راهنمای خرید یخچال های خارجی؛ نکاتی که باید قبل از خرید یخچال بدانیم

راهنمای خرید بهترین یخچال / بهترین یخچال ساید بای ساید آمریکایی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

هنگام خرید یخچال، درست مثل هر محصول دیگری، باید ابتدا وقت زیادی را به تحقیق و مطالعه اختصاص دهید تا با امکانات، قابلیت‌ها و همچنین نیازهای خود آشنا باشید. ما در این راهنمای خرید یخچال فریزر خارجی، به تمام نکاتی که باید پیش از خرید بهترین مدل‌های بازار بدانید، اشاره کرده‌ایم تا خرید هوشمندانه‌ای داشته باشید.

هنگامی که وقت خرید بهترین یخچال خارجی می‌رسد، تعداد گزینه‌ها و قابلیت‌هایی که برای انتخاب پیش رویمان قرار دارد بسیار زیاد و متنوع است. برخی از مدل‌ها حتی دارای پنل‌های قابل شخصی‌سازی هستند تا یخچال کاملا با محیط آشپزخانه همخوانی داشته باشد. در این راهنمای خرید بهترین یخچال به شما کمک می‌کنیم بهترین گزینه را بسته به نیازهای خود خریداری کنید. از مدل‌های مختلف کم مصرف ترین یخچال فریزر خارجی گرفته تا موارد مهمی مثل اندازه‌گیری یخچال که پیش از خرید باید به آن‌ها توجه کنید.

در ویدیوی زیر «نکاتی برای خرید یخچال» را تماشا کنید:

در ادامه می‌خوانید

راهنمای خرید یخچال خارجی ؛ نکات مهم قبل از خرید یخچال فریزر خارجی

یخچال فریزرها شاید به اندازه گوشی‌های هوشمند و کامپیوترها وابسته به فناوری نباشند، اما با این وجود تولیدکنندگان برترین یخچال دوقلو جهان در طول چند سال گذشته تلاش کردند تا جای ممکن دست به ابتکارات مختلف در طراحی و ساخت آن‌ها بزنند. برای مثال، سامسونگ به بسیاری از یخچال‌های درب فرانسوی و ساید باید ساید خود نمایشگرهای لمسی بزرگ اضافه کرده که با استفاده از آن‌ها می‌توان به اپلیکیشن‌های آشپزی دسترسی پیدا کنید یا در صورت تمایل موسیقی پخش و تلویزیون تماشا کنید.

الجی از طرف دیگر مدل‌هایی دارد که دارای پنجره هستند و به شما این امکان را می‌دهند تا بدون نیاز به باز کردن درب یخچال محتویات آن را ببینید. یا جنرال التکریک که دارای یخچال‌های درب فرانسوی با قهوه‌ساز است. این موارد ویژگی‌هایی هستند که در پرفروش ترین یخچال های دنیا پیدا می‌شوند اما شاید برای همه جزو ویژگی های یخچال فریزر خارجی خوب نباشند. مهمترین نکات در خرید یخچال ساید بای ساید مواردی هستند که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

1. انتخاب نوع یخچال

ابتدا و پیش از هرچیز باید به مدل‌های مختلف یخچال بپردازیم. بهترین یخچال فریزر خارجی در مدل‌های مختلفی به فروش می‌رسند. در حال حاضر پرفروش ترین یخچال های دنیا اکثرا یخچال‌های در فرانسوی هستند که به دلیل زیبایی که دارند بیشتر از همه مورد توجه خریداران قرار می‌گیرند. از طرف دیگر ممکن است برخی از افراد به دلیل راحتی یخچال‌هایی را که فریزر آن‌ها در پایین است ترجیح بدهند در حالی که دیگران بهترین یخچال ساید بای ساید آمریکایی را به دلیل فضای کمتری که اشغال می‌کند ترجیح می‌دهند.

یخچال پایین و فریزر بالا

کم مصرف ترین یخچال فریزر خارجی - بهترین یخچال فریزر خارجی

قدیمی‌ترین نوع یخچال‌ها همین مدل‌ها هستند. این مدل‌ها از آنجایی که فضای کمی اشغال می‌کنند می‌توانند مواد بسیار زیادی را در خود جای دهند و به نسبت دیگر مدل‌ها هم معمولا نسبت به سایز، بیشترین فضا را در اختیار شما قرار می‌دهند. درب‌های این نوع یخچال‌ها به اندازه زیادی باز می‌شوند و شما برای دسترسی به قفسه‌های پایینی آن‌ها باید خم شوید.

