عیب یابی مشکل هات اسپات ؛ روش های رفع مشکلات هات اسپات اندروید

مشکل هات اسپات
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اگر با مشکل هات اسپات یا وصل نشدن هات اسپات مواجه شده‌اید، جالب است بدانید که دلایل مختلفی باعث کار نکردن هات اسپات، مشکلات هات اسپات اندروید و روشن نشدن هات اسپات می‌شود. به همین خاطر، ابتدا باید دلیل آن را پیدا کرد و سپس راه حل ارائه داد.

در این مقاله که با موضوع رفع مشکل هات اسپات در اختیارتان قرار گرفته است میتوانید به نکات خوبی در این خصوص دسترسی داشته باشید. در واقع اگر بخواهیم به اصلی ترین مواردی که سبب بروز این مشکل میشوند اشاره ای داشته باشیم بدنیست بدانید که در این زمینه موارد بسیاری تاثیرگذار هستند که برای شناسایی اصلی ترین آنها پیشنهاد میشود در ادامه مقاله باما همراه باشید.

حال شاید این سوال برای شما پیش بیاید که اصلا هات اسپات چیست ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که اشتراک گذاری اینترنت در نقش یک مودم برای استفاده دیگران را هات اسپات گویند که در این زمینه ممکن است گاهی اوقات با مشکلی مواجه شوید که اگر در این زمینه به  سایت مراجعه کرده اید نگران چیزی نباشید زیرا با شما هستیم تا بتوانید تمامی موارد مربوط به علت وصل نشدن هات اسپات را بررسی نمائیم.

یکی دیگر از دلیل روشن نشدن هات اسپات میتواند مشکلات نرم افزاری و یا ویروسی شدن گوشی باشد که در این خصوص اگر احساس میکنید که با این مشکل مواجه هستید در ادامه میتوانید به اطلاعات خوبی دسترسی داشته باشید. لازم به ذکر است بدانید که اگر در مورد وصل نشدن نقطه اتصال گوشی از ترفند و اطلاعات خوبی برخوردار هستید میتوانید آنرا در بخش نظرات برای ما به اشتراک بگذارید.

اغلب مشکل خاموش شدن خودکار هات اسپات و یا وصل نشدن هات اسپات اندروید را می‌توان در خانه رفع کرد. به علاوه، اگر گوشی شما به جای آیفون، اندروید باشد، گزینه‌های بیشتری برای رفع این مشکل خواهید داشت. به این ترتیب در این مقاله از پلازا دلیل وصل نشدن هات اسپات گوشی، رفع مشکل هات اسپات شیائومی و سامسونگ و برندهای دیگر دارای سیستم عامل اندروید و به ویژه مشکل روشن نشدن هات اسپات اندروید را بررسی می‌کنیم.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

نحوه رفع مشکل هات اسپات موبایل

علت وصل نشدن هات اسپات را میتوان به موارد مختلفی ربط داد که در این زمینه اگر از اطلاعات کافی برخوردار نیستید میتوانید باما در ادامه همراه باشید. نکاتی که برای شما قرار گرفته است از اصلی ترین مواردی بوده که کاربران در طی استفاده از هات اسپات با آن مواجه شده اند که به نوعی میتوان آنها را رایج ترین مشکلات ممکن در این زمینه داست.

برای اثبات دلیل روشن نشدن هات اسپات نمیتوان به یک موضوع اشاره داشت که در این زمینه به موارد مختلفی اشاره شده است که میتوانید در ادامه مقاله وصل نشدن نقطه اتصال گوشی به صورت رایگان به آنها دسترسی داشته باشید. از سمت دیگر ارائه نکات تکمیلی سبب خواهد شد تا از بروز این مشکل جلوگیری کنید. اگر به دنبال علت وصل نشدن هات اسپات گوشی خود هستید، برای رفع آن مواردی را که در این قسمت مقاله شرح داده می‌شود، دنبال کنید.

اتصال اینترنت گوشی را بررسی کنید

وصل نشدن هات اسپات

وارد تنظیمات (Settings) گوشی شده و مطمئن شوید که اینترنت سیم کارت شما روشن است. همچنین یک بار از اینترنت خود در گوشی استفاده کنید تا مطمئن شوید که در نقطه ضعیفی قرار ندارید. همچنین اگر مصرف اینترنت گوشی را محدود کرده‌اید، مطمئن شوید که از حداکثر اینترنت محدود شده استفاده نکرده‌اید. نظر خودرا در خصوص وصل نشدن نقطه اتصال گوشی باما در میان بگذارید.

