روش های مختلف دریافت شماره حساب از روی شماره کارت

دریافت شماره حساب از شماره کارت
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

دریافت شماره حساب از شماره کارت در برخی اوقات کمی گیج‌کننده است؛ بنابراین تصمیم گرفتیم تمام روش‌های موجود برای پيدا كردن شماره حساب از طريق شماره كارت را در این مطلب آموزش دهیم. با پلازا همراه باشید.

یکی از مشکل‌ترین کارها، پیدا کردن شماره حساب از روی شماره کارت است. متاسفانه هیچ سامانه یا روش خاصی در ارتباط با این موضوع وجود ندارد و همین موضوع سبب شده بسیاری از کاربران در این زمینه با مشکلات زیادی مواجه شوند. البته درصورتی که به‌دنبال شماره حساب خودتان باشید، روش‌های زیادی برای پیدا کردن شماره حساب در دسترس شما قرار دارد. می‌توانید به اینترنت بانک یا عابر بانک مراجعه کنید یا از روی دفترچه حساب بانکی خود، شماره را پیدا کنید. اما اگر به‌دنبال پیدا کردن شماره حساب شخص دیگری باشید، کار شما سخت‌تر است. در این مطلب قصد داریم، چندین روش برای تبدیل شماره کارت به شماره حساب ذکر کنیم که می‌توانند، کمک بزرگی برایتان باشند.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

دریافت شماره حساب از شماره کارت

همانطور که گفتیم، روش دقیق یا رسمی برای پیدا کردن شماره یک حساب از روی یک کارت بانکی وجود ندارد. شماره حساب شخصی با استفاده از اینترنت بانک، تلفن‌بانک یا عابر بانک به‌راحتی قابل دسترسی است ولی شماره حساب سایر افراد را نمی‌توان از این روش‌ها پیدا کرد، چرا که جزو اطلاعات محرمانه مربوط به صاحب حساب است.

1. دریافت شماره حساب از شماره کارت با استفاده از سامانه بام

این روش، بهترین راه برای دریافت شماره حساب از شماره کارت است. البته درصورتی که یک حساب در بانک ملی داشته باشید. در غیر این صورت اگر مدام نیاز به پیدا کردن شماره حساب افراد مختلف دارید، این روش آنقدر کار شما را راحت می‌کند که بهتر است فقط برای استفاده از آن، یک حساب در این بانک ایجاد کنید!

ابتدا به‌ صفحه اول سامانه بام بروید و بعد با وارد کردن نام کاربری و رمزعبور وارد حساب خود شوید. در صفحه بعدی و از پنل سمت راست، می‌توانید تمام حساب‌هایی که در این بانک دارید را به‌همراه شماره مربوط به آن‌ها مشاهده کنید. اما برای پیدا کردن شماره حساب از روی شماره کارت، ابتدا روی گزینه کارت به کارت کلیک کنید.

دریافت شماره حساب از شماره کارت / پيدا كردن شماره حساب از طريق شماره كارت

در صفحه بعدی، شماره کارت مقصد را در کادر اول وارد و در کادرهای بعدی نیز مبلغ را وارد کنید. نیازی نیست نگرانی از بابت مبلغ داشته باشید چرا که ما قصد انتقال پول را نداریم. سپس روی ادامه کلیک کنید.

دریافت شماره حساب از شماره کارت / تبدیل شماره کارت به شماره حساب ملی رایگان

در صفحه بعدی می‌توانید نام صاحب کارت به‌همراه شماره حساب او را مشاهده کنید.

دریافت شماره حساب از شماره کارت

بدون اینکه هزینه‌ای کرده یا حتی پولی انتقال داده باشید، می‌توانید شماره حساب متصل به هرکارتی را از طریق این روش پیدا کنید.

2. اینترنت بانک ؛ پيدا كردن شماره حساب از طريق شماره كارت

در سامانه اینترنت بانک تمام بانک‌ها شما قادر به گرفتن شماره حساب با شماره کارت هستید. تنها کافی است یک بار به شعبه مراجعه و سپس این سرویس را برای حساب خودتان فعال کنید. بانک یک نام کاربری و رمزعبور به‌شما می‌دهد که با آن‌ها می‌توانید وارد سامانه شده و علاوه بر پیدا کردن شماره حساب، به‌اطلاعات و امکانات بسیار بیشتری هم دسترسی پیدا کنید.

