بیوگرافی سیلوستر استالونه ؛ قهرمان ماندگار هالیوود

بیوگرافی سیلوستر استالونه
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

سیلوستر استالونه را می‌توان یکی از معروف‌ترین، جذاب‌ترین و ماندگارترین بازیگران سینمای اکشن دانست. در ادامه با بیوگرافی راکی، زندگی حرفه‌ای و شخصی این بازیگر دوست‌داشتنی آشنا می‌شویم.

دهه 70 و 80 میلادی دوران اوج فیلم‌های اکشن محسوب می‌شوند. در این سال‌ها بود که علاقه‌مندان به سینما با یکی از ماندگارترین شخصیت‌های ورزشی هنر هفتم، یعنی راکی بالبوا آشنا شدند. سیلوستر استالونه (Sylvester Stallone) با فیلم راکی پتانسیل خود به عنوان ستاره‌ای بی چون و چرا را به نمایش گذاشت. این بازیگر قدیمی در کنار راکی مسئولیت به تصویر کشیدن برخی از مشهورترین شخصیت‌های تاریخ سینما چون رمبو را نیز بر عهده داشته است. استالونه در طول 50 سال فعالیت خود در عرصه هنر هفتم توانسته جایگاه خود را به عنوان یکی از چهره‌های ماندگار هالیوود تثبیت کند. در این مقاله به بیوگرافی سیلوستر استالونه می‌پردازیم.

آنچه در ادامه می‌خوانید

بیوگرافی سیلوستر استالونه

در ادامه می‌توانید بیوگرافی راکی معروف را مطالعه کنید.

همچنین بخوانید :

اوایل زندگی

بیماری سیلوستر استالونه /بیوگرافی سیلوستر استالونه

همچنین بخوانید :

مایکل سیلوستر گاردنزیو استالونه (Michael Sylvester Gardenzio Stallone) ششم جولای سال 1946 (15 تیر 1325) در محله هلز کیچن نیویورک متولد شد. او فرزند ارشد آرایشگری مشهور به نام فرانچسکو استالونه و ستاره‌شناسی به نام جکلین استالونه بود. پدر ایتالیایی استالونه در دهه 30 میلادی به آمریکا مهاجرت کرده و در آن‌جا با مادر فرانسوی تبارش آشنا شد. برادر سیلوستر استالونه که از او کوچک‌تر است، فرانک، بازیگر و موسیقی‌دانی قابل است. سیلسوتر در زمان تولد، زایمانی سخت را به مادر خود تحمیل کرد.

این زایمان سخت در ترکیب با ناشی‌گری جراحان منجر به نابودی بخشی از اعصاب این بازیگر و فلج شدن برخی از قسمت‌های چهره او گشت. این ناتوانی لب‌ها، زبان و چانه استالونه را در بر گرفته و دلیل ایجاد حالت چهره متفاوت و نحوه صحبت کردن خاص او است. خانواده استالونه مسیحی کاتولیک بودند. در بیوگرافی سیلوستر استالونه می‌خوانیم که سیلوستر دوران تحصیل خود را در فیلادلفیا و میامی گذراند.

حرفه فیلمسازی و بازیگری

سرطان سیلوستر استالونه / زندگی نامه سیلوستر استالونه

در ادامه بیوگرافی راکی می‌خوانیم که سیلوستر استالونه برای ادامه دوران دانشجویی خود به سوییس رفت. او در آن‌جا در نقشی کوتاه و فرعی در فیلمی ورزشی به نام Downhill حضور پیدا کرد. این فیلم اثری معمولی با حضور رابرت ردفورد و جین هکمن بود. او سپس اولین حضور خود به عنوان نقش اصلی در یک اثر را در فیلم جسورانه The Party at Kitty and Stud’s تجربه کرد. استالونه دلیل بازی در چنین فیلمی را نیاز فراوانش به نقدینگی در آن زمان عنوان می‌کند. او برای حضور در این فیلم 200 دلار دستمزد دریافت کرد. جالب است بدانید سیلوستر در این زمان عملا بی‌خانمان بوده و حتی چندین شب را در ایستگاه‌های اتوبوس می‌خوابیده است. او در ادامه در نمایشی به نام Score و سپس فیلمی به همین نام حضور پیدا کرد.

