بهترین فیلم های قدیمی ایرانی قبل از انقلاب ؛ از رگبار تا سوته دلان

بهترین فیلم های قدیمی ایرانی قبل از انقلاب
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

با جستجوی فیلم قدیمی ایرانی به فیلم‌های خوب بسیار زیادی برمی‌خوریم. در این مطلب مروری بر بهترین فیلم های قدیمی ایرانی قبل از انقلاب خواهیم داشت. اگر به دنبال دانلود برترین فیلمهای قدیمی ایرانی هستید، همراه ما باشید.

مظفرالدین شاه قاجار در سال 1279 برای اولین بار دستگاه سینماتوگراف را وارد ایران کرد. در همان سال نیز اولین سالن سینمای ایران، سینما سولی، در شهر تبریز تأسیس شد و تا سال 1295 به کار خود ادامه داد. در سال 1305 نخستین سالن رسمی سینما در ایران، با نام سینما ایران، در تهران افتتاح شد. اولین فیلم بلند سینمایی ایران نیز فیلم صامتی با عنوان آبی و رابی بود که در سال 1309 به کارگردانی اوانس اوگانیانس ساخته شد. سه سال بعد، در سال 1312 فیلم دختر لر که اولین فیلم ناطق سینمای ایران بود به کارگردانی اردشیر ایرانی ساخته‌ شد و سپس در اوایل دهه بیست، سینما در ایران رونق گرفت. در این مقاله از مجله پلازا به معرفی فیلم های ایران قدیم قبل از انقلاب پرداخته‌ایم. برای آشنایی با بهترین فیلم های قدیمی ایرانی در این مقاله با ما همراه ما باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید

لیست بهترین فیلم قدیمی ایرانی

در دهه‌های بیست و سی سینمای ایران شکلی تجاری و عامه‌پسند داشت و محتوا نقش مهمی در آثار سینمایی نداشت. در دهه‌های چهل و پنجاه موج نویی در سینمای ایران به راه افتاد و آثار فاخری ساخته ‌شد که کمک بسیاری به ارتقا سطح فرهنگ و سلیقه جامعه کرد و راه برای ساخت آثار پرمحتوا باز شد.

سینمای قبل از انقلاب آثار خوب و خوش ‌ساخت بسیاری دارد که بیشتر محصول دهه 40 و دهه 50 هستند و اکثر کارگردانان بزرگ سینمای ایران نیز کار خود را از همین سال‌ها آغاز کردند. فیلم‌های درخشانی در لیست فیلم های ایران قدیم قرار دارند که در اینجا پانزده فیلم از این فیلم های قدیمی خاطره انگیز آورده ‌شده ‌است.

1. فیلم سوته دلان از  لیست فیلم قدیمی ایرانی

بهترین فیلم های قدیمی ایرانی / بهترین فیلم ایران قدیم

 • سال تولید: 1356
 • کارگردان: علی حاتمی
 • امتیاز IMDb: نمره 8.3
 • بازیگران: بهروز وثوقی، شهره آغداشلو، جمشید مشایخی، جهانگیر فروهر، سعید نیکپور و  فخری خوروش

بهترین فیلم ایران قدیم سوته دلان که از تحسین‌شده‌ترین فیلم های قبل از انقلاب است، با لحنی شاعرانه زندگی عشقی سه برادر را روایت می‌کند. مجید، برادر کوچک‌تر، معلول ذهنی است و عاشق یک روسپی به نام اقدس می‌شود که توسط برادر بزرگترش، حبیب، استخدام شده ‌است تا او را سرگرم کند. مجید حقیقت حرفه اقدس را نمی‌داند.

کریم، برادر وسطی چنان شیفته بلدرچین است که تقریباً همسرش و احساسات او را نادیده می‌گیرد. حبیب خودش عاشق فروغ، بانوی خیاطی است که با آنها زندگی می‌کند، در حالی که احساس مسئولیت او در مورد مجید، او را از ابراز محبت به فروغ باز می‌دارد.

ما می‌توانیم در این فیلم که از بهترین فیلم های قدیمی ایرانی است مانند سایر کارهای علی حاتمی سنت‌های ایرانی را ببینیم مثل خانه‌های قدیمی و خانواده‌هایی که با هم زندگی می‌کنند. بهروز وثوقی در این فیلم زمان شاهی ایرانی شگفت انگیز بود و صحنه‌هایی که او با خودش صحبت می‌کند عالی است.

