آموزش تغییر آدرس جیمیل ؛ عوض کردن آدرس ایمیل چگونه است؟

عوض کردن آدرس ایمیل / تغییر ادرس ایمیل
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اگر قصد تغییر آدرس جیمیل خود را دارید ما در این‌جا به شما یاد خواهیم داد که چگونه تغییر ادرس ایمیل حساب گوگل را داشته باشید. تغییر ادرس های ایمیل می‌تواند یک تجربه خسته کننده باشد. در ادامه با آموزش عوض کردن آدرس ایمیل همراه پلازا باشید.

از آن‌جایی که اکثر سرویس‌های ایمیل به شما اجازه نمی‌دهند آدرس ایمیل خود را تغییر دهید، باید یک حساب کاملاً جدید ایجاد کنید و سپس اطلاعات خود را به آن منتقل کنید. با راه اندازی فوروارد مناسب و اطلاع رسانی به ایمیل دوستان از تغییر اکانت خود، می‌توانید تغییر ادرس ایمیل را برای خود بسیار آسان‌تر کنید. پس از انجام سوئیچ و عوض کردن آدرس ایمیل، حساب قدیمی خود را برای مدتی فعال نگه دارید تا مطمئن شوید که همه پیام‌های مهم را دریافت می‌کنید و هیچ حساب آنلاینی را قفل نمی‌کنید.

در برخی موارد، می‌توانید آدرس ایمیل (نام کاربری) را که مورد استفاده برای حساب Google است، تغییر دهید. دقیقا این آدرس ایمیل چیست؟ اگر وارد سیستم شده اید، آدرس ایمیل شما در کنار نام و تصویر نمایه شما ظاهر می‌شود. برای مشاهده آدرس ایمیل خود، تصویر نمایه یا حروف اول خود را انتخاب کنید. شما می‌توانید با استفاده از آن به گوگل متصل شوید. این، آدرسی است که در آن اطلاعات مهمی درباره اکثر سرویس‌های Google که در دسترس است، دریافت می‌کنید، مگر اینکه یک آدرس ایمیل تماس اضافه کرده باشید. مراحل تغییر آدرس ایمیل را باهم در ادامه بررسی کنیم.

آنچه در ادامه میخوانید

ایجاد یک آدرس ایمیل جدید

1-یک آدرس جدید برای تغییر ادرس ایمیل ایجاد کنید.

اکثر سرویس‌های ایمیل به شما اجازه نمی‌دهند آدرس ایمیل موجود خود را تغییر دهید.

برای تغییر آدرس ایمیل خود، باید یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید.

می‌توانید از همان سرویس ایمیلی که استفاده می‌کردید استفاده کنید، یا می‌توانید از این فرصت استفاده کنید و به سرویسی بروید که نیازهای شما را بهتر برآورده کند.

تغییر آدرس جیمیل / عوض کردن آدرس ایمیل

2-انواع خدمات ایمیل رایگان در دسترس هستند.

برخی از محبوب‌ترین سرویس‌ها عبارتند از Gmail، Outlook (Hotmail)، Yahoo، و Zoho. هر سرویس دارای مزایا و معایب بالقوه متفاوتی است، اما همه آن‌ها حساب‌های ایمیل رایگان را ارائه می‌دهند.

حساب‌های Gmail به شما امکان دسترسی به Google Drive را می‌دهند و 15 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی رایگان Drive را برای ایمیل‌ها و فایل‌های دیگر فراهم می‌کنند.

اکانت جیمیل شما همچنین می‌تواند برای انواع سرویس‌های دیگر Google مانند YouTube استفاده شود. Outlook به شما امکان دسترسی به OneDrive را می‌دهد که با 5 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان همراه است. یاهو Mail دارای 1 ترابایت فضای ذخیره نامه رایگان است. Zoho یک سرویس بدون آگهی است که 5 گیگابایت فضای ذخیره سازی و همچنین خدمات اسناد ابری مانند Google Drive و OneDrive را ارائه می‌دهد.

تغییر آدرس جیمیل / تغییر ادرس ایمیل

3-برای یک حساب کاربری رایگان ثبت نام کنید.