آغازی دشوار و نخستین نقش های اصلی

زندگی نامه سیلوستر استالونه / زندگینامه سیلوستر استالونه

بخش دیگر زندگی نامه سیلوستر استالونهبه این می‌پردازد که او پس از مدتی همراه با نامزد خود به نیویورک مهاجرت کرد. او در این زمان کارهای متفاوتی را انجام می‌داد. با این حال اخلاقیات خاص این بازیگر منجر به اخراج او از تمامی آن‌ها شد. استالونه علاقه فراوانی به نویسندگی داشت و در سال‌های جوانی تلاش زیادی برای بهبود این مهارت در خود کرد. او نویسنده محبوب خود را ادگار الن پو عنوان می‌کند. سیلوستر در اوایل دهه 70 میلادی آرزوهای خود در تبدیل شدن به بازیگری موفق را رها کرد. آخرین میخ در تابوت امیدهای استالونه با رد شدن در آزمون یکی از نقش‌های فرعی فیلم پدرخوانده کوبیده شد. عدم موفقیت منجر به سردرگمی سیلوستر جوان شده بود. در زندگینامه سیلوستر استالونه بارها نا امید شدن های او آمده است.

همچنین بخوانید :

با این وجود او همچنان در نمایش‌های دوستان خود به ایفای نقش می‌پرداخت. در جریان یکی از این اجراها، یکی از مسئولین انتخاب بازیگران فیلم The Lord of Flatbush او را مناسب ایفای نقش یکی از شخصیت‌های اصلی آن اثر دید. این فیلم مستقل در سال 1974 عرضه و با استقبال قابل قبولی از جانب منتقدان روبرو شد. به نظر می‌رسید این نقطه آغازی مجدد برای سیلوستر باشد. حضور بعدی او به عنوان نقش اول در فیلم درام و هیجان‌انگیزی به نام No Place to Hide به کارگردانی رابرت اشنیتزر بود. این بازیگر سینمای اکشن در ادامه حضوری فرعی در فیلم‌های ریز و درشتی چون Capone، فیلم Death Race 2000 و Farewell, My Lovely را تجربه کرد. در ادامه به جزئیات بیشتر در بیوگرافی راکی خواهیم پرداخت.

راکی، جرقه یک افسانه

زندگی نامه سیلوستر استالونه / زندگینامه سیلوستر استالونه

آغاز بیوگرافی راکی در واقع از همین جا است. سکوی پرتاب استالونه به دنیای ستاره‌ها، فیلم موفق و تحسین‌برانگیز راکی بود. او در سال 1975 با مشاهده مبارزه مشهور محمد علی کلی و چاک وپنر به فکر نوشتن فیلمنامه‌ای افتاد. 20 ساعت پس از پایان این مبارزه، راکی بالبوا خلق شده بود. سیلوستر استالونه در نگارش داستان خود علاوه بر مبارزه ذکر شده از زندگی‌نامه راکی گراتزیانو، بوکسور مشهور ایتالیایی الهام گرفت. او سپس تلاش بر فروختن نوشته خود به چندین استودیو کرد و تنها شرط وی ایفای نقش راکی توسط خودش بود. او پس از رایزنی‌های فراوان با سران استودیوهای مختلف، موفق به رسیدن به خواسته خود شد.

نخستین فیلم راکی یکی از محبوب‌ترین و بزرگ‌ترین آثار سینمایی دهه 70 میلادی بود. این عنوان موفق به کسب 10 نامزدی در مراسم اسکار و کسب جوایز بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین تدوین شد. سیلوستر به آرزوی خود رسیده بود. او اکنون بازیگری شناخته شده و نامی آشنا در سینما بود. استالونه پس از این اثر جاویدان، نخستین فیلم خود به نام Paradise Alley را کارگردانی کرد و در آن به ایفای نقش پرداخت. این فیلم با واکنشی منفی از جانب منتقدان روبرو شد. استالونه سپس در فیلم موفق و مهم F.I.S.T به کارگردانی نورمن جویسون حضور یافت. این بازیگر سینمای اکشن در سال 1979 وظیفه کارگردانی، نویسندگی و بازی در دومین قسمت از داستان راکی بالبوا را بر عهده گرفت. این دنباله از هر لحاظ اثری موفق و ادامه‌ای شایسته بر فیلم نخست بود.

