چگونه از بلاک شدن اکانت خود در واتساپ باخبر شویم؟

بلاک شدن در واتساپ
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بلاک شدن در شبکه‌های اجتماعی بسیار سنگین و غیرقابل تحمل است. اما پی بردن به این قضیه همواره کار راحتی نیست. مثلا راه‌های فهمیدن بلاک شدن در واتساپ کمی پیچیده است و هنگام بلاک شدن اکانت واتساپ پیغام یا خطایی برای ما فرستاده نمی‌شود. از این رو برای تشخیص مسدود شدن در واتس اپ باید از ترفندهای زیرکانه‌ای استفاده کنید.

برای اینکه بتوانید متوجه شوید که اطلاع از بلاک شدن در واتساپ به چه شیوه ای انجام میگیرد باما همراه باشید. مسدودی در واتساپ بازخورد های بسیاری را به همراه خواهد داشت که در این مقاله قصد داریم به اصلی ترین نکاتی که بعد از مسدود شدن در واتساپ ممکن است با آنها مواجه شوید اشاره داشته باشیم. لازم به ذکر است بدانید که امروزه واتساپ بادرنظر گرفتن ویژگی های جدید و بروز توانسته محبوبیت بهتری را به نسبت قبل کسب کند که در این زمینه کاربران ایرانی بسیاری در طول سال اخیر به سمت این مسنجر روی آورده اند.

در واقع مسدود شدن در واتساپ همانطور که میدانید به دلایل مختلفی صورت میگیرد که در این شرایط دیگر امکان ارسال داده را از دست خواهید داد. بطور کلی شرکت هایی که در زمینه ارائه خدمات از طریق مسنجر در حال فعالیت هستند آرامش کاربرانشان از اهمیت بالایی برخوردار بوده که این برنامه رایگان که متعلق به شرکت فیسوک است در این زمینه سخت گیری های بسیاری را اعمال نموده که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

واتساپ (WhatsApp) قویترین و محبوب‌ترین اپلیکیشن پیام‌رسان اجتماعی در سراسر جهان است. این پیام‌رسان رایگان آمریکایی که متعلق به شرکت فیسبوک است نزدیک به 2 میلیارد کاربر فعال در سراسر جهان دارد که به آنها این امکان را می‌دهد تا پیام‌های متنی و صوتی ارسال کنند، تماس صوتی و تصویری بگیرند و همچنین تصاویر، اسناد، موقعیت‌ها و سایر مطالب را به اشتراک بگذارند. علاوه بر همه این قابلیت‌ها، ویژگی دیگری نیز در واتساپ گنجانده شده که به کاربران اجازه می‌دهد افرادی را که تمایل به ارتباط با آنها ندارند بلاک کنند.

اما از کجا بفهمیم در واتساپ بلاک شدیم؟ تشخیص مسدود شدن در واتس اپ چندان هم ساده نیست. در واقع فهمیدن بلاک شدن یا نشدن در واتساپ به صورت مستقیم میسر نخواهد بود. برای این کار باید از ترفندهایی استفاده کنید که به صورت تلویحی به معنای بلاک شدن اکانت واتساپ است. از این رو ما راهنمای جامعی از ترفند های فهمیدن بلاک شدن در واتساپ را جمع‌آوری کرده‌ایم و در ادامه به شما ارائه می‌کنیم. پس با پلازا با مقاله راه های تشخیص بلاک شدن در واتساپ همراه باشید. نظر خودرا در خصوص اطلاع از بلاک شدن در واتساپ باما در میان بگذارید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

روش های اطلاع از بلاک شدن در واتساپ

برای اینکه به موارد مربوط به مسدود شدن در واتساپ دسترسی داشته باشید پیشنهاد میشود باما همراه باشید که در مقاله اطلاع از بلاک شدن در واتساپ قصد داریم به نکات بسیار خوبی اشاره داشته باشیم که میتواند شمارا بطور کامل با این برنامه محبوب آشنا کند. مسدود شدن در واتساپ میتواند عواقب بسیاری به همراه داشته باشد که البته اگر توسط افراد بسیاری مسدود شوید امکان ارسال به شخصیت های دیگر را نیز از دست خواهید داد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