یخچال بالا و فریزر پایین

برترین یخچال دوقلو جهان - بهترین یخچال دوقلو خارجی

این یخچال‌ها که عرضشان بین 60 تا 90 سانتی‌متر است هم از مدل‌های یخچال پایین قیمت بیشتری دارند و هم فضای کمتری نسبت به آن‌ها در اختیار شما قرار می‌دهند. در این نوع یخچال‌ها به جای آن که فریزر جلوی دست شما باشد یخچال در قسمت بالایی است و برای دسترسی به فریزر باید به قسمت پایینی مراجعه کنید.

 

یخچال در فرانسوی

پرفروش ترین یخچال های دنیا - بهترین یخچال ساید بای ساید خارجی

این یخچال‌ها دارای دو درب باریک در قسمت بالایی و یک فریزر در قسمت پایینی هستند. البته برخی از مدل‌های آن‌ها نیز بین فریزر و یخچال یک یا چند کشو دارند. عرض آن‌ها بین 70 تا 90 سانتی‌متر است. در این یخچال‌ها شما برای دسترسی به یخچال دو درب در اختیار دارید که می‌توانید هنگام قراردادن مواد و اجناس کوچکتر تنها یک درب را باز کنید و درب دیگر را بسته نگه دارید.

یخچال ساید باید ساید (یخچال دوقلو)

بهترین یخچال ساید بای ساید آمریکایی - راهنمای خرید یخچال خارجی

مدل‌های مختلف برترین یخچال دوقلو جهان دارای دو درب هستند که یک درب به یخچال و درب دیگر به فریزر اختصاص دارد. این نوع یخچال‌ها معمولا دارای یخساز و آبسردکن در درب فریزر هستند و عرضشان هم بین 83 تا 91 سانتی‌متر است. با کیفیت ترین یخچال ساید بای ساید دنیا به دلیل درب‌های کوچکی که دارند بهترین انتخاب برای آشپزخانه‌های کوچک هستند اما بدی آن‌ها این است که درب‌هایشان به اندازه کافی و مثلا به اندازه جعبه یک پیتزا باز نمی‌شوند. همچنین این نوع یخچال‌ها مصرف بالایی دارند.

یخچال‌های دوقلو نیز در همین دسته یخچال ساید قرار می‌گیرند با این تفاوت که برخلاف مدل‌های ساید باید ساید، در این نوع یخچال‌ها فریزر و یخچال اندازه مساوی دارند. از همین رو اندازه یخچال‌های دوقلو بزرگتر است و فضای بیشتری اشغال می‌کند. همچنین برترین یخچال دوقلو جهان دارای موتورهای جداگانه برای یخچال و فریزر هستند.

2. درنظر گرفتن اندازه

بیشتر مدل‌هایی که در بالا معرفی کردیم در اندازه‌های مختلفی به فروش می‌رسند و به همین دلیل اولین کاری که باید انجام دهید اندازه گیری محلی است که می‌خواهید یخچال را در آنجا بگذارید. فراموش نکنید که عرض و طول چهارچوب‌های دربی که یخچال باید از آن‌ها عبور کند را هم اندازه بگیرید. همچنین حدود 2 تا 3 سانتی‌متر هم برای کناره‌ها و پشت یخچال فضای اضافی باقی بگذارید تا هوا به خوبی جریان پیدا کند. اگر قصد خرید برترین یخچال دوقلو خارجی را دارید باید فضای بیشتری نسبت به یخچال‌های درب فرانسوی و دیگر مدل‌ها برایش کنار بگذارید.

3. مصرف انرژی ؛ راهنمای خرید یخچال خارجی

یکی از مهمترین فاکتورهایی که در این راهنمای خرید بهترین یخچال به آن می‌پردازیم مصرف برق است. تمام مدل‌های جدیدی که هم اکنون در بازار موجود هستند نسبت به یک دهه قبل، مصرف برق بسیار کمتری دارند.

پرفروش ترین یخچال های دنیا - راهنمای خرید یخچال فریزر خارجی

می‌توانید درجه مصرفی که آن یخچال از سازمان حفاظت از محیط زیست این کشور گرفته را در اینترنت جستجو و پیدا کنید. یخچال‌هایی که مصرف انرژی پایینی داشته و کم مصرف ترین یخچال دنیا هستند، برچسب ستاره انرژی را از این سازمان دریافت می‌کنند.

