تاثیرگذارترین افراد تاریخ ایران و جهان ؛ از آبراهام لینکلن تا زکریای رازی

تاثیرگذارترین افراد تاریخ
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

دنیای امروز ما نتیجه حضور و فعالیت تاثیرگذارترین افراد تاریخ است. تاثیرگذار ترین افراد جهان با دستاوردهای خود سبب تغییر جهان‌بینی و سبک زندگی انسان‌ها شده‌اند. با ما همراه باشید تا در کنار هم با برخی از تاثیرگذارترین افراد تاریخ ایران و جهان آشنا شویم.

تاریخ پر است از مردان و زنانی که در عصر و زمانه خود نه تنها زندگی، بلکه یاد و نامشان را بر صفحه تاریخ حک کرده‌اند. صحبت از افرادی است که توانسته‌اند با اقداماتی بر روی زندگی سایر انسان‌ها نیز تأثیرگذار باشند. ما در ادامه این مقاله از پلازا به برخی از این افراد در حوزه‌های مختلف دین، فلسفه، علم، هنر و سیاست اشاره خواهیم کرد.

در ویدیوی زیر نیز می‌توانید با 100 فرد تأثیرگذار دنیا در سال 2018 به انتخاب مجله تایم آشنا شوید.

آنچه در ادامه می‌خوانید

تاثیرگذارترین افراد تاریخ جهان

شخصیت‌هایی که ما در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم، افرادی هستند که در حوزه فعالیت خود جزو بهترین‌ها بوده‌اند و توانسته‌اند خدمات بشری شایسته‌ای را به دنیا ارزانی کنند. همان‌هایی که دنیا را تغییر داده‌اند و با دستاوردهایشان نشان داده‌اند که همیشه راهی برای تغییر شرایط کنونی وجود دارد. با توجه به اینکه تعداد این دست از افراد در طول تاریخ بی شمار است، ما تلاش کردیم تا هر آن تعداد که در گنجایش این مطلب است را به شما در قالب فهرست تاثیرگذارترین افراد تاریخ جهان معرفی کنیم. اگر هم تمایل دارید جزو افراد موفق باشید و به دنبال کتاب‌های انگیزشی می‌گردید، خواندن مقاله معرفی بهترین کتاب های انگیزشی و موفقیت در دنیا را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

1. آبراهام لینکلن (Abraham Lincoln) ؛ از تاثیرگذارترین افراد تاریخ

تاثیرگذارترین افراد تاریخ ایران

همچنین بخوانید :

آبراهام لینکلن شانزدهمین رئیس جمهور آمریکا است. او بود که به تاریخ برده‌داری در آمریکا پایان داد و توانست ایالات متحده را با کنترل بر مسائل مربوط به جنگ در جنگ داخلی سرپا نگه دارد. او را به عنوان احیاگر اندیشه‌های والای انسانی نیز می‌شناسند که در جهات برابری، دموکراسی و آزادی در زمان خود گام‌های بزرگی برداشته بود. وی توان بالایی در سخنوری داشت و به عنوان یکی از شخصیت‌های محترم آمریکایی نیز شناخته می‌شود.

2. یوهانس گوتنبرگ (Johannes Gutenberg) ؛ از تاثیرگذار ترین افراد جهان

تاثیرگذار ترین افراد جهان

یوهانس گوتنبرگ را می‌توان آهنگر و طلافروش آلمانی معرفی کرد. اما چیزی که باعث شده او در فهرست تاثیرگذارترین افراد در طول تاریخ قرار بگیرد، بدون شک اختراع دستگاه چاپ است. درواقع گوتنبرگ بود که برای اولین بار باعث شد چاپ به عنوان یک صنعت در اروپا آغاز به کار کند. هرچند دستگاهی که وی اختراع کرده بود هزینه بسیار بالایی داشت، اما وی توانست با این اختراع انقلابی در عرصه چاپ و نشر ایجاد کند که می‌توان از آن به عنوان مهم‌ترین رویداد عصر مدرن نیز یاد کرد.

