لیست پرفروش ترین و بهترین فیلم‌ های مارول 2021 + لینک دانلود

فیلم جدید مارول 2021 / بهترین فیلم های مارول 2021
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بهترین فیلم های مارول 2021 رقبای قدری برای بقیه فیلم‌ها در بخش پرفروش‌ترین فیلم‌های سال بودند. اگر به تماشای آثار ابرقهرمانی علاقمندید، در این مقاله با 5 فیلم مارول ۲۰۲۱ که در فهرست پرفروش‌ترین و برترین فیلمهای مارول ۲۰۲۱ قرار می‌گیرند، آشنا می‌شویم و برای دانلود آنها اقدام می‌کنیم‌.

سال 2021 هم مانند سال‌های گذشته، مارول چند فیلم سینمایی در صف اکران داشت که بعضی از آن‌ها از فیلم‌های 2020 بودند که با شیوع کرونا تاریخ اکران آن‌ها به تعویق افتاد. طبیعتا بعضی از پروژه‌های سینمایی مارول که در حال تولید بودند و فیلم را برای اکران در 2021 آماده می‌کردند، دست‌خوش تغییراتی شده‌اند و به اکران در سال 2021 نرسیدند.

در این مقاله از پلازا، 5 فیلم ابر قهرمانی مارول اکران شده در سال 2021 را به شما معرفی می‌کنیم. این فیلم‌ها از فیلم های فاز چهارم مارول به شمار می‌روند که سازندگان تلاش کرده‌اند تا نوآوری‌هایی در تولید فیلم‌های این فاز داشته باشند. پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با جدیدترین فیلم‌های مارول نیز سری به مقاله معرفی بهترین فیلم‌های مارول 2022 بزنید.

آنچه در ادامه می‌خوانید

بهترین فیلم های مارول 2021

در ادامه با بهترین و پرفروش ترین فیلم های مارول 2021 آشنا می‌شوید. ترتیب فیلم های مارول 2021 معرفی شده در این مقاله، براساس میزان فروش آنها است.

1. فیلم مردعنکبوتی: راهی به خانه نیست: پرفروش ترین و برترین فیلم سینمایی مارول ۲۰۲۱

Spider-Man No Way Home - لیست فیلم های مارول ۲۰۲۱ / فیلم مارول ۲۰۲۱

 • تاریخ اکران: 17 دسامبر 2021 (26 آذر 1400)
 • کارگردان: جان واتس (Jon Watts)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.7/10
 • امتیاز راتن تومیتوز: 93%
 • بازیگران: تام هالند، زندیا کلمن و جیکوب باتالون
 • میزان فروش: 1.691 میلیارد دلار

سومین فیلم مستقل اسپایدرمن در دنیای سینمایی مارول، به عنوان دنباله‌ای برای فیلم‌های Spider-Man : Homecoming و Spider-Man : Far From Home پرفروش‌ترین فیلم جدید مارول 2021 است. مرد عنکبوتی یا اسپایدرمن، از سال 1962 در کمیک‌های مارول حضور داشته و اولین فیلمی که بر مبنای این شخصیت ساخته شد، در سال 1977 با عنوان Spider-Man پخش شده بود. پس از آن، توسط کمپانی‌های کلمبیا پیکچرز (Columbia Pictures) و سونی پیکچرز (Sony Pictures)، چندین فیلم بر اساس داستان‌های مرد عنکبوتی ساخته شد، تا این که کمپانی فیلمسازی مارول، اسپایدرمن را برای اولین بار با فیلم Captain America: Civil War و با بازی تام هالند (Tom Holland)، وارد دنیای سینمایی خود کرد. تام هالند با نقش اسپایدرمن/پیتر پارکر در فیلم‌های Avengers: Infinity War و Avengers: Endgame هم نقش‌آفرینی کرده است.

