راهنمای خرید عینک آفتابی با توجه نوع صورت + نکات مهم خرید عینک دودی استاندارد

راهنمای خرید عینک آفتابی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

مولفه‌های زیادی در خرید عینک آفتابی دخیل هستند. اگر سوال این روزهایتان این است که چه عینک آفتابی بخریم؟ و به دنبال راهنمای خرید عینک آفتابی می‌گردید، با مقاله راهنمای خرید عینک دودی، با ما همراه باشید.

گفته می‌شود که عینک آفتابی برای چشم، مانند ضدآفتاب برای پوست است. همانطور که توصیه می‌شود در تمام روزهای سال از ضدآفتاب استفاده کنید تا از پوستتان در برابر اشعه‌های مضر خورشید محافظت کنید، پیشنهاد می‌شود که کل سال و حتی در روزهایی که آفتاب شدید به نظر نمی‌رسد هم از عینک آفتابی استفاده کنید. به‌طور کلی بهتر است بین ساعت 10 صبح تا 4 بعدازظهر که اشعه‌های خورشید در شدیدترین حالت خود هستند، زیر آفتاب قرار نگیرید،‌ اما اگر سبک زندگیتان به شما این اجازه را نمی‌دهد، انتخاب یک عینک دودی مناسب کمک زیادی در محافظت از چشمانتان انجام می‌دهد.

از آنجایی که عینک دودی وسیله‌ای بسیار مهم برای محافظت از چشم محسوب می‌شود‌، بر آن شدیم تا در این مقاله از پلازا که پیش رویتان است به بررسی برخی نکات که قبل از خرید عینک آفتابی باید بدانید بپردازیم. علاوه بر این در آخر مقاله راهنمای خرید عینک دودی، چندین نمونه عینک آفتابی نیز به شما معرفی خواهیم کرد.

در ویدیوی زیر می‌توانید با پنج نکته عالی برای خرید عینک آفتابی آشنا شوید.

آنچه در ادامه می‌خوانید

راهنمای خرید عینک آفتابی با توجه نوع صورت

در این بخش به شما کمک می‌کنیم تا عینک آفتابی مناسب صورتتان را پیدا کنید. اما یک نکته مهم را فراموش نکنید: راهنمای خرید عینک آفتابی با توجه به حالت صورت، صرفا یک راهنمایی از جانب ما است و به این معنی نیست که شما نمی‌توانید از مدل‌های مختلف عینک آفتابی استفاده کنید. اولین فاکتور در انتخاب عینک، علاقه‌ی شما است.

عینک مناسب صورت قلبی

راهنمای خرید عینک آفتابی مردانه

اگر مطمئن نیستید که صورتتان قلبی است یا خیر، به تصویر بالا نگاه کنید. افراد با صورت قلبی، پیشانی پهن‌تر، گونه‌های برجسته‌تر و چانه‌ی باریکی دارند.معمولا برای این نوع صورت عینک‌هایی توصیه می‌شود که قسمت بالایی‌شان پهن‌تر از قسمت پایینی باشد.

در تصویر بالا می‌توانید نمونه‌ای از این نوع عینک را مشاهده کنید. همانطور که مشخص است، این نوع عینک‌ها توجه را به قسمت میانی صورت جلب می‌کنند و ظاهری متعادل به شما می‌دهند. اگر از فریم‌های متوسط یا ضخیم استفاده کنید، بهتر هم هست.

عینک دودی برای صورت بیضی

عینک آفتابی برای صورت گرد و تپل

همانطور که در تصویر بالا می‌بینید، صورت‌های بیضی‌شکل حالتی کشیده دارند، چانه و خط فک نسبتا گرد دارند. پیشانی نیز بزرگترین قسمت این فرم صورت محسوب می‌شود. برای این نوع صورت‌ها، همه شکل‌های عینک دودی مناسب است و می‌توانید به راحتی بین انواع مختلف عینک‌های دودی بگردید و عینکی که با استایلتان هماهنگ است، پیدا کنید. البته گفتنی است که عینک‌های اورسایز(Oversized) و گرد، به این نوع صورت زیبایی زیادی می‌بخشند و می‌توانند انتخاب مناسبی باشند.

