مروری بر بالاترین و پایین ترین امتیازات فیلم های ابرقهرمانی در Rotten Tomatoes

Rotten Tomatoes / ابرقهرمانی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

فیلم های ابرقهرمانی از محبوب ترین فیلم‌های جهان هستند که مخاطبان را به خود جذب می‌کنند. اما آیا تمام این فیلم‌ها در صف بهترین آثار سینمایی جهان قرار می‌گیرند و بدون اشکال هستند؟ در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین فیلم های ابرقهرمانی راتن تومیتوز بپردازیم و در مقابل فیلم هایی که پایین ترین نمره از این سایت کسب کردند را نیز به شما معرفی خواهیم کرد. با این مقاله از پلازا همراه باشید.

فیلم‌های ابرقهرمانی به شکل شگفت‌آوری پرطرفدار هستند و بسیاری از آن‌ها از لحاظ تجاری در جایگاه موفقی قرار دارند. در سال 2018 فقط Black Panther و Avengers: Infinity War به تنهایی توانستند بیش از 675 میلیون دلار در آمریکای شمالی بفروشند و به دو تا از پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ باکس آفیس تبدیل شوند. درست است که چندین عنوان مزخرف هم وجود دارد که انصافاً از تعدادی نمی‌توان چشم‌پوشی کرد، اما محبوبیت بهترین فیلم‌های ابرقهرمانی اشاره به این دارد که به این زودی‌ها از پرده‌های سینما خارج نخواهند شد.

حالا منتقدین در موردشان چه می‌گویند؟ یک باور غلط در جامعه وجود دارد که منتقدین از عناوین مفرح و پاپکورنی دل خوشی ندارد (و فقط Citizen Kane می‎خواهند). این قضیه به هیچ وجه درست نیست؛ مخصوصاً در این دوره و زمانه که بسیاری از این فیلم‌ها به پرفروش‌های هالیوود تبدیل شده‌اند. عناوین کلیشه‌ای در هر ژانری پیدا می‌شوند، اما منتقدین در بسیاری از مواقع تحت تأثیر فیلم‌های ابرقهرمانی قرار می‌گیرند. به این ترتیب اگر عنوان درخوری ظهور کند، با آغوش باز به استقبالش خواهند رفت. در این مطلب به سراغ سایت معروف راتن تومیتوز می‌رویم و بهترین فیلم های ابرقهرمانی راتن تومیتوز را بررسی کرده و نگاهی به پایین ترین نمرات فیلم‌های ابرقهرمانی نیز خواهیم داشت‌.

آنچه در ادامه می‌خوانید

بهترین فیلم های ابرقهرمانی راتن تومیتوز که امتیاز بالا گرفتند (تازه)

راتن تومیتوز به معنی گوجه پلاسیده است. در این سایت منتقدین به فیلم های عالی (امتیاز بالای 60%) لقب تازه و به فیلم های پایین تر (امتیاز کم‌تر از 59%) لقب پلاسیده را می‌دهند. چندین عنوان هستند که تنها یک قدم با 100 درصد کامل فاصل دارند. در ادامه برترین فیلمهای ابرقهرمانی راتن تومیتوز را به شما معرفی خواهیم کرد.

1. بهترین فیلم های ابرقهرمانی راتن تومیتوز: فیلم انیمیشن The Incredibles

فیلم The Incredibles / برترین فیلمهای ابرقهرمانی راتن تومیتوز

 • امتیاز راتن تومیتوز: 97/100

این اثر از فیلم های ابرقهرمانی Rotten Tomatoes با بالاترین امتیاز، مدرک مناسبی مبنی براین است که باید انیمیشن‌‎های ابرقهرمانی بیشتری ساخته شوند. این ساختار برای چنین چهارچوبی، به بهترین شکل نمود می‎‌یابد. البته به فیلم‎نامه و شخصیت‎هایی هوشمندانه نیاز دارید. این فیلم هردویشان را داشته که به امتیاز شگفت‎انگیز 97% رسیده است.

منتقدین باید برای توصیف لذت ماجراجویی پیکسار یک صفت جدید خلق می‎کردند. آن‎ها عاشق شخصیت‌‎های The Incredibles شدند و خود انیمیشن هم با تمرکز روی زندگی روزمره ابرقهرمانان و خانواده‎ و اضطراب‎های شغلی، نگاه جدیدی به این ژانر داشت.

2. بهترین فیلم های ابرقهرمانی راتن تومیتوز | فیلم Black Panther

فیلم Black Panter / بهترین فیلم‌های ابرقهرمانی بر اساس راتن تومیتوز

 • امتیاز راتن تومیتوز: 96/100

Black Panther 2018 از برترین فیلمهای ابرقهرمانی راتن تومیتوز یک پدیده پول ساز است؛ این فیلم توانست تنها در آمریکای شمالی حدود 700 میلیون دلار بفروشد.