همانطور که گفته شد دلیل روشن نشدن هات اسپات سامسونگ میتواند به موارد مختلفی ربط داشته باشد که در این زمینه یکسری موارد ساده هم سبب عدم ارتباط هات اسپات با اینترنت میشود. همانطور که در توضیحات فوق ذکر شده است روشن نبودن اینترنت یکی از موارد رایج در این زمینه بوده که اگر از اتصال آن مطمئن هستید میتوانید به سایر مواردی که در ادامه به آن اشاره شده است دسترسی داشته باشید.

وای فای دستگاه مورد نظر را بررسی کنید

اکنون برای رفع مشکلات هات اسپات اندروید مطمئن شوید که وای فای دستگاهی که می‌خواهید با آن به اینترنت هات اسپات گوشی وصل شوید، درست کار می‌کند. اگر دستگاه شما به گوشی وصل نمی‌شود، ممکن است مشکل از هات اسپات نباشد و به دستگاه مورد نظر مربوط باشد. سعی کنید با دستگاه دیگری به هات اسپات گوشی خود وصل شوید. اگر هات اسپات کار کرد و دستگاه وصل شد، پس مشکل از گوشی نبوده است.

وای فای را در دستگاه مورد نظر خود خاموش و روشن کنید و ببینید که مشکل حل می‌شود یا خیر. اگر باز هم درست نشد، دستگاه را ری استارت کنید. اگر باز هم مشکل داشت، شاید لازم باشد آن را به تعمیرات ببرید. اگر با مشکل هات اسپات وصل میشه ولی کار نمیکنه مواجه هستید باید بدانید که یکی دیگر از موارد موجود در این زمینه اتصال وای فای بوده است که پیشنهاد میشود ابتدا آنرا از طریق گوشی یا کامپیوتر دیگر تست کنید و سپس بدنبال رفع مشکل آن از این طریق باشید.

رمز هات اسپات را بررسی کنید

مشکلات هات اسپات اندروید

یک دلیل وصل نشدن هات اسپات اندروید ممکن است اشتباه وارد کردن رمز هات اسپات باشد. رمز را در گوشی خود چک کرده و مطمئن شوید که آن را به درستی در دستگاه مورد نظر وارد کرده‌اید. اگر درست نیست، برای رفع مشکلات هات اسپات اندروید می‌توانید رمز را اصلاح کنید.

اگر هنوز مشکل وصل نشدن هات اسپات رفع نشده است، می‌توانید یک پسورد ساده‌تر برای هات اسپات خود انتخاب کنید و آن را تغییر دهید و سپس در دستگاه مورد نظر وارد کنید.

همانطور که میدانید امنیت فای وای از اهمیت بالایی برخوردار است که اگر از رمز های ساده در این زمینه استفاده کنید ممکن است با مشکلات بسیاری نظیر هک شدن و سوء استفاده از آن مواجه شوید. در این زمینه برخی کاربران با قرار دادن رمز های قوی سعی بر افزایش سطح امنیت وای فای دارند که این مورد نکته خوبی بوده اما در وارد نمودن رمز مربوط روی گوشی یا لپتاپ ممکن است با اشتباه تایپی مواجه شوند. با بررسی این مورد شاید سوال چرا هات اسپات روشن نمیشه دیگر برای شما وجود نداشته باشد. در ادامه مقاله دلیل روشن نشدن هات اسپات باما همراه باشید.

قابلیت Battery saver را غیرفعال کنید

در پاسخ به سوال اینکه چرا هات اسپات کانکت نمیشه ؟ باید گفت مشکلات مربوط به باتری یکی دیگر از مواردی است که در زمینه اتصال هات اسپات میتواند مشکل ساز باشد. شاید با خواندن این موضوع پیش خود بگوئید که باتری چه ارتباطی با هات اسپات دارد ؟ در این زمینه باید بدانید که باتری سرور برای عملکرد بهتر و یا زمانی که شارژ باتری به سمت درصد های اضطراری میرود یکسری عملکرد های گوشی را مختل میکند که در این بین اتصال هات اسپات یکی از اصلی ترین مواردی است که میتوان به آن اشاره داشت.

برای رفع مشکل قطع شدن هات اسپات اندروید می‌توانید قابلیت ذخیره باتری (Battery saver) یا Low power mode را غیرفعال کنید. حالت Battery saver ممکن است یک سری عملکردهای غیرضروری را در گوشی محدود کند تا شارژ باتری کمتر مصرف شود. البته به این معنی نیست که می‌تواند هات اسپات را غیرفعال کند، اما نرم افزارها معمولاً گاهی با چنین مشکلاتی مواجه می‌شوند. این اتفاق به ویژه گاهی در اندروید اتفاق می‌افتد. سعی کنید حالت Battery saver را خاموش کنید و یک بار دیگر دستگاه مورد نظرتان را به هات اسپات گوشی وصل کنید. شما عزیزان میتوانید نظر خودرا در مورد دلیل روشن نشدن هات اسپات باما در میان بگذارید.

