مسدود شدن حساب کاربری در واتساپ ؛ دلایل و راه حل ها

مسدود شدن در واتساپ-دلیل بن شدن در واتس اپ
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در روز چقدر از واتساپ استفاده می‌کنید؟ تا به حال پیش آمده مسدود شدن در واتساپ را تجربه کنید؟ آیا می‌دانستید بدون رفع مسدود شدن حساب در واتساپ تمام اطلاعات خود را از دست می‌دهید؟ در این مقاله با دلایل مسدودی اکانت واتساپ و رفع مسدودی واتس اپ آشنا می‌شویم.

“حساب شما از سوی واتساپ مسدود شده است برای کمک با پشتیبانی تماس بگیرید”. این پیام ممکن است دلهره آور باشد اما امکان رفع مسدودیت حساب شما وجود دارد. این روزها اولویت اکثریت مردم کشورمان برای ارتباطات روزمره برنامه واتساپ است. اما خوب گهگاه پیش می‌آید که حساب شما به اشتباه یا به خاطر نقض قوانین برنامه مسدود یا بن شود. اگر می خواهید این اتفاق برای ما نیفتد، اول باید با دلایل مسدودی اکانت واتساپ آشنا شویم و بعد ببینیم اگر این اتفاق افتاد چه کاری برای بازیابی حساب کاربری مسدود شده واتس اپ از دستمان بر می‌آید. با این مقاله از مجله پلازا همراه باشید.

آنچه در ادامه خواهیم خواند

یک داستان واقعی در مورد مسدود شدن در واتساپ

اول صبح با این پیغام مواجه شدم:

«دستگاه شما دیگر به حسابی در واتساپ متصل نیست. شاید علت، آن باشد که شما با دستگاه دیگری وارد حساب کاربری خود شده‌اید. اگر این‌طور نیست، یک بار دیگر شماره موبایل خود را تایید کنید و به حساب کاربری خودتان در واتساپ وارد شوید. تیم واتساپ!»

مسدود شدن در واتساپ

بلافاصله شماره موبایلم را وارد کردم؛ ولی کد تاییدی برایم ارسال نشد. با کمی جستجو، متوجه شدم حساب کاربری‌م مسدود شده. در این صورت تنها راه تماس با واتساپ، ارسال ایمیل بود. ایمیل را فرستادم و با یک هفته تاخیر، این جواب به‌دستم رسید:

«سلام! حساب شما از سوی واتساپ مسدود شده است. واتساپ حق توقیف اکانت‌هایی که احساس کند از قوانین خدمات آن تخطی کرده‌اند را برای خود محفوظ می‌داند. اگر فکر می‌کنید حساب شما به اشتباه مسدود شده است، لطفاً به این ایمیل پاسخ دهید و ما پرونده شما را بررسی خواهیم کرد. تیم پشتیبانی واتساپ!»

فورا به ایمیل پاسخ دادم و ‌گفتم: «هشت سال است که از واتساپ استفاده می‌کنم! و تخلفی انجام ندادم و تمام زندگی‌ام در واتساپ است». با کمال تعجب تنها چند ثانیه پس از ارسال ایمیل، پاسخ زیر را دریافت کردم:

«سلام! ما اسنادی داریم که براساس آن‌ها فکر می‌کنیم فعالیت حساب شما قوانین خدمات ما را نقض کرده است و تصمیم گرفتیم حساب شما را مسدود کنیم. ما شکایات زیادی درمورد حساب شما دریافت کرده‌ایم و به‌منظور محافظت از حریم خصوصی کاربران خود، ماهیت شکایات را فاش نخواهیم کرد. پاسخ به این ایمیل خوانده نخواهد شد!»

