معروف ترین قاتل جهان را بشناسید | معرفی 20 نفر از مخوف ترین قاتلان تاریخ

معروف ترین قاتل جهان
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

معروف‌ترین اشخاص در دنیا، معمولا متفاوت‌ترین کارها را انجام داده‌اند. مخوف ترین قاتلان تاریخ نیز دست به کار متفاوتی زده‌اند و نام خود را بر روی تابلوی بدنامان تاریخ ماندگار کرده‌اند. وجود قاتل های زنجیره ای معروف در دوره‌های مختلف و در مکان‌های مختلف، همواره باعث رعب و وحشت مردم و همچنین ایجاد مشکلات جبران‌ناپذیر شده است. آیا می‌دانید بزرگترین قاتل جهان یا معروف ترین قاتل جهان کیست؟ در این مطلب با ما همراه باشید تا 20 نفر از بزرگترین قاتلان سریالی جهان را به شما معرفی کنیم.

تاریخ پر است از افرادی که نام خود را برای همیشه در آن ماندگار کرده‌اند. این افراد با سایرین تفاوت عمده‌ای داشتند، مثلا همه ما ماری کوری را بواسطه تلاش‌های او برای پیشرفت‌های علم شیمی و استفاده‌های پزشکی از این علم می‌شناسیم و یا همه ما پابلو اسکوبار را بواسطه تلاش بی دریغ این شخص در فروش مواد مخدر و جمع آوری ثروت افسانه‌ای از این راه می‌شناسیم. در این مطلب قرار است به سراغ دسته دوم آدم‌های معروف برویم! یعنی افرادی که نام خود را بر روی تابلوی بدنامان تاریخ حک کرده‌اند.

اگر قرار باشد بر روی عبارت قاتل زنجیره ای تعریف مشخصی بگذاریم، قاتل زنجیره ای به کسی گفته می‌شود که دو یا سه فقره یا بیشتر، قتل را در دو نوبت و یا بیشتر، انجام داده باشد. در ادامه این مقاله از پلازا قصد داریم شما را با 20 تن از معروف ترین قاتلان زنجیره ای دنیا آشنا کنیم. قاتلان سریالی جهان معمولا از آنچه که گفته می‌شود، تعداد بیشتری انسان را کشته‌اند، اما آمارها و موارد گفته شده در ادامه این مطلب همه از منابع رسمی گرفته شده‌اند.

آنچه در ادامه می‌خوانید

2. پدرو لوپز ؛ از قاتل های زنجیره ای معروف

مخوف ترین قاتلان تاریخ

در ادامه 20 مورد از بزرگترین و مخوف ترین قاتلان زنجیره ای جهان را معرفی خواهیم کرد. اگر به تماشای فیلم‌های مربوط به قاتلان سریالی جهان علاقه‌مند هستید، می‌توانید با مطالعه این مقاله، با چند فیلم خوب در این زمینه آشنا شوید.

1. لوئیس گاراویتو ؛ معروف ترین قاتل جهان

قاتل های زنجیره ای معروف

 • تعداد قتل‌های اثبات شده: 193

اولین قاتل زنجیره ای این لیست لوئیس گاراویتو (Luis Garavito) نام دارد. او یک قاتل زنجیره ای کودکان، شکنجه‌گر و متجاوز است که به «هیولا» معروف بوده است. در اعترافات این شخص آمده که در طی 7 سال، حدود 140 پسربچه که سن آن‌ها بین 8 تا 16 سال بوده است را کشته و همچنین او مظنون به قتل بیش از 300 کودک خیابانی دیگر نیز هست. تعداد انسان‌هایی که به دست این فرد کشته شده‌اند بین 193 تا بیش از 300 انسان بوده‌اند، اما تعداد قربانیانی که به صورت اثبات شده توسط گاراویتو به قتل رسیده‌اند را 193 نفر اعلام کرده‌اند.

این شخص بین سال‌های 1992 تا 1999 فعالیت می‌کرده و افراد بسیار زیادی را در کلمبیا، اکوادور و ونزوئلا به قتل رسانده است. در زبان محلی به لوئیس گاراویتو La Bestia گفته می‌شد که این واژه معادل The Beast یا همان هیولا در زبان فارسی است. هیولای قاتل کلمبیایی، در آوریل سال 1999 دستگیر شد. در فضای مجازی ویدیویی با عنوان لحظه اعتراف این قاتل وجود دارد که در وضعیت نه چندان مناسبی به کارهای پلیدی که کرده است، اعتراف می‌کند.

لوئیس گاراویتو، بزرگترین قاتل جهان، در ابتدا به 1853 سال زندان محکوم شده بود اما به‌خاطر اینکه با پلیس همکاری کرد و محل دفن جنازه‌ی بسیاری از قربانیانش را اعلام کرد، مدت زمان حبسش به 22 سال کاهش پیدا کرد. اکنون احتمال آزادی مشروط او در سال 2023 وجود دارد.

2. پدرو لوپز ؛ از قاتل های زنجیره ای معروف

بزرگترین قاتل جهان

 • تعداد قتل‌های اثبات شده: 110
همچنین بخوانید :

پدرو لوپز (Pedro López) شاید معروف ترین قاتل جهان باشد. او نیز در آمریکای لاتین می‌زیسته است. این قاتل زنجیره ای بیشتر دختر بچه‌ها را مورد هدف قرار می‌داد. وی به هیولای کوهستان آند معروف بود و احتمالا بیش از 300 انسان بی‌گناه را به کام مرگ کشانده است. پدرو لوپز پس از رفتار ناشایست با یکی از خواهرانش از خانه اخراج می‌شود و در دنیای ناامن بیرون از خانه، توسط یک مرد ولگرد مورد تجاوز قرار می‌گیرد. همین امر باعث می‌شود او به یک قاتل بی رحم تبدیل شود و قصد کند تا انتقام ناکامی‌های زندگی خود را از بقیه بگیرد.

این قاتل زنجیره ای کودکان، دختران را با وعده‌های خرید هدیه به متروکه‌ها می‌کشاند و آن‌ها را به قتل می‌رساند. پدرو لوپز در سال‌های 1969 تا 1979 افراد زیادی را پس از شکنجه به قتل رساند و موضوع جالب نیز این است که وی پس از محکوم شدن به حبس ابد، اواخر سال 1990 از زندان آزاد شد!

3. جاوید اقبال ؛ از مخوف ترین قاتلان تاریخ

مخوف ترین قاتلان تاریخ

 • تعداد قتل‌های اثبات شده: 100

شاید فکر کنید همه قاتل های زنجیره ای معروف اهل آمریکای لاتین باشند، اما این طور نیست. یک فرد پاکستانی به نام جاوید اقبال (Javed Iqbal)، یکی از قاتلانی است که روش پلیدی برای کشتن قربانیان خود داشت. جاوید اقبال یا کوکری بیش از 100 کودک را با خفه کردن و حل کردن آن‌ها در اسید به قتل رسانده است. جاوید اقبال در دو سال 1998 و 1999 قتل‌های خود را انجام داد و به لطف اشتباهی که در فرستادن نامه به روزنامه‌ای در پاکستان داشت، دستگیر شد.

قاضی پرونده جاوید اقبال روش نامتعارفی را برای اعدام این شخص انتخاب کرد! او گفت که جاوید اقبال، معروف ترین قاتل جهان، باید در مقابل هر 100 خانواده قربانی خود خفه شود و جنازه او پس از قطعه قطعه شدن به 100 قسمت در اسید حل شود. این اقدام شاید بسیار بی‌رحمانه باشد، اما به‌هرحال جاوید اقبال خوش شانس بود و قبل از اجرای این حکم در زندانی که اسیر شده بود، درگذشت.

4. میخاییل پوبکوف ؛ از قاتلان سریالی جهان

قاتلان سریالی جهان

 • تعداد قتل‌های اثبات شده: 78

میخاییل پوبکوف (Mikhail Popkov) که می‌توان عنوان معروف ترین قاتل جهان را به او نسبت داد، اصلیتی روس داشته و علیرغم اینکه تعداد قتل‌های اثبات شده‌ی او 78 نفر است، گفته می‌شود بیش از 83 نفر را به قتل رسانده است. پوبکوف یک افسر پلیس بوده است! او قبل از قتل قربانیان آن‌ها را با وسایل مختلف شکنجه می‌داده و به آن‌ها تجاوز می‌کرده است. وی در سال‌های 1992 تا 2010 حدود 80 انسان را به قتل رسانده، ولی خود او معتقد بود بیش از 200 زن را تا به حال کشته است!