چند روش مختلف برای فهمیدن مسدود شدن اکانت در واتس اپ وجود دارد. اگر هر کدام از آنها را در صفحه مربوط به مخاطب خود مشاهده کردید، نشانه بلاک شدن در واتساپ توسط همان مخاطب است. به عبارت بهتر فرد مورد نظر شماره شما را در لیست سیاه خود قرار داده که به معنی بن شدن شماره در واتساپ است. از این رو با روش های تشخیص بلاک شدن اکانت واتساپ همراه ما باشید.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
راهنمای نصب چند واتساپ همزمان در کامپیوتر
تیم پلازا12 اردیبهشت 1401 11:30
thumbnail
نحوه تشخیص و رفع هک واتساپ ؛ چگونه بفهمیم واتساپ ما ...
تیم پلازا05 فروردین 1401 10:30

آخرین بازدید مخاطب را بررسی کنید

مسدود شدن در واتس اپ

اولین راه تشخیص بلاک شدن در واتساپ چک کردن آخرین بازدید مخاطب مورد نظر است. زمانیکه در قسمت چت‌ها، صفحه مربوط به یکی از مخاطبان خود را باز می‌کنید، در قسمت بالای صفحه کنار نام کاربر، اطلاعاتی در مورد وضعیت حضور فرد و آخرین بازدیدش قابل مشاهده است. اگر کاربر آنلاین باشد کلمه Online زیر نامش قرار دارد و اگر آفلاین باشد معمولا عبارتی مثل …Last Seen دیده می‌شود که آخرین تاریخ و زمان آنلاین شدن فرد را نشان می‌دهد. اگر هیچ کدام از این عبارات را زیر نام فرد نمی‌بینید می‌تواند دو معنا داشته باشد: یا فرد این قسمت را از بخش حریم خصوصی غیرفعال کرده و یا شما را بلاک کرده است.

اگر بدنبال آن هستید که بدانید از کجا بفهمیم در واتساپ بلاک شدیم ؟ باید گفت یکی از رایج ترین مواردی که میتوان فهمید که آیا اکانت شما بلاک شده است یا خیر بررسی آخرین بازدید شخص مربوط بوده است. در این حالت اگر شخص مربوط شمارا مسدود کرده باشد بازدید او برای مدت ها قبل را نشان میدهد که این مورد در برنامه های مشابه نظیر تلگرام نیز دیده شده است. اگر بدنبال روش های دیگری در مورد اطلاع از بلاک شدن در واتساپ هستید باما در ادامه میتوانید همراه باشید.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
آموزش ساخت استیکر واتساپ ؛ چطور استیکر دلخواه خود ...
تیم پلازا22 مرداد 1401 06:30
thumbnail
راهنمای نصب چند واتساپ همزمان در کامپیوتر
تیم پلازا12 اردیبهشت 1401 11:30
thumbnail
نحوه تشخیص و رفع هک واتساپ ؛ چگونه بفهمیم واتساپ ما ...
تیم پلازا05 فروردین 1401 10:30
thumbnail
راهنمای دانلود واتساپ ؛ نصب واتس اپ و استفاده از آن ...
سمیرا افشاری26 آبان 1400 17:30

برای مخاطب پیام بفرستید

مسدود شدن در واتس اپ

دومین روش تشخیص نحوه بلاک شدن در واتساپ فرستادن پیام است. زمانی که در واتساپ برای یک مخاطب پیام ارسال می‌کنید سازوکار رسیدن پیام به فرد مورد نظر چند مرحله‌ای است. ابتدا پیام از گوشی شما فرستاده شده و به سرور واتساپ می‌رسد و یک تیک خاکستری می‌خورد. سپس پیام از سرور واتساپ به سمت شخص مورد نظر ارسال شده و تیک خاکستری دوم را نیز می‌خورد. در نهایت وقتی که مخاطب پیام شما را ببیند دو تیک خاکستری به رنگ آبی در می‌آید. حال اگر پیامی که فرستاده‌اید در همان تیک خاکستری اول باقی بماند دو معنی دارد: یا فرد مورد نظر اکنون واتساپ ندارد و آن را از گوشی خود پاک کرده و یا اینکه شما را بلاک کرده است.

