معرفی کلوز فرند اینستاگرام ؛ آموزش، مشکلات و دلیل نداشتن Close Friends

کاربرد close friends در اینستاگرام
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در این مطلب می‌خواهیم ببینیم قابلیت کلوز فرند اینستا چیست و پس از آموزش نحوه استفاده از آن، معرفی کلوز فرند اینستاگرام و آموزش کلوزفرند اینستا را با هم مرور کرده و استفاده از استوری کلوز فرند را بررسی می‌کنیم.

دایره سبز در استوری اینستاگرام چیست؟ یکی از قابلیت های جدید اینستاگرام به کاربران اجازه می‌دهد استوری‌های خصوصی خود را با تعداد محدودی از دوستان صمیمی به اشتراک بگذارند. قابلیت Close friend در اینستاگرام به شما امکان می‌دهد برخی از استوری‌های شخصی که تمایل ندارید تمام فالوورهایتان آن را ببینند تنها برای لیستی از دوستان نزدیک که قبلا مشخص کرده‌اید ارسال کنید. در این مطلب قصد داریم ببینیم کلوز فرند یعنی چی؟ چگونه استوری را از کلوز فرند خارج کنیم؟ و سپس نحوه استفاده از آن و مشکلات کلوز فرند در استوری را با هم مرور کنیم و ببینیم دلیل نداشتن کلوز فرند در اینستاگرام برخی از کاربران چه می‌تواند باشد.

در ادامه می‌خوانید:

معرفی کلوز فرند اینستاگرام

در این قسمت معرفی کلوز فرند اینستاگرام را خواهید خواند. close friends چیست؟ قابلیت کلوز فرند اینستا شامل لیستی از دوستان نزدیک است که کاربر در هر لحظه می‌تواند هر کدام از فالوورهای خود را بدون اطلاع آن‌ها، از آن حذف یا به آن اضافه کند. علاوه بر این کسی نمی‌تواند برای قرار گرفتن در این لیست برای شما درخواست ارسال کند؛ از همین رو اختیار کلوز فرند اینستا و آموزش کلوزفرند اینستا کاملا در دست شما است. معنی کلوز فرند چیست؟ کلوز فرند به معنی دوست نزدیک است.

این لیست از منوی کناری پروفایل در دسترس است. پس از تشکیل این لیست، هنگامی که بخواهید استوری جدیدی ارسال کنید می‌توانید انتخاب کنید آن استوری با تمام فالوورهایتان به اشتراک گذاشته شود یا تنها کسانی که در لیست دوستان نزدیکتان هستند آن را ببینند.

کلوز فرند در اینستا چیست

طبق گفته اینستاگرم کاربرد این ویژگی بیشتر از همه برای به اشتراک گذاری لحظات خصوصی زندگی کاربران است. با وجود اینکه کاربرانی که به لیست اضافه یا حذف نمی‌کنید از این کار مطلع نمی‌شوند اما اگر در لیست دوستان نزدیک کاربری باشید، در کلوز فرند استوری اینستا که او به اشتراک گذاشته آیکن سبز رنگی را می‌بینید که نشان می‌دهد شما در این لیست قرار دارید و دیدن استوری های کلوز فرند ممکن می‌شود. علاوه بر این، دایره سبز در استوری اینستاگرام در اطراف تصویر پروفایل آن‌ها نشان داده می‌شود.

نحوه استفاده از قابلیت کلوز فرند در استوری اینستاگرام

چگونه اضافه کردن افراد به کلوز فرند اینستاگرام را انجام دهیم؟ برای استفاده از قابلیت Close friend در اینستاگرام برای استوری آموزش کلوزفرند اینستا را دنبال کنید.

به پروفایل خود رفته و روی علامت سه خط که در بالا و سمت راست صفحه قرار دارد ضربه بزنید. گزینه Close friend در اینستاگرام را زده و سپس گزینه Add را در کنار نام هر کسی که دوست دارید او را به لیست کلوز فرند در استوری اضافه کنید، بزنید. با استفاده از بخش Search هم می‌توانید به دنبال افراد خاص بگردید. وقتی کارتان تمام شد، با زدن روی Done می‌توانید لیست دوستان نزدیک خود را کامل کنید. به یاد داشته باشید که هر گاه بخواهید می‌توانید این لیست Close friend در اینستاگرام و آموزش کلوزفرند اینستا را بروزرسانی کرده و حتی بعضی از فالوورهای خود را بدون اینکه آن‌ها متوجه شوند، حذف کنید و خارج کردن افراد از کلوز فرند را انجام دهید.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
چگونه استوری دیگران را در اینستاگرام مخفی کنیم؟
تیم پلازا13 مرداد 1401 14:30
thumbnail
آموزش قرار دادن نظرسنجی در اینستاگرام + نمونه هایی ...
تیم پلازا03 شهریور 1400 23:00

