فصل پنجم سریال شرلوک هلمز : تریلر، داستان، بازیگران و تاریخ پخش

تیم پلازا - ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۳۰
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

خبر ساخت سریال شرلوک هلمز فصل ۵ طرفداران زیادی را خوشحال کرده است. اگر شما هم از طرفداران این سریال مهیج هستید، و دوست دارید اطلاعات بیشتری در مورد سریال شرلوک فصل پنجم کسب کنید، با ما همراه باشید. در این مقاله نگاهی به تاریخ پخش، بازیگران، داستان و تریلر سریال شرلوک هلمز فصل 5 خواهیم انداخت.

بی شک می توان از این مجموعه به عنوان یکی از بهترین سریال های تاریخ نام برد. شرلوک سریالی جنایی است که بر اساس داستان‌های کارآگاهی شرلوک هولمز نوشته آرتور کانن دویل (Arthur Conan Doyle) ساخته شده است و از شبکه بی بی سی وان پخش می‌شود. سازندگان این سریال استیون موفات (Steven Moffat) و مارک گیتیس (Mark Gatiss) هستند. در سریال Sherlock بازیگرانی چون بندیکت کامبربچ (Benedict Cumberbatch) در نقش شرلوک هولمز و مارتین فریمن (Martin Freeman) در نقش دکتر جان واتسون حضور دارند. تاکنون 12 قسمت از این سریال به علاوه یک قسمت ویژه برای کریسمس سال 2016 پخش شده است. طرفداران بی‌صبرانه منتظر سریال شرلوک هلمز جدید هستند و خبر خوب این است که این فصل در حال ساخت است و به زودی پخش خواهد شد. در این مقاله بعد از مرور فصل‌های قبلی سریال‌، نگاهی به جزئیات سریال شرلوک هلمز فصل ۵ خواهیم انداخت. با ما همراه باشید.

فصل 5 سریال Sherlock / سریال شرلوک هلمز جدید

آنچه در ادامه می‌خوانید

نگاهی اجمالی به فصل های قبلی سریال شرلوک


در اولین بخش از مقاله نگاهی اجمالی به فصل‌های پیشین سریال شرلوک هلمز داریم. سپس با جزئیات سریال شرلوک هلمز فصل 5 در خدمت شما هستیم.

فصل اول

سریال شرلوک برداشتی مدرن از داستان‌های شرلوک هولمز است و در انگلستان معاصر اتفاق می‌افتد. فصل اول این سریال در تاریخ 25 جولای 2010 (3 مرداد 1389) شروع به پخش شد. این فصل بیشتر به روابط شرلوک و جان و شروع آشنایی این دو نفر می‌پردازد. در این فصل بیننده فرصت آشنایی با شرلوک را پیدا می‌کند و بدون شک مجذوب هوش و ابتکار این شخصیت می‌شود.

در این فصل شخصیتی عجیب، سرد و بسیار رک را می‌بینیم که قاعدتا باوجود این ویژگی های اخلاقی نباید محبوب واقع شود. اما کم کم با ادامه روند داستان شرلوک هلمز در دل مخاطب جا باز می‌کند و تصویر بی نقص او کم کم رنگ می‌بازد. در واقع هرچه از شرلوک می‌بینیم نقابی از سردی برای پنهان کردن احساسات درونی خود است. دکتر جان واتسون نیز گویی آمده است تا برای دقایقی این نقاب را بردارد‌.

نام سریالفصلمیانگین بینندگان در بریتانیا (میلیون)امتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیک
Sherlock18.379385

فصل 1 سریال Sherlock / سریال شرلوک فصل پنجم / سریال شرلوک هلمز فصل 5

فصل دوم

قسمت اول فصل 2 در تاریخ 1 ژانویه 2012 (11 دی 1390) پخش شد. این فصل هم 3 قسمت داشت. در این فصل علاوه بر رابطه احساسی شرلوک با آیرین آدلر به رویارویی شرلوک و موریارتی پرداخته می‌شود.