همچنین بخوانید :

ساخت فیلم‌های مستقل اسپایدرمن در جهان مارول نیز با فیلم Spider-Man: Homecoming در سال 2017 آغاز شده بود. از سال 2017 و با اکران اولین فیلم اسپایدرمن، برای ساخت دو فیلم بعدی بر اساس این کاراکتر نیز برنامه‌ریزی شده بود و حضور تام هالند به عنوان اسپایدرمن مارول، در تمام آثار بعدی این مجموعه، به صورت قطعی تایید شد. کوین فایگی (Kevin Feige) در رابطه با ساخت مجموعه فیلم‌های اسپایدرمن در مارول می‌گوید:

من بسیار خوشحالم که سفر اسپایدرمن در جهان سینمایی مارول ادامه پیدا خواهد کرد و همه ما در استودیوی مارول هیجان‌زده هستیم که می‌خواهیم داستان زندگی او را ادامه دهیم. حرکت رو به جلوی مرد عنکبوتی در مارول می‌تواند از مرزهای جهان‌های سینمایی عبور کند و مانند قبل، در جهان سینمایی سونی نیز ظاهر شود.

فیلم مردعنکبوتی: راهی به خانه نیست از برترین فیلمهای مارول ۲۰۲۱ است که درنهایت در 17 دسامبر 2021 (26 آذر 1400) اکران شد. فروش فوق‌العاده فیلم آن را تبدیل به پرفروش ترین فیلم مارول ۲۰۲۱ و پرفروش ترین فیلم دنیا در سال 2021 کرد. با توجه به امتیازات خوب و فروش عالی، برخی آن را مهم‌ترین فیلم مارول در سال 2021 می‌دانند. برای این دانلود فیلم جدید مارول 2021 از لینک‌های زیر استفاده کنید.

2. فیلم ونوم: بگذارید کارنیج بیاید (Venom: Let There Be Carnage): از برترین فیلمهای مارول ۲۰۲۱

Venom Let There Be Carnage - ترتیب فیلم های مارول 2021 / برترین فیلمهای مارول ۲۰۲۱

 • تاریخ اکران: 1 اکتبر 2021 (9 مهر 1400)
 • کارگردان: اندی سرکیس (Andy Serkis)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 6.5/10
 • امتیاز راتن تومیتوز: 58%
 • بازیگران: تام هاردی، وودی هرلسون و میشل ویلیامز
 • میزان فروش: 502 میلیون دلار

یکی از بهترین فیلم های مارول سال 2021 که مخاطبین زیادی را چشم‌انتظار نگه داشت، دنباله فیلم Venom (2018)، یعنی Venom: Let There Be Carnage است. همانطور که از عنوان اصلی فیلم بر می‌آید، مانور این فیلم مارول ۲۰۲۱ بر روی شخصیت‌های ونوم/ادی بروک با بازی تام هاردی (Tom Hardy) و کارنیج/کلتوس کاسادی با بازی وودی هرلسون (Woody Harrelson) خواهد بود.

اگر فیلم Venom (2018) را دیده باشید و یا از طرفداران کمیک‌های مارول باشید، حتما می‌دانید که ادی بروک در دنیای مارول، یک روزنامه‌نگار است که با یک ابرقهرمان به نام ونوم همزیست است و ونوم دارای قدرت‌های ماورایی است. Venom بر اساس کمیک‌هایی با همین نام از مارول ساخته شده بود و انتظار می‌رفت شخصیت کارنیج به عنوان یک ضدقهرمان وارد داستان شود. اما کارگردان، روبن فلیشر (Ruben Fleischer)، تمرکز فیلم را بر روی معرفی شخصیت ونوم گذاشت و تنها در صحنه‌های کوتاهی از فیلم، کارنیج را وارد بازی کرد تا پیش‌درآمدی برای دنباله فیلم باشد. البته از آن‌جایی که فلیشر مشغول ساخت Zombieland: Double Tap بود، موفق به همکاری با سازندگان ونوم جدید نشد و سونی، اندی سرکیس را به عنوان جایگزین فلیشر انتخاب کرد.

اگرچه این فیلم هم مانند قسمت اول آن از ساخته‌های مستقل استودیوی مارول به شمار نمی‌رود، اما نام مارول اینترتینمنت (Marvel Entertainment) در میان سازندگان فیلم به چشم می‌خورد که در تولید فیلم با کلمبیا پیکچرز و تنسنت پیکچرز (Tencent Pictures) همکاری داشته است. سونی پیکچرز (Sony Pictures) مسئولیت پخش فیلم را به عهده دارد و وعده داده که این فیلم سینمایی جدید مارول 2021 را در 25 ژوئن (4 تیر) اکران خواهد کرد. اکران این فیلم، از برترین فیلمهای مارول ۲۰۲۱ ، نیز با اندکی تاخیر درنهایت در 1 اکتبر 2021 (9 مهر 1400) در آمریکا بود.

