معرفی بهترین برنامه ها و روش های ذخیره عکس های اینستاگرام

ذخیره عکس های اینستاگرام در گالری / ذخیره کردن تصاویر اینستا در گوشی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

ذخیره عکس های اینستاگرام در گالری از طریق خود برنامه امکان‌پذیر نیست. به دلیل قوانین کپی‌رایت دانلود از عکس اینستا شما نمی‌توانید تصاویر و محتوایی که در این برنامه می‌بینید را دانلود کنید. با این حال سیو و ذخیره کردن تصاویر اینستا در گالری عکس گوشی از چند طریق مختلف قابل انجام است.

اینستاگرام مطلوب ترین وب‌سایت اشتراک‌گذاری عکس است که به شما امکان می‌دهد از عکس‌ها و فیلم‌های افراد در سراسر جهان بازدید کنید. بسیاری اوقات پیش می‌آید که تمایل دارید عکس‌ها و فیلم‌های اینستاگرام را در دستگاه یا دسک‌تاپ خود ذخیره کنید. متأسفانه اینستاگرام اجازه نمی‌دهد فایل‌های رسانه‌ای را از بستر آن دانلود کنید. اما این بدان معنا نیست که نمی‌توانید به تصاویر یا ویدیوهای مورد علاقه خود دست یابید. برای آشنایی با روش های دانلود تصاویر از اینستاگرام و ذخیره در گوشی با پلازا همراه باشید.

در ادامه می‌خوانید:

ذخیره کردن تصاویر اینستا در گوشی

شاید بخواهید عکسی که مستقیما از طریق اینستاگرام‌ گرفته‌اید را ذخیره کنید. یا می‌خواهید نسخه‌ای که با فیلترهای اینستاگرام‌ ویرایش کردید را در گوشی خود داشته باشید. آموزش ذخیره عکس از اینستا و ذخیره در گالری آسان است و فقط کافی است یک گزینه در تنظیمات اپلیکیشن را فعال کنید. به این صورت که ابتدا سه خط افقی بالای سمت راست پروفایلتان را لمس و Settings را انتخاب کنید.

ذخیره عکس های اینستاگرام در گالری / ذخیره کردن تصاویر اینستا در گوشی

در این بخش به قسمت Account رفته و Original Photos را انتخاب کنید. در صفحه بعد گزینه Save Original Photos را فعال نمایید. محل ذخیره عکس های اینستاگرام در گوشی در قسمت گالری شما خواهد بود.

ذخیره عکس های اینستاگرام در گالری

احتمالا تا به حال در وبسایت اینستاگرام روی تصاویر راست کلیک کرده‌اید تا آن‌ها را ذخیره کنید. یا در برنامه روی عکسی زده و انگشت خود را نگه داشته‌اید و این سوال برایتان پیش آمده که چرا در هیچکدام از این دو موقعیت هیچ گزینه‌ای برای ذخیره عکس ظاهر نمی‌شود. اگر بخواهید عکس‌های خودتان را ذخیره کنید اینستاگرام مانع شما نمی‌شود و همان‌طور که در بالا توضیح دادیم می‌توانید محتوایی که در برنامه قرار می‌دهید را در گالری گوشی ذخیره کنید. همچنین می‌توانید پست‌های دیگر کاربران را Bookmark یا در یک قسمتی از برنامه ذخیره کنید تا بعدا به آن‌ها سر بزنید.

ذخیره تصاویر و ویدیوهای سایر کاربران بحث دیگری است. این تصاویر را نمی‌توانید مستقیما از اینستاگرام ذخیره کنید چه از طریق وبسایت و چه از طریق اپلیکیشن. اینستاگرام به دلیل قوانین کپی رایت این اجازه را به کاربران نمی‌دهد و اگر محتوای یک کاربر را بخواهید باید از او اجازه بگیرید. با این حال روش‌هایی برای ذخیره عکس از اینستاگرام وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

بهترین برنامه های ذخیره عکس اینستا در گوشی

در اینجا لیستی از بهترین برنامه های ذخیره عکس اینستاگرام برای اندروید وجود دارد. البته اکثر برنامه های دانلود عکس اینستاگرام و ذخیره در گالری اندروید پس از مدتی از کار می‌افتند چرا که اینستاگرام مانع از ادامه فعالیت آن‌ها می‌شود. افزون بر این برای iOS هم برنامه های زیادی برای ذخیره عکس اینستا در گوشی وجود ندارد و کاربران این سیستم عامل بهتر است از طریق وبسایت‌هایی که در انتها معرفی می‌کنیم، نسبت به دانلود تصاویر اقدام کنند.

