20 ایده جذاب برای کسب درآمد نوجوانان ؛ از تدریس تا کار در فست فود

راه های کسب درآمد برای نوجوانان
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

جهت پیدا کردن ایده کار برای نوجوانان راه‌های زیادی وجود دارد. در ادامه قصد داریم لیستی از مناسب ترین شغل برای نوجوانان را به شما معرفی کنیم. البته کسب درآمد دانش آموزی فقط به کار در خانه محدود نمی‌شود و نوجوانان می‌توانند کارهای بیرون از خانه هم انجام بدهند.

با ورود به دوران نوجوانی، به سن مسئولیت پذیری و تلاش برای استقلال مالی خواهید رسید. در این دوران ممکن است به فکر کسب درآمد بیفتید و با آن وسایل دلخواهتان را خریداری کنید یا به گردش و تفریح بروید. اگر آینده نگر باشید، ممکن است بخواهید درآمد داشته باشید و آن را پس انداز کنید و برای خرید خودرو یا مخارج دانشگاه مبلغی را از قبل در نظر گرفته باشید. برای این کار انجام مشاغل مختلف می‌تواند کمک کننده باشد.

در ویدیوی زیر «شغل هایی برای اوقات فراغت نوجوانان» را تماشا کنید:

در کشورهای خارجی مشاغلی به عنوان شغل هایی برای تعطیلات یا شغل های مناسب دانش آموزان وجود دارند. اما در ایران شغل های تینیجری کم‌تر پیدا می‌شوند. خصوصا فشار درس، تقاضای افراد بالای ۱۸ سال و به صورت تمام وقت همگی موانعی برای رسیدن نوجوانان به درآمد هستند. اما یک فرد باهوش هرگز جا نمی‌زند و حداکثر تلاش خود را می‌کند. امروزه با فراگیری فضای مجازی، شغل ها به شکل دیگری درآمده اند و دیگر محدودیت سنی وجود ندارد. در این مقاله مجله پلازا به معرفی ایده کار برای نوجوانان می‌پردازیم.

آنچه در ادامه می‌خوانید

20 ایده جذاب برای کسب درآمد نوجوانان

در ادامه با چند پیشنهاد به عنوان مناسب ترین شغل برای نوجوانان همراه شما خواهیم بود.

1. ایده کار برای نوجوانان: پخش تراکت

teenager jobs / ایده شغل برای نوجوانان / ایده کار برای نوجوانان

پخش تراکت یکی از راه‌های تبلیغات است که بسیاری از مشاغل از آن استفاده می‌کنند. این روش تبلیغات به صورت آفلاین انجام می‌شود؛ پس برای انجام آن به تعدادی نیروی کار نیاز است. از طرف دیگر انجام این کار به آموزش یا کسب مهارت خاصی نیاز ندارد. بسیاری از صاحبان کسب و کار برای پخش تراکت‌های خود ترجیح می‌دهند از نیروی کار نوجوانان بهره گیرند. از این کار می‌توان به عنوان مناسب ترین شغل برای نوجوانان نام برد.

پخش تراکت بهترین شغل برای افراد زیر ۱۸ سال محسوب می‌شود و معمولا در مکانی نزدیک به آن کسب و کار انجام می‌شود، برای مثال تبلیغات یک بوتیک، در مجاورت بوتیک یا چند قدم عقب‌تر انجام می‌شود. بدین وسیله دریافت کننده تراکت فرصت نگاه احتمالی به آن و مراجعه برای خرید را خواهد داشت. روش دیگر پخش تراکت مراجعه به درب منازل و پخش آن‌ها است.

2. ایده کار برای نوجوانان: کار در خرده فروشی ها

teenager jobs / شغل های مناسب برای نوجوانان / بهترین شغل برای افراد زیر ۱۸ سال

یکی دیگر از شغل هایی برای نوجوانان که باید به آن اشاره کرد، کار در خرده فروشی‌ها به عنوان فروشنده و شاگرد است. فروش اجناس یا کمک به چیدن قفسه‌ها و کارهایی از این قبیل افرادی پرانرژی نیاز دارد. نوجوانانی که به تازگی به سن مسئولیت پذیری وارد می‌شوند و شوق کسب درآمد دارند گزینه مناسبی برای انجام این گونه کارها هستند.