عینک آفتابی برای صورت گرد و تپل

ویژگی های عینک آفتابی استاندارد

صورت گرد بین خانم‌ها خیلی رایج است. از ویژگی‌های این نوع صورت می‌توان به اندازه یکسان طول و عرض آن، گونه‌های دایره‌ای شکل، و عدم وجود زاویه در صورت اشاره کرد. افراد دارای صورت گرد، گونه‌هایشان بزرگترین قسمت صورتشان است. بهترین روش انتخاب عینک آفتابی برای خانمها با صورت گرد این است که از عینک‌های گرد یا بیضی استفاده نکنند چون این نوع عینک‌ها باعث می‌شوند صورتشان گردتر به‌نظر برسد.

عینک‌های دودی مربعی، مستطیلی، گربه‌ای و D-شکل به این صورت‌ها عمق می‌بخشند و گوشه‌های زاویه‌دار این شکل از عینک دودی با فریم تیره و ضخیم، سبب می‌شود که صورت حالتی زنده و زاویه‌دار به‌خود بگیرد.

عینک آفتابی برای صورت مربعی

روش تشخیص عینک آفتاب استاندارد

صورت‌های مربعی خط رویش موی پهن و فک زاویه‌داری دارند. در این شکل صورت، پیشانی، چانه و فک تقریبا هم‌اندازه هستند. صورت‌های مربعی معمولا طول و عرض یکسانی دارند. این افراد باید سعی کنند از عینک‌هایی استفاده کنند که فرم صورتشان را ملایم‌تر نشان دهد. عینک‌های دودی با فریم دایره‌ای یا بیضی، بهترین انتخاب برای این افراد هستند. این نوع عینک‌ها صورت‌های مربعی را ظریف‌تر نشان می‌دهند.

عینک دودی مناسب صورت کشیده

روش انتخاب عینک آفتابی برای خانمها

صورت‌های کشیده تا حدی شبیه صورت‌های بیضی هستند اما تفاوت‌های جزئی با آن‌ها دارند. ویژگی های یک صورت کشیده از این قرارند: پیشانی پهن، چانه گرد و  فک زاویه‌دار. برای این نوع صورت هم مانند صورت‌های بیضی شکل، عینک‌هایی با سطح بالایی بزرگتر پیشنهاد مي‌شود. افراد با صورت کشیده می‌توانند از عینک‌های مستطیلی اورسایز یا عینک‌های آفتابی ویفرر استفاده کنند.

ویژگی‌های مهم عینک آفتابی

برای خرید یک عینک آفتابی مناسب، باید به برخی از ویژگی‌های آن توجه کنید. توانایی دفع اشعه‌های خورشید، جنس، اندازه و وزن مناسب فریم و نوع لنز عینک از ویژگی های عینک آفتابی استاندارد هستند که باید هنگام خرید در نظر بگیرید. در ادامه هرکدام از این نکات مهم برای خرید عینک دودی را مرور می‌کنیم. لازم به ذکر است که این مقاله یک راهنمای خرید عینک آفتابی مردانه و زنانه است. امروزه بسیاری از عینک‌ها بدون جنسیت (unisex) هستند و تفاوت چندانی بین مدل‌های زنانه یا مردانه وجود ندارد، اما به‌طور کلی می‌توان گفت عینک‌های دودی زنانه ظریف‌تر هستند و رنگ های روشن‌تری دارند، پس اگر می‌خواهید یک عینک آفتابی زنانه بخرید، سراغ این نوع عینک‌ها بروید.