3. ماهاتما گاندی (Mahatma Gandhi) ؛ از تاثیرگذار ترین افراد جهان

برترین مردان تاریخ

همچنین بخوانید :

ماهاتما گاندی رهبر برجسته استقلال هند بود و توانست در زمانی که انگلیس این کشور را تحت سلطه داشت، کارهای ارزشمندی در جهت استقلال ملت هند انجام دهد. او مدافع حقوق شهروندی بود و الهام بخش افراد بسیاری در جهان نیز در این زمینه بوده است. گاندی، از برترین مردان تاریخ، مردم را به انجام کارهای بزرگ و انسانی نیز تشویق می‌کرد. خوب است بدانید که او در طی فعالیت‌هایش هر گونه ترور و خشونت را رد کرد؛ از این جهت می‌توان وی را پدیدآورنده فلسفه پرهیز از خشونت نیز معرفی کرد. جدا از اینکه او را در جهان به عنوان یکی از تاثیرگذارترین افراد تاریخ می‌شناسند، مردم هند از وی به عنوان «پدر ملت» نیز یاد می‌کنند.

4. ویلیام شکسپیر (William Shakespeare) ؛ از تاثیرگذارترین افراد تاریخ

تاثیرگذارترین افراد جهان

یکی از محبوب ترین افراد تاریخ جهان که در این فهرست به شما معرفی می‌کنیم، ویلیام شکیپیر است. ویلیام شکسپیر، شاعر، نمایشنامه نویس و از بازیگران انگلیسی بود. او به عنوان یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان جهان و پدر نمایشنامه نویسی انگلیس شناخته می‌شود. او تراژدی‌های زیبایی در کارنامه کاری خود دارد و البته در ژانرهای کمدی و تاریخی نیز دارای آثاری است. همچنین از مهم‌ترین آثار این نویسنده می‌توان به هملت، اتللو، هیاهوی بسیار برای هیچ و… اشاره کرد. ویلیام شکسپیر با آثار بی‌نظیری که از خود برجای گذاشته، بدون شک از مشهور ترین افراد جهان به حساب می‌آید.

5. چارلز داروین (Charles Darwin) ؛ از تاثیرگذار ترین افراد جهان

شخصیت های برجسته جهان

همچنین بخوانید :

چارلز داروین با اسم کامل چارلز رابرت داروین در خانواده‌ای پزشک و ثروتمند متولد شد. او زیست شناس و زمین شناس انگلیسی بود که یافته‌های زیادی در علم دارد. او را صاحب این ایده که تمام گونه‌ها دارای نسبی مشترک هستند می‌شناسند و امروزه نیز نظر وی مورد تایید دانشمندان بوده و از مفاهیم بنیادی علم نیز محسوب می‌شود. به همین دلیل او را از مهم ترین انسان های تاریخ بشر می‌دانند و کتاب خاستگاه گونه‌ها از وی نیز به عنوان یکی از مهم‌ترین کتاب‌های علمی در طول تاریخ شناخته می‌شود.

6. ایزاک نیوتن (Isaac Newton) ؛ از تاثیرگذار ترین افراد جهان

تاثیر گذار ترین انسان های تاریخ

یکی دیگر از تاثیرگذارترین افراد تاریخ سر ایزاک نیوتن نام دارد. این دانشمند بزرگ در حوزه‌هایی همچون ریاضی، نجوم، اخترشناسی، الهیات و فیزیک نیز شناخته شده بود و اصول ریاضی فلسفه طبیعی نیز از شاهکارهای وی محسوب می‌شود. خوب است بدانید که وی در سال 1642 میلادی دیده به جهان گشود، اما چون نوزادی زودرس بود، پزشکان امید چندانی به زنده ماندنش نداشتند. با این حال انگار دنیا می‌دانست باید نیوتن را حفظ کند تا شاهد خدمات بزرگش در عرصه علم باشد. او کودکی سختی را علیرغم بودن در خانواده‌ای ثروتمند گذراند و بزرگ کردن چنین کودکی نیز کار آسانی برای مادرش نبود.

7. هلن کلر (Helen Keller) ؛ از تاثیرگذارترین افراد تاریخ

تاثیرگذارترین زنان تاریخ

هلن کلر در سال 1880 در ایالت آلاباما آمریکا به دنیا آمد و بعد از 18 ماه بر اثر ابتلا به بیماری مننژیت بینایی و شنوایی‌اش را از دست داد و بدین ترتیب ارتباطش با دنیا قطع شد. اما این همه ماجرای هلن کلر نبود. او با سختی‌های بسیار راه تلاش را پیدا کرد و با کمک معلمان و مربیانی که داشت توانست به تحصیل بپردازد و فرد موفقی شد. او در سن 14 سالگی وارد مدرسه ناشنوایان در نیویورک شد و در سال 1900 توسط کالج رادکلیف پذیرفته شد و توانست بعد از 4 سال از آنجا فارغ‌التحصیل شود و به عنوان اولین فرد ناشنوا و نابینای فارغ‌التحصیل از دانشگاه نیز شناخته شد.

