برنامه تیندر چیست؟ آموزش اپلیکیشن تیندر (Tinder) به زبان ساده و دانلود اپ تیندر

ساخت اکانت تیندر
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اپلیکیشن تیندر یکی از بهترین اپلیکیشن‌‌های دوست‌یابی است که امکان چت و دوست‌یابی بر مبنای موقعیت مکانی را فراهم می‌کند. در این مطلب با آموزش تیندر و نکات مهم مربوط به اپ تیندر ، نحوه ثبت نام و ساخت اکانت تیندر همراه شما خواهیم بود.

باید بدانید روند برنامه تیندر براساس موقعیت مکانی یا همان جی پی اس گوشی شما روند شناسایی کاربران را انجام دهد. نحو کار برنامه بدین شکل است که ابتدا باید به اینترنت دسترسی پیدا کنید و سپس با فعال نمودن GPS خود به برنامه امکان اسکن را بدهید که بعد از ثانیه هایی افرادی که در نزدیکی شما و طبق شعاع اسکن برنامه حضور دارند را مشاهده خواهید کرد. در این زمینه برنامه تیندر اطلاعات ظاهری مربوط به اکانت آنهارا برای شما به نمایش میگذارد که میتوانید آنها را مطالعه و سپس با سلایق خود مورد بررسی قرار دهید.

باور داشته باشید یا نه، امروزه روش‌های آشنایی برای ازدواج یا دوست‌یابی بسیار متفاوت به نظر می‌رسد. اپلیکیشن‌های زیادی به این منظور طراحی شده‌اند که به صورت آنلاین با افراد مختلف در سرتاسر جهان و یا حتی در نزدیکی موقعیت مکانی خود می‌توانید ارتباط برقرار کنید. اما رقابت زیادی بین این اپلیکیشن‌های دوست‌یابی وجود دارد که Tinder همچنان یکی از بهترین اپلیکیشن‌های دوست‌یابی در جهان است و به نظر نمی‌رسد که تغییری در جایگاهش به وجود بیاید. در این مقاله از پلازا با آموزش ورود به تیندر همراه شما خواهیم بود.

در ویدیوی زیر می‌توانید شاهد «آموزش روش استفاده از تیندر» باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

برنامه تیندر چیست؟

Tinder یک برنامه دوست‌یابی آنلاین است که زوجین را بر اساس معیارهای ظاهری با یکدیگر مطابقت می‌دهد. این اپلیکیشن سایر کاربران تیندر را که در یک محدوده سنی و جنسیتی مشخص با معیارهای شما قرار دارند و همچنین در فاصله مکانی نزدیک شما هستند، معرفی می‌کند. در نهایت این شما هستید که به این منظور تصمیم می‌گیرید که آیا ظاهر فرد معرفی شده را دوست دارید یا خیر. اگر دوست دارید که چه عالی، ولی اگر هم دوست نداشتید نگران نباشید؛ زیرا آنها هرگز متوجه نخواهند شد. در آخر اگر هر دو به هم علاقه‌مند شدید، در این صورت تیندر برای شما یک فضایی برای چت یا گفت‌و‌گوی خصوصی فراهم کرده تا با همدیگر بهتر آشنا شوید.

اگر هنوز این سوال برای شما پابرجاست که تیندر چیست باما همراه باشید. در سال های گذشته برنامه های بسیاری نظیر اسنپ چت وارد بازار شدند که با ارائه ویژگی های دوست یابی سعی براین داشتند تا یک راه جدید برای پیدا نمودن دوست با مشخصات دلخواه را داشته باشند که امروزه ویژگی های برنامه های گذشته در اپ تیندر جمع آوری شده است که به نسبت حجم کمی که در اختیار دارد ویژگی های خوبی را در خود جای داده است که در ادامه توضیحات بیشتری از این برنامه در اختیار شما قرار خواهد گرفت که پیشنهاد میشود باما همراه باشید.

در وب‌سایت این اپلیکیشن نیز توضیحاتی راجع به خود شبکه اجتماعی تیندر منتشر شده است که بسیار جالب توجه است و کاربران را به دانلود و نصب این اپلیکیشن ترغیب و تشویق می‌کند:

مجردها به گوش باشید: اگر به دنبال ایجاد یک رابطه عاشقانه هستید، می‌خواهید دوست‌یابی را شروع کنید و یا اگر هوس شروع یک رابطه جدید به سرتان زده است، اپلیکیشن تیندر را نصب کنید.

