لوستر کلاسیک یا مدرن؟ چرا باید لوستر مدرن را انتخاب کنیم؟

خرید لوستر مدرن یا کلاسیک
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

امروزه تقریبا بیشتر افراد ساکن در شهر ها در آپارتمان زندگی میکنند، در واقع زندگی بیشتر افراد به سمت زندگی در آپارتمان و محیط های کوچک کشیده شده است و دیگر خبری از خانه های ویلایی با متراژ بزرگ و…. نیست! یکی از دلایلی که امروزه لوستر مدرن به نسبت لوستر های کلاسیک طرفدار های خیلی زیادی پیدا کرده، این است که لوستر مدرن کاملا برای زندگی شهری و آپارتمانی بهینه میباشد! به همین خاطر است که امروزه بسیاری از افراد لوستر های مدرن را برای منزلشان انتخاب میکنند!

فهرست عناوین مطلب:

هماهنگی سریع با دکوراسیون محیط!

یکی از بزرگ ترین علت هایی که باعث میشود خرید لوستر مدرن به نسبت لوستر های کلاسیک برای شما بصرفه تر باشد، قابلیت سازگاری سریع لوستر مدرن مورد نظر با دکوراسیون محیط شما میباشد، همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم امروزه اکثر خانه ها متراژ زیادی ندارند و به همین علت باید تمامی اِلمان های خانه از قسمت پذیرایی گرفته تا حتی آشپزخانه و… با یک دیگر سازگاری داشته باشند زیرا به دلیل محیط کوچک خانه تقریبا یا یک نگاه همه بخش های مختلف مثل پذیرایی منزل، آشپزخانه و… دیده میشوند!

در واقع لوستر های مدرن به دلیل طراحی های خاص خودشان و ظاهر ساده ای که دارند تقریبا با هر نوع دکوراسیونی هماهنگ میشوند، به طور مثال فرقی ندارد مبلمانی که در داخل منزلتان استفاده میکنید مدرن باشد یا کلاسیک! یا حتی اگر ظاهر میز تلویزیون منزلتان سلطنتی نیز باشد باز هم لوستر مدرن با سبک کلی فضا سازگاری خواهد داشت! این در حالی است که لوستر های کلاسیک به هیچ عنوان به این صورت نیستند! اگر لوستر منزلتان کلاسیک باشد، سایر اجزا نیز باید با آن هماهنگی داشته باشند! به طور مثال استفاده از مبلمان منزل با ظاهری مدرن در کنار لوستر کلاسیک شاید ترکیب خیلی خوب و هماهنگی نباشد!

قیمت های بهینه تر لوستر های مدرن

به طور کلی قیمت های لوستر های کلاسیک به نسبت لوستر های مدرن خیلی خیلی بالا تر میباشد! شاید با خودتان بگویید در ساخت لوستر های کلاسیک قطعا از متریال خاصی استفاده شده که باعث میشود قیمت آن ها بالاتر باشد، ولی در بسیاری از مواقع اصلا اینطور نیست! لوستر های کلاسیک صرفا به خاطر ظاهر و کلاسیک بودنشان اکثرا قیمت های بیشتری دارند، این در حالی است که شما میتوانید با بودجه ای که برای خرید یک لوستر کلاسیک در نظر گرفته اید، چندین لوستر مدرن با کیفیت بخرید!

اینکه لوستر های مدرن قیمت های پایین تری دارند به هیچ عنوان یه این معنا نیست که کیفیت ساخت آن ها خوب نیست یا از مواد و متریال بی کیفیتی در ساخت آن ها استفاده شده! اگر لوستر مدرن خود را از برند های برتر خریداری کنید علاوه بر آن که به نسبت لوستر های کلاسیک قیمت خوبی دارد، کیفیت آن نیز بالا میباشد! بسیاری از تولید کنندگان داخلی و خارجی لوستر های مدرن، بدنه آن ها را به نحوی میسازند که مقاومت خیلی خوبی داشته باشند، همچنین نوع رنگ استفاده شده در آن ها نیز کوره ای میباشد! یعنی حتی پس از چندین سال استفاده، به هیچ عنوان رنگ استفاده شده بر روی آن ها از بین نمیرود یا دچار آسیب نخواهد شد.

