پاک کردن تاریخچه سرچ اینستاگرام؛ آموزش مشاهده و حذف سابقه جستجو در اینستاگرام

Instagram Clear Search History App / تاریخچه سرچ اینستاگرام
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در قسمت تاریخچه جستجو در اینستاگرام می‌توانیم به تمامی هشتگ‌ها یا حساب‌هایی که قبلا آن‌ها را جستجو و بازیابی کردیم دست پیدا کنیم. اما شاید خیلی از کاربران تمایلی به نگه‌داری از این تاریخچه سرچ نداشته و بخواهند آن را حذف کنند. در ادامه با آموزش پاک کردن تاریخچه سرچ اینستاگرام همراه پلازا باشید.

بیشتر کاربرانی که در اینستاگرام حضور فعالی دارند هیچ تمایلی ندارند دیگران تاریخچه سرچ اینستاگرام آن‌ها را به طور اتفاقی مشاهده کنند. چه زمانی که در مترو یا تاکسی هستید و چه زمانی که گوشی خود را به یکی از دوستان قرض می‌دهید، همیشه این احتمال وجود دارد که شخصی چه سهوا و چه عمدا تاریخچه سرچ اینستاگرام شما را ببیند و اگر سابقه آبرومندانه‌ای نداشته باشید، این لحظات می‌توانند به خجالت آورترین لحظات زندگی شما تبدیل شوند.

البته از طرف دیگر این روزها حریم خصوصی یکی از مهمترین جنبه‌های زندگی آنلاین هر فرد به حساب می‌آید و تنظیمات سرچ اینستاگرام نیز می‌تواند اطلاعات زیادی در مورد شما در اختیار دیگران قرار دهد. به همین دلیل است که پیشنهاد می‌شود هر چند وقت یک بار با حذف جستجوهای پیشین اینستاگرام این اطلاعات را از دسترس دیگران دور نگه دارید. این موضوع فقط شامل حال پاک کردن تاریخچه جستجو ها در اینستاگرام نمی‌شود و در مورد تاریخچه مرورگر کامپیوتر و سایر فعالیت‌ها در شبکه‌های اجتماعی نیز صادق است. در ادامه با خواندن آموزش حذف جستجو در اینستاگرام به زبان فارسی همراه ما باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

پاک کردن تاریخچه سرچ اینستاگرام در گوشی ؛ چگونه سرچ اینستاگرام را ببینیم؟

تا پیش از این باید برای حذف تاریخچه، به تنظیمات مراجعه می‌کردید ولی در آپدیت جدید و با اضافه شدن بخش Your Activity، روند حذف سرچ اینستاگرام جدید تغییر کرده است. البته لازم به ذکر است که نحوه پاك كردن سرچ اينستاگرام در آيفون با نسخه اندروید تفاوتی ندارد و یکی است. در این آموزش حذف کامل هیستوری از جستجو اینستاگرام، ما اینکار را با آپدیت جدید انجام خواهیم داد.

اولین قدم رفتن به صفحه پروفایل اینستاگرام خودتان است. در این صفحه ابتدا باید بر روی سه خط افقی که در بالای سمت راست صفحه قرار دارند کلیک کنید.

پاک کردن تاریخچه سرچ اینستاگرام / حذف سرچ اینستاگرام

و بعد گزینه Your Activity را لمس کنید.

پاک کردن تاریخچه سرچ اینستاگرام / بازیابی تاریخچه جستجو در اینستاگرام

در صفحه بعد کمی پایین بیایید تا به گزینه Recent searches برسید. این گزینه را انتخاب کنید.

پاک کردن تاریخچه سرچ اینستاگرام / چگونه سرچ اینستاگرام را ببینیم

در صفحه بعدی می‌توانید سوابق جستجو خود را مشاهده کنید. حالا برای پاك كردن سرچ هاي اينستا اندروید و آیفون، کافی است گزینه Clear all را انتخاب کنید.

پاک کردن تاریخچه سرچ اینستاگرام / آموزش مشاهده و حذف تاریخچه جستجو در اینستاگرام

در این صفحه می‌توانید با لمس علامت ضربدری که روبه‌روی هر اسم وجود دارد آن را به طور جداگانه حذف کنید. علاوه بر این اگر بخواهید سوابق را به طور تک به تک حذف کنید، می‌توانید به بخش جستجو بروید و بر روی ضربدری که روبه‌روی نام هر حسابی که جستجو کردید وجود دارد کلیک کنید.

آموزش مشاهده و حذف تاریخچه جستجو در اینستاگرام نسخه وب

اگر علاوه بر اپلیکیشن از نسخه وبسایت اینستاگرام نیز استفاده می‌کنید، تاریخچه سرچ اینستاگرام شما با گوشی تفاوت خواهد داشت و همچنین از طریق اپلیکیشن نیز نمی‌توانید سابقه جستجوی خودتان در سایت را حذف کنید. برای پاک کردن سابقه جستجو در اینستاگرام وب باید به طور جداگانه اقدام کنید.

حذف سرچ اینستاگرام / نحوه پاك كردن سرچ اينستاگرام در آيفون

فقط کافی است در صفحه اول وبسایت، روی بخش جستجو کلیک کنید. سوابق شما نشان داده خواهد شد. در ادامه با کلیک روی Clear all می‌توانید همه آن‌ها را پاک کنید یا اینکه با کلیک روی ضربدر روبه‌روی هرکدام، آن‌ها را به‌صورت جداگانه حذف کنید.

سخن پایانی

نکته مهمی که در مورد پاک کردن تاریخچه سرچ اینستاگرام باید بدانید این است که بازیابی و برگرداندن سابقه جستجو در اینستاگرام نیز امکان پذیر است مواردی که شما حذف می‌کنید ممکن است دوباره در تاریخچه شما پدیدار شوند؛ البته اگر دوباره آن‌ها را جستجو کنید. مشخص نیست این کار چه دلیلی دارد و در چنین حالتی فایده پاک کردن سابقه جستجو در اینستاگرام چیست. اگر از اینستاگرام استفاده می‌کنید باید این را بدانید که شما اختیار تام اطلاعات خود در این شبکه اجتماعی را ندارید و اگر این موضوع برایتان آزاردهنده است می‌توانید با مطالعه آموزش کامل حذف اکانت اینستاگرام (دائمی و موقت) این پلتفرم را برای همیشه ترک کنید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022