روش فعال کردن هات اسپات در آیفون + رفع مشکلات

روش فعال کردن هات اسپات ایفون / آموزش فعال سازی hotspot ایفون
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

دانستن روش فعال کردن هات اسپات ایفون، می‌تواند در بسیاری از مواقع به‌کمک شما بیاید. به‌خصوص اگر جایی باشید که دسترسی به وای‌فای ندارید و لپ‌تاپ شما هم از اتصال اینترنت پشتیبانی نکند. در این مواقع می‌توانید از آیفون کمک بگیرید. در ادامه با آموزش فعال سازی hotspot ایفون همراه پلازا باشید.

با فعال کردن هات اسپات ایفون و به‌اشتراک‌گذاری اینترنت از طریق کابل یا وای‌فای، می‌توانید گوشی را به یک مودم برای دستگاه‌های مختلفی از لپ‌تاپ گرفته تا تبلت و همچنین سایر گوشی‌ها تبدیل کنید. شاید درنگاه اول این پروسه خیلی پیچیده به‌نظر بیاید اما واقعا کار آسانی است. در ویدیوی زیر نیز راهنمای فعال کردن هات اسپات گوشی های آیفون را تماشا خواهید کرد.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

روش فعال کردن هات اسپات ایفون ؛ آموزش فعال سازی Hotspot

هات‌اسپات به‌صورت پیش‌فرض در گوشی شما خاموش است. دلیل اصلی آن هم مصرف بسیار زیاد باتری است. اگر قصد استفاده از این ویژگی را دارید، حتما حواستان باشد که یک پاوربانک هم همراه خودتان داشته باشید تا شارژ گوشی تمام نشود. اما حالا نوبت به روشن کردن هات اسپات آیفون می‌رسد.

ابتدا در صفحه Settings روی Personal Hotspot بزنید.

روش فعال کردن هات اسپات ایفون / آموزش فعال سازی hotspot ایفون

در صفحه بعدی گزینه Allow Others to Join را فعال کنید.

روش فعال کردن هات اسپات ایفون / روشن کردن هات اسپات آیفون

همچنین Wi-Fi Password نیز رمزعبوری است که باید در سایر دستگاه‌ها، هنگام اتصال به هات‌اسپات آیفون وارد کنید تا بتوانید به اینترنت دسترسی پیدا کنید. سپس در دستگاهی که می‌خواهید به اینترنت متصل کنید وارد منو وای‌فای شوید و روی نام آیفون خودتان کلیک کنید. پس از وارد کردن رمزعبور می‌توانید به اینترنت دسترسی پیدا کنید.

علاوه بر وای‌فای که ساده‌ترین روش است، می‌توانید اینترنت را از طریق بلوتوث و کابل USB هم به‌اشتراک بگذارید. البته در این روش‌ها ممکن است کیفیت ارتباط شما به‌خوبی وای‌فای نباشد.

اتصال به هات اسپات ایفون از طریق بلوتوث

ابتدا هات‌اسپات را روشن و سپس بلوتوث گوشی را هم روشن کنید. درست مانند وای‌فای، می‌توانید به منو بلوتوث دستگاه مقصد مراجعه و پس از روشن کردن بلوتوث، با انتخاب نام گوشی و سپس جفت کردن دو دستگاه با یکدیگر، از طریق بلوتوث از اینترنت استفاده کنید.

روش فعال کردن هات اسپات ایفون / آموزش فعال سازی hotspot ایفون

در این روش به‌جای رمز وای‌فای آیفون، باید مطمئن شوید که کد 6 رقمی که در دستگاه مقصد و آیفون نشان داده می‌شود یکی است. سپس روی Pair بزنید تا دو دستگاه از طریق بلوتوث به هم متصل شوند. همچنین مطمئن شوید که هردو دستگاه برای یکدیگر قابل دید هستند.

اتصال به هات اسپات ایفون از طریق USB

برای نحوه هات اسپات کردن در آیفون و طریقه استفاده از هات اسپات iOS از طریق USB مراحل زیر را دنبال کنید (فقط برای لپ تاپ و کامپیوتر):

 • Personal Hotspot را در قسمت تنظیمات فعال کنید.
 • آیفون خود را از طریق کابل لایتنینگ به کامپیوتر یا لپ تاپ خود وصل کنید.
 • در کامپیوتر یا لپ تاپ به تنظیمات Network رفته و آیفون خود را در لیست USB network interface پیدا کنید. سیستم های ویندوزی احتمالا نیاز به نصب درایور دارند.
 • از آنجایی که این تنها شبکه اینترنت موجود در حال حاضر است، لپ تاپ شما به صورت خودکار به این شبکه وصل خواهد شد.