این قاتل زنجیره ای زن ها به گفته خودش، یک زندگی دوگانه داشته است. در یک زندگی خود شخصی کاملا عادی و افسری موفق و در زندگی دیگر یک فرد بی رحم و عاشق کشتار بوده است. میخاییل پوبکوف از لحاظ روانی و سبک کشتار به نوعی از مخوف ترین قاتل های زنجیره ای دنیا به شمار می‌رود.

5. دانیل کامارگو باربوسا ؛ معروف ترین قاتل جهان

معروف ترین قاتلان زنجیره ای دنیا

 • تعداد قتل‌های اثبات شده: 72
همچنین بخوانید :

دانیل کامارگو باربوسا (Daniel Camargo Barbosa) یکی از بزرگترین قاتلان زنجیره ای دنیا است. او ابتدا در کشور کلمبیا قربانیان خود که اکثرا کودکان خردسال بودند را خفه می‌کرده است، اما پس از زندانی شدن در کلمبیا و سپس فرار از زندان، به کشور اکوادور می‌گریزد و اعمال شیطانی خود را در آنجا ادامه می‌دهد. این فرد در سال‌های 1974 تا 1986 مشغول قتل و کشتار افراد بوده و اگرچه تعداد قتل‌های اثبات‌شده‌اش 72 نفر است، گفته می‌شود در این سال‌ها حدود 180 نفر را به قتل رسانده است.

دانیل کامارگو باربوسا در سال 1986 به زندان می‌افتد و درست در همان زندانی حبس می‌شود که پدرو لوپز، دیگر قاتل زنجیره ای جهان در آن زندانی بود. دانیل کامارگو باربوسا در همین زندان توسط برادرزاده یکی از قربانیان خودش، به قتل می‌رسد.

6. پدرو رودریگز فیلو ؛ از قاتل های زنجیره ای معروف

مخوف ترین قاتلان زنجیره ای جهان

 • تعداد قتل‌های اثبات شده: 71

قاتلان زنجیره ای دنیا معمولا از کشورهای آمریکای لاتین هستند! پدرو رودریگز فیلو (Pedro Rodrigues Filho) نیز یکی از آن‌ها است. این فرد اهل برزیل بوده و در سال‌های 1967 تا 2003 متهم به قتل بیش از 100 نفر است که 71 مورد از آن‌ها اثبات شده هستند. 42 نفر از این قربانیان نیز، هم‌بندان او در زندان بودند. یک بار موقع انتقال او و یک زندانی دیگر، او درون ماشین و بدون اینکه پلیس‌ها متوجه شوند، زندانی دیگر را کشت. او سپس اعلام کرد که آن زندانی را به دلیل اینکه متجاوز بود، کشته است. گفته می‌شود او اولین قتل خود را در سن 14 سالگی انجام می‌دهد. این کودک بی رحم و خشن حتی به پدر خود نیز رحم نمی‌کند و او را می‌کشد و تکه‌ای از قلب پدر خود را به دندان می‌کشد!

اما اگر دلتان به حال پدر او سوخت، باید بدانید پدر پدرو رودریگز فیلو نیز یک روانی به تمام عیار بود که همسر خود را کشته و قطعه قطعه کرده بود! در حقیقت پدرو با کشتن پدرش می‌خواست انتقام مادرش را بگیرد. پدرو رودریگز فیلو در سال 1973 بازداشت می‌شود و به 128 سال زندان محکوم می‌شود، اما پس از 30 سال آزاد می‌شود؛ چراکه در قوانین کشور برزیل کسی نمی‌تواند بیش از 30 سال زندانی بماند. رودریگز پس از آزادی از زندان هم از اعمال پلید خود دست برنداشت و با ارتکاب چند فقره جرم، باز در سال 2007 دستگیر شد. پدرو رودریگز بیشتر سال‌های بزرگسالی‌اش را در زندان گذراند که این مدت در مجموع، نزدیک به 42 سال است. او در سال 2018 از زندان آزاد شد.