وجود مدل های بسیار متنوع!

شاید این جمله را باور نکنید که تنوع لوستر های مدرن بسیار بیشتر است از تنوع لوستر های کلاسیک! اگر نگاهی کوتاه به لوستر های کلاسیک بیندازید متوجه میشوید که در نگاه کلی ظاهر همه این لوستر ها تقریبا شبیه یک دیگر هستند، فقط رنگ و شکل حباب های لوستر ها و برخی موارد دیگر با یک دیگر فرق دارند، اما این مورد در لوستر های مدرن کاملا متفاوت است! لوستر های مدرن مدل های بسیار متفاوتی دارند که کاملا با یگ دیگر فرق میکنند! از نوع شکل حباب ها، تا بدنه لوستر، نوع آویز ها و… همگی با یک دیگر متفاوت هستند و همین مورد باعث میشود شما بتوانید تقریبا برای هر بخشی از خانه، مدل لوستر مورد نظر خودتان را پیدا کنید!

به طور مثال برای آشپزخانه منزل قطعا استفاده از لوستر های کلاسیک شاید ایده خیلی جالبی نباشد اما در میان مدل های مختلف لوستر های مدرن، ده ها مدل مختلف لوستر آشپزخانه وجود دارد که هم از لحاظ ظاهر کاملا با فضای آشپزخانه هماهنگی دارند و هم از لحاظ نور پردازی و…. برای سایر بخش های منزل مثل اتاق خواب، راهرو ها و…. نیز مدل های متنوعی از لوستر های مدرن وجود دارند که کاملا با دکوراسیون و فضای محیط مورد نظر هماهنگ میشوند.

اِشغال فضای کم توسط لوستر های مدرن

لوستر آشپزخانه

همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم، امروزه با توجه به افزایش میزان زندگی در آپارتمان، طبیعتا افراد فضای کمتری را در اختیار دارند، بیشتر لوستر های کلاسیک از لحاظ ابعادی بسیار بزرگ هستند و به همین خاطر نصب کردن آن ها در خانه هایی با فضای کوچک باعث میشود لوستر کلاسیک مورد نظر به دلیل ابعاد بزرگی که دارد، بخش زیادی از فضای اطراف را اِشغال کند و باعث شود محیط مورد نظر کوچک و دلگیر به نظر برسد! اما بسیاری از مدل های لوستر های مدرن، ضمن اینکه فضای کمی را اِشغال میکنند، بلکه زیبایی و نورپردازی خوبی هم دارند!

همچنین برخی از محیط ها ممکن است ارتفاع کمی داشته باشند و به همین خاطر استفاده از لوستر های کلاسیک که معمولا ارتفاع زیادی دارند اصلا مناسب نباشد، لوستر های سقفی مدرن نوع خاصی از لوستر ها میباشند که کاملا به سقف متصل میشوند و ارتفاع زیادی را اِشغال نمیکنند ولی از طرف دیگر روشنایی محیط را کاملا تامین میکنند.

ظاهر امروزی تر لوستر های مدرن!

اگر نگاهی به دکوراسیون خانه های امروزی بیندازید، متوجه میشوید که اکثر اجزای خانه ها به سمت “سادگی” و “مدرن شدن” پیش میروند! شاید دیگر دوران استفاده از مبلمان های سلطنتی یا سایر وسایل کاملا کلاسیک یا سلطنتی و…. تمام شده است، اگر به عبارت “زیبایی در سادگی است” توجه کنیم، متوجه میشویم که میتوانیم به جای استفاده از لوستر های کلاسیک یا سلطنتی که بسیار پر زرق و برق هستند، از لوستر های مدرن استفاده کنیم! اگر میخواهید محیط خانه، دفتر کار و…. خودتان مدرن تر و زیبا تر شود، استفاده از لوستر های مدرن میتواند گزینه خیلی خوبی باشد.

