آموزش حل مشکل بالا نیامدن مخاطبین در واتس اپ

علت بالا نیامدن مخاطبین در واتساپ
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

همگام سازی مخاطبین در واتساپ یکی از ویژگی‌های کلیدی این پیام‌رسان است. زمانی که این ویژگی با مشکل دچار شود، پیدا نشدن شماره یا بالا نیامدن و عدم نمایش نام مخاطبین از مواردی است که هنگام کار با واتساپ مشاهده خواهید کرد. در این مطلب از پلازا به این مشکل و روش‌های حل کردن آن پرداختیم.

تردیدی نیست که واتساپ، محبوب‌ترین پیام‌رسان در کشور ما و البته جهان است. با این وجود تا همین امروز نیز این برنامه با باگ‌های مختلفی همراه بوده است. یکی از رایج‌ترین مشکلات آن هم عدم همگام سازی مخاطبین و نمایش نام آن‌ها است. بسیاری از کاربران با این مشکل مواجه می‌شوند و به‌دنبال علت دیده نشدن مخاطب در واتساپ می‌گردند. در ادامه با پلازا همراه باشید تا به این مشکل و روش‌های برطرف کردن بپردازیم.

در ادامه می‌خوانید

مشکل عدم همگام سازی مخاطبین در واتساپ ؛ چرا مخاطب در واتساپ بالا نمیاد؟

علت دیده نشدن مخاطب در واتساپ می‌تواند به عوامل زیادی بستگی داشته باشد. این مشکل حتی ممکن است خود به خود و بدون اینکه شما به چیزی دست بزنید، پدیدار شود. در برخی مواقع هم، هنگام انتقال واتساپ از یک گوشی به یک گوشی دیگر، مشکل عدم مشاهده مخاطبین در واتساپ پیش می‌آید که علت آن باگ مربوط به خود برنامه است.

به هر حال این مشکل به هر طریقی که ایجاد شده باشد، موارد زیر راه حل‌های شما برای این مشکل است. از روش‌های زیر می‌توانید برای حل مشکل بالا نیامدن مخاطبین در واتس اپ دوم نیز کمک بگیرید. البته حواستان باشد که تنظیمات کدام نسخه را برای حل مشکل تغییر می‌دهید.

1. اجازه‌های دسترسی واتسپ را چک کنید

اندروید در طی سال‌ها بسیار ایمن‌تر شده‌ است. یکی از پیامدهای ناخواسته این ایمن سازی این است که حالا هر اپلیکیشنی نیازمند اجازه‌های بخصوص از طرف کاربر برای دسترسی به دیتای ذخیره شده روی موبایل است. مخاطبین شما هم یکی از این دیتاهای ذخیره شده در گوشی هستند که اپلیکیشن برای دسترسی به آنها نیازمند اجازه شماست.

همچنین بخوانید :

اگر واتسپ شما به صورت ناگهانی نام مخاطبین را نشان نمی‌دهد، اولین موردی که باید بررسی کنید اجازه دسترسی به مخاطبین در واتساپ اندروید شماست. برای اینکار مراحل زیر را انجام دهید:

ابتدا وارد تنظیمات گوشی یا همان Setting شوید. وارد قسمت Apps یا Apps management شوید. (نام این بخش‌ها ممکن است اندکی در گوشی‌های مختلف متفاوت باشد.) وارد لیست اپلیکیشن‌های موجود در گوشی موبایلتان شوید و واتساپ را پیدا کنید.

بالا نیامدن مخاطبین در واتساپ - permissions

گزینه Permissions را انتخاب کنید سپس گزینه Contacts. از طریق این قسمت از تنظیمات می‌توانید اجازه دسترسی به مخاطبین در واتساپ اندروید را بدهید.

در صورتی که در این قسمت اجازه دسترسی به واتساپ داده شده است، می‌توانید یک باز اجازه دسترسی را با گزینه Don’t Allow برداشته و سپس دوباره دسترسی را برقرار کنید. احتمالا مشکل بالا نیامدن مخاطبین در واتساپ با همین روش حل خواهد شد. اما در صورتی که مشکل هنوز حل نشده است، زمان راه حل بعدی است.

2. مخاطبین واتسپ را رفرش کنید

اگر با مشکل عدم نمایش نام مخاطبین در واتساپ مواجهید، می‌توانید از طریق خود واتسپ مخاطبین را رفرش کنید. برای انجام این کار مراحل زیر را انجام دهید:

وارد برنامه واتسپ شوید و روی دایره سبز رنگ چت در گوشه راست پایین ضربه بزنید. در قسمت بالا سمت راست سه نقطه را انتخاب کنید. گزینه Refresh را انتخاب کنید.

همگام سازی مخاطبین در واتساپ / پیدا نشدن شماره در واتساپ

با انجام این مراحل مخاطبین واتسپ به روز رسانی می شوند و همگام سازی مخاطبین موبایل در واتساپ انجام می‌شود. اگر با انجام این کار هم مشکل شما حل نشد، باید به دنبال راه حل جدی‌تری باشیم. با یک راه حل عمومی‌تر که برای حل بیشتر مشکلات مربوط به اپلیکیشن‌ها استفاده می‌شود شروع می‌کنیم.

