آموزش نصب مجدد واتساپ با شماره قبلی و جدید بدون پاک شدن اطلاعات

نصب مجدد واتساپ با شماره قبلی / نصب واتساپ با اطلاعات قبلی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اگر به‌دنبال نصب مجدد واتساپ با شماره قبلی هستید، حتما این سوال برایتان پیش آمده که چگونه اطلاعات واتساپ مثل چت‌ها را دوباره در حساب خود بازیابی کنید. نصب واتساپ با اطلاعات قبلی، امکان‌پذیر است و اگر واتساپ را حذف کردید، لازم نیست نگران از دست دادن اطلاعات خود باشید. در این مطلب با پلازا همراه باشید تا به شیوه نصب مجدد واتساپ بدون پاک شدن اطلاعات بپردازیم.

برخی اوقات ممکن است به دلایل مختلفی مجبور شوید واتساپ را از گوشی حذف کنید. شاید گوشی شما دچار مشکلی شده و شاید هم یک گوشی جدید خریداری کرده‌اید و به‌دنبال نصب مجدد با شماره قبلی واتساپ بدون پاک شدن اطلاعات هستید. خبر خوب این است که انجام این کار امکان‌پذیر است و می‌توانید با حفظ داده‌های قبلی، واتساپ را مجددا نصب کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا چگونگی نصب مجدد واتساپ بدون پاک شدن پیام ها را شرح دهیم.

در ادامه خواهیم خواند

نصب مجدد واتساپ با شماره قبلی

در هردو سیستم‌عامل اندروید و iOS شما امکان بکاپ گرفتن از داده‌های خود را دارید. با این حال روش نصب مجدد واتساپ روی گوشی بدون حذف پیام ها، در این دو سیستم‌عامل با هم کمی متفاوت است. ما به‌صورت جداگانه روش انجام اینکار را در اندروید و iOS آموزش خواهیم داد.

نصب واتساپ با اطلاعات قبلی در آیفون

پیش‌شرط نصب واتساپ با شماره قبلی بدون حذف پیام در آیفون این است که از قبل بکاپ‌گیری از واتساپ در آی‌کلاود برای شما فعال بوده باشد. برای بازگرداندان بکاپ از آی‌کلاود حتما باید با اپل آیدی خود وارد آی‌کلاود شده باشید. بنابر این پیش از اینکه واتساپ را از آیفون حذف کنید، ابتدا به مسیر Settings > Chats > Chat Backup بروید و مطمئن شوید یک بکاپ از داده‌های شما در آی‌کلاود موجود است. در صورتی که بکاپ داشته باشید، پنجره زیر به همراه تاریخ و حجم آخرین بکاپ به‌شما نشان داده خواهد شد. یک بار گزینه Back Up Now را لمس کنید تا از جدیدترین چت‌ها نیز بکاپ گرفته شود.

نصب مجدد واتساپ با شماره قبلی / نصب واتساپ با اطلاعات قبلی

بعد از اینکه کار بکاپ گرفتن از داده‌ها به اتمام رسید، واتساپ را از گوشی حذف کنید یا اینکه آن را در گوشی جدید خود نصب کنید. مراحل نصب را دنبال و شماره تلفن خود را به واتساپ بدهید. پس از تایید شماره تلفن، برنامه به‌صورت خودکار بکاپ شما را تشخیص داده و پنجره زیر را برایتان به نمایش می‌گذارد.

نصب مجدد واتساپ بدون پاک شدن اطلاعات / نصب مجدد واتساپ با شماره قبلی

روی Restore Chat History بزنید. گوشی سپس شروع به دانلود فایل بکاپ شما خواهد کرد. وقتی کار دانلود تمام شد، درست زیر این گزینه به شما اطلاع داده می‌شود که چه تعداد چت و پیام بازگردانی شد. در ادامه از بالای سمت راست صفحه روی Next بزنید و مراحل ثبت نام را تکمیل کنید. وقتی ثبت نام تمام شد، صفحه اول واتساپ با تمام چت‌های قبلی در دسترس شما خواهد بود.

نصب مجدد واتساپ بدون پاک شدن اطلاعات در اندروید

در اندروید می‌توانید همین فرایند را از طریق گوگل درایو انجام دهید. با این تفاوت که اگر حساب گوگل خود را به گوشی متصل نکرده و بکاپ گرفتن از گوگل درایو را هم فعال نکرده باشید، همچنان این فرصت را دارید تا چت‌ها را از حافظه گوشی به حافظه گوشی جدید انتقال دهید. اگر هم می‌خواهید در همان گوشی قدیمی، دوباره واتساپ را نصب کنید نیاز به انتقال داده‌ها ندارید. واتساپ به‌صورت خودکار از چت‌های شما تا حداکثر 7 روز قبل در حافظه گوشی پشتیبان تهیه می‌کند.