1. برنامه ذخیره كردن عکس اینستاگرام FastSave برای اندروید

ذخیره کردن تصاویر اینستا در گوشی / سیو عکس اینستا در گالری

چگونه فیلم های اینستا را در گالری ذخیره کنیم؟ فست سیو یکی از بهترین برنامه های ذخیره عکس اینستاگرام است و این امکان را به کاربران می‌دهد که عکس‌ها و فیلم‌های اینستاگرام را در دستگاه خود ذخیره کنند و هنگامی که آفلاین هستند نیز آنها را مشاهده کنند. شما حتی می‌توانید عکس‎هایی را که ذخیره کرده‌اید بدون هیچ علامت دیگری بازنشر کنید.

جالب اینجاست که هیچ منعی در مورد تعداد دانلودهای یک نفر وجود ندارد. Fast Save این فرصت را به شما می‌دهد که تعداد نامحدودی عکس و فیلم را از اینستاگرام بارگیری کنید. این برنامه همچنین یک افزونه برای کروم هم دارد که با آن می‌توانید از طریق مرورگر تصاویر را دانلود کنید.

ویژگی‌های قابل توجه FastSave، بهترین برنامه سیو عکس اینستاگرام، عبارتند از:

 • مشاهده داستان‌های سریع ذخیره شده در یک نوار در بالای صفحه اصلی؛
 • به‌دست آوردن جزئیات کاربران با فشار طولانی روی عکس ذخیره شده؛
 • سرعت زیاد دانلود؛
 • ارسال مجدد، اشتراک گذاری و حذف عکس‌ها از نرم‌افزار FastSave؛
 • مخفی کردن ذخیره عکس از اینستاگرام.
  .

دانلود اپلیکیشن ذخیره اینستا در گالری FastSave برای اندروید

2. اپلیکیشن Video Downloader برای اندروید

دانلود از عکس اینستا / دانلود عکس اینستاگرام و ذخیره در گالری اندروید

چگونه عکسهای اینستاگرام دیگران را ذخیره کنیم؟ ویدیو دانلودر یک برنامه ذخیره عکس اینستاگرام دیگر برای بارگیری محتوای اینستاگرام یا IGTV در دستگاه شماست. این نرم افزار به کاربر امکان می‌دهد که فیلم‌ها و تصاویر را از پلتفرم‌هایی مانند Instagram و Vine بازنشر کند. با استفاده از برنامه ذخیره پست های اینستاگرام در گالری Video Downloader می‌توانید برچسب‌ ها را از اینستاگرام و Vine کپی کنید. از این گذشته، این برنامه دانلود از اپلیکیشن اینستاگرام برای استفاده رایگان است و می تواند کار شما را با یک کلیک انجام دهد.

ویژگی‌های قابل توجه اپلیکیشن Video Downloader اینستاگرام، بهترین برنامه دانلود ویدیوی اینستاگرام و عکس سیو اینستاگرام، شامل موارد زیر است:

 • دانلود عکس و فیلم از اینستاگرام؛
 • ذخیره فیلم‌ها و تصاویر در گالری شما؛
 • امکان کپی کردن تگ ها؛
 • بارگیری ویدیوهای IGTV؛
 • اشتراک گذاری فیلم‌ها و عکس‌ها.

دانلود برنامه ذخیره عکس اینستاگرام Video Downloader برای اندروید

3. ذخیره عکس های اینستاگرام در گالری با برنامه Regrann برای اندروید

ذخیره عکس های اینستاگرام در گالری / نحوه ذخیره عکس های اینستاگرام در گالریچگونه عکس اینستا را ذخیره کنیم؟ ری گرن برنامه سیو اینستا در گالری است که عکس و فیلم‌ها را از اینستاگرام ذخیره می‌کند و به کاربر اجازه می‌دهد عکس‌های اینستاگرام را در حساب خود پست کند و نیز آن را بدون اضافه کردن واترمارک در اختیار شما قرار می‌دهد. عکس‌ها و فیلم‌های بارگیری شده را می‌توانید دوباره از خود اینستاگرام ارسال کنید.

تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که ” Copy share URL ” را انتخاب کنید، سپس قادر خواهید بود تصویر دلخواهتان را به‌دست آورید. برای ویژگی‌های بیشتر مانند ارسال‌های برنامه‌ریزی شده، می‌توانید سراغ برنامه ذخیره اینستاگرام در گالری Regrann Pro بروید که به شما امکان می‌دهد هر طور که برایتان راحت‌تر است، پست‌ها را برنامه‌ ریزی کنید. این یک روش ذخیره عکس در اینستاگرام است.

