نحوه مخفی کردن عکس پروفایل در واتساپ برای همه مخاطبین یا یک شماره خاص

چگونه پروفایل خود را از دیگران مخفی کنیم
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

مخفی کردن عکس پروفایل واتساپ از جمله قابلیت‌هایی بود که از ابتدا در این پیام‌رسان وجود نداشت. حالا اما چنین قابلیتی اضافه شده و حتی امکان پنهان کردن عکس پروفایل واتس اپ از یک مخاطب خاص نیز وجود دارد.

واتساپ به جرات محبوب‌ترین پیام‌رسان در ایران است. اکثر کاربران هر روز از این برنامه برای برقرار ارتباط‌های کاری و دوستانه استفاده می‌کنند. اما با وجود تمام مزایایی که این پیام‌رسان دارد، محافظت از حریم خصوصی در آن باید برای همه کاربران در اولویت باشد. یکی از مهم‌ترین داده‌ها نیز تصویر پروفایل کاربران است. اما چگونه پروفایل خود را از دیگران مخفی کنیم؟ در این مطلب از پلازا به نحوه مخفی کردن عکس پروفایل در واتساپ پرداخته‌ایم.

در ادامه می‌خوانید:

آموزش مخفی کردن عکس پروفایل واتساپ

می‌دانید که مخاطبین شما و کسانی که شماره شما را دارند، به راحتی می‌توانند عکس پروفایل واتساپ و یا وضعیت واتساپ شما را ببینند. همه کاربران پیام‌رسان‌های اجتماعی با آگاهی از این موضوع، تصویر دلخواه خود را به عنوان عکس پروفایلشان انتخاب می‌کنند. با این وجود، برخی از کاربران به هر دلیلی تمایل ندارند عکس پروفایل و یا وضعیت واتساپشان را همه ببینند. از همین رو، به دنبال راهی برای مخفی کردن عکس پروفایل خود هستند. پنهان کردن عکس پروفایل واتس اپ کار سختی نیست و در چند مرحله ساده می‌توان این کار را انجام داد.

برای انجام این کار ابتدا به تنظیمات برنامه بروید و حساب کاربری (Account) را انتخاب کنید.

مخفی کردن عکس پروفایل واتساپ / پنهان کردن عکس پروفایل واتس اپ

در صفحه بعدی، حریم خصوصی (Privacy) را انتخاب کنید.

مخفی کردن عکس پروفایل در واتساپ / حذف عکس پروفایل مخاطبین واتساپ برای یک شماره خاص

در صفحه حریم خصوصی، روی تصویر نمایه (Profile Picture) بزنید.

برداشتن عکس پروفایل واتساپ برای یک مخاطب بدون حذف شماره آن از گوشی / پنهان کردن عکس پروفایل واتس اپ

حالا در صفحه بعدی به تنظیمات مربوط به مخفی کردن عکس پروفایل واتساپ دسترسی پیدا خواهید کرد.

پنهان کردن عکس پروفایل واتس اپ / مخفی کردن عکس پروفایل واتساپ از چند مخاطب

در صورتی که این گزینه را روی همه قرار دهید، تمام کاربران می‌توانند تصویر پروفایل شما را ببینند. گزینه مخاطبان من، تعداد کاربران را به افرادی که در فهرست مخاطبین گوشی هستند، محدود می‌کند. تا پیش از این اما برداشتن عکس پروفایل واتساپ برای یک مخاطب بدون حذف شماره آن از گوشی امکان‌پذیر نبود ولی در آپدیت جدید این پیام‌رسان، این قابلیت با گزینه مخاطبان من به‌جز، در این قسمت افزوده شده است. با این گزینه می‌توانید عکس پروفایل خود را برای یک یا چند مخاطب خاص پنهان کنید. اگر این گزینه را مشاهده نمی‌کنید، حتما از گوگل‌پلی و اپ‌استور، آخرین نسخه واتساپ را دریافت کنید.

گزینه آخر یعنی هیچ‌کس نیز تصویر نمایه شما را از دید تمام کاربران پنهان می‌کند.

حذف عکس پروفایل مخاطبین واتساپ برای یک شماره خاص

همانطور که گفتیم امکان مخفی کردن عکس پروفایل واتساپ از چند مخاطب به‌تازگی به این برنامه اضافه شده است و حالا با آپدیت به نسخه جدید می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید. کافی است مانند بالا به قسمت حریم خصوصی و تصویر نمایه بروید و گزینه مخاطبان من به‌جز را انتخاب کنید. در صفحه بعدی آن مخاطبینی که می‌خواهید تصویر پروفایل را برایشان مخفی کنید، انتخاب کرده و روی آیکون تیک سبز رنگ (در iOS روی Done بزنید) کلیک کنید.

اما اگر نمی‌خواهید از نسخه جدید استفاده کنید، 2 روش دیگر هم برای انجام این کار وجود دارد.

مخفی کردن عکس پروفایل واتساپ برای یک مخاطب خاص با حذف شماره

روش دیگر برای پنهان کردن تصویر پروفایل در واتساپ، حذف آن مخاطب از دفترچه تلفن گوشی است. به این ترتیب آن مخاطب دیگر قادر به دیدن تصویر پروفایل شما نخواهد بود ولی چت‌های شما با او همچنان در صفحه اول قابل دسترسی هستند با این تفاوت که به‌جای نام، شماره تلفن او را مشاهده خواهید کرد.

برداشتن عکس پروفایل واتساپ برای یک مخاطب بدون حذف شماره آن از گوشی

در این روش برای مخفی کردن تصویر پروفایل باید یک کد در ابتدای شماره تلفن فرد موردنظر اضافه کنید. ابتدا به دفترچه تلفن گوشی بروید و مخاطب موردنظر را باز کنید. در صفحه مخاطب، روی دکمه ویرایش بزنید و کد #31# را در ابتدای شماره تلفن فرد اضافه کنید. برای مثال اگر شماره تلفن موردنظر 989121234567 است، باید آن را به این صورت 989121234567#31# ذخیره کنید. به این ترتیب تصویر شما برای آن مخاطب به‌نمایش گذاشته نمی‌شود.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
آموزش تصویری مخفی كردن آنلاين بودن در واتساپ
تیم پلازا26 مرداد 1401 10:30
thumbnail
آموزش ساخت استیکر واتساپ ؛ چطور استیکر دلخواه خود ...
تیم پلازا22 مرداد 1401 06:30

جمع بندی

در مطلب بالا روش‌های مخفی کردن عکس پروفایل واتساپ را به شما آموزش دادیم. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد. تجربه خود را در مورد پنهان کردن تصویر پروفایل واتساپ با ما در میان بگذارید. مشتاقانه منتظر شنیدن نظرات شما هستیم.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها