عجیب ترین جاهای دیدنی ایران | از مثلث برمودا در سمنان تا قلعه آدمخوار در اردبیل

عجیب ترین جاهای دیدنی ایران
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

قطعا بازدید از عجیب ترین جاهای دیدنی ایران برای افراد ماجراجو و کنجکاو می‌تواند لذت فراوانی به همراه داشته باشد. هرساله افراد زیادی به عجایب گردشگری ایران سفر می‌کنند تا از نزدیک با این پدیده‌ها آشنا شوند. برای معرفی جاهای عجیب ایران برای سفر با ما همراه باشید.

عجیب ترین جاهای دیدنی ایران همیشه مورد توجه دانشمندان و افراد کنجکاو بوده است. این مناطق علاوه بر توریستی بودن یکی از مهم‌ترین مکان‌ها برای کسب دانش و تحقیقات محسوب می‌شوند. در پس برخی از این جاهای عجیب ایران برای سفر، حقایق زمین‌شناسی یا افسانه‌ها و قصه‌هایی وجود داشته که محلی‌ها با جدیت تمام این داستان‌ها را تعریف کرده‌اند. به‌همین دلیل گردشگران زیادی برای رفع کنجکاوی خود به این مناطق جالب، متفاوت و رمزآلود سفر می‌کنند. در این مقاله از پلازا شما را با عجایب گردشگری ایران آشنا می‌کنیم.

آنچه در ادامه می‌خوانید

عجیب ترین جاهای دیدنی ایران

افراد زیادی به داستان‌های ترسناک و پر رمز و راز علاقه‌مند هستند یا دوست دارند عجایب طبیعت را مشاهده کنند. اگر شما هم از این دسته از افراد هستید پیشنهاد می‌کنیم تا در معرفی عجیب ترین جاهای دیدنی ایران همراه ما باشید.

1. جنگلی که جیغ می‌کشد ؛ عجیب ترین جنگل ایران

 • واقع در: از توابع طرقبه در نزدیکی مشهد

عجایب گردشگری ایران

این جنگل یکی از ترسناک ترین جاهای دیدنی ایران است که با تاریکی هوا از آن صدایی شبیه به جیغ کشیدن شنیده می‌شود. محلی‌های آن منطقه معتقدند دلیل این صدای خوفناک وجود ملخ‌هایی است که در شب به جنگل حمله کرده و در درختان پناه می‌گیرند. از دیگر عوامل شنیده شدن این صدای عجیب و غریب، آب و هوای خاص منطقه است.

جنگل جیغ در دل یک دره شکل گرفته که رودخانه بزرگی از آن عبور می‌کند. هرساله این رودخانه یک فصل خشک بود اما از سال 1390 دیگر خبری از خشکی رودخانه نشد. این مسئله باعث شد تا محلی‌ها شنیدن صدای ترسناک از جنگل را به خشک نشدن رودخانه مرتبط بدانند و از این منطقه به عنوان مخوف ترین مکان های ایران یاد کنند.

2. باغ سنگی ؛ عجیب ترین باغ ایران

 • واقع در: سیرجان

جاهای عجیب ایران برای سفر

«باغ سنگی درویش خان» از عجایب گردشگری و جاهای باور نکردنی ایران شناخته می‌شود. 40 سال قبل باغ درویش خان که زمین زراعی پررونقی بود به دلیل اصلاحات ارضی خشک شد. درویش خان برای این‌که اعتراض خود را نشان بدهد درختان باغ را در جای دیگری کاشت و به درختانی که خشک شده بودند سنگ آویزان کرد. او از کوه‌های اطراف سنگ‌های بزرگ و کوچکی را جمع کرد و به درختان خشک شده آویخت.

همچنین بخوانید :

این کار او با اضافه کردن سر گوسفندان دریده شده توسط گرگ، لاستیک‌های فرسوده ماشین، لوله اگزوز خودرو، پیت نفت، آیینه شکسته، قوطی حلبی و ضایعات دیگر ادامه پیدا کرد. امروزه ظاهر عجیب و غریب این باغ آن را به یکی از عجیب ترین جاهای دیدنی ایران تبدیل کرده است. هرساله گردشگران زیادی برای دیدن این شگفتی که کمی خوفناک بوده و از آن به عنوان یکی از جاهای ترسناک ایران یاد می‌شود، به سیرجان سفر می‌کنند.

