برودکست واتساپ چیست ؟ | آموزش استفاده از لیست انتشار واتساپ (broadcast)

ارسال پیام انبوه در واتس اپ
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

آیا می‌دانید ارسال پیام انبوه در واتس اپ چگونه است؟ آیا تا به حال برای ارسال گروهی پیام در واتساپ از لیست انتشار واتساپ استفاده کرده‌اید؟ در این مقاله به توضیح در واتساپ Broadcast list و کاربرد آن می‌پردازیم. برودکست که امروزه به لیست انتشار واتساپ نیز معروف است از ویژگی های بسیاری برخوردار بوده که اگر قصد دارید به آن دسترسی داشته باشید و یا با روش های انجام آن آشنا شوید پیشنهاد میشود در ادامه این مقاله باما همراه باشید که به نکات خوبی در این زمینه اشاره کرده ایم.

واتس اپ یکی از پیام رسان های پر استفاده در کشور ماست. به کمک ویژگی broadcast list شما می‌توانید یکباره یک پیام را به چندین نفر از مخاطبینتان به صورت همزمان بفرستید. لیست‌های Broad cast  در واقع لیست‌های سیو شده از دریافت کنندگان شما هستند که شما می‌توانید به طور مکرر پیام‌‌های خود را بدون نیاز به انتخاب مجدد این مخاطبین، به آنها به صورت گروهی بفرستید. قبلا در مقاله ای جداگانه شما را با یکسری از ترفندهای واتساپ آشنا نموده ایم، در این مقاله ما به شما نحوه استفاده از broadcast message را آموزش داده و چگونگی ارسال پیام انبوه در واتس اپ را شرح می‌دهیم. برای یادگیری شیوه ارسال گروهی پیام در واتساپ با ما همراه باشید.

آنچه در ادامه خواهید خواند 

ارسال پیام انبوه در واتس اپ

آموزش ارسال پیام گروهی در واتساپ با استفاده از لیست انتشار واتساپ

در ابتدا باید بگوییم که در واتساپ چیست Broadcast list ؟ broadcast list یکی از راه‌های ارتباطی یک نفر به چند نفره است. با این ویژگی فرد فرستنده می‌تواند یکباره ارسال گروهی پیام در واتساپ داشته باشد و افراد دریافت کننده تنها می‌توانند به شخص فرستنده پیام بفرستند. از قابلیت فهرست انتشار به میزان زیادی در فعالیت‌های کاری استفاده می‌شود. در اپلیکیشن واتسپ بیزینس هم ابزار داخلی Broadcasting وجود دارد و می‌توانید لیست انتشار واتساپ بیزینس بسازید و هر محتوایی که مدنظر دارید را بفرستید. هیچ محدودیتی در تعداد لیست‌های انتشاری که ساخته می‌شود وجود ندارد. همچنین می‌توانید تا 256 مخاطب خود را وارد یک لیست انتشار کنید.

لیست انتشار واتساپ یک ویژگی جدید در پیام رسان واتساپ بوده است که با استفاده از این ویژگی میتوانید پیام هایی که مدنظر دارید را در مدت زمانی مشخص برای شخص یا اشخاص مختلف ارسال کنید. در برودکست واتساپ باید یکسری موارد را مدنظر داشته باشید تا این ارسال پیام گروهی بدون مشکل انجام گیرد که از اصلی ترین آنها میتوان به اتصال اینترنتی اشاره داشت البته ناگفته نماند که در این خصوص موارد مختلفی نقش دارند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

برای دسترسی به broadcast واتساپ نیازی به برنامه رابط و یا کمک دیگران نخواهید داشت زیرا با مطالعه این مقاله بطور کامل میتوانید با برودکست لیست واتساپ آشنا شوید که در این زمینه به گزینه های خوب و البته مهمی اشاره شده است که در ادامه میتوانید  نحوه استفاده از این قابلیت را مشاهده کنید:

ارسال گروهی پیام در واتساپ - broadcast list

ساختن یک لیست انتشار یا Broadcast list و نحوه ارسال پیام گروهی در واتس اپ

با دانستن اینکه برودکست واتساپ چیست میتوانید به سراغ استفاده از آن بروید که در این زمینه شرکت فیسبوک بادرنظر گرفته ویژگی های همتا برای این پیام رسان توانسته آنرا در مقایسه با برنامه و مسنجر های دیگر نظیر تلگرام به اولویت کاربران برساند که امروزه میلیون ها نفر از کاربران ایرانی جهت ارسال و دریافت پیام ، برقراری تماس صوتی و تصویری از این برنامه استفاده میکنند که بی شک برودکست در مواقعی به کار شما خواهد آمد که در ادامه میتوانید به آموزش برودکست واتساپ دسترسی داشته باشید.