7. کاپتیمار شانکاریا ؛ از بزرگترین قاتل های جهان در هند

قاتل های زنجیره ای معروف ایران

 • تعداد قتل‌های اثبات شده: 70

اگرچه معروف ترین قاتلان زنجیره ای جهان در آمریکای لاتین بودند، اما کمی به سمت آسیا بیاییم. کاپتیمار شانکاریا (Kampatimar Shankariya) فردی هندی است که در سال‌های 1978 و 1979 حدود 70 قتل را انجام داده است که البته گفته می‌شود تعداد قتل‌های او احتمالا بیش از 70 نفر است. کاپتیمار شانکاریا، قاتل زنجیره ای هندی، مقتولان خود را با چکش می‌کشت و در سخنان خود گفته که بیهوده افراد را به قتل می‌رسانده و نباید کسی مثل او بشود!

8. یانگ شین‌های ؛ از مخوف ترین قاتلان تاریخ در چین

خطرناک ترین قاتل زن ایرانی

 • تعداد قتل‌های اثبات شده: 67

باز هم آسیا اما این بار در چین! یانگ شین‌های (Yang Xinhai) در سال‌های 2000 تا 2003 حدود 67 فقره قتل مرتکب شده است. یانگ شین‌های معروف به هیولای قاتل است که شب‌ها وارد خانه افراد مورد نظر می‌شده و آن‌ها را با وسایل مختلفی مثل چاقو، ساطور و تبر به قتل می‌رسانده است. او در سال 2004 به ضرب گلوله کشته شد.

9. ساموئل لیتل ؛ از قاتلان سریالی جهان در آمریکا

زیباترین زن قاتل

 • تعداد قتل‌های اثبات شده: 60

قاتلان زنجیره ای دنیا از جوامع پیشرفته دنیا نیز عضو دارند! ساموئل لیتل، از بزرگترین قاتلان زنجیره ای دنیا بوده و اهل آمریکاست. او در ابتدا به قتل 3 زن محکوم بود، اما بعدها و با تحقیقات بیشتر مشخص شد که 31 نفر دیگر را نیز کشته است! او خودش ادعا می‌کند که 93 نفر را به قتل رسانده، ولی پلیس اف‌بی‌آی 60 قتل این قاتل زنجیره ای آمریکایی را تایید می‌کند.

ساموئل که از بزرگترین قاتل های زنجیره ای دنیا است، در سال‌های 1970 تا 2005 قتل‌های خود را انجام داده است. ساموئل لیتل قبل از زندانی شدن راننده آمبولانس نیز بوده و چندین بار بخاطر خشونت به زندان افتاده است. اعترافات او سرنخ‌هایی برای ده‌ها قتل بی پاسخ در آمریکا بود، اما پلیس رابطه‌ای بین او و تعداد زیادی از قتل‌هایی را که خود ساموئل به گردن گرفته بود، پیدا نکرد. ساموئل که سیاه پوست نیز هست از سال 2013 زندانی شده و به حبس ابد محکوم است.

10. آندری چیکاتیلو ؛ معروف ترین قاتل جهان

بی رحم ترین قاتل ایران

 • تعداد قتل‌های اثبات شده: 53

در ادامه معرفی فهرست بزرگترین قاتل تاریخ، به آندری چیکاتیلو (Andrei Chikatilo) می‌رسیم. چیکاتیلو نیز یکی از بزرگترین قاتلان تاریخ جهان است که با بی‌رحمی تمام 53 زن و کودک را در فاصله سال‌های 1978 تا 1990 به قتل رساند. او که به نام قصاب شهر روستوف نیز شهرت داشت، یک قاتل اهل شوروی بود که به قربانیانش تجاوز می‌کرد، بدن آن‌ها را تکه‌تکه می‌کرد و آن‌ها را مورد آزار قرار می‌داد. چیکاتیلو به‌خاطر جنایاتی که مرتکب شد، به قتل با گلوله محکوم شد. حکم او در سال 1994 اجرا شد.

11. آناتولی اونورفنکو  ؛ از قاتل های زنجیره ای معروف شوروی سابق

مشهورترین قاتل ایران

 • تعداد قتل‌های اثبات شده: 52
همچنین بخوانید :

جانور اوکراین، نابودگر و شهروند اُ، همگی از القاب یکی از بی‌رحم‌ترین قاتلان زنجیره ای جهان به نام آناتولی اونورفنکو (Anatoly Onoprienko) است. او در بین سال‌های 1989 تا 1996 در اوکراین و جماهیر شوروی سابق، مرتکب قتل‌های زیادی شده است. آناتولی در سال‌های 1990 تا 1995 به صورت غیر قانونی در اروپا سفر می‌کرده و معلوم نیست در این مدت کسی را به قتل رسانده یا خیر! اما او محکوم به کشتن 9 نفر در سال 1989 و 43 نفر دیگر در سال‌های 1995 و 1996 است.