در این فصل شاهد حضور دو شخصیت هستیم که شرلوک با آن‌ها معنا پیدا می‌کند. یکی از آن‌ها تنها زنی است که شرلوک به آن احساسات نشان می‌دهد و دیگری دشمن شرلوک! در واقع این دو شخصیت هستند که ما را با دنیای درونی این شخصیت محبوب بیشتر آشنا می‌کنند و چیزهایی را از شرلوک می‌بینیم که تا آن لحظه ندیده بودیم. اگر دکتر واتسون به نوعی محرک نیمه روشن شرلوک هلمز باشد. ایرین ادلر به ما انعطاف درونی این شخصیت را در مقابل احساسات نشان می‌دهد و موریارتی شخصیتی است که چهره شرلوک را درمانده می‌کند.

نام سریالفصلمیانگین بینندگان در بریتانیا (میلیون)امتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیک
Sherlock210.239491

فصل سوم

نخستین قسمت فصل 3 در تاریخ 1 ژانویه 2014 (11 دی 1392) به روی آنتن رفت. در این فصل جان واتسون با زنی به نام مری ازدواج می‌کند. البته این ازدواج جلوی ماجراجویی‌های شرلوک و جان را نمی‌گیرد. فصل 3 سریال شرلوک در جشنواره امی اواردز جوایز زیادی را به خود اختصاص داد از جمله جایزه بهترین بازیگر مرد در مینی‌سریال (برای بندیکت کامبربچ)، جایزه بهترین بازیگر مکمل مرد در مینی‌سریال (برای مارتین فریمن)، بهترین نویسندگی، بهترین فیلم‌برداری و بهترین موسیقی را گرفت.

در این فصل ما شاهد حضور یک شخصیت جدید هستیم که قرار است برای شرلوک چالش ایجاد کند. مری واتسون همسر جان با بازی آماندا ابینگتون (Amanda Abbington) به نوعی آمده است تا یک فاصله بین دو شخصیت اصلی بیاندازد. از یک طرف شرلوکی را می‌بینیم که برای خوشبختی دوست خود شاد است و مری همسر او که زنی بسیار باهوش است را تحسین می‌کند و از طرفی دیگر ورود مری و درگیری جان با زندگی شرلوک را هر لحظه تنها تر نشان می‌دهد. در این فصل تنهایی شرلوک به نوعی آشکار مسئله اصلی است و هر لحظه در جریان سریال تکرار می‌شود.

نام سریالفصلمیانگین بینندگان در بریتانیا (میلیون)امتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیک
Sherlock311.829188

فصل 3 سریال Sherlock / سریال شرلوک هلمز فصل 5

قسمت ویژه

بعد از فصل 3 در ژانویه سال 2016 (دی ماه 1394) قسمت ویژه‌ای برای کریسمس منتشر شد. این قسمت عروس نفرت‌انگیز نام دارد و بیشتر داستان آن در دوره ویکتوریا اتفاق می‌افتد. این قسمت تاثیر مستقیمی بر فصل‌های سریال ندارد. با این حال یکی از جذاب‌ترین قسمت‌های سریال شرلوک به حساب می‌آید. این قسمت ویژه در 68امین مراسم جشنواره امی اواردز جایزه بهترین فیلم تلویزیونی را دریافت کرد.

نام سریال و قسمتفصلمیانگین بینندگان در بریتانیا (میلیون)امتیاز IMDB
Sherlock: The Abominable Bride11.648.2

فصل چهارم

فصل 4 هم همزمان با کریسمس سال 2017 (1395) پخش شد. بر خلاف فصل‌های قبلی که هر قسمت داستانی کاملا جداگانه داشتند‌، هر ‌3 قسمت فصل 4 با هم ارتباطی تنگاتنگ دارند. این فصل به نسبت فصل‌های قبلی فضای تاریک‌تری دارد. رابطه شرلوک و واتسون هم به خوبی همیشه نیست و هر دوی آن‌ها درگیر معمایی بزرگ و خطرناک می‌شوند.

در فصل چهارم این سریال شاهد اتمسفر تاریک تری هستیم. فضایی که به درون ذهن شرلوک سفر می‌کند نه نمای بیرونی و پر اعتماد به نفس او! این که چه اتفاق هایی برای شرلوک افتاده تا به حال امروزی خود برسد همگی در سه اپیزود چالشی این فصل نمایش داده می‌شوند. در دقایق طولانی از فصل چهارم شرلوک اصلی ترین فاکتور احساسی خود یعنی دوستی جان را ندارد. حال این کارآگاه قدرتمند، تنهای تنها رها شده و خود را در مواد مخدر غرق می‌کند که سر و کله دشمن جدیدی برای نابودی او پیدا می‌شود. دشمنی که مستقیم ما را به کودکی شرلوک می‌برد.