این روند برای هر سرویس کمی متفاوت است، اما اساسا شما فقط باید به صفحه اصلی سرویس بروید و روی دکمه “ثبت نام” یا “ایجاد حساب” کلیک کنید. آنجا، از شما خواسته می‌شود که یک نام حساب بسازید و برخی از اطلاعات اولیه را وارد کنید.

برای ایجاد حساب، سرویس‌های محبوبی از جمله: یک حساب Google یا راه اندازی یک ایمیل از Yahoo و یا یک حساب Hotmail می‌شود ایجاد کرد.

آموزش قدم به قدم تغییر آدرس حساب ایمیل / آموزش تغییر آدرس جیمیل

4-یک حساب کاربری ایجاد کنید که می خواهید آن را حفظ کنید.

باید یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید، زیرا نام شما بسیار قدیمی به نظر می‌رسد، سعی کنید حساب جدیدی ایجاد کنید که همیشه بتوانید از آن استفاده کنید.

حواستان باشد که ایمیل شما فقط از نام و فامیلی شما باشد، و از استفاده از نامی بر اساس مد یا علاقه فعلی خود اجتناب کنید، زیرا ممکن است در طول سال ها تغییر کند.

مراحل تغییر آدرس ایمیل / آموزش تغییر آدرس جیمیل

5-یک رمز عبور قوی ایجاد کنید.

رمز عبور ایمیل شما معمولاً یکی از مهمترین رمزهای عبور شما است. اگر شخصی به حساب ایمیل شما دسترسی داشته باشد، احتمالاً می‌تواند به هر حسابی که با آن ایجاد کرده‌اید دسترسی داشته باشد.

این به این معنی است که شما یک رمز عبور امن می‌خواهید که هیچ کس نتواند آن را حدس بزند و در هیچ جای دیگری از آن استفاده نکنید. سعی کنید حروف بزرگ و کوچک، اعداد و نمادها را هم در نظر بگیرید.

آموزش قدم به قدم تغییر آدرس حساب ایمیل / مراحل تغییر آدرس ایمیل

 

6-تنطیم احراز هویت دو مرحله‌ای در سرویس جدید ؛ تغییر آدرس جیمیل

احراز هویت دو مرحله‌ای یک لایه امنیتی اضافی است که از دسترسی کاربران غیرمجاز به حساب شما جلوگیری می‌کند. وقتی سعی می‌کنید از یک رایانه یا دستگاه جدید وارد شوید، کدی به دستگاه تلفن همراه شما ارسال می‌شود که برای ورود به سیستم باید آن را وارد کنید. این از ورود مزاحمان در صورت عدم دسترسی فیزیکی به سیستم شما جلوگیری می‌کند.

اکثر ارائه دهندگان ایمیل اصلی دارای یک نوع احراز هویت دو مرحله ای هستند که می‌توانید از قسمت امنیت تنظیمات حساب خود فعال کنید. برای دستورالعمل‌های مربوط به تنظیم احراز هویت دو مرحله‌ای در Gmail، به راه‌اندازی تأیید صحت ۲ مرحله‌ای در Gmail مراجعه کنید.

عوض کردن آدرس ایمیل / تغییر آدرس جیمیل

7-با رابط کاربری جدید آشنا شوید.

هنگامی که حساب خود را ایجاد کردید، به صندوق ورودی جدید خود منتقل می‌شوید. چند دقیقه وقت بگذارید تا به نحوه چیدمان رابط کاربری عادت کنید. اکثر سرویس‌های ایمیل بسیار شبیه به هم هستند و پوشه‌ها یا برچسب‌های شما در سمت چپ که اگر به زبان انگلیسی و اگر به زبان فارسی است صفحه گوگل شما که در سمت راست پنجره فهرست شده است.

وارد حساب کاربری جدید در سرویس گیرنده ایمیل خود (در صورت وجود) شوید. اگر از یک سرویس گیرنده ایمیل مانند Outlook استفاده می‌کنید، باید با حساب ایمیل جدید خود وارد شوید. برای دستورالعمل‌های مربوط به افزودن آدرس ایمیل جدید خود به Outlook، به تنظیم Microsoft Outlook مراجعه کنید.

