بهترین فیلم های تنهایی ؛ از راننده تاکسی تا آبی

بهترین فیلم های تنهایی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در فضا هیچ کس صدای شما را نمی‌شنود. در زمین فریادتان به گوش کسی نمی‌رسد. زندگی انسان‌ها روز به روز به سمت ایزوله شدن و تنهایی بیشتر پیش می‌رود. در این مطلب به معرفی فیلم های با موضوع تنهایی می‌پردازیم.

بدون شک یکی از بزرگ‌ترین منابع بیماری‌های روانی انسان تنهایی است. مقوله تنهایی از دیرباز یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های انسان‌های مولف و اندیشمند بوده است. در طول تاریخ سینما شاهد ساخت فیلم هایی درباره تنهایی خوش‌ساخت و عمیق فراوانی بوده‌ایم. فیلم‌سازان نگاه‌های متفاوتی به این مفهوم و تاثیر آن در زندگی انسان داشته‌اند. شاید تنهایی را بتوان جهانی‌ترین مفهوم انسانی دانست. در این مطلب سعی می‌کنیم تا نگاهی به بهترین فیلم های تنهایی تاریخ داشته باشیم. با مجله پلازا همراه باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید

بهترین فیلم های با موضوع تنهایی

در این قسمت سعی کرده‌ایم تا به خوش‌ساخت‌ترین و بهترین فیلم هایی درباره تنهایی که همه را مجذوب خود کرده است اشاره کنیم. در این فهرست معیارهایی چون تنوع در ساختار، سبک روایی و زمان عرضه را در نظر گرفته‌ایم. در ادامه با بهترین فیلم های تنهایی سینما آشنا می‌شویم.

همچنین بخوانید :

1. فیلم Amelie | فیلم های با موضوع تنهایی

فیلم های غمگین تنهایی / فیلم هایی در مورد تنهایی

 • سال ساخت: 2001
 • کارگردان: ژان پیر ژونه (Jean-Pierre Jeunet)
 • بازیگران: اودره توتو، متیو کاسوویتس، روفوس، تیکی اُلگادو
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 8.3

شاید بتوان شاهکار ژان-پیر ژونه را متفاوت‌ترین اثر با محوریت تنهایی دانست. از فیلم های با موضوع تنهایی املی عنوانی گرم و رنگارنگ است. تک تک پلان‌های این فیلم شوق زندگی را فریاد می‌زنند. در مرکز این فیلم زنی جوان به نام املی قرار دارد. املی به خوبی با تنهایی آشناست. او حتی دروس مدرسه خود را در خانه گذرانده است. املی یکی از دوست‌داشتنی‌ترین شخصیت‌های خلق شده در تاریخ هنر است. او تمامی تلاش خود را برای دمیدن نفسی از زندگی به محیط سرد و پیرامون اطرافش به کار می‌بندد.

فیلم املی از فیلم هایی در مورد تنهایی در سال 2001 به پرده نقره‌ای سفر کرد. این اثر جاودانه با بازی جادویی اودره توتو در هر زمان و مکانی لذت‌بخش است. این عنوان را می‌توان یکی از بهترین فیلم‌های اوریجینال تاریخ دانست. املی عموما در فهرست بهترین فیلم‌های منتقدان مختلف جایگاهی را به خود اختصاص می‌دهد. این اثر تجربه‌ای منحصربه‌فرد و فراموش‌نشدنی بوده و بدون شک یکی از بهترین فیلم های تنهایی ساخته شده در تاریخ است. مشاهده فیلم املی را به تمامی علاقه‌مندان به سینما و آثار هنری توصیه می‌کنیم.