پس از فیلم راکی سوالاتی درباره این که «ایا سیلوستر استالونه بوکسور است؟» پیش آمد.همان‌طور که در بیوگرافی راکی است، رشته ورزشی سیلوستر استالونه بوکس نبود و یا حداقل او بوکسوری حرفه ای نبود. مانند بسیاری از بازیگران دیگر این بازیگر نیز بدنی ورزیده داشت و ورزش را دنبال می‌کرد اما او یک بوکسور حرفه ای آن‌طور که در راکی می‌بینیم نبود.

تداوم موفقیت با رمبو

بیوگرافی سیلوستر استالونه / رشته ورزشی سیلوستر استالونه

استالونه در سال 1982 در فیلمی با اقتباس از کتاب‌های رمبو به ایفای نقش پرداخت. این اثر موفقیتی تمام‌عیار بوده و بسیاری آن را روایتی جذاب‌تر و بهتر از منبع برداشت خود عنوان می‌کنند. رمبو دومین شخصیت ماندگار به تصویر کشیده شده توسط استالونه به حساب می‌آمد. منتقدان هنرنمایی او در این نقش را از برجسته‌ترین نقاط قوت این فیلم می‌دانستند. تاکنون چهار ادامه برای فیلم رمبو منتشر شده‌اند که همگی، با وجود شکست هنری، موفقیت تجاری قابل توجهی داشته‌اند.

همچنین بخوانید :

سیلوستر استالونه در ادامه موفقیت خود را با فیلم‌های راکی سه و چهار ادامه داد. او در مجموع نقش‌های رمبو و راکی را در 11 اثر ایفا کرده است. این بازیگر در سال‌های آتی شانس خود را در ژانرهای مختلفی امتحان کرد که اکثر آن‌ها با شکست مواجه شدند. از برجسته‌ترین آثار استالونه در دهه 90 میلادی می‌توان به Demolition Man، فیلم The Specialist، فیلم Judge Dredd و Cop Land اشاره کرد. عکس سیلوستر استالونه را در بالا مشاهده کردیم.

قرن بیست و یکم،‌ فراز و نشیب های فراوان

فیلم سیلوستر استالونه / ایا سیلوستر استالونه بوکسور است؟

سیلوستر استالونه در دهه نخست هزاره سوم در فیلم‌های متعددی حضور پیدا کرد. اکثر این فیلم‌ها فاقد ارزش هنری بودند. او در سال 2006 ششمین قسمت از سری فیلم‌های راکی به نام Rocky Balboa را روانه سینما کرد. این اثر تحسین منتقدان و مخاطبان را برانگیخته و موفق به از بین بردن خاطرات تلخ قسمت پنجم سری شد. او در ادامه در چهارمین قسمت از سری رمبو نیز حضور یافت. این فیلم علی‌رغم فروش جهانی نسبتا خوب، نظر منتقدان را جلب نکرد. استالونه در سال 2010 تصمیم به خلق سری فیلم‌های جدیدی به نام The Expendables گرفت. این آثار با اکشن نسبتا خوب و ستارگان پرتعداد خود شناخته می‌شوند. تاکنون علاوه بر سیلوستر استالونه بازیگران سرشناس دیگری چون جیسون استاتهام، جت لی، میکی رورک، استیو آستین، بروس ویلیس، آرنولد شوارتزنگر، ژان کلود ون دام، چاک نوریس، مل گیبسون، وسلی اسنایپس، آنتونیو باندراس و هریسون فورد در این سری حضور داشته‌اند.

