آموزش بازیابی ایمیل فراموش شده و قدیمی (آموزش تصویری)

بازیابی ایمیل فراموش شده / بازیابی جیمیل فراموش شده
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بیشتر کاربران حداقل یک بار گذرواژه حساب ایمیل خود را فراموش کردند و نتوانستند حساب خود را بازگردانی کنند، سرویس‌هایی که ایمیل ارائه می‌دهند مانند جیمیل و یاهو، هرکدام برای بازیابی ایمیل فراموش شده، راهکارهایی ارائه می‌دهند تا کاربران بتوانند دوباره با برگرداندن رمز و ارائه یک گذرواژه جدید، حساب خود را بازگردانی کنند.

اتفاق‌های مختلفی ممکن است برای حساب ایمیل شما رخ دهد. ممکن است دستگاهی که ایمیلتان روی آن باز بوده است خراب شود و اطلاعات شما از دست برود یا آن گوشی، کامپیوتر شخصی یا … به هر دلیلی در دسترس شما نباشد، حتی ممکن است اکانت ایمیل شما هک شود. در این صورت چگونه ایمیل قدیمی خود را بازیابی کنیم؟

هر چه که باشد شما الان به حسابتان نیاز دارید و باید برای بازگرداندن رمز ایمیل فراموش شده خود اقدام کنید. نگران یا ناامید نباشید؛ راه‌هایی برای بازیابی ایمیل های قدیمی جیمیل، یاهو، اوت‌لوک یا هات‌میل شما وجود دارد. در این مقاله از پلازا، می‌خواهیم همه مراحل مورد نیاز برای بازگردانی گذرواژه ایمیل شما را در اختیارتان قرار دهیم.

آنچه در ادامه می‌خوانید

آموزش بازگردانی گذرواژه ایمیل Outlook

پیش از هر کاری برای بازنشانی گذرواژه ایمیل وارد صفحه وب Outlook Sign in شوید.

اگر نتوانید نام کاربری Outlook خود را به خاطر بیاورید، چه کاری باید انجام دهید؟

اگر نام کاربری را فراموش کردید و می‌خواهید بدانید نشانی ایمیل بازیابی چیست، باید روی گزینه “Forgot username” کلیک کنید. شما به صفحه زیر هدایت می‌شوید. در اینجا شما می‌توانید آدرس ایمیل جایگزین یا شماره تلفن مرتبط با حساب Microsoft خود را وارد کنید.

ابتدا به نحوه بازگردانی ایمیل با شماره تلفن می‌پردازیم:

بازیابی رمز ایمیل - ریکاوری پسورد جیمیل

اگر بازیابی ایمیل Outlook با استفاده از شماره تلفن را مدنظرتان باشد می‌توانید به راحتی شماره خود را در قسمت مربوط به آن وارد کنید. سپس باید یکی از رو روش ارسال متن یا تماس را برای ارتباط با تلفنتان انتخاب کنید. در این حالت از بازیابی رمز ایمیل، روش انتخابی ما متن بود.

بازگردانی گذرواژه ایمیل - بازیابی رمز جیمیل فراموش شده بدون شماره تلفن

کد دریافت شده را وارد کنید.

تغییر رمز جیمیل با شماره تلفن - ریکاوری پسورد جیمیل

اما اگر بخواهید برای بازیابی ایمیل اوت‌لوک خود از یک آدرس ایمیل جایگزین استفاده کنید، مایکروسافت برای شما یک کد امنیتی را به آدرس ایمیل ارائه شده ارسال می‌کند.

بازگردانی گذرواژه ایمیل - بازیابی رمز جیمیل با گوشی

اکنون برای بازیابی رمز ایمیل کد را در کادر زیر در سایت مایکروسافت وارد کنید:

تغییر مجدد رمز حساب کاربری گوگل - بازگردانی حساب قدیمی ایمل

اگر کد را درست وارد کنید، مایکروسافت نکاتی را در مورد نام کاربری شما ارائه می‌دهد. به امید این که با این روش آن را به خاطر بیاورید و بتوانید وارد سیستم شوید.