بررسی‎های فیلم، مثبت و شگفت‌زده نشان می‌‎دادند. منتقدین عمق داستان پردازی رایان کوگلر را که توانسته بود هیجان لازم را با درامی پیچیده در مورد خانواده، دوستی و دشمنی تلفیق کند، دوست داشتند. شخصیت‎های مکمل چندلایه و جلو‎ه‎های بصری خیره‎کننده یکی دیگر از المان‎های مورد استقبال فیلم بود. از چادویک بوزمن و مایکل بی جوردن نیز به خاطر بازی درخشانشان تجلیل شد.

97% درخشان در Rotten Tomatoes نشان از زیبایی Black Panther دارد.

3. بهترین فیلم های ابرقهرمانی راتن تومیتوز: فیلم Superman

فیلم Superman / فیلم های ابرقهرمانی Rotten Tomatoes امتیاز بالا

 • امتیاز راتن تومیتوز: 95/100

Superman سال 1987 اولین فیلم مدرن ابرقهرمانی بود. تا قبل از آن مخاطبین به فیلم‌های اقتباسی از کمیک توجه چندانی نشان نمی‌دادند، اما Superman این قاعده را تغییر داد.

فیلم نه تنها در باکس آفیس کلی سرو صدا به پا کرد، بلکه مورد توجه منتقدین نیز قرار گرفت. کریستوفر ریو انتخاب درست و مناسبی برای مرد پولادین و «کلارک کنت» به نظر می‌رسید و به خوبی وجهه دوگانه این شخصیت را ترسیم کرد. اکشن و طنز فیلم، بینندگان را تحت تأثیر قرار داد؛ مخصوصاً که جینی هکمن در نقش لکس لوتر ظاهر شده بود. Superman در نهایت با امتیاز 95% به کارش پایان داد.

4. بهترین فیلم های ابرقهرمانی راتن تومیتوز: فیلم Iron Man

فیلم Iron Man / بهترین فیلم‌های ابرقهرمانی بر اساس راتن تومیتوز

 • امتیاز راتن تومیتوز: 94/100

Iron Man از برترین فیلمهای ابرقهرمانی راتن تومیتوز آغاز رسمی دنیای سینمایی مارول را رقم زد؛ آن هم چه آغازی! در ابتدا مخاطبین تصور می‌کردند که یک فیلم ابر قهرمانی مستقل را شاهدند، اما ویدیوی کوتاه بعد از تیتراژ آخر، خبر از یک پروژه به مراتب بزرگتر خبر می‌داد.

نقد‌‎ها به شکل شگفت‎‌انگیزی رضایت بخش بودند و در نهایت به امتیاز 94% منجر شدند. منتقدین فیلم را هوشمندانه و پیچیده خواندند و صحنه‎های اکشن درجه یکش را به شدت پسندیدند. از بازی رابرت دانی جونیور در نقش «تونی استارک» نیز چندین بار به عنوان نقطه قوت فیلم یاد شد.

5. بهترین فیلم های ابرقهرمانی راتن تومیتوز: فیلم The Dark Knight

فیلم The Dark Knight / بهترین فیلم های ابرقهرمانی مارول Rotten Tomatoes

 • امتیاز راتن تومیتوز: 94/100

کریستوفر نولان پس از این که Batman Begins را ساخت، اعلام کرد که برنامه‌های بزرگی برای فرنچایز بتمن دارد. دومین فصل از حماسه بتمن، یعنی The Dark Knight از برترین فیلمهای ابرقهرمانی راتن تومیتوز به تعهدات نولان جامه عمل پوشاند.

امتیاز 94% تأیید و تحسین منتقدین از ترسیم بتمن نولان را نشان می‌دهد؛ کریستین بیل در نقش شوالیه تاریکی فوق‌العاده بود هیث لجر با نقش جوکر معجزه کرد.

جالبت اینجاست اندک منتقدینی که به فیلم گوجه تازه ندادند، توسط گروه کوچک اما پرحاشیه‌ای از طرفداران دوآتشیه که معتقد بودن فیلم لیاقت 100% را در Rotten Tomatoes دارد، مورد تهدید و آزار قرار گرفتند. درست که کارشان خیلی معقول و اخلاقی نبود، اما انصافاً این بهترین Batman تاریخ است.

6. بهترین فیلم های ابرقهرمانی راتن تومیتوز: فیلم Logan

فیلم Logan / فیلم های ابرقهرمانی Rotten Tomatoes با بالاترین امتیاز

 • امتیاز راتن تومیتوز: 93/100

Logan از برترین فیلمهای ابرقهرمانی راتن تومیتوز اثر جیمز منگولد مسیر متفاوتی برای شخصیت «ولورین» پیش گرفت. فیلم‌های گذشته X-Men همگی رده‌بندی سنی مفرح 13 سال به بالا داشتند. این فیلم به خاطر خشونت بالا و داستان سیاه و غمگینش که به پیری و فرتوتی اشاره داشت، چیزی بیش از رده‌‎بندی بزرگسال را دریافت می‌کرد.

ظاهراً این اثر از فیلم های ابرقهرمانی Rotten Tomatoes امیتاز بالا همان تغییر تازه و انقلابی ای بود که سری فیلم ها بیش از هر چیزی به آن نیاز داشت. منتقدین به خاطر اتمسفر غنی و داستانی که کلیشه‌های ابرقهرمانی را برهم می‌‎زد تحت تأثیر قرار گرفتند. از هیو جکمن نیز به خاطر نقش عمیق و عملکرد چندلایه‌‌‌اش تجلیل شد و دافنه کین در اولین نقش‌آفرینیش استعداد بالایی از خود نشان داد. Logan با 93% گوجه تازه در Rotten Tomatoes در رتبه‎های بالای ابرقهرمانی قرار دارد.

7. بهترین فیلم های ابرقهرمانی راتن تومیتوز: فیلم انیمیشن Incredibles 2

فیلم Incredibles 2 / بهترین فیلم های ابرقهرمانی راتن تومیتوز

 • امتیاز راتن تومیتوز: 93/100

وقتی که پیکسار برای اولین بار ساخت فیلم‌ها را آغاز کرد، اذعان داشت که علاقه‌‎ای به ساخت دنباله ندارد. البته این ادعا دوام زیادی نداشت، عناوینی مثل Toy Story 2-3 و Finding Dory گواهی بر این قضیه هستند. موضوع این است که دنباله‌های پیکسار بر خلاف دیگر کمپانی‌ها، جذابیت بالایی دارند.

این موضوع در مورد Incredibles 2 از فیلم های ابرقهرمانی Rotten Tomatoes امیتاز بالا با 93% رأی مثبت منتقدین کاملاً مشهود است. با وجود این که بسیاری آن را به خوبی قسمت اول نمی‌دانند، فیلم داستانی قدرتمند ارائه می‌‎داد و به فضای خانوادگی و مسئولیت‌های والدین می‌پرداخت.

8. بهترین فیلم های ابرقهرمانی راتن تومیتوز:  فیلم Spider-Man 2

Spider-Man 2 / بهترین فیلم های ابرقهرمانی راتن تومیتوز

 • امتیاز راتن تومیتوز: 93/100

هنگامی که Spider-Man اصلی در سال 2002 به موفقیت رسید، فشار روی کارگردان فیلم، سم رایمی بیش از پیش شد. دو سال بعد او فیلم Spider-Man 2 از برترین فیلمهای ابرقهرمانی راتن تومیتوز را به مخاطبان ارائه داد. شخصیت‌ها عمیق‌‍تر بودند و براساس اتمسفری که برای اولین بار معرفی می‌شد گسترش می‌یافتند.

دنباله با امتیاز 93% به بالاترین امتیاز در بین فرنچایز Spider-Man تبدیل شد. منتقدین اعتقاد داشتند که فیلم بهترین عنوان ابرقهرمانی ساخته شده است. فیلمی که تمام المان‌های لازم برای ارائه یک داستان عمیق را همراه داشت و پیامی ارزشمند در مورد قهرمانی ارائه می‌داد.

9. بهترین فیلم های ابرقهرمانی راتن تومیتوز: فیلم Wonder Woman

Wonder Woman / فیلم های ابرقهرمانی در Rotten Tomatoes

 • امتیاز راتن تومیتوز: 92/100

یک باور رایج وجود دارد که دنیای کمیک DC همیشه در ترسیم سینمایش به مشکل برمی‌خورد، مخصوصاً در مقایسه با موفقیت مارول! در کمال ناباوری کمپانی با  Wonder Woman محصول 2017 یکی از بهترین‌های این ژانر را ارائه داد. کارگردان فیلم پتی جنکینز با استفاده از گل گدوت، یک فیلم ابرقهرمانی پرطرفدار خلق کرد.

این دو با امتیاز 92% در Rotten Tomatoes مزد تلاششان را گرفتند. منتقدین نیز از ترسیم Wonder Woman به عنوان زنی قدرتمند، باهوش و خودکفا استقبال کردند. عملکرد گدوت نیز نظر بسیاری را به خاطر داستان درگیرکننده و پیام انگیزشی‌اش برای قدرت زنان جامعه جلب کرد.

10. بهترین فیلم های ابرقهرمانی راتن تومیتوز: فیلم Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming / برترین فیلمهای ابرقهرمانی راتن تومیتوز

 • امتیاز راتن تومیتوز: 92/100

سه گانه اصلی سم رایمی از شخصیت Spider-Man یک پیروزی محض محسوب می‌شد. وقتی فرنچایز با کارگردانی مارک وب ریبوت شد، اندرو گارفیلد در نقش اصلی قرار گرفت، اوضاع چندان خوب پیش نرفت. The Amazing Spider-Man و دنباله‌اش تقریباً فرنچایز را به زمین کوبیدند.

