معرفی بازی Trek to Yomi | در بازی سفر به یومی به ژاپن قدیم بازمی‌گردید

بازی Trek to Yomi / بازی سفر به یومی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اگر به بازی‌های ویدیویی اکشن ساید اسکرول (Side-scrolling) علاقمند باشید بدون شک به بازی سفر به یومی علاقه پیدا خواهید کرد. در این بازی ویدیویی منحصر به فرد ماجراهای یک سامورایی در دوره خاصی از تاریخ ژاپن به تصویر کشیده می‌شود. بر همین اساس در مقاله پیش رویتان بر آن شدیم تا نکات مختلف در رابطه با بازی Trek to Yomi را مورد بررسی قرار دهیم. با ما باشید.

بازی Trek to Yomi یک بازی ویدیویی اکشن به شیوه ساید اسکرول (Side-scrolling) است که توسط کمپانی Flying Wild Hog ساخته شده است و کمپانی Devolver Digital وظیفه انتشار آن را برعهده گرفته است. این بازی ویدیویی در ماه می 2022 برای پلتفرم‌های PC، PlayStation 4، PlayStation 5، Xbox One و Xbox Series X/S منتشر شد. داستان بازی سفر به یومی در ژاپن اتفاق می‌افتد و در دوره ادو (Edo) شاهد به وقوع پیوستن آن هستیم. در داستان بازی سفر به یومی ماجراهای یک جنگجوی جوان به نام هیروکی (Hiroki) دنبال می‌شود که در طی یک ماجراجویی جلوی افرادی می‌ایستد که روستایش را نابود کرده‌اند. همراه پلازا بمانید تا به بررسی بازی Trek to Yomi بپردازیم.

در ویدیوی زیر می توانید تریلر بازی Trek to Yomi را تماشا کنید:

در ادامه می‌خوانید:

معرفی بازی Trek to Yomi

در ابتدا قصد داریم به گیم پلی بازی Trek to Yomi برای کامپیوتر بپردازیم. بازی سفر به یومی همانطور که به آن اشاره کردیم یک بازی اکشن به شیوه ساید اسکرول است. در این بازی ویدیویی دو حالت حمله تن به تن وجود دارد: حملات ظریف که در واقع سریع اما ضعیف محسوب می‌شوند و حملات سنگین که آهسته اما قوی هستند. مکانیزم دفاع کردن نیز در این حملات تعبیه شده است که مکانیزم بسیار مهمی است و دنباله آن حملات کانتر اتک (Counter-attack) نیز از جمله موارد مهم دیگر این بازی ویدیویی و گیم پلی آن هستند.

بازی سفر به یومی برای ایکس باکس و حملات تن به تن موجود در آن را می‌توان با یکسری مکانیزم‌های حرکتی ترکیب کرد که از جمله این مکانیزم‌ها می‌توان به اعمالی همانند فشار دادن یک شمشیر به جلو و یا حمله با شمشیر به عقب دشمنان اشاره کرد. بازیکنان در بازی Trek to Yomi به این مورد نیازمند هستند که دشمن و تاکتیک دشمن را در نظر داشته باشند و به او واکنش متناسب نشان دهند.

بازی Trek to Yomi بازی سفر به یومی

به عنوان مثال بازیکنان در بازی سفر به یومی و گیم پلی آن باید دشمن را از جلو مورد حمله قرار دهند در صورتی که این دشمن آماده آن باشد که حمله شما را از طریق گرفتن شمشیرش به شیوه افقی یا عمودی بلوک کند. همین امر نیز گیم پلی بازی Trek to Yomi را جذاب کرده است. بازیکنان در گیم پلی بازی سفر به یومی با یک شمشیر کاتانای سامورایی تجهیز شده‌اند. البته اسلحه‌های جدید نیز از جمله اوزوتسو (Ozutsu)، بو شوریکن‌ها (Bo-shuriken) و همچنین اسلحه‌های دوربرد از جمله تیر و کمان در این بازی ویدیویی موجود هستند.