2. فیلم Wild Strawberries | فیلم های با موضوع تنهایی

فیلم های عاشقانه تنهایی / فیلم در مورد تنهایی

 • سال ساخت: 1975
 • کارگردان: اینگمار برگمن (Ingmar Bergman)
 • بازیگران: ویکتور شوستروم، بیبی آندرشون، اینگرید تولین، گونار بیورنستراند
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 8.1

کمتر کارگردانی چون اینگمار برگمان افسانه‌ای در شناخت انسان‌ها موفق بوده است. این فیلم‌ساز بزرگ سوئدی در جریان کارنامه حرفه‌ای خود آثاری متنوع و مهمی ساخته است. برگمان به مسائل مهمی چون مذهب، عشق و سلامت روانی پرداخته است. او یکی از تاثیرگذارترین کارگردانان تاریخ است. بسیاری از فیلمسازان مولف مهم سینما چون دیوید لینچ تاثیری مستقیم از اندیشه‌ها و تکنیک‌های فیلم‌سازی او گرفته‌اند. یکی از مفاهیم پایه‌ای فیلم‌های برگمان تنهایی است. او در اثر بی‌نظیر خود، فیلم در مورد تنهایی Wild Strawberries، به شکلی دردناک و واقع‌گرایانه به حقیقت تلخ تنهایی می‌پردازد. این اثر داستان استاد دانشگاهی مسن و رو به مرگ را دنبال می‌کند.

برگمان در این اثر از فیلم های با موضوع تنهایی به سیر پرتلاطم زندگی و رازهای مرگ پرداخته و تحلیلی نفس‌گیر از تنهایی و انزوا ارائه می‌دهد. بدون شک افراد در واپسین لحظات زندگی خود بیش از هر زمان دیگری با احساس تنهایی دست و پنجه نرم می‌کنند. از نقاط قوت برجسته این فیلم می‌توان به فیلمبرداری زیبای گونار فیشر و کارگردانی استادانه برگمان اشاره کرد. فیلم Wild Strawberries نگاهی تلخ و شیرین به زندگی انسان‌ها و تنهایی عمیق نهفته در بطن آن دارد. تجربه این اثر بی‌نظیر را به تمامی علاقه‌مندان به سینما توصیه می‌کنیم. همچنین برای آشنایی با آثار شاخص اینگمار برگمان می‌توانید به این مقاله مراجعه کنید.

3. فیلم Three Colors: Blue | فیلم های با موضوع تنهایی

دانلود فیلم های عاشقانه تنهایی / فیلم هایی با موضوع تنهایی

 • سال ساخت: 1994
 • کارگردان: کریشتوف کیشلوفسکی (Krzysztof Kieślowski)
 • بازیگران: ژولیت بینوش، بنوآ رژان، هلن ونسان و شارلوت وری
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 7.9

کریستوف کیشلوفسکی یکی از کارگردانان برجسته بلوک شرق است. او در دوران حرفه‌ای خود آثار مهمی با محوریت انسانیت، عشق و قتل ساخته است. با این حال شاید بتوان سه گانه رنگی او را برجسته‌ترین کارش دانست. این آثار با تکیه بر مفاهیم سه گانه پرچم فرانسه، یعنی آزادی، برابری و برادری ساخته شده‌اند. نخستین فیلم از این سه گانه آبی است. این فیلم با تکیه بر مفهوم برابری، نگاهی متفاوت به تنهایی دارد. آبی را می‌توان یکی از تاثیرگذارترین فیلم های تنهایی سینما دانست.

فیلم آبی از جمله فیلم هایی با موضوع تنهایی ماجرای زنی تنها را پس از مرگ همسر و فرزندش دنبال می‌کند. او پس از این فاجعه، آرامش را در تنهایی و انزوا یافته و در پی جدایی کامل از روابط انسانی خود برمی‌آید. با این حال زندگی در انزوا همان‌طور که او فکر می‌کند پیش نرفته و به مرور سختی‌های غیر قابل پیش‌بینی فراوانی در سر راهش قرار می‌گیرند. این اثر را می‌توان تحلیلی عمیق و فلسفی از روابط انسانی و نیاز بشر به قرارگیری در جامعه دانست. فیلم آبی و به کل سه گانه رنگی از بهترین فیلم های تنهایی کیشلوفسکی جز به یاد ماندنی‌ترین و مهم‌ترین آثار سینمایی تاریخ به شمار می‌آیند. اگر می‌خواهید با برترین فیلم‌های سه‌گانه تاریخ سینما آشنا شوید، به این مطلب مراجعه کنید.

4. فیلم Stromboli | بهترین فیلم های تنهایی

فیلم غمگین تنهایی / بهترین فیلم های تنهایی

 • سال ساخت: 1950
 • کارگردان: روبرتو روسلینی (Roberto Rossellini)
 • بازیگران: اینگرید برگمن، ماریو ویتاله، رنزو چزانا، ماریو ویتاله
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 7.2

یکی از کارگردانان کمتر شناخته شده هالیوود در بین مخاطبان عام سینما روبرتو روسلینی فقید است. این کارگردان ایتالیایی در طول دوران کاری خود آثار مهم و خوش‌ساختی را بر پرده سینما به تصویر کشیده است. بدون شک فیلم Stromboli شاهکار سینمایی روسلینی است. این اثر از بهترین فیلم های تنهایی با هنرنمایی اینگرید برگمان داستان پر فراز و نشیب زنی به نام کارین را دنبال می‌کند. کارین از کشور جنگ زده خود به ایتالیا گریخته و در آنجا به کمپی مخصوص پناهجویان منتقل می‌شود. او در این کمپ با یک اسیر جنگی به نام آنتونیو آشنا شده و با او ازدواج می‌کند. کارین با هدف فرار از زندگی سخت خود در کمپ پناهجویان، پیشنهاد او را قبول می‌کند.

این زوج جوان پس از ازدواج به جزیره‌ای آتش‌نشانی رفته و در آن‌جا با مشکلاتی مواجه می‌شوند. ازدواج این دو به مرور از درون نابود شده و کارین تنهایی غیر قابل تصوری را تجربه می‌کند. این اثر فاصله فراوانی با فیلم‌های پساجنگی روسلینی دارد. فیلم Stromboli از فیلم هایی درباره تنهایی اثری ملودراماتیک و غمگین است که به بهترین شکل ممکن تنهایی را به تصویر می‌کشد. تماشای این اثر را به تمامی علاقه‌مندان به سینمای کلاسیک توصیه می‌کنیم. فیلم Stromboli یکی از بهترین فیلم های تنهایی تاریخ است.

5. فیلم The Passenger | فیلم های با موضوع تنهایی

فیلم غمگین تنهایی دختر / فیلم درباره تنهایی

 • سال ساخت: 1975
 • کارگردان: میکل‌آنجلو آنتونیونی (Michelangelo Antonioni)
 • بازیگران: جک نیکلسون، ماریا اشنایدر، جنی روناکر، ایان هنری
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 7.5

میکل‌آنجلو آنتونیونی یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین فیلم‌سازان تاریخ است. او در طول دوران حرفه‌ای خود آثار فراوانی با محوریت تنهایی کارگردانی کرده است. یکی از شاهکارهای این فیلم‌ساز ایتالیایی فیلم The Passenger است. این اثر از بهترین فیلم های تنهایی روایتگر داستان مردی تنها است که پس از مرگ یکی از دوستان خود تصمیم به تعویض هویت خود با او می‌گیرد. این فیلم درباره تنهایی زیبا و خوش‌ساخت مطالعه‌ای بی‌نظیر از تنهایی است که تجربه‌ای فراموش‌نشدنی را برای مخاطبان خود به همراه می‌آورد.

وظیفه ایفای نقش اصلی این فیلم بر عهده جک نیکلسون افسانه‌ای است. نیکلسون یکی از بهترین بازی‌های خود را در این فیلم ارائه می‌دهد. آنتونیونی در این فیلم از صحرای بزرگ آفریقا به عنوان نمادی از تنهایی عظیم و غیر قابل فرار شخصیت اصلی و در وسعت بزرگ‌تر انسان‌ها استفاده می‌کند. از نقاط قوت برجسته این اثر می‌توان به فیلمبرداری زیبا و کم‌نظیر آن اشاره کرد. فیلم The Passenger یکی از بهترین فیلم های تنهایی تاریخ است. تجربه این اثر زیبا را به تمامی علاقه‌مندان به فیلم‌های هنری توصیه می‌کنیم.