در فصل تابستان این مناسب ترین شغل برای نوجوانان متقاضی زیادی دارد و یکی از مزایای آن لحاظ کردن تخفیف اجناس برای کارکنان خود است که نوجوانان را برای انجام آن مشتاق‌تر می‌کند. یکی دیگر از مزایای این کار برای نوجوانان سرو کار داشتن با افراد گوناگون در سنین مختلف و سلیقه‌های متفاوت است که با انجام این کار علاوه بر کسب درآمد قادر خواهند بود خوش برخوردی و پر انرژی بودن را تمرین کنند.

3. ایده کار برای نوجوانان: کار در کارواش

روش های کسب درآمد برای نوجوانان / کار برای پسر ۱۵ ساله / شغل هایی برای نوجوانان

کار کردن در کارواش برای نوجوانان علاقه مند به خودرو که به دنبال کسب درآمد و در کنار آن تجربه در این زمینه هستند، می‌تواند بسیار جذاب باشد. این مناسب ترین شغل برای نوجوانان بسیار انعطاف پذیر است؛ به این ترتیب که نوجوانان آزادی بیشتری برای انتخاب ساعت‌هایی که می‌خواهند کار کنند دارند. اما در کنار این آزادی باید بدانند که مسئولیت بزرگی را قبول خواهند کرد؛ زیرا باید مطمئن باشند حین کار صدمه‌ای به خودرو نمی‌زنند و یا بر روی بدنه آن خراش ایجاد نمی‌کنند. نوجوانان با پرداختن به این کار می‌توانند یک شغل کم خطر را تجربه کنند و در صورت گذاشتن زمان کافی، درآمد معقولی داشته باشند. این ایده کار برای پسر ۱۵ ساله تا نهایت ۲۰ سال مناسب تر است.

4. ایده کار برای نوجوانان: نگهداری از حیوانات خانگی

teenager jobs / بهترین شغل برای افراد زیر ۱۸ سال / مناسب ترین شغل برای نوجوانان

از دیگر مناسب ترین شغل برای نوجوانان که به خصوص در مناطق اعیان نشین کلانشهرها بیشتر دیده می‌شود، نگهداری از حیوانات خانگی کسانی است که فرصت کافی برای این کار ندارند. در این بهترین شغل برای نوجوانان دختر و پسر به این صورت است که نوجوانان باید حیوانات خانگی را به بیرون از منازل برده و ساعاتی آن‌ها را بگردانند یا در صورت مسافرت کاری یا تفریحی صاحبانشان، تا بازگشت آن‌ها به صورت تمام وقت از حیوانات خانگی نگهداری کنند. این کار برای نوجوانان علاقه مند به حیوانات و گشت و گذار در بیرون از منزل، می‌تواند بسیار هیجان انگیز و جذاب باشد.

5. ایده کار برای نوجوانان: کار در فست فود

شغل های پردرآمد برای نوجوانان / راه های کسب درآمد برای نوجوانان در خانه / شغل برای نوجوانان دختر و پسر

بسیاری از نوجوانان می‌توانند با توجه به حداقل سنی که برای این کار در نظر گرفته می‌شود، آن را انجام دهند. برخی از صاحبان این گونه مشاغل حاضرند نوجوانانی که سابقه کاری در این زمینه ندارند را نیز به کار مشغول کنند. برای موفقیت در این ایده کار برای نوجوانان آن‌ها باید به سرو کار داشتن با افراد مختلف علاقه داشته باشند و همچنین مطمئن باشند که می‌توانند کارها را سریع انجام داده و مشتریان را معطل نگذارند. اگرچه این کار از شغل های پردرآمد برای نوجوانان نیست اما با حضور در آن می‌توانند، روش پخت بسیاری از این فست فود ها را یاد بگیرند.