آشناست نه؟ تا به حال این اتفاق برای شما افتاده؟ آیا روش‎‌های رفع مسدود شدن حساب در واتساپ را می‌دانید؟

ماجرای مسدود شدن حساب کاربری واتس اپ چیست؟

این صحبت‌های یکی از کاربرانی بود که حساب کاربری‌اش در واتساپ به‌طور ناگهانی مسدود شده بود. شاید برایتان جالب باشد که بدانید مسدود شدن در واتساپ ماهانه گریبان حدود 2.5 میلیون حساب کاربری در سراسر جهان را می‌گیرد! البته قطعا کسانی هستند که از واتساپ برای اهداف تبلیغاتی یا انتشار محتوای نامناسب استفاده می‌کنند و مسدود‌ کردن چنین‌ حساب‌هایی منطقی به‌نظر می‌رسد؛ ولی باتوجه به اینکه فرایند مسدود شدن در واتساپ به‌صورت اتوماتیک انجام می‌شود، بروز اشتباهاتی مانند مثال بالا کاملا محتمل خواهد بود. در ادامه مواردی که ممکن است علت مسدودیت حساب واتساپ شما باشد، راه‌های رفع مسدودی واتس اپ و همچنین راه‌های حفظ امنیت اکانت و جلوگیری از مسدود شدن در واتساپ را باهم مرور می‌کنیم.

علت مسدودیت حساب واتساپ - شماره تلفن پشتیبانی whatsapp

مسدود‌شدن اکانت به چه معنی است؟

چرا شماره من در واتساپ مسدود شده؟ به‌طور کلی علت مسدودیت حساب واتساپ این است که الگوریتم‌های کامپیوتری واتساپ به این نتیجه رسیده‌اند که شما کاری انجام داده‌اید که این شرکت زیرمجموعه فیسبوک آن را دوست نداشته است! واتساپ زمانی که احساس کند قوانین و ضوابط خود را حتی به مقدار کمی نقض کرده‌اید، حساب کاربری شما را مسدود می‌کند. این مسدود‌شدن (بن شدن) را با مسدودیت از سوی کاربران (بلاک شدن) اشتباه نگیرید. وقتی کاربری شما را بلاک می‌کند، دیگر قادر به ارسال پیام برای او یا دیدن وضعیت حساب کاربری وی نخواهید بود؛ ولی مسدود‌شدن حساب کاربری شما ازسوی واتساپ به معنی قطع کامل دسترسی شما به حساب کاربری (شامل محتوای چت‌ها، عکس‌ها، فیلم‌ها، بک‌آپ‌هایی که از حساب خود ایجاد کرده‌اید و…) خواهد بود.

دلایل مسدودی اکانت واتساپ

مسدود شدن حساب‌ کاربری واتس اپ به دو صورت موقت و دائم اتفاق می‌افتد که هرکدام دلایل خاص خود را دارد. دقت کنید که این مسدودی بر روی شماره تلفن همراه شما اعمال می‌شود و ربطی به دستگاه موبایل شما ندارد. برگرداندن اکانت مسدود شده واتساپ می‌تواند بین ده روز تا دو سال طول بکشد و درصورت مسدودشدن به‌طور دائم، شماره موبایل شما برای همیشه در لیست غیرمجاز واتساپ قرار می‌گیرد و دیگر هرگز نخواهید توانست با آن شماره وارد واتساپ شوید.

دلایل مسدودی اکانت واتساپ

دلیل بن شدن در واتس اپ به صورت موقت

چرا شماره من در واتساپ مسدود شده است؟ در حال حاضر مسدود شدن در واتس اپ به‌صورت موقت، بسیار کم اتفاق می‌افتد و بیشتر مسدودیت‌ها دائمی است که احتمالا به‌دلیل تغییر رویه‌های کاری فیسبوک باشد. مهم‌ترین دلیل بن شدن در واتس اپ به‌طور موقت، استفاده از نسخه‌های غیرمجاز واتساپ مانند واتساپ پلاس (Whatsapp Plus) است. این نسخه‌ها که به مود‌های واتساپ (Whatsapp mods) نیز معروف هستند کدهایی به نسخه واتساپ اصلی اضافه کرده‌اند و قابلیت‌های جدیدی دراختیار کاربر می‌گذارند. ولی ممکن است کدهای مخربی نیز درخود داشته باشند و حریم خصوصی کاربران را نقض کنند؛ به همین دلیل واتساپ این نسخه‌ها را غیرقانونی می‌داند و درصورت تشخیص آن، حساب شما به‌صورت موقت مسدود می‌شود. اگر کاربر در مدت زمان معینی از اپ استور و گوگل پلی استور به نسخه رسمی واتساپ سوئیچ نکند، قطعا حساب او ازسوی واتساپ برای همیشه مسدود خواهد شد. اگر پیام “حساب شما از سوی واتساپ مسدود شده است” را دیده اید و کنجکاو هستید تا دلایل آن و روش رفع مسدود شدن حساب در واتساپ را بدانید، ادامه مقاله را بخوانید.