3.  گورستان جن ها ؛ عجیب ترین گورستان ایران

 • واقع در: روستای تیس در نزدیکی چابهار

عجیب ترین های ایران برای مسافرت

گورستان مرموز روستای تیس بدون شک یکی از عجایب گردشگری ایران است. این روستا قدمتی 2300 ساله داشته و داستای‌های زیادی در مورد آن نقل می‌شود. این گورستان سنگ‌های غول پیکری دارد که قبرها کنار هم روی آن سطح صخره‌ای ساخته شده‌اند. هرساله گردشگران زیادی که به مسائل ماوراء‌طبیعه علاقه‌مندند از این گورستان که از عجیب ترین مکان های تاریخی ایران است، دیدن می‌کنند.

محلی‌های آن منطقه معتقدند این گورستان محل زندگی جن‌ها بوده و وقتی هوا تاریک شود آن‌ها بر سر مزار مردگان ناله می‌کنند. عده زیادی گورستان روستای تیس را یکی از مکان های عجیب در ایران دانسته که تحقیقات در مورد آن را به دلیل اتفاقات خوفناک ناتمام گذاشته‌اند.

4. دریاچه گنج ؛ عجیب ترین دریاچه ایران

 • واقع در: آذربایجان غربی

جاهای باور نکردنی ایران

«دریاچه گنج» یکی از زیباترین دریاچه‌های ایران است که باید نام آن را در فهرست عجیب ترین جاهای ایران هم قرار داد. این دریاچه زیبا اما پر رمز و راز در تکاب واقع شده و به نام دریاچه «تخت سلیمان» مشهور است. محلی‌های آن منطقه معتقدند دریاچه گنج بر اثر برخورد عصای حضرت سلیمان بر زمین ایجاد شده و گنج باارزشی در دل آن پنهان است. این افسانه باعث شده تاکنون افراد ماجراجوی زیادی به اعماق دریاچه بروند و هرگز خودشان و یا جسدشان برنگشته است. طبیعت‌گردان زیادی هرساله از این دریاچه زیبا دیدن می‌کنند و آن را یکی از عجایب گردشگری ایران می‌دانند.

5. کویر ریگ جن ؛ عجیب ترین کویر ایران

 • واقع در: سمنان

عجیب ترین چشمه های ایران

«کویر ریگ جن» یکی از جاهای ترسناک ایران است که به مثلث برمودای ایران نیز معروف است. عده زیادی آن را از مکان های عجیب در ایران می‌دانند. این کویر شگفت‌انگیز با تپه‌های ماسه‌ای در کویر مرکزی ایران قرار دارد. در گذشته دور به دلیل عدم وجود چشمه آب کاروانی از آن‌جا عبور نمی‌کرد و این کویر به صعب‌العبورترین کویر ایران تبدیل شد.

در چند سال گذشته محققین زیادی برای بررسی کویر ریگ جن به آن‌جا رفتند و معتقدند این کویر از عجایب گردشگری ایران به‌شمار می‌آید. محلی‌های آن منطقه می‌گویند کویر ریگ جن محل زندگی جن‌ها است و اگر کسی به آن‌جا برود توسط جن‌ها دستگیر می‌شود. برخی از دانشمندان عنوان کرده‌اند که حتی وقتی شترها به آن منطقه می‌رسند دیگر حرکت نمی‌کنند.

6. دره جن ها ؛ عجیب ترین دره ایران

 • واقع در: طبس

عجیب ترین مکان های ایران

«دره جن‌ها» که در گویش محلی به آن «کال جنی» می‌گویند، یکی از جالب ترین جاهای دیدنی ایران شناخته می‌شود. این دره زیبا اما پر رمز و راز در گذشته به کال جنی یعنی محل زندگی جن‌ها معروف بود. قدمت این دره به دوره ساسانیان برگشته و دلیل شکل‌گیری آن سیلاب‌ها و عبور آب با شدت زیاد است. محلی‌های آن منطقه کال جنی را به دلیل این‌که دیواره و تونل‌های عجیب و غریبی دارد، محل زندگی جن‌ها می‌دانند.