اگر نتوانید رمز عبور Outlook خود را به خاطر بیاورید چه کاری باید انجام دهید؟

شما نام کاربری خود را به خاطر می‌آورید، اما هیچ سرنخی برای رمز عبور خود ندارید. در این صورت بعد از اینکه نام کاربری خود را وارد کردید به تصویر پایین هدایت می‌شوید. فقط روی “Forgot my password” کلیک کنید.

ریکاوری پسورد جیمیل - مراحل بازیابی حساب جیمیل فراموش شده

بر روی “Next” کلیک کنید. مایکروسافت سعی خواهد کرد هویت شما را تایید کند و کد امنیتی را از طریق ایمیل یا تلفن برای شما ارسال کند. اگر یکی از این تنظیمات را داشته باشید، باید بتوانید به راحتی بازیابی رمز ایمیل را انجام دهید. اگر دسترسی ندارید “I don’t have any of these” را انتخاب کنید.

بازگردانی گذرواژه ایمیل - پیدا کردن رمز اکانت گوگل

شما به این فرم منتقل خواهید شد. در کادر اول از شما پرسیده می‌شود قصد بازیابی رمزعبور کدام یک از اکانت‌های مایکروسافت را دارید. در این کادر باید آدرس ایمیل یا شماره تلفن مربوط به حساب خود را وارد کنید. در کادر پایینی نیز باید یک آدرس ایمیل به مایکروسافت ارائه کنید تا بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند.

برگرداندن رمز ایمیل - تغییر پسورد جیمیل قبلی

پس از تایپ آدرس ایمیل یا شماره تلفن خود، یک کد امنیتی دریافت می‌کنید، بنابراین آن را در کادری که بعد از کلیک بر روی Next ظاهر می‌شود تایپ کنید. مایکروسافت از شما می‌خواهد که در صورت امکان فرم‌ها را از طریق دستگاهی که قبلا برای ورود به حساب گمشده از آن استفاده کرده‌اید پر کنید. این کار احتمال این را که واقعا خود شما هستید که می‌خواهید بازیابی ایمیل را انجام دهید تقویت می‌کند. همچنین، ما به شما توصیه می‌کنیم تمام تلاش خود را بکنید تا کلیه جزئیات مثل نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد و کشور را تا حد ممکن با دقت ارائه دهید.

پس از فشار دادن Next، فرم دیگری نشان داده می‌شود. در دو کادر اول باید سایر رمزهای عبوری که قبلا برای این حساب استفاده کردید را وارد کنید. پس از آن اگر از هریک از سرویس‌های مایکروسافت با این حساب خود استفاده کردید، گزینه‌های مربوط به آن سرویس‌ها را تیک بزنید. گزینه آخر نیز از شما می‌پرسد آیا تا به حال از فروشگاه مایکروسافت خرید کرده‌اید یا خیر.

بازیابی , برگرداندن رمز ایمیل - تغییر پسورد جیمیل قبلی

بعد از پر کردن بقیه جزئیات، در مدت 24 ساعت ایمیلی دریافت خواهید کرد که در آن مایکروسافت به شما اطلاع می‌دهد که آیا اطلاعات کافی را برای بازیابی ایمیل خود ارائه داده‌اید یا خیر. در صورتی که اطلاعات شما صحیح و کافی باشد یک لینک برایتان ارسال می‌کند که با استفاده از آن می‌توانید برای برگرداندن رمز ایمیل اقدام کنید.

ریکاوری پسورد جیمیل؛ مراحل بازیابی حساب جیمیل

برای پیدا کردن رمز اکانت گوگل تنها راهی که دارید ریست کردن رمز قبلی است. ابتدا برای ریکاوری پسورد جیمیل و تغییر رمز جیمیل قبلی باید به این لینک بروید و آدرس ایمیل خود را تایپ کنید. روی “?Forgot Password” کلیک کنید.

