معرفی تمام فیلم های جوکر، بهترین سریال‌ها و انیمیشن‌ها با شخصیت جوکر

معرفی تمام فیلم های جوکر، بهترین سریال‌ها و انیمیشن‌ها با شخصیت جوکر
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

فیلم های سینمایی جوکر و شخصیت جوکر طرفداران پروپاقرص بسیاری دارند. جوکر با هنرپیشگی بازیگران مختلفی در مجموعه فیلم‌ها و سریال‌های مختلف حضور داشته و هریک بعدی از جوکر را به نمایش گذاشته‌اند که قابل تامل است. در ادامه مروری داریم بر سریال های جوکر، بهترین فیلم های جوکر و انیمیشن های جوکر به علاوه نمرات آنها. با معرفی بهترین فیلم جوکر همراه پلازا شوید.

جوکر یکی از شخصیت‌های منفی دنیای دی سی و بتمن است که توسط بیل فینگر، باب کین و جری رابینسون خلق شده و برای اولین بار در اولین شماره کتاب کمیک بتمن با عنوان Batman در سال 1940 ظاهر شد. او از آن زمان تا کنون تبدیل به یکی از شخصیت‌های نمادین کمیک بوکی شده و در آثار تلویزیونی و سینمایی بسیاری ظاهر شده است. بازیگرانی همچون سزار رومرو، جک نیکلسون، هیث لجر، جرد لتو و واکین فینیکس در طول این سال‌ها نقش این دلقک ترسناک را در فیلم‌های سینمایی مختلف بازی کرده‌اند. برای آشنایی با بهترین بازیگران نقش جوکر می‌توانید به این مطلب پلازا مراجعه کنید.

در ویدیوی زیر برجسته‌ترین نقش های جوکر در 50 سال گذشته را تماشا کنید:

در اولین بخش این مطلب قصد داریم تمام فیلم های سینمایی جوکر و سریال هایی که این شخصیت محبوب در آن‌ها حضور داشته است را مرور کرده و در بخش دوم، نگاهی به مجموعه بهترین فیلم های جوکر که قرار است در آینده اکران شوند خواهیم داشت. فهرست بهترین فیلم جوکر شامل فیلمها و انیمیشن های جوکر و همچنین سریال های جوکر و هارلی کویین می‌شود.

آنچه در ادامه می‌خوانید

فهرست فیلم های جوکر

در بخش اول با تمامی بهترین فیلم های جوکر و بهترین فیلم های سینمایی جوکر و بتمن آشنا می‌شویم.

1. فیلم Batman / بازیگر جوکر: سزار رومرو

اسم فیلم های جوکر - فیلم Batman (سال 1966) - فیلم جوکر ۱

 • سال ساخت: 1966
 • کارگردان: لزلی اچ مارتینسون (Leslie H. Martinson)
 • بازیگران: آدام وست، برت وارد و لی مری ودر

فیلم جوکر ۱ در واقع فیلمی به نام بتمن است. فیلم Batman که با عنوان Batman: The Movie هم شناخته می‌شود، یک عنوان ابرقهرمانی است که بر اساس سریال بتمن ساخته شده است. فیلم جوکر ۱ برگرفته از شخصیت کمیک بتمن کمپانی دی سی محسوب می‌شود. Batman دو ماه پس از آخرین قسمت اولین فصل سریال بتمن اکران شد و تقریبا بیشتر بازیگران آن هم از سریال بودند. دوباره جوکر با هنرپیشگی سزار رومرو در این بهترین فیلم جوکر حضور داشت. این بهترین فیلم های جوکر توانست امتیازات نسبتا خوبی از بینندگان و منتقدین دریافت کند.

امتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیکامتیاز IMDB
78%716.5

2. فیلم Batman / بازیگر جوکر: جک نیکلسون

لیست فیلم های جوکر - فیلم جوکر قدیمی

 • سال ساخت: 1989
 • کارگردان: تیم برتون (Tim Burton)
 • بازیگران: مایکل کیتون، جک نیکلسون و کیم بیسینگر

در سال 1989 این بار شاهد فیلم جوکر قدیمی با هنرپیشگی جک نیکلسون در فیلم بتمن ساخته تیم برتون بودیم. این اولین شماره از  مجموعه فیلم های سینمایی جوکر و مجموعه بتمن برادران وارنر محسوب می‌شد و در آن شاهد نبرد بتمن با دشمن همیشگیش یعنی دلقک دیوانه هستیم. جک نیکلسون برای بازی در نقش Joker شرایط سختی را اعمال کرده بود که شامل حقوق زیاد، بخشی از درآمد باکس آفیس و زمان فیلمبرداری دلخواه خودش بود. نظر منتقدان درباره فیلم جوکر 2 مثبت بود و در نهایت توانست بیش از 400 میلیون دلار در باکس آفیس کسب کند. جک نیکلسون یکی از بهترین بازیگران این شخصیت در سری بهترین فیلم های جوکر محسوب می‌شود.

امتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیکامتیاز IMDB
72%697.5

3. فیلم The Dark Knight/ بازیگر جوکر هث لجر

dark-knight-joker - جوکر هیث لجر - فیلم جوکر ۳

 • سال ساخت: 2008
 • کارگردان: کریستوفر نولان (Christopher Nolan)
 • بازیگران: کریستین بیل، هث لجر و گری اولدمن

اسم فیلم هایی که جوکر بازی کرده را با شاهکاری از کریستوفر نولان ادامه می‌دهیم. فیلم The Dark Knight دومین فیلم در سه گانه بتمن ساخته نولان است. در فیلم جوکر ۳ شاهد جوکر با هنرپیشگی هث لجر هستیم که چند ماه پس از اتمام فیلمبرداری فیلم و 6 ماه قبل از اکران آن، به دلیل استفاده همزمان از چندین دارو جان خود را از دست داد. فیلم جوکر ۳ یکی از بهترین فیلم‌های آن دهه، یکی از بهترین فیلم‌های ابرقهرمانی تمام دوران و یکی از برترین فیلم سینمایی های جوکر شناخته می‌شود، اگر به فیلم جوکر ۱ و ۲ خوب بگوییم این  اثر از بهترین فیلم های جوکر  شاهکار محسوب می‌شود. The Dark Knight در 9 زمینه نامزد دریافت جایزه اسکار شد که علاوه بر بردن جایزه بهترین ویرایش صدا، هیث لجر بعد از مرگش جایزه بهترین بازیگر مکمل را از آن خود کرد. بسیاری از کارشناسان و طرفداران، بازی لجر در نقش جوکر را بهترین در میان فیلم های سینمایی جوکر می‌دانند.

بهترین فیلم جوکر شوالیه تاریکی در میان تمام فیلم های جوکر از محبوبیت خاصی برخوردار است. هیث لجر یکی از بهترین بازیگران نقش جوکر بود که اگر دست تقدیر یاری می‌کرد می‌توانست تبدیل به بهترین بازیگر این نقش در سری بهترین فیلم های جوکر شود. اگر قصد دانلود فیلم های جوکر را دارید، برای دانلود این فیلم از سری فیلم های جوکر می‌توانید به این مقاله مراجعه کنید.

امتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیکامتیاز IMDB
94%849

4. فیلم Suicide Squad / بازیگر جوکر: جرد لتو

فیلم Suicide Squad - فیلم های جوکر جرد لتو

 • سال ساخت: 2016
 • کارگردان: دیوید آیر (David Ayer)
 • بازیگران: مارگو رابی، جرد لتو و ویل اسمیت

شمردن نام بهترین فیلم جوکر همچنان ادامه دارد. فیلم Suicide Squad فیلمی ابرقهرمانی بر اساس تیمی از نقش‌های منفی دنیای دی سی است. فیلم جوکر و هارلی 1 درباره استخدام آن‌ها توسط دولت برای انجام عملیات مخفی در ازای کاهش دوران محکومیت‌شان است. Suicide Squad توانست 746 میلیون دلار در باکس آفیس کسب کند اما نقدهای منفی از سوی منتقدین به این اثر از فیلم های جوکر جرد لتو دریافت کرد. جوکر با هنرپیشگی جرد لتو در این فیلم ایفای نقش می‌کرد که طبق ادعای خودش، صحنه‌های زیادی که مربوط به او بودند، از فیلم حذف شده بود. نقش‌آفرینی جرد لتو در نقش جوکر، معمولا در پایین‌ترین رده در میان سری فیلم های سینمایی جوکر قرار می‌گیرد. با این حال در میان بهترین فیلم های جوکر و هارلی این فیلم همچنان بسیار تماشایی است. اگر دوست دارید سری برترین فیلم جوکر و هارلی را ببینید، فیلم جوکر 4 را از دست ندهید.

امتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیکامتیاز IMDB
27%406

5. فیلم Joker/ بازیگر جوکر: واکین فینیکس

فیلم های سینمایی جوکر

 • سال ساخت: 2019
 • کارگردان: تاد فیلیپس (Todd Phillips)
 • بازیگران: واکین فینیکس، رابرت دنیرو و زیزی بیتس