همانطور که در توضیحات مربوط به بررسی اپلیکیشن تیندر گفته شد این برنامه شامل ویژگی های بسیاری است که متاسفانه بدلیل مغایرت نداشتن با قوانین کشورمان بسیاری از سایت های دانلودی لینک دریافت این برنامه را حذف کرده اند اما از طریق برخی سایت های داخلی و حتی خارجی میتوانید برنامه را دریافت کنید که برای یادگیری آموزش اپ تیندر پیشنهاد میشود باما همراه باشید. در این مقاله آموزش مربوط به ثبت نام در اندروید و ایفون برای شما عزیزان قرار گرفته است که در ادامه مقاله میتوانید به آن دسترسی پیدا کنید پس باما همراه باشید.

کار با برنامه تیندر بدین شکل است که گوشی براساس ویژگی های که در برنامه ذکر شده است بدنبال نزدیک ترین افراد خواهد بود. افرادی که این برنامه را نصب داشته باشند و اکانت فعال در اختیار دارند برای شما به نمایش گذاشته میشوند. همچنین شما نیز برای سایر افرادی که در برنامه حضور دارند و در موقعیت مکانی نزدیک شما هستند میتوانند پروفایل شمارا بررسی کنند که در این زمینه پیشنهاد میشود اطلاعات درستی را وارد کنید تا سایر کاربران با مشخصات کامل و درست شما رو به رو شوند.

آموزش تیندر

این اپلیکیشن واقعا کاربری ساده‌ای دارد و استفاده از برنامه تیندر راحت به نظر می‌رسد. آموزش تیندر به این صورت است که فقط کافیست تا آن را دانلود کنید، یک حساب کاربری ایجاد کنید و یا می‌توانید با اکانت فیسبوک خود وارد شوید، در نهایت جنسیت و دامنه سنی افرادی را که مایل هستید با آنها ملاقات کنید را نیز مشخص کنید و اینکه تا چه مسافتی برای دیدار با آنها آماده سفر هستید. وقتی اپلیکیشن تیندر افرادی را پیدا می‌کند که با معیارهای شما مطابقت داشته باشند، کارت‌هایی را روی صفحه شما قرار می‌دهد که عکس بزرگی از فرد مورد نظر را نشان می‌دهد.

اگربدنبال توضیحات مربوط به معرفی برنامه تیندر هستید پیشنهاد میشود باما همراه باشید. اما باید بدانید که اپ تیندر یکی از بهترین و در واقع واقعی ترین اپیکیشن هایی است که در زمینه دوست یابی فعالیت دارد و به شما این امکان را میدهد تا کاربرانی که در نزدیکی موقعیت مکانی شما حضور دارند و قصد پیدا نمودن دوست از طریق این برنامه را دارند شناسایی کنید که گزینه خوبی است زیرا ویژگی های بسیاری را در خود جای داده است که در ادامه آنهارا مورد بررسی قرار خواهیم داد.

اگر قصد دارید آموزش استفاده از tinder را یادبگیرید باما همراه باشید. لازم به ذکر است بدانید که برنامه تیندر رابط کاربری نسبتا ساده ای را در اختیار دارد که در این زمینه نیازی به آموزش نخواهید داشت زیرا اگر کمی با برنامه های امروزی نظیر اینستاگرام کار کرده باشید با اکثر بخش و ابزار های اپلیکیشن دوستیابی تیندر آشنا هستید. البته در ادامه آموزش های لازم برای ثبت نام و ساخت اکانت در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است که با مطالعه این مقاله میتوانید به آنها دسترسی پیدا کنید.

در بررسی برنامه دوستیابی تیندر متوجه خواهید شد که این برنامه اجتماعی رفته رفته در حال جا افتادن در میان کاربران سراسر جهان است. با وجود محدودیت های بسیار و سوء استفاده های مختلفی که از این نوع برنامه ها میشود متاسفانه باید گفت که کاربران بسیاری با وارد نمودن اطلاعات غلط سعی بر سوداوری خود بوده که در رعایت امنیت و انتخاب دوست پیشنهاد میشود موارد بسیاری را مدنظر داشته باشید و تنها به عکس پروفایل موجود در این برنامه اتکا نکنید.

برای دیدن توضیح کوتاهی که آنها همراه با عکس‌های خود نوشته‌اند، روی آن ضربه بزنید. در زیر تصویر افراد یک نماد قلب و یک علامت ضربدر وجود دارد. اگر آن را دوست داشتید روی قلب ضربه بزنید و اگر دوست نداشتید ضربدر را بزنید. همچنین در صورت دوست داشتن می‌توانید انگشت خود را به سمت راست بکشید و در صورت عدم تمایل انگشت خود را به چپ بکشید. اگر هم شما و هم فرد مود نظر هر دو همدیگر را دوست داشته باشید، تیندر به شما می‌گوید که یک رابطه جدید شکل گرفته است و قابلیت رد و بدل کردن پیام را برای هر دو نفر شما فعال می‌کند.

