بازی های ویندوز 11 ؛ آموزش فعال سازی حالت بازی در ویندوز 11

بازی های ویندوز 11 | آموزش فعال سازی حالت بازی در ویندوز 11
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اگر جزو گیمرهایی هستید که روان بودن و گرافیک از اهمیت بالایی برایتان برخوردار است باما در مقاله حالت گیم مود در ویندوز 11 همراه باشید. در این مقاله آموزشی قصد داریم به نکات ارزشمندی در این خصوص اشاره داشته باشیم که با استفاده از آنها میتوانید بازی های ویندوز 11 را در حالت بهتری برای اجرا قرار دهید. در این زمینه تنظیمات و موارد بسیاری نقش دارند که اگر بدنبال آنها هستید پیشنهاد میشود باما همراه باشید.

ویندوز 11 یکی از بهترین و در واقع جدیدترین محصولات کمپانی مایکروسافت بشمار میرود که در این میان از ویژگی های نرم افزاری بسیاری برخوردار بوده که در ادامه قصد داریم مواردی که با موضوع نمایش بهتر بازی های ویندوز 11 در ارتباط هستند را برای شما معرفی کنیم.

جهت اجرای بازی روی ویندوز 11 به شکل ایده‌آل موارد مهمی نقش دارند که اگر بدنبال آن هستید تا بازی مدنظر خودرا با ثبات بهتری اجرا کنید باما در زمینه تنظیمات حالت گیم مد ویندوز 11 همراه باشید. همچنین اگر در انجام موارد ذکر شده با مشکلی مواجه شدید میتوانید در بخش نظرات سوالات خود را با پلازا در میان بگذارید.

آنچه در ادامه خواهید خواند

حالت گیم مود برای اجرای بهتر بازی های ویندوز 11

در واقع حالت گیم مود در ویندوز 11 با ویژگی و تنظیمات بسیاری همراه است که اگر در این زمینه اطلاعاتی ندارید میتوانید باما در این زمینه همراه باشید. لازم به ذکر است بدانید که این مقاله تئوری در زمینه روان‌تر شدن بازی ها به شما کمک شایانی خواهد نمود که در زمینه اجرای بازی روی ویندوز 11 میتوانید با ثبات و کیفیت بهتری مواجه باشید.

فعال سازی Game Mode در ویندوز ۱۱

جهت اجرای گیم در ویندوز 11 به شکل بهتر ابتدا باید بررسی کنید که Game Mode در ویندوز 10 یا 11 شما فعال است یا خیر. برای بررسی این مورد میتوانید از مسیر زیر اقدام کنید که این مسیر برای ویندوز 10 و 11 ثابت بوده که اگر در رسیدن به بخش مربوط با مشکلی مواجه شدید میتوانید در نظرات باما همراه باشید:

 • ابتدا وارد تنظیمات ویندوز خود شوید.
 • سپس در صفحه بازشده بدنبال گزینه ای بنام Gaming باشید.
 • با وارد شدن به بخش گیمینگ در سمت چپ صفحه جدید روی گزینه Game Mode کلیک نمائید.
 • در این بخش میتوانید تیک مربوط به حالت گیم مود را بررسی کنید که آیا فعال است یا خیر.

تنظیمات حالت گیم مود در ویندوز 11 به صورت پیشفرض روی حالت فعال قرار دارد تا کاربرانی که از ویندوز 11 فقط برای سرگرمی و نصب بازی استفاده میکنند نیازی به فعالسازی این مورد نداشته باشند. در همین زمینه شرکت مایکروسافت طبق تنظیمات ویندوز آنرا روی حالت فعال قرار داده است که از مسیر فوق میتوانید متوجه شوید که آیا گیم مود فعال هست یا خیر.