با وجود آنکه بازی Trek to Yomi در دوره ادو روی می‌دهد در این بازی ویدیویی شاهد حضور هیولاها، موجودات اسطوره‌ای و بسیاری از عناصر فراطبیعی دیگر نیز هستیم. بازیکنان در بازی سفر به یومی همچنین می‌توانند یکسری خطرهای محیطی را به نفع خود استفاده کنند تا دشمنانشان را از پای در آورند و از این طریق از مبارزه تن به تن با این دشمنان اجتناب کنند.

بازی Trek to Yomi بازی سفر به یومی

گیم پلی بازی Trek to Yomi برای کامپیوتر به شکل مداوم بین مقوله‌های اکتشاف و مبارزه به شیوه ساید اسکرول از طریق یک دوربین ثابت در نوسان است. با وجود آن که بازی سفر یه یومی اغلب به عنوان یک تجربه خطی قلمداد می‌شود دنیای موجود در این بازی ویدیویی رمز و رازهایی دارد که در آن بازیکنان می‌توانند به کشف ارتقاهای جان و استفامت متعددی بپردازند که وقتی به این امر ابزارها و اسلحه‌های مختلف را نیز اضافه می‌کنید مجموعه مورد نظر کامل می‌شود.

علاوه بر این در مراحل بازی Trek to Yomi برای Xbox یکسری ایستگاه‌ها نیز وجود دارند که با توقف در آن‌ها قادر خواهید بود که جان و استقامت خود را بازیابی کنید. البته در نظر داشته باشید که هر کدام از این ایستگاه‌ها در هر دور از بازی فقط یک بار قابل استفاده هستند. بازیکنان همچنین در مراحل بازی سفر به یومی می‌توانند با یکسری کاراکترهای غیر قابل بازی نیز روبرو شوند که به آن‌ها یکسری سرنخ در رابطه با اینکه قدم بعدی چیست دهند.

با وجود آنکه بازی Trek to Yomi به مثابه یک تجربه چالش برانگیز طراحی شده است در این بازی ویدیویی همچنین یک حالت سینماتیک نیز وجود دارد که از طریق آن درجه سختی بازی کمتر می‌شود. هنگامی که بازیکنان بازی سفر به یومی برای ایکس باکس را یک بار تمام کنند یک حالت با درجه سختی مضاعف نیز برای شما باز خواهد شد که اگر آن را تجربه کنید پی خواهید برد که تنها یک ضربه کافیست تا کاراکتر شما بمیرد.

معرفی بازی Trek to Yomi بررسی بازی Trek to Yomi

به داستان بازی سفر به یومی پرداختیم. کمی هم به این بپردازیم که ایده ساخت این بازی از کجا شروع شد. ایده ساخت بازی Trek to Yomi هنگامی شروع شد که کارگردان این بازی ویدیویی لئونارد منچیاری (Leonard Menchiari) از طریق موتور بازی‌سازی Unreal Engine به تجربه با تصاویر سیاه و سفید می‌پرداخت. پس از آن یک سری وقایع پشت سر هم باعث شدند که اوو با کمپانی‌های Flying Wild Hog و Devolverland Expo آشنا شود و در رابطه با بازی دیالوگ کنند که در دوره ادو (Edo) روی می‌دهد.

بازی Trek to Yomi شدیدا الهام گرفته از فیلم‌های کلاسیک سامورایی است به ویژه فیلم‌هایی که توسط آکیرا کوروساوا (Akira Kurosawa) کارگردانی شده‌اند. گیم پلی ساید اسکرول دو بعدی این بازی ویدیویی از فیلم‌های صامت دهه 20 و دهه 30 الهام گرفته است؛ فیلم‌هایی که در آن‌ها هر کدام از صحنه‌ها به شیوه‌ای طراحی شده است که بیشتر به مثابه یک صحنه تئاتر در حال حرکت به نظر برسد تا یک صفحه نمایش.

بر اساس آنچه طراح و کارگردان این بازی مارسین کریزپین (Marcin Kryszpin) می‌گوید بازی سفر به یومی ذاتا قرار نبود یک بازی بزرگ باشد و این بازی ویدیویی باید حدود 5 ساعت طول بکشد. ژانر بازی سفر به یومی اکشن است. بر اساس آنچه منچیاری (Menchiari) می‌گوید داستان و درون‌مایه‌های موجود در بازی Trek to Yomi تمرکز زیادی روی دو امر مستقل دارند: ژاپن تاریخی و اسطوره‌های شینتو.