عوض کردن آدرس ایمیل / تغییر ادرس ایمیل

آموزش قدم به قدم تغییر آدرس حساب ایمیل؛ چگونگی تغییر آدرس حساب جیمیل

ممکن است سال‌ها آدرس ایمیل خود را داشته باشید، بنابراین همه ایمیل شما را می‌دانند. اما فرض کنید می‌خواهید نام مرتبط با آن آدرس را تغییر دهید. شاید دارید ازدواج می‌کنید، یا شغل خود را تغییر داده‌اید یا حتی می‌خواهید در صحنه سینما و یا مدلینگ حضود داشته باشید یا فرقی نمی‌کند به هر دلیل دیگری. دلیل آن هرچه که باشد، نگران نباشید، ما در این مرحله آموزش تغییر آدرس جیمیل را به شما ارایه می‌دهیم و شما می‌توانید تغییر ادرس ایمیل را در چند مرحله ساده انجام دهید.

فقط به یاد داشته باشید که شما نمی توانید نام کاربری یا آدرس ایمیل واقعی خود را تغییر دهید. شما فقط می‌توانید نام مرتبط با حساب را تغییر دهید. اما اگر افراد شما را به عنوان چیز دیگری در مخاطبین خود ذخیره کرده باشند، این نامی است که خواهند دید. “نام جدید” شما فقط در ایمیل‌هایی که برای آنها ارسال می‌کنید نشان داده می‌شود. با هم در ادامه نحوه عوض کردن آدرس ایمیل را مرور می‌کنیم:

1-ابتدا جیمیل را باز کنید و به قسمت تنظیمات بروید.

جیمیل را باز کنید و روی چرخ دنده در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید: از منوی کشویی “تنظیمات” را انتخاب کنید.

 

عوض کردن آدرس ایمیل / تغییر ادرس ایمیل

 

2-به تب Accounts بروید.

سپس، در تنظیمات، تب “اطلاعات حساب” را از منوی بالا انتخاب کنید: به دنبال گزینه “Send mail as:” بگردید و گزینه “edit info” را انتخاب کنید.

تغییر ادرس ایمیل / آموزش قدم به قدم تغییر آدرس حساب ایمیل

3- اطلاعات خود را ویرایش کنید.

وقتی روی دکمه “ویرایش اطلاعات” کلیک می‌کنید یک کادر زرد ظاهر می‌شود. نام خود را همانطور که در حال حاضر نمایش داده می‌شود، و در زیر آن یک فضای خالی که می‌توانید نام دلخواه خود را تایپ کنید. نام جدید خود را وارد کرده و آن گزینه را برای عوض کردن آدرس ایمیل انتخاب کنید. سپس تغییرات را ذخیره کنید. هنگام ارسال ایمیل، نام جدید شما نمایش داده می‌شود.

چگونگی تغییر آدرس حساب جیمیل / نحوه عوض کردن آدرس ایمیل

 

خلاص شدن از شر آدرس ایمیل قدیمی

1-تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید آدرس قدیمی خود را حذف کنید یا خیر.

ممکن است نیازی به حذف آدرس ایمیل قدیمی خود نداشته باشید. در واقع، آنلاین کردن آن با فوروارد مناسب به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که هیچ ایمیل مهمی را در ماه‌های بعد از تغییر خود از دست ندهید.

نگهداری آدرس قدیمی ممکن است ضرری نداشته باشد، به خصوص اگر رایگان باشد. همیشه می‌توانید از آدرس قدیمی خود برای ثبت نام در لیست‌های پستی و سایر حساب‌هایی که خیلی مهم نیستند، استفاده کنید، که می‌تواند به حداقل رساندن هرزنامه در حساب جدید شما کمک کند.

در صورتی که نیاز به ورود به حساب آنلاینی که با آن راه اندازی کرده‌اید و فراموش کرده‌اید که به ایمیل جدید خود انتقال دهید، حفظ حساب ایمیل قدیمی خود می‌تواند بسیار هم مفید باشد. اگر حساب قدیمی خود را قبل از ایجاد تغییر حذف کنید، ممکن است دیگر راه برگشتی نداشته باشید. پس برای تغییر آدرس جیمیل عجله نکنید.