2. فیلم گاو از لیست فیلم قدیمی ایرانی

فیلم های قبل انقلاب / فیلم زمان شاهی ایرانی

 • سال تولید: 1348
 • کارگردان: داریوش مهرجویی
 • امتیاز IMDb: نمره 8
 • بازیگران: علی نصیریان، عزت‌الله انتظامی، جمشید مشایخی و پرویز فنی‌زاده

یکی از برترین فیلمهای قدیمی ایرانی فیلم گاو اثر داریوش مهرجویی است. داستان این اثر از بهترین فیلم های سینمایی ایرانی قبل انقلاب  درباره مشت حسن صاحب تنها گاو در یک روستای دورافتاده و متروک است. او با گاو مثل فرزند خودش رفتار می‌کند. وقتی او در ده نیست، گاوش می‌میرد. اهالی روستا با دانستن رابطه بین مشت حسن و گاوش، جنازه گاو را با عجله از بین می‌برند. وقتی مشت حسن برمی‌گردد، به او می‌گویند که گاو فرار کرده ‌است. مشت حسن که از نظر روانی ویران شده ‌است، تمام وقت خود را در طویله، یونجه می‌خورد و آرام آرام باور می‌کند که گاو است.

فیلم گاو یک فیلم سینمایی ایرانی قدیمی که برگرفته از رمانی از نویسنده ایرانی غلامحسین ساعدی است، از بهترین فیلم های قدیمی ایرانی محسوب می‌شود. این فیلم وسواس فکری، از دست دادن ایمان و نابودی یک دهکده فقیرنشین روستایی را نشان می‌دهد که کالای قابل فروش خود را که یک گاو است، از دست می‌دهد. فیلم گاو نیز باید در فهرست دانلود بهترین فیلم های قدیمی ایرانی قبل از انقلاب شما قرار بگیرد.

3. فیلم گوزن ها از لیست فیلم قدیمی ایرانی

فیلم قدیمی ایرانی بهروز وثوقی / فیلم گوزن ها

 • سال تولید: 1353
 • کارگردان: مسعود کیمیایی
 • امتیاز IMDb: نمره 7.9
 • بازیگران: بهروز وثوقی ، نصرت پرتوی، فرامرز قریبیان، پرویز فنی‌زاده، گرشا رئوفی، عنایت‌الله بخشی، پروین سلیمانی و مستانه جزایری

گوزن ها از بهترین فیلم های قدیمی ایرانی است که هنوز هم پس از نزدیک به نیم قرن که از فیلم می‌گذرد بازهم جز آثار قوی ایرانی محسوب می‌شود. مسعود کیمیایی نویسندگی و کارگردانی گوزن ها را برعهده داشت. بهروز وثوقی در این فیلم توانست جایزه‌ی بهترین بازیگر مرد در سومین جشنواره جهانی فیلم تهران در سال ۱۳۵۳ را برنده شود.

گوزن ها از برترین فیلمهای قدیمی ایرانی درباره مرد تحت تعقیبی به نام قدرت است که پس از سرقت مسلحانه از بانک به خانه دوستش سید رسول می‌رود. سید رسول معتاد به هروئین است و همسرش فاطمه در تماشاخانه کار می‌کند. او کم کم با کمک های معنوی قدرت خود را جمع و جور می‌کند.

4. فیلم مستند خانه سیاه است از لیست فیلم قدیمی ایرانی

فیلم سینمایی قبل از انقلاب ایرانی / بهترین فیلم های سینمایی ایرانی قبل انقلاب

 • سال تولید: 1341
 • کارگردان: فروغ فرخزاد
 • امتیاز IMDb: نمره 7.9

این فیلم مستند که از مهم‌ترین و برترین فیلمهای قدیمی ایرانی است، به دنبال دیدار فروغ فرخزاد از آسایشگاه جذامیان در منطقه بابا باغی تبریز تولید شد. این فیلم داستانی مستند و غم‌انگیز از زندگی جذامیان این منطقه است. این مستند در سایت Sound & Sight در میان 50 مستند برتر تاریخ به رتبه نوزدهم رسید. پس هنگام دانلود فیلم های ایران قدیم، فیلم مستند خانه سیاه است نیز انتخاب خوبی است.