نحوه فعال كردن هات اسپات در آيفون دو سیم کارت

در آیفون‌هایی که 2 سیم کارت دارند، تنها می‌توانید در آن واحد از اینترنت یک سیم‌کارت برای هات‌اسپات استفاده کنید. مراحل فعال کردن هات‌اسپات در آن‌ها درست مانند همان مراحلی است که در قسمت اول این آموزش فعال كردن هات اسپات در iOS به آن‌ها اشاره کردیم. اما برای اینکه بخواهید از اینترنت یکی از آن‌ها استفاده کنید باید، به تنظیمات بروید و Cellular و سپس Cellular Data را انتخاب کنید.

روش فعال کردن هات اسپات ایفون / آموزش فعال سازی hotspot ایفون

حالا شماره تلفنی که می‌خواهید از اینترنت آن استفاده کنید را انتخاب کنید.

مشکل عدم اتصال هات اسپات آیفون

بسیاری از کاربران با مشکل روشن كردن Hotspot ايفون مواجه می‌شوند. یکی از این مشکلات، قطعی غیرمنتظره هات اسپات ایفون است و البته گاهی دوباره به صورت خودکار وصل می‌شود. به این ترتیب، اگر شما هم با چنین مشکلی مواجه شده‌اید، مطالب این بخش را دنبال کنید.

 • اگر سایر دستگاه‌ها به هات اسپات شما وصل نمی‌شوند، ممکن است دلیلش این باشد که آن دستگاه‌ها خارج از دامنه و محدوده هات اسپات اپل هستند. در این صورت، مطمئن شوید که دستگاه‌های دیگر و دستگاه iOS شما به هم نزدیک هستند.
 • سعی کنید کامپیوتر یا موبایل دیگری را به هات اسپات ایفون وصل کنید. اگر دستگاه دیگر بتواند به هات اسپات وصل شود، مشکل از هات اسپات آیفون نیست، بلکه از آن دستگاه قبلی است.
 • همچنین سعی کنید به سایر اتصالات وای فای وصل شوید، اگر باز هم اتصال انجام نشد، پس در این مورد هم مشکل از هات اسپات نیست.
 • سعی کنید وارد وبسایت دیگری شوید، اگر وبسایت دیگری با اینترنت باز شد، پس باز هم مشکل از هات اسپات نیست.

به روز رسانی سیستم عامل دستگاه ها

 • مطمئن شوید که آیفون شما با آخرین نسخه سیستم عامل iOS به روز رسانی شده است. با رفتن به تنظیمات (Settings) و سپس General و بعد Software Update می‌توانید بروزرسانی‌ها را انجام دهید.
 • از آپدیت بودن آخرین نسخه سیستم عامل دستگاه دیگر هم مطمئن شوید.
 • برای استفاده از هات اسپات آیفون ، مطمئن شوید که Personal Hotspot در ایفون شما فعال است. به همین منظور وارد Settings یا تنظیمات شده و سپس گزینه Personal Hotspot را بررسی کنید. همچنین مطمئن شوید که گزینه Allow Others to Join هم روشن یا فعال است. و در آخر، اگر آیفون 12 دارید، مطمئن شوید که گزینه Maximize Compatibility فعال است. برای فعال کردن آن به قسمت تنظیمات و سپس Personal Hotspot بروید.
 • آیفون خود و سایر دستگاه یا دستگاه‌هایی را که می‌خواهید به هات اسپات وصل شوند، ری استارت کنید.
 • در دستگاه دیگر، وای فای را خاموش کرده و 30 ثانیه صبر کنید و دوباره آن را روشن کنید.
 • تنظیمات حامل را در آیفون خود به روز رسانی کنید. این آپدیت ممکن است مشکل هات اسپات آیفون را حل کند. به همین منظور وارد تنظیمات Settings شده و به قسمت General و بعد About بروید. اگر آپدیتی موجود باشد، گزینه آن در آنجا دیده خواهد شد. سپس دستورالعمل‌های روی نمایشگر را دنبال کنید.