اما این همه ماجرا نیست. هلن کلر به عنوان یکی از تاثیرگذارترین زنان تاریخ و به عنوان نویسنده‌ای که 12 کتاب و مقاله در کارنامه کاری‌اش دارد شناخته می‌شود. اثر معروفش نیز کتاب «زندگی من» نام دارد. همچنین می‌توان وی را به عنوان فعال اجتماعی نیز معرفی کرد.

8. ارنستو چه گوارا (Che Guevara) ؛ از تاثیرگذار ترین افراد جهان

شخصیت های مهم تاریخ جهان

چه گوارا نیز به عنوان یکی از تاثیرگذارترین افراد تاریخ شناخته می‌شود. او یک پزشک سیاستمدار و نظریه پرداز جنگی و انقلابی آرژانتینی است و می‌توان وی را به عنوان یکی از شخصیت‌های اصلی انقلاب کوبا نیز معرفی کرد. علاوه بر این او در دنیا نیز به عنوان نمادی از یک انقلابی بشردوست نیز شناخته می‌شود و ظاهر وی نیز یک نشان جهانی در این زمینه است. چه گوارا در سال 1928 به دنیا آمد و در سال 1967 از دنیا رفت و کارهای انقلابی وی نیز از سفری که به آمریکای شمالی داشت آغاز شد. وی در این سفر با مشاهده فقر و گرسنگی بر آن شد تا به مبارزه با بی‌عدالتی‌ها بپردازد.

9. آلبرت اینشتین (Albert Einstein) ؛ از تاثیرگذارترین افراد تاریخ

بهترین انسان تاریخ

بدون شک آلبرت اینشتین یکی از شخصیت های برجسته جهان و از تأثیرگذارترین افراد در رشته فیزیک است. او بیشتر به‌خاطر تئوری نسبیت شناخته می‌شود. نظریه نسبیت درک انسان درباره فضا، زمان، جاذبه و جهان را تحت تأثیر قرار داد و آن را دچار انقلاب عظیمی کرد. علاوه بر آن، اینشتین در زمینه مکانیک کوانتومی نیز دستاوردهایی داشته. نظریه نسبیت و مکانیک کوانتومی دو پایه اصلی فیزیک مدرن هستند. جالب است بدانید که مشهورترین معادله‌ی تاریخ، معادله‌ی E=mc2 است که در بطن نظریه نسبیت وجود دارد.

اینشتین در سال 1921 موفق به کسب جایزه نوبل فیزیک شد. دستاوردهای فکری او سبب شد که واژه‌ی «اینشتین» مترادف واژه‌ی «نابغه» باشد. آلبرت اینشتین یکی از نوابغ و از شخصیت های مهم تاریخ جهان است که اگر به‌خاطر او نبود، ده‌ها سال طول می‌کشید تا انسان به درک حال حاضر از جهان پیرامونش دست پیدا کند.

10. لوئیس پاستور (Louis Pasteur) ؛ از تاثیرگذارترین افراد تاریخ

افراد تاثیر گذار جهان

وقتی پای تاثیر گذار ترین انسان های تاریخ در میان باشد، نمی‌توان از افرادی که دستاوردهای بزرگی در زمینه سلامت داشته‌اند،‌ یاد نکرد. لوئیس پاستور شیمی‌دان و میکروبیولوژیستی بود که برای اکتشافاتش در زمینه واکسیناسیون، تخمیر میکروبی و پاستوریزه‌سازی شناخته می‌شود. تحقیقات او منجر به پیشرفت چشمگیر علم پزشکی و درک بهتر دلایل بیماری‌ها و همچنین پیشگیری از بیماری شد. این مسئله سنگ‌بنای بهداشت و سلامت عمومی و بسیاری از داروهای امروزی است. لوئیس پاستور همچنین با ساخت واکسن هاری و سیاه زخم توانست جان میلیون‌ها نفر را نجات بدهد.

