سریال لاست (Lost) ؛ مروری بر فصل ها و معرفی همه شخصیت ها

مونا جلالی - ۰۱ مرداد ۱۴۰۱ ۱۶:۳۰
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در تاریخ 2 خرداد 1389 آخرین قسمت سریال لاست از شبکه ABC پخش شد و حالا بعد از 10 سال، می‌خواهیم نگاهی به داستان و بازیگران سریال Lost یا سریال گمشده داشته باشیم.

سریال لاست یکی از خاطره‌انگیزترین مجموعه‌های تلویزیونی نه تنها در ایران، بلکه در جهان است و از این رو برای ما ایرانی ها این سریال یکی از بهترین سریال های خارجی است. این مجموعه در کنار سریال فرار از زندان، یکی از اولین سریال‌هایی بود که به شهرتی جهانی رسید. حتی می‌توان گفت که مجموعه‌های تلویزیونی که بعد از سریال Lost ساخته شدند، به نوعی وامدار این عنوان بودند.

سریال گمشده از سال 2004 تا 2010 در 121 قسمت از شبکه ABC پخش شد. این سریال که شامل المان‌هایی علمی-تخیلی و ماوراء طبیعی می‌شد، داستان نجات‌یافتگان سقوط یک هواپیمای مسافربری را روایت می‌کند که در جزیره‌ای مرموز باید برای بقای خود بجنگند. داستان سریال لاست عموما در داخل این جزیره می‌گذرد و روایت آن همراه با فلش‌بک‌ها (گذشته‌نمایی) و فلش‌فوروادهایی (آینده‌نمایی) درباره شخصیت‌های اصلی سریال است.

در این مقاله از پلازا همراه ما باشید تا به همه جوانب سریال Lost، از داستان و تریلر تا معرفی شخصیت‌ها و بازیگران آن بپردازیم. در ویدیوی بالا هم می‌توانید ببینید که بازیگران محبوب سریال گمشده این روزها مشغول چه کاری هستند.

آنچه در ادامه می‌خوانید

مروری بر فصل ها و داستان سریال لاست

اگر برایتان سوال است که سریال لاست چند فصل است، در این قسمت همراه ما باشید. قسمت اول سریال لاست در تاریخ 22 سپتامبر 2004 (1 مهر 1383) از شبکه ABC پخش شد. قسمت آخر نیز بعد از 6 فصل و 120 قسمت در تاریخ 23 مه 2010 (2 خرداد 1389)، یعنی 10 سال پیش به روی آنتن رفت.

سریال گمشده بارها توسط منتقدان در بین بزرگترین سریال های تلویزیونی طبقه‌بندی شده است. فصل اول آن برای هر قسمت حدود 16 میلیون بیننده داشت و در طول 6 فصل، میانگین بینندگان آن بیشتر از 11 میلیون نفر بود. البته این فقط آمار رسمی و بینندگان شبکه ABC است و در کشورهای دیگر مانند ایران، سریال لاست بینندگان ثبت نشده بی‌شماری داشته و هنوز هم دارد. در ادامه مروری بر فصل‌های 1 تا 6 و خلاصه سریال گمشده خواهیم داشت.

فصل 1 سریال لاست

بازیگران سریال گمشدگان / سریال گمشده

فصل اول سریال لاست در 25 قسمت بین سال‌های 2004 تا 2005 پخش شد. اما موضوع سریال لاست چیست؟ داستان سریال Lost با سقوط یک هواپیما آغاز می‌شود. نجات‌یافتگان سقوط پرواز اوشیانیک 815 در جزیره‌ای استوایی و مرموز هستند. جک شپرد که یک جراح ستون فقرات است، رفته رفته تبدیل به رهبر این گروه می‌شود.

همچنین بخوانید :

در این جزیره بقای آنها همواره توسط چیزهای مختلف و عجیبی مانند خرس‌های قطبی، موجودی غیرقابل دیدن که آن را دود سیاه می‌نامند و ساکنان قبلی جزیره که به نام «دیگران» شناخته می‌شوند، تهدید می‌شود. همچنین آنها دریچه‌ای را در زمین پیدا می‌کنند و جان لاک تمام تلاشش را می‌کند تا راز این دریچه را دریابد. علاوه بر همه این‌ها، در فصل اول شاهد فلش‌بک‌هایی به گذشته زندگی شخصیت‌ها هستیم و با آنها بیشتر آشنا می‌شویم.