برخی از فعالیت‌های دیگری که ممکن است دلیل بن شدن در واتس اپ به‌طور موقت شوند عبارتند از:

 • اگر گروه‌های زیادی ایجاد کنید و افرادی را به آن گروه‌ها اضافه کنید که نام شما در دفترچه تلفن آنها ذخیره نشده باشد
 • اگر پیام های زیادی برای افرادی ارسال کنید که شماره تلفن شما را در دفترچه تلفن خود ذخیره نکرده‌اند
 • اگر پیام های زیادی به‌صورت لیستی (انتخاب چندین مخاطب به‌طور همزمان) ارسال کنید
 • اگر به کاربر دیگری پیام توهین‌آمیزی ارسال کنید
 • اگر پیام مشابهی را برای افراد زیادی ارسال کنید؛ البته واتساپ ادعا می‌کند که محتوای پیام را نمی‌خواند. اما اگر متوجه شود که شما همان پیام را به مخاطبین زیادی ارسال می‌کنید، ممکن است موقتاً مسدود شوید.
 • اگر در مدت کوتاهی افراد زیادی شما را مسدود (بلاک) کنند، واتساپ می‌تواند به‌طور موقت حساب شما را مسدود کند.

دلیل بن شدن در واتس اپ

دلیل بن شدن در واتس اپ به صورت دائمی

چرا شماره واتساپ من مسدود شده؟ این نوع مسدودیت همیشگی بوده و امکان رفع آن وجود ندارد. در واقع دلایل مسدود شدن واتساپ شما این بوده که برای شرکت واتساپ محرز شده است که شما از نرم‌افزار برای مقاصد غیرقانونی استفاده کرده‌اید و دسترسی شماره تلفن شما به پیام‌رسان را برای همیشه قطع می‌کند و در این حالت رفع مسدود شدن حساب whatsapp شما غیرممکن خواهد بود. دلایل مسدود شدن شماره واتساپ، آن‌هم به‌صورت دائم را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • اگر شما از واتساپ برای ارسال انبوه پیام به صورت دستی یا روباتیک استفاده کنید. حتی اگر پیام‌های زیادی را خارج از گروه‌ها و به‌صورت تکی برای افراد بفرستید ممکن است حساب شما مسدود شود. ولی جای نگرانی نیست. زیرا واتساپ محدودیتی را برای این کار درنظر گرفته که رسیدن به آن برای انسان واقعا غیرممکن است. اگر حسابی به حد غیرمجاز رسید، یعنی حتما ارسال کننده انسان نیست و به‌شکل اتوماتیک ارسال شده است. این یک علت مسدود شدن واتساپ است.
 • اگر تعدادی از کاربران، حساب شما را به‌عنوان حساب مزاحم به واتساپ معرفی کنند، حساب واتساپ مسدود شده را مقابل خود می‌بینید. این یکی از دلیل مسدود شدن واتساپ شما است.
 • اگر از شماره تلفن خود برای انجام اعمال مشکوک استفاده کنید واتساپ دسترسی شما به پیام‌رسان را برای همیشه قطع می‌کند. این مسئله ربطی به نحوه استفاده شما از پیام‌رسان ندارد و به خود شماره تلفن مربوط می‌شود.
 • یکی از دلایل مسدودی واتساپ این است که اگر از عناوین و کلمات مشکوک و غیرمجاز در نام و توضیحات گروه خود استفاده کنید. البته واتساپ اعلام کرده که محتوای پیام‌ها را نمی‌خواند. ولی عناوین و توضیحات گروه‌ها را برای جلوگیری از فعالیت‌های غیرمجاز مانند سوءاستفاده از کودکان و محتوای جنسی و… مورد‌ بررسی قرار می‌دهد.
 • اگر کاربری چندین بار به‌طور موقت مسدود شده باشد، ممکن است مسدودی بعدی دائمی باشد.