همچنین بخوانید :

آن‌ها معتقدند این دره یکی از جاهای ترسناک ایران است. محلی‌ها همیشه توصیه می‌کنند که به این دره خوفناک سفر نکنید چون ممکن است بازگشتی در کار نباشد. اما هرساله گردشگران زیادی برای بازدید از کال جنی به طبس سفر کرده و این منطقه را از عجایب گردشگری ایران می‌دانند.

7. تالاب ارواح ؛ عجیب ترین تالاب ایران

 • واقع در: مازندران

مکان های عجیب در ایران

دریاچه‌ای در 12 کیلومتری شهرستان نوشهر وجود دارد که درختان نیمه خشک و وجود مه آن را به یکی از ترسناک ترین جاهای دیدنی ایران تبدیل کرده است. این دریاچه در بیشتر اوقات شبانه‌روز با مه همراه بوده و صدای عجیب و غریب حیوانات وحشی آن را به صحنه فیلم‌های ترسناک شبیه می‌کند. به‌همین دلیل محلی‌های آن منطقه این دریاچه را با نام «تالاب ارواح» می‌شناسند. با این وجود تالاب ارواح یکی از پرطرفدارترین جاذبه گردشگری این منطقه به‌شمار می‌آید. هرساله گردشگران زیادی برای تجربه هیجان و رفع کنجکاوی خود از تالاب ارواح یکی از جاهای ترسناک ایران دیدن می‌کنند.

8. قلعه آدمخوار ؛ عجیب ترین قلعه ایران

 • واقع در: اردبیل

«قلعه آدمخوار» که در گویش محلی به آن «بوینی یوغون» می‌گویند، از عجیب ترین جاهای دیدنی ایران به‌شمار می‌آید. این قلعه از توابع شهرستان نیر بوده و در استان اردبیل واقع شده است. افسانه و داستان‌های زیادی در گذشته از قلعه آدمخوار نقل می‌شد که همگی آن‌ها از این قلعه متروک به عنوان یکی از جاهای ترسناک ایران یاد می‌کردند.

این لقب از آن رو به قلعه آدمخوار داده شد که هرکسی در گذشته به آن‌جا می‌رفت ناپدید می‌شد. چون هیچ‌وقت معلوم نمی‌شد چه اتفاقی برای او افتاده این افسانه سر گرفت که قلعه آن‌ها را خورده است. از دیگر دلایل خوفناک بودن این قلعه شکل ظاهری آن بود. ارتفاعی نزدیک به 300 متر با ضخامت 5 متری این قلعه متروکه را به یکی از عجایب گردشگری ایران تبدیل کرده است.

9. کلبه مرگ

 • واقع در: بندر انزلی

عجیب ترین جاهای ایران

«کلبه مرگ» یا «کلبه انزلی» یکی از جاهای عجیب ایران برای سفر است که در استان گیلان و شهرستان بندرانزلی قرار دارد. این کلبه در نزدیکی جنگلی واقع شده و از دور یک کلبه جنگلی مخروبه اما زیباست. چند وقتی است که سفر به آن خصوصا در شب اصلا توصیه نمی‌شود. افسانه و داستان‌های زیادی در مورد این کلبه وجود داشته که همه آن‌ها خطر مرگ را گوش‌زد می‌کنند.

چندی پیش 3 دختر جوان به دلیل تجربه هیجان و برطرف کردن حس کنجکاوی خود به این کلبه مخوف رفتند. اما فردا صبح جسد یکی از آن‌ها در جنگل و جسد دو دختر دیگر در کلبه پیدا شد. از آن به بعد پلیس اجازه ورود و نزدیکی به کلبه مرگ را نمی‌دهد.