آناتولی اونورفنکو معمولا قربانیان خود را از بین زنان و کودکان انتخاب می‌کرد و جنایت‌های زیادی را در حق این افراد انجام می‌داد. این جانور اوکراینی سرانجام به اعدام محکوم می‌شود، اما به دلایل نامعلوم محکومیت او به حبس ابد تغییر می‌کند. وی در سال 2003 به علت نارسایی قلبی درگذشت.

12. فلوریزوالدو د الیوویرا ؛ از بزرگترین قاتل های جهان

بزرگترین قاتل تاریخ

 • تعداد قتل‌های اثبات شده: 50

باز به آمریکای لاتین برمی‌گردیم! کابو برونو یا فلوریزوالدو د الیوویرا (Florisvaldo de Oliveira) یک قاتل زنجیره ای برزیلی است. این شخص که البته یک افسر سابق پلیس است، جنایتکاران و خلافکاران زیادی را در سال 1982 به قتل رسانده، اما در سال 2012 خود او به دست افرادی ناشناس به قتل می‌رسد. گفته می‌شود او در سال 1982 بیش از 50 نفر را به کام مرگ کشانده است.

13. رابرت پیکتون ؛ از مخوف ترین قاتلان تاریخ در کانادا

بزرگترین قاتلان تاریخ جهان

 • تعداد قتل‌های اثبات شده: 49

از آمریکای جنوبی به شمال این منطقه پر حادثه می‌رویم و رابرت پیکتون کانادایی را می‌شناسیم! رابرت پیکتون به قصاب معروف بوده و گفته می‌شود 49 زن را کشته است. این قاتل کانادایی در سال‌های 1983 تا 2002، 49 زن را کشت و با دادن جسد این افراد به خوک‌هایش، جنازه آن‌ها را از بین برد.

14. الکساندر پیچوشکین ؛ معروف ترین قاتل جهان

قاتل های زنجیره ای دنیا

 • تعداد قتل‌های اثبات شده: 49

یکی دیگر از قاتلان سریالی جهان که در فهرست بزرگترین قاتل جهان نیز قرار می‌گیرد، الکساندر پیچوشکین (Alexander Pichushkin) قاتل زنجیره‌ای اهل روسیه است که به قاتل شطرنجی نیز مشهور است. او بعد از دستگیری اعتراف کرد که 62 نفر را به قتل رسانده اما نمی‌دانست که دو نفر از قربانیانش زنده مانده‌اند. تعداد قتل‌های اثبات شده‌ی پیچوشکین، از بزرگ‌ترین قاتلان سریالی جهان، 49 نفر است. او این افراد را در فاصله بین سال‌ 1992 الی 2006 در بیتسا پارک در روسیه به قتل رساند. گفته می‌شود که یکی از انگیزه‌های او برای قتل، رقابت با آندری چیکاتیلو بود. نام آندری چیکاتیلو نیز در فهرست بزرگترین قاتل جهان به چشم می‌خورد و پیش‌تر به او پرداختیم.

پیچوشکین در ابتدا گفت که قصد داشت 64 نفر را بکشد. این عدد، همان تعداد خانه‌های شطرنج است. اما او بعد از مدتی دوباره اعلام کرد که اگر دستگیر نمی‌شد، به این قتل‌ها ادامه می‌داد.

15. محمد بیجه ؛ معروف ترین قاتل جهان

قاتل های سریالی معروف

 • تعداد قتل‌های اثبات شده: 43

در فهرست بزرگترین قاتل جهان، نام چند نفر از قاتل های زنجیره ای معروف ایرانی نیز به چشم می‌خورد. یکی از این مخوف ترین قاتلان تاریخ کشور، محمد بیجه است. او کارگر یک کوره‌پزخانه در پاکدشت بود که با نام‌هایی مانند خون‌آشام صحرا و هیولای پاکدشت نیز شناخته می‌شود. او به پسربچه‌ها تجاوز می‌کرد و آن‌ها را به قتل می‌رساند.