ریکاوری , برگرداندن پسورد جیمیل - پیدا کردن رمز اکانت گوگلاکنون باید برای بازیابی رمز جیمیل فراموش شده، آخرین گذرواژه‌ای را که به یاد دارید وارد کنید و “Next” را فشار دهید. سعی کنید تا حد ممکن دقیق باشید، زیرا با یک رمز عبور درست احتمال این که مشخص شود شما واقعا کسی هستید که ادعا می‌کنید بیشتر است. حالا اگر شماره تلفن و ایمیل پشتیبان به حساب خود اضافه کردید مراحل قسمت بازیابی یک حساب Gmail با استفاده از تلفن و ایمیل پشتیبان را دنبال کنید. در غیر این صورت به قسمت بعدی بروید.

بازیابی گذرواژه جیمیل با استفاده از تلفن و ایمیل پشتیبان

برای تغییر رمز جیمیل با شماره تلفن هم می‌توانید اقدام کنید. اگر شماره تلفنی را برای تایید هویت دو عاملی (Two-factor authentication) تعیین کرده باشید، برای بازیابی رمز ایمیل به صفحه زیر منتقل می‌شوید. گوگل سپس یا از طریق پیامک یا تماس صوتی کد را برایتان ارسال می‌کند.

بازگردانی و بازیابی گذرواژه ایمیل - برگرداندن رمز جیمیل

اما اگر حساب ایمیلتان را با دریافت نوتیفیکیشن از طریق تلفن همراهتان ایمن کرده باشید، یک نوتیفیکشن به شکل زیر در گوشی برایتان به نمایش درمی‌آید که از شما می‌پرسد که آیا واقعا خودتان برای ورود به حساب ایمیلتان اقدام کرده‌اید یا نه. اگر نوتیفیکیشن را دریافت کرده و پاسخ “Yes”  را ارسال کنید بازیابی ایمیل شما تقریبا کامل می‌شود و از طریق ایمیل پشتیبان خود یک کد تایید دریافت خواهید کرد. سپس گوگل کد تایید را به آدرس ایمیلی که انتخاب کرده‌اید ارسال می‌کند.

برگرداندن رمز ایمیل - مراحل بازیابی حساب جیمیل

شما باید کد تأیید بازیابی جیمیل فراموش شده را از طریق ایمیل خود در کادر زیر وارد کنید. پس از وارد کردن کد، گوگل از شما می‌خواهد یک رمز عبور قوی و جدید برای حساب خود ایجاد کنید.

بازیابی و بازنشانی رمز ایمیل / تغییر مجدد رمز حساب کاربری گوگل

اکیدا توصیه می‌کنیم از این فرصت استفاده کنید تا یک رمز عبور قوی با معیارهای زیر تنظیم کنید:

 • حداقل طول آن 10 کاراکتر باشد.
 • حاوی حداقل یک حرف بزرگ و یک حرف کوچک باشد.
 • در آن حداقل یک عدد وجود داشته باشد.
 • از یک کاراکتر خاص استفاده شود.

در نهایت برای تغییر مجدد رمز حساب کاربری گوگل هم می‌توانید از بخش Security داخل حساب خود استفاده کنید.

بازیابی رمز جیمیل فراموش شده بدون شماره تلفن و ایمیل پشتیبان

اگر هیچ یک از این اقدامات امنیتی مثل تایید هویت دو مرحله‌ای و ایمیل و شماره تلفن را به ‌کار نبرده‌اید، بعد از وارد کردن آخرین پسوردی که به خاطر دارید، اگر رمزعبور به آخرین رمز حساب شباهت داشته باشد، گوگل یک آدرس ایمیل از شما می‌خواهد تا بعدا با شما ارتباط برقرار کند. سپس اگر سوالات امنیتی به حساب خود اضافه کرده باشید باید به آن‌ها پاسخ دهید.