6. فیلم Where The Wild Things Are | فیلم های با موضوع تنهایی

دانلود فیلم غمگین تنهایی / فیلم با موضوع تنهایی

 • سال ساخت: 2009
 • کارگردان: اسپایک جونز (Spike Jonze)
 • بازیگران: مکس رکوردز، کاترین کینر، مارک رافالو و لورن آمبروز
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 6.7

دوران کودکی یکی از حساس‌ترین زمان‌ها برای انسان‌ها است. فیلم با موضوع تنهایی Where The Wild Things Are به کارگردانی اسپایک جونز دوست‌داشتنی بر اساس کتابی به همین نام اثر موریس سنداک ساخته شده است. اسپایک جونز یکی از فیلمسازان خلاق و متفاوت مدرن است که آثار به یاد ماندنی و جذابی چون Her و Being John Malkovich را کارگردانی کرده است. فیلم Where The Wild Things Are یکی از ساخته‌های کمتر شناخته شده جونز است. این اثر به تنهایی در دوران کودکی و انزوای وحشتناک این زمان می‌پردازد.

فیلم Where The Wild Things Are  از فیلم هایی درباره تنهایی به خوبی احساسات گوناگون و بی‌ثبات دوران کودکی را به تصویر می‌کشد. این دوران مملو از عصبانیت، تنهایی، دل شکستگی و در مجموع انرژی بوده و بدون شک تاثیری مستقیم بر زندگی افراد خواهد گذاشت. این تنهایی می‌تواند دلایل مختلفی چون عدم مقبولیت خانواده و دوستان داشته باشد. این اثر زیبا یکی از مظلوم‌ترین و بهترین فیلم‌های دهه نخست هزاره سوم بوده و می‌توان آن را بیش از هر چیزی به فیلم کلاسیک 400 Blows تشبیه کرد. فیلم Where The Wild Things Are یکی از بهترین فیلم های تنهایی تاریخ است.

7. فیلم Lost In Translation

فیلم خیلی غمگین تنهایی / فیلم با موضوع تنهایی

 • سال ساخت: 2003
 • کارگردان: سوفیا کوپولا (Sofia Coppola)
 • بازیگران: بیل مری، اسکارلت جوهانسون، جووانی ریبیسی و آنا فاریس
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 7.7

شاید بتوان بدترین نوع تنهایی را تنهایی در کنار دیگران دانست. سوفیا کوپولا این موضوع را دستمایه ساخت بسیاری از آثار خود قرار داده است. تنهایی و انزوا در هسته زیباترین فیلم کوپولا، Lost In Translation قرار دارند. این اثر از فیلم های با موضوع تنهایی با بازی بیل مری و اسکارلت جوهانسون روایتگر سفر بازیگری سالخورده به توکیو است. او که علاقه خود به زندگی را از دست داده، در هتل محل اقامتش با زنی جوان آشنا می‌شود. این زن در ازدواجی کسل‌کننده زندانی شده و بیش از هر چیزی به دنبال راهی برای بازگشت به زندگی و به دست آوردن دوباره شور و حال خود است.

کوپولا در این فیلم تمرکزی ویژه بر انواع مختلف تنهایی و شباهت‌های غیر قابل انکار آن‌ها با یکدیگر دارد. او با انتخاب توکیو به عنوان محل روایت داستان، شخصیت‌های خود را درگیر تنهایی عمیقی می‌کند. بزرگ‌ترین هنر کوپولا در این اثر تبدیل این تنهایی غم‌انگیز به مفهومی زیبا، گسترده و ارزشمند است. این اثر را می‌توان جهانی‌ترین فیلم این کارگردان جوان دانست که محبوبیت فراوانی در نزد اهالی سینما به دست آورده است. در واقع این اثر را می‌توان راه فرار کوپولا از زیر سایه پدر افسانه‌ای و بی‌نظیرش، یعنی فرانسیس فورد کوپولا دانست. تماشای فیلم Lost In Translation تجربه‌ای فراموش‌نشدنی برای علاقه‌مندان به سینما خواهد بود. این عنوان یکی از بهترین فیلم های تنهایی مدرن است.

8. فیلم Repulsion

فیلم عاشقی تنهایی / فیلم های با موضوع تنهایی

 • سال ساخت: 1965
 • کارگردان: رومن پولانسکی (Roman Polanski)
 • بازیگران: کاترین دنو، ایان هندری، ایوان فورنو و ایموجن گراهام
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 7.6

رومن پولانسکی یکی از منفورترین کارگردانان تاریخ است. داستان‌های جنجالی زندگی شخصی او تا ابد لکه ننگی بر نام و شهرت او خواهند نهاد. با این حال نمی‌توان مهارت پولانسکی به عنوان یک کارگردان را نادیده گرفت. او در طول دوران حرفه‌ای طولانی مدت خود آثار ماندگار فراوانی بر جای گذاشته است. یکی از ناشناخته‌ترین آثار پولانسکی فیلم Repulsion است. این اثر نگاهی نفس‌گیر به ذهن رو به زوال زنی تنها را ارائه می‌دهد. پولانسکی در این اثر از بهترین فیلم های تنهایی به شکلی بی‌نظیر مفهوم انزوا را به تصویر می‌کشد.

فیلم Repulsion نخستین اثر انگلیسی‌زبان پولانسکی است. این فیلم روایتگر داستان زنی جوان و زیبا به نام کرول است. کرول از بیماری اندروفوبیا رنج می‌برد. این بیماری منجر به ترسی فلج‌کننده از تعامل با مردان در فرد می‌شود. کرول که با خواهر خود زندگی می‌کند، به دلایلی تنها شده و این تنهایی تاثیری مستقیم بر سلامت روان او می‌گذارد. در طول فیلم شاهد رنج بردن این شخصیت از توهمات جنون‌آمیز فراوانی هستیم. فیلم Repulsion یکی از آثار کلاسیک زیبای سینما و از بهترین فیلم های تنهایی ساخته شده است. تماشای این اثر را به علاقه‌مندان به فیلم‌های ترسناک روان‌شناختی توصیه می‌کنیم.

9. فیلم Taxi Driver

فیلم تنهایی عاشقانه / بهترین فیلم های تنهایی

 • سال ساخت: 1976
 • کارگردان: مارتین اسکورسیزی (Martin Scorsese)
 • بازیگران: رابرت دنیرو، جودی فاستر، آلبرت بروکس و سیبل شفرد
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 8.2

دیگر کمتر کسی است که دست کم نام شاهکار بی‌بدیل مارتین اسکورسیزی را نشنیده باشد. فیلم راننده تاکسی یکی از آثار جاودانه سینما است که تاثیری مستقیم بر این هنر داشت. این فیلم یکی از بهترین تصویرها از تنهایی در عالم هنر را ارائه می‌دهد. اسکورسیزی در فیلم راننده تاکسی از فیلم های با موضوع تنهایی علاوه بر پرداختن به مسائل فرهنگی زمان خود، به صورتی استادانه تاثیر تنهایی بر رفتار یک انسان را نشان می‌دهد. فیلم راننده تاکسی داستان کهنه سربازی به نام تراویس بیکل را دنبال می‌کند. تراویس در تمام طول زندگی خود از تنهایی رنج برده است و خود را تنهاترین مرد خدا می‌داند.

شاید بتوان نگاه فیلم راننده تاکسی به تنهایی را شدیدترین در نوع خود دانست. اسکورسیزی در این اثر تنها جامعه و دیگران را مسئول تنهایی فلج‌کننده تراویس ندانسته و یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین عوامل در نابودی زندگی اجتماعی او را تفکرات خودش می‌داند. بیکل معتقد است که دنیا باید در آتش سوزانده شده و به خاکستر تبدیل شود. او امیدی برای دنیای مدرن ندیده و از تمامی اجزای آن متنفر است. تمامی اتفاقات فیلم در راستای تایید اظهارات تاریک و غم‌انگیز تراویس بوده و پایان انفجاری آن مهر تاییدی بر آن‌هاست. فیلم راننده تاکسی از بزرگ‌ترین و بهترین فیلم های تنهایی تاریخ سینما بوده و تماشای آن بر تمامی سینمادوستان از واجبات است.

10. فیلم Solaris

فیلم عاشقانه تنهایی / فیلم هایی درباره تنهایی

 • سال ساخت: 1972
 • کارگردان: آندری تارکوفسکی (Andrei Tarkovsky)
 • بازیگران: ناتالیا بوندارچوک، دوناتاس بانیونیس، یوری یاروت و ولادیسلاو دورژوسکی
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 8

آندری تارکوفسکی یکی از اندیشمندترین فیلمسازان تاریخ است. آثار فراموش‌نشدنی و بی‌نظیر او نگاهی متفاوت و عمیق به مفاهیم انسانی دارند. این کارگردان روسی مسئول ساخت برخی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین فیلم‌های تاریخ است. تارکوفسکی در فیلم Solaris مفهوم تنهایی را در ساختاری متفاوت و با استفاده از المان‌های ژانر علمی تخیلی بررسی می‌کند. این فیلم نگاهی فلسفی به انزوا و تاثیر آن بر روان انسان را ارائه می‌دهد. شاید بتوان فیلم Solaris را در کنار شاهکار جاودانه استنلی کوبریک، فیلم 2001: A Space Odyssey، بهترین اثر علمی تخیلی تاریخ دانست.

تارکوفسکی در طول فیلم به تحلیل وضعیت روانی رو به زوال شخصیت اصلی خود پرداخته و تصویری غیر قابل انتظار و بی‌نظیر از تنهایی ارائه می‌دهد. از دیگر ویژگی‌های برجسته این اثر می‌توان به موسیقی درگیرکننده و اتمسفر بی‌نظیر اشاره کرد. تارکوفسکی در این فیلم از مفهوم تنهایی برای پرداخت به ایده‌های مهم دیگری چون عشق و از دست رفتن آن نیز می‌پردازد. به عبارت ساده، فیلم Solaris یکی از بهترین فیلم های تنهایی تاریخ و از شاهکارهای سینما است.

11. فیلم Moon

بهترین فیلم های تنهایی

 • سال ساخت: 2009
 • کارگردان: دانکن جونز (Duncan Jones)
 • بازیگران: سام راکول، بندیکت وانگ، دومینیک مک الیگوت، کایا اسکودلاریو
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 7.8

فیلم ماه یکی از بهترین نمونه ها برای لیست فیلم هایی درباره تنهایی است. فرض کنید این بار دیگه دایره تنهایی بسیار گسترده تر شده است، این بار دیگر حتی یک آدم هم قرار نیست جلوی راه شخصیت اصلی ظاهر شود. دانکن جونز کارگردان با استعداد اهل انگلیس این فیلم را تنها وقتی 38 سال داشت ساخت و حتی توانست در گیشه نیز سود کند.

داستان این اثر از بهترین فیلم های تنهایی در ژانر علمی – تخیلی درباره فضانوردی به اسم سم است که در ایستگاهی فضایی در ماه به مدت سه سال به اکتشاف و تحقیق می‌پردازد. تمام این 3 سال سم به تنهایی زندگی می‌کند و تنها همدم او کامپیوتری به نام گرتی (GERTY) بود که حال به پایان عمر سه ساله خود نزدیک شده است. درست قبل از این‌که برنامه بازگشت سم به زمین اجرا شود، با مشکل بزرگی روبه‌رو می‌شود.

12. فیلم Cast Away

بهترین فیلم های تنهایی

 • سال ساخت: 2000
 • کارگردان: رابرت زمکیس (Robert Zemeckis)
 • بازیگران: تام هنکس، هلن هانت و نیک سیرسی
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 7.8

قطعا یکی از غم انگیز ترین فیلم های لیست فیلم های با موضوع تنهایی فیلم دور افتاده می‌تواند باشد. اگرچه تام هنکس بازیگر بسیار بزرگی است و نقش های فوق العاده ای را در کارنامه خود دارد، اما نقش چاک نولند او چیز دیگر است. محال است فیلم را ببینید و از دیدن این  صفحه حزن آور اشک در چشم هایتان حلقه نزند: مردی تنها و یک جزیره خالی از سکنه!