فیلم جوکر، آخرین فیلم از مجموعه فیلمهای جوکر است که تاکنون به اکران رسیده است. واکین فینیکس در جدیدترین فیلم جوکر با عنوان ساده Joker ایفای نقش می‌کند که داستان آن درباره گذشته دلقک مجنون و نحوه شکل گیری شخصیت دیوانه‌وار او است. این فیلم یک عنوان مستقل در دنیای دی سی است که هیچ ارتباطی با فیلم‌های لتو و لجر ندارد. فیلم جوکر 2019، در میان سری فیلم های جوکر، دنیایی بسیار واقعی از گاتهام را نشان می‌دهد. بیشتر منتقدان نظر مثبتی به این فیلم داشتند. آنان بازی فینیکس را ستایش کرده و او را شایسته دریافت جایزه اسکار دانستند. بسیاری باورد دارند این فیلم از  لیست فیلم های جوکر جز برترین ها است.  برای نگاهی به امتیازات و نقدهای فیلم جوکر با بازی واکین فنیکس می‌توانید به این مطلب پلازا مراجعه کنید، و لیست دانلود تمام فیلم های جوکر را تکمیل کنید.

امتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیکامتیاز IMDB
69%598.6

 6. فیلم The Batman / بازیگر جوکر: بری کوگن

برترین فیلم های مشابه جوکر

 • سال ساخت: 2022
 • کارگردان: مت ریویز (Matt Reeves)
 • بازیگران: رابرت پتینسون، زوئی کراویتز و بری کوگن

از جدیدترین فیلم هایی که به نظر دنباله های آن حتما تبدیل به یکی از بهترین فیلم های جوکر شوند، فیلم بتمن ۲۰۲۲ است‌. فیلم بتمن در امسال توانست بسیار توجه ها را به خود جلب کند.

علاوه بر خود بتمن و آغاز و انجام داستان، حضور بری کوگن به عنوان جوکر بود که نگاه ها را خیره کرد. جوکری کاملا متفاوت و از هم پاشیده، جوکری نه فکر آشوب است، نه افسرده! او کاملا از هم پاشیده و متلاشی شده است. اگرچه بعضی از صحنه های جوکر در این اثر از فیلم های سینمایی جوکر حذف شد و حتی چهره او به خوبی نمایش نداده شد‌. اما گمان می‌رود حضور او بی‌دلیل نبوده  باشد‌ و شاهد یکی از برترین فیلم های سینمایی جوکر باشیم.

امتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیکامتیاز IMDB
85%72%7.9

سریال های جوکر

اکنون با فیلم های جوکر آشنا شدیم، نیم نگاهی به سریال های جوکر نیز خواهیم داشت.

1. سریال تلویزیونی Batman / بازیگر جوکر: سزار رومرو

اسم فیلم های جوکر - برترین فیلم های مشابه جوکر

 • سال ساخت: 1966-1968
 • کارگردان: اسکار رودلوف (Oscar Rudolph)
 • بازیگران: آدم وست، برت وارد و سزار رومرو
 • تعداد فصل: 3
 • تعداد قسمت: 120

سریال تلویزیونی لایو اکشن Batman در دهه 60 میلادی پخش می‌شد که مخاطبین هدفش بیشتر نوجوانان بودند و به مسائل ساده می‌پرداخت. از جمله این مسائل می‌توان به اهمیت خوردن شیر، بستن کمربند، انجام تکالیف مدرسه و … اشاره کرد. 120 قسمت این سریال از لیست بهترین فیلم جوکر در سه فصل از سال 1966 تا 1968 در شبکه ABC پخش شد. در این سریال، جوکر با هنرپیشگی سزار رومرو حضور داشت. او نمی‌خواست سبیل شاخصش را برای این نقش بزند، بنابراین سعی بر این شد تا سبیل او را با گریم مخفی کنند که با کمی دقت می‌توان آن را دید. این سریال از دید منتقدین یکی از بهترین سریال های جوکر است.

امتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیکامتیاز IMDB
72%7.5

2. سریال تلویزیونی The Adventures of Batman / صداپیشه جوکر: تد نایت

برترین فیلم های مشابه جوکر - مجموعه فیلم های جوکر

 • سال ساخت: 1968
 • کارگردان: هال ساترلند (Hal Sutherland)
 • بازیگران: اولان سول، کیسی کاظم و تد نایت
 • تعداد فصل: 1
 • تعداد قسمت: 17

The Adventures of Batman یک سریال تلویزیونی کارتونی است که توسط استودیوهای Filmation ساخته شده است. این سریال، اول حضور شخصیت‌های دنیای بتمن به صورت کارتونی است که علاوه بر بتمن و جوکر، شخصیت‌های دیگری مانند بت‌گرل، رابین و … هم حضور دارند. این سریال در واقع قسمت‌هایی 12 دقیقه‌ای از بخش‌های مربوط به ماجراهای بتمن سریال کارتونی دیگری به نام The Batman/Superman Hour است. تد نایت، صداگذاری جوکر را در قسمت‌های مختلف این سریال بر عهده داشت. این سریال نیز از تماشایی‌ترین عناوین لیست بهترین فیلم جوکر است که تماشای آن را به طرفداران این شخصیت پیشنهاد می‌کنیم.