نام سریالفصلمیانگین بینندگان در بریتانیا (میلیون)امتیاز راتن تومیتوزامتیاز متاکریتیک
Sherlock410.0056

فصل 4 سریال Sherlock / سریال شرلوک فصل پنجم

تاریخ پخش سریال شرلوک فصل پنجم

تا همین اواخر طرفداران سریال Sherlock فکر می‌کردند که سریال شرلوک هلمز فصل ۵ حالا حالاها پخش نخواهد شد یا بهتر بگوییم پس از اتفاقات نا امیدانه و انتقادات فصل چهارم اصلا فصل بعدی سریال وجود نخواهد داشت. استیون موفات که یکی از سازندگان این سریال است گفته بود که:

من واقعا راجع بهش فکر نکرده‌ام. مارک هم مشغول کارهای دیگری است. به همین دلیل ما هنوز صحبت درستی راجع به این‌که با فصل بعدی چه می‌خواهیم بکنیم نداشته‌ایم.

اما چندی پیش بود که خبر نوشتن طرح اولیه سریال پرطرفدار شرلوک را شنیدیم. ظاهرا موفات و گیتیس در حال نوشتن طرح اولیه و فیلم‌نامه سریال هستند و خبر ساخت سریال شرلوک هلمز فصل 5 کاملا تایید شده است. از طرفی دیگر بندیکت کامبربچ را داریم که فیلم Doctor Strange جدید او تمام شده و خبر رسیده است که این بازیگر قراردادی با سازندگان سریال شرلوک فصل پنجم امضا کرده است. اما فعلا خبری از مارتین فریمن نداریم.

تاریخ پخش فصل 5 سریال Sherlock / داستان سریال شرلوک هلمز فصل 5

هنوز تاریخ پخش فصل 5 سریال شرلوک هلمز به صورت رسمی اعلام نشده است. اما اخبار نشان می‌دهند که سریال شرلوک هلمز فصل 5 در تاریخ 17 نوامبر 2022 (26 آبان 1401) به روی آنتن خواهد رفت. البته نمی‌توانیم این تاریخ را با وجود اما و اگرهای ساخت این سریال کاملا درست بدانید و نیازمند آن هستیم که مدت بیشتری برای اخبار بیشتر سریال شرلوک هلمز فصل ۵ صبر کنیم. چیزی که حدس زده می‌شود این است که اگر همه چیز خوب پیش برود، سریال شرلوک هلمز فصل 5 در سال 2022-2023 پخش خواهد شد.

بازیگران سریال شرلوک هلمز فصل 5

قطعا در سریال شرلوک فصل پنجم باید خود شرلوک هولمز (با بازی بندیکت کامبربچ) و جان واتسون (با بازی مارتین فریمن) حضور داشته باشند. کامبربچ مشتاق است که دوباره در نقش شرلوک هولمز بازی کند. او در سال 2014 به مجله Vogue گفت: «اگر بتوانیم کیفیت را بالا نگه داریم، نمی‌توانم تصور کنم که از شرلوک بودن و بازی در این نقش خسته شوم.» او در سال 2017 به مجله GQ گفت: «حتی تصور این‌که دیگر این نقش را بازی نکنم آزاردهنده است.»

کامبربچ در مصاحبه های اخیر خود نیز اعلام کرد که اگر فیلم‌نامه خوب باشد، کاملا مشتاق بازی در سریال شرلوک هلمز فصل 5 است.

بازیگران فصل 5 سریال Sherlock / بازیگران سریال شرلوک هلمز

البته به نظر می‌رسد مارتین فریمن کمتر مشتاق است. او به روزنامه تلگراف گفت: «دیگر چیزی نیست که لذت‌بخش باشد. بلکه چیزی هست مثل این‌که «تو باید کار لعنتیت رو انجام بدی». به خاطر همین دیگه اصلا سرگرم‌کننده نیست.»

اگرچه هنوز بازیگران دیگر فصل جدید سریال Sherlock Holmes تایید نشده‌اند، اما احتمالا مارک گیتیس هم در نقش برادر شرلوک هولمز در این فصل حضور خواهد داشت.

چیزی که مانع سازندگان این سریال برای ساخت سریال شرلوک هلمز فصل ۵ می‌شد. عدم حضور هم زمان کامبربچ و فریمن بود. زیرا تایم های حضور این دو بازیگر به هم نمی‌خوردند.