شما همچنین باید پروفایل خود را تکمیل کنید. اپلیکیشن تیندر از پروفایل فیسبوک شما برخی اطلاعات مانند شغل و تحصیلات شما را می‌گیرد، اما شما می‌توانید انتخاب کنید که چه چیزی نمایش داده شود و یک بیوگرافی کوتاه از خود بنویسید. همچنین باید چند عکس برای اضافه کردن به بایو خود انتخاب کنید که می‌توانید هم از گالری گوشی و هم از اکانت فیسبوک خود عکس‌ها را بردارید. همچنین به لطف ویژگی‌ به نام Smart Photos، این اپلیکیشن تمام تلاش خود را برای کمک به شما انجام خواهد داد. اگر آن را فعال کنید، به طور مداوم ارزیابی می‌کند که مردم به کدام یک از عکس‌های پروفایل شما پاسخ مثبت داده‌اند و به طور خودکار آنها را مرتب می‌کند و همین امر باعث می‌شود تا محبوب‌ترین عکس‌های شما اول از همه ظاهر شوند.

آموزش ثبت نام تیندر

شبکه اجتماعی تیندر

همچنین بخوانید :

قبل از اینکه شروع به دوست‌یابی، چت کردن و یا قرار ملاقات عاشقانه کنید، برای ساخت اکانت مراحل زیر را دنبال کنید. این مراحل ممکن است با توجه به گوشی شما متفاوت باشد. در زیر آموزش ثبت نام تیندر در iOS، اندروید و نسخه وب را به طور کامل توضیح خواهیم داد.

برنامه شبکه اجتماعی تیندر در سال 2012 عرضه شد که طبق اطلاعات بدست آمده بیش از 1.5 میلیارد اکانت در آن ساخته شده است و روزانه بیش از 15 میلیون اکانت جدید در آن راه اندازی میشود که محبوبیت بالای برنامه را بازگو میکند. اگر قصد دانلود اپلیکیشن تیندر را دارید باما همراه باشید که در این زمینه اطلاعات و ویژگی های بیشتری از اپ تیندر برای شما قرار گرفته است که میتوانید نظر خودرا نسبت به توضیحات باما به اشتراک بگذارید.

اما اصلی ترین بخش مربوطه تیندر در ایران است که اگر در حین نصب و یا راه اندازی با مشکلی مواجه شدید میتوانید با فعال نمودن تغییر دهنده ای پی خود به برنامه دسترسی پیدا کنید. همچنین اگر در این زمینه سوال یا مشکلی دارید میتوانید در نظرات باما همراه باشید.

برای نصب برنامه tinder سه آموزش کاربردی در ادامه برای شما درنظر گرفته شده است که برای اندروید و ایفوت و نسخه وب بوده است. برای ساخت اکانت و ثبت نام در این برنامه میتوانید از آموزش زیر استف

ساخت اکانت در iOS

 • برنامه Tinder را برای iOS دانلود کنید.
 • سپس بر روی «ایجاد حساب» ضربه بزنید.
 • شماره تلفن خود را وارد کرده و تایید کنید.
 • آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
 • پروفایل خود را تنظیم کنید.
 • به Tinder اجازه دسترسی به همه قسمت‌های مورد نظر را بدهید.

ساخت اکانت در اندروید

 • برنامه تیندر را برای اندروید دانلود کنید.
 • یک روش برای ورود به سیستم انتخاب کنید (ورود با اکانت فیسبوک یا شماره تلفن).
 • شماره تلفن خود را وارد کرده و تأیید کنید.
 • پروفایل خود را تنظیم کنید.
 • به Tinder اجازه دسترسی به همه قسمت‌های مورد نظر را بدهید.

Tinder برای وب

 • برای دانلود تیندر برای وب، به Tinder.com مراجعه کنید.
 • بر روی «ورود به سیستم» کلیک کنید.
 • «ورود با Google» یا «ورود با شماره تلفن» را انتخاب کنید.
 • پروفایل خود را تنظیم کنید.
 • به Tinder اجازه دسترسی به همه قسمت‌های مورد نظر را بدهید.