4. اندازه یخچال

برای خرید بهترین یخچال دوقلو خارجی یا دیگر مدل‌ها باید اندازه موردنیازتان را هم درنظر بگیرید. برای مثال این مورد را درنظر داشته باشید که هرچند وقت یک بار برای خرید مایحتاج بیرون می‌روید و چه نوع غذایی تهیه می‌کنید. اگر بیشتر غذای تازه خریداری می‌کنید باید یخچال شما اندازه بزرگتری از فریزر داشته و به راحتی قابل دسترسی باشد. اگر زیاد اهل آشپزی نیستید خیلی نیازی به یخچال ندارید برای نگه‌داری از غذای یخ‌زده به فریزر احتیاج دارید.

5. ویژگی‌هایی که نیاز پیدا می کنید

بهترین یخچال ساید بای ساید خارجی و دیگر مدل‌ها در بازه‌های قیمتی متفاوت خود، ویژگی‌ها و قابلیت‌های زیادی به شما ارائه می‌کنند. از میان انواع یخچال‌ها، یخچال‌های در فرانسوی بیشترین قابلیت‌ها و ویژگی‌ها را دارند. همچنین یخچال‌هایی دارای قفسه‌های قابل تنظیم و دستگاه قهوه‌ساز داخل درب هستند قیمت بسیار بالایی دارند. اما شاید همه به چنین ویژگی‌هایی نیاز نداشته باشند. البته در این میان چندین ویژگی هستند که احتمالا همه ما به آن‌ها نیاز داریم.

 • یخساز و آبسردکن: یچخال‌هایی که چنین ویژگی دارند معمولا جزو پرفروش ترین یخچال فریزر خارجی هستند. با این حال این نوع یخچال‌ها معمولا بیشتر از بقیه مدل‌ها دچار خرابی می‌شوند و به تعمیرات نیاز پیدا می‌کنند. افزون بر این مصرف انرژی آن‌ها هم بالاتر است و فضای کمتری هم دارند.
 • محفظه داخل درب یخچال: برخی از یخچال‌ها دارای یک محفظه داخل درب هستند که از طریق آن بدون نیاز به باز کردن درب اصلی می‌توانید به نوشیدنی‌ها و ادویه‌هایی که بیشتر از همه استفاده می‌کنید دسترسی پیدا کنید. این ویژگی سبب کاهش مصرف انرژی یخچال می‌شود.
 • کنترل دمای یخچال: قابلیتی که بهترین یخچال ساید بای ساید آمریکایی و دیگر مدل‌ها دارند امکان کنترل دما است. با کمک این قابلیت شما می‌توانید دمای قسمت‌های مختلف یخچال را به صورت جداگانه تنظیم کنید. مثلا می‌توانید کاری کنید که کشوی گوشت و ماهی از بقیه قسمت‌های یخچال سردتر باشد.
 • قابلیت‌های نگه‌داری از غذای تازه: یخچال‌هایی که دارای تبخیرکننده دوگانه باشند می‌توانند رطوبت بیشتری داخل یخچال ایجاد و مانع از نفوذ برفک شوند. همچنین مدل‌هایی که دارای سیستم تصفیه هوا هستند نیز باکتری و قارچ‌ها را از بین می‌برند. علاوه بر این کشوهایی که مانع از نفوذ هوای بیرون کشو می‌شوند می‌توانند غذا را به مدت طولانی‌تر تازه نگه‌دارند.

بهترین و پرفروش ترین یخچال های دنیا

پس از راهنمای خرید بهترین یخچال، حالا نوبت به معرفی بهترین یخچال‌های دنیا می‌رسد. یخچال‌هایی که با قابلیت‌ها و ویژگی‌های متنوع خود نظر بسیاری از خریداران را به خود جلب کرده‌اند.

1. جنرال الکتریک Profile PFE28KYNFS

راهنمای خرید یخچال خارجی / بهترین یخچال فریزر خارجی

 • نقاط قوت: عملکرد بسیار عالی، کشو با قابلیت تنظیم دما، دارای ستاره انرژی
 • نقاط ضعف: فاقد قابلیت‌های هوشمند است

تردیدی وجود ندارد که بهترین مارک یخچال آمریکایی، جنرال الکتریک است. بهترین مدل آن‌ها نیز درحال حاضر، یخچال فریزر درب فرانسوی، Profile PFE28KYNFS به‌حساب می‌آید. این مدل دارای قابلیت‌های زیادی برای نظم‌دهی و مراقبت از میوه‌جات و غذا است. یک طبقه کامل آن، قابلیت تنظیم دستی دما را دارد و حتی یکی از کشوها نیز به داخل می‌رود تا جا برای خریدهای بزرگ‌تر باز شود.

همچنین آبسردکن آن نیز به‌صورت خودکار و با قراردادن لیوان در آن، فعال می‌شود و شما لازم نیست حتی یک دکمه فشار دهید. مهمتر اینکه دارای فیلترهای تصفیه آب پیشرفته برای تمیزکردن آب است.