وای فای گوشی خود را خاموش و روشن کنید

وقتی صحبت از باگ‌های نرم افزاری می‌شود، می‌توان وای فای را هم در نظر گرفت. اگرچه معمولاً وای فای باعث چنین مشکلی نمی‌شود، اما ممکن است با خاموش و روشن کردن آن مشکل هات اسپات اندروید و روشن نشدن هات اسپات رفع شود.

یکی دیگر از مشکلات رایج که در میان محصولات شیائومی به شدت دیده میشود عدم کارایی برخی بخش ها نظیر هات اسپات بوده است که در مواقعی آیکون مربوط روشن است اما اتصال صورت نمیگیرد. در این زمینه برای پاسخ دادن به سوال رفع مشکل هات اسپات شیائومی باید بدانید که با یکبار خاموش و روشن نمودن وای فای میتوانید به این مشکل پایان دهید که البته این مورد برای تمامی محصولات شیائومی صدق نمیکند اما پیشنهاد میشود که آنرا انجام دهید.

برای اینکه به سایر مشکل هات اسپات شیائومی دسترسی داشته باشید میتوانید در ادامه این مقاله باما همراه باشید که به نکات خوبی در این زمینه اشاره شده است.

با بلوتوث یا یو اس بی وصل شوید

اگر وای فای تنها راه اتصال دستگاه به هات اسپات گوشی است، می‌توانید گوشی و کامپیوتر را با استفاده از بلوتوث یا کابل یو اس بی به هم وصل کنید. علت روشن نشدن نقطه اتصال گوشی همانطور که در ابتدای این مقاله گفته شد میتواند به موضوعات مختلفی ربط داشته باشد که اگر هر اقدامی انجام دادید و این اتصال صورت نگرفت میتوانید با متصل نمودن اینترنت از طریق بلوتوث به کامپیوتر یا لپتاپ هات اسپات مربوط را برقرار کنید.

گوشی را ری استارت کنید

گاهی بخصوص اگر گوشی مدتی طولانی روشن باشد و چند برنامه در پس زمینه در حال اجرا باشند، ممکن است عملکرد گوشی کند شود یا با مشکل در هات اسپات گوشی اندروید مواجه شوید. در چنین موردی، مشکل اتصال هات اسپات اندروید یا ایفون به راحتی با ری استارت (Restart) کردن گوشی حل می‌شود.

نسخه قدیمی نرم افزار اندروید را نصب کنید

برخلاف آیفون، در دستگاه‌های اندروید، می‌توانید سیستم عامل گوشی را به یک نسخه قدیمی‌تر نرم افزار اندروید برگردانید. از آنجا که ممکن است عدم اتصال به اینترنت در حالت هات اسپات به علت ایرادی در بروزرسانی نرم افزار باشد، با برگرداندن نسخه قدیمی سیستم عامل گوشی، شاید بتوانید مشکل وصل نشدن به هات اسپات اندروید را رفع کنید. اگر مشکل رفع نشد، می‌توانید دوباره نسخه جدیدتر را دانلود کنید.

برای رفع مشکل هات اسپات اندروید همانطور که در توضیحات فوق به آن اشاره شد میتوانید از نسخه های جدیدتر اندروید استفاده کنید که در این زمینه با بروزرسانی هسته مرکزی گوشی میتوانید اندروید گوشی را افزایش دهید و یا به صورت دستی آنرا دانلود و نصب نمائید.

هات اسپات خودکار را غیرفعال کنید

گاهی این سوال برای کاربران پیش می‌آید که چرا هات اسپات وصل میشه ولی کار نمیکنه. علت آن می‌تواند فعال بودن حالت خاموشی خودکار هات اسپات باشد. زیرا اگر این حالت فعال باشد، وقتی دستگاه به حالت Sleep برود، هات اسپات به صورت خودکار غیرفعال می‌شود. برای غیرفعال کردن این حالت خودکار مراحل زیر را دنبال کنید:

همچنین بخوانید :
 • وارد قسمت Settings یا تنظیمات و سپس اینترنت و شبکه (Network & Internet) شوید.
 • اکنون به قسمت Hotspot & tethering بروید.
 • سپس وارد قسمت Wi-Fi hotspot و بعد Advanced شوید.
 • اکنون گزینه Turn off hotspot automatically را غیرفعال کنید.