باتوجه به توضیحات فوق حال اگر سوال چگونه بفهمیم در واتساپ بلاک شدیم در ذهن شما پدیدار شده است میتوانید از روشی که اکثر کاربران از انجام آن طفره میروند استفاده کنید. ارسال پیام به شخص مربوط که در این حالت میتوانید متوجه شوید که آیا اکانت شما بلاک شده است یا خیر. در این حالت مسدود سازی معمولا زمانی رخ میدهد که مابین دوطرف درگیری لفظی بوجود آمده باشد و بعد از آن به سراغ مسدود سازی اکانت خواهند رفت.

تصویر پروفایل مخاطب را چک کنید

بلاک شدن اکانت واتساپ

سومین راه فهمیدن مسدود شدن در واتس اپ با استفاده از تصویر پروفایل مخاطب است. وقتی وارد پروفایل فرد مورد نظر بشوید اطلاعاتی در مورد بیو شخص، شماره تلفن و تصویر پروفایلش قابل مشاهده است. اگر هیچکدام از این‌ها را نمی‌بینید احتمالاً توسط مخاطب بلاک شده‌اید. همچنین اگر برای مدت طولانی عکس پروفایل شخصی ثابت مانده باشد و از جایی اطلاع دارید که او عکس پروفایلش را تغییر داده این به معنی بلاک شدن اکانت واتساپ شماست.

چطور بفهمیم در واتساپ بلاک شده ایم ؟ طبق عنوان این بخش بررسی عکس پروفایل یکی دیگر از مواردی است که برای اطمینان از مسدود سازی اکانت میتوان از آن استفاده نمود. البته این مورد در تنظیمات برنامه نیز قابل دستیابی خواهد بود که عکس پروفایل برای چه اشخاصی نمایش داده شود. باتوجه به این مورد نمیتوان عکس پروفایل را اصلی ترین عامل مسدود شدن اکانت دانست که برای بررسی بیشتر موارد این چنینی پیشنهاد میشود باما همراه باشید.

با مخاطب تماس صوتی یا تصویری بگیرید

بلاک شدن توسط واتساپ

چهارمین روش تشخیص بلاک شدن اکانت واتساپ برقراری تماس صوتی یا تصویری با مخاطب است. در واتساپ این امکان وجود دارد تا با مخاطبان خود تماس صوتی و تصویری برقرار کنید. این امکان با زدن روی آیکون‌های تماس صوتی و تصویری میسر می‌شود. حال اگر این آیکون‌ها غیر فعال باشند و با زدن بر روی آنها تماسی برقرار نشود به این معنی است که فرد مورد نظر شما را بلاک کرده است.

اگر بدنبال آموزش اطلاع از بلاک شدن واتساپ هستید باید بدانید که در این خصوص آموزش خاصی وجود ندارد بلکه یکسری مسیر های منتهی به اکانت طرف مقابل است که میتواند اثبات کند که آیا اکانت شما مسدود شده است یا خیر. یکی از این موارد برقراری تماس تصویری بوده که اگر بلاک نشده باشید این ارتباط انجام خواهد گرفت و اما اگر مسدود شده باشید با خطای مسدود سازی اکانت مواجه خواهید شد. در ادامه مقاله اطلاع از بلاک شدن در واتساپ باما همراه باشید.