2. سامسونگ RT18M6215SR ؛ بهترین برند یخچال خارجی

راهنمای خرید یخچال خارجی / قیمت یخچال فریزر خارجی خوب

 • نقاط قوت: فضای کافی، فریزر قابل تبدیل به فریج است، ظاهر رده‌بالا، قیمت مناسب
 • نقاط ضعف:

سامسونگ RT18M6215SR، یک انتخاب بسیار عالی برای کسانی است که نمی‌خواهند خرج زیادی کنند و همیشه هم به یک فریزر نیاز ندارند. این مدل از فناوری FlexZone بهره می‌برد. به‌لطف این فناوری، شما می‌توانید قسمت فریزر را به یخچال تبدیل کنید و فضای بیشتری در اختیار داشته باشید. طراحی نیز کاملا رده‌بالا است و با بدنه فلزی خود جلوه خاصی به آشپزخانه می‌دهد.

همچنین دارای یخساز و چراغ‌های LED است. قسمت یخچال نیز دارای 3 طبقه است و یک طبقه هم در فریزر درنظر گرفته شده است. همچنین دارای ستاره انرژی است و مصرف برق بالایی ندارد. با توجه به قیمت مناسب و امکانات قابل قبول، این مدل یکی از پرفروش ترین یخچال فریزر های خارجی است.

3. فریجیدر FFHB2750TS ؛ بهترین یخچال فریزر خارجی

راهنمای خرید یخچال خارجی / بهترین مارک یخچال دوقلو خارجی

 • نقاط قوت: عملکرد خوب با توجه به قیمت، نورپردازی LED، یخساز و آبسردکن
 • نقاط ضعف: روشنایی اندک پنل دیجیتال

از لحاظ ظاهری FFHB2750TS خیلی توجه شما را به خود جلب نمی‌کند اما در عوض با توجه به قیمت، عملکرد بسیار عالی دارد. این یخچال توسط فریجیدر ساخته شده که از دید خیلی‌ها، بهترین مارک یخچال خارجی بازار است. این محصول دارای یخساز و آبسردکن است و حتی یک کشو بسیار عریض هم در اختیار شما قرار می‌دهد.

4. سامسونگ RS27T5200SR ؛ بهترین مارک یخچال دوقلو خارجی

راهنمای خرید یخچال خارجی / بهترین مارک یخچال آمریکایی

 • نقاط قوت: فضای زیاد، قفسه‌های بزرگ داخل درب
 • نقاط ضعف: مصرف کمی زیاد

سامسونگ RS27T5200SR تمام ویژگی های یخچال فریزر خارجی خوب را دارد. از یک طراحی کلاسیک و شیک گرفته تا یخساز و آبسردکن. یخساز حتی به‌شما این امکان را می‌دهد تا 2 نوع یخ متفاوت بسازید. دکمه مربوط به آبسردکن همچنین به‌عنوان یک دکمه قفل کودک نیز کاربرد دارد. فضای داخلی نیز بسیار بزرگ است و مهمتر اینکه قفسه‌های داخل درب بیش از یخچال‌های رقیب، فضا در اختیار شما قرار می‌دهند.

تنها نقطه ضعف آن مصرف بالایش است و اینکه فاقد ستاره انرژی است. همچنین با توجه به قیمت بالایی که دارد، قابلیت‌های هوشمند زیادی در اختیار شما قرار نمی‌دهد.

5. جنرال الکتریک GIE18GSNRSS

بهترین یخچال فریزر خارجی / گرانترین یخچال خارجی

 • نقاط قوت: قیمت مناسب، دارای یخساز
 • نقاط ضعف: فقط یک کنترل برای دمای یخچال و فریزر دارد

اگر قیمت یخچال فریزر خارجی خوب برایتان زیاد است و به‌دنبال یک یخچال کوچک با قیمت مناسب هستید، جنرال الکتریک GTE18GMHES یک گزینه زیبا و بدون زرق و برق اضافی است که می‌تواند انتخاب خوبی برایتان باشد. این مدل دارای قفسه‌های شیشه‌ای و مجهز به یک یخساز است. با این حال فاقد کنترل رطوبت برای کشوها است است و دمای فریزر را نیز نمی‌توانید جداگانه تنظیم کنید.

با این همه؛ برای آشپزخانه‌های کوچک انتخاب خوبی است و با وجود اینکه اندازه زیادی ندارد، فضای زیادی در اختیار شما قرار می‌دهد.