در ادامه راهنمای رفع مسدودی واتس اپ را خواهید خواند.

راه های رفع مسدودی واتس اپ

شماره واتساپ من مسدود شده است. حالا باید چه کنم؟ پس از مسدود شدن واتساپ و حساب کاربری شما، ممکن است پیام‌های زیر را روی واتساپ خود ببینید:

حساب شما از سوی واتساپ مسدود شده است برای کمک با پشتیبانی تماس بگیرید

این حساب کاربری به دلیل ارسال هرزنامه مجاز به استفاده از واتساپ نیست

در زیر آموزش رفع مسدود شدن در واتساپ در صورت دیدن این پیام‌ها آمده است.

چطور مشکل واتساپ مسدود شده را حل کنیم؟ شماره تلفن پشتیبانی واتساپ چیست؟ ایمیل پشتیبان واتساپ چیست؟ وقتی واتساپم مسدود شده چیکار کنم؟ این‌ها سوالاتی هستند که خیلی‌ از کاربران می‌پرسند. متاسفانه روش های رفع مسدودی واتس اپ منحصر به ارسال ایمیل است و شماره تلفن پشتیبانی whatsapp که در سایت آن وجود دارد، برای مقاصد دیگری قرار داده شده است. هیچ راه ارتباطی دیگری نیز مانند سرویس چت آنلاین یا… برای پیگیری رفع مشکلات مربوط به مسدود شدن در واتساپ وجود ندارد. آن‌طور که در بخش راهنمای کاربران سایت رسمی واتساپ آمده است، تنها نحوه رفع مسدودی واتساپ و راه ارتباط برای درخواست بازیابی حساب کاربری مسدود شده واتس اپ و حل مشکل مسدود شدن واتس آپ، ارسال ایمیل متن رفع مسدودی واتساپ به support@whatsapp.com است.

 • برای رفع مسدود شدن حساب واتساپ، از شناسه ایمیل رسمی خود یک ایمیل به support@whatsapp.com ارسال کنید. الگوی استفاده و درخواست حذف ممنوعیت را توضیح دهید.
 • وقتی پیامی دریافت می‌کنید که شماره شما ممنوع شده است، یک پنجره با دو دکمه ظاهر می‌شود. Support  و  cancel.
 • برای رفع مسدودیت اکانت واتساپ، روی Support کلیک کنید.
 • در صفحه بعدی روی هیچ یک از دلایل بالا کلیک نکنید.
 • اکنون واتس اپ ایمیل کلاینت شما را باز می‌کند و پیامی می‌نویسد. دکمه ارسال را فشار ندهید.
 • دو کاری که باید قبل از زدن ارسال انجام دهید.
 • برای رفع مسدودی واتساپ بیزینس، شناسه ایمیل را به support@whatsapp.com تغییر دهید.
 • یک دلیل شخصی بنویسید که چرا شماره شما باید لغو شود.
 • برای رفع مسدود شدن حساب واتساپ لطفاً فایل لاگ ایجاد شده را وارد کنید.
 • شما یک پاسخ خودکار دریافت خواهید کرد که می‌گوید آن‌ها در حال بررسی همین موضوع هستند.
 • بعد از 4 الی 24 ساعت باید پاسخی دریافت کنید و شماره واتساپ شما فعال می‌شود. به این صورت رفع مسدودیت حساب واتساپ شما انجام می‌شود.
 • این رفع مسدودی حساب در واتساپ، ممکن است بر اساس آنچه توسط سرورهای آن‌ها شناسایی می‌شود اتفاق بیفتد.
 • پس از 2-3 ممنوعیت، می‌تواند یک ممنوعیت دائمی وجود داشته باشد. پس از آن WhatsApp حتی به سوالات ایمیل شما هم پاسخ نمی‌دهد.
 • مراقب باشید که فرآیند فوق برای رفع مسدود شدن واتساپ، تضمینی نیست که همیشه کار کند.
 • باید به خاطر داشته باشیم که واتساپ یک شرکت خصوصی است و نه یک بخش دولتی.