دریافت شماره حساب بانک سپه از طریق اینترنت، تنها با استفاده از اینترنت بانک این بانک امکان‌پذیر است. این موضوع در ارتباط با بیشتر بانک‌ها صادق است. البته مگر اینکه از روش اول استفاده کنید.

3. پيدا كردن شماره حساب از طريق شماره كارت با تلفن بانک

تلفن بانک نیز یکی دیگر از روش‌ها برای دریافت شماره حساب از شماره کارت است. بسیاری از بانک‌ها دارای سرویس تلفن بانک هستند ولی همه آن‌ها شماره حساب را از طریق شماره کارت به‌شما اطلاع نمی‌دهند. برای مثال تلفن بانک پاسارگاد این قابلیت را دارد. شما با شماره‌گیری 82891111 و سپس فشار دادن عدد 5 و وارد کردن شماره کارت، می‌توانید از شماره حساب خودتان مطلع شوید.

4. از طریق شماره شبا

آخرین راه، پیدا کردن شماره حساب از طریق شماره شبا است. شماره شبا هر حساب از شماره حساب + کد شناسه بانک و کد کشوری است. تقریبا تمام بانک‌ها، دارای ابزاری هستند که شماره شبا حساب متصل به هرکارتی را با وارد کردن شماره کارت در اختیار شما قرار می‌دهند. چند رقم آخر شماره شبا نیز در حقیقت شماره حساب متصل به آن کارت است. با این حال؛ این روش خیلی نمی‌تواند قابل اتکا باشد چرا که تعداد ارقام شماره حساب‌های بانک‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است و قاعده خاصی در این ارتباط وجود ندارد.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
12 اپلیکیشن کارت به کارت برتر گوشی در سال 1401 + لینک دانلود
محمد علی محمدی19 مرداد 1401 20:30
thumbnail
بهترين همراه بانک برای آيفون ؛ معرفی اپلیکیشن های ...
نگار رئیسی10 تیر 1401 08:00

برای مثال شماره حساب‌های بانک‌های صادرات، ملی و چند بانک دیگر 13 رقمی هستند. به این ترتیب می‌توانیم 13 رقم آخر شماره شبا این حساب‌ها را به‌عنوان شماره حساب درنظر بگیریم. اما شماره حساب برخی بانک‌ها ممکن است بیشتر یا کمتر از این تعداد باشد. به همین خاطر؛ بهتر است ابتدا در این مورد، با بانک مقصد تماس بگیرید و از آن‌ها راهنمایی بخواهید. همچنین بسیاری از این سایت‌ها امکان تبدیل شماره شبا به شماره حساب و تبدیل شماره کارت به شماره شبا را نیز دارا هستند. به این ترتیب ابتدا می‌توانید از طریق شماره کارت، شماره شبا را بدست بیاورید و بعد شماره شبا را از طریق همان پنجره به شماره حساب تبدیل کنید. شماره شبا بانک‌های زیر را می‌توانید با مراجعه به صفحات لینک شده پیدا کنید:

نام بانکلینکتوضیحات
تجارتکلیک کنیدبا قابلیت تبدیل شماره شبا به شماره حساب
پاسارگادکلیک کنیدبا قابلیت تبدیل شماره کارت به شماره حساب، شماره شبا به شماره حساب و شماره کارت به شبا
پارسیانکلیک کنید
ایران زمینکلیک کنیدبا قابلیت تبدیل شبا از شماره حساب و برعکس و شماره کارت به شبا
آیندهکلیک کنید
سامانکلیک کنیدبا قابلیت تبدیل شماره کارت به شماره شبا و برعکس، دریافت شماره سپرده با شماره شبا
رفاه کارگرانکلیک کنید
دیکلیک کنید
خاورمیانهکلیک کنیدبا قابلیت تبدیل شبا به شماره حساب و تبدیل کارت یا شماره حساب به شبا
صادراتکلیک کنیدبا قابلیت تبدیل شبا به شماره حساب، تبدیل شماره حساب به شبا
شهرکلیک کنیدبا قابلیت تبدیل شماره شبا به حساب و برعکس
سیناکلیک کنیدبا قابلیت تبدیل شماره حساب به شبا و برعکس
سرمایهکلیک کنیدبا قابلیت تبدیل شماره حساب به شبا و برعکس، تبدیل شماره کارت به شبا
سپهکلیک کنید
کشاورزیکلیک کنیدبا قابلیت تبدیل شماره حساب یا شماره کارت به شبا و تبدیل شبا به شماره حساب
پست بانککلیک کنیدبا قابلیت تبدیل شماره حساب یا کارت به شماره شبا
ملیکلیک کنیدبا قابلیت تبدیل شماره حساب به شبا و برعکس | برای تبدیل شماره کارت بانک ملی به شبا روی این لینک کلیک کنید
ملتکلیک کنید
مسکنکلیک کنیدبا قابلیت تبدیل شماره حساب یا شماره کارت به شبا

سوالات متداول

راحت ترین روش دریافت شماره حساب از شماره کارت چیست؟

راحت ترین روش، استفاده از سامانه بام بانک ملی است.