سری یک بار دیگر ریبوت شد و این بار نتیجه‌ای مطلوب داشت. Spider-Man: Homecoming از بهترین فیلم های ابرقهرمانی مارول Rotten Tomatoes با 92% رأی مثبت، فیلم وب/گارفیلد را که فقط 20% کسب کرده بود زیر خاطرات مدفون کرد. تام هالند به عنوان شخصیت اسپایدی انتخابی درست بود و صحنه‌های اکشن بی‌نظیر اعلام شدند.

11. بهترین فیلم های ابرقهرمانی راتن تومیتوز: فیلم Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok / برترین فیلمهای ابرقهرمانی راتن تومیتوز

 • امتیاز راتن تومیتوز: 92/100

مارول با Thor: Ragnarok یک ریسک بزرگ را مرتکب شد. دو فیلم گذشته Thor اکشن‌های شسته رفته‌ای تلفیق شده با طنز بودند. از طرفی این فیلم، یک ماجراجویی ابرقهرمانی مفرح و کمدی است.

ظاهراً این تغییر سبک ارزش ریسک را داشت. منتقدین تمرکز روی طنز را پسندیدند و اظهار داشتند که این المان به فیلم حس منحصربفردی می‌داد. استعداد طنز کریس همسورث و مارک روفالو چندین بار در فیلم شکوفا می‌شود. ترسیم رنگارنگ و پرجزئیات کارگردان فیلم، تایکا وایتیتی دیگر المانی است که به امتیاز 92% Rotten Tomatoes منجر شد.

12. بهترین فیلم های ابرقهرمانی راتن تومیتوز: فیلم Guardians Of The Galaxy

Guardians Of The Galaxy / برترین فیلمهای ابرقهرمانی راتن تومیتوز

 • امتیاز راتن تومیتوز: 92/100

جیمز گان کارگردان/نویسنده، هنگامی که برای Guardian Of The Galaxy محصول 2014 از برترین فیلمهای ابرقهرمانی راتن تومیتوز اعلام آمادگی کرد، چالش بزرگی پیش رویش داشت. شخصیت‌ها از تاریخچه عمیقی برخوردار بودند، اما عموم مردم شناخت چندانی از آن‌ها نداشتند. مأموریت گان این بود که آن‌ها را به قهرمانانی سرنوشت‌ساز برای دنیای سینمایی مارول تبدیل کند.

نیازی به گفتن نیست که او به خوبی از پس این مأموریت برآمد. منتقدین از شیوه پیاده‎سازی Guardians در دنیای مارول و این که چطور هویت خودش را به شکل مستقل حفظ می‌کرد، تحت تأثیر قرار گرفتند. طنز شیرین فیلم هم بازخورد خوبی داشت. به این ترتیب گان و ستارگانش با امتیاز خوب 92% روبرو شدند

13. بهترین فیلم های ابرقهرمانی راتن تومیتوز: فیلم The Avengers

The Avengers / برترین فیلمهای ابرقهرمانی راتن تومیتوز

 • امتیاز راتن تومیتوز: 91/100

اغراق نیست اگر بگوییم که The Avengers از برترین فیلمهای ابرقهرمانی راتن تومیتوز قبل از انتشارش در سال 2012 یکی از مورد انتظارترین عناوین مارول بود. قبل از آن فیلم‌های زیادی نبودند که ابرقهرمانان اسم و رسم‌دارش را یکجا روی پرده‌های سینما بیاروند. The Avengers با توجه به انتظارات بالایی که نزد طرفداران به وجود آورده بود، به شدت در خطر ناامیدی مردم قرار داشت.

این جزو مواردی است که طرفداران و منتقدین با یکدیگر هم نظر بودند. نقد‌ها مکرراً به این اشاره داشتند که فیلم، سینمای مارول را ارتقا داده و پاداش ساختاری است که در چند فیلم گذشته به درستی شکل گرفت و چیزهایی را بنا کرد که امیدوارکننده به نظر می‌رسند.

The Avengers به قدری مورد توجه منتقدین قرار گرفت که امتیاز شگفت‌انگیز 91% را از Rotten Tomatoes دریافت کرد.

14. بهترین فیلم های ابرقهرمانی راتن تومیتوز: فیلم X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past / بهترین فیلم های ابرقهرمانی راتن تومیتوز

 • امتیاز راتن تومیتوز: 90/100

اقتباس از کتاب مصور X-Men: Days of Future Past کاری دشوار به نظر می‌رسید. ساختار فیلم، به شکلی ممتد نیازمند تغییر وجهه‌های مختلف داستانی بود که شاید به مذاق طرفداران خوش نمی‌‎نشست. علی‌رغم این مسأله که آیا این تغییرات به خوبی پیاده‌ خواهند شد یا خیر، این پرسش وجود داشت که طرفداران چه بازخوردی نشان می‌‎دهند.