توانایی در برابر حفاظت از اشعه خورشید

در خرید عینک آفتابی طبی و یا معمولی اولین استانداردی که باید داشته باشید توانایی این عینک در دفع صددرصدی اشعه‌های مزاحم محسوب می‌شود. به طور کلی می‌توان گفت دو نوع اشعه مضر فرابنفش از سمت خورشید ساطع می‌شود که اشعه UVA و اشعه UVB نام گرفته است. اشعه‌های UVB از جمله شدیدترین اشعه‌های فرابنفش خورشید هستند و از جمله دلایل اصلی ابتلا به بیماری‌هایی همانند سرطان محسوب می‌شوند. این اشعه‌ها از منظر میزان شدت و ضرر خود در طول سال متغیرند و در ماه‌های تابستانی و از ساعت 10 صبح تا چهار بعدازظهر به بالاترین میزان شدت می‌رسند. اشعه‌های UVA در سوی دیگر ماجرا نسبت به اشعه‌های UVB کم شدت‌تر هستند، اما شیوع بیشتری دارند. این اشعه‌ها نیز به نوبه خود می‌توانند سبب سرطان پوست و بیماری‌های مختلف دیگر شوند.

راهنمای خرید عینک دودی

به طور کلی خرید عینک آفتابی مردانه و یا زنانه برای افرادی که چشمانشان نسبت به اشعه‌های موجود در نور خورشید حساسیت نشان می‌دهد یک تصمیم صحیح محسوب می‌شود. این توصیه به ویژه زمانی ضروری‌تر می‌شود که این افراد بخواهند به فعالیت‌هایی همانند ورزش‌های برفی، ورزش‌های آبی، رانندگی در روز روشن و موارد مشابه بپردازند.

اندازه عینک در راهنمای خرید عینک آفتابی

راهنمای خرید عینک آفتابی با توجه نوع صورت

دومین موردی که در راهنمای خرید عینک دودی به آن اشاره می‌کنیم، اندازه عینک است. اندازه یک عینک آفتابی باید با اندازه صورت شما متناسب باشد. عینک‌های با فریم کوچکتر تناسب بیشتری با صورت‌های کوچکتر دارند و عینک‌های بزرگتر نیز اغلب مناسب صورت‌های بزرگترند.

در خرید عینک آفتابی اگر بخواهید به شکل دقیقتری سایز این عینک‌ها را مورد بررسی قرار دهید باید ابعاد عینک خود را در نظر بگیرید. در بررسی ابعاد یک عینک سه مقوله مهم مطرح می‌شوند که به ترتیب عبارتند از اندازه چشم، اندازه پل عینک و اندازه شقیقه. اندازه چشم یک عینک آفتابی از نظر عرض آن به شکل معمول 62 میلیمتر بوده و اندازه پل آن معمولا 14 الی 24 میلیمتر است. از نظر شقیقه نیز این عینک‌ها معمولا 120 الی 150 میلی‌متر اندازه دارند.

جنس فریم

راهنمای خرید عینک آفتابی با توجه به حالت صورت

سومین مقوله‌ای که در خرید عینک آفتابی طبی و یا معمولی مطرح می‌شود جنس فریم این عینک‌ها محسوب می‌شود. هنگام خرید عینک آفتابی انتخاب جنس فریمی که با خواست‌های شما مطابقت داشته باشد ضرورت بسیار زیادی داشته و در راحتی، امنیت و کارکرد عینک جدید شما نقشی اساسی بازی می‌کند.

جنس فریم‌های مختلف در زمینه عینک صاحب کارکردهای مختلف است و به تبع آن قیمت عینک آفتابی و استایل آن نیز با این مقوله تنظیم می‌شود. می‌توان گفت هر کدام از جنس‌های فریم مختلف عینک‌های آفتابی دارای نقاط قوت و ضعف مخصوص به خود است. در ادامه جنس فریم‌های مختلف را در راهنمای خرید عینک آفتابی با همدیگر مورد بررسی قرار می‌دهیم.

آهن

آهن از جمله موادی است که در ساخت فریم عینک آفتابی از آن استفاده بسیاری می‌شود. دلیل این امر را می‌توان خاصیت انعطاف پذیری، مقاومت و آسان بودن تنظیم آهن خلاصه کرد؛ به طوری که امر تنظیم عینک برای انواع گوناگون صورت‌ها و فریم‌ها آسان شود. فریم‌های آهنی عموما قیمت زیادی دارند و نقطه ضعف آن‌ها عمر نسبتا کم آن‌ها است. علاوه بر این، این فریم‌ها برای استفاده ورزشی چندان مناسب نیستند.