بیجه، یکی از مخوف‌ترین قاتلان سریالی جهان، درباره انگیزه‌اش از ارتکاب این قتل‌ها توضیح داد که در کودکی مورد تجاوز قرار گرفت و مادرش را نیز در سن پایین از دست داد. از آن پس مورد ضرب و شتم نامادری‌اش قرار می‌گرفت. محمد بیجه زندگی و روابط ناموفقی داشت و می‌خواست به این شیوه از جامعه انتقام بگیرد. بیجه، از مخوف ترین قاتلان تاریخ ایران که در فهرست بزرگترین قاتل جهان نیز قرار دارد، گفته بود که اگر دستگیر نمی‌شد، بیش از 500 کودک را می‌کشت. او در سال 1383 اعدام شد.

16. محمد مسفوی ؛ از قاتل های زنجیره ای معروف

 • تعداد قتل‌های اثبات شده: 36

اولین قاتل زنجیره ای مراکشی لیست ما، محمد مسفوی (Mohammed Mesfewi) نام دارد. قوس قاتل مراکش، لقب این قاتل زنجیره ای زن‌ها و کودکان است. گفته می‌شود او به زنان مواد مخدر می‌داده و پس از معیوب کردن آن‌ها، این زنان را به قتل می‌رسانده است. دادگاهی که برای این فرد تشکیل شد، حکم اعدام او را داد، اما اعدام او به شیوه‌ای جالب بود. محمد مسفوی در سال 1906 در یک دیوار زنده به گور شد!

17. تد باندی ؛ معروف ترین قاتل جهان

زیباترین قاتل جهان

 • تعداد قتل‌های اثبات شده: 35

نام تد باندی (Ted Bundy)، زیباترین قاتل جهان، را احتمالا شنیده‌اید. قاتل زنجیره ای تد باندی، به خاطر خوش چهره بودن معروف بوده و رسما به قتل 35 زن اعتراف کرده است. تد باندی در بین سال‌های 1974 تا 1978 مرتکب قتل‌های بسیاری شده که برخی منابع از 100 قربانی یا بیشتر خبر می‌دهند! تد باندی با چهره خوب و اخلاق کاریزماتیک خود (!) قربانیان خود را فریب می‌داد و آن‌ها را به قتل ‌می‌رساند. گاهی نیز در لباس مامور آتش نشانی یا مامور پلیس در می‌آمد و با حیله‌گری قربانیان را به مکانی خلوت می‌کشاند و آن‌ها را به قتل می‌رساند.

تد باندی همچنین گاهی سر قربانیان خود را از بدن آن‌ها جدا می‌کرد و برای مدتی در آپارتمان خود نگه می‌داشت! باندی همچنین با ورود به خانه‌های مختلف، زنانی را که در تخت خود خواب بودند را با ضربات کشنده به قتل می‌رساند. تد باندی که از مشهورترین قاتلان زنجیره ای جهان است، در سال 1989 در زندان ریفورد فلوریدا با صندلی برقی اعدام شد.

18. ورنا رنسزی ؛ معروف ترین قاتل جهان

معروف ترین قاتل جهان

 • تعداد قتل‌های اثبات شده: 35

ورنا رنسزی، قاتل اهل رومانی و معروف به بیوه سیاه، زیباترین زن قاتل جهان است. از آنجایی که مدارک و شواهد زیادی از زندگی شخصی او وجود ندارد، برخی جرم‌شناسان رومانیایی معتقدند او یک انسان واقعی نبود و شخصیتی افسانه‌ای است. به هر جهت، گفته می‌شود ورنا رنسزی، از قاتل های زنجیره ای معروف، 35 مرد از جمله دو تا از همسرانش، چندتا از معشوق‌هایش و همچنین پسرش را با مرگ موش به قتل رساند. رنسزی، از مخوف ترین قاتلان تاریخ، این قتل‌ها را در فاصله سال‌های 1920 الی 1930 و در کشورهای رومانی، یوگسلاوی و مجارستان مرتکب شد. اما از دستگیری و سرنوشت او اطلاعات کافی در دسترس نیست.

