمایش شماره مخاطبین در گوشی / پنهان شدن مخاطبین در گوشی

سپس گزینه Account sync را انتخاب کنید. در صفحه بعدی گزینه مربوط به Contacts را فعال کنید.

پنهان شدن مخاطبین در گوشی / عدم نمایش شماره مخاطبین در گوشی

اگر از قبل فعال بود، یک بار آن را فعال و دوباره غیرفعال کنید.

5. حذف کاراکترهای خاص برای حل مشکل پنهان شدن مخاطبین در گوشی شیائومی

اگر مشکل شما به تازگی روی داده، به خاطر بیاورید کدام یک از مخاطبین را به تازگی در گوشی ذخیره کردید. آن مخاطب را پیدا و سپس وارد صفحه مربوط به او شوید و اگر در نام مخاطب کاراکترهای خاص مثل $ یا * و % وجود داشت، این کاراکترها را حذف کنید. در غیر این صورت یک بار آن مخاطب را حذف کنید و دوباره اضافه کنید.

همچنین برخی مواقع ممکن است کاراکترهای خاص قابل دید نباشند. در این صورت می‌توانید تمام مخاطبین را با یک فایل CSV به خودتان ایمیل کنید و سپس فایل را باز کنید و ببینید کدام یک از مخاطبین کاراکتر خاص دارد و همان مخاطب را از گوشی حذف کنید.

6. حافظه را بررسی کنید

اگر هنگام همگام‌سازی مخاطبین با پیام Can’t update contact مواجه می‌شوید، به احتمال فراوان مشکل از حافظه است. گوگل به هر حساب اجازه آپلود 25 هزار مخاطب یا به اندازه 20 مگابایت داده را می‌دهد و ممکن است شما از این حد فراتر رفته باشید.

7. حالت ذخیره سازی باتری را خاموش کنید

این حالت به گونه‌ای طراحی شده تا برای ذخیره نیروی باتری بسیاری از قابلیت‌های گوشی از جمله همگام‌سازی مخاطبین را غیرفعال کند. اگر این حالت فعال است ممکن است مخاطبین شما به درستی همگام‌سازی نشوند. نحوه دسترسی به تنظیمات این بخش برای هرگوشی اندرویدی متفاوت است اما در بیشتر گوشی‌ها می‌توانید آن را در مسیر Settings > Battery > Battery Saver پیدا کنید.

عدم نمایش شماره مخاطبین در گوشی / نشان ندادن مخاطبین در گوشی

در گوشی‌های سامسونگ این قابلیت در مسیر Settings > Device Care > Battery > Power Mode قابل دسترس است.

8. به برنامه مخاطبین اجازه دسترسی به داده‌ها در پس زمینه را بدهید

راه حل بعدی برای مشکل عدم نمایش شماره مخاطبین در گوشی سامسونگ و سایر گوشی‌های اندرویدی این است که به برنامه مخاطبین دسترسی به داده‌ها در پس‌زمینه را بدهید. برای انجام این کار به فهرست اپلیکیشن‌های گوشی بروید و برنامه مخاطبین را انتخاب کنید. در صفحه برنامه روی Mobile data & Wi-Fi یا Data usage بزنید.

رفع مشکل نمایش همه مخاطبان گوشی - همگام سازی مخاطبین در گوشی هواوی

در صفحه بعدی گزینه Background data را فعال کنید.

9. برنامه مخاطبین را آپدیت کنید

ممکن است در برخی مواقع مشکل از خود برنامه مخاطبین گوگل باشد. به خصوص اگر به جای برنامه پیش‌فرض گوشی از آن استفاده می‌کنید. برای حل هر مشکلی که ممکن است از این برنامه باشد به گوگل‌پلی بروید و آخرین نسخه آن را روی گوشی نصب کنید. در همه حال بهتر است برای پیشگیری از مشکل عدم نمایش شماره تلفن در مخاطبین، این برنامه را همیشه بروز رسانی کنید.

10. پاک کردن کش ؛ پنهان شدن مخاطبین در گوشی

بسیاری از کاربران با پاک کردن کش می‌توانند مشکل را حل کنند. با این کار مخاطبین شما پاک نمی‌شوند اما برای احتیاط بهتر است از آن‌ها با یک فایل CSV پشتیبان بگیرید و فایل CSV را در گوگل درایو یا کامپیوتر ذخیره کنید. همچنین حواستان باشد که اشتباهی کش و دیتا برنامه Contacts Storage که یک برنامه سیستمی است را پاک نکنید چرا که با این کار مخاطبین خود را از دست می‌دهید.

برای پاک کردن کش و دیتا برنامه مخاطبین به مسیر Settings > Apps > Contacts > Storage بروید.

عدم نمایش مخاطبین در گوشی - عدم نمایش نام مخاطبین در گوشی شیائومی

ابتدا گزینه Clear cache را انتخاب کنید.