3. فیلم شانگ-چی و افسانه ده حلقه (Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings)

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings - پرفروش ترین فیلم های مارول 2021 / بهترین فیلم های مارول 2021

 • تاریخ اکران: 3 سپتامبر 2021 (12 شهریور 1400)
 • کارگردان: دستین دنیل کرتون (Destin Daniel Cretton)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.9/10
 • امتیاز راتن تومیتوز: 91%
 • بازیگران: سیمو لیو، آکوافینا و تونی لیانگ
 • میزان فروش: 432.2 میلیون دلار

فیلم شانگ چی و افسانه ده حلقه، که از پرفروش ترین فیلم های مارول در سال ۲۰۲۱ است که بر اساس شخصیت شانگ چی (Shang Chi) از کمیک‌های مارول، ساخته شده است. البته از سال 2001 ایده ساخت فیلمی با حضور شانگ چی مطرح شده بود، اما این ایده با جدیت دنبال نشد تا این که در سال 2018، دیوید کالاهام (David Callaham) برای نوشتن فیلمنامه این اثر، انتخاب شد. با انتخاب یک کارگردان ژاپنی-آمریکایی یعنی دستین دنیل کرتون، Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings به اولین فیلم مارول تبدیل شد که توسط یک کارگردان آسیایی هدایت می‌شود. دستین نیز با ساخت یکی از بهترین فیلم های سینمایی مارول 2021 نشان داد که انتخاب خوبی برای این کار بوده است.

مراحل تولید این فیلم از بهترین فیلم های مارول 2021، در فوریه 2020 (بهمن 98) آغاز شد، اما حدود یک ماه بعد و به دلیل همه‌گیری بیماری کرونا متوقف شد. با از سرگیری روند تولید در آگوست 2020 (مرداد 99) و فیلمبرداری در استرالیا و سن فرانسیسکو، تولید فیلم در اکتبر 2020 (مهر 99) به پایان رسید. سیمو لیو (Simu Liu)، بازیگر نقش شانگ چی، پایان فیلمبرداری این فیلم را در صفحه اینستاگرام خود اعلام کرد. او این فیلمبرداری را به یک ماراتن بی‌سابقه تشبیه کرده بود که برای مدت چهار ماه، با ایجاد تغییرات غیرقابل پیش‌بینی در دنیا، متوقف شده بود. او در پستی در صفحه اینستاگرامش در این رابطه نوشت:

طی 13 هفته عجیب و غریب، ایمنی و بهداشت را در اولویت قرار دادیم، از استفاده از ماسک و ضدعفونی مکرر گرفته تا تست‌های کرونا و توقف روند کار. همه اعضا فداکاری کردند و در پایان چه اتفاقی افتاد؟ با وجود این که تمام افراد حاضر در پروژه، چه اعضای پشت صحنه و چه افراد جلوی دوربین، تست کرونا دادند، حتی نتیجه یک تست هم مثبت نشد! من به همکاری با تک تک اعضای گروه افتخار می‌کنم و بی‌صبرانه منتظرم تا نتیجه کار را با هم ببینیم!

در خلاصه فیلم، از برترین فیلمهای مارول ۲۰۲۱ ، آمده است: زمانی که وقایع شانگ چی را به سازمان Ten Rings هدایت می‌کنند، او متوجه می‌شود که مجبور است با گذشته‌ای که فکر می‌کرد پشت سر جا گذاشته است، دوباره رو به‌ رو شود. سازمان Ten Rings یا ده حلقه، از Iron Man در سال 2008 در دنیای سینمایی مارول به تصویر کشیده شده است؛ سازمان Ten Rings همان عاملی است که باعث تبدیل تونی استارک در Iron Man به مرد آهنی شده بود.

این فیلم از فیلم های فاز چهار مارول است که پس از چندبار تغییر تاریخ پخش که عمدتا به دلیل شیوع کرونا اتفاق افتاد، سرانجام در 3 سپتامبر 2021 (12 شهریور 1400) اکران  شد. اگر قصد دارید دانلود فیلم های مارول 2021 را از این عنوان آغاز کنید، می‌توانید از لینک‌های زیر بهره جویید.