مخاطب مورد نظر را به گروه اضافه کنید

تشخیص بلاک شدن در واتساپ

پنجمین راه پی بردن به بلاک شدن توسط واتساپ ایجاد گروه است. به این صورت که ابتدا یک گروه جدید ایجاد کنید و شخصی را که حدس می‌زنید شما را بلاک کرده به گروه اضافه کنید. اگر نتوانید این کار را انجام دهید و اضافه کردن فرد به گروه با خطا مواجه شود (پیغامی مثل You Are Not Authorized To Add This Contact دریافت کنید) این بدین معنی است که فرد مورد نظر شما را بلاک کرده است. پلازا پیشنهاد میکند در ادامه مقاله اطلاع از بلاک شدن در واتساپ باما همراه باشید.

برای فهمیدن block شدن در واتساپ راه های دیگری نیز وجود دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. یک روش کاربردی در این خصوص اد نمودن شخص مربوط در گروه هایی است که شما در آن عضویت دارید. اگر با موفقیت این عمل انجام شد پس میتوان گفت که بلاک نشده اید اما اگر با خطایی مواجه شدید میتوان درصد بلاک شدن اکانت را افزایش داد زیرا در تنظیمات برنامه میتوانید گزینه مربوط به اضافه شدن به گروه توسط دیگران را فعال کنید.

کلیه مراحل بالا را با یک اکانت دیگر امتحان کنید

در آخر برای پی بردن قطعی به بلاک شدن اکانت خود و مسدود شدن در واتس اپ می‌توانید تمامی مراحل بالا را با یک اکانت دیگر امتحان کنید. به این صورت که با یک شماره متفاوت یک اکانت جدید بسازید و یا توسط برنامه‌های ایجاد اپ مشابه یک اکانت جدید ایجاد کنید و تصویر پروفایل، آخرین بازدید، مقدور بودن برقراری تماس و همچنین اضافه کردن به گروه را مجددا امتحان کنید. اگر این کار با اکانت جدید امکان پذیر است این بدین معنی است که مخاطب، اکانت قبلی شما را بلاک کرده است.

در توضیحات فوق به نشانه های مسدود شدن در واتساپ اشاره شد که در این خصوص اگر از راهکار دیگری برخوردار هستید میتوانید آنرا در بخش نظرات برای ما به اشتراک بگذارید که نظرات شما در تولید و بررسی مطالب این چنینی تاثیرگذار خواهد بود. پلازا پیشنهاد میکند نظر خودرا در مورد این مقاله باما در میان بگذارید.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
حالت روح واتساپ چیست؟ آموزش قدم به قدم فعالسازی حالت ...
سارا رمضان21 خرداد 1401 12:30
thumbnail
آموزش مخفی کردن عکس پروفایل در اپلیکیشن های واتساپ ...
زهرا مظفری11 خرداد 1400 12:00

روش های دور زدن بلاک شدن اکانت در واتساپ

باتوجه به نشانه های بلاک در واتساپ میتوان گفت که این مورد امروزه به یکی از مهم ترین مبحث های بوده که در میان کاربران رواج یافته است. اگر جزو افرادی هستید که شخصیت های بسیاری را بلاک میکنید پیشنهاد میشود که از راه دیگری در این زمینه استفاده نمائید زیرا با انجام دفعات بسیار این عمل توسط ربات های برنامه شناسایی خواهید شد که ممکن است اکانت شما بطور کامل مسدود شود. همچنین اگر از روش های دیگری در واتساپ چگونه بفهمیم بلاک شدیم مواجه هستید میتوانید آنرا برای ما ارسال کنید.

بلاک شدن در واتساپ همیشه برایمان سنگین و غیر قابل تحمل است. از این رو روش‌هایی برای دور زدن بلاک در واتساپ وجود دارد که با استفاده از آنها می‌توانید با شخصی که شما را بلاک کرده مجدداً ارتباط برقرار کنید. برای استفاده از این روش‌ها و خارج شدن از بلاک واتساپ مقاله آموزش دور زدن بلاک در واتساپ؛ چگونه از بلاک خارج شویم؟ در پلازا را از دست ندهید.

سوالات متداول

بلاک شدن در واتساپ یعنی چه؟

به این معنی است که شخصی به شما اجازه برقراری ارتباط با خود را نمی‌دهد. وقتی بلاک بشوید، نمی‌توانید هیچ گونه پیامی به شخص بلاک کننده ارسال کنید، تصویر پروفایلش را ببینید و از وضعیت و آخرین بازدید او با خبر شوید.

