مشکل Mobile Network Not Available ؛ راه های حل مشکل شبکه موبایل در دسترس نیست

مشکل mobile network not available / مشکل شبکه موبایل در دسترس نیست
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

مشکلات شبکه‌ای در بین تمام خطاهای اندروید بسیار رایج است، در این‌جا می‌خوایم باهم به حل مشکل Mobile Network Not Available (شبکه موبایل در دسترس نیست) گوشی اندروید بپردازیم. با پلازا همراه باشید.

آیا تا به حال سعی کرده‌اید با شخصی در تلفن اندرویدی خود تماس بگیرید و پیام خطای «شبکه تلفن همراه موجود نیست Mobile network not available» روی صفحه گوشی نمایش داده شود؟ بسیاری از چیزها می‌‌تواند باعث و علت در دسترس نبودن گوشی شود، که معمولاً روی گوشی‌های سامسونگ گلکسی تأثیر می‌گذارد.

اغلب می‌بینید که تلفن همراه اتصال را کاملا از دست داده است و نمی‌تواند سیگنال شبکه را پیدا کند. این مشکل کاملا قابل برطرف است و برای بازگشت به حالت عادی چند راه حل ساده و برخی کمی پیچیده وجود دارد. در این مقاله قصد داریم نحوه رفع خطای عدم دسترسی به شبکه تلفن همراه یا علت در دسترس نبودن گوشی را به شما بگوییم.

آنچه در ادامه می‌خوانید

راه‌های رفع مشکل Mobile Network not Available

بیایید باهم شروع کنیم. می‌خواهیم خطای «مشکل شبکه موبایل که در دسترس نیست» را در تلفن‌های اندرویدی برطرف کنیم، چند بار این اتفاق برای شما افتاده است؟ چه چیزی باعث خطای “شبکه تلفن همراه در دسترس نیست” می‌شود؟

اول ببینیم که معنی Mobile network not available یعنی چی؟

شبکه تلفن همراه در دسترس نیست (Mobile network not available) به این معنی است که تلفن شما قادر به دریافت سیگنال شبکه تلفن همراه نیست. این مشکل می‌تواند به دلیل تلفن همراه شما یا ارائه دهنده خدمات تلفن شما باشد. در اینجا می‌خواهیم به شما بگویم که چگونه می‌توانید این شبکه تلفن همراه را که در دسترس نیست، یا نمی‌توانید به شبکه داده سلولی متصل شوید، یا مشکلی در شبکه وجود ندارد را باهم برطرف کنید. در ادامه به راه های حل مشکل شبکه موبایل در دسترس نیست خواهیم پرداخت.

روش اول؛ بررسی پوشش منطقه

پوشش منطقه را بررسی کنید، قبل از شروع عیب‌یابی یا وارد شدن به هر روش برای تعمیر دستگاه، مطمئن شوید که تلفن اندرویدی شما سیگنال خوبی از آنتن دهی دریافت می‌کند. باید توجه داشته باشید که دریافت سیگنال ضعیف می‌تواند باعث شود دستگاه اندرویدی شما خطای «موبایل در دسترس نیست Mobile Network Not Available» را ایجاد کند.

اگر بعد از این‌که به منطقه دیگری با دریافت سیگنال قوی رفتید، خطا نشان داده نشد، در آنجا متوجه می‌شوید که مشکل سیگنال داشتید. در غیر این صورت روش‌های دیگری را امتحان کنید.

حل مشکل در دسترس نبودن شبکه گوشی سامسونگ / رفع مشکل شبکه موبایل که در دسترس نیست

روش دوم؛ تغییر اپراتور شبکه

این روش برای هر دستگاه اندرویدی برای حل مشکل mobile network not available موثر است و می‌توانید استفاده کنید: به منوی تنظیمات بروید، به دنبال قسمت «بی‌سیم و شبکه‌ها، Connections» بگردید، حالا شبکه‌های تلفن همراه، Mobile Networks را انتخاب کنید،

روی «اپراتورهای شبکه، Network Operators» کلیک کنید و «حالت دستی ، Select Automatically» را انتخاب کنید و اپراتور مورد نظر را انتخاب کنید. پس از تمام شدن کارتان، گوشی اندروید خود را ریستارت کنید تا به رفع مشکل Internet may not be available در اندروید کمک کنید.

روش سوم حل مشکل در دسترس نبودن شبکه گوشی سامسونگ؛ بررسی سیم کارت

اکثر مردم هنگام جستجوی شبکه با “خطا” <<مشکل mobile network not available>> روبرو می‌شوند. این مشکل ممکن است به دلیل قرار ندادن صحیح سیم کارت شما ایجاد شود. اگر سیم کارت شما آسیب دیده یا اشتباه وارد شده باشد، ممکن است ارور عدم دسترسی تلفن همراه در شبکه نیز رخ دهد.

برای رفع مشکل در دسترس نبودن گوشی سامسونگ کارهای زیر را انجام دهید:

گوشی همراه خود را اول خاموش کنید،  در حالی که تلفن همراه شما خاموش است، به آرامی باتری را خارج کنید، سیم‌کارت را بیرون بیاورید و سیم کارت را بردارید. از سالم بودن کارت مطمئن شوید. بعد از اتمام کار باتری را جا زده و قاب پشتی را وصل کنید. از شما می‌خواهیم که گوشی خود را مجددا راه اندازی کنید.