به هر حال همه چیز به درستی پیش رفت. طرفداران X-Men این فیلم از بهترین فیلم‌های ابرقهرمانی بر اساس راتن تومیتوز را پسندیدند و منتقدین هم با 90% گوجه تازه از آن استقبال کردند. همگی از پیچش‌های داستانی لذت بردند. در واقع Days of Future Past یکی از بهترین امتیازات Tomatoes را در کل فرنچایز دارد.

15. بهترین فیلم های ابرقهرمانی: فیلم Captain America: Civil War

Captain America: Civil War / بهترین فیلم های ابرقهرمانی راتن تومیتوز

 • امتیاز راتن تومیتوز: 90/100

در زمان Captain America: Civil War از برترین فیلمهای ابرقهرمانی راتن تومیتوز مارول محبوبیت بالایی برای عناوین ابرقهرمانیش نزد طرفداران داشت. البته این فیلم کمی متفاوت بود، به این جهت که جمعی از شخصیت‌های معروف سری را جمع کرد و آن‌ها را به جان هم انداخت. ارائه انگیزه مناسب و منطقی به هر یک از شخصیت‌ها بدون روایت سردرگم کار آسانی نیست.

منتقدین از مهارت Civil War برای انجام این کار و عمق و شخصیت‌پردازی درست فیلم تحت تأثیر قرار گرفتند و آن را یک ابرقهرمانی پخته و هوشمندانه تلقی کردند. نتیجه کلی هم یک 90% چشم‌گیر بود.

بدترین فیلم های ابرقهرمانی راتن تومیتوز که پایین ترین نمرات را گرفتند (پوسیده)

با مطالعه این فهرست از هم نظر بودن منتقدین نسبت به بد بودن برخی از فیلم‌ها متعجب خواهید شد. از طرفی ممکن است از نبود بعضی فیلم‌های معروف شوکه شوید؛ برای مثال فیلم‌های ضعیفی چون Judge Dredd ،Barb Wire و  فیلم X-Men Origins: Wolverine جمع بدترین نقد‌های Rotten Tomatoes حضور ندارند. با ما همراه باشید تا ببینیم منتقدین چه چیزی برای گفتن دارند. این شما و این تعدادی از از پلاسیده‌ترین گوجه‌های فیلم‌های ابرقهرمانی براساس Rotten Tomatoes که قصد معرفی آن را به شما داریم.

15. فیلم Underdog

Underdog / فیلم های ابرقهرمانی در Rotten Tomatoes

 • امتیاز راتن تومیتوز: 15/100

Underdog قصد داشت از یک کارتون قدیمی با محوریت «سگ ابرقهرمان» استفاده کند و آن را به خورد مخاطبان جوان‌تر دهد. به جای طراحی‌های دستی، فیلم از بازیگران واقعی و سگ‌های CGI استفاده می‌کرد. جیسون لی و امی آدامز گویندگی «آندرداگ» و دوستش «پالی» را برعهده داشتند. بله این سگ‌ها می‌توانستند صحبت کنند. معدود منتقدینی در بررسی‌شان از فیلم به جلوه‌های ویژه عجیب و غریبش رأی مثبت دادند.

در ضمن، علی‌رغم این که Underdog یک فیلم از دیزنی است، از بودجه بسیار پایینی برخوردار بود. با این وجود مورد هدف قرار دادن مخاطبان زیر 8 سال باعث شد فیلم از 15% در Rotten Tomatoes پایین‌تر نرود. فیلم با تلاش های زیاد خود موفق نشد یکی از بهترین فیلم های ابرقهرمانی راتن تومیتوز شود و حتی جز پایین ترین امتیازات نیز قرار گرفت.

14. فیلم The Spirit

فیلم The Spirit / فیلم های ابرقهرمانی در Rotten Tomatoes

 • امتیاز راتن تومیتوز: 14/100

فرانک میلر، نویسنده و طراح کتاب‌های کمیک، پس از همکاریش با رابرت رودریگز برای فیلم اقتباسی یکی از کارهای محبوبش یعنی Sin City، سعی کرد کارگردانی مستقل را هم تجربه کند. The Spirit برگرفته از کمیک ویل آیزنر در سال 2008 اکران گردید و غیبت رودریگز کاملاً احساس می‌شد.

داستان سردرگم، شخصیت‌پردازی ضعیف و تمرکز بیش‌ از اندازه روی جلوه‌های بصری به جای محتوای اصلی، شدیداً به عنوان نواقص فیلم مشاهده می‌شدند. حتی حضور ستارگانی چون اسکارلت جوهانسون و ساموئل ال جکسون هم در نجات تأثیری نداشت. تنها 14% از منقدین در Rotten Tomatoes فیلم را پسندیدند.

13. فیلم Blankman

فیلم Blankman / فیلم های ابرقهرمانی در Rotten Tomatoes

 • امتیاز راتن تومیتوز: 13/100

یک کمدی ابرقهرمانی در سال 1994 با بازی دیمون وایانز است. شخصیت اصلی تصمیم می‌گیرد یک ابرقهرمان خانگی باشد و به این ترتیب از کت کهنه مادربزرگش یک لباس احمقانه جفت وجور می‌کند، نامش را Blankman می‌گذارد و راهی خیابان‌های شهر می‌شود تا دمار از خلافکاران محلی در آورد.