10. دره ستارگان

 • واقع در: جزیره قشم

عجایب دیدنی ایران

«دره ستارگان» نام خوشایند دره‌ای در دل جزیره قشم است که امروزه آن را از عجیب ترین جاهای دیدنی ایران می‌دانند. این دره دارای حجم‌ها و صخره‌های بزرگی است که با ساختار شگفت‌انگیزی ساخته شده‌اند. محلی‌های آن منطقه معتقدند این دره توسط فرازمینی‌ها و به دلیل برخورد ستاره‌ای با زمین شکل گرفته است.

وزش باد در این تنگه باعث می‌شود تا صدای خوفناکی به گوش برسد. این نشانه‌ها سبب آن شده‌اند تا محلی‌ها سفر به این دره را ناامن بدانند و از آن‌جا به‌عنوان یکی از مکان های ناشناخته ایران یاد کنند.

11. دره ارواح ؛ از عجیب ترین جاهای دیدنی ایران

 • واقع در: دزفول در استان خوزستان

عجایب طبیعت ایران

دره کول خرسان (کول خرسون) که به دره ارواح هم معروف است، از جاهای عجیب ایران برای سفر است. این دره درواقع از دیواره‌های طبیعی بلند تشکیل شده که جلوی تابش نور خورشید را می‌گیرند و همین سبب می‌شود در گرم‌ترین روزهای سال هم، این دره هوای خنک و مطبوعی داشته باشد. باورتان می‌شود که در فصل تابستان و در استانی جنوبی و گرم مانند خوزستان، جایی باشد که دمایی زیر 20 درجه داشته باشد؟ یکی از مسائلی که باعث جالب‌تر و البته خنک‌تر شدن این دره می‌شود، وجود چشمه‌ها و باریکه‌های آب است. وقتی که بارندگی زیاد باشد، این باریکه‌های آب تبدیل به آبشار می‌شوند و این دره را جادویی‌تر می‌کنند.

جالب است بدانید که گفته می‌شود در گذشته این دره محل زندگی خرس‌ها بوده و به همین دلیل نام کول خرسان را به آن داده‌اند. دلیل اینکه این مکان را دره ارواح می‌خوانند مشخص نیست اما مرموز بودن و عدم تابش نور خورشید می‌تواند از دلایلی باشد که به آن نام دره ارواح را داده‌اند.

اگرچه برای افراد ماجراجو، تصور سفر تنهایی به این دره می‌تواند جالب و هیجان‌انگیز باشد، اما دره کول خرسان از جاهای عجیب غریب در ایران و همچنین از مکان‌های خطرناک است که توصیه می‌کنیم به هیچ‌وجه به تنهایی به آن سفر نکنید و حتما به همراه یک راهنمای مجهز به آنجا بروید. در سال‌های اخیر این دره جان چندنفر را گرفته و بنابراین باید همه جوانب احتیاط را رعایت کنید.

12. دریاچه جوان شهداد ؛ دریاچه‌ای در دل کویر

 • واقع در: منطقه شهداد در استان کرمان

جاهای باور نکردنی ایران

وجود دریاچه‌ای در میان کویر و در کنار یکی از گرم‌ترین نقاط کره زمین، بدون شک یکی از اتفاقات عجیب است که می‌تواند دریاچه شهداد را نیز در فهرست جاهای باور نکردنی ایران قرار دهد. ماجرا از این قرار است که در سال 1398 به‌خاطر طغیان و سیلابی که در این منطقه به‌وجود آمد، خسارت‌هایی به منطقه شهداد وارد شد و حتی جاده شهداد به نهبندان نیز در اثر این اتفاق تخریب شد. اما این سیلاب باعث به‌وجود آمدن دریاچه جوان، از عجایب گردشگری ایران، درست در میان کویر لوت شد. کلوت‌هایی که در این منطقه وجود دارند، مانند جزیره‌هایی سر از آب بیرون آورده‌اند و به زیبایی‌های این دریاچه می‌افزایند.

این کویر از مناطق ایران بود که موجودات زنده اندکی در آن وجود داشتند. اما شکل‌گیری دریاچه جوان سبب شده پرندگان مهاجر به این دریاچه بیایند و همچنین چندین گونه گیاهی و حیوانی دیگر نیز در این منطقه دیده شود. این دریاچه در میان کویر از عجایب دیدنی ایران است که باعث شده گردشگران زیادی برای بازدید از آن به کرمان و منطقه شهداد سفر کنند.