5. فیلم طبیعت بی جان از لیست فیلم قدیمی ایرانی

فیلم قبل انقلاب / بهترین فیلم های سینمایی ایرانی قبل انقلاب

 • سال تولید: 1354
 • کارگردان: سهراب شهید ثالث
 • امتیاز IMDb: نمره 7.8
 • بازیگران: زادور بنیادی، حبیب‌الله صفاریان، محمد کانی، زهرا یزدانی و حبیب صفریان

برای بیش از سه دهه، محمد سرداری که اکنون سالخورده است به عنوان نگهبان گذرگاه در یک ایستگاه قطار متروک کار کرده ‌است. در طول سال‌ها، محمد کار زیادی برای کم کردن تنهایی و کسالت ذاتی کارش انجام نداده ‌است. در همین حال، در زندگی خانوادگی او نیز زندگی به همین ترتیب بدون هیچ ماجرا و اتفاقی ادامه دارد. همسر محمد نیز به خصوص از وقتی که پسرشان برای پیوستن به ارتش آن‌ها را ترک کرد، شب و روزش را به خیاطی می‌گذراند. با گذشت زمان، محمد به طور مکانیکی به انجام وظایف خود ادامه می‌دهد.

این فیلم که از برترین فیلمهای قدیمی ایرانی قبل از انقلاب است، یک مطالعه مینیمالیستی درباره افراد در عصر صنعت است. این فیلم با تمرکز بر روی ضروریات، هستی را به شکل یک مسیر ریلی نشان می‌دهد که منبع تأمین معاش است، اما در عین حال باعث محکوم شدن به داشتن مسئولیتی یکنواخت است. این ریل تقریباً تنها پیوند فرد با دنیای بیرون است، اما او را از هر نوع پیوند با طبیعت و انسان‌ها جدا کرده ‌است. فیلم طبیعت بی جان را نیز در لیست دانلود بهترین فیلم های قدیمی ایرانی خود قرار دهید.

6. فیلم تنگسیر از لیست فیلم قدیمی ایرانی

فیلم های قدیمی ایرانی / فیلم سینمایی ایرانی قدیمی

 • سال تولید: 1352
 • کارگردان: امیر نادری
 • امتیاز IMDb: نمره 7.7
 • بازیگران: بهروز وثوقی، نوری کسرایی، جعفر والی، پرویز فنی‌زاده، عنایت‌الله بخشی و روح‌الله مفیدی

این فیلم که از فیلم های قدیمی ایرانی قبل از انقلاب است، بر اساس رمانی به همین نام اثر صادق چوبک ساخته شده‌ است. داستان در مورد مردی ستم‌دیده است که قصد انتقام گرفتن دارد. الهام کارگردان امیر نادری برای ساخت این فیلم یکی از قهرمانان دوران کودکی او، زار محمد افسانه‌ای بود که یک تنه علیه چهار کلاهبردار مبارزه کرد و به طور گسترده‌ای باعث تحریک احساسات مردم علیه استبداد شد.

7. فیلم خشت و آیینه

بهترین فیلم های قدیمی ایرانی قبل از انقلاب / دانلود بهترین فیلم های قدیمی ایرانی قبل از انقلاب

 • سال تولید: 1344
 • کارگردان: ابراهیم گلستان
 • امتیاز IMDb: نمره 7.6
 • بازیگران: زکریا هاشمی، تاجی احمدی، مهری مهرنی، پرویز فنی‌زاده، محمدعلی کشاورز، جمشید مشایخی و مسعود فقیه

در داستان این فیلم که از برترین فیلمهای قدیمی ایرانی است، هاشم راننده تاکسی است که یک شب پس از سوار کردن یک زن جوان، نوزادی را در صندلی عقب ماشین خود پیدا می‌کند. او و دوست دخترش تاجی سعی می‌کنند با این کودک ناخواسته کنار بیایند. هاشم اصرار دارد که از شر کودک خلاص شود، تاجی نیز می‌خواهد او را نگه دارد. در پایان، هاشم از شر هر دو خلاص می‌شود. اگر به دنبال دانلود بهترین فیلم های قدیمی ایرانی هستید، فیلم خشت و آیینه را حتما در نظر داشته باشید.