با توجه به موارد فوق و بررسی نمودن مشکل ذکر شده شاید دیگر با مشکل اینکه چرا هات اسپات گوشیم کار نمیکنه مواجه نباشید که در این زمینه به موارد دیگری نیز اشاره شده است که در ادامه میتوانید به آنها دسترسی داشته باشید.

روشن نشدن هات اسپات

هات اسپات را بدون رمز کنید

اگرچه هات اسپات‌های دارای پسورد (رمز) امن‌تر هستند، گاهی همین رمزگذاری ممکن است علت وصل نشدن هات اسپات اندروید و کار نکردن هات اسپات باشد. گاهی اگر هات اسپات بدون رمز باشد، مشکل هات اسپات حل می‌شود. برای تغییر هات اسپات به شکل شبکه باز مراحل زیر را دنبال کنید:

 • وارد قسمت Settings یا تنظیمات شده و سپس به قسمت Network & Internet بروید.
 • اکنون وارد Hotspot and tethering شده و سپس به قسمت Wi-Fi hotspot بروید و تنظیمات Security آن را در حالت «None» قرار دهید.

اما به این موضوع توجه داشته باشید که اگر در یک جای عمومی باشید، ممکن است هر کسی بدون رمز با گوشی خود به اینترنت و هات اسپات شما وصل شود.

باند فرکانس را به 4/2 گیگاهرتز تغییر دهید

گوشی‌های اندروید جدیدتر با قابلیت تغییر فرکانس سیگنال هات اسپات ارائه می‌شوند. درحالی‌که باند 5 گیگاهرتز سریع‌تر است، بسیاری از دستگاه‌ها نمی‌توانند با این فرکانس وصل شوند. به همین خاطر شاید یک دلیل وصل نشدن هات اسپات شیلد اندروید، سرعت بالای باند فرکانس باشد. برای تغییر آن به باند استاندارد 4/2 گیگاهرتز مراحل زیر را دنبال کنید:

 • وارد تنظیمات (Settings) شده و به قسمت Network & Internet بروید.
 • سپس وارد Hotspot and tethering شده و وارد Wi-Fi hotspot شوید.
 • اکنون گزینه AP band را انتخاب کرده و گزینه 4/2 گیگاهرتز را از لیست انتخاب کنید.

رفع مشکل وصل نشدن هات اسپات آیفون به اندروید

شاید یک دلیل وصل نشدن هات اسپات ایفون به اندروید، فعال نبودن Tethering باشد. برای رفع مشکل وصل نشدن هات اسپات ایفون به اندروید از طریق فعال کردن هات اسپات مراحل زیر را در دستگاه ایفون خود دنبال کنید:

 • وارد تنظیمات (Settings) شده و سپس به قسمت Cellular بروید.
 • اکنون به قسمت Personal Hotspot رفته و مطمئن شوید که روشن است.
 • اگر باز هم وصل نشد، با امتحان کردن روش‌های عیب یابی ابتدای مقاله می‌توانید این مشکل را رفع کنید.

اگر باز هم با وجود انجام موارد ذکر شده در این مقاله با مشکل وصل نشدن هات اسپات و کار نکردن هات اسپات مواجه هستید، شاید لازم باشد گوشی خود را به یک متخصص یا تعمیرکار نشان بدهید.

مقاله ای با محوریات چرا hotspot روشن نمیشه به پایان رسید که در این میان به موارد بسیاری اشاره شد. شما عزیزان اگر از موارد دیگری بهرهمند هستید که در این مقاله به آن اشاره نشده است میتوانید نکته مربوط را در نظرات برای ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

جمع بندی

مقاله ای با موضوع وصل نشدن نقطه اتصال گوشی در اختیار شما قرار گرفت که میتوانید نظر خودرا در مورد سطح کیفی این مقاله باما در میان بگذارید. همچنین اگر با سوال یا مشکلی در خصوص وصل نشدن نقطه اتصال گوشی مواجه هستید در نظرات باما همراه باشید.

به طور خلاصه در مقاله وصل نشدن نقطه اتصال گوشی ، راه‌های عیب یابی مشکل هات اسپات و وصل نشدن هات اسپات بررسی شده و علت مشکلات هات اسپات اندروید مورد توجه قرار گرفت تا با کمک این روش‌ها مشکل کار نکردن هات اسپات یا روشن نشدن هات اسپات رفع شود. با این حال، اگر سوال یا نظری در این مورد دارید، می‌توانید در بخش دیدگاه‌های پلازا با سایر کاربران در میان بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 66.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.7 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 20 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 18.9 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 14.675 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 14.672 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400