آیا دریافت شماره حساب از شماره کارت به صورت غیرحصوری ممکن است؟

بله در حال حاضر این امکان وجود دارد که شماره حساب خود را از طریق اینترنت دریافت کنید.

سخن پایانی

دریافت شماره حساب از شماره کارت پروسه خیلی آسانی ندارد. به‌خصوص اگر بخواهید شماره حساب متعلق به فرد دیگری را پیدا کنید. چرا که همانطور که گفتیم، شماره حساب جزو اطلاعات محرمانه است و بانک‌ها آن را به این راحتی‌ها ارائه نمی‌کنند. با این حال؛ با استفاده از روش‌های بالا می‌توانید، در بیشتر موارد، شماره حساب را پیدا کنید. شما نیز اگر روش دیگری برای پيدا كردن شماره حساب از طريق شماره كارت می‌شناسید، حتما آن را در بخش نظرات با ما و سایر کاربران به‌اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران14 دیدگاه
avatar
گندم
.
14 مرداد 1401، 22:22
پاسخ
0
0
خیلی بده که روش رسمی برای گرفتن شماره حساب از روی شماره کارت وجود نداره. گاها اطرافیان شماره کارت رو میفرستن قط اما وقتی میخواید کار بانیکتون رو انجام بدید می بینید که شماره حساب نیازه.پیدا کردن شماره حساب کار آسونی نیست که هر کسی بلد باشه با این حال با روش هایی که لطف کردید توضیح دادید ای کار رو برای ما شدنی کردید. خیلی ممنون از پلازا.
avatar
حسین
.
13 مرداد 1401، 23:11
پاسخ
0
0
خیلی ممنون که روش تبدیل شماره کارت به شماره حساب رو انقدر کامل توضیح دادین. پیدا کردن شماره حساب و شماره شبا از طریق اینترنت واقعا مکافاته، ولی در این مطلب شما خیلی کامل و واضح مراحل مختلفش رو توضیح دادید. با توجه به روش های مختلفی که برای کلاهبرداری های اینترنتی این روزا انجام میشه، آدم میمونه که به کدوم وبسایت ها میتونه اعتماد کنه و مراحل دریافت شماره حساب و شماره شبا از اینترنت باید از طریق وبسایت مطمئن انجام بشه تا خدایی نکرده مشکلی پیش نیاد. ممنون که لینک وبسایت های مطمئن رو یکجا گذاشتین.
avatar
فائق
.
12 مرداد 1401، 22:55
پاسخ
0
0
وای خدا خیرتون بده! من سر این شماره حساب همیشه غصه میخورم بخوام جایی استفاده کنم ازش چون خیلی پروسه سختیه تو اینترنت هر جایی نذاشته که چجوری پیدا کنیم؟ خیلی سایت خوبی دارید خدا حفظ کنه سایتتون و 😍😆 همین پیدا کردن شماره شبا هم خیلی سخته ولی خوبه که برای دریافت شبای هر بانکی لینک گذاشتید 🙌🏽 دریافت شماره حساب از شماره کارت ملی میتونست بهترین مطلبی باشه که این سایت منتشر کرد به گفته شما که شماره حساب محرمانه اس و هر جا وارد کردنش ریسکه؛ به نظرم از سایت معتبر برای پیدا کردنش استفاده کنید 👌🏽 و قبل از هر کاری اول یاد بگیرید چکار کنید 👌🏽 دمتون گرم خیلی ساده توضیح میدین و معرفی میکنید 🤌🏽
avatar
هستی
.
11 مرداد 1401، 21:17
پاسخ
0
0
واقعا مرسی از راهنمایی‌تون من از طریق اینترنت بانک شماره شبا بانک سپه رو گرفتم خیلی راحت بود
avatar
وهاب مروتی
.
11 مرداد 1401، 14:06
پاسخ
0
0
شماره حساب
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401