دیگر خطا را هنگام جستجوی شبکه مشاهده نخواهید کرد. اگر در غیر از این صورت بود، با شرکت مخابراتی خود تماس بگیرید و در صورت مشاهده هرگونه آسیب، درخواست تعویض کنید. اگر سیم کارت هم خوب به نظر رسید، آن را دوباره در جای خود قرار دهید.

روش چهارم حل مشکل شبکه موبایل در دسترس نیست؛ غیرفعال کردن حالت هواپیما

بررسی کنید که آیا حالت هواپیما خاموش است یا خیر. تنظیمات سریع را در دستگاه اندروید خود باز کنید، بررسی کنید که آیا حالت هواپیما فعال است یا خیر.

مشکل mobile network not available / مشکل شبکه موبایل در دسترس نیست

اگر روشن بود، روی نماد حالت هواپیما ضربه بزنید تا خاموش شود.

روش پنجم؛ قطع اتصال VPN

اگر از یک برنامه VPN  استفاده می‌کنید، لطفاً VPN را قطع کنید. به قسمت تنظیمات بروید، روی Connections ضربه بزنید، گزینه VPNرا پیدا و انتخاب کنید. (به دلیل متفاوت بودن مدل‌های گوشی مکان VPN متفاوت است) روی دکمه آبی تنظیمات کنار نام VPN ضربه بزنید. دکمه Delete VPN Profile را انتخاب کنید.

روش ششم؛ بروزرسانی اندروید

اگر تمام مراحل بالا برای شما کار نکرد، سیستم عامل خود را به روز کنید. در این جا مراحل زیر را دنبال کنید:

قسمت تنظیمات، درباره دستگاه، به روز رسانی نرم افزار Software Update به روز رسانی را بررسی کنید. لطفا صبر کنید تا راه اندازی مجدد انجام شود و به روز رسانی را کامل کنید. این یک راه ساده برای رفع مشکل در دسترس نبودن شبکه موبایل است که می‌توانید به راحتی آن‌را رفع کنید.

روش هفتم؛ ریست کردن تنظیمات شبکه

به قسمت تنظیمات بروید، به دنبال گزینه ریست بگردید، به دلیل مدل‌های مختلف گوشی و برندها، جای گزینه ریست گوشی متفاوت است. در قسمت تنظیمات، گزینه ریست و بعد روی ریست تنظیمات ضربه بزنید. Reset Settings، با پیدا کردن این گزینه قسمت تنظیم مجدد تنظیمات شبکه Reset network settings را انتخاب کنید.

و در اخر حواستان باشد که تمام اطلاعات شخصی خود را برداشته و جای دیگری ذخیره کنید زیرا با زدن این دکمه تمام اطلاعات پاک خواهد شد. وقتی شبکه خود را ریست می‌کنید چه اتفاقی می‌افتد؟

حل مشکل Mobile Network Not Available گوشی اندروید / علت در دسترس نبودن گوشی

هنگامی که تنظیمات شبکه را به حالت اولیه برمیگردانید، چندین ویژگی به حالت پیش فرض بازیابی می‌شوند تا شما مشکل Mobile Network Not Available گوشی اندروید یا علت در دسترس نبودن گوشی خود را راحت‌تر بتوانید حل کنید. این‌ها شامل Wi-Fi، داده تلفن همراه و Bluetooth است، محدودیت‌های داده تلفن همراه را پاک می‌کند.

 • همه SSID های Wi-Fi را حذف می‌کند.
 • نوع شبکه تلفن همراه ترجیحی را بر روی بهترین حالت تنظیم می‌کند.
 • همه اینترفیس های متصل را قطع می‌کند.
 • داده تلفن همراه را روشن می‌کند.
 • رومینگ داده را خاموش می‌کند.
 • تمام محدودیت های داده برنامه را حذف می‌کند.
 • حالت انتخاب شبکه را به صورت خودکار تنظیم می‌کند.
 • حالت هواپیما را خاموش می‌کند.
 • Bluetooth را خاموش می‌کند.
 • هات اسپات موبایل را خاموش می‌کند.
 • دستگاه های جفت شده را فراموش می‌کند.
 • VPN را خاموش می‌کند.
 • به همگام سازی داده‌های پس زمینه اجازه می‌دهد.

سخن پایانی

امیدواریم این اطلاعات حل مشکل Mobile Network Not Available گوشی اندروید به شما کمک کرده باشد که چگونه رفع مشکل در دسترس نبودن گوشی همراه خود را به راحتی برطرف کنید، ما تمام دلایل و راه حل‌ها را برای شبکه تلفن همراه اندروید که در دسترس نیست یا مشکل شبکه تلفن همراه که بسیاری از کاربران با آن مواجه هستند را برای شما فهرست کردیم. امیدواریم مفید بوده باشد.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 54.6 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.2 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 15 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 12 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 11 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 9 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 7 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 3 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401