8. فیلم قیصر

فیلمهای قدیمی ایرانی قبل از انقلاب / فیلم های قدیمی ایرانی قبل از انقلاب

 • سال تولید: 1348
 • کارگردان: مسعود کیمیایی
 • امتیاز IMDb: نمره 7.6
 • بازیگران: بهروز وثوقی، ناصر ملک‌مطیعی، جمشید مشایخی، ایران دفتری، پوری بنایی، بهمن مفید، جلال پیشوائیان و شهرزاد
همچنین بخوانید :

در زمان شاه برترین فیلمهای قدیمی ایرانی توسط کارگردانان بزرگی ساخته شده‌اند. فیلم قیصر یکی از آنهاست. قیصر به خانه برمی‌گردد و درمی‌یابد خواهر جوانش خودکشی کرده و برادر بزرگترش فرمان کشته شده ‌است. وقتی او متوجه شد که برادران آق‌منگل مقصر این اتفاقات هستند تصمیم می‌گیرد که انتقام بگیرد. دایی‌اش به او توصیه کرد که به دنبال انتقام نرود، اما او آن‌ها را تعقیب می‌کند تا آن‌ها را یکی یکی بکشد. سرانجام هنگام کشتن آخرین برادر، خودش توسط پلیس کشته می‌شود.

این فیلم از بهترین فیلم های قدیمی ایرانی و در بین مردم بسیار محبوب است. قیصر آتش عشق به خانواده را در سینه خود دارد و این او را به یک قهرمان متفاوت تبدیل می‌کند. غیرت، با تعریف نادرست، کهنه و پر از تعصب خود، بارزترین نکته در این فیلم است و بهروز وثوقی هنر بازیگری خود را در این فیلم به نمایش می‌گذارد. هنگام دانلود فیلم های سینمایی قدیمی ایرانی، فیلم قیصر را از دست ندهید.

9. فیلم سازدهنی

بهترین فیلم های قدیمی ایرانی / فیلم های سینمایی قدیمی ایرانی

 • سال تولید: 1352
 • کارگردان: امیر نادری
 • امتیاز IMDb: نمره 7.5
 • بازیگران: مسعود گودرزی، مهدی جوادی، شهلا درویشی، محمود وفابخش، اسحاق احمدزاده و عباس رئیسی
همچنین بخوانید :

این فیلم قبل انقلاب در سواحل جنوبی ایران اتفاق می‌افتد. داستان این اثر از برترین فیلمهای قدیمی ایرانی وقتی آغاز می‌شود که پسر جوانی یک سازدهنی را به عنوان هدیه از خارج از کشور دریافت می‌کند. دوستانش که مجذوب این ساز شده‌اند، او را رهبر گروه خود قرار می‌دهند و برای اینکه بتوانند سازدهنی را در دست بگیرند و یا حتی چند نت را درآن بدمند با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. در این گروه بیشتر از همه، امیرو، برای نزدیک شدن به سازدهنی و صاحب آن تلاش می‌کند.

در بین بهترین فیلم های قدیمی ایرانی کمتر فیلمی با این قدرت این بی رحمی را که بخشی از دوران کودکی کودکان محروم است، به تصویر کشیده ‌است و نشان می‌دهد که حتی بازی‌ها و اسباب‌بازی‌ها می‌توانند در شرایطی برای یک کودک شوم و ناگوار باشند. هنگام دانلود فیلم های ایران قدیم، فیلم سازدهنی را فراموش نکنید.

10. فیلم مسافر

دانلود بهترین فیلم های قدیمی ایرانی قبل از انقلاب / اسم فیلم های قدیمی زمان شاه

 • سال تولید: 1353
 • کارگردان: عباس کیارستمی
 • امتیاز IMDb: نمره 7.5
 • بازیگران: حسن دارابی، مسعود زندبگله، مصطفی تاری و پرگل آتش جامه

در میان اسم فیلم های قدیمی زمان شاه نام فیلم مسافر می‌درخشد. داستان فیلم مسافر که از برترین فیلمهای قدیمی ایرانی محسوب می‌شود از این قرار است که پسر بچه‌ای دبستانی که والدینش او را نادیده گرفته‌اند، دروغ می‌گوید، تقلب می‌کند و می‌دزدد تا پول کافی جمع کند و با اتوبوس به شهر بزرگی که تیم فوتبال محبوبش در آن مسابقه دارد، برود و بازی را از نزدیک ببیند.

یکی از نکات قابل توجه این اثر از بهترین فیلم های قدیمی ایرانی این است که پسر چگونه برای رسیدن به هدفش جلو می‌رود. هرگز فکر نمی‌کند که کاری که انجام می‌دهد چه تاثیری بر دیگران، حتی کسانی که به او نزدیک‌تر هستند، می‌گذارد. همچنین جذابیت این فیلم در میان فیلم های قدیمی ایرانی قبل از انقلاب، نگاه آن به فرهنگ فوتبال ایران در دهه 70 است. کیارستمی در داستان پردازی حساسیت بسیار خوبی دارد.