نایلون

فریم‌های نایلونی در خرید عینک آفتابی مناسب‌ترین گزینه شما محسوب می‌شوند؛ به ویژه اگر بخواهید با عینک خود ورزش کنید و یا به فعالیت‌های فیزیکی بپردازید. فریم‌های نایلونی نسبت به تغییرات آب‌وهوایی مقاومت زیادی از خود نشان می‌دهند و در عین محکم بودن (جهت حفظ امنیت) خاصیت انعطاف پذیری زیادی دارند. کمپانی‌های مختلف برای فریم‌های نایلونی خود اسم‌های گوناگونی انتخاب کرده‌اند که از جمله این اسم‌ها می‌توان به Grillamid و O-Matter اشاره کرد.

تیتانیوم

تیتانیوم از جمله مواد دیگری است که معمولا در فریم های عینک های آفتابی گرانقیمت‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد. فریم‌های تیتانیومی علاوه بر مقاوم بودن ضد خش نیز هستند و البته از نظر قیمت نیز نسبت به اکثر فریم‌های دیگر گرانقیمت‌ترند.

پلی کربنات

جنس فریم دیگری که می‌خواهیم به شما معرفی کنیم پلی کربنات محسوب می‌شود. این پلاستیک مقاوم و انعطاف‌پذیر از جمله موادی است که در برابر ضربه مقاومت زیادی از خود نشان می‌دهد و در اغلب عینک‌های ورزشی و ایمنی از آن استفاده می‌شود. فریم‌های پلی کربناتی با وجود مقاومت زیاد خود عموما فریم‌های زمختی هستند و انعطاف پذیری زیادی ندارند. نهایتا می‌توان گفت این نوع فریم برای عینک آفتابی بچه گانه گزینه مناسبی محسوب می‌شود.

پلاستیک

عینک آفتابی و یا عینک دودی و فریم آن می‌تواند از پلاستیک‌های مختلفی ساخته شود که از جمله این پلاستیک‌ها می‌توان به آکریلیک و پلی اورتان اشاره کرد. فریم‌های پلاستیکی عموما ارزان‌ترین نوع فریم موجود در بازار محسوب می‌شوند و اگر قصد داشته باشید که عینکی ارزان قیمت تهیه کنید گزینه ایده‌آلی برای شما هستند.

جنس لنز

راهنمای خرید عینک آفتابی مناسب

در این بخش از راهنمای خرید عینک دودی، به بررسی جنس لنز در خرید عینک آفتابی خواهیم پرداخت. همراه پلازا بمانید.

 لنز اپتیکال

اولین موردی که در بخش جنس لنز در راهنمای خرید عینک دودی می‌خواهیم برای شما معرفی کنیم جنس لنز اپتیکال است. لنزهای اپتیکال عموما برای تحقق این هدف ساخته می‌شوند که دیدی واضح، شفاف و بدون اغتشاش را برای استفاده‌کنندگان خود فراهم آورند. لنزهای اپتیکال بسیار بادوام بوده و ضدخش محسوب می‌شوند. نکات مثبت اصلی لنزهای اپتیکال را می‌توان در دید بسیار شفاف و ضد خش بودن خلاصه کرد. در رابطه با نقاط ضعف این لنزها نیز می‌توان قیمت بسیار گران لنزهای اپتیکال را به عنوان نمونه برشمرد.

لنز پلی کربنات

لنز پلی کربناتی نوعی لنز پلاستیکی محسوب می‌شود که به ویژه برای افراد فعال از نظر فیزیکی گزینه مناسبی است. نقطه قوت لنزهای پلی کربناتی مقاومت بسیار زیاد آن‌ها محسوب می‌شود تا جایی که به هیچ وجه نمی‌توان این لنزها را نابود کرد و یا از بین برد. علاوه بر این وزن پلی کربنات سبک بوده و درجه وضوح زیادی دارد. در رابطه با نقاط ضعف لنزهای پلی کربناتی نیز می‌توان گفت این لنزها درجه کمتری از ضد خش بودن را نسبت به لنزهای اپتیکال دارند.