در مرحله اول برای ارسال پیام انبوه در واتس اپ باید لیست انتشار واتساپ خود را بسازید. این لیست شامل افرادی است که می‌خواهید پیام شما را به صورت همزمان دریافت کنند. برای این کار اقدامات زیر را انجام دهید:

 • واتس اپ را باز کنید > سه نقطه سمت راست بالا یا همان گزینه‌های بیشتر را انتخاب کنید.
 • گزینه New broadcast را انتخاب کنید.
 • مخاطبینی که قصد ارسال پیام انبوه در واتس اپ خود به آنها را دارید انتخاب کنید و اگر آنها را نمی‌یابید، نام آنها را جستجو کنید.
 • روی علامت تیک ضربه بزنید تا تایید شود.

دقت داشته باشید که نحوه ساخت برودکست واتساپ از یک مسیر مشخص انجام میگیرد اما اگر زبان واتساپ شما روی فارسی قرار داشت باید روی لیست انتشار جدید کلیک کنید و سپس طبق موارد فوق ادامه روند ساخت برودکست در واتساپ بیزینس را انجام دهید. با یادگیری این قابلیت میتوانید پیام های تبریک و یا کارهای مهمی که قرار است در آینده برای افراد مدنظر خود ارسال کنید را زمانبندی کنید تا اگر با فراموش کردن آن مواجه شدید مشکلی از این بابت برایتان پیش نیاید.

لیست انتشار واتساپ - ایجاد لیست انتشار

با اقدامات گفته شده شما یک لیست انتشار واتساپ می‌سازید. با ارسال پیام به در واتساپ Broadcast list ، این پیام به تمامی دریافت کنندگانی که شما انتخاب کرده‌اید، ارسال می‌شود. البته از افرادی که شما برای ارسال گروهی پیام در واتساپ انتخاب کرده‌اید، تنها افرادی که شماره شما را در مخاطبین گوشی خود ذخیره کرده‌اند، پیام‌های شما را دریافت می‌کنند. این افراد پیام شما را همانند یک پیام معمولی که برای یک نفر در صفحه چت فرستاده می‌شود دریافت می‌کنند. همچنین اگر به پیام شما پاسخی ارسال کنند، شما این پیام را به صورت یک پیام نرمال در صفحه چت خودتان با آن فرد مشاهده می‌کنید.

توجه داشته باشید که انتشار یک پیام در Broadcast list با ارسال پیام در گروه واتساپ متفاوت است. در گروه واتساپ هر یک از اعضا می‌توانند پیامی ارسال کنند و با یکدیگر نیز ارتباط داشته باشند. اما در Broadcast کردن، تنها صاحب لیست انتشار قادر به ارسال پیام بوده و اعضا فقط با او و به صورت خصوصی می‌توانند ارتباط داشته باشند.

ارسال پیام گروهی در واتساپ چندی پیش با یک بروزرسانی وسیع به برنامه اضافه شد که بسیاری از کاربران به این قابلیت جدید رای مثبت داده اند. این ویژگی ها امروزه توانسته کاربران بیشتری را به سمت برنامه سوق دهد که بی تردید میتوان واتس اپ را یکی از محبوب ترین برنامه های ممکن در میان ایرانیان دانست. مقاله ای با موضوع لیست انتشار در واتساپ که به درخواست کاربران تهیه شده است هنوز به اتمام نرسیده که در ادامه میتوانید با ویژگی و اطلاعات بیشتری در این خصوص همراه باشید.

در واتساپ Broadcast list - لیست انتشار

اگر معنی کلمه broadcast در واتساپ را ترجمه کنید با کلمه ای نظیر لیست انتشار برخورد خواهید داشت که این مورد همانطور که گفته شد جهت ارسال پیام متنی برای فرد یا افرادی است که شما تعیین میکنید. در این زمینه شاید نیاز داشته باشید شخصی را اضافه و یا حذف کنید که واتساپ امکان ویرایش برودکست را به شما داده است. اما توجه داشته باشید که محدودیت لیست انتشار واتساپ یک مانع جدی برای شما خواهد بود که نمیتوانید برای دفعات زیاد اینکار را انجام دهید پس پیشنهاد میشود که ابتدا برنامه ریزی خود در این خصوص را تعیین کنید و سپس بدنبال ساخت آن بروید. در ادامه میتوانید نحوه ویرایش در واتساپ Broadcast list را فرا بگیرید.