گیم پلی بازی trek to yomi برای کامپیوتر تریلر بازی trek to yomi برای پلی استیشن

با توجه به آنکه بازی Trek to Yomi در دوره ادو ژاپن اتفاق می‌افتد تیم سازنده پشت آن خواستند اطمینان حاصل کنند که این بازی ویدیویی از منظر تاریخی دقیق و به موارد تاریخی متعهد است. تیم سازندگان بازی سفر به یومی بر همین اساس با آکی تابی ماتسوناگا (Aki Tabei Matsunaga) که در واقع یک تاریخ دان ژاپنی است مشورت کردند تا دیالوگ‌های بازی را مورد ترجمه و استایلیزه کردن قرار دهند تا نسبت به این دوره تاریخی وفادار باشد.

علاوه بر این همین تیم با آهنگسازانی همانند یوکو هوندا (Yoko Honda) و کودی متیو جانسون (Cody Matthew Johnson) همکاری کرد تا موسیقی این بازی ویدیویی ساخته شود. برای ساختن و ضبط آهنگ‌های موجود در بازی سفر به یومی از یکسری سازهای متعلق به دوره ادو از جمله تایکو درام و شامیسن (Taiko drum / Shamisen) استفاده شد تا موسیقی بازی ساخته و ضبط شود. کمپانی Devolver Digital این بازی ویدیویی را به شکل رسمی در مراسم E3 2021 رونمایی کرد.

انتشار بازی trek to yomi برای پی اس 4 در تاریخ 5 می 2022 و برای پلتفرم‌های PC، PS4، PS5، Xbox One و Xbox Series X و Series S انجام گرفت. علاوه بر آن این بازی ویدیویی هنگام انتشار خود برای کاربران سرویس Xbox Game Pass نیز در دسترس قرار داده شد. قیمت بازی Trek to Yomi برای PS5 نیز 19.99 دلار است.

تیزر بازی Trek to yomi برای ps4 مراحل بازی trek to yomi برای xbox

سیستم پیشنهادی بازی Trek to Yomi برای PC

در ادامه مقاله‌مان به بررسی سخت افزار مورد نیاز Trek to Yomi می‌پردازیم. همراه پلازا بمانید.

حداقل سیستم مورد نیاز بازی Trek to Yomi برای پی سی

 • سیستم عامل: ویندوز 7
 • پردازنده اصلی: Intel Core i5-8250U / AMD Phenom II X4 965
 • رم: 8 گیگابایت
 • پردازنده گرافیکی: GeForce MX150 (2048 VRAM) / Radeon R7 260X (2048 VRAM)
 • میزان حافظه داخلی مورد نیاز: 11 گیگابایت

سیستم مورد نیاز پیشنهادی

 • سیستم عامل: ویندوز 10
 • پردازنده اصلی: Intel Core i7-4770S / AMD FX-9590
 • رم: 8 گیگابایت
 • پردازنده گرافیکی: GeForce GTX 970 (4096 VRAM) / Radeon R9 390X (8192 VRAM)
 • میزان حافظه داخلی مورد نیاز: 11 گیگابایت
همچنین بخوانید :

سخن پایانی

بازی Trek to Yomi بازخوردهای متوسطی را از سمت و سوی منتقدین دریافت کرد. بر اساس آنچه اغلب منتقدین به آن اشاره کردند بازی سفر به یومی از منظر جلوه‌های بصری بسیار خوب عمل کرده است اما در سوی ماجرا از منظر مبارزات و طراحی آن‌ها، اکتشاف و روایت داستانی آنطور که باید خوب عمل نکرده است. اکثریت منتقدین گفته‌اند که گیم پلی بازی سفر به یومی آنی که باید باشد نیست و این بازی ویدیویی پر از اکتشاف ضعیف، مبارزات نه چندان جذاب و یک روایت داستانی معمولی است. امیدواریم با خواندن مقاله امروزمان اطلاعات کافی را در رابطه با بازی سفر به یومی به دست آورده باشید. نظر شما چیست؟ دیدگاه خود را از طریق بخش پایین با ما در ارتباط بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 23.3 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 21.1 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 20.3 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.3 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 13.9 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400