6. ایده کار برای نوجوانان: یادگیری یک هنر دستی و فروش آن

teenager jobs / کسب و کار خانگی برای نوجوانان / شغل برای نوجوانان دختر

یکی از هیجان‌انگیز‌ترین شیوه‌های کسب درآمد در نوجوانی، راه اندازی یک کسب و کار کوچک در آخر هفته‌ها با همکاری دوستان است. در این نوع مشاغل تعدادی از نوجوانان با همکاری و مهم‌تر از آن هم فکری یکدیگر وظایفی را به عهده گرفته و آن‌ها را انجام می‌دهند. برای مثال نوجوانان می‌توانند یک نوع از صنایع دستی که به ساخت آن علاقه مند هستند را انتخاب کرده و با ساخت و فروش آن کسب درآمد کنند. این کار یکی از مشاغل پر درآمد در دنیای امروز است، ساختن شمع، وسائل تزئینی، عروسک و… برای نوجوانان هم سرگرمی است هم شغل! این کار خصوصا می‌تواند شغل مناسب برای دختر جوان در خانه باشد. حتی پسرها هم می‌توانند از این راه کسب درآمد کنند و محدودیت به یک جنسیت نخواهد بو. این کار مناسب ترین شغل برای نوجوانان است.

7. ایده کار برای نوجوانان:  کسب درآمد دانش آموزی با تدریس

شغل مناسب برای دختر ۲۰ ساله / کسب و کار برای دانش آموزان / شغل مناسب برای دختر جوان در خانه

تدریس هم به نوعی مناسب ترین شغل برای نوجوانان محسوب می شود. نوجوانانی که به تدریس علاقه مند هستند می‌توانند به همکلاسی‌های خود یا افراد کوچک‌تر درس‌هایی که در آن‌ها توانایی آموزش دادن دارند را بیاموزند. از مزیت‌های این شغل مناسب برای دختر جوان و پسران جوان  یا بیشتر می‌توان به آزادی در انتخاب زمان و مکان تدریس، انتخاب درسی که در آن تخصص بیشتری دارند و سادگی کار اشاره کرد. البته قبل از انجام این کار باید از توانایی‌های خود و توانایی در انتقال مطالب مطمئن شد. این روزها که اکثر کلاس‌ها به صورت آنلاین هستند، تدریس یکی از راه های کسب درآمد برای نوجوانان در خانه است.

8. ایده کار برای نوجوانان: تولید محتوا

teenager jobs / شغل های پردرآمد برای نوجوانان / شغل مناسب برای دختر جوان

یکی دیگر از زیرشاخه‌های کسب و کار خانگی برای نوجوانان تولید محتوا است. برای مثال نوجوانان با توجه به راه اندازی و اجرای راحت‌تر وبلاگ نسبت به وبسایت، می‌توانند وبلاگ شخصی خود را راه اندازی کرده و با درج مطالب و پذیرفتن آگهی و تبلیغات کسب درآمد کنند.

با درج مطالب متنوع نوجوانان می‌توانند کاربران مختلفی را به خواندن مطالب خود ترغیب کرده و با افزایش بازدیدکنندگان، تبلیغات فروشگاه‌های اینترنتی را در وبلاگ خود درج کنند. همچنین نوشتن مطلب برای سایت‌های دیگر یا گردآوری مطالب نیز می‌تواند در این دسته از مشاغل قرار گیرد. تولید محتوا می‌تواند یک کسب و کار برای دانش آموزان و البته کسب و کار خانگی برای نوجوانان دختر و پسر به شمار آید.

این شغل محدودیتی ندارد که بگوییم کار برای پسر ۱۵ ساله یا 16 ساله است یا کسب و کار خانگی برای نوجوانان دختر! هر سنی داشته باشید فقط استعداد و مهارت نویسندگی، جذب مخاطب، تاثیر گذاری شما باید قوی باشد.