همچنین بخوانید :

داستان سریال شرلوک هلمز فصل 5

هنوز جزئیات داستان سریال شرلوک فصل ۵ مشخص نیست. البته عوامل و بازیگران این سریال نظرات خودشان را راجع به داستان فصل 5 سریال Sherlock با دیگران به اشتراک گذاشته‌اند. استیون موفات در پست فیسبوکش نظرات خودش را منتشر کرده است. او 4 فصل اول سریال را چپتر اول می‌داند که در آن دکتر واتسون مرد زن مرده‌ای می‌شود و شرلوک به فردی مهربان‌تر و باهوش‌تر تبدیل می‌شود. موفات چپتر دوم را به این صورت متصور می‌شود که حالا پسرهای ما به صورت خودآگاه با بدکاران به مبارزه می‌پردازند.

داستان فصل 5 سریال Sherlock / داستان سریال شرلوک هلمز فصل 5

بندیکت به مجله Vogue گفت:«من دوست دارم نقش شرلوک را در زمان پیری‌اش بازی کنم.» منظور او نسخه جدیدی از شرلوک بوده که شبیه به فیلم آقای هولمز با بازی ایان مک‌کلن در سال 2015 است. از طرف دیگر سریال شرلوک هلمز فصل ۵ ممکن است همانند فصل 1 باشد و دوباره شرلوک و واتسون با هم روی پرونده‌های مختلف کار کنند.

خبری که به تازگی از سازندگان سریال شرلوک هلمز فصل 5 رسیده درباره این است که این سریال اگرچه بازهم به حل پرونده های جنایی می‌پردازد اما فرق عمده اش با سری های پیشین در این است که حال شرلوک به فهمی درباره خود در جریان سریال رسیده است: او با مایکرافت فرق می‌کند، شرلوک باهوش تر نیست بلکه چیزی که او را متمایز می‌کند احساسات اوست!

تریلر فصل 5 سریال Sherlock Holmes چه زمانی منتشر می شود؟


هنوز تریلر سریال شرلوک هلمز فصل پنج منتشر نشده است. اما به محض انتشار بر روی وبسایت پلازا قرار خواهد گرفت.

تریلر فصل 5 سریال Sherlock / تریلر سریال شرلوک هلمز فصل پنج

سخن پایانی

بعد از فصل 4 که چندان موفق نبود، سریال شرلوک یک بار دیگر برخواهد گشت. در این مقاله بعد از مرور فصل‌های قبلی سریال شرلوک، به جزئیاتی که تاکنون راجع به سریال شرلوک هلمز فصل ۵ منتشر شده‌اند پرداختیم. نظر شما راجع به این دو یار قدیمی یعنی شرلوک و جان چیست؟ به نظر شما محوریت داستان سریال شرلوک فصل پنجم بر چه اساس است؟ شما می‌توانید در پایین همین صفحه نظرات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران27 دیدگاه
avatar
...
.
12 بهمن 1402، 14:33
پاسخ
0
1
پوسیدیم انقدر منتظر ساختش موندیم فصل ۴ قسمت اخرش خیلی قشنگ بود ولی قسمتای قبل کیفیتش اندکی افت داشت ولی در کل فصل ۴ هم عالی بود و ارزش هزار بار دیدن رو داشت واقعا
avatar
ناشناس
.
11 بهمن 1402، 21:14
پاسخ
0
0
از نظرم فیلم ضعیف نشد بلکه انتظارات بیشتر شد
avatar
من
.
15 خرداد 1402، 20:13
پاسخ
4
14
فقط من منتظر ازدواج جانلوکم؟
avatar
سامی
.
06 بهمن 1401، 06:15
پاسخ
2
40
متاسفم ک نوشتید فصل ۴فصلی قدرتمند نبود کن این سریال رو بیش از ۴بار دیدم و هربار بیشتر عاشق هر سکانس و قسمتش شدم و ب نظرم حتی فصل ۴ قوی تر هم بود
avatar
ناشناس
.
20 مهر 1402، 13:37
پاسخ
0
0
@سامی
صحیح
avatar
صبا
.
25 آذر 1399، 10:16
پاسخ
0
14
پس چرا اکثر سایتای دیگه میگن احتمال ساختش هست ولی شما میگین درحال ساخته
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402