1. نصب واتساپ روی گوشی جدید بدون پاک شدن اطلاعات با گوگل درایو

برای آنکه بتوانید داده‌های خود را از گوگل درایو به گوشی جدید انتقال دهید، باید از قبل بکاپ گیری از چت‌های واتساپ در گوگل درایو را فعال کرده باشید. همچنین پیش از پاک کردن واتساپ به مسیر Settings > Chats > Chat Backup بروید و روی BACK UP بزنید تا از آخرین چت‌های شما پشتیبان تهیه شود.

نصب مجدد واتساپ با شماره قبلی / نصب واتساپ با اطلاعات قبلی

وقتی خیالتان از بابت بروز بودن بکاپ راحت شد، واتساپ را حذف کنید. پس از نصب کردن مجدد واتساپ، شماره تلفن خود را وارد کنید. گوشی به‌صورت خودکار بکاپ گوگل درایو را تشخیص می‌دهد. البته در گوشی جدید حتما قبل از نصب واتساپ، حساب گوگل خود را به گوشی اضافه کنید. کافی است روی RESTORE بزنید تا بکاپ شما بازیابی شود.

نصب مجدد واتساپ بدون پاک شدن اطلاعات / نصب مجدد واتساپ با شماره قبلی

پس از اینکه بازیابی پیام‌ها تمام شد، ادامه مراحل ثبت نام را با وارد کردن نام و تصویر پروفایل تکمیل کنید. پس از اتمام این فرایند، صفحه اول واتساپ با چت‌های قبلی در دسترس خواهد بود.

2. نصب مجدد واتساپ و بازیابی پیام ها بدون گوگل درایو

اما اگر بکاپ گوگل درایو را فعال نکردید و واتساپ در حافظه گوشی از چت‌ها پشتیبان می‌گیرد باید از یک برنامه مدیریت فایل مثل گوگل فایلز کمک بگیرید. باید فایل بکاپ را از حافظه گوشی پیدا کرده و آن را به کامپیوتر یا کارت حافظه منتقل و سپس به گوشی جدید انتقال دهید. البته اگر می‌خواهید واتساپ را در گوشی جدید نصب کنید، در گوشی قدیمی احتیاجی به اینکار نیست چرا که واتساپ به‌صورت خودکار بکاپ شما را مانند بالا تشخیص می‌دهد.

پس از اینکه گوگل فایلز را روی گوشی قدیمی نصب کردید، به حافظه داخلی گوشی بروید و فایل بکاپ محلی واتساپ را پیدا کنید. این فایل در مسیر sdcard > WhatsApp > Databases قابل دسترسی است. اگر گوشی شما کارت حافظه ندارد یا اگر در این مسیر فایلی پیدا نکردید، بکاپ در حافظه داخلی خود گوشی در مسیر Internal storage > WhatsApp > Databases ذخیره شده است. البته بسته به مدل گوشی ممکن است به‌جای Internal storage نام حافظه گوشی Main storage باشد.

نصب مجدد واتساپ بدون پاک شدن اطلاعات / نصب مجدد واتساپ با شماره قبلی

در این پوشه تمام فایل‌های بکاپ تا 7 روز گذشته را می‌توانید مشاهده کنید. آخرین و جدیدترین بکاپ یعنی msgstore.db.crypt14 را کپی و به کامپیوتر یا کارت حافظه خود انتقال دهید. حالا در گوشی جدید دوباره با یک برنامه مدیریت فایل، در کارت حافظه یا حافظه داخلی گوشی، پوشه WhatsApp را ایجاد و در داخل آن نیز یک پوشه Databases درست کنید. حالا فایل msgstore.db.crypt14 که از گوشی قدیمی به کارت حافظه یا کامپیوتر کپی کردید را در همین پوشه Databases پیست کنید. سپس واتساپ را در گوشی جدید نصب و همان شماره قبلی خود را وارد کنید. واتساپ فایل پشتیبان را تشخیص می‌دهد و شما با انتخاب گزینه RESTORE می‌توانید فایل را بازیابی کنید.

این روش حذف واتساپ بدون پاک شدن اطلاعات، با توجه به اینکه دردسرهای فراوانی دارد توصیه نمی‌شود. به همین خاطر بهتر است از چت‌هایتان در گوگل درایو بکاپ تهیه کنید تا نصب مجدد واتساپ با شماره قبلی واتساپ حذف شدن اطلاعات به ساده‌ترین شکل ممکن انجام شود.

نصب مجدد واتساپ با شماره جدید بدون پاک شدن پیام ها

روش‌های بالا همگی برای نصب مجدد واتساپ ايفون بدون حذف شدن اطلاعات با شماره قبلی هستند. اگر شماره خود را تغییر نداده باشید، می‌توانید داده‌های خود را با این روش‌ها در گوشی جدید یا همان گوشی قبلی بازیابی کنید. اما اگر شماره خود را عوض کردید، روش‌های بالا کاربردی ندارند چرا که هر فایل بکاپ، چه در اندروید و چه iOS، شماره تلفن مخصوص خود را دارد و نمی‌توان آن را برای یک شماره دیگر بازیابی کرد.

