آموزش رجیستر کردن گوشی های اپل | چگونه آیفون خود را رجیستر کنیم؟

رجیستر کردن گوشی های آیفون.
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در این مطلب همانطور که از تیتر نیز مشخص است با آموزش رجيستر كردن گوشی های ايفون همراه شما هستیم. رجيستر كردن گوشي ایفون پس از اجرای طرح رجیستری اهمیت بیشتری پیدا کرده و اگر قصد خرید آیفون را داشته باشید، باید با نحوه انجام آن آشنایی داشته باشید.

همانطور که می‌دانید، گوشی‌های آیفون پس از خریداری شدن، نیازمند رجیستر شدن هستند. این گوشی‌، از اولین گوشی‌های موجود در کشور هستند که مشمول رجیستری شده‌اند و پس از خرید، برای اینکه بتوانید از خدمات شبکه موجود در کشور استفاده کنید، لازم است دستگاه را رجیستر و فعالسازی کنید.

طرح رجیستری گوشی‌های هوشمند در ابتدا تنها مشمول گوشی‌های آیفون بود. اما به مرور گوشی‌های سامسونگ، شیائومی و سایر برندها هم مشمول این طرح شدند. و از سال 1400 حتی ساعت‌های هوشمند سیم کارت دار و تبلت‌ها هم وارد این طرح شدند. هدف کلی از اجرای این طرح این است که از واردات گوشی به صورت قانونی حمایت شود و از قاچاق گوشی‌ها جلوگیری شود. اما نحوه رجيستر كردن گوشي اپل مسافري چگونه است؟

اگر  گوشی آیفون خود را به تازگی خریداری کرده‌اید و قصد رجیستر کردنش را دارید، در این مقاله با اموزش ریجستری ایفون
همراه پلازا باشید.

آنچه در ادامه خواهید خواند:

آموزش رجيستر كردن گوشی ايفون ؛ نحوه رجیستری گوشی آیفون چگونه است؟

تمامی گوشی‌های موبایلی که به طور قانونی و از گمرک کشور وارد می‌شوند، باید در سامانه همتا ثبت و فعال شوند. اکثر گوشی‌های موجود در بازار از قبل این فرایند را طی کردند و شما نیازی به رجیستر کردن آن‌ها ندارید و فقط باید آن گوشی را برای سیم‌کارت خودتان فعال کنید. اما برخی گوشی‌ها نیز ممکن است رجیستر نشده و به‌صورت مسافری وارد کشور شوند. در این صورت شما حتما قبل از روشن کردن و استفاده از گوشی، باید آن را رجیستر کنید. اما نحوه رجیستری گوشی آیفون چگونه است؟

تمام گوشی‌هایی که به‌صورت مسافری وارد کشور می‌شوند، حداکثر 30 روز آنتن دریافت خواهند کرد. پس از گذشت این مدت، اگر مراحل رجیستر گوشی ایفون طی نشده باشد، از شبکه بلاک خواهد شد و دیگر قابل استفاده نیست. مراحل رجيستر كردن گوشي اپل در فرودگاه و همان لحظه که شما وارد سالن مسافری می‌شوید آغاز می‌شود.

1. مرحله اول ؛ ثبت دستگاه در گمرک فرودگاه

در اولین قدم باید با نحوه رجيستر كردن گوشي آيفون با پاسپورت آشنا باشید. باید به گمرک فرودگاه مراجعه و گوشی و اطلاعات مربوط به آن را ثبت کنید. برای انجام این کار شما به یک پاسپورت احتیاج خواهید داشت. هر پاسپورت در یک سال تنها می‌تواند اقدام به وارد کردن یک گوشی کند. این دفاتر گمرکی در فرودگاه‌ها و همچنین پایانه‌های مرزی کشور وجود دارند. بنابراین شما می‌توانید در بدو ورد به کشور، این مراحل را انجام دهید. در این مرحله حتما باید به این نکات توجه داشته باشید:

 • در بدو ورود به کشور، حتما باید به گمرک فرودگاه مراجعه و گوشی را با مشخصات مسافر وارد کننده و همراه با یک شماره تلفن به نام مسافر، ثبت کنید.
 • در صورت خروج از سالن مسافران و عدم ثبت گوشی در گمرک، دیگر امکان رجیستر کردن آن وجود ندارد.
 • اطلاعات ثبت شده در گمرک فرودگاه حتما باید با اطلاعات شخص وارد کننده مطابقت داشته باشد. این اطلاعات را باید بعدا و هنگام پردخت هزینه گمرک، در سایت گمرک وارد کنید و در صورت مغایرت، نمی‌توانید گوشی را رجیستر کنید.