instagram close friends / قابلیت کلوز فرند اینستاگرام

حال برای استفاده از قابلیت کلوز فرندز در استوری و به اشتراک گذاشتن پستی با دوستان نزدیک، به صفحه هوم خود رفته و روی علامت دوربین بزنید.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
معرفی بهترین برنامه های ساخت استوری برای اینستاگرام
تیم پلازا15 مرداد 1401 11:30
thumbnail
بهترین برنامه های ساخت کاور هایلایت (Highlight) اینستاگرام ...
تیم پلازا21 اردیبهشت 1401 11:30

instagram close friends / کلوز فرند در استوری

مثل هر پست استوری اینستاگرام، می‌توانید عکس یا ویدیو بگیرید یا از حافظه گوشی خود آن را آپلود کنید. می‌توانید به تصویر خود گیف، نوشته یا استیکر هم اضافه کرده و وقتی آماده به اشتراک گذاری آن با دوستان نزدیک خود هستید، گزینه Close Friends را که در پایین و سمت چپ قرار دارد، بزنید. همچنین مانند استوری های معمولی می‌توانید این استوری ها را هم هایلایت کنید. بنابراین، هایلایت کلوز فرند برای این استوری های کلوز فرند هم ممکن است و دیدن استوری های کلوز فرند کار راحتی است.

 

کاربرد close friends اینستاگرام

دایره سبز در استوری اینستاگرام چیست؟

چگونه کلوز فرند دیگران را ببینیم؟ اگر دایره سبز در استوری اینستاگرام روی پروفایل یکی از کسانی که فالو می‌کنید می‌بینید، این یعنی آن شخص شما را به کلوز فرند لیست اینستا خود اضافه کرده است. اینستاگرام از دو راه به شما نشان می‌دهد که در حال مشاهده استوری اختصاصی هستید. راه اول آن است که حلقه سبز دور استوری اینستاگرام دوست خود مشاده می‌کنید و راه دوم، دیدن علامت سبز Close Friends در قسمت بالا و سمت راست خود استوری است. با زدن روی این آیکن می‌توانید گزینه‌هایی را برای اضافه کردن آن شخص به لیست کلوز فرند خود یا ویرایش این لیست ببینید. این به سوال “از کجا بفهمیم کلوز فرند هستیم؟” پاسخ می‌دهد.

 green circle instagram story / دایره سبز در استوری اینستاگرام

البته لازم به ذکر است که اگر دایره سبز در استوری اینستاگرام دوست خود نمی‌بینید و همان دایره قرمز را مشاهده می‌کنید، این صرفا به این معنی نیست که آن شخص، شما را از لیست دوستان نزدیک خود درآورده است، بلکه می‌تواند به این معنی باشد که او یک استوری عمومی را به اشتراک گذاشته است.

مشکلات کلوز فرند در استوری

یکی از اصلی‌ترین مشکلات کلوز فرند در استوری آن است که چنین گزینه‌ای را نمی‌توان در مسیر گفته شده پیدا کرد. اگر قبلا گزینه کلوز فرند در استوری را داشتید ولی ناگهان ناپدید شده است، معمولا مشکل از سوی خود اینستاگرام است و در عرض چند روز حل می‌شود. ولی اگر کلا هنوز این ویژگی را دریافت نکرده‌اید، می‌توانید ادامه مطلب معرفی کلوز فرند اینستاگرام را دنبال کنید.

instagram-close-friends / مشکلات کلوز فرند و دلیل نداشتن کلوز فرند در اینستاگرام

چرا کلوز فرند ندارم؟

یکی از اصلی‌ترین مشکلات کلوز فرند در استوری  که تعداد زیادی از افراد با آن مواجه هستند این است که اصلا چنین گزینه‌ای برای استفاده وجود ندارد. دلیل نداشتن کلوز فرند در اینستاگرام به صورت دقیق مشخص نیست، اما راهکارهایی وجود دارد که ممکن است برای شما کارساز باشد.