3. سینک کردن یا همگام سازی مخاطبین ؛ پیدا نشدن شماره در واتساپ

یکی از روش های همگامسازی مخاطبان موبال در واتساپ، همگام سازی به صورت دستی است. برای اینکار:

وارد Setting گوشی شوید. وارد قسمت User and Accounts (یا Cloud and Accounts و یا اسامی مشابه) شوید. در لیستی که مشاهده می‌کنید بدنبال واتسپ باشید.

عدم نمایش مخاطب گوشی در واتس اپ - force sync

واتسپ را انتخاب کنید. روی گزینه Sync ضربه بزنید به واتسپ برگردید و چک کنید که آیا مشکل بالا نیامدن مخاطبین در واتساپ حل شده‌است یا نه؟

4. آپدیت کردن برنامه برای حل مشکل پیدا نشدن شماره در واتساپ

یکی از بهترین و موثرترین روش‌ها برای حل مشکل عدم نمایش نام مخاطبین در واتساپ، آپدیت کردن برنامه است. به‌خصوص اگر مدت طولانی است که واتساپ را به آخرین نسخه بروزرسانی نکرده‌اید. ممکن است نسخه‌ای که روی گوشی دارید دارای یک باگ باشد که واتساپ در نسخه‌های بعدی آن را برطرف کرده است؛ به همین خاطر به گوگل‌پلی یا اپ‌استور بروید و آخرین نسخه را دریافت کنید.

5. پاک کردن فایل‌های Cache

این روش تنها برای اندروید کاربرد دارد و شامل حذف کردن Cache اپلیکیشن‌ها و یا پاک کردن فایل‌های ذخیره شده آنهاست. با مراجعه به تنظیمات > Apps و انتخاب کردن واتسپ، می‌توانید از گزینه clear cache برای پاک کردن این فایل‌ها استفاه کنید. به این ترتیب اپلیکیشن به بیان عامیانه کمی سبک‌تر شده و احتمالا خطای همگام سازی واتسپ رفع شود. اگر باز هم مشکل شما حل نشد، سراغ راه حلی بعدی بروید.

6. حذف اکانت واتساپ از برنامه ؛ عدم مشاهده مخاطبین در واتساپ

اگر با روش‌های بالا، مشکل همگام سازی مخاطبین در واتساپ ایفون و اندروید حل نشد، قدم بعدی حذف حساب واتساپ از گوشی است. اما قبل از انجام اینکار، حتما مطمئن شوید که از چت‌ها در گوگل درایو یا آی‌کلاود پشتیبان تهیه کرده‌اید. سپس از تنظیمات گوشی به Users & accounts بروید و واتساپ را انتخاب کنید. سپس روی REMOVE ACCOUNT بزنید. حالا دوباره به واتساپ بروید و مرحله 2 را تکرار کنید.

7. آخرین راه حل: واتسپ را حذف و سپس دوباره نصب کنید

در صورتی که تمام روش‌های بالا، برای پیدا کردن مخاطبین در واتساپ جوابگو نبودند، آخرین راه حل باقی مانده حذف و نصب کردن واتسپ است. اما اگر اینکار مشکل شما را حل نکرد و یا واتسپ شما آخرین ورژن موجود می‌باشد، تنها راه حل پیش روی ما برای حل مشکل عدم نمایش مخاطب گوشی در واتس اپ، حذف اپلیکیشن و نصب دوباره آن است.

سوالات متداول

چرا اسم مخاطبین در واتساپ نمیاد؟

این مشکل می‌تواند علت‌های زیادی داشته باشد. ابتدا چک کنید که اجازه دسترسی به مخاطبین را به واتساپ داده‌اید، سپس سایر مراحلی که در این مطلب ذکر کردیم را دنبال کنید.

چگونه به واتساپ اجازه دسترسی به مخاطبین را بدهیم؟

از تنظیمات گوشی به فهرست برنامه‌ها بروید و واتساپ را انتخاب کنید. سپس در قسمت Permissions مطمئن شوید که گزینه کنار Contacts فعال است. سپس واتساپ را ببندید و چک کنید و ببینید مشکل عدم مشاهده مخاطبین در برنامه حل شده یا خیر.

علت حذف شدن مخاطب در واتساپ چیست؟

این مشکل زمانی که واتساپ را بدون بکاپ گرفتن از مخاطبین به گوشی جدید انتقال دهید پدیدار می‌شود. برای حل آن ابتدا از مخاطبین خود پشتیبان تهیه کنید و در گوشی جدید آن‌ها را وارد کنید. سپس مطمئن شوید که واتساپ اجازه دسترسی به مخاطبین را دارد.

