آموزش تغییر فونت نستعلیق در اینستاگرام آیفون و اندروید

تغییر فونت نستعلیق در اینستا / فونت نستعلیق برای اینستاگرام
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

حتما تا به‌حال کاربران زیادی را دیده‌اید که از فونت نستعلیق برای اینستاگرام استفاده می‌کنند. اضافه کردن فونت نستعلیق کار چندان مشکلی نیست البته این فونت تنها در استوری آنلاین کاربرد دارد و در قسمت کپشن یا دیگر قسمت‌های برنامه نمی‌توانید از فونت‌های متفرقه استفاده کنید.

بخش استوری اینستاگرام با ابزارهای متنوعی که در اختیار شما قرار می‌دهد، یکی از بخش‌هایی است که در آن می‌توانید محتوای خلاقانه و متفاوتی تولید کنید. از افکت‌ها گرفته تا سایر جلوه‌های تصویری، همگی جزوی از امکاناتی هستند که در این قسمت در اختیار شما قرار دارند. یکی از قابلیت‌های جالب در بخش استوری امکان استفاده از فونت نستعلیق برای اندروید و آیفون در اینستاگرام است. با روش‌هایی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم، می‌توانید فونت اصلی اینستاگرام در استوری را به نستعلیق تغییر دهید.

در ادامه می‌خوانید:

فونت نستعلیق برای اینستاگرام

برای استفاده از فونت نستعلیق در این شبکه اجتماعی، باید در اندروید از برنامه‌هایی نظیر اینشات و در iOS نیز از یک میانبر استفاده کنید. لازم به ذکر است که فونت نستعلیق آنلاین قابل کپی برای اینستاگرام را نمی‌توانید در استوری استفاده کنید و این روش کپی کردن، تنها برای فونت‌های با زبان انگلیسی و آن هم در بیو کاربرد دارد؛ به همین خاطر نیز بهتر است به‌دنبال راهی برای کپی فونت نستعلیق در اینستا نباشید و خودتان آستین‌ها را بالا بزنید.

اضافه کردن فونت نستعلیق به اینستاگرام در iOS

نستعلیق نوشتن در اینستاگرام آیفون / iphone nastalig

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
آموزش ساخت اکانت اینستاگرام با موبایل و کامپیوتر
لعیا خیام باشی27 تیر 1401 08:30
thumbnail
آموزش تصویری گام به گام تغییر رمز اینستاگرام و روش ...
تیم پلازا05 خرداد 1401 11:30

اضافه كردن فونت نستعليق به اینستاگرام به خصوص در استوری ها یکی از مواردی است که بسیاری از کاربران به دنبال آن هستند. اگر آیفون با سیستم عامل iOS 11 به بالا دارید، می‌توانید با روشی که در ادامه ذکر می‌شود، از فونت نستعلیق استفاده کنید.

ابتدا عبارت زیر را در گوگل جستجو کرده و علامتی که طبق تصویر زیر در کادر جستجو ظاهر می‌شود را کپی کنید.

nastalig iphone instagram / فونت نستعلیق در اینستاگرام ایفون

 

به مسیر Settings > General > Keyboard > Text Replacement رفته و در قسمت بالایی روی علامت + بزنید. علامتی را که کپی کرده بودید در قسمت Phrase پیست کنید. در قسمت Shortcut یک کلمه دلخواه (مثلا نستعلیق) بنویسید. پس از طی مراحل گزینه Save را انتخاب کنید تا ذخیره شود.

nastalig iphone instagram / فونت نستعلیق در اینستاگرام ایفون

 

هر وقت خواستید فونت استوری اینستاگرام را به نستعلیق تغییر دهید، وارد بخش استوری اینستاگرام خود شوید و کلمه‌ای که در مرحله قبل در بخش Shortcut نوشته بودید (در اینجا نستعلیق) را بنویسید تا علامتی را که پیست کرده بودید ببینید.

nastalig iphone instagram / نستعلیق نوشتن در استوری اینستاگرام

حال یک فاصله بزنید تا آن علامت در قسمت تایپی ظاهر شود و سپس فاصله اضافی را پاک کنید. حال مشاهده می‌کنید که نوشته‌های شما با فونت نستعلیق نوشته می‌شوند. نکته‌ای که در این میان باید توجه کنید آن است که باید از نیم فاصله کیبورد فارسی استفاده کنید.

nastalig iphone instagram / فونت فارسی برای بیو اینستاگرام ios

تغییر فونت اینستا به نستعلیق در اندروید

استفاده از فونت نستعلیق برای اندروید به نسبت به آیفون متفاوت است و نیاز به دانلود دارد. برای استفاده از فونت نستعلیق استوری اینستاگرام برای سامسونگ و دیگر گوشی‌های اندرویدی، باید از برنامه‌های متفرقه کمک بگیرید. یکی از این برنامه‌ها اینشات است. در ادامه اموزش تصویری فونت نستعلیق در اینستاگرام را از طریق این برنامه، ارائه می‌کنیم.