11. فیلم رگبار

دانلود فیلمهای قدیمی ایرانی / اسم فیلم های قدیمی زمان شاه

 • سال تولید: 1351
 • کارگردان: بهرام بیضایی
 • امتیاز IMDb: نمره 7.4
 • بازیگران: پرویز فنّی‌زاده، پروانه معصومی، منوچهر فرید، محمّدعلی کشاورز، جمشید لایق و رقیه چهره‌آزاد

داستان این عنوان از برترین فیلمهای قدیمی ایرانی قبل از انقلاب از این قرار است که معلمی تحصیل‌کرده و فروتن برای شغل جدیدش به شهری جدید می‌رود. او در محیطی که تعهدات و مشکلات اجتماعی غالباً مانعی بین مردم و رویاهایشان است، عاشق یک زن جوان سخت‌کوش ولی فقیر می‌شود. او از مادر پیرش پرستاری می‌کند و برادر کوچکش را نیز بزرگ می‌کند. فیلم رگبار که از بهترین فیلم های قدیمی ایرانی است، اولین فیلم سینمایی بهرام بیضایی و نمونه بارز موج جدید سینمای ایران بود.

12. فیلم سلطان قلب ها

فیلم های عاشقانه قدیمی ایرانی قبل از انقلاب / فیلم سلطان قلب ها

 • سال تولید: 1347
 • کارگردان: محمدعلی فردین
 • امتیاز IMDb: نمره 7
 • بازیگران: محمدعلی فردین، آذر شیوا، لیلا فروهر، محمدعلی تبریزیان (همایون)، ویکتوریا، حبیب‌الله بلور، جمشید مهرداد و نیکتاج صبری

از برترین فیلمهای قدیمی ایرانی باید به سطان قلب ها به کارگردانی محمدعلی فردین اشاره کنیم. این فیلم بسیار خاطره انگیز و جذاب بود به طوری که اگر به دنبال فیلم های عاشقانه قدیمی ایرانی قبل از انقلاب بگردیم، فیلم سلطان قلب ها جز انتخاب های اولیه خواهد بود. سلطان قلب ها در بین فیلم‌های عاشقانه زمان خود داستان نابی داشت و تا سال‌ها منبع الهام برخی از داستان های عاشقانه بود.

داستان این فیلم قدیمی ایرانی فردین درباره دختر و پسر جوانی به نام های ستاره و سعید است که عاشق هم هستند و پس از تحمل کشمکش های فراوان با یک‌دیگر ازدواج می‌کنند. طی حادثه ای زوج از هم جدا می‌شوند و هردو گمان می‌کنند که آن یکی درگذشته است. ستاره در هنگام جدایی باردار بوده و طی حادثه ای نابینا می‌شود. سال‌ها می‌گذرد و سعید تبدیل به خواننده معروفی می‌شود و با دختر کوچکی به نام خورشید ملاقات می‌کند. سعید با دختر ارتباط عمیقی برقرار کرده و به او کمک می‌کند تا مادرش دوباره بینایی اش را به دست آورد، غافل از آن‌که دختر کوچک و مادرش فرزند و همسر حقیقی او هستند.

13. فیلم طوقی

فیلم قدیمی ایرانی بهروز وثوقی / فیلم طوقی

 • سال تولید: 1349
 • کارگردان: علی حاتمی
 • امتیاز IMDb: نمره 6.5
 • بازیگران: بهروز وثوقی، آفرین، ناصر ملک‌مطیعی، ژاله علو، حمیده خیرآبادی، بهمن مفید، غلامرضا سرکوب، محسن آراسته و شهرزاد

طوقی یکی از برترین فیلمهای قدیمی ایرانی است که به کارگردانی علی حاتمی ساخته شد. بهروز وثوقی با بازی خاطره انگیزش در این فیلم در نقش آسیدمرتضی توانست تصویر کاملی را از جامعه کبوتر باز ایرانی در گذشته و تعصباتی که در بین آن‌ها رواج داشت، نشان داد.