13. کوه های مریخی

 • واقع در: چابهار در استان سیستان و بلوچستان

عجیب ترین جای ایران

کوه‌های مینیاتوری که به کوه‌های مریخی نیز مشهورند، از عجایب طبیعت ایران و عجیب ترین های ایران برای مسافرت هستند. این کوه‌ها که یادآور کوه‌های مریخ هستند، در چابهار استان سیستان و بلوچستان قرار گرفته اند و از رسوبات آهکی بقایای بدن جانداران دریایی، ماسه و خاک رس تشکیل شده‌اند. جالب است بدانید که متخصصان قدمت این کوه‌ها را بیش از پنج میلیون سال می‌دانند و معتقدند که در گذشته این کوه‌ها در زیر آب قرار داشتند. اگر خواستید برای بازدید کوه‌های مریخی، از عجیب ترین مکان های ایران، به چابهار سفر کنید، مقاله راهنمای سفر به چابهار را نیز مطالعه کنید تا بهتر با این شهر و جاذبه‌های گردشگری‌اش آشنا شوید.

14. گلفشان نفتلیجه ؛ از عجیب ترین جاهای دیدنی ایران

 • واقع در: استان گلستان

ترسناک ترین جاهای دیدنی ایران

یکی از جاهای عجیب ایران برای سفر که در استان گلستان قرار دارد، گلفشان نفتلیجه است. این گلفشان شکل مخروطی دارد و در ارتفاع 26 متری از سطح دریا قرار گرفته. در بالای این گلفشان یک دریاچه کوچک شکل‌گرفته که از دهانه‌ی آن آب شور، گل رس و گاز با فشار و غلظت خارج می‌شود. جالب است بدانید که به‌خاطر وجود عناصر شیمیایی، این گلفشان خاصیت درمانی دارد و برای بیماری‌هایی مانند بیماری‌های عصبی، انقباضات عضلانی و … مؤثر است. رنگ گلفشان نفتلیجه مدتی است که به دلیل وجود عنصر ید، به صورتی و بنفش تغییر پیدا کرده و همین مسئله به زیبایی‌های این گلفشان افزوده است.

15. باداب سورت

 • واقع در: ساری در استان مازندران

جاهای عجیب غریب در ایران

بدون شک یکی از عجیب ترین چشمه های ایران چشمه باداب سورت در استان مازندران است. این چشمه‌ی پلکانی در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. علاوه بر پلکانی بودن، یکی از ویژگی‌های جالب دیگر باداب سورت این است که شامل چندین چشمه متفاوت با آب‌های مختلف است. آب این چشمه‌ها از لحاظ رنگ و بو و مزه فرق دارد. برای مثال یکی از این چشمه‌ها آب شور دارد و دیگری ترش است. رنگ آب چشمه‌ها نیز می‌تواند آبی، قرمز، نارنجی و … باشد.

باداب سورت از میراث طبیعی کشورمان محسوب می‌شود و توصیه می‌کنیم حین بازدید از آن، تمام اصول گردشگری را رعایت کنید تا آسیبی به آن وارد نشود.

کلام آخر

افراد زیادی به انجام کارها و تماشای موقعیت‌های هیجان‌انگیز علاقه‌مند هستند. این خصلت در آن‌ها باعث می‌شود تا برای بازدید از عجیب ترین جاهای دیدنی ایران لحظه‌شماری کنند. کشور ما مناطق پر رمز و راز زیادی دارد. این مناطق امروزه به عجایب گردشگری ایران تبدیل شده‌اند. به‌نظر شما جالب ترین جای دیدنی ایران کجاست؟ فکر می‌کنید کدامیک از مکان‌هایی که معرفی کردیم، می تواند لقب عجیب ترین جای ایران را به خود اختصاص دهد؟ نظرات خود را در قسمت دیدگاه‌های پلازا برای ما بنویسید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402