فرق بلاک و ریپورت در واتساپ چیست؟

ریپورت شدن و بلاک شدن در واتساپ کاملاً متفاوت هستند. وقتی اکانت شما توسط فردی بلاک می‌شود صرفا اجازه ارتباط با آن شخص را نخواهید داشت. اما زمانی که اکانت شما ریپورت می‌شود بدین معنی است که دیگر قادر به استفاده از واتساپ خود نیستید. البته ریپورت شدن به این سادگی‌ها هم نیست و حتما شما باید مرتکب تخلفی شده باشید تا این اتفاق صورت بگیرد. این تخلفات شامل منتشر کردن عکس، فیلم، پیام متنی و محتوای غیر اخلاقی و غیر انسانی که مخالف با قوانین واتساپ است می‌شود.

بهترین روش فهمیدن بلاک شدن در واتساپ کدام است؟

از تمامی روش‌های بالا برای پی بردن به بلاکی در واتساپ می‌توانید استفاده کنید. اما به نظر بهترین راه استفاده از یک اکانت دیگر برای چک کردن پروفایل مخاطبی است که شما را بلاک کرده است. به این ترتیب بدون آنکه شخص مورد نظر متوجه شود می‌توانید مسدود شدن در واتس اپ را چک کنید.

برنامه ای برای فهمیدن بلاک شدن در واتساپ وجود دارد؟

با بررسی‌هایی که ما انجام دادیم تا کنون هیچ برنامه‌ای ارائه نشده که در آن بتوانید بلاک شدن اکانت واتساپ خود را چک کنید. در واقع برنامه فهمیدن بلاک شدن در واتساپ به صورت جداگانه در دسترس نیست و صرفاً از روش‌هایی که در این مقاله بازگو شد می‌توانید مسدود شدن در واتس اپ را بررسی کنید.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
ارسال لوکیشن در واتساپ؛ آموزش تصویری نحوه فرستادن ...
طاهره غلامیان01 خرداد 1401 09:30
thumbnail
ترفند های واتساپ | با 16 ترفند کاربردی در واتس اپ آشنا ...
تیم پلازا27 اردیبهشت 1401 08:30

سخن پایانی

امروزه واتساپ را میتوان یکی از محبوب ترین و رایج ترین پیام رسان هایی دانست که به طرفداران بسیاری دست پیدا کرده است. در همین زمینه تصمیم گرفتید به یک موضوع مهم در این زمینه اشاره داشته باشیم که تقریبا تمامی کاربران این پیام رسان با آن مواجه هستند. مقاله ای با عنوان اطلاع از بلاک شدن در واتساپ به چه شکل است؟ نشانه های مسدود شدن در واتساپ چیست؟ در اختیار شما عزیزان قرار گرفت که در این خصوص به موارد و روش های بسیاری اشاره شد که اگر از ترفند دیگری برخوردار هستید که میتواند مسدود شدن اکانت را ثابت کند آنرا برای ما و سایر کاربران در نظرات ارسال کنید. همچنین میتوانید نظر خودرا در مورد این مقاله باما در میان بگذارید که نظرات شما در تولید و بررسی مطالب این چنینی تاثیر بسزایی خواهد داشت.

واتساپ پیام رسانی پرکاربرد و پراستفاده در کشور ماست. از این رو هیچ کس دوست ندارد که اکانت واتساپش توسط شخصی بلاک شود. بدین ترتیب در این مقاله نیز سعی شد روش‌هایی بازگو شود تا با استفاده از آنها به بلاک شدن یا نشدن اکانت خود در واتساپ پی ببرید. ما سعی کردیم کلیه روش‌های موجود را ارائه کنیم. با این حال اگر چیزی به ذهنتان می‌رسد و راهکار دیگری سراغ دارید می‌توانید آن را در قسمت کامنت‌ها با ما و مخاطبان پلازا به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401