در ادامه بیوگرافی راکی می‌خوانیم، استالونه در دهه اخیر در فیلم‌های اکشن مختلفی چون Bullet to the Head و Escape Plan بازی کرده است. او در سال 2015 نقش راکی را در فیلم جدیدی به نام Creed ایفا کرد. این فیلم به کارگردانی رایان کوگلر روایتگر داستان بوکسور جوانی به نام دانی کرید، فرزند دوست و حریف قدیمی راکی بود. فیلم Creed اثری قابل احترام به حساب می‌آید. استالونه برای هنرنمایی در این فیلم نامزد جوایز متعددی چون اسکار و گلدن گلوب گشت. موفقیت کرید با عرضه ادامه‌ای خوش‌ساخت بر آن در سال 2018 ادامه یافت. استالونه سپس یک بار دیگر نقش رمبو را در پنجمین قسمت از این سری ایفا کرد. این اثر با استقبال متوسطی از جانب مخاطبان و منتقدان روبرو شد.

زندگی شخصی سیلوستر استالونه

همچنین بخوانید :

در بیوگرافی راکی می‌خوانیم که، سیلوستر استالونه تاکنون سه بار ازدواج کرده است. همسر اول او ساشا زک بود که در سال 1974 با یکدیگر ازدواج کردند و پس از 11 سال جدا شدند. حاصل این ازدواج دو فرزند به نام های سیج و سرجیو هستند. متاسفانه در بیوگرافی راکی آمده است که سیج فرزند اول او در سن 36 سالگی و سال 2012 بر اثر بیماری قلبی فوت کرد. سرجیو پسر دوم او نیز مبتلا به بیماری اوتیسم است.

فرزندان سیلوستر استالونه

پس از آن او با مدل و بازیگر بریگیته نیلستن در همان سال ازدواج کرد و این زندگی فقط دو سال دوام داشت. در ادامه بیوگرافی راکی می‌بینیم او  در سال 1997 با همسر فعلی خود، جنیفر فلاوین، ازدواج کرد و حاصل این ازدواج سه دختر به نام های سوفیا، سیستین و اسکارلت هستند. استالونه در مجموع صاحب پنج فرزند است. او در سال 1999 از دانشگاه میامی فارغ‌التحصیل شد. یکی از مشخصه‌های این بازیگر که او را در کنار افرادی چون جکی چان و تام کروز قرار می‌دهد، تمایل وی در انجام بدل‌کاری‌های شخصیت‌هایش محسوب می‌شود. این علاقه استالونه مصدومیت‌های مختلفی را برای او رقم زده است. استالونه فردی مذهبی بوده و در زمینه جبهه‌های سیاسی نیز از طرفداران جمهوری‌خواهان به حساب می‌آید. در پایین عکس فرزندان سیلوستر استالونه را می‌بینیم.

آلبوم عکس های راکی

فیلم های سیلوستر استالونه

فیلم متخصص سیلوستر استالونه / آثار سیلوستر استالونه

در این قسمت می‌توانید اطلاعات مختص به مهم‌ترین آثار سیلوستر استالونه را مشاهده کنید.

آثار مهم

نام فیلمسال انتشارنقشکارگردان
The Lords of Flatbush1974استنلی روزلیومارتین دیویدسون – استیون ورونا
Rocky1976راکی بالبواجان اویلدسن
F.I.S.T1978جانی کوواکنورمن جوییسون
Rocky II1979راکی بالبواسیلوستر استالونه
Nighthawks1981دیکی داسیلوابروس ملموث
Escape to Victory1981رابرت هچجان هیوستون
Rocky III1982راکی بالبواسیلوستر استالونه
First Blood1982جان رمبوتد کاچف
Rambo: First Blood Part II1985جان رمبوجورج کاسماتوس
Rocky IV1985راکی بالبواسیلوستر استالونه
Rambo III1988جان رمبوپیتر مک‌دونالد
Rocky V1990راکی بالبواجان اویلدسن
Cliffhanger1993گابریل واکررنی هارلین
Demolition Man1993جان اسپارتانمارکو برامبیلا
The Specialist1994ری کوییکلوییس لوسا
Judge Dredd1995جوزف درددنی کنون
Cop Land1997فردی هفلینجیمز منگولد
Rocky Balboa2006راکی بالبواسیلوستر استالونه
Rambo2008جان رمبوسیلوستر استالونه
The Expendables2010بارنی راسسیلوستر استالونه
The Expendables 22012بارنی راسسیلوستر استالونه
Bullet to the Head2012جیمز بونومووالتر هیل
Escape Plan2013ری برزلین | انتونی پورتوسمیکل هفستورم
Grudge Match2013هنری شارپپیتر سیگل
The Expendables 32014بارنی راسپاتریک هیوز
Creed2015راکی بالبوارایان کوگلر
Guardians of the Galaxy Vol. 22017استاکار اوگوردجیمز گان
Escape Plan 2: Hades2018ری برزلیناستیون میلر
Creed II2018راکی بالبوااستیون کیپل
Rambo: Last Blood2019جان رمبوآدریان گرونبرگ