فصل 2 سریال Lost

داستان سریال لاست فصل دوم

فصل دوم سریال Lost در 24 قسمت و بین سال‌های 2005 و 2006 به روی آنتن رفت. در این فصل شاهد درگیری گروه نجات‌یافتگان هواپیمای اوشیانیک 815 و ساکنان قبلی جزیره، یعنی «دیگران» هستیم. همچنین در این فصل از سریال گمشده به مفاهیمی چون اعتقاد و علم بیشتر پرداخته می‌شود. در ادامه با گروه دیگری از نجات‌یافتگان آشنا می‌شویم که آنها هم در همین هواپیمای اوشیانیک 815 بوده‌اند. آنها که در قسمت انتهایی هواپیما قرار داشته‌اند، در نقطه دیگری از جزیره سقوط می‌کنند و از گروه اصلی دور می‌مانند.

از طرف دیگر جان لاک موفق می‌شود دریچه را باز کند و این دریچه به نظر می‌رسد یک ایستگاه تحقیقاتی باشد که توسط دانشمندان پروژه‌ای به نام دارما ساخته شده است. در این دریچه با مردی به نام دزموند مواجه می‌شوند که هر 108 دقیقه باید دکمه‌ای را می‌زد تا از وقوع فاجعه‌ای ناشناخته جلوگیری کند.

فصل 3 سریال گمشده

داستان سریال Lost

فصل سوم سریال گمشده بین سال‌های 2006 تا 2007 پخش شد و 23 قسمت داشت. در ادامه داستان سریال لاست با گروه «دیگران» و تاریخچه آنها بیشتر آشنا می‌شویم. سردسته این گروه مردی به نام بنجامین لینوس است. همچنین المان‌های سفر در زمان هم در این فصل آغاز می‌شوند؛ چراکه در دریچه، اتفاقی الکترومغناطیسی رخ می‌دهد. از دیگر وقایع این فصل می‌توانیم به سقوط هلیکوپتری در جزیره و ورود چند دانشمند به داستان اشاره کنیم.

فصل 4 سریال لاست

تریلر سریال لاست

فصل 4 سریال Lost که کوتاه‌ترین فصل این سریال است، در سال 2018 و در 14 قسمت پخش شد. یکی از تفاوت‌های این فصل با فصول قبلی این است که به جای فلش‌بک‌های معمول سریال، این بار شاهد فلش فوروارد و سکانس‌هایی از آینده شخصیت‌ها هستیم. هلیکوپتر و دانشمندانی که در فصل قبلی به آنها اشاره کردیم، در انتها منجر به نجات 6 نفر از گروه جک می‌شود که خود او هم یکی از این افراد است.

در فصل 4 سریال گمشده از یک طرف شاهد مواجهه جک و دیگر اعضای گروهش با تازه‌واردان به جزیره هستیم و از طرف دیگر می‌بینیم که بعد از نجات، به این 6 نفر که به «شش اوشیانیک» معروف می‌شوند چه می‌گذرد.

فصل 5 سریال Lost

فصل 5 سریال لاست

داستان سریال Lost در فصل 5 و 6 حتی از این پیچیده‌تر هم می‌شود. فصل 5 که در سال 2009 و در 17 قسمت پخش شد، 2 زمان مختلف را روایت می‌کند. یکی زمان حال و درواقع زمانی که «شش اوشیانیک» در آن به سر می‌برند و یکی دیگر سال 1974؛ بقیه اعضای گروه از جمله ساویر در اثر اتفاقاتی که در جزیره می‌افتد به این زمان رفته و جزئی از اعضای تحقیقات دارما شده‌اند.

فصل 6 سریال گمشده

فصل 6 سریال گمشدگان / سریال گمشده

فصل 6 سریال Lost که پیچیده‌ترین فصل این مجموعه نیز هست، در سال 2010 و در 18 قسمت به روی آنتن رفت. در این فصل علاوه بر ادامه داستان اصلی، شاهد روایتی جدید به نام Flash-sideways هستیم؛ روایتی که گویی در دنیایی موازی می‌گذرد که در آن هیچوقت پرواز اوشیانیک 815 سقوط نکرده است. در این روایت شاهد تغییرات جزئی نسبت به داستان اصلی هستیم و به نظر می‌رسد که شخصیت‌ها زندگی کاملا متفاوتی را تجربه می‌کنند.

در قسمت‌های پایانی این فصل از سریال گمشده بیشتر با گذشته جزیره، جیکوب که به عنوان محافظ جزیره شناخته می‌شود و «مرد سیاه پوش» یا همان دود سیاه آشنا می‌شویم. در نهایت نیز متوجه می‌شویم که چرا اصلا پرواز اوشیانیک 815 در این جزیره سقوط کرده و جک، کیت، ساویر، هارلی، سان و بقیه به آن آمده‌اند؛ درواقع جزیره به محافظ جدیدی نیاز دارد.

شخصیت ها و بازیگران سریال Lost

بازیگران سریال Lost

سریال لاست یکی از مجموعه‌های پربازیگر دنیای تصویر است؛ اما این تعدد بازیگران باعث نشده تا نویسندگان و سازندگان سریال Lost از شخصیت‌پردازی و جزئیات کاراکترهایشان غافل شوند. در ادامه شخصیت‌های اصلی و هنرپیشه‌های لاست را معرفی خواهیم کرد.

جک شپرد با بازی متیو فاکس در سریال Lost

جک کاراکتر اصلی سریال Lost محسوب می‌شود که یک جراح ماهر ستون فقرات است. اصلی‌ترین وجه شخصیتی جک مربوط به رابطه او با پدرش است؛ تا جایی که این رابطه حتی روی روابط شخصی جک هم تاثیر می‌گذارد. پدر جک یک جراح اعصاب معروف است و همواره و حتی از زمان کودکی جک، از او توقعات بالایی داشته است.

بازیگران سریال لاست جک

از همان اولین دقایق سقوط، جک مشغول کمک به دیگر مسافران می‌شود. به خاطر همین روحیه دلسوزانه و مهربانانه جک، بقیه نجات‌یافتگان کم کم به او به چشم رهبر گروه نگاه می‌کنند. همچنین از همان روز اول سقوط، جک با کیت آشنا می‌شود و به مرور بین این دو روابطی عاشقانه شکل می‌گیرد. جی. جی. آبرامز، یکی از سازندگان سریال Lost، درباره این شخصیت می‌گوید:

جک شپرد شاید بزرگترین رهبری باشد که تاکنون در یک سریال تلویزیونی به نمایش گذاشته شده است.

متیو فاکس بازیگران سریال لاست

نقش جک را بازیگر آمریکایی، متیو فاکس (Matthew Fox) ایفا کرده است. این بازیگر قبل از سریال گمشده هم در مجموعه تلویزیونی دیگری به نام Party of Five، یکی از بازیگران نقش اصلی بود. فاکس تاکنون برای بازی در سریال لاست، نامزد و برنده جوایز مختلفی مانند جایزه ساترن بهترین بازیگر نقش اول مرد شده است. از فیلم‌های سینمایی او نیز می‌توانیم به آثاری همچون Extinction و Emperor اشاره کنیم.

کیت آستن با بازی اوانجلین لیلی در سریال لاست

بازیگران سریال لاست کیت

کیت از همان فصل اول، شخصیت مرموز و پیچیده‌ای را به نمایش می‌گذارد. او بعد از کشتن ناپدری متجاوزش و بعد از مدت‌ها فرار، بالاخره دستگیر می‌شود و درواقع قبل از سقوط هواپیما تحت نظر ماموری از استرالیا به آمریکا برگردانده می‌شد تا به زندان برود.

با این حال کیت شخصیت همراهی دارد و همواره سعی دارد تا به جک در امر رهبری کمک کند. حتی با اینکه بعد از مدتی بقیه افراد گروه متوجه می‌شوند که او یک فراری است، اما باز هم اعتماد آنها را جلب می‌کند. کیت از لحاظ احساسی بر سر یک دو راهی مانده و هم به جک و هم به ساویر علاقه‌مند شده است.

اوانجلین لیلی بازیگران سریال Lost

اوانجلین لیلی (Evangeline Lilly) به خوبی شخصیت کیت و پیچیدگی‌هایش را به نمایش گذاشته است. این بازیگر و نویسنده کانادایی اولین بار با همین نقش به شهرت و محبوبیت رسید. اما بعد از آن، این هنرپیشه بیشتر در سینما فعال بود و در آثاری همچون The Hobbit: The Desolation of Smaug، فیلم Ant-Man و Avengers: Endgame بازی کرد.

ساویر (جیمز فورد) با بازی جاش هالووی در سریال گمشده

بازیگران سریال گمشدگان ساویر

در معرفی و نقد شخصیت های سریال لاست به کاراکتر ساویر رسیدیم. ساویر که بعدها مشخص می‌شود نام اصلی‌اش جیمز است، یک کلاهبردار بوده و در زمان کودکی بعد از اینکه پدرش، مادرش را به قتل می‌رساند و بعد هم خودکشی می‌کند، یتیم می‌شود. داخل جزیره در ابتدا هیچکس از ساویر به خاطر رفتارهای زننده و غیر اجتماعی‌اش خوشش نمی‌آمد. اما رفته رفته او عاشق کیت می‌شود و با بقیه افراد گروه هم روابطی دوستانه پیدا می‌کند.

جیمز فورد با اینکه شخصیت صددرصد مثبتی ندارد، اما کاراکتر دوست‌داشتنی است و جاش هالووی (Josh Holloway) به خوبی نقش این شخصیت خاکستری را در سریال گمشده ایفا کرده است. هالووی بازیگر، مدل و تهیه‌کننده آمریکایی است و مهمترین هنرنمایی او در دنیای تصویر همین نقش ساویر در سریال لاست محسوب می‌شود. او همچنین در سریال‌های Intelligence و Colony نیز از شخصیت‌های اصلی بوده است. از آثار سینمایی جاش هالووی نیز می‌توانیم به فیلم‌های Mission: Impossible – Ghost Protocol و Sabotage اشاره کنیم.

جاش هالووی بازیگران سریال گمشدگان

هارلی با بازی خورخه گارسیا در سریال Lost

هارلی با ظاهر بامزه‌اش یکی از دوست‌داشتنی‌ترین شخصیت های سریال Lost است. او با اعدادی خاص برنده لاتاری می‌شود و بعد از بردن لاتاری معتقد است که بدشانسی به سراغش آمده است. اما در داخل جزیره هارلی سعی می‌کند مثبت فکر کند و از افکار پریشانش رهایی یابد. شخصیت هارلی در اکثر مواقع همانند صرفا یک کاراکتر کمدی نشان داده می‌شود. اما در اواخر سریال و خصوصا در قسمت آخر سریال گمشده مشخص می‌شود که او نقش مهمتری در این مجموعه داشته است.

بازیگران سریال لاست هارلی

خورخه گارسیا (Jorge Garcia)، بازیگر و کمدین آمریکایی قطعا بهترین انتخاب برای بازی نقش هارلی در سریال Lost بوده است. او اولین بار با بازی در سریال Becker شناخته شد، اما همانند اکثر بازیگران سریال Lost، اصلی‌ترین نقش هنری او، همین شخصیت هارلی در سریال گمشدگان بوده است. از دیگر آثار او می‌توانیم به سریال Hawaii Five-0، سریال Alcatraz، فیلم Deck the Halls و Get a Job اشاره کنیم.

سعید جراح با بازی نوین اندروز در سریال لاست

سعید که قبلا یک افسر ارتباطات در ارتش بوده، به خاطر گذشته‌اش و کارهایی که به عنوان یک شکنجه‌گر در گارد جمهوری عراق انجام داده، تحت فشار است. او در جزیره عاشق یکی از مسافران دیگر به نام شنون می‌شود که متاسفانه رابطه آنها زیاد به طول نمی‌انجامد.

بازیگران سریال Lost سعید

نوین اندروز (Naveen Andrews) بازیگر انگلیسی-آمریکایی که اصالتا لبنانی است، نقش سعید را در سریال گمشده بازی می‌کند و برای این نقش افتخارات زیادی به دست آورده است. او همچنین در سریال‌های Instinct و Once Upon a Time in Wonderland حضور داشته است. از فیلم‌های سینمایی او نیز می‌توانیم به آثاری چون Diana و Rollerball اشاره کنیم.

سان با بازی یونجین کیم و جین با بازی دنیل دای کیم

سان از خانواده‌ای ثروتمند است که پدر قدرتمندی نیز دارد. اما او عاشق پسر فقیری به نام جین می‌شود و علیرغم مخالفت‌های پدرش، آنها می‌خواهند با هم ازدواج کنند. در نهایت جین با پدر سان صحبت می‌کند و راضی می‌شود در قبال ازدواج با سان، برای پدرش کار کند. اما پدر سان به نوعی یکی از گانگسترهای کره محسوب می‌شود و جین مجبور می‌شود به انواع کارهای خلاف دست بزند؛ تا جایی که او تبدیل به مردی خشن و بی‌احساس می‌شود و سان حتی تصمیم گرفته بود که شوهرش را ترک کند. اما سقوط در جزیره به آنها کمک می‌کند تا دوباره رابطه‌شان را از نو بسازند.