اما همچنان می‌توانید چت‌های خود را حفظ و شماره را هم عوض کنید. برای نصب مجدد واتساپ با شماره جدید باید در داخل خود برنامه، شماره تلفن خود را عوض کنید. قبل از انجام این کار باید به این نکات زیر توجه کنید:

 • پس از تغییر شماره، عکس پروفایل و تنظیمات و گروه‌های شما به شماره جدید منتقل خواهند شد.
 • دیگر با شماره تلفن قدیمی نمی‌توانید به حساب واتساپ خود دسترسی پیدا کنید.
 • حسابی که با شماره تلفن قدیمی شما ساخته شده، حذف خواهد شد.

اگر می‌خواهید واتساپ را حذف و بعد با شماره جدید آن را نصب کنید ولی قصد نصب واتساپ در یک گوشی جدید را ندارید، باید پیش از حذف کردن واتساپ مراحل زیر را دنبال کنید.

واتساپ را باز کنید و به تنظیمات بروید. در iOS کافی است زبانه Settings را انتخاب و در اندروید هم از منو سه‌نقطه‌ای به تنظیمات بروید.

نصب واتساپ با اطلاعات قبلی / نصب مجدد واتساپ بدون پاک شدن اطلاعات

سپس Account را انتخاب کنید.

نصب مجدد واتساپ با شماره قبلی / نصب واتساپ با اطلاعات قبلی

حالا گزینه Change number را لمس کنید و در صفحه بعدی روی Next بزنید. در پنجره بعدی در کادر اول شماره تلفن قدیمی خود را وارد کنید و در کادر دوم هم شماره تلفن جدید خود را تایپ کنید. سپس روی Next بزنید.

نصب مجدد واتساپ با شماره قبلی / نصب مجدد واتساپ بدون پاک شدن اطلاعات

اگر گزینه Notify contacts را فعال کنید، می‌توانید مشخص کنید واتساپ به کدام مخاطبین شما اطلاع دهد که شماره خود را عوض کردید. با گزینه Custom هم می‌توانید مخاطبین مدنظرتان را به‌صورت دستی مشخص کنید. وقتی تنظیمات این قسمت را انجام دادید، روی گزینه تیک بزنید. در آیفون باید Done را انتخاب کنید. حالا واتساپ برای تایید شماره، یک پیامک برای شماره جدید ارسال می‌کند تا آن را ثبت کنید. سپس شماره واتساپ شما تغییر پیدا خواهد کرد و شماره قبلی از این حساب پاک می‌شود. حالا بدون مشکل می‌توانید واتساپ را با شماره جدید نصب کنید.

اما اگر می‌خواهید در یک گوشی جدید واتساپ را با شماره جدید نصب کنید، پس از اتمام فرایند تغییر شماره در گوشی قدیمی، باید قبل از نصب آن در گوشی جدید، به بخش بکاپ بروید و از چت‌ها یک پشتیبان در گوگل درایو یا آی‌کلاود تهیه کنید. بعد از اتمام فرایند بکاپ‌گیری، می‌توانید واتساپ را با شماره جدید در گوشی جدید نصب و چت‌ها را هم بازیابی کنید.

سوالات متداول

1. اگر واتساپ را حذف کنیم و دوباره نصب کنیم پیام ها پاک میشود؟

در صورتی که از چت‌های خود بکاپ تهیه کرده باشید، می‌توانید دوباره پیام‌ها را بازیابی کنید.

2. آیا امکان نصب مجدد واتساپ بدون حذف اطلاعات قبلی وجود دارد؟

بله اما تنها در صورتی که از چت‌های خود بکاپ ابری گرفته باشید. در غیر این صورت بازیابی چت‌ها تنها در اندروید امکان‌پذیر است.

سخن پایانی

نصب مجدد واتساپ با شماره قبلی با استفاده از روش‌های بالا امکان‌پذیر است. اگر نخواهید شماره تلفن خود را عوض کنید، این فرایند بسیار ساده است. اما اگر بخواهید شماره تلفن را تغییر دهید و واتساپ را هم در یک گوشی جدید نصب کنید، کار کمی پیچیده‌تر می‌شود. در این مطلب نحوه انجام اینکار را در تمامی سناریوها توضیح دادیم و امیدواریم که بتوانید با این روش‌ها، در نهایت بتوانید چت‌ها را بازیابی کنید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
حورا
.
22 مرداد 1401، 20:43
پاسخ
0
0
نصب واتساپ با شماره قبلیمون سختترین کار بود چندین بار این کار و کردم اما نشد این آموزش شما در مورد نصب مجدد واتساپ با شماره قبلی خیلی ب موقع بود . البته اگر تو گوشیهای دیگه این برنامه کارآیی داشته باشه خیلی خوبه.. حالا با این برنامه میتونم بدون تغییردادن شماره ام دوباره واتساپمو نصب مجدد کنم فضای مجازی اینش بده که اگر برنامه ایی به مشکل بخوره تا بتونیم راهکارشو بدست بیارییم مجبوریم از اون برنامه صرف نظرکنیم و مدتها بدون اون برنامه باشیم... درآخر تشکر میکنم از این مطلب خوب و کارآمدتون "
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401