4. فیلم جاودانگان (Eternals) یکی از برترین فیلمهای مارول ۲۰۲۱

Eternals / دانلود فیلم های مارول 2021 / فیلم مارول ۲۰۲۱

 • تاریخ اکران: 5 نوامبر 2021 (14 آبان 1400)
 • کارگردان: کلویی ژائو (Chloé Zhao)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 6.5/10
 • امتیاز راتن تومیتوز: 48%
 • بازیگران: ریچارد مدن، کیت هرینگتون و آنجلینا جولی
 • میزان فروش: 402 میلیون دلار

در میان محبوب ترین فیلم های ۲۰۲۱ مارول به فیلم جاودانگان می‌رسیم. در این فیلم، سازندگان مارول باز هم به سراغ شخصیت‌هایی رفته‌اند که کمتر به آن‌ها پرداخته شده است. اولین حضور جاودانه‌ها یا Eternals در دنیای سینمایی مارول و نیز ورود بازیگران مطرحی چون آنجلینا جولی (Angelina Jolie) و ریچارد مدن (Richard Madden) و چندین بازیگر دیگر به جهان مارول، باعث شده این فیلم تبدیل به یکی از مورد انتظارترین فیلم های مارول در سال 2021 شود. بازیگران دیگری مانند کیت هرینگتون (Kit Harington)، کمیل نینجیانی (Kumail Nanjiani) و سلما هایک (Salma Hayek) نیز در این فیلم ابرقهرمانی مارول در سال 2021 حضور دارند.

ویژگی دیگر این اثر جدید مارول (علاوه بر حضور Eternals برای اولین بار در فیلم‌های سینمایی مارول و استفاده مارول از ستارگان دنیای بازیگری)، به تصویر کشیدن اولین ابرقهرمان ناشنوا با بازی لارن ریدلاف (Lauren Ridloff) در نقش ماکاری است.

داستان فیلم Eternals بعد از وقایع فیلم Avengers: Endgame اتفاق می‌افتد. در واقع، در این فیلم می‌بینیم که موجوداتی که سلستیال‌ها (Celestials) هزاران سال قبل خلق کرده بودند، مجبور می‌شوند تا دوباره مقابل هم قرار بگیرند. اترنالز یا جاودانه‌ها که مشابه انسان‌ها خلق شده‌اند و سال‌هاست مامور محافظت از زمین و انسان‌ها در برابر دیوینت‌ها (Deviants) بوده‌اند، بعد از سال‌ها زندگی مخفیانه در کره زمین، مجبور به جنگ با دیوینت‌ها برای حفظ زمین و موجودات آن می‌شوند.

این فیلم که از محبوبترین فیلم های مارول سال 2021 به شمار می‌رود، مانند بسیاری از فیلم‌های سینمایی دنیا که برای اکران در سال 2020 برنامه‌ریزی شده بودند، بعد از چندبار تغییر تاریخ وعده داده شده برای اکران، سرانجام در 5 نوامبر 2021 (14 آبان 1400) اکران  شد.

5. فیلم بیوه سیاه (Black Widow) از برترین فیلمهای مارول ۲۰۲۱

 • تاریخ اکران: 9 جولای 2021 (18 تیر 1400)
 • کارگردان: کیت شورتلند (Cate Shortland)
 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 6.7/10
 • امتیاز راتن تومیتوز: 79%
 • بازیگران: اسکارلت جوهانسون، فلورنس پیو و دیوید هاربر
 • میزان فروش: 379.6 میلیون دلار

Black Widow از بهترین فیلم های مارول 2021 است که بر اساس داستان یکی از شخصیت‌های مارول با همین نام ساخته شده است. شخصیت بلک ویدو/ ناتاشا رومانوف که در کمیک‌های مارول به طرفداران این کمیک‌ها معرفی شده است، از سال 2010 و با فیلم مرد آهنی 2 (Iron Man 2)، وارد دنیای سینمایی مارول شده و فیلم سینمایی Black Widow 2021 که به صورت اختصاصی به داستان زندگی ناتاشا رومانوف می‌پردازد، نهمین اثر مارول با حضور بلک ویدو/ناتاشا رومانوف است. اسکارلت جوهانسون (Scarlett Johansson) این نقش را ایفا می‌کند.