با توجه به آیتم های فوق ساخت اکانت تیندر را یاد گرفتید که در این زمینه برای هر پلتفرم روش مخصوص قرار گرفت تا شما عزیزان از این بابت مشکلی نداشته باشید. اگر در حین ثبت نام با مشکل یا ابهامی همراه هستید میتوانید سوالات خودرا در نظرات برای ما ارسال کنید تا با بررسی سوال شما پاسخ دقیق را از کارشناسان مربوط دریافت کنید. همچنین میتوانید نظر خودرا نسبت به این برنامه با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

روش استفاده از تیندر

برنامه تیندر چیست

برای شروع شما به یک آموزش تیندر که درباره نحوه استفاده، عملکرد برنامه و قابلیت‌ها و ویژگی‌های پایه این اپلیکیشن است، نیاز دارید. در ادامه به طور مفصل راجع به قابلیت‌ها و ویژگی‌های این اپلیکیشن توضیح خواهیم داد.

 • صفحه اصلی اپلیکیشن را باز کنید، سپس تصویری را در وسط صفحه مشاهده خواهید کرد. این پروفایل یکی از کاربران Tinder در نزدیکی موقعیت مکانی شما است.
 •  پس از ورود به صفحه اصلی برنامه در زیر هر پروفایل یک سری دکمه‌هایی را مشاهده می‌کنید که بر نحوه تعامل و دوست‌یابی شما تاثیر به سزایی خواهد داشت. کارکرد این دکمه‌ها به شرح زیر است:

دکمه Undo: با ضربه زدن بر روی این دکمه اگر اشتباهی Swipe کرده باشید و یا دکمه‌های دیگر را زده باشید، برگردانده می‌شود. در نظر داشته باشید که این دکمه فقط در صورتی کار می‌کند که اشتراک Tinder Plus یا Gold را تهیه کرده باشید.

دکمه Dislike: دکمه X یا Dislike موقعی استفاده می‌شود که از پروفایل شخصی خوشتان نیامده است. در این صورت با تاچ کردن این دکمه و یا Swipe کردن به سمت چپ، پروفایل مورد نظر دیگر برای شما نشان داده نخواهد شد.

دکمه Super Like: ستاره آبی برای زمانی است که شما از پروفایل شخصی خیلی خوشتان آمده است و تمایل به برقراری رابطه با فرد مورد نظر را دارید. در صورت تاچ کردن این دکمه، یک نوتیفیکیشن هم برای طرف مقابل شما نیز ارسال می‌شود. این ویژگی برای کاربران پریمیوم است، اما شما در ماه قادر هستید تا از سه ستاره آبی به صورت رایگان استفاده کنید.

دکمه Like: قلب سبز نشان‌دهنده این است که شما پروفایل شخصی را دوست داشتید و تمایل دارید تا با فرد مورد نظر گفت‌وگویی داشته باشید. در این صورت اگر طرف مقابل هم شما را لایک کند، می‌توانید به همدیگر پیام دهید و صحبت کنید.

دکمه Boost: آیکون بنفش رنگ رعد و برق و یا Super Boost یک ویژگی برای کاربران پریمیوم است که پروفایل شما را به مدت 30 دقیقه در بالای فهرست موقعیت مکانی شما قرار می‌دهد تا پروفایل شما بتواند بازدید بیشتری داشته باشد. این امر سبب می‌شود تا شانس بیشتری در پیدا کردن فرد مورد علاقه خود در اپلیکیشن تیندر داشته باشید.

در ادامه آموزش تیندر به نکات زیر نیز توجه داشته باشید:

 • پیام‌های Tinder خود را چک کنید. برای این کار، روی نماد حباب گفت‌و‌گو در گوشه بالا سمت راست صفحه ضربه بزنید. با انجام این کار هر مکالمه‌ای که با فرد مورد علاقه خود داشتید، لود می‌شود.
 • بر روی آیکونی که مانند یک آدم است در گوشه چپ صفحه در بالا ضربه بزنید. سپس پروفایل شما باز می‌شود و می‌توانید گزینه‌های مورد نظر خود را تنظیم کنید.

برای حل مشکل نصب تیندر در ایران به کار خاصی نیاز نیست بلکه با فعال نمودن یک وی پی ان میتوانید به برنامه دسترسی پیدا کنید که در این زمینه با تغییر دادن ای پی خود تمام محدودیت ها از سد راه شما برداشته میشود و خیال آسوده میتوانید به ابزار های برنامه دسترسی پیدا کنید.

مرتب کردن تنظیمات در اپ تیندر

آموزش ورود به تیندر

برای تنظیم نمودن اطلاعات و تنظیمات مربوط به اپ تیندر باما همراه باشید که در ادامه قصد داریم اصلی ترین تنظیمات مربوط به اپ تیندر را برای شما عزیزان بازگو کنیم که در این زمینه پیشنهاد میشود دقت کافی را داشته باشید.