بازیگران سریال گمشدگان سان و جین

نقش سان را بازیگر کره‌ای-آمریکایی، یونجین کیم (Yunjin Kim) ایفا می‌کند. تاکنون سریال لاست مهمترین حضور این بازیگر در عرصه سینما و تلویزیون بوده است. البته او در سریال دیگری از شبکه ABC به نام Mistresses نیز حضور داشته است. از آثار سینمایی او می‌توانیم به House of the Disappeared و Shiri اشاره کنیم.

بازیگر نقش جین هم دنیل دای کیم (Daniel Dae Kim) بازیگر آمریکایی است که اصالتی کره‌ای دارد. او غیر از سریال گمشده، در سریال‌های دیگری نیز مانند Hawaii Five-0 و Crusade ایفای نقش کرده است. این هنرپیشه در سینما هم حضور فعالی داشته و دارد و در فیلم‌هایی مانند Spider-Man 2 و The Divergent Series: Allegiant بازی کرده است.

جان لاک با بازی تری اوکوئین در سریال گمشده

بازیگران سریال لاست جان لاک

یکی دیگر از شخصیت‌های اصلی سریال گمشده، جان لاک است؛ مردی فلج که بعد از سقوط در جزیره شفا می‌یابد و می‌تواند راه برود. لاک شاید تنها کسی است که از این سقوط خوشحال است و حالا می‌تواند رویایش را تبدیل به واقعیت کند؛ رویای تبدیل شدن به یک شکارچی. سازندگان سریال Lost نام جان لاک را از روی فیلسوف انگلیسی معروفی برداشته‌اند؛ فیلسوفی که به عنوان یکی از تاثیرگذارترین اندیشمندان عصر روشنگری شناخته می‌شود.

جان لاک سریال لاست اما بیشتر از هر چیزی بنده «اعتقاد» است و رابطه خاصی با جزیره دارد. همین موضوع او را در نقطه مقابل جک که مرد علم است قرار می‌دهد. در نهایت جان لاک کسی بود که باعث برگشت دوباره «شش اوشیانیک» به جزیره می‌شود و به نوعی شاید محافظ اصلی جزیره، خود او بود.

تری اوکوئین بازیگران سریال لاست

تری اوکوئین (Terry O’Quinn)، بازیگر آمریکایی با مهارت بالایش نقش جان لاک را در سریال گمشده به خوبی ایفا کرده است. از سریال‌های معروف دیگر او می‌توانیم از Millennium و Patrio نام ببریم. با اینکه او در سینما هم حضور فعالی داشته، اما آخرین هنرنمایی‌اش در سینما به سال 2003 و فیلم Old School برمی‌گردد. شاید مهمترین آثار سینمایی تری اوکوئین فیلم‌های The Stepfather و Stepfather II باشند.

در این مقاله فقط توانستیم برخی از شخصیت‌های کلیدی و اصلی‌ترین بازیگران سریال لاست را معرفی کنیم؛ اما همانطور که پیشتر هم گفتیم، تعداد بازیگران اصلی و فرعی مجموعه تلویزیونی Lost بسیار زیاد است و در این مقاله فرصت بررسی همه آنها را نداشتیم. برخی از دیگر بازیگران سریال Lost عبارتند از:

 • امیلی دی راوین (Emilie de Ravin) در نقش کلر
 • مگی گریس (Maggie Grace) در نقش شنون
 • مالکوم دیوید کلی (Malcolm David Kelley) در نقش والت
 • دامینیک مانهن (Dominic Monaghan) در نقش چارلی
 • هارولد پرینو (Harold Perrineau) در نقش مایکل
 • ایان سامرهلدر (Ian Somerhalder) در نقش بون
 • میشل رودریگز (Michelle Rodriguez) در نقش آنا لوسیا
 • آدواله آکینویه آگباجه (Adewale Akinnuoye-Agbaje) در نقش آقای اکو
 • سینتیا واتروس (Cynthia Watros) در نقش الیزابت
 • هنری ایان کوسیک (Henry Ian Cusick) در نقش دزموند
 • مایکل امرسون (Michael Emerson) در نقش بنجامین
 • الیزابت میچل (Elizabeth Mitchell) در نقش جولیت
 • کیلی سانچز (Kiele Sanchez) در نقش نیکی فرناندز
 • خودریگو سانتورو (Rodrigo Santoro) در نقش پائولو
 • جرمی دیویس (Jeremy Davies) در نقش دنیل
 • کن لئونگ (Ken Leung) در نقش مایلز
 • ربکا میدر (Rebecca Mader) در نقش شارلوت
 • نستر کاربونل (Néstor Carbonell) در نقش ریچارد
 • جف فاهی (Jeff Fahey) در نقش فرانک
 • زلیخا رابینسون (Zuleikha Robinson) در نقش ایلانا
 • سم اندرسون (Sam Anderson) در نقش برنارد
 • ال. اسکات کالدول (L. Scott Caldwell) در نقش رز
 • فرانسوا چاو (François Chau) در نقش پیر چانگ
 • فیونولا فلانگان (Fionnula Flanagan) در نقش الوییز
 • جان تری (John Terry) در نقش کریستیان شپرد
 • سونیا والگر (Sonya Walger) در نقش پنی ویدمور
 • مارک پلگرینو (Mark Pellegrino) در نقش جیکوب در سریال لاست

سازندگان سریال گمشده

جفری لیبر (Jeffrey Lieber) فیلمنامه‌نویس آمریکایی، جی. جی. آبرامز فیلمساز آمریکایی و دیمون لیندلوف (Damon Lindelof) فیلمنامه‌نویس و تهیه‌کننده آمریکایی، سازندگان سریال لاست هستند. قسمت اول سریال را هر سه نفر با هم نوشتند و آبرامز آن را کارگردانی کرد. در طول سریال گمشده لیندلوف به همراه کارلتون کیوس (Carlton Cuse) فیلمنامه‌نویس و کارگردان آمریکایی، به عنوان نویسندگان اصلی و شورانرهای سریال فعالیت می‌کردند و با تعداد زیادی نویسنده و تهیه‌کننده اجرایی همکاری داشتند.

سازندگان سریال لاست

از فیلم‌هایی که جی. جی. آبرامز کارگردانی کرده می‌توانیم به عناوینی چون فیلم Star Wars: The Rise of Skywalker و فیلم Star Trek اشاره کنیم. دیمون لیندلوف هم تاکنون برای سریال‌هایی همچون The Leftovers و Watchmen نویسندگی کرده است که از اینجا می‌توانید با سریال Watchmen بیشتر آشنا شوید.

کلام آخر ؛ علم یا اعتقاد

به دلیل تعدد بازیگران و هزینه فیلمبرداری که بیشتر آن در جزیره اوآهو در ایالت هاوایی ضبط می‌شد، سریال لاست یکی از پرهزینه‌ترین مجموعه‌های تلویزیونی است که فقط قسمت اول آن بیشتر از 14 میلیون دلار هزینه برداشت.

ژانر سریال لاست ماجراجویی، رمزآلود، علمی تخیلی و درام است. از طرف دیگر جالب است بدانید که سریال Lost مملو از المان‌ها و مضامینی است که در طول داستان آن بارها و بارها تکرار می‌شوند. یکی از این مضامین که پیشتر هم به آن اشاره کردیم، تقابل دائمی «علم» و «اعتقاد» است که عموما توسط شخصیت‌های جک و لاک به نمایش گذاشته می‌شود. یکی دیگر از مضامین اصلی سریال گمشده، نشان دادن سیاهی و سفیدی در کنار یکدیگر است؛ موقعیت‌هایی که نشان‌دهنده نوعی دوگانگی در شخصیت‌ها هستند.

در این مقاله نگاه جامعی به بازیگران، سازندگان و داستان سریال لاست داشتیم. آیا شما از بینندگان سریال Lost بوده‌اید و این مجموعه را دنبال می‌کردید؟ آیا به تازگی سریال گمشده را تماشا کرده‌اید؟ در هر صورت می‌توانید در پایین همین صفحه نظرات خودتان را برای ما و دیگر خوانندگان پلازا بنویسید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
Majid
.
17 اسفند 1399، 13:48
پاسخ
0
10
به نظر من این فیلم خیلی بیشتر از تقابل علم و اعتقاد معنا دارد و شخصیهای آن در طول داستان نشان میدهند که در شرایط سخت عکس العملهای غیر قابل انتظار(از منظر شخصیتی) از خود نشان میدهند و خود این امر بر جذابیت سریال و کشش آن تاثیر عمیقی دارد
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 27 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.4 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.7 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 15 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400