ریست کردن تنظیمات شبکه ؛ روش فعال کردن هات اسپات ایفون

 • تنظیمات شبکه را ریست (reset) کنید. پیش از هر چیزی، لطفاً به این نکته توجه کنید که ریست کردن تمام پسوردها و شبکه‌های وای فای، تنظیمات اینترنت، وی پی ان، تنظیمات ای پی ان (APN) و proxy را پاک خواهد کرد. اگر اشتباهی در تنظیمات کانفیگ وجود داشته باشد، باعث مشکل هات اسپات آیفون می‌شود. بنابراین، هر گاه از ریست کردن مطمئن بودید، این مراحل را دنبال کنید: وارد قسمت تنظیمات Settings و سپس General و بعد Reset شده و سپس به قسمت Reset Network Settings بروید. در اینجا رمز عبور از شما خواسته می‌شود و سپس گوشی آیفون ری استارت (restart) خواهد شد.

فعال سازی Hotspot در آیفون با تنظیمات درست

برای برخی سیم‌کارت‌ها ممکن است گزینه Personal Hotspot در بخش تنظیمات آیفون وجود نداشته باشد. دلیل این امر این است که تنظیمات شبکه شما به‌درستی اعمال نشده است. برای حل این مشکل ابتدا به تنظیمات بروید و Cellular را انتخاب کنید. سپس روی Cellular Data Network بزنید. در این قسمت بسته به اپراتور سیم‌کارت باید در قسمت Cellulare Data و Personal Hotspot کادر APN را پر کنید.

روش فعال کردن هات اسپات ایفون / آموزش فعال سازی hotspot ایفون

کلمات زیر را بسته به اپراتور خود در این 2 کادر وارد کنید:

 • همراه اول: mcinet
 • ایرانسل: mtnirancell
 • رایتل: rightel

اگر از 2 سیم‌کارت استفاده می‌کنید، حواستان باشد که APN مربوط به اپراتوری که اینترنت آن فعال است را تایپ کنید. حالا به صفحه تنظیمات بازگردید. گزینه Personal Hotspot در دسترس خواهد بود.

همچنین بخوانید :

سوالات متدوال

1. هات اسپات آیفون 13 کجاست؟

برای فعال سازی سریع هات اسپات در آیفون 13، گوشه سمت راست بالای نمایشگر را پایین کشیده و به Control Center دسترسی پیدا کنید، سپس انگشت خود را در وسط نوار Connectivity نگه داشته و آیکن Personal Hotspot را برای فعال سازی انتخاب کنید.

2. هات اسپات آیفون را چطور فعال کنیم؟

همانطور که در این آموزش فعال سازی Hotspot ایفون اشاره کردیم، وارد تنظیمات (Settings) شده و سپس گزینه Personal Hotspot را فعال یا On کنید.

3. چرا هات اسپات ایفون وصل نمیشه؟

به دلایل مختلفی ممکن است این اتفاق بیافتد؛ برای مثال، به روز نبودن سیستم عامل آیفون یا دستگاه دیگر، وجود مشکل در تنظیمات شبکه، مشکل از اپراتور اینترنت یا در آیفون 12، فعال نبودن گزینه Maximize Compatibility می‌توانند از دلایل این مشکل باشند.

4. چگونه هات اسپات در آیفون را غیر فعال کنیم؟

با وارد شدن به تنظیمات گوشی (Settings)، می‌توانید گزینه Personal Hotspot را غیرفعال یا off کنید.

جمع بندی

روش فعال کردن هات اسپات ایفون همانطور که دیدید بسیار ساده است. به‌راحتی با این قابلیت می‌توانید اینترنت سیم‌کارت خود را برای سایر دستگاه‌ها به‌اشتراک بگذارید. درصورتی که نظر یا سوالی درباره آموزش فعال سازی Hotspot ایفون دارید، حتما در بخش نظرات با ما همراه باشید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
علی
.
14 بهمن 1398، 01:49
پاسخ
0
0
خیلی توضیحاتتون چرت بود... کلا گفتی اپراتور شبکه مداخله کند درضمن حداقل میدونم من بکی میدونستم ایجون هات اسپات رو فعال کنم???
جدول فروش فیلم ها