6. سامسونگ RF28R7551SR ؛ بهترین یخچال فریزر خارجی

نکات قبل از خرید یخچال - سامسونگ RF28R7551SR

 • نقاط قوت: نمایشگر لمسی با ویژگی‌های هوشمند، دوربین، کنترل دمای کشوها
 • نقاط ضعف: بدنه ضدخش نیست

نسل سوم یخچال‌های هوشمند Family Hub سامسونگ بیشتر از همه با نمایشگر لمسی 21 اینچی خود قابل شناسایی است. با این نمایشگر شما می‌توانید غذا سفارش دهید، موسیقی پخش کنید، فیلم تماشا کنید یا دستگاه‌های خانه هوشمند را به آن متصل و مثلا ببینید چه کسی زنگ خانه را می‌زند.

می‌توانید یخچال را به گوشی خود متصل کنید و از طریق دوربین‌های داخل آن داخل یخچال را ببینید. سری Family Hub سامسونگ در مدل‌های مختلفی به فروش می‌رسد و از نظر قابلیت‌ها و ویژگی‌ها به راحتی می‌توان این سری را از بهترین یخچال های دوقلو جهان به حساب آورد. با توجه به قابلیت‌های هوشمند اضافی این مدل، می‌توان آن را گرانترین یخچال خارجی نیز به‌حساب آورد.

7. ال جی LRDCS2603S ؛ راهنمای خرید یخچال خارجی

راهنمای خرید یخچال خارجی / ویژگی های یخچال فریزر خارجی خوب

 • نقاط قوت: ظرفیت زیاد
 • نقاط ضعف: یخساز و آبسردکن ندارد

ال جی LRDCS2603S یکی دیگر از مدل‌هایی است که با وجود اندازه کوچک، توانسته ظرفیت قابل توجهی در اختیار شما قرار دهد. ظرفیت این یخچال به‌راحتی برای یک خانواده کوچک جواب‌گو است و مهمتر از آن، چند ویژگی مهم مثل نورپردازی LED نیز دارا است. البته خبری از ویژگی‌های هوشمند نیست ولی با این حال طراحی آن مدرن و جدید است و علاوه بر ظرفیت بالا، ستاره انرژی نیز دارد.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
راهنمای خرید بهترین یخچال فریزر ایرانی ؛ اسنوا، الکترواستیل ...
تیم پلازا25 تیر 1401 08:30
thumbnail
بهترین تلویزیون های 2021 ؛ سامسونگ، ال جی، سونی و…
زهرا مظفری01 فروردین 1400 12:00
thumbnail
راهنمای خرید تلفن بی سیم + معرفی بهترین تلفن های بیسیم
عباد رمضان زاده11 آذر 1399 22:00
thumbnail
راهنمای خرید ماشین لباسشویی | بهترین لباسشویی های ...
مرضیه شیرانی13 مرداد 1399 11:00
thumbnail
راهنمای خرید تشک طبی و انواع آن + بهترین تشک های بازار ...
فاطمه طلاوری07 خرداد 1399 18:00
thumbnail
راهنمای خرید کولر آبی + قیمت در بازار ایران
محسن امیری29 اردیبهشت 1399 13:00

سوالات متداول

1. بهترین مارک یخچال های خارجی کدامند؟

برندهای الجی، جنرال الکتریک، سامسونگ و ویرپول از بهترین یخچال فریزر های خارجی هستند.

2. بهترین مارک یخچال های ساید بای ساید کدام است؟

محصولات الجی معمولا بهترین یخچال های ساید خارجی جهان به حساب می‌آیند و به دلیل امکانات و عملکرد بسیار خوبشان مورد توجه و استقبال زیادی قرار گرفتند. البته سایر برندها مثل جنرال الکتریک و ویرپول و سامسونگ را نیز می‌توانیم جزو بهترین مارک یخچال دوقلو خارجی به حساب آوریم.

3. یخچال های کدام برند بیشترین دوام را دارند؟

در زمینه دوام و ماندگاری بهترین مارک یخچال خارجی برند ویرپول و جنرال الکتریک هستند. یخچال‌های آن‌ها نه تنها تا سالیان سال به کار خود ادامه می‌هند بلکه به نسبت بقیه برندها کمتر به تعمیرات احتیاج پیدا می‌کنند.

سخن پایانی

خرید یخچال خارجی با توجه به قیمت این روزهای آن‌ها یک سرمایه‌گذاری دراز مدت به حساب می‌آید و باید با دقت و توجه زیادی انجام شود تا در آینده دچار مشکل نشویم. با توجه به این راهنمای خرید یخچال خارجی، از نظر شما بهترین یخچال فریزر خارجی با قیمت مناسب موجود در بازار ایران کدام مدل‌ است؟

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400