فیلم علاوه بر بازخورد منفی منقدین، یک شکست محض در باکس آفیس محسوب می‌شد. اکثر نظرات حاکی از آن بود که ساختار مسخره ابرقهرمانی به اندازه کافی بامزه نیست و بیشتر مواقع برای مخاطب خواب‌آور است. در آخر تنها دو منتقد از فیلم به خوبی یاد کردند و Blankman با امتیاز 13% به کارش پایان داد و نتوانست جز بهترین فیلم های ابرقهرمانی راتن تومیتوز باشد.

12. فیلم Captain America

Captain America / فیلم های ابرقهرمانی در Rotten Tomatoes

 • امتیاز راتن تومیتوز: 13/100

خیلی قبل‌تر از این که کریس ایوانز سپر به دست بگیرد، بازیگر دیگری نقش استیو راجرز را بازی می‌کرد. نامش مت سالینگر بود و کارش را یک فیلم کم هزینه Captain America در سال 1990 آغاز کرد که تنها با یک رأی مثبت در Rotten Tomatoes به امتیاز 13% رضایت رسید.

بسیاری از منتقدین معتقد بودند که فیلم‌های ابرقهرمانی با بودجه کم محکوم به شکست خواهند بود. لباس‌ها و جلوه‌های ویژه ارزان و مسخره به نظر می‌رسیدند و کل پروسه تولید خالی از جذابیت لازم بود.

11. فیلم The Crow: City Of Angels

The Crow: City Of Angels / فیلم های ابرقهرمانی در Rotten Tomatoes

 • امتیاز راتن تومیتوز: 12/100

با وجود حادثه تراژیکی که حول The Crow جریان داشت، فیلم به یک اثر موفق در باکس آفیس تبدیل شد. با مرگ غم‌انگیز ستاره اصلی فیلم، براندون لی در سر صحنه، شاید بهترین کار این بود که فرنچایز همان جا کارش را تمام می‎کرد. اما هالیوود همین است؛ یک سری از دنباله‌های ناامیدکننده!

The Crow: City of Angels وینسنت پرز را جای لی قرار داد. منتقدین بلافاصله به خلأ کاریزمای ذاتی شخصیت اصلی پی بردند. کارگردان یعنی تیم پاپ در انتقال اتمسفر سیاه و تاریکی که باعث قدرت فیلم اصلی بود شکست خورد. City Of Angels یک فاجعه سینمایی شد و تنها 12% منقدین انگشت شستشان را برای فیلم بالا آوردند.

10. فیلم Superman IV: The Quest For Peace

Superman IV: The Quest For Peace / فیلم های ابرقهرمانی در Rotten Tomatoes

 • امتیاز راتن تومیتوز: 12/100

فیلم Superman IV: The Quest For Peace مشکلات زیادی در پشت صحنه داشت. بزرگترینشان کمپانی تولید جدیدی بود که فیلم را تصاحب کرد و بودجه کمی برای عرضه یک ماجرای حماسی در اختیار سازندگان قرار داد.

فیلم به شدت ارزان به نظر می‌رسید و منتقدین هم متوجه این مورد شدند. آن‌ها اشاره داشتند، سناریویی که سوپرمن طی آن قصد دارد دنیا را از شر سلاح‌های هسته‌ای نجات دهد، بی‌سروته و غیر معقول است. چهارمین تلاش مرد فولادی تنها 12% نظر مثبت منتقدین را جلب کرد. ظاهراً تعداد محدودی هم که از فیلم لذت بردند، از روش «خیلی بد اما مفرح است» استفاده کردند.

9. فیلم Steel

Steel / فیلم های ابرقهرمانی در Rotten Tomatoes

«استیل» روی کاغذ یک شخصیت غول‌پیکر و بسیار بزرگ است. بازیگران زیادی وجود نداشتند که مناسب این نقش باشند، بنابراین فیلم‌سازان نگاهی به دنیای ورزش انداختند. بازیکن حرفه‌ای بسکتبال، شکیل اونیل که 2.13 سانتیمتر قد داشت نقش این ابرقهرمانی DC را برعهده گرفت.

با توجه به این که او اصلاً بازیگر نبوده، تعجبی نداشت که منتقدین از نقش‌آفرینی ضعیف «شک» در Steel ایراد بگیرند. هیچ کس هم تحت تأثیر داستان خام و بی‌سرته فیلم قرار نگرفت؛ ظاهر احمقانه لباس شخصیت اصلی نیز مزید بر علت بود. Steel نه تنها نتوانست جز بهترین فیلم های ابرقهرمانی راتن تومیتوز شود بلکه به خاطر تمام این مشکلات امتیاز شرم‌آور 12% را کسب کرد.