راه های جلوگیری از بن شدن در واتساپ

راه حل مسدودیت حساب واتساپ چیست و چگونه می‌توانم از آن جلوگیری کنم؟ با استفاده روزانه و معمولی از واتساپ، احتمال بسیار کمی وجود دارد که در لیست مسدودی واتساپ قرار بگیرید. با این حال، پیشنهاد‌های زیر به شما کمک می‌کند که سطح امنیت حساب کاربری خود را بالا ببرید و جلوگیری از مسدود شدن در واتساپ را انجام دهید. همچنین این باعث می‌شود که پیام “حساب شما از سوی واتساپ مسدود شده است” را نبینید.

 • یکی از مهم‌ترین دلایل مسدودی اکانت واتس اپ استفاده از نسخه‌های غیررسمی است. بهتر است نسخه رسمی واتساپ را از فروشگاه‌های معتبر مثل پلی‌استور تهیه کنید. این رفع مسدودیت اکانت واتساپ را تضمین می‌کند. از آنجایی که برنامه رفع مسدودی واتساپ وجود ندارد، عاقلانه است که از نسخه اصلی واتساپ استفاده کنید.
 • یکی دیگر از دلایل و علت مسدود شدن واتساپ، تشخیص شما ازسوی واتساپ به‌عنوان روبات است. استفاده از روش ورود دومرحله‌ای به واتساپ؛ این‌کار کمک می‌کند که واتساپ مطمئن شود شما روبات نیستید.
 • اگر صاحب گروهی در واتساپ هستید، حتما دسترسی اعضای گروه را برای تغییر نام و تغییر توضیحات گروه محدود کنید. برای انجام این کار ابتدا به بخش Group Info و پس از آن Group Settings بروید و سپس گزینه Edit Group Info را روی Only Administrators تنظیم نمایید.

علت مسدودیت حساب واتساپ

سوالات متداول

وقتی واتساپ مسد‌ود میشود چه کنیم؟

تنها راه برای حل این مشکل، ارسال ایمیل به پشتیبانی واتساپ و درخواست رفع مسدودیت است.

چرا واتس اپ مسدود میشود؟

اگر تعداد افراد زیادی به طور همزمان شما را ریپورت کنند، یا پیام‌های اسپم برای افراد ارسال کنید، یا حتی تعداد زیادی از افراد را به گروه اضافه کنید، احتمال مسدو‌د شدن واتساپ وجود دارد.

چگونه حساب مسدود شده واتساپ را باز کنیم؟

برای این کار باید ایمیلی به پشتیبانی واتساپ ارسال کنید و به زبان انگلیسی از آنها درخواست رفع مسدودیت کنید.