9. ایده کار برای نوجوانان: اینفلوئنسری

کسب و کار خانگی برای نوجوانان دختر / کسب درامد اینترنتی برای نوجوانان / شغل برای دختر ۱۵ ساله

با گسترش روز افزون استفاده از شبکه‌های اجتماعی به خصوص اینستاگرام، نوجوانانی که دارای پیج اینستاگرامی با تعداد فالوور‌های زیاد هستند، می‌توانند از پیج خود برای کسب درآمد استفاده کنند. بسیاری از مشاغل اینترنتی علاقه مند به تبلیغ کسب و کار و محصولات خود از طریق اینفلوئنسر‌ها هستند. در این کار نوجوانان در پیج خود تجربه استفاده از آن محصول را عنوان کرده و فالوور‌های خود یا کسانی که از طریق بخش اکسپلورر برنامه اینستاگرام در حال مشاهده پست‌ها هستند را به استفاده از آن محصول دعوت می‌کنند. این شغل برای دختر ۱۵ ساله یا حتی پسرها، یکی از راه های کسب درآمد برای نوجوانان در خانه است.

10. ایده کار برای نوجوانان: تایپ و صفحه بندی

راه های کسب درآمد برای نوجوانان در خانه / کسب درآمد دانش آموزان / شغل برای دختر ۱۵ ساله

همچنین بخوانید :

یکی از ساده‌ترین و مناسب ترین شغل برای نوجوانان تایپ کردن است. با توجه به استفاده گسترده از کامپیوتر و وجود حداقل یک رایانه در اکثر منازل، یکی از راه های کار برای افراد زیر ۱۸ سال که اغلب آن‌ها قادر به انجام آن هستند، تایپ و صفحه بندی است. این روزها انجام کارهایی مانند تایپ از طریق نرم افزار آفیس انجام می‌شود که برای بسیاری از نوجوانان شناخته شده است یا یادگیری آن برای نوجوانان علاقه مند راحت است. نوجوانان می‌توانند با پذیرفتن کار تایپی همکلاسی‌ها و آشنایان خود یا همکاری با برخی وبسایت‌ها و کافی نت‌ها عهده دار انجام این مسئولیت شوند و کسب درآمد کنند.

11. ترجمه فیلم و متن

کسب و کار خانگی برای نوجوانان / شغل دورکاری برای افراد زیر ۱۸ سال

زبان محدودیت سنی ندارد! برخی از نوجوانان حتی در سنین پایین تسلط زیادی بر روی زبان دارند، آن‌قدر که جملات را به راحتی می‌فهمند و حتی گوش‌هایشان به شنیدن کلماتی از زبان های دیگر عادت کرده است. حال وقتی این سخنان را می‌گوییم صرفا یاد زبان انگلیسی نیافتید، البته که این زبان بسیار پرکاربرد است اما نوجوانان امروز شیفته موج کی پاپ و کی دراما نیز هستند و خود این شیفتگی می‌تواند ایده شغل دورکاری برای افراد زیر ۱۸ سال باشد.

زبان های کره ای، چینی یا حتی ژاپنی بسیار پر کاربرد هستند و همه بر آن تسلط ندارند. اما بسیاری از نوجوانان با وجود شیفتگی خود تسلط خوبی بر این زبان ها دارند، پس چه خوب است که از این مهارت جهت ایده کسب و کار خانگی برای نوجوانان استفاده کنیم. بی شک این کار پردرآمد خواهد بود.

12. یوتیوبری

شغل مناسب برای دختر جوان / شغل دورکاری برای افراد زیر ۱۸ سال

البته این کار برای افراد زیر ۱۸ سال کمی سخت است اما امروزه کم نیستند نوجوانانی که توانسته اند از همین نرم افزار کسب درآمد کنند. برای این که یوتوبر شوید تقریبا باید مانند اینستاگرام عمل کنید و حتما برای تبلیغ کار خود اینستاگرام داشته باشید! البته باوجود شرایط در ایران کمی گرفتن پول از یوتوب سخت می‌شود اما با کمک یک فرد بزرگسال و استفاده از کارت های بانکی خاصی می‌توانید درآمد داشته باشید.