لنز پلی اورتان

جنس لنز سومی که در راهنمای خرید عینک دودی می‌خواهیم برای شما معرفی کنیم لنز پلی اورتان محسوب می‌شود. لنزهای پلی اورتان مزایای لنز اپتیکال را با قابلیت‌های لنز پلی کربنات ترکیب می‌کنند. در واقع می‌توان گفت اگر مسئله قیمت برایتان مهم نباشد، لنز پلی اورتان از جمله بهترین گزینه‌های موجود در بازار برای شما محسوب می‌شود. لنزهای پلی اورتان که با نام لنز NXT نیز شناخته می‌شوند، از ماده‌ای به نام تریوکس (Trivex) ساخته شده‌اند که از جمله مزایای آن می‌توان به ضدضربه بودن، شفافیت بسیار و سبکی وزن اشاره کرد.

لنز آکریلیک

آخرین جنس لنزی که قصد داریم در خرید عینک آفتابی برای شما معرفی کنیم لنز آکریلیک محسوب می‌شود. لنزهای آکریلیک گزینه‌ای ایده‌آل به ویژه برای عینک‌های آفتابی فشن و یا کژوال (Fashion / Casual) محسوب می‌شوند. علاوه بر این دوام مناسبی نیز دارند و از نظر قیمت نیز جزو مناسب‌ترین گزینه‌ها محسوب می‌شوند.

روکش و رنگ لنز

عینک دودی مناسب صورت کشیده

مورد بعدی که در راهنمای خرید عینک آفتابی قصد داریم برای شما معرفی کنیم، روکش و رنگ لنز است. رنگ‌های لنز مختلف تاثیر به سزایی در عملکرد عینک آفتابی در موقعیت‌های نوری گوناگون دارند، اما از نظر محافظت در برابر نور آفتاب تاثیری ندارند. در قسمت زیر قصد داریم تعدادی رنگ لنز مختلف را مورد بررسی قرار دهیم:

لنز طوسی/خاکستری

لنزهای طوسی/خاکستری عموما بدون آنکه رنگ عینک مورد نظر را تغییر دهند کنتراست بیشتری در اختیارتان قرار می‌دهند و در عین حال در موقعیت‌های روشن‌تر چشمانتان را اذیت نمی‌کنند. این لنزها به ویژه برای فعالیت‌هایی همانند رانندگی انتخاب ایده‌آلی محسوب می‌شوند.

لنز قهوه ای

لنزهای قهوه‌ای رنگ‌مایه‌های قهوه‌ای را بلوکه کرده و در عین حال کنتراست بیشتر و عمق میدان بهتری در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهند. از نقاط ضعف این لنزها می‌توان به این امر اشاره کرد که ممکن است برخی افراد پس از استفاده مکرر دچار اختلال در تشخیص رنگ قهوه‌ای شوند.

لنز زرد

لنزهای زرد در خرید عینک آفتابی از جمله لنزهایی هستند که کنتراستی عالی و عمق میدان دیدی بسیار خوب را در اختیار استفاده کنندگان خود قرار می‌دهند. البته در ازای این مزایا این لنزها نقاط ضعف خود را نیز دارند که مهمترین آن‌ها محافظت کمتر در برابر نور خورشید محسوب می‌شود. از لنزهای زرد می‌توان در ورزش‌هایی همانند اسکی، اسنو بوردینگ و ورزش‌های زمستانی دیگر به نحو احسن استفاده کرد.

لنز قرمز

لنزهای قرمز از جمله لنزهایی هستند که با فیلتر کردن رنگ آبی کنتراست خوبی در اختیار استفاده کنندگان خود قرار می‌دهند و برای اغلب فعالیت‌ها انتخاب مناسبی محسوب می‌شوند. از نقاط قوت لنز قرمز می‌توان به خسته نکردن چشم‌ها هنگام استفاده برای مدت‌های طولانی اشاره کرد.