امتیاز راتن تومیتوزامتیاز TV.comامتیاز IMDB
8.17.5

3. سریال تلویزیونی The New Adventures of Batman / صداپیشه جوکر: لنی واینریب

اسم فیلم های جوکر - تمام فیلم های جوکر

 • سال ساخت: 1977
 • کارگردان: دن توزلی (Don Towsley)
 • بازیگران: آدامدست، برت وارد و لنی واینریب
 • تعداد فصل: 1
 • تعداد قسمت: 16

این دومین سریال انیمیشنی از بتمن از مجموعه بهترین فیلم جوکر است که در سال 1977 پخش شد و در آن شاهد نقش‌آفرینی بتمن، رابین و بت‌گرل هستیم. این مجموعه هم ساخته Filmation است و در آن شاهد مبارزات شخصیت‌های اصلی آن با دشمنان مختلف بتمن در گاتهام سیتی هستیم. لنی واینریب علاوه بر صدای جوکر، صدای چندین شخصیت دیگر مانند گوردون، پنگوئن و مستر فریز و … را هم ایفا کرده است. در این سریال، شخصیت کوتوله‌ای به نام بت مایت (Bat-Mite) وجود دارد که از بعد دیگری به نام Ergo آمده و خودش را بزرگ‌ترین طرفدار بتمن می‌داند.

امتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیکامتیاز IMDB
7.1

سایر سریال های جوکر

سریال های جوکر به مواردی که در بالا گفتیم ختم نمی‌شود و این شخصیت در موارد بسیار دیگری هم حضور داشته است. در برخی از این فیلم‌ها و سریال‌ها او نقش کوتاهی دارد و در برخی، نقشش پررنگ‌تر است. در جدول زیر می‌توانید سریال‌های جوکر را به همراه صدا‌گذار آن‌ها مشاهده کنید.

نام سریالسالصداگذار یا بازیگر
The New Scooby-Doo Movies1972
The Super Powers Team: Galactic Guardians1985-1986فرانک ولکر
Superman: The Animated Series2000–1996مارک همیل
Static Shock2004–2000
Batman OnStar commercials2002–2000کورتیس آرمسترانگ
Birds of Prey2003–2002راجر استون‌برنر
Young Justice2010-2013برنت اسپاینر
Teen Titans Go!2013-تاکنون
Powerless2017
Titans2018
Scooby-Doo and Guess Who2019مارک همیل

انیمیشن های جوکر (شامل فیلم‌ها و سریال‌های انیمیشنی)

جوکر شخصیتی است که او را در بسیاری از انیمیشن‌ها، اعم از فیلم‌ها و سریال‌های انیمیشنی، دیده‌ایم. در این بخش مروری کلی بر همه انیمیشن های جوکر داریم.

1. انیمیشن Batman: Mask of the Phantasm / صداپیشه جوکر: مارک همیل

سری فیلم های جوکر - جدیدترین فیلم جوکر

 • سال ساخت: 1933
 • کارگردان: بروس تیم (Bruce Timm)
 • صدا پیشگان: کوین کونروی، مارک همیل و دانا دلانی

فهرست انیمیشن های جوکر را با انیمیشنی فوق‌العاده آغاز می‌کنیم. انیمیشن Batman: Mask of the Phantasm دنباله سینمایی سریال بتمن محسوب می‌شود که اولین فیلم اصلی ساخته شده توسط بخش انیمیشن برادران وارنر است. این فیلم که ابتدا قرار بود به صورت فرمت خانگی عرضه شود، در نهایت با تغییر ناگهانی این تصمیم در سال 1993 در سینماها اکران شد. این انیمیشن توانست نظر منتقدان را جلب کند اما به دلیل تصمیم دیرهنگام برای اکران در سینماها، نتوانست در باکس آفیس موفقیت کسب کند؛ ولی با عرضه در فرمت خانگی، این امر را جبران کرد. صداگذاری جوکر در این فیلم انیمیشن هم بر عهده مارک همیل بود. این انیمیشن از برترین انیمیشن های جوکر است که امتیازات خوبی نیز کسب کرده است.

امتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیکامتیاز IMDB
84%7.8

2. انیمیشن Batman Beyond: Return of the Joker / صداپیشه جوکر: مارک همیل

سری فیلم های جوکر/بهترین فیلم های جوکر و هارلی

 • سال ساخت: 2000
 • کارگردان: کرت جدا (Curt Geda)
 • صدا پیشگان: مارک همیل، کوین کورنوی و دیل فریدل

Batman Beyond: Return of the Joker یک فیلم انیمیشن درباره بتمن و دشمن همیشگی او، جوکر  و از بهترین انیمیشن های جوکر ، است. داستان این فیلم، در ادامه سریال انیمیشن Batman Beyond است که بتمن بازنشته شده و دانش‌آموز دبیرستانی به نام تری مک‌گینیس راه او را ادامه می‌دهد. این بهترین فیلم جوکر مورد تمجید منتقدین قرار گرفت. Batman Beyond: Return of the Joker به علت کشتار رخ داده در دبیرستان کلمباین، قبل از انتشار تحت تغییراتی قرار گرفت تا خشونت آن کاهش یابد. نسخه ویرایش نشده‌ای از آن هم در سال 2002 منتشر شد.

امتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیکامتیاز IMDB
90%7.8

3. انیمیشن Batman: Under the Red Hood / صداپیشه جوکر: جان دیماجیو

فیلم های جوکر و بتمن/جدیدترین فیلم جوکر

 • سال ساخت: 2010
 • کارگردان: برندون ویتی (Brandon Vietti)
 • صدا پیشگان: جنسن اکلس، جان دیماجیو و بروس گرین وود

این بهترین فیلم جوکر انیمیشن، هشتمین عنوان در دنیایی سینمایی انیمیشن دی‌سی محسوب می‌شود و طبق نظر منقدان، یکی از بهترین آن‌ها هم هست و توانست امتیازات مثبتی را از آن‌ها دریافت کند. جوکر در این انیمیشن، رابین را با یک دیلم زمین‌گیر کرده و سپس او را رها می‌کند تا در انباری که بمب‌گذاری شده، منفجر شود. اما رابین بعدها به عنوان ردهود در فیلم برمی‌گردد و به دنبال انتقام است. صداگذاری او در این نسخه بر عهده جان دیماجیو است. این انیمیشن در میان همه انیمیشن های جوکر بیشترین امتیاز را از منتقدین دریافت کرده است.

امتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیکامتیاز IMDB
100%8.1

4. انیمیشن Batman: The Killing Joke / صداپیشه جوکر: مارک همیل

اسم فیلم های جوکر - بهترین فیلم های جوکر

 • سال ساخت: 2016
 • کارگردان: سم لیو (Sam Liu)
 • صدا پیشگان: کوین کورونوی، مارک همیل و تارا استرانگ

Batman: The Killing Joke یک انیمیشن مخصوص بزرگسالان است که بر اساس کمیکی با همین نام ساخته شده است. داستان این فیلم انیمیشن حول تلاش دلقک مجنون برای روانی کردن جیمز گوردون و تلاش‌های بتمن برای متوقف کردن او است. این اولین فیلم بتمن است که رده‌بندی بزرگسال را دریافت کرده است. The Killing Joke امتیازات متفاوتی دریافت کرد و برخی منتقدها به قسمت اول فیلم و شخصیت بت گرل انتقاد کردند، اما عملکرد مارک همیل در نقش جوکر و کوین کانروی در نقش بتمن مورد ستایش قرار گرفت.

امتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیکامتیاز IMDB
40%6.4

5. انیمیشن سینمایی The Lego Batman Movie / صداپیشه جوکر: زک گالیفیناکیس

تمام فیلم های جوکر - فیلم جوکر و هارلی 1

 • سال ساخت: 2017
 • کارگردان: کریس مک کی (Chris McKay)
 • صدا پیشگان: ویل آرنت، کریس مک کی و زک گالیفیناکیس

The Lego Batman Movie یک فیلم انیمیشن کمدی از بتمن و اولین اسپین آف فیلم لگو مووی محسوب می‌شود. این بهترین فیلم جوکر توانست نقدهای تقریبا مثبتی را به دست آورده و در باکس آفیس هم موفق شد 312 میلیون دلار کسب کند. در این فیلم بتمن در تلاش است تا بر بزرگترین ترسش غلبه کرده و نقشه جوکر را متوقف کند. صداگذاری دلقک لگو در این انیمیشن بر عهده زک گالیفیناکیس بود که او را از The Hangover می‌شناسیم.

امتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیکامتیاز IMDB
90%757.3

6. انیمیشن سریالی Batman: The Animated Series / صداپیشه جوکر: مارک همیل

مجموعه فیلم های جوکر - بهترین فیلم های جوکر و هارلی

 • سال ساخت: 1992
 • کارگردان: بروس تیم (Bruce Timm)
 • صدا پیشگان: کوین کورونوی، باب هستینگز و مارک همیل

Batman: The Animated Series یک سریال کارتونی بر اساس شخصیت کمیک بتمن است و از سال 1992 تا 1995 در 85 قسمت از کانال فاکس کیدز پخش شد. این سریال به خاطر پیچیدگی داستانی، اتمسفر تاریک و نوآر و موارد دیگر مورد ستایش قرار گرفت. Batman: The Animated Series معمولا جزو برترین سریال های انیمیشنی محسوب می‌شود و توانسته جوایز مختلفی از جمله امی هم به دست آورد. صداگذاری دلقک دیوانه در این سریال بر عهده مارک همیل بود که قبل از آن با سه‌گانه جنگ ستارگان معروف شده بود. در میان بهترین فیلم های جوکر و هارلی ، این اثر امتیاز خوبی دارد و تماشای آن به شدت پیشنهاد می‌شود.

امتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیکامتیاز IMDB
97%9

7. انیمیشن سریالی The New Batman Adventures / صداپیشه جوکر: مارک همیل

harley queen and joker فیلم هارلی و جوکر - بهترین فیلم جوکر

 • سال ساخت: 1997
 • کارگردان: بروس تیم (Bruce Timm)
 • صدا پیشگان: کوین کورونوی، متیو والنسیا و مارک همیل

سریال انیمیشن The New Batman Adventures دنباله‌ای بر سریال Batman: The Animated Series محسوب می‌شود که از سال 1997 تا 1999 در 24 قسمت از تلویزیون پخش شد. در این سری بهترین فیلم جوکر تمرکز بیشتری روی رابین، نایت وینگ و بت گرل شده است. در این سریال، صداگذاری نقش جوکر را مارک همیل بر عهده داشت. طراحی جوکر در این مجموعه، شاهد تغییرات اساسی شده بود که شامل موها، چشم‌ها و پوشش می‌شد.

امتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیکامتیاز IMDB
8.5

8. انیمیشن سریالی Justice League / صداپیشه جوکر: مارک همیل

justice league joker - فیلم های سینمایی جوکر

 • سال ساخت: 2001
 • کارگردان: بوش لوکیک (Butch Lukic) و دن ریبا (Dan Riba)
 • صدا پیشگان: کوین کورونوی، مارک همیل و سوزان آیزنبرگ

Justice League یک انیمیشن سریالی است که بر اساس کمیک بوکی با همین نام و شخصیت‌های مربوطه آن ساخته شده و در دو فصل از سال 2001 تا 2004 از کارتون نتورک پخش شد. البته این سریال در سال 2004 با نام Justice League Unlimited ادامه پیدا کرد و سه فصل دیگر از آن پخش شد. دوباره نقش دلقک دیوانه را مارک همیل در این سریال انیمیشن ایفا می‌کرد.

امتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیکامتیاز IMDB
95%8.5

9. انیمیشن سریالی The Batman (سال 2004) / صداپیشه جوکر: کوین مایکل ریچاردسون

اسم فیلم های جوکر - فیلم های سینمایی جوکر

 • سال ساخت: 2004-2008
 • کارگردان: بیل فینگر (Bill Finger)
 • صدا پیشگان: آدام وست، فرانک گورشین و کوین مایکل ریچاردسون

سریال The Batman از سال 2004 تا 2008 در 5 فصل پخش شد و توانست جوایز مختلفی را هم کسب کند. این انیمیشن با اینکه مواردی را از کارهای قبلی فیلم و سریال بتمن برگرفته، اما دنیای مربوط به خودش را دارد و ظاهر بسیاری از شخصیت‌های منفی از جمله جوکر را تغییر داد. صداگذار این شخصیت هم در این انیمیشن سریالی تغییر کرده و شاهد صداگذاری کوین مایکل ریچاردسون هستیم. این یکی از معدود سریال‌های مجموعه بهترین فیلم جوکر است که «تو فیس» در آن حضور ندارد.

امتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیکامتیاز IMDB
7.3

10. انیمیشن سریالی Batman: The Brave and the Bold (سال 2008) / صداپیشه جوکر: جف بنت

batman brave and the bold joker - فیلم های جوکر جرد لتو

 • سال ساخت: 2008- 2011
 • کارگردان: بن جونز (Ben Jones)
 • صدا پیشگان: دیدریچ بیدر، جف بنت و جان دیماجیو

Batman: The Brave and the Bold انیمیشن سریالی که در لیست بهترین فیلم جوکر از این شخصیت است که در هر قسمت آن شاهد همکاری بتمن با سایر ابرقهرمانان برای مقابله با یکی از شخصیت‌های منفی دنیای دی سی هستیم. این سریال از سال 2008 تا 2011 در سه فصل از شبکه کارتون نتورک پخش شد و صداگذاری Joker در آن بر عهده جف بنت بود.

امتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیکامتیاز IMDB
96%7.2

11. انیمیشن سریالی Justice League Action / صداپیشه جوکر: مارک همیل

justice-league-action-joker - برترین فیلم جوکر و هارلی

 • سال ساخت: 2016
 • کارگردان: جیک کاستورنا (Jake Castorena)
 • صدا پیشگان: کوین کورونوی، مارک همیل و ریچل کیمزی

Justice League Action سریال انیمیشن دیگری مربوط به لیگ قهرمانان است که از سال 2016 تا 2018 در یک فصل از شبکه کارتون نتورک پخش شد. در این سریال از لیست بهترین فیلم جوکر شاهد ماجراهای سوپرمن، بتمن و واندروومن و برخی دیگر از اعضای لیگ قهرمانان هستیم که با نقش‌های منفی و سایر خطراتی که زمین را تهدید می‌کنند، به مبارزه و مقابله می‌پردازند. صداگذاری دلقک محبوب در این سریال بر عهده مارک همیل بود.

امتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیکامتیاز IMDB
7.7

12. سریال انیمیشنی هارلی کویین / Harley Quinn / صداپیشه جوکر: آلن تودیک

quinn-joker - برترین فیلم جوکر و هارلی

 • سال ساخت: 2019-درحال ساخت
 • کارگردان: سسیلیا آرانویچ (Cecilia Aranovich)
 • صدا پیشگان: کیلی کوئوکو، آلن تودیک و لیک بل

فهرست انیمیشن های جوکر را با سریالی در مورد معشوقه او به پایان می‌بریم.  هارلی کویین یک سریال انیمیشنی بر اساس این شخصیت است که در آذر سال 1398 از طریق اینترنت پخش شده است. این سریال ماجراهای دوست دختر دیوانه Joker یعنی هارلی کویین را بعد از جدایی‌شان بازگو می‌کند که قصد دارد با کمک دوست صمیمیش یعنی پویزن آیوی به عضو گروه خلافکاری Legion of Doom درآید. صداگذار دلقک دیوانه در این انیمیشن از لیست بهترین فیلم جوکر بر عهده آلن تودیک و صداگذار هارلی کویین هم کیلی کوئوکو از سریال The Big Bang Theory است.

امتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیکامتیاز IMDB
89%828.3

سایر انیمیشن های سریالی جوکر

در جدول زیر نام دیگر انیمیشن های جوکر را مشاهده کنید.

نام فیلمسالصداگذار
Justice League: Crisis on Two Earths2010جیمز باتریک استوارت
DC Super Friends: The Joker’s Playhouse2010جان کسیر
The Dark Knight Returns2012-2013مایکل امرسون
Lego Batman: The Movie – DC Super Heroes Unite2013کریستوفر کوری اسمیت
Son of Batman2014دی بردلی بیکر
Batman: Assault on Arkham2014تروی بیکر
Lego DC Comics: Batman Be-Leaguered2014جان دیماجیو
Batman Unlimited: Monster Mayhem2015تروی بیکر
Lego DC Comics Super Heroes: Justice League – Attack of the Legion of Doom2015جان دیماجیو
Unlimited: Mechs vs. Mutants2016تروی بیکر
Lego DC Comics Super Heroes: Justice League – Gotham City Breakout2016جیسون اسپیساک
Batman: Return of the Caped Crusaders2016جف برگمن
Batman vs. Two-Face2017جف برگمن
DC Super Heroes vs. Eagle Talon2017کن یاسودا
Scooby-Doo! & Batman: The Brave and the Bold2018جف بنت
Lego DC Comics Super Heroes: The Flash2018جیسون اسپیساک
Batman Ninja2018تونی هیل
Batman vs. Teenage Mutant Ninja Turtles2019تروی بیکر
Batman: Hush2019جیسون اسپیساک

فیلم هایی که احتمالا جوکر در آن‌ها حضور داشته باشد

جوکر شخصیتی نیست که کنار گذاشته شود. سال هاست که بهترین فیلم های جوکر را می‌بینیم و از دیدن آ‌ن‌ها لذت می‌بریم. حال می‌خواهیم خبر از آثاری دهیم که در آینده با حضور جوکر پخش خواهند شد.

‌‌1. فیلم جوکر و هارلی کویین

اسم فیلم های جوکر - بهترین فیلم های جوکر و هارلی

کمپانی برادران وارنر گلن فیکارا (Glenn Ficarra) و جان رکوا (John Requa) که فیلم Crazy Stupid Love را در کارنامه خود دارند را استخدام کرده‌ است تا یک فیلم عاشقانه عجیب و غریب درباره جوکر و هارلی کویین بسازند. قرار است جرد لتو در نقش جوکر و مارگو رابی در نقش هارلی بازی کنند. در لیست اسم فیلم های جوکر حتما اشاره‌ای به این فیلم عاشقانه داشته باشید و از تماشای آن غافل نشوید. به نظر می‌رسد این فیلم محبوب ترین فیلم سینمایی جوکر و هارلی کویین در مجموعه فیلم های جوکر باشد.