تغییر ادرس ایمیل / تغییر آدرس جیمیل

2- آدرس خود را حداقل برای شش ماه بگذارید باشد، حتی اگر قصد دارید آن را حذف کنید.

باید مطمئن شوید که هیچ پیام مهمی را از دست نمی‌دهید، بنابراین حساب قدیمی خود را حداقل برای شش ماه آنلاین بگذارید. حساب‌های ایمیل مبتنی بر وب در این زمان غیرفعال نمی‌شوند، بنابراین شما همه پیام‌های فوروارد شده خود را بدون نیاز به وارد شدن به آدرس قدیمی دریافت خواهید کرد.

3- یک پاسخگوی خودکار در حساب قدیمی خود راه اندازی کنید ؛ تغییر آدرس جیمیل

بسیاری از سرویس‌های ایمیل به شما امکان می‌دهند پیام «خارج از دفتر» یا «تعطیلات» را تنظیم کنید. از این استفاده کنید تا به طور خودکار به فرستندگان اطلاع دهید که یک آدرس ایمیل جدید دارید. اگر در حساب قدیمی خود اسپم زیادی دریافت کردید، ممکن است نخواهید این کار را انجام دهید، زیرا فرستنده هرزنامه به طور خودکار آدرس جدید شما را می‌بیند.

تغییر ادرس ایمیل / عوض کردن آدرس ایمیل

4- وقتی مطمئن شدید که دیگر پیام‌های مهمی را روی آن دریافت نمی‌کنید، آدرس قدیمی خود را حذف کنید.

اگر می‌خواهید برای همیشه حساب ایمیل قدیمی خود را حذف کنید، می‌توانید این کار را زمانی انجام دهید که مطمئن شوید همه چیز به آدرس جدید شما ارسال می‌شود. به یاد داشته باشید، در صورت نیاز به دسترسی به حساب دیگری که با آن راه اندازی شده است، ممکن است بهتر باشد حساب قدیمی را فعال بگذارید. حذف اکانت‌های ایمیل، دائمی است و پس از حذف نمی‌توانید آن را دوباره فعال کنید.

عوض کردن آدرس ایمیل / تغییر ادرس ایمیل

 

سوالات متداول

آیا تغییر آدرس جیمیل ممکن است؟

برای عوض کردن آدرس ایمیل چند مرحله وجود دارد که کامل در بالا ذکر شده است. شما باید ببینید و برسی کنید که کدام روش برای شما بهتر است و به دردتان می‌خورد. بله برای تغییر آدرس جیمیل شما می‌توانید اقدام کنید به شرطی حواستان به پاک شدن ایمیل‌های ضروری حساب کاربردی قبلی خود باشید.

آیا برای عوض کردن آدرس ایمیل نیاز به یک حساب جدید گوگل داریم؟

دو روش تغییر ادرس اکانت ایمیل وجود دارد که در بالا ذکر شده است، اما مورد اول این‌که شما می‌توانید فقط نام ادرس ایمیل خود را ویرایش بزنید و یا در روش دوم اکانت کاملا جدیدی بسازید و اکانت قبلی را دیلیت کنید.

سخن پایانی

شما برای تغییر آدرس جیمیل هر زمانی که بخواهید می‌توانید اقدام کنید. در تغییر ادرس ایمیل هواستان به ایمیل‌های مهم باشد و یادتان باشد همیشه نام کاربری را انتخاب کنید که اسم و فامیل خودتان باشد یا حتی مخفف اسم شما باشد، و در آخر بهترین راه برای انجام عوض کردن آدرس ایمیل جدید این است که مستقیماً با استفاده از آدرس ایمیل جدید خود به دوستان و آشنایان ایمیل بزنید. بسته به تعداد مخاطبین، می‌توانید برای همه افراد به‌صورت جداگانه ایمیل ارسال کنید، یا یک ایمیل عمومی و گروهی برای همه ارسال کنید و اکانت کاربری جدید خود را اطلاع دهید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 54.6 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.2 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 15 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 12 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 11 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 9 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 7 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 3 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401