لنز آبی

لنزهای آبی عموما استفاده تزئینی داشته و چندان در موقعیت‌های روزمره از آن‌ها استفاده نمی‌شود؛ مگر آنکه از نوع خاصی از این لنزها به نام بلو کروم (Blue Chrome) استفاده شود.

تکنولوژی لنز

عینک دودی برای صورت بیضی

در بخش زیر قصد داریم به مبحث تکنولوژی لنز در خرید عینک آفتابی بپردازیم. همراه پلازا بمانید.

لنزهای پولاریزه

اولین نوع لنزی که در راهنمای خرید عینک دودی در بخش تکنولوژی لنز می‌خواهیم به شما معرفی کنیم لنز پولاریزه است. لنزهای پولاریزه از جمله لنزهایی هستند که از طریق میکروکریستال‌های خود از چشمان شما در برابر نورهای عمودی دفاع می‌کنند و این نورها را از چشمانتان دفع می‌کنند. این نوع لنزها به ویژه برای ورزش‌های آبی، دوچرخه سواری و نهایتا رانندگی گزینه مناسبی محسوب می‌شوند.

لنزهای فتوکرومیک

دومین نوع لنزی که قصد داریم برای شما معرفی کنیم لنز فتوکرومیک (Photochromic) محسوب می‌شود. این نوع لنزها معمولا در روزهای روشن تاریک‌تر می‌شوند و در شرایط تاریک روشن می‌شوند. از نقاط ضعف لنزهای فتوکرومیک می‌توان به این امر اشاره کرد که این لنزها معمولا در شرایطی همانند هنگامی که در یک خودرو و یا وسیله نقلیه هستید کارایی خود را از دست می‌دهند.

لنزهای درجه دار

لنزهای مدرج یا درجه دار (Gradient) لنزهایی هستند که طیف‌های تاریک و روشن متعددی از آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد. قسمت بالایی این لنزها عموما تاریکترین بخش لنز محسوب می‌شود. لنزهای درجه دار به ویژه برای فعالیت‌هایی همچون رانندگی گزینه مناسبی محسوب می‌شوند.

همچنین بخوانید :

لنزهای درجه دار دوبل

آخرین نوع لنزی که در این بخش می‌خواهیم برای شما معرفی کنیم لنز درجه دار دوبل (Double Gradient) محسوب می‌شود. لنزهای درجه دار دوبل عموما به لنزهایی اطلاق می‌شود که قسمت بالایی و پایینی آن‌ها تاریک‌ترین بخششان محسوب می‌شود و بخش میانی‌شان روشن‌تر و سبکتر است. لنزهای درجه دار دوبل در خرید عینک آفتابی به ویژه اگر به دنبال عینکی باشید که هم چندان تاریک نباشد و هم از چشمانتان در برابر نور خورشید محافظت کند گزینه مناسبی برای شما محسوب می‌شوند.

نکات مهم برای خرید عینک دودی استاندارد و محافظ چشم

چه عینک آفتابی بخریم؟

یک عینک دودی استاندارد که بتواند از چشم‌هایتان در برابر اشعه‌های خورشید محافظت کند، باید بتواند 99 الی 100 درصد اشعه‌ها را دفع کنند و معمولا عینک‌هایی که برچسب UV400 دارند، می توانند این کار را انجام دهند. روش تشخیص عینک آفتاب استاندارد از لحاظ دفع اشعه خورشید این است که برچسبش را چک کنید یا آن را پیش یک بینایی‌سنج یا اپتومتریست ببرید و از او بخواهید عینک را برایتان بررسی کند.

اگر در فضای بیرون کار یا ورزش می‌کنید و سبک زندگیتان طوری است که ممکن است برای چشمانتان مضر باشد، باید از لنزهایی استفاده کنید که از پلی کربنات یا موادی تحت عنوان تریوکس (Trivex) ساخته شده‌اند. همچنین، عینکتان باید به‌خوبی به صورتتان بچسبد تا از چشمتان در برابر باد و اشعه‌های UV که از کناره‌های عینک عبور می‌کنند، محافظت کند. یک نکته مهم دیگر این است که بچه‌ها نیز به اندازه‌ی بزرگسالان به عینک آفتابی نیاز دارند. اشعه‌های خورشید خیلی مضر هستند و این ضرر برای کودکان نیز وجود دارد. پس حین خرید عینک آفتابی، کودکانتان را فراموش نکنید.