داستان این اثر از بهترین فیلم های تنهایی از آن‌جایی شروع می‌شود که چاک نولاند تحلیل گر یک شرکت پستی طی حادثه ای هواپیمایی در اقیانوس می‌افتد. او طی تلاش های بسیار خود را  به جزیره ای می‌رساند اما درمی‌یابد جزیره خالی از سکنه است. او چهارسال تمام بدون هیچ همدمی با توپ والیبالی که صورتی روی آن کشیده بود و آن را ویلسون می‌نامید، در جزیره گیر می‌افتد. جالب است بدانید تام هنکس برای این فیلم 25 کیلوگرم کم کرد تا بتواند نقش را باور پذیرتر بازی کند.

13. فیلم Her

فیلم با موضوع درونگرایی

 • سال ساخت: 2013
 • کارگردان: اسپایک جونز (Spike Jonze)
 • بازیگران: واکین فینیکس، امی آدامز، رونی مارا، اولیویا وایلد و اسکارلت جوهانسون (صدا)
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 8

تنهایی انواع مختلفی دارد اما یکی از شکنجه آورترین نوع تنهایی، بدون عشق ماندن است. گاه انسان ها آدم‌های زیادی را ملاقات می‌کنند اما کسی که آن‌ها را درک کند را هرگز! طبق تئوری ها، استدلال ها و افسانه های جهان هر انسانی جفت روحی خود را دارد. اما آیا همه به جفت روحی خود می‌رسند؟ اگر کنجکاو این موضوع هستید تئودور شخصیت اصلی این اثر از لیست فیلم هایی درباره تنهایی را دنبال کنید.

داستان این فیلم با موضوع درونگرایی از آن‌جایی شروع می‌شود که با شخصیت تئودور توامبلی یک نامه نویس عاطفی آشنا می‌شوید. تئودور نمونه بارز ضرب المثل کوزه گر از کوزه شکسته آب می‌خورد است. او در تنهایی و انزوای خود غرق می‌شود تا این که برنامه ای جدید به بازار می‌آید که برای افراد تنها ساخته شده است. تئودور صدای زنانه نرم افزار که سامانتا نام دارد را انتخاب می‌کند و این باعث وابسته شدن او به این نرم افزار می‌شود.

14. فیلم Joker

فیلم هایی درباره تنهایی

 • سال ساخت: 2019
 • کارگردان: تاد فیلیپس (Todd Phillips)
 • بازیگران: واکین فینیکس، رابرت دنیرو، زازی بیتز و فرانسیس کانر
 • نمره آی‌ام‌دی‌بی: 8.4
همچنین بخوانید :

شاید جدیدترین فیلمی که درباره جوکر ساخته شد بیشتر از آن‌که بتواند دنیای کامیک و شرورها را شگفت زده کند، یکی از بهترین فیلم های تنهایی محسوب شود. فیلمی که به ما نشان داد ماهیت یک جوکر چه می‌تواند باشد و لزوما آدم‌هایی که جوکر را می‌سازند نباید اشخاص نفرت انگیز و خاصی باشند بلکه جامعه نقش به سزایی در خلق یک جوکر وحشی و افسار گسیخته دارد.

این اثر از فیلم های با موضوع تنهایی درباره آرتور فلک دلقکی نمایشی است که علاقه دارد مانند موری فرانکلین کمدینی معروف شود. آرتور مبتلا به اختلال روانی ناخویشتن‌داری عاطفی شده و خنده های هیستریک دارد. جهان به هر شکلی با این مرد سر ناسازگاری دارد تا این‌که او را در عمق تنهایی اش به جنون می‌کشاند.

سخن پایانی

در این مطلب به بهترین فیلم های تنهایی تاریخ پرداختیم. آیا شما فیلم دیگری را به این موارد اضافه می‌کنید؟ به نظر شما کدام یک از این فیلم های با موضوع تنهایی بهتر توانسته اند این مسئله را بیان کنند؟ نظراتتان را با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 54.6 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.2 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 15 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 12 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 11 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 9 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 7 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 3 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401