معرفی whatchOS 9 | ویژگی ها، مشخصات و امکانات جدید سیستم عامل watchOS 9

ستم عامل watchOS 9 / سیستم عامل واچ او اس
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

سیستم عامل واچ او اس پیشرفت‌های زیادی را برای اپل واچ به ارمغان می‌آورد. سیستم عامل watchOS 9 آپدیت اصلی بعدی ساعت‌های هوشمند اپل است و به طور رسمی در WWDC معرفی شد. می‌دانم که کنجکاو هستید شامل چه عملکردهایی است؟ ما به شما نشان خواهیم داد! همراه پلازا باشید.

با سیستم عامل واچ او اس، اپل امیدوار است بتواند گام مهم دیگری را با اپل واچ بردارد. بنابراین؛ به‌روزرسانی جدید پیشرفت‌های زیادی را برای اپل واچ به ارمغان می‌آورد، از جمله انواع پیشرفت‌ها برای ورزش و سلامت است. سیستم عامل watchOS 9 پاییز امسال عرضه خواهد شد، اما اپل در حال حاضر تعداد زیادی از بخش‌ها را معرفی کرده‌است که ما در این‌جا برای شما لیست کرده‌ایم.

watchOS 9 سیستم عامل اپل واچ است که توسط شرکت اپل توسعه یافته است. این سیستم عامل مبتنی بر iOS است، سیستم عامل مورد استفاده آیفون و آی پاد تاچ، و دارای بسیاری از ویژگی‌های مشابه است. مثل همیشه، ورزش و سلامتی در اپل واچ نقش اساسی دارند. این امر در مورد سیستم عامل watchOS 9 نیز صدق می‌کند. اپل تعدادی از ویژگی‌ها و بهبودهای جدید را در این زمینه اعلام کرده‌است. اما پیشرفت‌هایی هم برای بهتر شدن نیز وجود دارد، مانند Apple Watch Mirroring، و استفاده از Apple Watch. در ادامه با بررسی امکانات و ویژگی های عامل سیستم عامل watchOS 9 همراه ما باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید

معرفی ویژگی های سیستم عامل watchOS 9

 • آپدیت بزرگ بعدی اپل واچ
 • جانشین watchOS 8
 • اعلام مورد انتظار در تاریخ 6 ژوئن در WWDC 2022
 • ویژگی‌ها و اعلان‌های جدید سلامت و فعالیت
 • واچ فیس‌های جدید با ویژگی‌های بیشتر، به روز رسانی برای واچ فیس‌های قبلی
 • عرضه نهایی watchOS 9 در سپتامبر 2022

در مجموع چهار شماره جدید در سیستم عامل watchOS 9 وجود دارد. صفحه این اپل واچ مجدداً طراحی شده است و یک صفحه ساعت جدید وجود دارد. همچنین یک صفحه ساعت رنگارنگ جدید با اعداد متحرک نیز وجود دارد.

متروپولیتن Metropolitan چهارمین صفحه جدید است که بیشتر شبیه یک صفحه کلاسیک است. اپل همچنین صفحه نمایش سیری را بهبود بخشیده است. سیری اکنون مستقیماً روی صفحه ساعت شما ظاهر می‌شود، بدون این‌که صفحه ساعت شما مسدود شود. در مورد اعلان‌ها هم همین‌طور است: آن‌ها اکنون در بالای صفحه نمایش، روی صفحه ساعت ظاهر می‌شوند.

امکانات سیستم عامل واچ او اس اپل / ویژگی‌ های سیستم عامل watchOS 9

امکانات ورزشی جدید ؛ قابلیت های عامل سیستم عامل watchOS 9

اپل watchOS 9 همچنین ویژگی‌های ورزشی را بهبود بخشیده است. برای اجرا، الگوریتم‌ها و اندازه‌گیری‌های جدیدی معرفی شده است. اکنون می‌توانید در حین تمرین با تاج دیجیتال اندازه گیری کنید تا اندازه‌گیری‌های بیشتری مانند تفاوت ارتفاع در حین دویدن را مشاهده کنید.

همچنین، اپلیکیشن Workout یک گزینه جدید برای ایجاد یک تمرین سفارشی دارد. در حین اجرا، این برنامه همچنین می‌تواند کمک کند، به عنوان مثال با حفظ یک ضربان قلب خاص در حین دویدن.

اپلیکیشن جدید Sleep / برنامه خواب

در سیستم عامل watchOS 9، اپلیکیشن Sleep در حال دریافت به‌روزرسانی بزرگ است. اکنون می‌توانید مراحل مختلف خواب خود را که به صورت گرافیکی در یک نمودار نشان داده شده اند، مشاهده کنید. می‌توانید ببینید چه زمانی در خواب عمیق، در خواب REM و موارد دیگر بوده‌اید. به‌علاوه، داده‌های بیشتری در برنامه Health برای iPhone در دسترس است.