جمع بندی

با اینکه واتساپ پیام‌رسانی بسیار محبوب است، ولی یک سرویس خصوصی است که به‌صورت رایگان ارائه می‌شود. استفاده از واتساپ به منزله قبول قوانینی است که کاربر درهنگام ورود به نرم‌افزار با آنها موافقت کرده است. انتخاب اکانت‌های مختلف به‌صورت اتوماتیک انجام می‌شود؛ لذا احتمال اینکه بتوانید رفع مسدودیت اکانت واتساپ را انجام دهید، بسیار کم است. احتمالا دو راه بیشتر جلوی پای شما نخواهد بود. ارسال ایمیل به واتس اپ و امید به رفع مسدودی واتس اپ یا استفاده از یک شماره تلفن جدید! البته شما می‌توانید با رعایت نکاتی که در بالا خواندید، احتمال مسدود‌شدن حسابتان را تا حد بسیاری کاهش دهید. شما چه راهکاری را پیشنهاد می‌کنید؟ در قسمت کامنت‌ها تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران7 دیدگاه
avatar
فرهاد
.
20 مرداد 1401، 20:01
پاسخ
0
0
یکی از مهم ترین دلایلی که ممکنه اکانت شما مضر شناخته بشه و بعدش هم مسدود بشه، استفاده از نسخه های غیر رسمی و من در آوردی اپلیکیشن های مختلف هست و این فقط درباره واتساپ نیست و در باره اپلیکیشن هایی دیگه ای مثل تلگرام هم صدق می کنه. حتما باید اپلیکیشن هارو از گوگل پلی و یا اپل استور دانلود کنین و به جاهای دیگه اعتماد نکنید. خیلی ممنون که راه کار های رفع مسدودی دائم واتساپ رو انقدر کامل توضیح دادین، اگر برای برنامه های دیگه رو هم قرار بدین خیلی خوب می شه
avatar
آسمان
.
20 مرداد 1401، 19:58
پاسخ
0
0
متاسفانه از برنامه های تلگرام و واتساپ هزار تا نسخه غیررسمی هست و خیلی ها هم از این نسخه ها دارن استفاده میکنن کاش زودتر این مقاله شما در مورد "شماره پشتیبانی واتساپ مسدود شده رو میخوندم مادر من کلا با برنامه اصلی تلگرام و واتساپ مشکل دارن انگار 😁😂 و چند وقت پیش همین اتفاق برای واتساپشون افتاد و اکانتشو مسدود کردن! و مجدد یه برنامه غیر اصلی و نصب کردن الان که این مطلب و خوندم اولین کاری که کردم رفتم برنامه اصلیو براشون دانلود کردم همینجوری واتساپ پر مشکل هست اینجوری حداقل جلوگیری میکنیم که یوقت مسدود نکنن اکانتمون و ... ممنونم از مطلب خوبتون
avatar
هدیه زارع
.
18 مرداد 1401، 23:40
پاسخ
0
0
چند روز پیش برای من این اخطار اومد حساب شما از سوی واتساپ مسدود شده است برای کمک با پشتیبانی تماس بگیرید الان هم نمیتونم وارد اکانتم بشم نمیدونستم باید چیکار کنم ممنون از مقاله خوبتون اما واقعا مسخره‌ست من هیچ کار خاصی نمی‌کردم فقط پیام های ساده واتساپ بوده هیچ دلیلی برای مسدود کردنش نبوده اما امیدوارم با این راه حلی که دادید زودتر درست بشه
avatar
الهام
.
16 مرداد 1401، 14:08
پاسخ
0
0
چند روز پیش همین اتفاق برای دوستم افتاد و ازم پرسید که چیکار کنه، راهی بلد نبودم تا اینکه زدم تو گوگل این سایت برام اومد، واقعا جای تعجب بود که چرا اکانت دوستم بلاک شده، به هر حال دوستم خیلی تو واقسام فعالیت داشت و نت ورکینگ انجام می‌داد شاید به این دلیل بود که بلاک شد اما خوشبختانه با توجه به سایتتون فهمیدم که برنامه رفع مسدودی واتساپ داریم که تونستم بلاک شدنش رو درست کنم و اکانتش برگشت و تونست دوباره به کارش ادامه بده
avatar
سلام فرمانده...:)
.
08 مرداد 1401، 20:26
پاسخ
0
1
سلام دوستان من حدود 2سال هست که از واتساپ استفاده می کنم. ولی نمیدونم چرا امروز پیام اومده حسابتو مسدود کردیم دلیلش چیه؟
نمایش 2 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401