نحوه ویرایش در واتساپ برودکست لیست

در قسمت بالا آموزش ارسال یک پیام به چند مخاطب در واتساپ گفته شد. ممکن است پس از مدتی شما نیاز به ویرایش این لیست انتشار واتساپ داشته باشید و بخواهید تعدادی از دریافت کنندگان را حذف کنید و یا چند دریافت کننده جدید به آن اضافه کنید. برای ویرایش در واتساپ Broadcast list به صورت زیر عمل کنید:

 • لیست انتشارتان در واتساپ را باز کنید.
 • روی سه نقطه بالا سمت راست ضربه بزنید > Broadcast list info
 • در قسمت Broadcast list info می توانید:
 • با انتخاب قسمت Edit می‌توانید نام لیست انتشار خود را تغییر دهید.

ارسال پیام انبوه در واتس اپ - Edit

 • با انتخاب گزینه Add recipient می‌توانید دریافت کنندگان جدیدی به این لیست اضافه کنید.
 • با انتخاب گزینه Edit recepients > “×” کنار دریافت کننده‌ای که می‌خواهید از لیست حذف شود، آنرا از لیست حذف کنید. پس از این کار با انتخاب تیک سبز تغییرات خود را اعمال کنید.

ارسال گروهی پیام در واتساپ - Add recepient

همچنین بخوانید :

ممکن است لیست انتشاری که تهیه کرده اید فعال نشود که در این میان بدنبال دلیل ارسال نشدن پیام در لیست انتشار واتساپ خواهید بود. قطعی اینترنت یکی از عواملی است که میتواند سبب بروز این مشکل شود زیرا برای ارسال و تائید شدن لیست باید تا زمان مشخص اینترنت شما فعال باشد البته این مورد یکی از گزینه هایی است که میتوان به آن اشاره داشت. در ادامه میتوانید با مشکلاتی که ممکن است در این خصوص با آنها موتجه شوید همراه باشید.

حذف کردن لیست انتشار ( برودکست لیست )

ممکن است بعد از ساخت لیست انتشار بنا به دلایلی نیاز به حذف کردن آن داشته باشید که در این خصوص نیازی به نگرانی نیست زیرا طبق آموزش زیر میتوانید روش حذف کردن لیست برودکست را فرا گیرید. با اقداماتی که گفته شد می‌توانید ارسال یک پیام برای چند مخاطب واتساپ را انجام دهید. می‌توانید ارسال اطلاعات، پیام‌ها و ارسال گروهی عکس در واتساپ را انجام دهید. اما ممکن است پس از مدتی دیگر نیازی به این لیست انتشار نداشته باشید و بخواهید آنرا پاک کنید. برای این کار:

 • لیست انتشاری که برای ارسال پیام انبوه در واتس اپ استفاده می‌کردید و حالا قصد حذف آنرا دارید را انتخاب کنید و نگه دارید.
 • گزینه Delete broadcast list > Delete را انتخاب کنید. هنگام حذف کردن همچنین می‌توانید انتخاب کنید که فایل‌های مدیای به اشتراک گذاشته شده در این لیست انتشار هم پاک شوند یا باقی بمانند.

جهت حذف لیست انتشار واتساپ طبق ایتم های فوق میتوانید به این مورد دسترسی پیدا کنید که مشکلی و یا محدودیتی در این زمینه نخواهید داشت. لازم است بدانید که در حین انجام هریک از موارد فوق اگر با مشکل و یا سوالی مواجه شدید میتوانید در بخش نظرات باما همراه باشید و سوالات خود را مطرح کنید. کارشناسان پلازمگ سوالات کاربران را بطور کامل بررسی و سپس پاسخ خواهند داد که در این شرایط میتوانید با بهترین نتیجه همراه باشید.