داستان این فیلم بعد از وقایع فیلم Captain America : Civil War (2016) اتفاق می‌افتد و ابعادی از زندگی ناتاشا رومانوف/بلک ویدو را به ما نشان می‌دهد که تا به حال ندیده بودیم. اگر فیلم سینمایی Avengers: Endgame را تماشا کرده باشید، متوجه خواهید شد که فیلم Black Widow، مانند سفری به گذشته، اتفاقات زندگی بلک ویدو قبل از Avengers: Endgame را روایت می‌کند.

به نظر می‌رسد مارول تصمیم گرفته تا در آثار جدید خود، بیشتر داستان شخصیت‌هایی را روایت کند که پیش از این چندان مورد توجه نبودند. هرچند این شخصیت‌ها با استقبال مخاطبین روبه‌رو شده‌اند. ناتاشا رومانوف/بلک ویدو نیز یکی از همین شخصیت‌هاست که تا به حال با جزئیات زندگی او آشنا نشده بودیم. برای ساخت فیلمی بر مبنای شخصیت بلک ویدو و همکاری با مارول، چندین کارگردان ابراز اشتیاق کرده بودند، اما در نهایت کارگردانی این اثر از بهترین فیلم های ابرقهرمانی مارول 2021 ، به عهده کیت شورتلند قرار گرفت. نیل مارشال (Neil Marshall)، کارگردان و فیلمنامه‌نویس انگلیسی، ضمن این که برای ساخت فیلمی با محوریت شخصیت بلک ویدو اعلام آمادگی و اشتیاق کرده بود، بلک ویدو را این‌ چنین توصیف کرده است:

بلک ویدو با توجه به این که هیچ قدرت ماورایی ندارد و تنها از مهارت‌های خارق‌العاده‌ای برخوردار است و از یک دنیای نه چندان عجیب و غریب، یعنی همین K.G.B که در واقعیت‌های تاریخی هم آثار آن را مشاهده کردیم، می‌آید، شخصیتی حیرت‌انگیز به نظر می‌رسد.

Black Widow از برترین فیلمهای مارول ۲۰۲۱ برای اکران در می 2020 (اردیبهشت 99) برنامه‌ریزی شده بود، اما به علت شیوع کرونا به نوامبر 2020 (آبان 99) و پس از آن به سال 2021 موکول شد. این عنوان از فیلم های ابرقهرمانی 2021  درنهایت در 9 جولای 2021 (18 تیر 1400) اکران شد.

سخن پایانی

فیلم های ابرقهرمانی 2021 / برترین فیلمهای مارول ۲۰۲۱

در این مقاله لیست فیلم های مارول ۲۰۲۱ را خواندیم و برای دانلود آنها اقدام کردیم. بسیاری از فیلم های برتر سال 2021 مارول در واقع فیلم‌هایی هستند که تاریخ اکران آنها به دلیل شیوع کرونا از سال 2020 به 2021 تغییر کرده است. به نظر شما در فهرست برترین فیلمهای مارول ۲۰۲۱ ، کدام فیلم در صدر قرار می‌گیرد؟ دلیل این انتخاب شما چیست؟ به نظر شما بهترین فیلم مارول 2021 کدام فیلم است؟ نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

سوالات متداول

بهترین فیلم 2021 مارول کدام عنوان است؟

با توجه به امتیازات IMDb و راتن تومیتوز، فیلم مردعنکبوتی: راهی به خانه نیست را می‌توان بهترین فیلم مارول 2021 دانست.

پر فروش ترین فیلم مارول در سال ۲۰۲۱ کدام فیلم است؟

فیلم مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست با فروش 1.691 میلیارد دلاری، پرفروش ترین فیلم مارول ۲۰۲۱ و پرفروش ترین فیلم جهان در سال 2021 است.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران2 دیدگاه
avatar
dorsa
.
14 مرداد 1401، 17:04
پاسخ
0
1
مفید بود
avatar
Winter soldier
.
24 اسفند 1400، 09:46
پاسخ
2
2
ونوم 2 بشدت مزخرف و آشفته بود...هر دفعه بایکی از جنس خودش مبارزه میکنه داستانشم که بدترین حالت انتخاب شده
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402