11. لئوناردو داوینچی (Leonardo da Vinci) ؛ از تاثیرگذار ترین افراد جهان

مشهور ترین افراد جهان

لئوناردو داوینچی یکی از تاثیرگذارترین افراد جهان در دوران رنسانس در ایتالیا بود. او یک نقاش، طراح، مهندس، دانشمند، نظریه‌پرداز، مجسمه‌ساز و آرشیتکت بود. بسیاری از ما با شنیدن نام او، ‌یاد مشهورترین نقاشی تاریخ یعنی مونالیزا می‌افتیم. اگرچه شهرت اولیه‌ی داوینچی به خاطر نقاشی‌هایش بود، یادداشت‌های به‌جا مانده از او نیز به مشهور شدن این شخصیت تأثیرگذار نقش داشتند. در دفترچه‌های یادداشت او مسائل مختلفی وجود داشت که از میان آن‌ها می‌توان به آناتومی، ستاره‌شناسی، گیاه‌شناسی، نقشه‌نگاری، نقاشی و دیرینه‌شناسی اشاره کرد. لئوناردو نه تنها یکی از مشاهیر تاثیر گذار جهان شمرده می‌شود، بلکه از بزرگترین نوابغ تاریخ نیز محسوب می‌شود. او یکی از تأثیرگذارترین هنرمندان جهان است که میراثش نه فقط در زمینه هنر، که در دنیای علم و دانش نیز روشنگر راه آیندگان بوده.

12. گالیلئو گالیله (Galileo Galilei) ؛ از تاثیرگذار ترین افراد جهان

محبوب ترین افراد تاریخ جهان

یکی دیگر از افراد تاثیر گذار جهان که در این فهرست به شما معرفی می‌کنیم، گالیله، ستاره‌شناس، فیزیک‌دان و مهندس ایتالیایی است. گالیله همچنین به‌عنوان پدر اخترشناسی رصدی، پدر روش علمی و پدر علم مدرن شناخته می‌شود. او مخترع تلسکوپ نبود اما این وسیله را که از بزرگترین اختراعات تاریخ بشر بود، بهبود بخشید. او از مشهورترین افراد تاریخ است و احتمالا همه ما ماجرای اختلافش با کلیسا را می‌دانیم. دفاع گالیله از نظریه کوپرنیک (چرخش روزانه زمین به دور خود و گردش زمین به دور خورشید) دلیل اصلی اختلاف او با کلیسا بود. در آن زمان کلیسا معتقد بود که زمین مرکز جهان است و هر نظریه‌ای غیر از این را رد می‌کرد. گالیله به‌خاطر این مسئله توسط کلیسا به‌عنوان یک کافر شناخته و محکوم شد. گالیله از زمان محاکمه‌اش توسط کلیسا تا آخر عمرش (حدود 9 سال) در حبس خانگی به‌سر برد.

تاثیرگذارترین افراد تاریخ ایران

ما در این بخش قصد داریم تاثیرگذارترین افراد تاریخ در ایران را معرفی کنیم. هر چند در این بخش تنها به تعدادی از بزرگ‌ترین دانشمندان ایرانی اشاره خواهیم داشت، اما باید اشاره کنیم که تاریخ ایران همیشه پر بوده از مردان و زنان تاریخ سازی که توانسته‌اند با وجود چالش‌های بسیار، کارهای بزرگی برای سرزمینشان انجام دهند. در این راستا سریال‌های متعدد تاریخی زندگینامه‌ای هم گاهی می‌تواند راهی برای آشنایی با این افراد باشد. در صورت تمایل با این سریال‌ها می‌توانید مقاله بهترین سریال های تاریخی ایران را مطالعه کنید.

1. سعدی شیرازی ؛ از تاثیرگذارترین افراد تاریخ ایران

تاثیرگذارترین افراد قرن 21

سعدی را می‌توان یکی از بزرگترین شاعران ایران و جهان معرفی کرد. این ادیب بزرگ توانست زبان پارسی را پس از ترک تازی‌های مغول دوباره احیا کند و سبکی نوین را نیز ایجاد کند که از دیرباز تاکنون سرمشقی برای نویسندگان فارسی زبان محسوب می‌شود. از شاهکارهای ادبی این شاعر بزرگ می‌توان به کتاب‌های گلستان و بوستان سعدی اشاره کرد.