1. ابتدا برای دانلود فونت نستعلیق برای اینستاگرام، به اینجا مراجعه و فونت نستعلیق را دانلود کنید. سپس فایل را از حالت زیپ خارج کنید. حالا برنامه اینشات را دانلود و نصب کنید. در صفحه اول این برنامه Photos را انتخاب و بعد تصویری که می‌خواهید در استوری استفاده کنید را انتخاب کنید.

تغییر فونت نستعلیق در اینستا / فونت نستعلیق برای اینستاگرام

2. در قسمت بعدی از پایین صفحه Canvas را انتخاب و نسبت تصویر را روی 9:16 که نسبت مناسب استوری است قرار دهید.

اضافه کردن فونت نستعلیق به اینستاگرام / تغییر فونت اینستا به نستعلیق

3. دوباره به قسمت قبل برگردید و این‌بار گزینه T که برای تایپ متن روی تصویر است را لمس کنید.

تغییر فونت نستعلیق در اینستا / فونت نستعلیق برای اندروید اینستاگرام

4. متن موردنظرتان را تایپ و اندازه، رنگ و محل قرارگیری متن روی تصویر را مشخص کنید.

اضافه کردن فونت نستعلیق به اینستاگرام / تغییر فونت نستعلیق بیو اینستاگرام

5. حالا آیکون Aa را انتخاب و سپس آیکون مربوط به بارگذاری فونت‌ها را که در تصویر زیر مشخص کردیم، لمس کنید.

تغییر فونت اینستا به نستعلیق / تغییر فونت فارسی نستعلیق اینستاگرام

6. در صفحه بعد می‌توانید فونت نستعلیق فارسی که در ابتدا روی گوشی برای استوری اینستاگرام دانلود کردید را ببینید. این فونت با نام IranNastaliq در دسترس شما است. مربع جلوی آن را تیک بزنید و از بالای سمت راست صفحه گزینه تیک را لمس کنید.

تغییر فونت نستعلیق در اینستا / فونت نستعلیق در اینستاگرام شیائومی

7. حالا فونت استوری شما به نستعلیق تغییر پیدا کرده است. تصویر را در گالری گوشی ذخیره و بعد در استوری اینستاگرام آپلود کنید.

اضافه کردن فونت نستعلیق به اینستاگرام / فونت نستعلیق آنلاین برای اینستاگرام

اضافه كردن فونت نستعليق به اینستاگرام در اندروید، به همین سادگی است. شما با این روش می‌توانید هر تصویری یا متنی را با کمک برنامه اینشات، با فونت نستعلیق در استوری خود منتشر کنید.

لازم به ذکر است که این روش برای استفاده از فونت نستعلیق آنلاین برای بیو جواب‌گو نیست. برای استفاده از فونت نستعلیق در بیو، باید به سایت‌های آنلاین تبدیل فونت مراجعه و فونت را کپی و در بیو پیست کنید. هرچند که نتیجه خیلی جالب درنمی‌آید؛ به همین خاطر است که بهتر است به‌سراغ فونت نستعلیق آنلاین برای اینستاگرام نروید و فقط با روش‌های بالا، از این فونت در استوری استفاده کنید.

سوالات متداول

1. اضافه کردن فونت نستعلیق به اینستاگرام چگونه است؟

با استفاده از برنامه اینشات و همانطور که به‌صورت مرحله‌ای توضیح دادیم، می‌توانید فونت استوری خود را به‌شکل نستعلیق تایپ کنید.

2. بهترین برنامه تغییرفونت اینستاگرام به نستعلیق کدام است؟

برنامه‌ای تحت عنوان تغییر فونت اینستا به نستعلیق وجود ندارد. شما تنها می‌توانید با کمک برنامه‌هایی مثل اینشات یا Canvas ابتدا در گوشی به‌صورت نستعلیق روی تصویر تایپ و سپس تصویر نهایی را در استوری ارسال کنید.

سخن پایانی

در این مطلب با روش‌های استفاده از فونت نستعلیق برای اینستاگرام آشنا شدیم. اضافه کردن فونت نستعلیق به اینستاگرام بیشتر برای استوری کاربرد دارد و در بیوگرافی، خیلی دست کاربران برای استفاده از فونت‌های فارسی باز نیست. البته همانطور که گفتیم، می‌توان از طریق سایت‌های تبدیل فونت آنلاین، متن را با فونت نستعلیق در بیو اینستاگرام اندروید کپی پیست کرد، ولی نتیجه خیلی جالب نمی‌شود و پروفایل شما را به‌هم ریخته خواهد کرد.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 54.6 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.2 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 15 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 12 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 11 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 9 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 7 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 3 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401