بازگردانی گذرواژه ایمیل - بازیابی رمز جیمیل با گوشی

در ادامه باید تاریخ تقریبی که در آن حساب ایمیل خود را ساختید را وارد کنید. در صورت صحیح بودن اطلاعات وارد شده، آن‌ها بعد از گذشت چند ساعت به بررسی حساب شما می‌پردازند و اگر امکان بازیابی حساب جیمیل شما وجود داشته باشد یک لینک یا کد برای بازیابی حسابتان به آن ایمیل ارسال می‌کنند.

آموزش بازیابی رمز فراموش شده ایمیل Yahoo

برای بازیابی رمز عبور Yahoo Mail خود، ابتدا سعی کنید وارد حساب کاربریتان شوید. اگر گذرواژه‌تان تغییر یافته است “?Trouble signing in” را انتخاب کنید.

بازگرداندن رمز ایمیل فراموش شده - بازیابی رمز جیمیل با گوشی

با استفاده از هریک از این گزینه‌ها می‌توانید وارد حساب خود شوید: آدرس ایمیل یاهو یا شماره تلفن، شماره تلفن بازیابی و آدرس ایمیل بازیابی.

بازیابی رمز ایمیل فراموش شده یاهو شما به کمک ایمیل پشتیبان

هنگامی که صفحه زیر را مشاهده می‌کنید، آدرس ایمیل پشتیبان خود را تایپ کنید و روی “Continue” کلیک کنید.

برگرداندن رمز ایمیل - بازیابی رمز جیمیل فراموش شده بدون شماره تلفن

سپس صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد که باید در آن “Yes, send me a verification code” را انتخاب کنید.

بازیابی رمز ایمیل - تغییر رمز جیمیل با شماره تلفن

کد تایید را در آدرس ایمیل پشتیبان خود دریافت خواهید کرد و همین برای بازگردانی گذرواژه ایمیل شما کافی است. فقط کافی است این کد را در کادر زیر وارد کنید.

ریکاوری پسورد جیمیل - برگرداندن رمز ایمیل

بازیابی رمز ایمیل Yahoo شما به کمک شماره تلفن

اگر حساب خود را به یک شماره تلفن وصل کرده‌اید، پس از تایپ شماره خود، قبل از هر چیز از شما خواسته می‌شود اثبات کنید که روبات نیستید. بعد از تایید، می‌توانید روی “Continue” کلیک کنید. اگر به آن تلفن دسترسی دارید، “Yes, text me a verification code” را انتخاب کنید.

برگرداندن رمز ایمیل - بازگردانی حساب قدیمی ایمل

باید کد تایید یاهو را با یک پیامک توسط تلفنتان دریافت کنید. سپس برای بازگردانی گذرواژه ایمیل کد تایید دریافت شده از طریق پیام کوتاه را وارد کنید.

ریکاوری پسورد یاهو - بازگردانی گذرواژه ایمیل

پس از وارد کردن کدی که دریافت کرده‌اید آنها تایید می‌کنند که شماره تلفن با حساب یاهو شما مرتبط است. به محض کلیک روی نام حساب، باید وارد حساب کاربری خود شوید.

همچنین بخوانید :

نحوه فعال سازی ایمیل غیر فعال شده

روش‌های بالا، برای ریکاوری ایمیل های مختلف در شرایطی که نام کاربری و رمز عبور را فراموش کرده‌اید کاربرد دارند. اما درصورتی که ایمیل ما غیرفعال شده باشد باید چه‌کاری انجام دهیم؟

متاسفانه در این حالت کار خیلی زیادی از دست شما برنمی‌آید. بسیاری از سرویس‌های ارائه دهنده ایمیل رایگان، پس از گذشت مدتی از بلااستفاده ماندن حساب، آن را غیرفعال و در مرحله آخر حذف می‌کنند. برای مثال گوگل درصورتی که 2 سال از جیمیل استفاده نکنید، 3 ماه قبل از حذف حساب به شما هشدار می‌دهد تا دوباره از حساب استفاده یا داده‌ها را دانلود کنید. درغیر این صورت با گذشت 2 سال از آخرین فعالیت شما در جیمیل، حسابتان حذف می‌شود. در این حالت، بازیابی ایمیل حذف شده با شماره تلفن یا هر روش دیگری، امکان‌پذیر نخواهد بود.