2. حکیم عمر خیام

بزرگترین انسان های تاریخ جهان

حکیم عمر خیام از دانشمندان بزرگ ایرانی است که می‌توان وی را به عنوان یکی از تاثیرگذارترین افراد تاریخ جهان و ایران معرفی کرد. او در حوزه‌های مختلفی از جمله ریاضیات، نجوم و فلسفه فعالیت داشت و دستاوردهای ارزشمندی را به دنیای علم هدیه داد. اگر می‌خواهید با این شخصیت برجسته که در لیست تاثیرگذارترین افراد تاریخ نیز قرار دارد بیشتر آشنا شوید، خواندن مقاله زندگینامه حکیم عمر خیام که به مناسبت زادروز این دانشمند فقید در پلازا منتشر کرده بودیم را به شما پیشنهاد می‌دهیم. خوب است بدانید که هم اکنون کتاب‌های وی در دانشگاه‌های مطرح دنیا همچون دانشگاه فلورنس ایتالیا تدریس می‌شوند. تندیسی از این حکیم فقید نیز در این دانشگاه قرار دارد.

3. خواجه نصیرالدین طوسی

مشاهیر تاثیر گذار جهان

یکی دیگر از تاثیرگذارترین افراد در تاریخ ایران خواجه نصیرالدین طوسی است. وی را همه چیز دان، متکلم، فیلسوف، ریاضیدان و منجم و البته پزشک و معماری ایرانی می‌شناسند. او به عنوان یکی از سرشناس ترین شخصیت های تاریخ اسلامی نیز شناخته شده است. از مهم‌ترین آثار وی هم می‌توان اخلاق ناصری را نام برد. وی تمام کودکی‌اش را در شهر توس گذراند و در بزرگسالی برای کسب آموزه‌های بیشتر راهی سفر شد.

4. ابن سینا ؛ از تاثیرگذارترین افراد تاریخ ایران

تاثیرگذارترین افراد تاریخ جهان

شیخ‌الرئیس ابوعلی سینا نیز از دیگر چهره‌های تاثیرگذار تاریخ است. او در علوم مختلف از جمله پزشکی تبحر داشت و می‌توان از وی به عنوان یکی از سرشناس‌ترین چهره‌های ایرانی در جهان نیز یاد کرد. خوب است بدانید که وی در زندگی درخشانش از خود 450 اثر برجای گذاشته که در زمینه‌های مختلف هستند و تعداد بیشتری از آن‌ها کتاب‌هایی در زمینه فلسفه و پزشکی هستند.

5. حکیم ابوالقاسم فردوسی ؛ از تاثیرگذارترین افراد تاریخ ایران

مشهورترین افراد تاریخ

وقتی حرف از افراد تاثیر گذار در ایران به میان می‌آید، نمی‌توانیم نام حکیم ابوالقاسم فردوسی را از قلم بیندازیم. او را بزرگترین شاعر پارسی‌گو می‌دانند که شاهنامه‌اش نه تنها از مهم‌ترین کتاب‌های حماسی ایران که از مهم‌ترین‌های جهان به شمار می‌رود. تأثیری که فردوسی بر ادبیات پارسی گذاشته را نیز نمی‌توان نادیده گرفت. فردوسی به نوعی روشن‌گر راه شاعران بزرگی همچون خیام، مولوی و حافظ بود. فردوسی سال‌های زیادی را صرف نوشتن شاهنامه و سپس ویرایش آن کرد. در برخی منابع گفته می‌شود که او 30 سال مشغول نوشتن شاهنامه بوده اما برخی منابع تاریخی دیگر معتقدند که او 35 سال را صرف این کار کرده است.

شاهنامه در واقع مانند پلی است که فرهنگ ایران پس از اسلام را با ایران پیش از اسلام پیوند می‌زند. در شاهنامه، درباره اسطوره‌ها، ‌رخدادها و تاریخ ایران از سده هفتم و حمله اعراب به ایران می‌خوانیم و فرمانروایی 50 پادشاه را بر این سرزمین می‌بینیم. اولین پادشاه شاهنامه، کیومرث و آخرین پادشاه آن، یزدگرد سوم است.

6. محمد بن زکریای رازی

افراد تاثیر گذار در ایران

محمد بن زکریای رازی را دانشمندی بزرگ در عرصه پزشکی، کاشف الکل، جوهر گوگرد و نفت سفید می‌شناسند. این دانشمند ایرانی آثار ماندگاری در زمینه پزشکی، شیمی و فلسفه دارد و علاوه بر این‌ها می‌توان به آثار وی در زمینه کیهان شناسی، منطق و ریاضیات نیز اشاره کرد. به گفته جرج سارتن، رازی را می‌توان بزرگ‌ترین پزشک ایران و جهان اسلام در زمان قرون وسطی معرفی کرد. امروزه نیز به پاس زحماتی که این دانشمند در عرصه داروسازی کشیده بود، روز 5 شهریور به نام روز بزرگداشت رازی نام گرفته است.