بر روی آیکون چرخ دنده‌ای شکل صفحه اول اپلیکیشن ضربه بزنید. سپس تنظیمات Tinder برای شما باز می‌شود. اکنون تنظیمات Discovery را مشاهده خواهید کرد. این تنظیمات بر روی کارکرد اپلیکیشن تیندر و پروفایل‌هایی که مشاهده خواهید کرد، تاثیر می‌گذارد.

 • گزینه Location در آیفون و Swiping in در اندروید: مکان فعلی شما را تغییر می‌دهد.
 • گزینه Maximum Distance در آیفون و Search Distance در اندروید: با ورود به این گزینه می‌توانید حداکثر یا حداقل فاصله فرد مورد نظر با خودتان را مشخص کنید.
 • Gender در آیفون و Show Me در اندروید: جنسیتی را که به آن علاقه دارید انتخاب کنید. شما می‌توانید مردان، زنان و یا هر دو را انتخاب کنید.
 • Age Range در آیفون و Show Ages در اندروید: می‌توانید حداکثر و یا حداقل سن مورد علاقه خود را بالا یا پایین ببرید. انتخاب کنید.
 • بر روی گزینه Done در آیفون و یا آیکون فلش در اندروید در بخش تنظیمات ضربه بزنید. با این کار شما به صفحه اول باز می‌گردید.

ویرایش اطلاعات شخصی در اپلیکیشن تیندر

آموزش ثبت نام تیندر

 • در ادامه نحوه استفاده تیندر، بر روی آیکون مداد مانند کنار تنظیمات ضربه بزنید.
 • در این حالت شما می‌توانید چندین عکس از گالری گوشی یا فیسبوک خود انتخاب کنید.
 • در گوشه سمت راست پایین عکس روی X ضربه بزنید تا آن را از Tinder حذف کنید.
 • در گوشه پایین سمت راست روی باکس عکس + ضربه بزنید تا عکسی از گالری و یا Facebook خود آپلود کنید.
 • Smart Photos این امکان را به شما می‌دهد تا با Swipe کردن به سمت راست، تیندر بهترین عکس شما را به عنوان عکس اصلی قرار دهد.

کامل کردن اطلاعات پروفایل در اپ تیندر

چندین عامل وجود دارد که می‌توانید در اینجا ویرایش کنید:

 • Current Work: برای مشاهده گزینه‌های مختلف برای شغل فعلی، این گزینه را انتخاب کنید.
 • School: مدرسه یا دانشگاه خود را از پروفایل فیسبوک خود انتخاب کنید، یا می‌توانید اصلا این قسمت را خالی بگذارید.
 •  My Anthem: آهنگی را از Spotify انتخاب کنید تا به عنوان آهنگ پروفایل شما تنظیم شود.
 • I AM: جنسیت خود را انتخاب کنید.
 • در پایان بر روی گزینه Done در آیفون و آیکون فلش در اندروید که در بالای صفحه قرار دارد، ضربه بزنید.

کلام آخر

مقاله ای تحت عنوان برنامه تیندر چیست؟ آموزش اپلیکیشن تیندر (Tinder) به زبان ساده و دانلود اپ تیندر به پایان رسید که در این میان به ویژگی و بخش های مختلف برنامه تیندر اشاره شد که اگر در این زمینه سوال یا مشکلی دارید میتوانید در نظرات باما همراه باشید. پلازا همیشه سعی میکند تا بهترین روش و جدیدترین برنامه هایی که ممکن است برای کاربران مفید واقع شود را معرفی کند که در این زمینه اپ تیندر یکی از ان مواردی است که توضیحات آن به درخواست کاربران قرار گرفته است که میتوانید نظر خودرا نسبت به این برنامه در نظرات باما به اشتراک بگذارید.

در این مطلب به طور کامل و جامع، چگونگی استفاده از تیندر را آموزش دادیم. چنانچه برای نصب و استفاده از تیندر در ایران با مشکل مواجه شدید، حتما از یک برنامه تغییر دهنده آی‌پی استفاده کنید. نظر شما راجع به اپلیکیشن‌های دوست‌یابی چیست؟ آیا استفاده از این اپلیکیشن‌های دوست‌یابی آنلاین را برای قرار ملاقات‌های عاشقانه و یا حتی دوست‌یابی مناسب می‌دانید؟

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران2 دیدگاه
avatar
سلیمانی
.
06 اسفند 1400، 09:05
پاسخ
0
0
عالی
avatar
پرنس
.
16 آذر 1400، 18:57
پاسخ
0
4
ممنون از مطلب جالبتون. کاملا آموزنده بود.
جدول فروش فیلم ها
 • 54.6 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.2 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 15 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 12 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 11 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 9 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 7 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 3 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401