اما شمای کلی این کار آسان است. شما برای دیده شدن و پربازدید شدن نیازمند تلاش بی وقفه هستید. از ایده های ناب و بکر گرفته تا نحوه فیلم‌برداری و ویرایش ویدیوها! اگر ایده جذابی به سرتان زده است و به اینترنت دسترسی دارید این شانس را از خوا نگیرید. این شغل مناسب برای دختر جوان و پسرجوان است. اگر به دنبال ایده کار برای نوجوانان هستید، یوتیوبری ارزش فکر کردن را دارد.

13. گیمر شدن

بهترین کار برای نوجوانان / ایده کار برای نوجوانان

این ایده کار برای نوجوانان نیز تقریبا به یوتیوبری شباهت و ارتباط دارد. نوجوانان چه دختر، چه پسر به بازی های آنلاین علاقه دارند. حالا که از این علاقه می‌توان به عنوان بهترین کار برای نوجوانان استفاده کرد. کلش آف کلنز، زولا، پابجی، فورتنایت و… بازی های محبوب گیمر شدن هستند. بهترین کار برای نوجوانان علاقمند به بازی کردن‌ این است که کانال یوتیوب خود را داشته باشند و با جمع کردن مخاطب کانال خود را بالا ببرند. پس از این‌که کانال معروف شد همان روند یوتیوب دوباره تکرار می‌شود.

اما راه های دیگری به جز یوتیوب نیز هست، از جمله شرکت در مسابقات یا فروختن تجربه های خود در وبسایت آمازون کسب درآمد کنید. البته برای بازی کردن حتما باید یک سیستم قوی نیز داشته باشید. چه گوشی موبایل، چه یک سیستم کامپیوتری! به هر حال این روش نیز یکی از راهکارهای پیدا کردن مناسب ترین شغل برای نوجوانان است.

14. نویسندگی

کسب و کار خانگی برای نوجوانان / مناسب ترین شغل برای نوجوانانمناسب ترین شغل برای نوجوانان

از تایپ و ترجمه حرف زدیم اما نویسندگی مادر همه این کارهاست! کسانی که استعداد خوبی در نوشتن داشته باشند، می‌توانند از این استعداد کار آمد جهت ایده کار برای نوجوانان استفاده کنند. همواره در سایت های مختلف کاریابی و استخدام آگهی های زیادی را برای نویسندگی و تولید محتوا می‌بینیم، علاوه بر آن وبلاگ نویسی و نویسندگی در اینستاگرام که از زیر شاخه های تولید محتوا نیز هست می‌تواند یک شغل برای نوجوانان دختر و پسر باشد. اما این استعداد به اینستاگرام محدود نخواهد شد و می‌توانید در زمینه ها و سایت های زیادی از آن استفاده کنید.

15. پرورش گل و گیاه در خانه

راه های کسب درآمد برای نوجوانان در خانه / مناسب ترین شغل برای نوجوانان

از مشاغلی که نوجوانان علاقمند می‌توانند به سمت آن بروند، پرورش گل و گیاه است. برای بعضی از گیاهان و گل ها همچون ساکولنت و کاکتوس نیازمند زمینه های فراوانی نیز نیست. پس به راحتی می‌توانند آن‌ها را پرورش دهند و از فروش آن ها چه آنلاین چه حضوری تا حدودی کسب درآمد کنند. این ایده کار برای نوجوانان است.

16. آماده کردن انواع فینگرفود

شغل برای دختر ۱۳ ساله / آماده کردن فینگرفود

آشپزی کردن آن‌قدر ها برای یک نوجوان کار سختی به نظر نمی‌آید‌، خصوصا وقتی علاقه و فضای کافی برای انجام این کار داشته باشد. نوجوانان در سنین خلاقیت هستند و ایده های نابی برای پیاده کردن روی انواع کارها دارند. پختن و آماده کردن فینگر فودها یک ایده کار برای نوجوانان است که به خوبی می‌توانند از آن‌ها کسب درآمد کنند. فینگرفود ها که به لقمک نیز معروف اند، غذاهای سبک و خوشمزه هستند که به عنوان پیش غذا یا حتی غذای اصلی در مهمانی ها و مکان های مهم سرو می‌شوند‌. علاوه بر مهمانی ها ما این غذاها را در مکان های مهم دیگری نیز می‌بینیم.