2. مرحله دوم آموزش رجيستر كردن گوشی ايفون؛ پرداخت هزینه گمرک

پس از اینکه گوشی را در گمرک ثبت کردید، اگر از اتباع هستید باید بعد از گذشت یک ماه از تاریخ حضور در کشور، به‌صورت حضوری به نزدیک‌ترین دفتر گمرک اجرایی مسافری مراجعه و دستگاه را رجیستر کنید.

اما اگر مسافر ایرانی هستید، حداکثر تا 1 ماه بعد از تاریخ ورود به کشور و ثبت گوشی در گمرک فرودگاه، باید به سایت گمرک مراجعه و عوارض دستگاه را پرداخت کنید. پس از ورود به این سایت، باید کد IMEI گوشی و کد ملی مسافری که دستگاه را در مرحله اول در فرودگاه ثبت کرده وارد کنید. این کد در خشاب سیم‌کارت و همچنین در جعبه دستگاه ثبت شده است. همچنین در مسیر Setting > About > General نیز می‌توانید به آن دسترسی پیدا کنید. همچنین در صورتی که آیفون شما 2 سیم‌کارته است، حتما باید روی آیکون سبزرنگ + کلیک و سایر شناسه‌های IMEI گوشی را نیز وارد کنید.

آموزش رجيستر كردن گوشی ايفون / نحوه رجيستر كردن گوشي آيفون با پاسپورت

پس از اینکه کد را وارد کردید، برند و مدل گوشی برای شما به‌نمایش گذاشته می‌شود. اگر اطلاعات درست بود، روی ادامه کلیک کنید، در غیر این صورت با پشتیبانی سامانه همتا به‌شماره 096366 تماس بگیرید. سپس در مرحله بعدی مدل و مشخصات فنی را انتخاب کنید. در این بخش باید دقت زیادی به‌خرج دهید و تمام مشخصات را دقیق وارد کنید. اگر مشخصات شما با مشخصات گوشی که وارد کردید، مطابقت نداشته باشد، دستگاه شما رجیستر نخواهد شد.

رجيستر كردن گوشي ايفون / نحوه رجيستر كردن گوشي اپل مسافري

در مرحله بعدی باید اطلاعات مسافری که گوشی را در مرحله اول، در گمرک فرودگاه ثبت کرده وارد کنید. شماره تلفن، کد ملی و شماره گذرنامه باید متعلق به فردی که گوشی را ثبت کرده باشند.

نحوه رجیستری گوشی آیفون / رجيستر كردن گوشي اپل در فرودگاه

سپس یک کد تایید به شماره تلفن مسافر ارسال خواهد شد، این کد را در سایت وارد و روی ادامه کلیک کنید. سپس می‌توانید هزینه مربوط به رجيستر كردن گوشي ايفون را در کنار مدل و برند دستگاه مشاهده و پرداخت کنید. پس از پرداخت مبلغ و بازگشت به سایت، حتما روی گزینه ارسال اطلاعات به همتا کلیک کنید تا اطلاعات مربوط به گوشی شما و همچنین فاکتور پرداختی به این سامانه فرستاده شود.

رجیستری گوشی ایفون / رجيستر كردن گوشي اپل در فرودگاه

پس از اینکه پیام “درخواست با موفقیت انجام شد” را مشاهده کردید به مرحله بعدی بروید.

3. مرحله سوم؛ دریافت کد فعال‌سازی گوشی

پس از پرداخت عوارض، پیامکی برای شماره تلفن مسافر ارسال خواهد شد. اگر شماره تماس به‌نام مسافر باشد، کد فعال‌سازی گوشی برای او ارسال می‌شود. در غیر این صورت باید یک سیم‌کارت به‌نام مسافر تهیه و سپس یک حساب کاربری در سامانه همتا با همان شماره ایجاد و با کلیک روی گزینه اطلاعات ثبت مسافری، کد فعال‌سازی را دریافت کند.