برخی از ویژگی های عینک آفتابی استاندارد عبارتند از:

 • باید 75 الی 90 درصد نور را کاهش دهد.
 • لنز باید تیرگی یکسانی داشته باشد. اگر تمام لنز به یک میزان نور را کاهش نمی‌دهد، قسمتی که توانایی بیشتری در کاهش نور دارد و به اصطلاح تیره‌تر است، باید در قسمت بالای لنز باشد و قسمت روشن‌تر در پایین آن.
 • لنزها نباید دیدتان را تغییر دهند یا آن را از حالت عادی در بیاورند.
 • گول رنگ‌ها را نخورید! تیره‌تر بودن لنز به معنای محافظت بیشتر آن از چشم نیست.
 • فریم عینک آفتابی باید به چشمانتان نزدیک باشد و مناسب فرم صورتتان باشد.
 • همیشه ارزانی عینک دودی به معنای جنس ضعیف آن نیست. عینک دودی ارزانی که برچسب محافظت 100 درصدی در برابر UV را داشته باشد، کارتان را راه می‌اندازد.

قیمت خرید عینک آفتابی در ایران

در بخش زیر چندین نمونه عینک آفتابی را به همراه ویژگی‌هایشان قرار داده‌ایم. می‌توانید با استفاده از این اطلاعات، برای انتخاب یک عینک دودی مناسب ایده بگیرید.

عینک آفتابی مدل RMR

 • قیمت: حدود 50 هزار تومان
 • فرم فریم: گرد
 • فرم صورت: مربع، بیضی، قلب، مستطیل، مثلث، لوزی
 • جنس عدسی: پلی کربنات
 • رنگ عدسی: قرمز
 • جنس فریم: استیل ضدزنگ

عینک آفتابی مدل 3230

 • قیمت: حدود 60 هزار تومان
 • فرم فریم: مستطیلی، مربعی
 • فرم صورت: گرد، بیضی، قلب
 • جنس عدسی: پلاستیک
 • جنس فریم: کائوچو

عینک آفتابی مدل Round Metal Yellow

 • قیمت: حدود 40 هزار تومان
 • فرم فریم: گرد
 • فرم صورت: مربع، مثلث، مستطیل، بیضی، قلب
 • جنس عدسی: پلی کربنات
 • جنس فریم: استیل ضدزنگ

عینک آفتابی اسپای مدل 1325

 • قیمت: حدود 90 هزار تومان
 • فرم فریم: مربعی، مستطیلی
 • فرم صورت: مربع، گرد، قلب، مستطیل، مثلث، لوزی
 • رنگ فریم: مشکی
 • جذب کنندگی اشعه ماوراء بنفش: UV 400
 • جنس عدسی: CR-39
 • جنس فریم: کائوچو

این عینک برای رانندگی، دوچرخه سواری، ماهیگیری، شکار، گلف، دویدن، تنیس، کوهنوردی، ورزش‌های آبی، اسکی، ساحل، ورزش‌های فضای باز و استفاده روزمره مناسب است.

کلام آخر

عینک آفتابی برای صورت گرد و تپل

ممنون از اینکه تا پایان مقاله راهنمای خرید عینک آفتابی مناسب همراه ما بودید. در این مطلب، راهنمای خرید عینک دودی استاندارد را به شما ارائه دادیم. نظر شما در رابطه با عینک های آفتابی چیست؟ آیا توانستید عینک آفتابی مناسب خود را پیدا کنید؟ فکر می‌کنید دیگر چه نکاتی برای خرید عینک آفتابی مناسب هستند؟ شما می‌توانید نظراتتان را از طریق بخش نظرات در پایین این صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401