برخی از خانم ها شاغل هستند و وقت کافی برای تهییه فینگرفودها را ندارند. حال این مناسب ترین شغل برای نوجوانان می‌تواند آن‌ها را به درآمد برساند! کافیست تا به یوتیوب یا اینستاگرام سر زده تا یادگیری انواع فینگرفود های جذاب را بیاموزید و با چاشنی کمی خلاقیت بتوانید غذاها را در چشم مخاطبان جذاب تر کنید. این ایده شغل برای دختر ۱۳ ساله و حتی سنین بالاتر نیز پاسخگو است.

17. آماده کردن ترشی و مزه ها

مناسب ترین شغل برای نوجوانان / آماده کردن ترشی و مزه ها

امروزه با وجود اینترنت، فضای مجازی، دیدن فیلم و سریال های محصول کشورهای دیگر افراد با ذائقه و غذاهای دیگر کشورها نیز آشنا می‌شوند. مانند مورد پیشین آماده کردن و پخت برخی از غذاها برای افراد خاص کمی سخت تر است. حال می‌توان از همین چند جمله و حقیقت یک ایده کار برای نوجوانان ساخت. حتما شما نیز خوراک کیمچی را دیده یا امتحان اید که چقدر جذاب و زیباست، یا مزه هایی از کشور های دیگر مانند ترکیه که به ذائقه ایرانی نیز سازگار هستند. برخی از این مزه ها با مواد خیلی ساده آماده می‌شوند.

کافیست یک نوجوان با ذوق به جست و جوی مواد و روش پخت این ترشی ها و مزه ها که مدت زیادی سالم می‌مانند برود و بتواند مخاطبان خود را در فضای مجازی پیدا کند. با وجود علاقه مخاطبان ایرانی به امتحان غذاهای جدید این کار مناسب ترین شغل برای نوجوانان که به کارهای خلاقانه و با ذوق علاقه دارند، محسوب می‌شود. حتی پس از مدتی نوجوانان می‌توانند با آموزش دادن انواع مزه ها و ترشی ها و حتی ساخت دستورهای پخت جدید نیز کسب درآمد کنند.

18. ویرایش عکس و فیلم

ایده کار برای نوجوانان / ویرایش عکس و فیلم

روزانه عکس و فیلم‌های زیادی در اینستاگرام و یوتیوب به اشتراک گذاشته می‌شوند. امروزه با رونق بازار بلاگری و اینفلوئنسری محتوای بصری بیشتر جذاب به نظر می‌رسند و طرفداران بیشتری دارند. اما وقتی از استقبال بیشتر صحبت می‌شود باید در ذهن داشته باشیم که استقبال بیشتر رابطه مستقیمی با رقابت بیشتر نیز دارد. بلاگرها، اینفلوئنسرها و یا حتی افراد عادی نیز برای دیده شدن نیازمند خلاقیت بیشتر هستند. در گذشته عکس ها و فیلم‌ها نیاز به ویرایش زیادی نداشتند اما امروزه وضع فرق می‌کند.

افراد برای عکس‌ها ویدیوهای جدید نیازمند خلاقیت و ادیتورهای جدید هستند. ویرایش عکس و فیلم یک ایده کار برای نوجوانان است و نیاز به رنج سنی بالا یا سیستم های فوق پیشرفته ندارد. امروزه از سنین کودکی انواع تلفن های هوشمند و رایانه ها در اختیار نوجوانان قرار می‌گیرند و مناسب ترین شغل برای نوجوانان خلاق می‌تواند ویرایش عکس و فیلم باشد.