البته برخی از این سرویس‌ها، نام کاربری را نیز برای مدتی نگه می‌دارند تا اگر خواستید، دوباره با همان آدرس یک ایمیل جدید بسازید.

سوالات متداول

1. روش بازیابی رمز فراموش شده جیمیل بدون شماره تلفن چگونه است؟

برای ریکاوری پسورد جیمیل بدون شماره تلفن، در صورتی که ایمیل پشتیبان به حساب خود اضافه کرده باشید می‌توانید از طریق آن ایمیل حساب خود را بازیابی کنید. در غیر این صورت پس از ثبت درخواست بازیابی حسابتان، گوگل حداکثر 12 ساعت حساب شما را مورد بررسی قرار می‌دهد و در صورتی که اطلاعات لازم برای بازگردانی گذرواژه ایمیل را به درستی وارد کرده باشید با ارسال یک لینک به ایمیلی که هنگام ثبت درخواست ارائه کردید امکان بازیابی اکانت را به شما می‌دهد.

2. نحوه تماس با گوگل برای بازیابی جیمیل به چه شکل است؟

اگر به شماره تلفن یا ایمیل پشتیبان حسابتان دسترسی داشته باشید نیازی به تماس با گوگل نیست و می‌توانید مراحل بالا را طی کنید. در غیر این صورت همانطور که توضیح دادیم یک ایمیل جداگانه باید به گوگل بدهید و پس از گذشت مدتی گوگل یک لینک برای برگرداندن رمز ایمیل برایتان ارسال می‌کند.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
آموزش جامع روش های بازیابی رمز ویندوز ۱۰ ؛ چگونه رمز ...
محمد علی محمدی12 آذر 1401 08:30
thumbnail
آموزش فراموش کردن رمز گوشی؛ روش های بازکردن رمز گوشی ...
تیم پلازا30 آبان 1401 10:30
thumbnail
آموزش تصویری گام به گام تغییر رمز اینستاگرام و روش ...
تیم پلازا09 شهریور 1401 13:30
thumbnail
آموزش تغییر رمز وای فای (آموزش تصویری)
محسن امیری20 شهریور 1399 18:00

کلام آخر

در این مقاله روش‌های بازیابی ایمیل فراموش شده را با شما در میان گذاشتیم. آیا تاکنون برگرداندن رمز ایمیل را انجام داده‌اید؟ تجربیات خود در ارتباط با برگرداندن رمز و ریکاوری پسورد جیمیل و سایر ایمیل ها را با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران41 دیدگاه
avatar
مهدی جندقی
.
03 بهمن 1400، 23:10
پاسخ
0
0
سلام من یه جیمیل یکبار مصرف روی دستگاهم دارم و رمزش رو نمیدونم راهی هست بتونم رمزش رو پیداکنم؟شماره موبایل و جیمیل پشتیبانی ندارم.لطفا راهنمایی کنید
avatar
مهدی جامعی
.
25 خرداد 1400، 22:11
پاسخ
0
0
اکانتم میخاااااااامممممممم خواهش میکنم برگردانید ??????
avatar
مجتبی گندمکوب
.
01 اسفند 1399، 22:48
پاسخ
0
0
باسلام خدمت شما ادرس جیمیلمومیدونم که مربوط به گوشی قبلم بود والان متاسفانه خراب وقابل تعمییرنمی باشدمیخواستم بدونم روی دستگاه دیگه ای چه جوری بایدجیمیلمو برگردونم باتوجه به اینکه پسوردش یادم نیست این گوشیمم کارکرده است.
avatar
یاسین
.
23 بهمن 1399، 13:15
پاسخ
0
2
سلام ایمیل را فراموش کردم باید چکار کنم
avatar
عباس خادم
.
18 آذر 1399، 20:33
پاسخ
0
0
Gmial
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 27 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.4 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.7 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 15 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400