سخن پایانی

سراسر تاریخ مملو از دانشمندان بزرگ، افراد تاثیرگذار و آن‌هایی بوده است که گام‌هایی هر چند کوچک، اما مؤثر برای بهبود شرایط برداشته‌اند و راز ماندگاری‌شان شاید این بوده که آگاهانه یا ناخودآگاه دنیا را به جای بهتری برای زندگی تبدیل کرده‌اند. ما تلاش کردیم تنها افراد اندکی که در این راه تاثیرگذار بودند را معرفی کنیم و می‌دانیم که معرفی همه افراد تأثیرگذار تاریخ در یک مقاله نمی‌گنجد. شما در بخش دیدگاه‌ها به ما بگویید که به نظرتان بهترین انسان تاریخ کیست؟ تاثیرگذارترین افراد قرن 21 از نظر شما چه کسانی هستند؟ و به نظرتان جای چه کسی در فهرست بزرگترین انسان های تاریخ جهان خالیست؟

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران5 دیدگاه
avatar
.
25 مرداد 1401، 14:04
پاسخ
3
1
باسلام افراد تاثیر گذار رسول الله امام حسین(ع) شما نگاه کنید 1400سال است که نام امام حسین(ع) در تاریخ چه میکند
avatar
کرمی
.
01 آبان 1400، 10:45
پاسخ
0
2
سند شما اگر از کتاب ۱۰۰ فرد تاثیر گذار در تاریخ هست پس چرا نفر اول که از همه مهمتر هست رو در مطالبتان نیاوردید و اگر از جای دیگر مطلب‌ رو آوردید ممنون میشم هدرس بدهید ما هم مطالعه کنیم
avatar
سهراب
.
23 شهریور 1400، 02:56
پاسخ
6
6
مطالب مفید اما اثرگذارترین شخص حضرت محمد ص است که متاسفانه نویسنده فراموش کرده است اضافه کند
avatar
صدرا
.
21 فروردین 1400، 09:44
پاسخ
0
1
مطلب خوبي بود اما دقت داشته باشيد كه آبراهام لينكلن شانزدهمين رييس جمهور تاريخ ايالات متحده آمريكاست نه اولين.جرج واشينگتن اولين رييس جمهور آمريكاست
avatar
فاطمه ایزدپناه
.
05 تیر 1399، 10:29
پاسخ
2
9
مقاله بسیار جالبی بود. با همه گزینه ها موافقم ولی به نظرم جای فردوسی عزیز در لیست بالا خالی بود؛ کسی که اگر نبود ما الآن داشتیم عربی صحبت می کردیم. در بخش بین الملل هم جای نلسون ماندلا و مارتین لوتر خالی بود. در کل بسیار عالی بود، ممنون.
avatar
امیرعلی
.
21 شهریور 1399، 16:51
پاسخ
7
6
@فاطمه ایزدپناه
دوست عزیز اگه کسی زبان عربی بلد نباشه چیز خاصی نیست چون در هیچ جایی از زندگیش بدردش نمیخوره ولی زبان انگلیسی یک تعهد و به نظر من باید همه بلد باشن چون تقریبا هرچیزی که اختراع شده مال انگلیسی زبان ها هست و یادگیری زبان چیزی است که مسجل شده *** تو زبان عربی
avatar
امیر
.
31 مرداد 1399، 13:51
پاسخ
5
6
@فاطمه ایزدپناه
حکیم ابوالقاسم فردوسی در دوره ی غزنویان زندگی میکرده که غزنویان ترک بودند و هیچ ربطی به زبان عربی نداره چون اونموقع دیگه زبان رسمی عربی نبوده اتفاقا اکثر وزرا و کارگزاران ایرانی بودند.پس خواهشا عقاید نژادپرستانه و نژادستیزانه و قرون وسطایی خودتون رو هرجایی نشر ندهید.اگر زبان عربی مشکل داره پس زبان انگلیسی و اسپانیولی و ایتالیایی و غیره رو هم حرف نزنید.با تشکر
avatar
اعظم بجاری
.
07 تیر 1399، 08:09
پاسخ
0
5
@فاطمه ایزدپناه
خیلی ممنونم از نظرتون بله درست میگید اگر این مطلب جزو مطالب آپدیتی باشه، احتمالا بشه گزینه های دیگر از جمله فردوسی بزرگ رو اضافه کرد
جدول فروش فیلم ها