آثار جدید و در انتظار

نام فیلمسال انتشار
The Suicide Squad 22021
The Making of ‘Rocky vs. Drago2021
MVP2021
Samaritan2022
The Expendables 42023
Guardians of the Galaxy Vol. 32023

جوایز و افتخارات سیلوستر استالونه

در این بخش فهرستی از جوایز کسب شده توسط استالونه را مشاهده خواهید کرد.

نام مراسمتعداد جوایز دریافتیتعداد نامزدی
اسکار03
بفتا02
گلدن گلوب13
انجمن منتقدان11

حقایقی درباره سیلوستر استالونه

سیلوستر استالونه / سن سیلوستر استالونه

 • این بازیگر بیشتر برای نقش های هالیوودی خود مانند راکی و رنبو شناخته می‌شود.
 • شاخص ترین شخصیت های او یعنی راکی و رمبو در واقع یک بوکسور حرفه ای و یک سرباز بودند و این بازیگر در ژانر اکشن قدرتمند عمل کرد.
 • فیلم راکی از استالونه در فهرست ملی فیلم ثبت شد و همچنین لوازم مورد استفاده فیلم راکی در موزه اسمیتسونیان قرار گرفت.
 • استفاده استالونه از ورودی جلوی موزه هنر فیلادلفیا در سری راکی باعث شد که این قسمت به پله های راکی معروف شود.
 • فیلادلفیا مجسمه ای از راکی را در موزه خود نگه داشته است.
 • او برای نقش راکی در دو شاخه بهترین بازیگر و بهترین نقش اصلی نامزد جایزه آکادمی شد.
 • او پس از چارلی چاپلین و اورسون ولز سومین نفری بود که در جوایز آکادمی همزمان برای دو عنوان نامزد شد.
 • برادر کوچک تر او با نام فرانک استالونه بازیگر و موسیقیدان است.
 • از زمان تولد این بازیگر نصف صورتش فلج است و حالات صورت او نیز به همین دلیل خاص هستند.
 • در هنگام فیلم‌برداری راکی 2 چشم راست این بازیگر به شدت صدمه دید به طوری که او بازیگری را رها کرد.
 • سن سیلوستر استالونه 76 سال است.
 • قد و وزن سیلوستر استالونه باتوجه به سن این بازیگر متناسب است. قد سیلوستر استالونه 177 سانتی متر و وزن او 84 کیلوگرم است.

سخن پایانی

در این مطلب به بررسی زندگی ستاره ماندگار هالیوود، سیلوستر استالونه پرداختیم. بازیگری که فراز و نشیب‌های فراوانی را در دوران حرفه‌ای خود تجربه کرده است. نظر شما در مورد بیوگرافی راکی و بازیگری او چیست؟ بهترین فیلم او را کدام عنوان می‌دانید؟

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
حسن محبی
.
24 تیر 1401، 18:08
پاسخ
0
0
با سلام خدمت ادمین گرامی.شما که این همه مطلب در مورد سیلوستر استالون گذاشتیت پس چرا اسمش اشتباه می نويسید؟تو ایران انگشت شمارت کسای که اسمش درست بگن.سیلوستر استالون درسته نه استالونه
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400