چه زمانی لوستر های کلاسیک را انتخاب کنیم؟

اگر به لوستر های کلاسیک علاقه زیادی دارید و لوستر های مدرن نمیتوانند نظرتان را جلب کنند پس محیط مورد نظر شما باید ویژگی هایی داشته باشد تا بتوان در آن از لوستر های کلاسیک استفاده کرد، یکی از مهم ترین موارد، در اختیار داشتن فضای کافی است! لوستر های کلاسیک با توجه به طرح ها و همچنین ابعادی که دارند نیاز به فضای کاملا کافی دارند! اگر محیط مورد نظرتان کوچک است یا ارتفاع زمین تا سقف محیط مورد نظر کمتر از 3 متر است به هیچ عنوان به سراغ لوستر های کلاسیک نروید!

همچنین شما باید به دیگر عناصر موجود در محیط مورد نظر هم دقت کنید، به طور مثال اگر ظاهر مبلمان یا میز و صندلی شما مدرن است، استفاده از لوستر های کلاسیک شاید گزینه خیلی خوبی برای شما نباشد! حتما باید دقت کنید که سایر اجزای محیط مورد نظر نیز سبکی کلاسیک داشته باشند تا با لوستر مورد نظر هماهنگی ایجاد کنند!

ارتفاع مناسب لوستر مدرن با توجه به محیط مورد نظر!

خرید لوستر مدرن یا کلاسیک؟

در پایان میخواهیم به بررسی فرمولی بپردازیم که برای تخمین ارتفاع مناسب برای لوستر بکار میرود، برای اینکار تنها کافیست ارتفاع زمین تا سقف محیط مورد نظرتان را بر اساس متر حساب کنید و سپس عدد به دست آمده را یکبار بر 5 و یک بار دیگر بر 4 تقسیم کنید تا بازه ارتفاع استاندارد لوستر مورد نظر را به دست بیارید! به طور مثال اگر ارتفاع محیط مورد نظر شما 3 متر باشد، با تقسیم 3 بر عدد 5 و 4 به ترتیب عدد های 0.6 و 0.75 به دست میاید که با ضرب کردن این عدد ها بر 100 مشخص میشود که ارتفاع مناسب برای لوستر مورد نظر چیزی بین 75 الی 60 سانتی متر میباشد! با توجه به این فرمول میتوانید ارتفاع لوستر مناسب خودتان را محاسبه کنید.

لوستر کلاسیک را انتخاب کنیم یا لوستر مدرن؟

شما کاملا مختار هستید تا هر نوع لوستری که میپسندید را برای منزلتان انتخاب کنید اما قطعا توجه به عواملی مثل :

  • هماهنگی لوستر مورد نظر با محیط خانه
  • قیمت انواع لوستر های متفاوت
  • متراژ خانه و ارتفاع کلی محیط

میتواند در انتخاب شما تاثیر بگذارد، اما به طور کلی لوستر های مدرن به دلیل : 1- سازگاری و هماهنگی با همه محیط ها ( کلاسیک، مدرن و… )، 2- قیمت های بسیار بصرفه به نسبت لوستر های کلاسیک، 3- ظاهری مدرن و ساده تر، 4- اِشغال فضای کمتر، 5- وجود انواع طرح های مختلف که برای هر محیطی مناسب هستند و…. انتخاب بهتری به نسبت لوستر های مدرن میباشند، البته با این وجود این شما هستید که تصمیم میگیرید که کدام را انتخاب کنید! بابت اینکه تا پایان این مطلب همراه ما بودید از شما متشکریم.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
سارا
.
31 مرداد 1401، 03:00
پاسخ
0
0
سلام، خیلی ممنونلوستر های مدرن دیگه خیلی بهتر از لوستر های کلاسیکن به نظر منم بهترین انتخابن
جدول فروش فیلم ها