در فیلم Suicide Squad نگاهی به گذشته این دو شخصیت داشتیم. کویین سعی داشت جوکر را درمان کند اما عاشق او شد و برای اثبات عشقش خودش را داخل اسید انداخت. کمپانی برادران وارنر هنوز اطلاعاتی را درباره فیلم جوکر و هارلی منتشر نکرده اما احتمال می‌رود هنوز در دست تولید باشد. انتظار میررود این فیلم تبدیل به برترین فیلم جوکر و هارلی شود.

2. واکین فینیکس احتمالا با جوکر بازگردد

تمام فیلم های جوکر

همه ما جوکر 2019 از فیلم های سینمایی جوکر را به خاطر داریم، واکین فینیکس در این بهترین فیلم جوکر آن‌قدر خوب عمل کرد و تولد شخصیت جوکر را به زیبایی تماشا گذاشت. اکنون او قرار است با جوکر ۲ بازگردد. البته این خبر فقط در حد حرف است. گفته شده فیلم نامه این اثر به کمپانی وارنر بروز تحویل داده شده و احتمالا تولید این اثر از سال 2023 شروع شود.

کاور طرحدار مدل سامسونگ گلکسی A50s / A50 / A30s طرح جوکر

کاور طرحدار مدل سامسونگ گلکسی A50s / A50 / A30s طرح جوکرJoker Cover for Samsung Galaxy A30s / A50 / A50s

جنسپلاستیک سخت
سطح پوششقاب پشتی,کلیدها,لبه ها
[/plaza_content_product]

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم مجموعه فیلمهای جوکر به همراه سریال هایی که این شخصیت در آن‌ها حضور دارد و همچنین انیمیشن های جوکر را معرفی کنیم. نظر شما درباره آن‌ها چیست و کدام سریال یا فیلم جوکر را بیشتر می‌پسندید؟ فیلم اصلی جوکر برای شما کدام فیلم است؟ آیا فیلم های مشابه جوکر را می‌شناسید؟ نظرتان درباره بازیگران این شخصیت کمیک چیست و کدام یک توانسته‌اند بهتر نقش این دلقک دیوانه جنایتکار را ایفا کنند؟

سوالات متداول

اولین فیلمی که جوکر بازی کرده است کدام است؟

اولین فیلم با حضور شخصیت جوکر فیلم بتمن، محصول سال 1966 است. در این فیلم سزار رومرو در نقش جوکر بازی می‌کند.

جوکر چند قسمت دارد؟

شخصیت جوکر تاکنون در 5 فیلم، 12 سریال، 24 انیمین و 8 انیمیشن سریالی حضور داشته است. 2 فیلم با حضور این شخصیت محبوب نیز در دست ساخت است.

کاور طرحدار مدل شیائومی ردمی نوت 8 پرو طرح جوکر

کاور طرحدار مدل شیائومی ردمی نوت 8 پرو طرح جوکرJoker Cover for Xiaomi Redmi Note 8 Pro

جنسپلاستیک سخت
سطح پوششقاب پشتی,کلیدها,لبه ها

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران43 دیدگاه
avatar
LJDL,K
.
08 مرداد 1400، 19:55
پاسخ
0
0
فیلم مستقل جوکرو هارلی که هارلی عاشق جوکر میشه ساخته نشده؟ به نظرم جردلتو و این جوکر جدیده سبک جدیدی ازجوکره و میتونه موفق باشه و باهارلی هم زوج عالی هستن
avatar
متیمون
.
08 مرداد 1400، 19:53
پاسخ
0
2
فیلم مستقل جوکرو هارلی که هارلی عاشق جوکر میشه ساخته نشده؟ به نظرم جردلتو و این جوکر جدیده سبک جدیدی ازجوکره و میتونه موفق باشه و باهارلی هم زوج عالی هستن
avatar
30تا
.
12 تیر 1400، 02:45
پاسخ
0
2
من فقط بخاطر جوکر جوخه انتحاری 2 رو دیدم ک دیدم حتی یدونه سکانس هم بازی نکرده??
avatar
بالاتریکس لسترنج
.
12 اردیبهشت 1400، 19:05
پاسخ
3
0
شخصیت جوکر رو دوست دارم مخصوصا جوکر 2019 ولی جوکر 2018 زیاد جالب نیست اصلا خوب نفش رو بازی نکرده
avatar
جوکر و هارلی
.
03 اردیبهشت 1400، 01:04
پاسخ
2
2
جوکر عالیه خصوصا حیث لجر و جرد لتو جرد لتو بهترین نقش رو داره من سحنه های پاک شده رو دیدم واقعلا عالی بازی کرده بهترین فیلم های جهان رو جوکر بازی کرده جرد لتو بهتربن نقش رو داشته امید وارم بیشترین فیلم های جوکر رو جرد اتو بازی کنه همه ی بازیگر های جوکر عالی هستن
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022