 • اول از همه مطمئن شوید که اینستاگرام خود را به آخرین نسخه آپدیت کرده‌اید. ترجیحا آن را پاک کرده و دوباره نصب کنید.
 • از حساب کاربری خود خارج شده و کش اینستاگرام را پاک کنید. دلیل نداشتن کلوز فرند در اینستاگرام می‌تواند همین باشد. برای آموزش پاک کردن کش اینستاگرام می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.
 • دیگر دلیل نداشتن کلوز فرند در اینستاگرام می‌تواند مربوط به تایید نکردن شماره تلفن یا ایمیل شما در اینستاگرام باشید.

closefriends / چرا کلوز فرند ندارم

حساب فیسبوک و اینستاگرام را لینک کنید

 • یک راه حل غیر عادی برای این مشکل هم مربوط به لینک کردن حساب فیسبوک و اینستاگرام است. اگر این حساب‌ها به هم لینک شده‌اند، احتمالا دلیل نداشتن کلوز فرند در اینستاگرام همین مورد است. برای خارج شدن از این حالت روی سه خط روی هم زده و از پایین، گزینه چرخ دنده Settings را انتخاب کنید. حال روی Account زده و سپس Linked Accounts را انتخاب کنید؛ سپس Unlink را بزنید تا اتصال فیسبوک با حساب اینستاگرام را قطع کنید. برنامه را بسته و دوباره اجرا کنید.
 • اینستاگرام به آرامی آپدیت‌های خود را در اختیار همه قرار می‌دهد و این چیز طبیعی برای اپلیکیشن‌های بزرگ است. شاید دلیل نداشتن کلوز فرند در اینستاگرام شما هم همین است و باید صبر کنید.
 • مشکل را گزارش دهید. اگر منتظر ماندن برای شما جواب نداد و همه دوستان شما قابلیت کلوز فرند در استوری را دریافت کرده‌اند، می‌توانید با اینستاگرام ارتباط برقرار کرده و مشکل خود را با آن‌ها در میان بگذارید. برای اینکار به بخش Settings در برنامه رفته و در پایین، گزینه Report A Problem را انتخاب کنید.

سوالات متداول

1. کلوز فرند پست در اینستاگرام چیست؟

قابلیت کلوز فرند اینستا شامل لیستی از دوستان نزدیک است که کاربر با استفاده از آن می‌تواند استوری‌ها را فقط با آن لیست به اشتراک بگذارد.

2. چگونه بفهمیم در لیست کلوز فرند هستیم یا کلوز فرند چه کسانی هستیم؟

اگر در استوری اینستاگرام یکی از مخاطبان خود دایره سبز رنگ ببینید، به این معنی است که آن شخص شما را به کلوز فرند لیست اینستا خود اضافه کرده است.

جمع بندی

به طور کلی در این مقاله، نحوه استفاده از کلوز فرند اینستا و آموزش کلوزفرند اینستا ارائه شد. همچنین بعضی از مشکلات Close friend در اینستاگرام هم بررسی شدند. با این حال، اگر سوال یا نظری در مورد کلوز فرند اینستاگرام دارید می‌توانید در پایین صفحه در قسمت دیدگاه‌های پلازا بیان کنید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران9 دیدگاه
avatar
پریا مددی
.
21 اردیبهشت 1401، 19:29
پاسخ
0
3
سلام. من حدود ۱ ماه و نیم هستش که استوری هایی که کلوز فرتدز میکنم دیگه از قسمت استوریم حذف نمیشن. به روز رسانی هم کردم، لاگ اوت هم کردم، با فیلتر شکن هم وارد شدم اما بازم حذف نشده
avatar
.
06 بهمن 1400، 16:01
پاسخ
0
0
لطفا کمکم کنین کلوزفرندم دچار اختلال شده براکسی نشون داده نمیشه😢😢
avatar
Elnaz
.
06 بهمن 1400، 16:00
پاسخ
0
0
من استوری ک میذارم توکلوزفرندم براکسی نمیره ینی نمیبینن چن بارم دوستاموحذف کردم دوباره انتخاب کردم ولی بازم نمیشه چرا؟؟
avatar
nafas
.
12 شهریور 1399، 01:20
پاسخ
0
0
ببخشید یه سوال من کلا ده تا کلوز فرند دارم یعنی ده نفر و کلوز فرند کردم اما برا من یازده نفر ویو میخوره و نفر یازدهم رو برای من نمیاره یعنی پنهانه این یعنی چی
avatar
نجمه ز
.
27 اردیبهشت 1399، 01:30
پاسخ
0
0
وقت بخیر اگر کسی حتی پیج مارو دنبال نکرده باشه هم اگر ما اونو تو لیست کلوز فرند قرار بدیم و پیج مون باز باشه اون شخص استوری مارو میبینه؟؟
نمایش 4 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 54.6 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.2 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 15 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 12 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 11 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 9 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 7 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 3 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401