نحوه رجیستری گوشی آیفون / رجیستر گوشی ایفون

پس از دریافت کد فعال‌سازی، گوشی آیفون شما رجیستری شده می‌توانید آن را فعال و با خیال راحت از آن استفاده کنید. درصورتی که با نحوه فعال‌سازی آشنا نیستید، می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

هزینه رجیستری آیفون ؛ برای رجيستر كردن گوشي ايفون چقدر باید پرداخت کنیم؟

گذشته از نحوه رجیستری گوشی آیفون، قیمت و هزینه رجیستری، موضوع مهم دیگری است که باید مدنظر داشت. قیمت رجیستری گوشی ایفون ۱۳ و سایر مدل‌ها بسته به نرخ ارز در هر زمان متفاوت است. به‌طور کلی در حال حاضر هزینه رجیستر گوشی‌های کمتر از 600 دلار، 17 درصد قیمت دلاری و گوشی‌های بالای 600 دلار نیز 22.5 درصد از قیمت دلاری آن‌ها در بازار آزاد است. بنابر این نمی‌توان رقم دقیقی را برای هزینه رجیستری آیفون مشخص کرد. با این‌حال در جدول زیر می‌توانید هزینه حدودی، هرکدام از گوشی‌های آیفون را مشاهده کنید.

مدلهزینه حدودی
آیفون 13 پرو مکس 512 و 256 گیگابایت8 تا 8 میلیون 500 هزار تومان
آیفون 13 پرو مکس 128 گیگابایت8 میلیون تومان
آیفون 13 پرو 512 گیگابایت7 میلیون 500 تا 8 میلیون تومان
آیفون 13 پرو 256 گیگابایت6 میلیون 500 تا 7 میلیون تومان
آیفون 13 پرو 128 گیگابایت5 میلیون 500 تا 6 میلیون تومان
آیفون 13 با ظرفیت 256 گیگابایت5 تا میلیون 500 هزار تومان
آیفون 12 پرو مکس 512 گیگابایت6 میلیون 500 تا 7 میلیون تومان
آیفون 12 پرو مکس 256 گیگابایت5 میلیون 500 تا 6 میلیون تومان
آیفون 12 پرو مکس 128 گیگابایت4 میلیون تا 4 میلیون 500 هزار تومان
آیفون 12 پرو 256 گیگابایت4 میلیون تا 4 میلیون 500 هزار تومان
آیفون 12 پرو 128 گیگابایت3 میلیون 500 تا 4 میلیون تومان

هزینه پرداختی علاوه بر قیمت ارز، به قیمت دلاری گوشی در خارج از کشور نیز وابسته است و به همین خاطر هزینه رجيستر كردن گوشي آيفون ١٢ ارزان‌تر از مدل‌های سری 13 است و رجيستر كردن گوشي ايفون ١١ نیز ارزان‌تر از سری 12 خواهد بود.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
معرفی بهترین پیام رسان های ایرانی ؛ آیا از پیام رسان ...
تیم پلازا10 مرداد 1401 15:30
thumbnail
مراحل رجیستر گوشی مسافرتی در سامانه همتا + نحوه پرداخت ...
محمد علی محمدی31 تیر 1401 09:30

سوالات متداول

رجیستری گوشی ایفون به چه صورت است؟

ابتدا باید اطلاعات گوشی را در بدو ورود به کشور و در گمرک فرودگاهی ثبت کنید. سپس ظرف یک ماه به سایت گمرک مراجعه و هزینه گمرکی آن را پرداخت کنید تا گوشی در سامانه همتا رجیستر و کد فعال‌سازی برایتان ارسال شود.

چگونه رجیستری گوشی ایفون را چک کنیم؟

ابتدا کد IMEI 15 رقمی را بیابید این کد را به شماره 7777 ارسال کنید نت رجیستری گوشی خود را چک کنید نتیجه برای شما ارسال خواهد شد

3. ایا گوشی ایفون در ایران رجیستر میشود؟

با وجود حواشی فراوانی که این گوشی‌ها داشتند، فعلا مانعی برای رجيستر كردن گوشي های ايفون در کشور وجود ندارد.

کلام آخر

در این مطلب به آموزش رجيستر كردن گوشی ايفون پرداختیم. لازم به ذکر است که چیزی به‌عنوان خرید کد رجیستری یا هک رجیستری گوشی ایفون وجود ندارد. اصولا کدی به‌نام کد رجیستری نداریم و داده‌ها به‌صورت آنلاین بین سایت گمرک و سامانه همتا رد و بدل می‌شوند. بنابر این بهتر است برای آن که بعدا مشکل نخورید، این مراحل را به‌صورت قانونی انجام دهید. می‌توانید سوالات خود را درباره نحوه رجیستری گوشی آیفون مطرح کنید و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 54.6 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.2 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 15 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 12 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 11 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 9 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 7 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 3 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401