برخی از ویژگی‌های قابل توجه Regrann، بهترین برنامه ذخیره فیلم های اینستاگرام، عبارتند از:

 • عدم وجود خریدهای داخل برنامه؛
 • بارگیری فوری عکس‌ها و فیلم‌ها؛
 • ارسال مجدد عکس‌ها / فیلم‌ها به سرعت و بدون ترک برنامه؛
 • فعال یا غیرفعال کردن واترمارک‌ها متناسب با نیاز شما؛
 • امکان اضافه کردن امضا یا نشان‌های ویژه.

دانلود اپلیکیشن ذخیره عکس اینستاگرام Regrann برای اندروید

4. برنامه دانلود از عکس اینستا Downloader برای اندروید

دانلود از عکس اینستا / برنامه دانلود عکس از اینستاگرام و ذخیره در گالری

اپلیکیشن Downloader for Instagram: Photo & Video Saver یک برنامه عالی برای دانلود عکس و فیلم در اینستاگرام است که به شما امکان می‌دهد یک عکس اینستاگرام را در حساب شخصی خود ذخیره کنید. این برنامه دارای یک رابط کاربرپسند است که به کاربران فرصت می‌دهد بدون هیچ گونه محدودیتی در برنامه حرکت کنند.

ویژگی‌های قابل توجه این برنامه ذخیره عکس اینستاگرام شامل موارد زیر است:

 • عدم نیاز به ورود به سیستم (login)؛
 • ساده بودن استفاده از آن؛
 • گزینه‌ای برای ذخیره مستقیم محتوا در دستگاه و نشر مجدد؛
 • کاربران می‌توانند محتوای بارگیری شده را در پروفایل رسانه‌های اجتماعی خود به اشتراک بگذارند.

دانلود برنامه ذخیره عکس اینستاگرام Downloader برای اندروید

5. سیو عکس اینستا در گالری با اپلیکیشن Reposter for Instagram برای iOS

ذخیره کردن تصاویر اینستا در گوشی / ذخیره عکسهای اینستاگرام ایفون

برنامه دانلود عکس از اینستا ریپست بیشتر برای پست کردن، پست یک کاربر دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند ولی این برنامه‌ها فایل مربوط به تصویر پست را در حافظه گوشی شما و در Camera Roll و قبل از اینکه دکمه ریپست را بزنید، نگه‌داری می‌کنند. نحوه ذخیره عکس های اینستاگرام در گالری در این برنامه‌ها به همین راحتی است. یکی از این برنامه‌ها هم که برای iOS در دسترس است، Reposter for Instagram نام دارد.

با استفاده از این برنامه دانلود عکس از اینستا قادر خواهید بود تعداد نامحدودی فیلم و عکس را باز نشر و ذخیره کنید. برای استفاده از ویژگی‌های بیشتر برنامه، دارای نسخه حرفه‌ای است.

ویژگی‌های قابل توجه اپلیکیشن سیو عکس اینستا در گالری Reposter for Instagram شامل موارد زیر است:

 • نیازی به ورود به سیستم نیست؛
 • هیچ علامت یا نوشته‌ای روی عکس‌های شما وجود نخواهد داشت؛
 • به سکه یا توکن نیازی نیست؛
 • امکان پست مجدد فیلم‌های IGTV برای شما فراهم است.

دانلود برنامه ذخیره عکس Reposter for Instagram اینستاگرام برای iOS

دانلود از عکس اینستا از طریق وب

درست مثل وبسایت‌های دانلود از یوتیوب، وبسایت‌های زیادی هم وجود دارند که به شما امکان دانلود عکس از اینستاگرام و ذخیره در گالری را می‌دهند و بهترین جایگزین برای برنامه های بالا هستند. این وبسایت‌ها همچنین مدام بروزرسانی می‌شوند و کمتر از کار می‌افتند. با کمک این سایت‌ها هم می‌توانید تصاویر را در گوشی و هم کامپیوتر ذخیره کنید. روش ذخیره عکس در اینستا با کمک وبسایت‌ها به مراتب ساده‌تر است برنامه‌ها است.