19. علی اصغر بروجردی ؛ از قاتل های زنجیره ای معروف ایران

قاتل های زنجیره ای معروف

 • تعداد قتل‌های اثبات شده: 33

بله متاسفانه علی اصغر بروجردی یک قاتل زنجیره ای ایرانی است. علی اصغر بروجردی معروف به اصغر قاتل در بین سال‌های 1285 تا 1312 شمسی، 33 فرد را که اکثرا کودک بودند را در دو کشور ایران و عراق به قتل رسانده است. علی اصغر بروجردی، بی رحم ترین قاتل ایران، در حرف‌های خود گفته که او یک عده بی سر و پا را کشته و آن‌ها آدم حسابی نبودند که به خاطرشان علی اصغر بروجردی را اعدام می‌کنند! این مشهورترین قاتل ایران در سال 1313 در میدان سپه تهران به دار آویخته شد.

20. مهین قدیری ؛ خطرناک ترین قاتل زن ایرانی

خطرناک ترین قاتل زن ایرانی

 • تعداد قتل‌های اثبات شده: 6

معرفی قاتل های سریالی معروف را با اولین و تنها قاتل سریالی زن ایرانی به اتمام می‌رسانیم. مهین قدیری در سال 1385 یک پیرمرد را به قتل رساند و سپس دستگیر شد. اما از آنجایی که مدارک کافی برای اثبات جرم او وجود نداشت، آزاد شد. سپس در سال 1388، او با خودروی رنوی خود در نزدیکی امامزاده‌های قزوین تردد می‌کرد و قربانی‌هایش را بین خانم‌های سالمندی که در دست یا گردنشان طلا بود، انتخاب می‌کرد. او سپس تعارف می‌کرد آن‌ها را به منزل برساند و با دادن آب‌میوه حاوی مواد خواب‌آور، ابتدا آن‌ها را مسموم می‌کرد و بعد از به قتل رساندن آن‌ها،‌ طلا و اموالشان را می‌دزدید.

مهین قدیری، از قاتل های زنجیره ای معروف زن ایران، با همین شیوه پنج زن را به قتل رساند تا اینکه سرانجام یکی از قربانی‌هایش توانست از دست او فرار کند. بعد از انجام اقداماتی از سوی پلیس، قدیری دستگیر شد. او اعلام کرد که انگیزه‌اش از این قتل‌ها مشکلات مالی بود. او به چند نفر بدهکار بود و راه دیگری برای تأمین این پول نداشت. مهین قدیری در سال 1389 اعدام شد.