فیبریلاسیون دهلیزی و داروها ؛ امکانات عامل سیستم عامل واچ او اس اپل

سیستم عامل watchOS 9 اپل واچ شما از قبل می‌تواند در مورد فیبریلاسیون دهلیزی یا اختلال ریتم قلب به شما هشدار دهد، اما فقط زمانی که تشخیص داده شود، هشدار می‌دهد.

با عملکرد جدید تاریخچه، اپل واچ همچنین تعداد دفعات بروز این مشکل را ردیابی می‌کند. این مورد قبلاً توسط FDA تأیید شده است. اپل واچ همچنین به شما در مصرف داروهای خود کمک می‌کند. شما می‌توانید داروها را اسکن کنید، که سپس به برنامه اضافه می‌شوند.با برنامه دارو در اپل واچ، اعلان‌هایی دریافت می‌کنید که مثلاً قرص‌هایتان را به موقع بخورید. سپس اپلیکیشن Health به شما اطلاعات بیشتری می‌دهد، مانند این‌که نباید الکل را همراه با یک داروی خاص مصرف کنید.

سیستم عامل watchOS 9 / سیستم عامل واچ او اس

از زمان آغاز به کار، قابلیت‌های سیستم عامل watchOS 9 از تعداد روزافزون و تنوع معیارهای سلامت برای اندازه‌گیری و ردیابی پشتیبانی کرده است. چند سالی است که اپل محصول HealthKit خود را در تلاش برای تغییر نحوه تعامل مردم با دستگاه‌های خود توسعه داده است.

همچنین تلاشی آگاهانه برای نفوذ به صنعت پرسود مراقبت‌های بهداشتی و سلامتی وجود دارد، که بسیاری از ناظران بر این باورند که فرصت رشد بزرگی برای اپل دارد. یکی از برنامه‌های اصلی که با اولین واچ او اس عرضه شد، به کاربران اجازه داد تا ردیابی و ارتباط برقرار کنند و همچنین آنها را به حرکت، ورزش و ایستادن تشویق کند.

بسیاری از ما همیشه تلفن هایمان را همراه خود داریم، اما آن‌ها به شما وصل نیستند. تصور کنید که همیشه چیزی به این قدرتمندی همراه خود داشته باشید و چه فرصت‌‌هایی ممکن است برای کاربر ایجاد کند.این یک فرصت خارق العاده است. مخصوصاً زمانی که شما نمی‌دانید که اپل امروز از نظر فناوری و قابلیت در کجا قرار دارد، یکی از جدیدترین امکانات سیستم عامل واچ او اس اپل به‌روزرسانی‌های watchOS 9 است که شامل برنامه‌هایی بود که نه تنها کاربران را فعال نگه می‌داشت، بلکه بیماری‌ها را نیز تشخیص داد.

به عنوان مثال، برنامه ای به نام DeepHeart وجود دارد، یک شبکه یادگیری عمیق که می‌ تواند فیبریلاسیون دهلیزی، فشار خون بالا، آپنه خواب و دیابت را تشخیص دهد. برای جمع‌آوری داده‌ها، به‌ویژه آن‌هایی که توسط حسگر قلب اپل واچ جمع‌آوری شده‌اند، به پلتفرم HealthKit آسیب می‌زند.

پیش‌نمایش سیستم عامل watchOS 9 به تازگی در جریان WWDC 2022 به طور رسمی معرفی شد. هر ساله در این کنفرانس، اپل آخرین نسخه‌های سیستم‌عامل‌های خود از جمله iOS و watchOS را ارائه می‌کند. در طی این اعلامیه، مهمترین پیشرفت های اپل مشخص شدند.

سیستم عامل واچ او اس / ویژگی های عامل سیستم عامل watchOS 9

اولین نسخه بتای این آپدیت مدت کوتاهی پس از اعلام منتشر خواهد شد. تا پایان تابستان، اپل به طور منظم نسخه‌های بتا جدیدی را منتشر می‌کند، از جمله برای آزمایش‌کنندگان عمومی. انتظار می‌رود اولین نسخه بتا عمومی watchOS 9 در اوایل ماه جولای منتشر شود. انتشار عمومی نهایی watchOS 9 احتمالاً در سپتامبر 2022 همراه با سایر به‌روزرسانی‌ها برای آیفون، آی‌پد و اپل تی‌وی منتشر خواهد شد.

سخن پایانی

در این مطلب به معرفی سیستم عامل watchOS 9 و امکاناتی که تا به اینجا در پیش‌نمایش آن معرفی شدند پرداختیم. برای بررسی عامل سیستم watchOS 9 به‌طور کامل اما باید تا زمان نسخه نهایی صبر کنیم. نظر شما در مورد این نسخه چیست؟ دیدگاه‌های خود را با ما و سایر کاربران پلازا به‌اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 54.6 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.2 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 15 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 12 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 11 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 9 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 7 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 3 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401