مشکل نشان ندادن همه شماره ها در موبایل - مخاطبین پنهان در گوشی /دلیل حذف نشدن مخاطبین در گوشی شیائومی

سپس یک بار گوشی را ریستارت کنید و ببینید مشکل برطرف شده یا خیر. در غیر این صورت دوباه به همین مسیر برگردید و این بار Clear data یا Clear storage را بسته به گوشی خود انتخاب کنید.

11. ساعت و زمان گوشی را چک کنید ؛ نشان ندادن مخاطبین در گوشی

برخی اوقات اگر ساعت و تاریخ گوشی به درستی تنظیم نشده باشند ممکن است مشکلاتی برایتان پیش بیاید. برای حل مشکل و بروز رسانی لیست مخاطبین گوشی، ساعت و تاریخ درست را در مسیر Settings > System > Date & time تعریف کنید.

12. حذف حساب گوگل

آخرین راه حل، حذف کردن حساب شما از گوشی است. به مسیر Settings > Passwords & Accounts بروید و حساب خودتان را انتخاب کنید.

عدم نمایش شماره مخاطبین در گوشی / پنهان شدن مخاطبین در گوشی

حالا گزینه Remove account را انتخاب کنید تا حساب شما از گوشی حذف شود. پس از حذف حساب از گوشی، دوباره از بخش Accounts وارد حساب خود شوید و ببینید با این روش مشکل نشان ندادن مخاطبین در گوشی رفع شده است یا خیر.

سخن پایانی

در این مطلب با روش‌های رفع مشکل عدم نمایش شماره مخاطبین در گوشی آشنا شدیم. مشکلاتی مثل پنهان شدن مخاطبین در گوشی در بیشتر موارد به دلیل انتخاب فیلتر نادرست در برنامه مخاطبین است. اگر با استفاده از روش‌های بالا مشکلتان حل نشده می‌توانید در بخش نظرات مشکل خود را با ما در میان بگذارید تا شما را بیشتر راهنمایی کنیم.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران18 دیدگاه
avatar
راحله
.
23 مرداد 1401، 23:41
پاسخ
0
0
مخاطبین یکی از مهم ترین قسمت های موبایل هر فردیه که باید همیشه در دسترس باشه . بعضی اوقات مخاطبین گوشی هیدن میشن و قابل دسترسی نیستن . تنظیمات مخاطبین در گوشی شیائومی خیلی پیچیده نیست . تواین مقاله خیلی کامل در مورد تنظیمات مخاطبین در گوشی شیائومی توضیح داده شده بود که فکر میکنم دیگه هیچ مشکلی برای کسی پیش نیاد . و به راحتی بتونیم دسترسی پیدا کنیم .
avatar
هدی
.
22 مرداد 1401، 23:48
پاسخ
0
0
در کنار انتخاب نشدن همه مخاطبین بعضی شماره ها رو از تو واتساپ یا تلگرام که اد تو کانتکتس میزنی ممکنه به مشکلات نمایش مخاطبی اضافه کنه مخصوصا اگر گوشیت رو عوض کرده باشی میبینی مخاطبینت نصفش هست نصفش نیست. خوشبختانه به کمک مقاله شما حل مشکل مخاطبین شیائومی برای من کار سخت و وقت گیری نبود و با یه کم بالا پایین کردن تنظیمات و رفتن از این برنامه به اون برنامه حل شد.
avatar
عه علییییییی
.
21 مرداد 1401، 20:16
پاسخ
0
0
دمت گرم واقعا من مخاطبینم پاک شده بود داشتم سکته میکرد به لطف سایتتون برگردوندم واقعا ممنونم🙏
avatar
مهتاب
.
21 مرداد 1401، 15:43
پاسخ
0
1
لطفاً یکی به من بگه دلیل حذف نشدن مخاطبین در گوشی شیائومی چیه من الان یک هفته ست نمیتونم مخاطبینم و حذف کنم درحدی که چون مخاطبین روی ایمیل ذخیره کرده بودم ایمیل و پاک کردم اما هنوز هم درست نشده مخاطبین پاک نمیشه در اصل پاک میشه یعنی همون لحظه اما وقتی دوباره اسم و سرچ میکنم هنوز هست
avatar
رضوانه
.
20 مرداد 1401، 23:13
پاسخ
0
1
راهکارهای زیادی وجود داره که برای هر کسی یه تعدادیش جواب میده اینکه چرا مخاطبین گوشی بالا نمیاد واقعا سوال خیلی هاست من پیشنهاد میکنم دونه دونه روش های بالا رو امتحان کنید با توجه به مدل گوشیتون . ولی بنظرم خیلی وقتا پاک کردن کش میتونه مشکل رو حل کنه چون حافظه گوشی پر میشه همین دلیل باعث میشه مخاطبین گوشی بالا نیاد شاید هم مشکل از برنامه مخاطبین باشه در این صورت باید بروزرسانی بشه تا شاید مشکلتون حل بشه این دوتا بنظرم راهکار های بهتری هستن
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401