8. فیلم Elektra

Elektra / فیلم های ابرقهرمانی در Rotten Tomatoes

 • امتیاز راتن تومیتوز: 10/100

پس از حضور پررنگ الکترا به عنوان شخصیت مکمل در فیلم ابرقهرمانی Daredevil، اسپین آفی با بازی جنیفر گارنر توجه بسیاری از طرفداران را به خودش جلب کرد. البته این حرکت از لحاظ منطقی اصلاً کار درستی نبود، چون خود Daredevil چه از لحاظ تجاری و چه از نظر منتقدین فیلم موفقی به حساب نمی‌آمد.

وقتی Elektra روی پرده‌ها رفت و منتقدین چاقو‌هایشان را تیز کردند. در عین حال که بازی گارنر قابل قبول بود، دیالوگ‌های ضعیف و سناریوی تکراری همه چیز را بر باد می‌داد. بسیاری از منتقدین اظهار داشتند که سکانس‌های اکشن، خام و غیرجذاب هستند، مخصوصاً در مقایسه با دیگر ابرقهرمانی. در عین حال که Daredevil با امتیاز متوسط 44% روبرو شد، Elektra تنها 10% گوجه تازه کسب کرد.

7. فیلم Batman & Robin

Batman & Robin / فیلم های ابرقهرمانی در Rotten Tomatoes

 • امتیاز راتن تومیتوز: 10/100

وقتی حرف از بدترین فیلم های ابرقهرمانی در Rotten Tomatoes باشد، فیلم Batman & Robin همیشه در فهرست قرار خواهد داشت. حتی خود جورج کلونی اعتراف کرد که فیلمش مزخرف بود.

با این همه شاید متعجب شوید که فیلم 10% رأی مثبت دریافت کرد. بیشتر منتقدین معتقد به این بودند که کلونی به درد شخصیت «بتمن» نمی‌خورد و حضور آلیشا سیلوراستون به عنوان «بت گرل» اضافی و غیرضروری است. سناریویی آبکی با دو شخصیت منفی (آرنولد شوارتزنگر به عنوان مستر فریز و اوما ترومن به عنوان پویزن آیوی) Batman & Robin را به خاری در چشم منتقدین تبدیل کرد.

6. فیلم Fantastic Four

Fantastic Four / فیلم های ابرقهرمانی در Rotten Tomatoes

 • امتیاز راتن تومیتوز: 9/100

احتمالاً هیچ راهی وجود نداشت که Fantastic Four سال 2015 با استقبال روبرو شود. شایعه مشکلات ماه‌ها قبل از اکرانش به گوش می‌رسید. سپس جاش ترانک، کارگردان فیلم به شکل علنی اعلام کرد که استودیو با دستکاری در فیلمش چیزی را اکران می‌کند که او بابتش توافق نکرده است. برخلاف تصوری که از این سری فیلم ها می‌رفت نه تنها نسخه 2015 جز بهترین فیلم های ابرقهرمانی راتن تومیتوز نشد بلکه در لیست بدترین ها نیز قرار گرفت.

با این تفاصیر جای تعجب دارد که چگونه امتیاز Fantastic Four حتی به 9% هم رسید. منتقدین به داستان بی‌سروته، گنگ و باگ‌هایی اشاره داشتند که امکان ندارد متوجه‌شان نشوید. یکی دیگر از انتقادات این فیلم این بود که شخصیت‌ها در واقع تا 20 دقیقه نهایی به چهار شگفت‌انگیز تبدیل نخواهند شد.

5. فیلم Supergirl

Supergirl / فیلم های ابرقهرمانی در Rotten Tomatoes

 • امتیاز راتن تومیتوز: 8/10

اسپین آف Supergirl در بین دو فیلم Superman III و Superman IV: The Quest for Peace اکران شد که باید گفت زمان چندان مناسبی را برای این کار انتخاب نشد؛ چون هر دو فاجعه محض بودند. به علاوه فیلم به قدری بد بود که پس از اکرانش هیچ کس ارزشی برایش قائل نشد.

Supergirl تنها با 10% در Rotten Tomatoes به خاطر جلوه‌های ویژه چرندش که خالی از هیجان بودند، مورد انتقاد گرفت. بازی هلن اسلتر هم که گرفتار نقش اصلی شده بود، چنگی به دل نمی‌زد. بی‌تجربگیش در بازیگری، باعث می‌شد نتواند مثل یک ابرقهرمان صحنه را تحت کنترل در آورد. این اثر هم نتوانست جز بهترین فیلم های ابرقهرمانی راتن تومیتوز شود.

4. فیلم Catwoman

Catwoman / فیلم های ابرقهرمانی در Rotten Tomatoes

 • امتیاز راتن تومیتوز: 8/100

میشل فایفر یک نقش به یادماندنی از «کت وومن» را در Batman Returns بازی کرد. چنین چیزی به این معنا است که هالی بری با به دست کردن چنگول‌های این شخصیت در فیلم مستقل Catwoman 2004 کار سختی در پیش داشت؛ اوضاع خیلی خوب پیش نرفت.