در واتساپ Broadcast list - حذف لیست انتشار

آموزش حل مشکلات مربوط به لیست انتشار پیام ( برودکست لیست )

ممکن است در کار با این لیست‌های انتشار دچار مشکلاتی از قبیل نشان داده نشدن لیست انتشار، ارسال نشدن پیام به بعضی از دریافت کننگان انتخابی شما و… شوید. در این بخش به دلایل و راه حل‌های این مشکلات می‌پردازیم.

نشان داده نشدن لیست انتشار مشکلی است که افراد مختلف به طور مکرر با ان رو به رو می‌شوند. خیلی از این افراد پس از آپدیت کردن واتس اپ و یا انتقال واتس اپ به یک دستگاه جدید با این مشکل مواجه می‌شوند.

این مشکل می‌تواند به دلیل این باشد که افرادی که شما به عنوان دریافت کننده پیام انتخاب کرده‌اید، شماره شما را روی دستگاه خود ذخیره نکرده‌اند. بنابراین نمی‌توانند پیام‌های ارسالی شما را دریافت کنند. بنابراین برای اینکه بتوانند پیام‌های ارسالی شما را دریافت کنند، اطمینان حاصل کنید که شماره شما را ذخیره کرده‌اند.

همچنین برای اینکه از ارسال درست پیام‌ها اطمینان حاصل کنید، بهتر است در هر پیام محتوای کمتری بفرستید.

برودکست واتساپ اندروید همانطور که تا اینجای مقاله به آنها اشاره شد محیط وسیعی را پوشش داده است که در این میان خطا و مشکلات بسیاری ممکن است برای شما رخ دهد. لازم است بدانید که در طول ساخت برودکست واتس اپ اگر با سوالی مواجه شدید میتوانید در بخش نظرات باما همراه باشید. اگر بدنبال این هستید که بدانیم پیامی که دریافت کرده‌ایم به صورت شخصی بوده یا Broadcast باما همراه باشید.

ارسال گروهی پیام در واتساپ - حل مشکلات

چطور بدانیم پیامی که دریافت کرده‌ایم به صورت شخصی بوده یا برودکست لیست

راه به خصوصی برای اینکه بدانید پیامی که برای شما ارسال شده Broadcast بوده یا پیامی که به صورت شخصی ارسال شده است. تنها فرد ارسال کننده می‌تواند بداند که این پیام به چه صورت ارسال شده‌است. همچنین فرد ارسال کننده پیام می‌تواند ببیند که پیامی که ارسال کرده توسط دریافت کننده مشاهده شده یا خیر.

لیست انتشار واتساپ - whatsapp

 • برودکست لیست چیست ؟ یک ویژگی در پیام رسان واتس اپ که به شما این امکان را میدهد تا پیام های مختلفی را در زمان مشخص برای افراد یا فرد خاصی ارسال کنید.
 • آیا لیست انتشار واتساپ ایفون مانند اندروید عمل میکند ؟ بله تفاوتی در نسخه های اندروید و ای او اس لیست انتشار وجود ندارد که اگر در این خصوص با مشکل و یا سوالی همراه شدید میتوانید در بخش نظرات باما همراه باشید.

کلام آخر

مقاله ای تحت عنوان برودکست واتساپ چیست ؟ | آموزش استفاده از لیست انتشار واتساپ (broadcast) در اختیار شما عزیزان قرار گرفت که در این زمینه روش ساخت و ادیت لیست انتشار ساخته شده و حتی حذف آن برای قرار گرفت. همچنین مشکلاتی که ممکن است در این زمینه با آنها مواجه شوید هم مورد بررسی قرار گرفت که اگر با سوال یا مشکلی در خصوص این ویژگی با آن مواجه شدید میتوانید در بخش نظرات باما همراه باشید که به تمامی سوالات شما در این زمینه پاسخ داده میشود. برای انتقال پیامی تکراری به چندین نفر در واتسپ، نیازی به ارسال این پیام به صورت تک تک به تمام این افراد نیست. این کار بسیار سخت و زمان بر است. بلکه می‌توانید به کمک ویژگی در واتساپ Broadcast list این پیام را به یکباره برای همه این افراد ارسال کنید. در این مقاله به آموزش ارسال یک پیام به چندین نفر در واتس اپ پرداخته شد. به کمک شیوه‌های گفته شده می‌توانید به ارسال پیام انبوه در واتس اپ اندروید و ios خود بپردازید. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
Sam
.
12 مرداد 1401، 02:55
پاسخ
0
0
متن مقاله جالب نبود منظورم نگارش همش انتظار
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401