بازی های ویندوز 11 / حالت گیم مود در ویندوز 11

فعال سازی Game Mode در ویندوز ۱۱ به بخش سخت افزار و نرم افزار سیستم کمک میکند تا عملکرد بهتری را برای اجرای بازی های کامپیوتری به همراه داشته باشند. در این زمینه سیستم طبق برنامه نویسی و مواردی که در ساخت برایش درنظر گرفته شده است از انجام کار های دیگر صرف نظر نموده و تمام توان خودرا برای اجرای بهتر بازی قرار میدهد که در این شرایط میتوانید عملکرد و کیفیت بهتری را در بازی داشته باشید.

اگر در این خصوص شک دارید و یا احساس میکنید که گیم مود فقط یک ویژگی محدود است پیشنهاد میشود که آنرا روی یک بازی فعال کنید و سپس در سری بعد آنرا غیرفعال نمائید تا متوجه تغییرات بسیار در این زمینه شوید. در ادامه میتوانید به اطلاعات بیشتری در خصوص آموزش فعال سازی حالت بازی در ویندوز 11 دسترسی داشته باشید که پیشنهاد میشود در این زمینه باما همراه باشید. لازم به ذکر است بدانید که این ویژگی به صورت مستقیم با کارت گرافیک و بخش های نرم افزاری آن در ارتباط خواهد بود که این مورد سبب بهبود عملکرد کارت گرافیک نیز خواهد شد.

حالت بازی در ویندوز 11 چیست؟

حالتی که در این مقاله با آن سروکار داریم گیم مود نام دارد که مجموعه ای از ویژگی های نرم افزاری برای اجرای بهتر بازی های کامپیوتری بوده است. فعال کردن گیم مود در ویندوز 11 و 10 تقریبا به یک شکل است که در توضیحات فوق نحو فعالسازی این ویژگی در ویندوز 11 مطرح شد که اگر در انجام آن روی ویندوز 10 با مشکل مواجه شدید میتوانید در بخش جستجو عبارت Gaming را سرچ کنید و یا در بخش نظرات باما همراه باشید.

با دانستن اینکه حالت بازی در ویندوز 11 چیست؟ میتوانید با خیال آسوده بازی های خودرا اجرا کنید. لازم به ذکر است بدانید که ویندوز های 10 و 11 در این زمینه از یکسری بخش های کلیدی برخوردار بوده اند که اگر در حین بازی با مشکلی مواجه شدید با زدن کلید های ترکیبی Windows + G میتوانید به صفحه ای مرتبط با مصرف سخت افزار و برنامه هایی که از منابع استفاده زیادی میکنند دسترسی داشته باشید. لازم به ذکر است این زمینه اطلاعات مربوط به حالت بازی را نیز نمایش میدهد که در آن میتوانید به گزینه های خوبی دسترسی داشته باشید.

بازی های ویندوز 11 / اجرای بازی روی ویندوز 11

برای اجرای بهتر بازی های موجود در ویندوز 10 نیازی به ارتقاء شدید سخت افزار و یا انجام تغییرات بسیار نخواهید داشت زیرا با فعالسازی گیم مود میتوانید به بسیاری از مشکلات خود پایان دهید. اگر با مشکل اجرا نشدن بازی در ویندوز ۱۱ مواجه هستید پیشنهاد میشود که یکبار این تنظیمات را غیرفعال و سپس فعال کنید که به احتمال بسیار مشکلات شما بهبود خواهند یافت.

سخن پایانی

مقاله ای با محوریت اجرای بهتر بازی های ویندوز 11 در اختیار شما عزیزان قرار گرفت که در این خصوص به اطلاعات خوبی در مورد حالت گیم مود در ویندوز 11 اشاره شد. اگر در اجرای بازی روی ویندوز 11 با مشکلی مواجه هستید میتوانید با کارشناسان پلازا در پشتیبانی همراه باشید. همچنین اگر از اطلاعات خوبی در این زمینه همراه هستید پیشنهاد میشود آنرا برای افزایش کیفی سطح مقاله باسایر کاربران به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401