فیلم به خاطر داستان مزخرفش حول رئیس شیطان صفت یک کمپانی لوازم آرایشی مورد انتقاد قرار گرفت. همچنین بسیاری به این مسأله اشاره داشتند که اکشن استفاده شده در فیلم خام بوده و اکثر مواقع به جای هیجان بیشتر، خنده‌دار جلوه می‌کند. البته بری به خاطر تعهد بالایی که به نقشش داشت، خیلی مورد حمله قرار نگرفت، اما امتیاز Catwoman همچنان همان 8% است.

3. فیلم Super Capers

Super Capers / فیلم های ابرقهرمانی در Rotten Tomatoes

 • امتیاز راتن تومیتوز: 6/100

اگر تا به حال اسم Super Capers را نشنیده‎اید، اصلاً احساس بدی نداشته باشید. این فاجعه ابرقهرمانی کم هزینه تنها در 80 سینما روی پرده رفت و فقط 30000 دلار فروخت. رقمی که در بین فیلم‎های هالیوودی اصلاً به حساب نمی‌‎آید. فیلم در مورد یک آدم معمولی است که به گروهی از مبارزان جرم و جنایت نقاب‎دار ملحق می‎شود.

منتقدین زیادی Super Capers را تماشا نکردند اما از 17 نفری که در موردش نوشتند، حتی یک نفر هم رأی مثبت به آن نداد و فیلم توانست در Rotten Tomatoes امتیاز 6% را بگیرد.

تلاش Super Capers برای تمسخر و شوخی با ابرقهرمانی به شکل زجرآوری بی‌‎مزه و خسته ‎کننده است. حتی فکرش را نکنید که این اثر را در لیست بهترین فیلم های ابرقهرمانی راتن تومیتوز ببینید.

2. فیلم Zoom

Zoom / فیلم های ابرقهرمانی در Rotten Tomatoes

 • امتیاز راتن تومیتوز: 4/100

به نسخه بدون قند X-Man شباهت دارد که برای بچه‌ها ساخته شده است. تیم آلن نقش یک ابرقهرمان را بازی می‌کند که بازنشست شده و اکنون بچه‌های کم سن وسال را تعلیم می‌دهد. چوی چیس و کورتنی کوکس به عنوان دیگر بازیگران فیلم حضور دارند. همگی خودشان را برای نبرد با شخصیت شرور اصلی آماده می‌کنند.

اگر بگوییم منتقدین فیلم را دوست نداشتند، حق مطلب را ادا نکرده‌ایم. امتیاز تحقیرآمیز 4% کل ماجرا را واضح و بلند فریاد می‌زند. همگی فیلم را یک تلاش بی‌مزه برای طنز می‌دانستند که با جلوه‌های ویژه تاریخ مصرف گذشته همراه شده و این واقعیت را یدک می‌کشد که یک کپی ضعیف از X-Men است. این اثر با قرار نگرفتن در لیست بهترین فیلم های ابرقهرمانی راتن تومیتوز با شکست بدی مواجه شد.

1. فیلم The Crow: Wicked Prayer

The Crow: Wicked Prayer / فیلم های ابرقهرمانی در Rotten Tomatoes

 • امتیاز راتن تومیتوز: 0/100

یکی از اندک فیلم‎هایی است که با امتیاز فاجعه 0% در Rotten Tomatoes روبرو شد. شکی نیست که هیچ فیلم‌‎ساز یا بازیگری به این ننگ نمی‎‌بالد. ادوارد فارلانگ نقش «کرو» جدید را بازی می‎کرد؛ خلافکاری سابقه دار که یک بار دیگر از قبر باز می‎گردد تا از موتورسوارانی که خودش و نامزدش را کشتند، انتقام بگیرد.

نقش‎‌آفرینی فارلانگ یک افتضاح محض بود، همین طور بازی مکملش تارا رید که نقش یک شیطان پرست را برعهده داشت. Wicked Prayer به خاطر طنزی ناخواسته‎ (فیلم را ببینید از خنده روده‎بر می‌شوید) و عدم پیچش‌های دراماتیک به شدت کوبیده شد.

کلام آخر

شما کدام یک از فیلم‎های ابرقهرمانی بالا را می‎پسندید؟ آیا در بین امتیاز پایینی‎ها عنوانی هست که دوستش داشته باشید؟ نظرتان را با ما در میان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
سميرا اكرامی
.
06 آبان 1397، 11:27
پاسخ
0
3
اصطلاح "تازه" و "پلاسیده" از وبسایت "Rotten Tomatoes - گوجه های پلاسیده" میاد که به فیلم هایی که امتیاز ۶۰٪ یا بالاتر گرفتن میگن "گوجه تازه" و به فیلم های ۵۹٪ و پایینتر میگیرن لقب "گوجه پلاسیده" میدن
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402