19. رونویسی فایل صوتی

مناسب ترین شغل برای نوجوانان / رونویسی فایل های صوتی

برخی از نوجوانان به رونویسی یا به طور کل تایپ یا نوشتن علاقه خاصی دارند. افرادی هم هستند که کلا نه وقت و نه علاقه ای به این کار دارند و با فایل های صورتی تلنبار شده ای رو‌به‌رو هستند که علاقه ای به نوشتن آن‌ها بر روی کاغذ یا حتی تایپ آن ندارند‌. این موارد بیشتر در نزدیکی زمان امتحانات نیز پیش می‌آیند که همه در تکاپو جزوه نوشتن هستند. حال می‌توان از همین عجله برخی از افراد یک ایده کار برای نوجوانان درآورد.

رونویسی فایل صوتی مناسب ترین شغل برای نوجوانان به شمار می‌آید. البته باید خاطرنشان کرد که این کسب درآمد مستلزم این است که در زمان امتحانات نوجوانان بتوانند وقت کافی برای این کار را پیداکنند یا این‌که در وقت های دیگر سال به این کار بپردازند. در رونویسی فایل صوتی یا فرد تمام گفته ها را به کاغذ انتقال می‌دهد یا آن ها را تایپ می‌کند. عده دیگری از کارفرمایان نیر نیازمند نکته برداری از این فایل‌ها هستند.

20. تولید پادکست

ایده کار برای نوجوانان / تولید پادکست

برخی از نوجوانان هم خلاق هستند و هم صدای خوبی دارند. وجود این دو ویژگی در یک فرد می‌تواند جرقه ایده کار برای نوجوانان را بزند. پادکست های صوتی نیز مخاطبان خود را دارند و افراد از شنیدن این محصولات حقیقتا لذت می‌برند. تولید پادکست نیز مانند اینفلوئنسری و بلاگری نیازمند جذب مخاطب است. با جذب مخاطب می‌توان از طریق گرفتن بازخورد و جذب اسپانسر کسب درآمد کرد. یکی از مزایایی که تولید پادکست نسبت به فضای بصری دارد کم هزینه تر بودن، آسان تر بودن و کم رقیب تر بودن آن است.

برای تولید پادکست نیز، نیاز به ابزار پیچیده ای نیست و حتی می‌توان آن‌ها را با هزینه های کم نیز تولید کرد. برای شروع این مناسب ترین شغل برای نوجوانان، به میکروفون، رابط صوتی، هدفون و نرم افزار ویرایش صدا نیاز است.