این فیلم قدیمی ایرانی بهروز وثوقی درباره آسیدمرتضی مرتضی است که با بی بی نابینایش زندگی می‌کند. دایی او، مصطفی، از مرتضی تقاضا می‌کند که برای خواستگاری دختری که برای مصطفی در نظر گرفته شده، برایش پا پیش بگذارد. از طرفی آسیدمرتضی کبوتر کم نظیری به نام طوقی دارد که همه کبوتربازان محل چشم به آن دارند. با رفتن آسیدمرتضی به خواستگاری برای دایی اش اتفاقات ناگوار شروع خواهند شد.

14. فیلم برادرکشی

فیلم های ایران قدیم ایرج قادری ‌/ فیلم برادرکشی

 • سال تولید: 1357
 • کارگردان: ایرج قادری
 • امتیاز IMDb: نمره 6.4
 • بازیگران: ایرج قادری، بهمن مفید، فرزانه داوری، رضا طاهری، پروین سلیمانی و ملیحه نصیری

از فیلم های ایران قدیم ایرج قادری باید به فیلم برادرکشی اشاره کنیم. برادر کشی فیلمی بود که در تب انقلاب اکران شد. داستان این فیلم قدیمی ایرانی درباره اختلافات خانوادگی است که به دلیل قتلی که میان خانواده ها رخ داده به وجود آمده است. حال دو جوان از این دو خانواده عاشق هم شده اند و باید با این اختلافات کنار بیایند.

15. فیلم گنج قارون

فیلم قدیمی ایرانی خنده دار / فیلم گنج قارون

 • سال تولید: 1344
 • کارگردان: سیامک یاسمی
 • امتیاز IMDb: نمره 6.2
 • بازیگران: محمدعلی فردین، فروزان، تقی ظهوری، آرمان و ایران قادری

در این لیست نباید از فیلم قدیمی ایرانی خنده دار گنج قارون غافل شویم. این فیلم با وجود بازیگران بزرگ در روزهای اول فروش چندانی نداشت در حدی که فردین و فروزان قصد داشتند سهم خود را از فیلم بفروشند اما در روزهای بعد این اثر از برترین فیلمهای قدیمی ایرانی با فروش فوق العاده ای روبه‌رو شد و عنوان نخستین فیلم قدیمی ایرانی با فروش میلیونی را کسب کرد. ایرج خواجه امیری در این فیلم قدیمی ایرانی کمدی سه ترانه محبوب خود با نام های «علی بی غم»، «گنج قارون» و «اومدم از هند اومدم» را اجرا کرد و به شهرت زسید

داستان این اثر از بهترین فیلم های قدیمی ایرانی درباره مردی ثروتمند به نام قارون است که جوانی به نام علی او را هنگامی که قصد خودکشی داشت نجات می‌دهد. علی او را به خانه خود می‌آورد و از طریق مادرش می‌فهمد که قارون پدر واقعی اوست و به خاطر هوسبازی هایش او و مادرش را سال‌ها پیش ترک کرد.

کلام آخر

در حقیقت، ایران در اواخر دهه 1960 و اوایل دهه 1970 مقارن با دهه‌های 40 و 50 موج جدیدی در خود ایجاد کرد و فیلم‌های بزرگ و غالباً انتقادی ساخته ‌شد. برخی از نام‌های اصلی سینمای جدید ایران برای مثال کیارستمی یا نادری در این دوره فعال بودند که علی‌رغم شکاف اساسی و بنیادی که توسط انقلاب در سینما اتفاق افتاد، موضوعاتی را برای فیلمسازی در سینمای پس از انقلاب ایران باقی گذاشتند.

در این مقاله با معرفی فیلم های قدیمی ایرانی قبل از انقلاب با شما همراه شدیم. در مقالات بعدی تعدادی از بهترین فیلم های پس از انقلاب را به شما معرفی می‌کنیم. بهترین فیلم های قدیمی ایرانی بعد از انقلاب از نظر شما کدامند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
سینا
.
08 مهر 1400، 01:04
پاسخ
5
6
این فیلم هایی که انتخاب کردین همش مثل فیلم های بعد از انقلابه و من اصلا دوس ندارم. سینمای قبل انقلاب فیلم های پرفروش و مهیج و بسیار قشنگ تر از این چپ بازیا داره ولی حیف که دنیا دست کمونیستهاست و قشنگی شده فقر و فلاکت در حالی که رقص و شادی و آواز شده ابتذال و زشتی
جدول فروش فیلم ها
 • 66.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.7 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 20 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 18.9 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 14.675 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 14.672 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400