کلام آخر

ممنون از اینکه تا پایان مقاله معرفی مخوف ترین قاتلان تاریخ ما را همراهی کردید. در این مقاله، بزرگترین قاتل جهان و به‌طور کلی 20 نفر از قاتلان سریالی جهان را به شما معرفی کردیم. در میان نام‌های قاتلان سریالی جهان، چند نام ایرانی نیز به چشم می‌خورد و این مایه تأسف است. آیا شما پیش از این، بزرگترین قاتل جهان را می‌شناختید یا چیزی درباره‌‌اش شنیده بودید؟ فراموش نکنید نظراتتان درباره مقاله معرفی قاتلان سریالی جهان و بزرگترین قاتل جهان را در بخش دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران7 دیدگاه
avatar
شادی
.
29 دی 1401، 01:04
پاسخ
0
0
اینکه واقعا قاتلین چرا دست به کارهای خطرناک میزنن عجیبه...برای دزدیدن پول هم میکشتن و این عجیبه...البته من خوندم که گاهی فقط چون لذت میبرن ادم میکشن.واقعا دلم برای کسایی که باهاشون مصاحبه و ازشون بازجویی میکنن میسوزه چون باید داستاناشونو بشنون و این خیلی سخته..البته بهتره زیاد راجبشون تحقیق کنیم چون میتونن تاثیرگزار باشن
avatar
رضوانه
.
10 دی 1401، 01:20
پاسخ
0
1
ای کاش زودیاک رو هم میزاشتین هنوز بعد ۵۰ ساللل دقیق پلیس نتونسته حل کنه پرونده رو آنقدر که قاتل باهوشی بوده البته اگه پلیس الان هم مضمون رو کشف کنه فایده نداره چون اون تا الان سنش از ۱۰۰ هم رد داده و خوب یطعا مرده
avatar
(( قدرت عدالت ))
.
21 مهر 1401، 03:47
پاسخ
0
2
در طول تاریخ بشر شاید هیچکس به اندازه امثال هیتلر و چنگیزخان و صدام و قذافی و پینوشه و اسد و ... باعث مرگ و شکنجه میلیونها انسان بی گناه نشده باشه و این خشونت ها هیچ ربطی به عدم تقارن صورت و فقر مالی نداره بلکه عامل اصلی چنین خشونت‌ها و جنایاتی بیشعوری آحاد جامعه هست که با خطاهای جمعی و بی مسئولیتی بستر مناسبی برای رشد و ادامه افکار و اعمال شیطانی انسانهای عقده ای و مستعد فراهم میارن غافل از اینکه چنین افرادی آیینه تمام قد جوامع عقب مانده خودشون هستن و با یک بررسی ساده بوضوح میشه دید که اکثر این قاتلین محصول جوامعی با فقر بالای فرهنگی و شدیداً خشونت طلب هستن نا گفته نماند که در بین مردم همین کشورها انسانهای درستکار و فداکار و مهربان بیشماری زندگی میکنن لذا تعلیم و تربیت صحیح ابتدا باید در جهت رشد فکری مدیران و بعدم کودکان باشه چون کتابها نیستن که شخصیت انسان رو شکل میدن بلکه حقایق پیرامون ما مهمترین تأثیر رو در روش برخوردها که ریشه در میزان سطح آرامش روانی و سایر خصایص مثبت اخلاقی داره میگذاره نتیجه نهایی اینکه : « یک مقتول هم به اندازه قاتل مقصرست چون شرایط لازم رو برای قربانی شدنش فراهم کرده وگرنه یا نباید فریب قاتل رو می‌خورد و یا باید قدرت دفاع از جان خودشو میداشت » به همین علت در اغلب این کشتارها شکار ضعیفه یعنی زنان و یا کودکان هستن !!!
avatar
شادی
.
29 دی 1401، 01:10
پاسخ
0
1
@(( قدرت عدالت ))
ینی میگید تقصیر مقتولین بوده که تو اون موقعیت بودن؟؟اون بدبختا بدشانس بودن و همه قدرت دفاع از خودشون ندارن و راجب فریب خوردن..کسی نیست که فریب نخوره بعضی قاتلین میتونن چیزی داشته باشن که برای اون افراد ملاک مهربونی شاید باشه..ما که نمیدونیم اون فرد قاتل چجوری کشته خب معلومه در مواقع افرادی مثل هیتلر یه فرد شناخته شده راحت تره چون خودش با چهره خودش به بقیه نشون میدده یه نوع قاتله..ولی قاتلینی که کسی متوجهشون نشده اصا شاید داستان قتل هاشون اشی از اسیب های بچگی باشه حتی راجب هیتلر هم چیز زیادی نمیدونیم
avatar
علی ق الف
.
21 فروردین 1401، 03:23
پاسخ
1
2
با درود و خسته نباشید . شاید آنقدرها که درباره قاتلین و اعمال بالفعلشان مطلب نوشته شده ،در خصوص قاتلین باالقوه ای که مسلما در آینده دست به چنین اعمالی خواهند زد منابع نوشتاری و تحقیقاتی مان در حد ضفر هستند . با نگاه به چهره این موجودات و اولین بار که عدم تقارن شدید در صورت تقریبا همگی آنها توجه کردم ،ضمن اینمه نباید هر گردی را گردو دانست و بیجهت به خلق الله پیله کرد ،اما تجاوز در کودکی و جیوان آزاری در تقریبا تمامی آنها عنصر مشترکی بوده که با تمهیدات مددکاری و تحت نظر بودن بتوان حتی الامکان بابی را بسوی جرم ستیزی پیشگیرانه باز کرد .شاید گاهی بهتر باشد این افراد در هیبت فرمانده ای نترس و شجاع و یا مبارزی در داخل رینگ و قفس و در بین رزمندگان واقعی و یا ورزشکاران آرام در میط های جمعی که با هدایت مردم دست به کارهای خیر نیز میزنند و مسلما با محو شدن آثار فقر و داشتن خانواده مناسب در مسیر تربیت فرزندانشان نیز کام برمیدارند …
avatar
عنایت
.
25 آذر 1400، 14:36
پاسخ
0
2
ممنون از مطلب مفیدتون خیلی خوشم اومد خیلی ممنون که 15 آدم عجیب دنیا رو بهمون معرفی کردین
نمایش 2 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 23.3 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 21.1 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 20.3 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.3 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 13.9 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400