کلام آخر

در این مقاله به موضوع کسب درآمد نوجوانان و ایده کار برای نوجوانان و دانش آموزان پرداختیم. به نظر شما مناسب ترین شغل برای نوجوانان چیست؟ شما نیز موافق کار کردن در سنین نوجوانی هستید؟ فکر می‌کنید چه مزایایی در آینده افراد خواهد داشت؟ اگر شما در یکی از این کارها مشغول هستید و یا تجربه‌ای مناسب برای نوجوانان جویای کار دارید، لطفا در پایین همین صفحه نظرات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران11 دیدگاه
avatar
محدثه
.
25 مرداد 1401، 13:47
پاسخ
1
0
کار برای جوان 16 ساله خیلی وجود داره ولی اینکه اون جوان يا نوجوان تو چه مدل خانواده ای زندگی میکنه هم بستگی داره، ايده هايی که برای کسب درآمد يک نوجوان دادین خیلی خوبه به خصوص تولید محتوا که نیاز نیست اون فرد به بیرون بره تا پول دربیاره، خیلی راحت میتونه از راه گوشیش يا لپ تابش کسب درآمد کنه، یکی از جالب ترین کار ها درست کردن فینگر فوده، من خیلی سعی کردم این کارو انجام بدم ولی خیلی زمان می برد، برای هر تیکه کوچیک غذا بايد نیم ساعت وقت می زاشتم تا قشنگ در بیاد شاید من مهارت کافی نداشتم اما هر چی که بود سخت بود اما جالب، ممنون از پیشنهادات خوبتون.
avatar
فائقه
.
24 مرداد 1401، 13:13
پاسخ
0
0
چقدر خوبه برای بچه ها هم ایده های درآمدزایی وجود داره و شما به درستی دسته بندی شون کردین 👌🏽 اینکه بچه ها از سن پایین یاد بگیرن مسئولیت پذیر باشن خیلی امتیاز مثبتیه! هم برای خودش هم خانواده اش! اینکه مشکل کار کردن در آینده نخواهد داشت و این به مستقل شدنش هم کمک میکنه! به استقلال مالی رسیدن آرزوی هر انسانیه! این مقاله که درمورد ایده شغل برای نوجوانان هست رو به تمام پدر و مادرا و نوجوون ها پیشنهاد میدم بخونن! البته بعضی از این کارها گروه سنی خاصی ندارن و ما جوون ها و بزرگسال ها هم میتونیم در کنار هر شغلی که داریم به انجام این کارها بپردازیم 🙌🏽 من برای بچه ها با شغل های نویسندگی ، یادگیری یک هنر و فروش صنایع دستی ، تدریس و پرورش گل و گیاه تو خونه خیلی موافق ترم! کار کردن و کسب درآمد اصلا بد نیست چه بسا خیلی هم خوبه و باعث افتخاره برای خود بچه ها و خونواده هاشون 👌🏽 واقعا ممنونم مقاله خیلی خوب و کم نظیری رو منتشر کردین ✋🏽
avatar
.
23 مرداد 1401، 16:22
پاسخ
0
1
نگرانی همه خانواده ها اینه که بچه هاشون مسئولیت پذیر بار بیان تا بتونن آینده خوشون رو خودشون به عهده بگیرن بنظر من باید کاری کنیم که از سن کم خودشون کار کنن اینطوری هم قدر پول رو بیشتر میدونن هم تجربه کسب می کنن همونطور که گفتین میشه از سنین کم از تابستونل شروع کرد که هم تایم خالیشون پر بشه هم مقداری پول جمع کنن و برنامه ریزی و رسیدن به خواسته هاشون رو یاد بگیرن اما خب اگه چیزی یاد بگیرن که در آینده بتونن به عنوان هنر یا تخصص ازش استفاده کنن و توش پیشرفت داشته باشن خیلی بهتره . شغل های پردرآمد برای نوجوانان هم که شما تو مقاله بالا آوردین اگه یکم خلاقیت داشته باشن خیلی کارای دیگه هم هست.
avatar
زهرا
.
23 مرداد 1401، 16:02
پاسخ
0
0
نگرانی همه خانواده ها اینه که بچه هاشون مسئولیت پذیر بار بیان تا بتونن آینده خوشون رو خودشون به عهده بگیرن بنظر من باید کاری کنیم که از سن کم خودشون کار کنن اینطوری هم قدر پول رو بیشتر میدونن هم تجربه کسب می کنن همونطور که گفتین میشه از سنین کم از تابستونل شروع کرد که هم تایم خالیشون پر بشه هم مقداری پول جمع کنن و برنامه ریزی و رسیدن به خواسته هاشون رو یاد بگیرن اما خب اگه چیزی یاد بگیرن که در آینده بتونن به عنوان هنر یا تخصص ازش استفاده کنن و توش پیشرفت داشته باشن خیلی بهتره .
avatar
رومینا
.
22 مرداد 1401، 19:29
پاسخ
0
0
الان تو دوره ای هستیم که همه دنبال استقلال مالی هستن بخصوص نوجوون ها . چون اینجوری اعتماد به نفس افراد بالا میره و میتونن خودشونو به خانواده ها بزرگتر ها ثابت کنن . به نظرم به جز کار بیرون کسب کار خانگی برای نوجوانان دختر خیلی خوبه و اینجوری زمانشون دست خودشونه و میتونن به راحتی برنامه ریزی کنن. مثلا دنبال یه حرفه ای که بهش علاقه دارن برن و آموزش ببینن . و بعد از همون حرفه به راحتی تو خونه کسب درآمد کنن. مثل تولید محتوا یا ترجمه زبان انگلیسی که توی این مقاله هم بهش اشاره شده بود .یا اینکه پخت کیک های خانگی یا فینگرفود ها که الان هم خیلی طرفدار داره .
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400