1. ذخیره عکس های اینستاگرام در گالری با وبسایت DownloadGram

سیو عکس اینستا در گالری / آموزش ذخیره عکس از اینستا و ذخیره در گالری

بهترین وبسایت برای ذخیره عکس های اینستا در گوشی و کامپیوتر، DownloadGram است. شما فقط کافی است، لینک مربوط به پست را با انتخاب سه‌نقطه بالای پست در اینستاگرام و کلیک روی Copy Link کپی کنید. سپس به این وبسایت بروید و لینک مربوطه را در کادر بالای صفحه پیست و روی Download Now کلیک کنید. سپس در صفحه بعد روی گزینه DOWNLOAD که زیرعکس است کلیک کنید.

2. وبسایت دانلود عکس از اینستا Inflact

ذخیره کردن تصاویر اینستا در گوشی / محل ذخیره عکس های اینستاگرام در گوشی

گزینه بعدی که برای ذخیره عکسهای اینستاگرام ایفون و اندروید می‌توانید مدنظر داشته باشید، وبسایت Inflact است. این وبسایت علاوه بر پست‌ها، به شما این امکان را می‌دهد تا ویدیوها، استوری‌ها، ریل‌ها و محتوای IGTV را هم دانلود کنید. طرز کار با این درست مثل وبسایت بالا است. فقط کافی است لینک مربوط به پست یا استوری اینستاگرام یا دیگر محتوا را کپی و در کادر روبه‌روی گزینه Download که به رنگ آبی است پیست کنید. در ادامه روی دکمه آبی رنگ بزنید و سپس روی گزینه Downlaod زیر تصویر کلیک کنید.

3. سیو عکس اینستا در گالری با وبسایت iGram

دانلود از عکس اینستا / روش های دانلود تصاویر از اینستاگرام و ذخیره در گوشی

وبسایت دیگری که اجازه ذخیره عکس های اینستا را به شما می‌دهد، آی‌گرم است. این وبسایت علاوه بر تصاویر، امکان دانلود ویدیو و IGTV را هم به‌شما می‌دهد. طرز کار آن نیز ساده است، لینک مربوط به پست را کپی و در کادر بالای صفحه پیست کنید. سپس روی Download بزنید. در صفحه بعد می‌توانید تصویر را با کیفیت‌های مختلف انتخاب و دانلود کنید.

سوالات متداول

1. چگونه عکس از اینستاگرام در گالری گوشی ذخیره کنیم؟

برای ذخیره عکس های اینستاگرام در گالری می‌توانید از برنامه‌ها و همچنین وبسایت‌هایی که برای اینکار طراحی و در دسترس قرار دارند استفاده کنید.

2. بهترین برنامه سیو عکس در گالری از اینستا کدام است؟

برای ذخیره کردن تصاویر اینستا در گوشی برنامه درست و حسابی برای آیفون وجود ندارد و بهترین برنامه، اپلیکیشن Reposter for Instagram است. اما برای اندروید، برنامه فست سیو بهترین انتخاب است.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
آموزش جامع آرشیو اینستاگرام؛ بایگانی اینستا چیست ...
تیم پلازا24 شهریور 1401 12:30
thumbnail
ترفندهای کاهش مصرف اینترنت در اینستاگرام
تیم پلازا14 شهریور 1401 11:30

سخن پایانی

روزانه میلیون‌ها عکس در اینستاگرام آپلود می‌شوند. وقتی این برنامه را باز می‌کنید و در صفحه اول میان تصاویر مختلف اسکرول می‌کنید می‌توانید تصاویر متنوعی از هنرپیشه‌ها گرفته تا مناظر طبیعی مشاهده کنید. ممکن است از برخی اوقات تمایل به دانلود عکس ها و ذخیره کردن تصاویر اینستا در گوشی داشته باشید. اینستاگرام به دلیل قوانین کپی رایت گزینه «ذخیره تصویر» ندارد و اجازه  سیو عکس مستقیم را نمی‌دهد اما این به این معنی نیست که این کار غیرممکن است؛ کافی است از روش‌ها و برنامه‌های معرفی شده در این مطلب برای ذخیره عکس های اینستاگرام در گالری استفاده کنید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران3 دیدگاه
avatar
میلاد
.
25 مرداد 1400، 00:54
پاسخ
0
1
با ربات @irinsbot در تلگرام میشود تمام پروفایل هارو ذخیره کرد
avatar
idio
.
25 مرداد 1400، 00:54
پاسخ
0
1
با ربات @irinsbot در تلگرام راحت میشه همه پروفایل هارو ذخیره کرد
avatar
مائده
.
19 تیر 1399، 13:35
پاسخ
0
0
Nice posts sir
جدول فروش فیلم ها