علت بالا نیامدن وضعیت مخاطبین در واتساپ چیست؟

به‌صورت پیش‌فرض، شما تنها می‌توانید وضعیت آن دسته از مخاطبینی که شما را در فهرست مخاطبین خود دارند، ببینید. در غیر این صورت وضعیت آن‌ها برای شما نشان داده نمی‌شود.

کلام آخر

مشکل همگام سازی مخاطبین در واتساپ مشکل عجیب و نادری نیست و خیلی از ما تا به حال این مشکل را به دلایل مختلف تجربه کرده‌ایم. برای حل مشکل پیدا نشدن شماره در واتساپ اندروید و iOS می‌توانید از روش‌هایی که شرح داده شد استفاده کنید. امیدواریم که این مطلب در حل مشکل شما مفید واقع شده باشد.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران6 دیدگاه
avatar
امیر رضا
.
26 مرداد 1401، 20:52
پاسخ
0
0
در واقع در بیشتر مواقع دلیل اصلی اینکه چرا اسم مخاطب در واتساپ نمیاد، رفرش نشدن مخاطبا هست و معمولا با انجام این کار مشکل رفع میشه. این مشکل بیشتر اوقات موقعی برای من پیش میومد که مخاطب جدیدی رو به گوشیم اضافه می کنم و نمی تونم در واتساپ پیداش کنم که با چند بار رفرش کردن این مشکل حل میشه. حتی این مشکل در تلگرام هم برام زیاد پیش اومده و در اونجا هم یک راه کار مخفی داره که از طریق ستینگ تلگرام می تونین کخاطبای گوشیتون رو رفرش کنین و مشکل رو حل کنین.
avatar
فائقه
.
25 مرداد 1401، 18:15
پاسخ
0
0
دقیقا چند روز پیش برای من همین مشکل پیش اومده بود! یعنی تمام شماره هام یهو پاک شدن! نزدیک مرز سکته بودم....😬 با توجه به کارم خیلی شماره هام مهمن ... این واتساپم هر از گاهی قشنگ حال آدمو میگیره! امقدر بالا پایین کردم نشد ... الان داشتم توی گوگل دنبال میگشتم که چکار کنم از اولین راه حلتون تک تک اومدم پایین ... دیدم این برنامه مزخرف 😐 آپدیت نیاز داشت تا اجازه دسترسی به مخاطبین در واتساپ جی بی رو بهم بده! دوده که از کلم در میاد ... چند بار هم واتساپو پاک کردم ولی از روی سهل انگاری از پیام هام بک اپ نگرفته بودم و همشون پریدن ... اما باز الان خداروشکر میکنم که به کمک شما تونستم مشکل و حل کنم 👌🏽 به دادم رسیدین ممنونم 🙏🏽
avatar
گلناز
.
24 مرداد 1401، 13:22
پاسخ
0
0
واتساپ برنامه پر کاربردیه وقتی تو این برنامه مخاطبا بالا نیان دچار مشکل میشیم همونطور که گفتین اول باید چک کنیم ببینیم به واتساپ اجازه دسترسی به مخاطبا رو دادیم یا نه بعد از اون بروزرسانی مخاطبین هم میتونه مشکلمونو حل کنه اما وقتی با بالا نیامدن مخاطبین در واتس اپ دوم رو برو میشیم مشکل اصلی شروع میشه همیشه داشتن یه اکانت دیگه باعث میشه با یه اختلال کوچیک از کارامون عقب نمونیم
avatar
ندا
.
23 مرداد 1401، 22:29
پاسخ
0
0
یکی از مشکلاتی که معمولاً در واتساپ با آن رو به رو می شویم، سینک نبودن یا ناهماهنگی واتس اپ و مخاطبین تلفن همراه است. در چنین شرایطی زمانی که مخاطب جدیدی را به مخاطبین گوشی تلفن همراه خود اضافه می کنیم، مخاطب فوق در واتساپ نشان داده نمی شود و این امر بعضی وقتا دردسرساز میشد. تو این مقاله به طور کامل در مورد چرا مخاطبین در واتساپ نمیاد.توضیح کامل داده شده و فکر نمیکنم با خوندن کامل این مقاله کسی دیگه دچار مشکل بشه .
avatar
یاسمن.ک
.
22 مرداد 1401، 19:24
پاسخ
0
0
باگ ها واتساپ همیشه یه سنگی جلو پای آدم میندازن چند روزی درگیر مشکل عدم نمایش نام مخاطبین در واتساپ دوم بودم گاهی بعضی از مخاطب ها رو نمیاره و چون مسلما کسایی هستن که برای اولین میخوای با این اکانت بهشون پیام بدی وگرنه که تو چت هات میاورد در حالی که واتساپ دارن مجبور میشدم جای دیگه بهشون پیام بدم بگم شرمنده میشه شما خودتون به من پیام بدید که اصلا جالب نبود خودم هر چقدر بالا پایین کردم برنامه رو به نتیجه نرسیدم تا اینکه با راهنمایی شما سینک کردم اکانت ها رو ممنون.
نمایش 1 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401